BUITENLAND Ingezonden mededeellng. 60-jarig Jubileum BRAMLAGE'S DUITSCHLAND. Dr. Marx zal trachten de crisis op te lossen door uit alle burgerlijke partyen een kabinet te vormen, zonder zich om de wenschen der fracties te bekommeren. De schilderijendiefstal te Dusseldorp. Het geval van den directeur der Kunsthalle te Dusseldorp, zoo meldt de „Köln. Zeit.", hééft in de stad groot opzien verwekt. Steeds meer bewijzen van medeplichtigheid worden tegen fccr aangevoerd. Een der dadere b.v. herkende hem onmiddellijk uit een groot aantal personen die hem voor werden gevoerd; ook zou zich iemand gemeld hebben, die getuige is geweest bij de besprekingen die Hackeribroich met de daders gevoerd heeft. Het verwekt nogal bevreemding, dat ondanks alles het eerste bevel, töt inhechtenisneming tegen den directeur uitgevaardigd, weer is opgeheven. SPANJE. De Spanjaarden in Marokko. Madrid, 17 October. Volgens officieele berichten uit Marokko heeft een Spaan- sche kolonne onder generaal Castro Gi rona in üe sectie Sjesjoean een groote, sterk verschanste troep opstandelingen verdreven. De Marokkanen lieten meer dan honderd dooden op het slagveld ach ter. De verliezen aan Spaansche zijde zijn licht. De benoeming van Primo de RIvera tot hoogen commissaris. Nader meldt het B.T.A, over de benoe ming van Primo de Rivera tot hoogen commissaris in Marokko, dat hem deze functie is opgedragen totdat de pacifica tie van het protectoraat zal zijn voltooid. RUSLAND. Aan de Frankfurter ZeitÜ!ng wordt uit Warschau gemeld, dat daar wantrouwen gewekt is door het samentrekken door de sowjet-regeering van vyf Siberische regi menten infanterie bij Minsk. Vanwege de Sowjet-regeering wordt gezegd, dat deze concentratie plaats heeft met het oog op de oproerige beweging on der de Wit-Russische boeren, die weer stand bieden tegen ,het afgeven van ko ren. CHINA. De burgeroorlog. Peking, 17 October. Volgens een offi cieel bericht is het leger van Tsjangtsolin teruggedreven achter den Grooten Muur. De Times-correspondent te Peking zendt aaD zyn blad 'een lang telegram, dat over de ondersteuning der Mansjoery- sche opstandelingen door Frankrijk en Japan loopt. Dit telegram is verstuurd in verband met het feit dat het stoomschip Chantilly in September 18 vliegtuigen en kisten met oorlogsmateriaal te Danly heeft ontscheept, die verder per spoor naar Moekden zyn gezonden. Het mate riaal stond onder toezicht van een Fran- schen vlieger die verklaarde dat het ver keersvliegtuigen waren doch de Times- correspondent houdt vol dat het verken ningsvliegtuigen waren. Verder zegt de correspondent dat ieder mailschip, dat uit Marseille vertrekt, oorlogsmateriaal voor China meeneemt, wat slechts met ooglui kend toelaten van Frankryk en Japan kan geschieden, welke handelwijze in stryd is met de afgelegde neutraliteits- verklaring. De brand van Kanton. Londen, 17 Oct. Berichten uit Shang hai zeggen, dat er by den brand te Kan ton circa duizend menschen zijn gedood of gewond. De strijd om SJanghalkwan. Peking, 17 Oct. Een officieel communi qué meldt, dat een hevige strijd woedt aan het front by Sjanhaikwan. De troe pen van Tsjang-Tso-Lin trachten deze stad te bezetten, doch te vergeefs. VEREENIGDE STATEN. De danswoede te New York. New-York ie de stadi der bachelors, vrou welijke zoowel als mannelijke. Een blik op eindelooze kolommen kleindruk- aavertentiën, van gemeubileerde slaapkamers, VA^mer",apartemen|tje8 met of zondier gas- lu?