„BELLEVUE", HEROPENING Zaterdag 18 October, POPULAIR CONCERT Tweede Blad. PLAATSELIJK NIEUWS VAN ZATERDAG 18 OCTOBER 1924. Brieven voor Hr. Ma Tromp. In verband! met bet latere vertrek van het betrekkelijke stoomschip van de Holland— West-Afrika lijn (21 Oct. inplaats van 17 October) uit Amsterdam* wordt ©en brievenr mail voor Hr. Ms. „Tromp" op 21 dezer ver zonden naar Santa Cruz de Teneriffe. Laatste busl. hoofdkantoor 20 Oct. 6.30 a. Idem stadsbussen 20 Oct. lichting 8. De Minister van Oorlog zal' Dinsdag a.s. een bezoek brengen aan Helder. Voor het 1.1. te 's-Gravenhage ge houden examen voor 2e officiér, groote stoomvaart, slaagde onze plaatsgenoot de heer O. J. Lagerveld. Voor- den Indischen dienst Is be stemd de heer M. Boon alhier, als admi nistratief ambtenaar bij het binnenlandsch bestuur. De heer D. H. Grunwaldi, wethouder Water- en Licbtbedrjjven, Financiën, Belas tingen en Vischafsiag, houdt a.s. Woensdag spreekuur van 11 uur tot half één. Te 's-Gravenhage slaagde voor het Machinisten-examen, voorl. diploma, de heer H. Gruyff, alhier. Afloop Openbare Verkoaping ten overstaan van Notaris C. J. Baas, ge houden op Woensdag 15 October 1924. Het huis en erf aan den Kanaalweg No. 85, kooper J. J. Heijdenrijk q.q. voor 2640. Het huis en erf aan de Brouwerstraat No. 13; kooper IJ. Stompedissel q.q. voor 975. Het huis en erf aan de Brouwerstraat No. 21 en het huis en erf aan de Brouwer straat No. 23; kooper G. J. Egers q.q. voor 2161. Het huis en erf aan de Jonkerstraat No. 25; kooper P. Drogman q.q. voor 935. Afloop Openbare Verhuring ten overstaan van Notaris O. J. Baas, ge houden op Woensdag 15 October 1924. Het perceel weiland aan den Huisdul- nerweg in den' Huisduinerpolder, huurder A. Selderbeek voor 215 per jaar. Bond van Marine-Onderofficieren. De Bond van Marine-onderofficieren organiseert dit jaar wederom een St Ni- colaasfeest voor de kinderen der leden. Inlichtingen omtrent deelname geeft de advertentie in dit nummer. Reclame- en Hulsvlflttentoonstejling. Wij maken onze lezers en lezeressen attent op de in dit nummer voorkomende advertentie van de Reclame- en Huis- vlijttentoonstelling in het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond, waarin mededeelin- gen worden bekend gemaakt omtrent datums van opgaven en inzendingen voor de Huisvlijt- en aanvragen voor stands op de Reclame-Tentoonstelling met de adressen waar menzich kan aanmelden en eventueele inlichtingen kan bekomen. Demonstratie Overheidspersoneel. Zoo wij reeds meldden, zal hedenmid dag na afloop van de vergadering op het terrein naast het Bondsgebouw een de monstratie van het Overheidspersoneel plaats hebben, waaraan door pl.m. 700- personen en Helder's Fanfarekorps wordt deelgenomen. Verschillende doeken en banieren zullen worden meegevoerd. Het opstellen geschiedt op het Stationsplein; de route is: Prins Hendriklaan, Kanaal- weg, Weststraat, Keizersstraat, Spoor straat, Koningstraat, Prins Hendriklaan, Stationsplein. Deze marsch zal te pl.m. 4 uur plaatshebben. Een gerucht Vrijdagmorgen liepen er geruchten, dat de Z IV op zee een ongeluk zou heb ben gehad, en de G. 16 Donderdagavond klaar gemaakt en vertrokken was, om de boot te zoeken. Een andere lezing van het geval was de volgende: **- De Z IV was Donderdag naar Delfzijl onderweg, doch werd overvallen door mist, waardoor de boot de koers kwijt raakte en bleef kruisen. Daar onvoldoen de kolen en stookwater aan boord was, werd de toestand kritiek en door de ke tels met zeewater te vullen kon men de haven van Terschelling bereiken. Op draadloos verzoek vertrok een torpedo boot van hier ter assistentie. Inmiddels had de Z IV te Terschelling kolen gela den waardoor de boot weder vertrekken kon. onze informatie werd ons medege- v?' ^at er bijzonder gaande was, e,n overhaast vertrek van de G 16 slechts een oefening was. Ingezonden Mededeellng. Meubelmagazijn B. J. QUAST, de beste vakkundig samengestelde en gegarandeerde MEUBELEN, Heropening Hotel-café-restaurant JBellevue". Hedenmiddag te 8 uur zal het geheel gerestaureerde en verbouwde hotel „Bel- levue" wederom worden opengesteld. Eigenlijk is deze uitdrukking niet juist, oandat het hotel als zoodanig uit den aard der zaak niet gesloten is geweest. En juist het feit, dat het bedrijf, ondanks alles, moest doorgaan, was een van de redenen, dat deze verbouwing zoolang heeft geduurd. Wij1 willen dus liever zeg gen, dat het verbouwde en vernieuwde „Belkmie" morgen geheel "wordt opge leverd. Vreemdelingen, die nu uit den trein stappen en het stoere, grijze gebouw zien, dat zij achter het plantsoen zien oprijzen, zuilen verbaasd staan over hetgeen zij aanschouwen. Van het vroegere, onaan zienlijke, lage gebouw is niets meer over; het nieuwe hotel, geheel gemoderniseerd, vormt thans een waardigen schakel in de omgeving en doet de stad van ruim 30000 inwoners, die Helder geworden is, eer aan. In- en uitwendig is het gebouw geheel veranderd. Toch is het niet geheel nieuw opgebouwd. Over de geheele oppervlakte de middenvleugel en de beide zijvleu gels is een verdieping opgetrokken, maar de rechtervleugel, die, waar vroeger de aan velen bekende restauratie- en oon- versatiezaal was, is geheel van den grond af vernieuwd. De 'beide ingangen, een aan de Prins Hendriklaan en een aan de Spoorstraat, zijn gebleven, doch wie den drempel ervan overschrijdt, zal aange naam worden verrast door de aligeheele verandering, die er heeft plaatsgehad. 't Best is om bij de Prins Hendriklaan even naar binnen te gaan. Wij zien aller eerst als iets nieuws aan dezen vleugel, een soort van erker, een uitbouwtje aan de straat. Dit uitbouwtje is een zitvertrek, een conversatieplekje voor logeergasten; het is met stoelen en een tafel gezellig gemaakt en geeft onmiddellijk toegang tot de groote zaal. De meeste hotels van den tegenwoordigen tijd hebben zoo'n vertrek, men zou het een hal kuhnen noemen^ waar logé's buiten het rumoerige leven zitten van de restauratiezaal. Deze zaal zelve is, zoo als wij zeiden, van den grond af vernieuwd. Doordat op het gebouw een geheele verdieping werd geplaatst, kon zij hooger worden dan de bestaande zaal was, en zoo is thans een prachtige, hoog-opgetrokken, moderne restaurantzaal in haar plaats (gekomen, van 4 meter hoogte. Hier valt de monu mentale ingebouwde schouw op en de sierlijke electrisohe kroonluchters. In den avond zal deze zaal een schitterend effect maken. De kleine smalle vensters, die,uit zicht gaven op Spoorstraat en plantsoen, zjjn vervangen door breede, royale ramen. Achter deze groote conversatiezaal was vroeger de koffiezaal met het buffet. Ook dit vertrek is geheel veranderd in een rustig 'gelegen billardzaal met een gezel- ligen haard en eveneens doelmatige en prachtige verlichting. Het buffet, geheel vergroot, staat 'hier weder en heeft di recte verbinding met de beide keukens. De toonbank van dit buffet is bekleed met rubber, waardoor het 'breken van glas werk onmogelijk ia Een hermetisch af gesloten telefooncel bevindt zich hier eveneens; wel een groot verschil met de vroegere tamelijk primitieve gelegenheid! Tenslotte is hier een kantoortje voor de directie, dat aan 'alle zijden uitzicht geeft op het bedrijf. Voor logeergasten is aan den anderen kant een aparte lees- en- schrijfzaal inge richt, waar zij gemakkelijke stoelen en alle noodige gerief vinden om rustig hun correspondentie te kunnen afdoen. Door de billardzaal komt men aan den Spoorstraatingang. Ook hier. is veel ver beterd; warmgekleurde tegels bedekken den muur. Een speciale uitpakkamer voor handelsreizigers is hier achter ingericht. Inj de keuken valt ons op een nieuw, speciaal voor dit bedrijf vervaardigd, for nuis van reusachtige afmetingen, specia- liteil van de firma Blom jiit de Middon- straat, die dit naar eigen idee ontwierp voor het hotel. Het groote fornuis is (be halve de plaat) geheel van smeedijzer; het heeft twee vuren en twee ovens, die op vernuftige wijze zijn voorzien van regu lateurs. Achter den eenen oven is apart ingebouwd een koperen reservoir voor warm water. Dit reservoir staat in verbin ding met de waterleiding, zoodat men