® i,n' Amerika dan deftig een üntj! v? i keet> en waar de eenzame*ijn tnin*nï£n ^eni) bewijst het. Stad van for- dnnr werr j^wnelin.geii, aangetrokken deSf wVgi reiKto voorbeeld dér geslaag- Beimi n i f LfUCCfS/c>0 in'het oogloopendi wordt bontm^n °?r dure auto's, juweelen; lintrin ,0P^ra"!o?es, en correcte hande- e ï?rden vermeld' In de „So- SanT®? d*r ^bladen. m 1Ö-0 bezat New-York 701.197 onge trouwde mannen en 067.247 ongetrouwde vrouwen van boven de 15 jaar. Natuuriyk maakt een aantal' dezer deel uit van families en gezinnen. Maar de zeer groote rest is dan toch geheel op eigen middelen en gezelschap aangewezen. Een der behoeften van deze geweldige schare gezinsloozem, is vermaak. En, in aan merking genomen dé geringe financieels draagkracht dér talrijke beginners, goedkoop vermaak. Vermaak on' contact met andere menschen, Meltet met ioden dér andere sekse. Aanvankelijk was het, toeval, dat in 'de meeste gevallen als samenbrenger fungeer de. Naderhand stelden organisaties zooals de Y.M.G.A. en de Y.W.C.A. haar weluitgerue- te clublokalen -ter beschikking van wie er gebruik, van wilde maken. De kerken deden mede. In kerklokalen werden buurtavonden 'georganiseerd^ ter bevordering van onder linge kennismaking, vooral van de jongeren uit de buurt, en meestal geheel afgescheiden van godsdienst. Organisaties, voor sociaal werk stichtten buurtvereenigingen voor sport, opvoeding, ontspanning. Maar dat alles was blijkbaar niet genoeg om te voorzien in de geweldige behoefte aan gezellig saonenzyn. De movies, dat onderdak voor zoovelen die van huisely'kheid gespeend zyn, brachten wel goedkoop vermaak, maar bodén geen of althans niet het meest gewenschte gezel schapsterrein. Eerst de goedkoope danszaal bracht uitkomst. Op de gladde parketvloeren, en ondér de tonen van jaszorkesten, werd' de aanvankelyke oplossing gevonden van een sociaal probleem. Hier lag ontspanning, ge zelschap, contactkans, vermaak, en iets van zy het vrij triestige weelde, die ont brak in dé zitslaapkamers der duizenden. 'fwintig jaar geleden bezat New-York slechts een paar danslokalen. Destijds waren 'het meest vry bedenkeiyke inrichtingen. Thans prijkt Manhattan met 238 door de overheid' gesanctionneérde dansgelegenheden, diie een jaariyksche klandizie hebben van meer dan 6 mlllioen danslustigen, die 5.000.000 per jaar uit hun magere salaris sen ten offer brengen aan een gemoderni seerde, onherkenbare Terpsichore. Wy deniken nu niet in de eerste plaats aan de eetzalen van restaurants en hotels, waar behalve gegeten, theegedronken of gesoupeerd, óók gedanst wordt. Maar wy hebben het oog op de goedkoopere dans lokalen, waar het dansen hoofdzaak en de consumptie btyzaak is, en die meer bere-. kend zyn op losloopende bachelors. De eenzame jongeman koopt er zyn entree voor een bedrag, dat den dollar zelden te boven gaat. Hy vindt een groote zaal, een goeden dansvloer, een goed orkest en, wat hoofdzaak voor hem is, meisjes om mee te dansen. In de meeste goedkoope gelegenheden is er niemand om bem aan de dames voor te stellen. Maar bet is „good form" om naar haar toe te stappen en ten dans te nooden. Zy zyn ervoor. In de meeste gevallen behooren zy tot de betaalde employees van het lokaal. In dat geval heeten zy „Ladies instructors", die desver] angd ook dansles kunnen geven. Maar dat is maar voor den vorm en in letterlyken zin omdat „het kind een naam moet hebben". Na het dansen kan de jongeman zijn partner eenvoudig aan haar lot overlaten. Op hem rust geenerlei etiquette-verplichtingen om haar verder te amuseeren, hoewel hy, by wederzydsch goedvinden daartoe in de gelegenheid wordt gesteld aan de tafeltjes waar hy een „ice cream soda" kan bestellen. Btf som mige lokalen moet hij voor eiken dans een extra bedrag betalen (meestal 10 cent). Hij koopt daartoe een serie kaartjes, en kan den dansvloer slechts door bepaalde toegangen betreden tegen afgifte der bil jetten. Dat het dansen op die manier ver dacht veel gaat gelyken op een zaakje, waarby zyn lieftallige partner de winst nemer is eni waardoor het genoegen iets verliest aan de romantiek waarnaar de bachelor wellicht op zoek was, schynt de meesten niet te deeren. De statistieken wyzen op het tegenovergestelde. Hier en op deze wijlze nu danst ba- chelos-New York. (Voor de bachelor girls is het evenwel moeilyker. Zy toch worden meestal niet zonder begeleider in de dans lokalen toegelaten, en1 zyn dus nog steeds afhankeiyk van de uitnoodiging van den een of anderen gullen vriend). En in deze danslokalen ontstaan weer nieuwe proble men van min of meer bedekte prostitutie en jeugdverwildering (de goeden niet te na gesproken) die juist nu het onder werp uitmaken van nieuwe enquêtes en rapporten. Veel kwaad wordt daarby toe geschreven, niet zoozeer aan de instelling en werkwyze der danslokalen, dan wel aan het karakter der moderne dansen. Het rapport van een speciale commissie der New Yorksche „Women's City Club" keert zich speciaal tegen de z.g. „slow jazz" die de bron van veel zedelijke ver wording wordt genoemd. Maak de dans ingewikkelder, moeilyker, intellectueeler! zeggen deze dames. Laat de dans sport worden waarby hersenwerk en memorie tegenwicht geven voor automatische over gave aan sensueele rhythmiekl Maar daarmede stippen zy slechts een zéér klein deel van bet vraagstuk aan. Trouwens, het bachelors-leger van New York zal er zich vermoedeiyk niet veel aan storen. Terwyi nieuwe verbodswet- geving waarover sommige would-be her vormers schijnen te denken, na het twij felachtige voorbeeld van de gedwongen geheelonthouding, niet veel aantrekkelijks meer biedt. (Hbl.) LUCHTVAART. De vliegtocht Nederland—Indië. Uit-Indië wordt gemeld: De Locomotief prefereert uitstel van den vliegtocht NederlandIndië boven de kans, dat wederom een tegenslag dé voortzetting onmogeiyk zal maken. Anderzyds wordt opgemerkt, dat de vliegrapporten van het leger uitwyzen, dat het in 1928 Blechts 4 dagen onmogeiyk was te,vliegen ten gevolge van regen. De tocht van de „Shonandoah". Londen, 17 Oct. Een draadloos bericht van het Amerikaanscho luchtschip „She- nandoah", dat zich boven dan •Stillen Oceaan bevindt, ten Zuiden van San Francisco, meldt dat hot luchtschip te kampen heeft met een storm van 80 my- len per uur. SCHAGEN. Als men den aanvoer dageiyks nagaat, dan komt men tot het besluit, dat de afzet van allerlei soorten vee zeker grooter is dan in 1923. Met de statistiek aan de hand zouden wy zulks ook kunnen bewyzen, maar het gaat nu eenmaal niet op alle weken van de bestaande gegevens gebruik te maken. Er is zeker wel geen markt, waar de aanvoer zoo is toege nomen dan Leeuwarden. Nu gaat de veeteelt in Friesland jaarlijks