on middellijk water bij de hand heeft, heb welk, dank zij de groote hitte, die dit for nuis uitstraalt, in een minimum tijds warm is en eveneens dan door middel van een kraan kan worden afgetapt. De andere oven bezit een verwarmingskast voor de serviezen. Het is misschien in dit verband nuttig erop te. wijzen, dat de heer Schouten een practische visohkast bezit, waardoor het mogelijk is de visch verscheiden, weken versch te houden. El- ken dag moet slechts een staafje ijs wor den toegevoegd. De W.O.'s zijn eveneens geheel ver nieuwd en voorzien van behoorlijke ven tilatie. De aan de andere zijde gelegen welbe kende „eetzaal"meestal als ontbijt- en vergaderzaal in gebruik is voorzien van een nieuwen gevel. Verder geheel ge restaureerd, gestoffeerd, enz. en van een nieuw plafond voorzien. Dit gedeelte van het hotel d.w.z. de middenste beneden- vleugel is gereserveerd voor privó- woning; ook de uitslaande deurep, die hier zijn, behooren tot het woonhuis. Op de boven-verdieping vinden wij rechts prachtige vertrekken en suite, ver der een aantal logeerkamers van uiteen- loopende prijzen en links wederom twee mooie vertrekken, ingericht voor partijgn, vergaderingen, e.d. Zeer praktisch zijn de opvouwbare deuren, die deze twee ruim ten afscheiden en die in een oogenblik van twee vertrekken één groote zaal ma ken. Er is verder nog op deze verdieping een badkamer met geyser: een groote verbetering, aangezien deze In het oude Ingezonden Mededeellng. HOTEL HELDER. CAFÉ-RESTAURANT. Door verbouwing geheel gemoderniseerd en Inge richt naar de eischen des tijds. n.m. 3 uur, Zaterdag 18 October, Zondag 19 October, (versterkt orkest). Gewone consumptie-prijzen. W. J. M. SCHOUTEN. gebouw ontbrak. Zooals wij. zeiden is op het ibestaandie ge bouw in de gansche lengte een verdieping geplaatst. Men 'begrijpt ithans, dat de be- kendJe tuin hierdoor een groote verbetering heeft ondergaan. Aan dirie kanten ingebouwd^ is men er gevrijwaard voor alen wind, en dus zal, meenen wij, in dten zomer deze tuin meer dan tot dusver, -tot een gezellig en rustig zitje worden gebruikt. De heer Schouten zorgde voor een prachtige verlichting, langs de geheele lengte aangebracht, en bovendien versterkt door de twee groote monumentale lantaarns aan dten ingang. In totaal telt het nieuwe hótel 26 kamers (én de uitpakkamer beneden). Hierbij zijn groote, luxueus-ingerichte vertrekken, maar ook kleinere kamers voor bescheiden beur zen. Er zijn er enkele met vaste waschstgl- len, en alle hebben voldoende bergruimte voor bagage. Bovendien zijn alle kamer elec- itriseh verbondten met het groote tableau. Tenslotte volgen hier enkele namen. De verbouwing is ontworpen door den architect J. M. J. Ammersdorffer alhier, aannemers zijn de N. V. Bouwbedrijf v/h S. Overtoom Zonen, Schagen. De eleotrische verlichting en schelverbindingen zijn vervaardigd door dten heer J. A. Zoetelief alhier; kroonluch ters etc. zijn van dte finma Brasser (Wolzak, Amsterdam. Het ontwerp van dte heide monu mentale lantaarns is van den heer Ammers dorffer zelf. Voor het meubilair zorgde de heer S. Ooltof (,,'t Woonhuys"); voor de stof- feering de firma Vroom Dreesmann. Haar den, etc. leverde de firma J. van Willigen. De monumentale schouwen zijn vervaardigd, naar de ontwerpen van dten heer Ammers dorffer, door d'e firma Van Lint, Delft, het terrazzowerk is van den heer Rosa Bian (Polderweg). Tenslotte noemen wij' nog dte ijzeren letters aan het Spoorstraatfront, werk van dten heer J. Mulders. Aan beide vleugels zijn brandladders be vestigd], welke rechtstreeks toegang geven tot de straat. Zooals reeds is geannonceerd!, zal de opem stelling hedenmiddag te 3 uur plaats hebben. De heer Schouten verzocht ons, in verband met hem gedane vragen, te willen ipededtee- lten, dat zijn hdtet-café-restaurant des avonds toegankelijk is voor iedereen. Een versterkt strikje zal dan dte bezoekers opvroolijken. „Voerman Henschel". Een aantrekkelijk stuk is dit drama van dten Duitschen auteur Gerhard Hauptmann niet, maar het heeft goede spelkwaliteiten. In