vooruit. By den toenemenden ontwikkeling van den Frieschen boer, weet hy de kwaliteit van zyn vee al beter te maken, zijne voedingsmethoden maken het houden van een grooter beslag op dezelfde hoeveel heid grond toe. Door den naam, die het Friesche vee in en buiten Europa ver kregen heeft, is het buitenlandsch bezoek op de veemarkten belangrijk toegenomen; een en ander werkt gunstig op 'den handel en dén afzet, üm eenig begrip te geven van den aanvoer op de Vrijdag sche markt te Leeuwarden, geven wy hier iets uit den aanvoer van Vrijdag j.1. 154 stieren, 436 vette koeien, 1246 melk en kalfkoeien, 1806 graskalveren, 484 weideschapen, 661 lammeren, 1161 vette varkens, 701 vette Londensche biggen. De Friezen zijn geboren voor de veeteelt; zy bezitten alle eigenschappen daarvoor, als erfdeel van het oergeslacht der Nomaden-stam eens op de hoogvlakte van Thibet. Dat is een natuurgave, zoo iets als het 6e zintuig. Wel hem, die dat zintuig heeft, maar wee, wie het mist in den stryd om het bestaan. Wy merkten dut Donderdag te Schagen op, toen een koopman een koppel weideschapen kocht voor f 42.en ze even later weer aan den man bracht voor f 47.Ook het 6e zintuig. Met de schapen ging het te Scha gen weer heel goed. Vette, jonge schapen gingen voor export tot 1' 59.,K.Over Win kel vette lammeren voor f 42.— f 45. De handel in springrammen loopt op zyn eind. Besteed werd f 50.f 60. Weideschapen voor de fokkerij f 36. f49.—. De aanvoer was weer belangrijk en neemt nog geregeld toe. Met dezen voort gang verovert Schagen weer de 4de plaats van aanvoer op de lijst van Nederlandsche schapenmarkten. By vette koeien wordt door de slagers algemeen over de kwaliteit geklaagd; een der naweeën van het mond en klauwzeer. Voor 1ste kwaliteit, waar van heel weinig aanwezig was, werd f 1.25 per K.G. betaald. Goede kwaliteit gold nog f 1.20 en daalde spoedig af tot f 1.10; 3de kwaliteit f 0.95 en f 1.05. Melk- en. kalfkoeien waren iets minder dan ver leden week, doch dat zat meer in de kwaliteit dan in waardevermindering: prijzen van f3.60 tot i'4.60. Nuchtere kalveren f 16.f 30.van f 20.tot f 80.;voornamdtyk voor het bedrijf vetie varkens iets stroever: goeile sluclitvar- varkens tot f 0.95 per K.G.Londensche biggen f0.78 k f0.84 per K.G. Een motie. De afdeeling Schagen vfcn den C. B. P. T. T. heeft in eene druk bezochte spoed vergadering met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen en besloten deze telegraphisch ter kennis te brengen aan den Ministerraad en het Bondsbe- stuur: De afdeeling Schagen van den O. B. P. T. T. in spoedvergadering byeen op Don derdag 16 Oct. 1924, protesteert met klem tegen de doorgevoerde salarisverlagin gen, waardoor het personeel tot de groot ste armoede wordt gebracht; Constateert ondanks den beter worden den toestand van 'slands financiën eene starre houding der regeering ten opzichte van hare ambtenaren; eischt daarom het ongedaan maken der doorgevoerde salarisverlagingen; draagt het Bondsbestuur op met nog scherper actie de verslechting tegen te gaan; besluit deze motie ter kennis te brengen van den Ministerraad, het Bonds bestuur en de pers. De Timmerfabriek „Westfriesland"te Schagen verkeert in likwidatie. Verschil lende tegenslagen hebben tot deze cata- strophe geleid. De natuur vertoont in dezen herfst tal van abnormaliteiten. By de U.L.O. school staat een gouden regen in vollen bloei, aan de dorpen zagen wy in een bloem tuintje bloeiende muurbloemen en een ooggetuige deelde ons mede, dat in den Anna-Paulownapolder een kievitsei was gevonden. De jongste polder in Noord-Holland is de voorpolder in de gemeente Harencar- spel. Ged. Staten van Noord-Holland hebben voor dezen polder een byzonder regle ment van bestuur vastgesteld, waarvan de voornaamste bepalingen zyn, dat het be stuur zal bestaan uit 3 leden, waarvan een voorzitter is; dat er geen College van VERTROKKEN PERSONEN. zonder, marinier, gep-. Janzenstraat 76, Kanaalweg 43, le Goversdw str. 11, P. Quautstraat 9, Middenstraat 107, Djjkstraat 52, Loodsgracht 35, Loodsgracht 35a, Leliestraat 7, v d Hamstraat 7, Molengracht 17, Polderweg 56, Weststraat 28, Javastraat 45, Hoogstraat 58, Dykstraat 2, Janzenstraat 34, Weezenstraat .66, Parallelweg 85, v. Galenstraat 29, Bloemstraat 40, Kanaalweg 119, Stationsstraat 6, Emmastraat 34, Hoogstraat 94, Californistraat 1, Kanaalweg 29, NH. RK. N.H. N H. N1I. N.H. N.H. N.H. N.H. N.H. N.H. H.L. N.H. NH. N.H. N.H. N.H. R.K. Hoofd-ingelanden zal zyn; dt dea betrek kingen van secretaris en van penning meester door één persoon zullen waarge nomen worden; dat voor de verkiesbaar heid, tot lid van het Bestuur een halve hectare grond noodig is; dat een gelyk bezit voor de stemgerechtigdheid wordt vereischt, dat de omslag voor de polder- lasten bundergelyk zal zyn; dat het wa ter, 't welk niet tot den polder behoort, als het land zal worden omgeslagen. Op de Schager veiling warén Donder dag ruim 10.000 kipeieren aangevoerd. De prijzen varieerden van 10.90 tot 11.80. Het meerendeel werd verkocht van 11.20 tot 11.50, waardoor wy een middenprys van 11.35 verkrijgen. Eendeieren liepen van 7.70 tot 8.20. De 'wintercursus voor de schoolvrije jeugd zal 14 leerlingen tellen. Tot Hoofdingeland van het Ambacht van WesWriesland, genaamd de Schager en Niedorper Koggen is door de banne Haringhuizen gekozen, de heer S. Jonker te Alkmaar. De motorcursus te Schagen, uit geschreven door de afd. Schagen en Om streken van de H. M. van Landbouw, zal 42 leerlingen tellen; hoewel dit getal iets beneden de verwachtingen is, zal de cur sus toch doorgaan. TEXEL. 10 October. Deze week werden van hier verzonden: 126 varkens, 67 schapen, 15 lammeren, 7 kalveren, 8 paarden en 1 koe. OOSTEREND. 17 October. Gisteravond vergaderde „Nut en Genoegen", waar 12 personen samen kwamen, wat de voorzitter een goede opkomst durfde noemen, daar de lust tot vergaderen voor huishouielyke zaken overal zeer gering is geworden. Allen werden welkom geheeten en met den wensch dat men prettig samen mocht zyn, werd geopend. De notulen werden gelezen en onver anderd met dank goedgekeurd. Uit de rekening bleek, dat met een kassaldo f 64.6o was afgesloten, waarvan nog een kleine rekening voor boekèn betaald moet worden. De rekening werd goedgekeurd en de penningmeester ontving dank voor zijn goed beheer en werd van verdere ver antwoording ontheven. Als leden van het Bestuur moesten aftreden de Heeren Joh. Koning en M. Kikkert, resp. vice-voorzitter en secre taris. De Heer Koning meende, dat men hem niet meer moest herkiezen, daar het beter zou zyn eens naar jongere krachten uit te zien. De vergadering acht er anders over en herkoos beide, heeren met byna algemeene stemmen. Beiden aan vaardden hu het hernieuwd mandaat en werden door den voorzitter gecomplimen teerd. Slechts een persoon werd voor het lidmaatschap voorgedragen en aangeno men, terwijl enkele namen van de lijst afgévoerd werden. Het ledental bedraagt nu 97. Alsnu werd het programma voor het seizoen onder de oogen gezien. Verschil lende namen van sprekers werden ge noemd en besproken. Voor November zal men uitnoodigen den heer S. S. Smeding, die reeds toezegging deed en voor de twee volgende vergaderingen zal het bestuur correspondeeren, terwijl men in Februari weder hoopt met eigen krachten een tooneelvoorstelling te kunnen geven. De oinvrage leverde niets op, zoodat gesloten werd met dank voor de belang stelling en met de beste wenschen voor „Nut en Genoegen." Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Pieter, z. v. A. Schenk en J. van Egmond. OVERLEDEN: Guurtje Dyker, 88 jaar, weduwe van Sybrand Koning; Cornelis Keyzer, 73 jaar, echtgen. van Tryntje Kooy. N.V.Texels Eigen Stoomboot-Onderneming Vertrek Texel: 8.— v.m., 11.— v.m., 2.30* lun. 1 Vertrek Helder: 9.80 v.m., 12.— midd., 4.15 n.m. Op Zon- en Feestdagen 8J.5. Nieuwe uitgaven. Verschenen»: te Alkmaar by Gebr. Kluit man, vier nieuwe handwerkboekjes door H. J. van Vessem, oud-leerares aan de In dustrieschool voor Meisjes te 's-Gravenhage. 40 Nieuwe modellen met de daarby behoo- rende patronen. We vindén hier allerlei smaakvolle klee- dingstukken, sportjaquets of -sweaters, jum pers, mutsen, hoeden, sjaals, 'japonnen eh m'antelcostuums. Alles gehaakt of gebreid van wol of zyde. De foto-illustraties van modellen of ge deelten van haak- of breiwerk op ware grootte laten aan duidelijkheid mi ets te wen schen over. By elk model behoort bovendien nog een korte beschrijving en een patroon- teekening achterin het boek-; 2. Wollen Kleeding voor Kinderen, Ge haakt en gebreid. 40 Nieuwe modellen met de daarby behoo- rende patronen. Hetzelfde wat we van het eerste werkje gezegd hebben, geldt ook voor het tweede. Het moet voor elke moeder een genoegen zyn haar jongens en meisjes in dé keurige, warme wollen pakjes .te steken, waarvan we :n dit werkje de afbeeldingen^ beschryvingen en patronen vinden. 3. Wit borduursel voor kleeding, blouses, tafelkleedjes, enz. 35 Nieuwe modellen met voorbeelden en beschrijving. 4. Kleurborduursel voor kleedjes, kus' sens, kleeding, enz. 35 Nieuwe modellen met voorbeelden en beschrijving. Beide boeken (3 en 4) bevatten weer zeer mooie duideiyke illustraties, het laatste zelfs eenige patronen in kleur. Een korte beschrij ving der techniek gaat er naast. Achterin elk der beide werkjes vinden we eenige pa- rina's mooie moderne strijkpatronen, die zoowel voor witte als voor gekleurde stof kunnen dienen. De werkjes hebben de grootte van een klein modeblad' en ook een gekleurd1 omslag met foto's in het genre van modebladen. De prijs per deeltje is 60 cenits. Verschenen is het October-nummer van „O. E. T.", dat ons al 'dadelijk verrast met de mooie byiage een reproductie van een litho grafie van» Th. v. Hoytema „Twee Arenden". Het eerste, omvangrijke artikel is van den hoofdredacteur. „Het triomfeerende Zwam- menieven" is een phantasie over de hulp, die iederen herfst de zwammen weer verleenen by het ontleden van de ontstane afvalpro- duolen in de natuur. Schrijver stelt het voor, alsof Ae paddenstoelen een ontzagiyk leger vormen, waarin elke paddenstoel zijn rang heeft. Een tiental zeer mooie foto's verluch ten het artikel. „De Moord van Nylon", sotternie van Kempische overlevering met rympjes en oude volkswy'zen is eeni soort komisch zang spel, dat in nagenoeg elk Kempisch dorp om de vier of vyf jaren wordt opgevoerd. Aan leiding tot het ontstaan dezer sotternie is ge weest de moord op den pastoor te Nyien in 1842. De moordenaar, een vreemde mars kramer, werd gegrepen en gehangen op de Groote Markt te Lier. Josef Simons heeft van de oude deuntjes een goed geheel gemaakt en er een voorspel aan toegevoegd, Arthur Verhoeven heeft de liedjes van klavierbegeleiding voorzien* en E. v. Raemdonck heeft voor kosteiyk d>waze illustraties en randversieringen gezorgd. Anne Haliema schrijft over den jongen kunstenaar F. Bremmer. Twee boomstudies, een heel fyine, haast Japansch fyne teeke- ning van een ouden denneboom te Wapen- velde en een latere studie van een groep jonge dennen, veel kloeker, meer waar en meer karat'eristiek. De kinderafdeeling bevat twee aardige ver halen, eenige gedichten, een mooie pentee- kening van Edith Pypers en een aardige nieuwe' prysvraag. Mali voor Hr. Ms. K. X. laar Alexandrië: laatste buslichting 19 Oct. hoofdkantoor 6.m. stadsbussen 18 Oct. licht. 4 naar Port Said: laatste buslichting 26 Oct. hoofdkantoor 6.m. .stadsbussen 25 Oct. liriV. 4 •var A ^en: laats'? bus'.'cht'ng 29 Oct. hoofdkantoor 6.80 a. stadsbussen lichting 3. naar Colombo: laatste buslichting 3 Nov. hoofdkantoor 9.30 m. stadsbussen lichting 1. 9 Nov. hoofdkantoor 6.— m. stadsbussen 8 Nov. licht. 4 12 Nov. hoofdkantoor 6.30 a; stadsbussen lichting 8. Alléén VOLKSKLEEDIIMfimag azijn, WESTSTRAAT 11, Is altijd 20% goodkooper en solider dan leder ander. Een kistje 7-cents Sigaren van 50 stuks als jubileum-cadeau, bij contante aankoop van f 20.—. Moderne Ulsters f 10, 12, 14, 18, 22 en hooger. Warme Fietsjekkers f 10, 13, 16, 20 en hooger. Regenjassenf 7.50, 9, 12, 18, 22. Mansbroeken f 1.90, 2.25, 2.75, 3.25. Overhemden, waschecht, met boord, f 2.25, 2.90. Petten, mooie keuze. f 0.95, 1.25, 1.50. Mey's Boorden en Fronts, In alle modellen, per stuk 8 ct. - Ruime en mooie sftrteerlng Klnderkleedlng. OUD en VERTROUWD ADRES, gevestigd sedert 1864. Naam D. CHnnemcyer, M. Baak—Kramer. D. Frank, M. D. Hajjes-v. Opstal, J. Snel, A. Onnekes-Kossen, R. v. d. Veer, J. T. Pie, H. J de Kle|jn, F. Groen, P. Vliek, J. Baas, 0. Verberne, W. Krynen, W. F. ten Bosch, P. J Vermeulen, K. Geus, K. H. Wallien, J. Mertens, J. Schol, J. Fortgens, A. v. d Waag, K A. Telders, M. Visser, D. C. Vos, A P. Noorlander, - Gebr. Beenen, Beroep: stoker-olieman, spoorwegbeambte, zonder, sergt. art., loods, kleermaker, sergt.-geschutm., hulploods, zonder, sergt.-torp., gep., tamboer, werktuigk., predikant, leeraar ambsch., gep adj. inf., kap. vest.-art., kap. ter zee, ass. post, off. M8.D aannemers, Woonplaats: Vertrokken naar Leeuwarden, Soera bay'a, Texel, 's-Gravenhage, Haarlem, Paramaribo, Den Haag, Velsen, Amsterdam, Vlissingen, Amsterdam, Velsen, Loosduinen, Soerabaya. Schoten, Hoorn, 4 Batavia, Weesp, Alkmaar, Velsen, Haarlem, Utrecht, Den Haag, Amsterdam, Rotterdam, Rotterdam, Gods dienst: Geen. Geen. Geen. G.K. G.K. IVinterdienst, ingaande 18 October 1924. Op werkdagen: 1. Wollen Kleeding voor Dames en Jonge Meisjes. Gehaakt en gebreid. „Ons Eigen Tijdschrift'.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 11