bijna elke rol zit voor een acteur of actrice „spel", en wij: kunnen ons dan ook voorstellen, dat onze twee-en-tachtig- jarige Louis Bouwmeester met zijn onver woestbare ltevensenergle en -lust' zich nog aangetrokken gevoelde tot deze roL De per sonen van dit drama zijn met meesterlijke hand en krachtigen geest naar het leven ge- teekend, en dit levenswarme realisme is dte groote verdienste van het stuk. Wie Bouwmeester zag in deze rol als een man, nog in de kracht van zijn leven, zou hem zeer-zeker géén zoo hoogen leeftijd geven indien hij hem niet kende. Zijn stem is nog krachtig, zijn gebaar jeugdig, zijn be wegingen lenig. En naarmate dte tragedie meer-en meer de ontknooping nadert, wordt zijn spel gepassioneerder, intenser. Terecht mocht dan ook de heer Van Loo, die den nestor onzer tooneelspeelkunst een krans overhandigde, gewagen van diens onver woestbare kracht. Rust roest, maar de heer Bouwmeester, die niet rusten wil, wil ook niet roesten. En zelfs Broékhuys kan den heer Bouwmeester niet verleiden in een zijner villa's te gaan rusten. Zoo zeide het de heer Van Loo en Bouwmeester mees muilde bij den naam Broékhuys. De vertolking was goed verzorgd' en, hoe wel sterk op den souffleur werd gespeeld, ging zij vlot van stapel. Als Henschel's vrouw (in het eerste bedrijf) fungeerde Me vrouw Magda van Deelen, d'e rol van Hanna, de meid, oie later de tweede vrouw van Henschel wordt, werd! vertolkt door Mevr. M. Erfmann. Zij gaf uitstekend spel in alle bedrijven. Overigens viel voor den biet-in gewijde uit het programma omtrent de an dere rollen niet veel' te halen; nergens was eenige nadere omschrijving voor de mede spelenden te vinden. Pas aan het eind' be grepen: wij, dat Franclsca'de dochter was van het echtpaar Wurmelskirch, eni op dit oogenblik hebben we er nog geen notie van wie en wat Siebenhaar eigenlijk is, en in wat voor soort woning het stuk speelt En zoo waren er meer onjuistheden en lacunes. Het laatste bedrijf, getiteld „de Waanzin", is zeer luguber; in het vierde culmineert zicih het hoogtepunt van het drama En alle be drijven biedten, zooals gezegd, gedegenheid voor sterk spel en geven spannende drama tische momenten. Een halfvolle zaal woonde de opvoering bij. Vereenlglng „I>e Dageraad". Donderdag 28 dezer komt da Schermer- horn hier wederom voor de afdeeling Helder van de vereeniging „de Dageraad" eene lezing houden. Ditmaal is het een door hem zelf geschreven drama, dat de schrijver, wiens talent als voordracht kunstenaar in wijden kring bekend is, zal komen voordragen. Wie den heer Schermerhorn van vroegere gelegenheden kent en steeds was bij zijn optreden de zaal gevuld met een belangstellend gehoor zal den declamator ook nu weer gaarne willen Jhooren. Ds. Schermerhorn heeft zijn drama genoemd „de Christustragedie". Het stuk is verdeeld in vier bedrijven. Het eerste bedrijf speelt op den weg van Bethanië naar Jeruzalem. Eliezer en Ben Hur, die beiden getuigen willen zijn van Jezus' intocht, ontmoeten elkander daar en bespreken de leer en de bedoeling van Jezus. Eliezer twijfelt aan het messias- schap, Ben Hur gelooft daarin. Meerdere lieden voegen zich bij hen; de priester Nathan waarschuwt tegen Jezus; Maria Magdalena, door de menigte gescholden en gehoond, wordt door Ben Hur in bescherming genomen. Het tweede bedrijf geeft een gesprek weer tusschen Nathan en Ben Hur naar aanleiding van het optreden van Jezus in den .tempel, waar hij de wisselaars en kooplieden uitdreef. Ook hier weder tracht Nathan Jezus verdacht te maken, en de inmiddels ten tooneele verschenen Ju<ias Iscarioth roept de hulp in van Nathan om Jezus uit den weg tq ruimen. Het derde bedrijf behan delt Jezus' verhoor voor Pontius Pilatus en zijn veroordeeling. Het vierde Jezus' dood. Voor zijn sterven heeft Jezus nog een wonder verricht, zoo vertelt Ben Hur, namelijk Mirjam ziende gemaakt. Men spreekt hierover, sommigen gelooven het, anderen twijfelen. Daar komt Mirjam zelf en Ben Hur is zeer teleurgesteld. Maar Mirjam vertelt met verrukking, dat zij ziende is geworden.naar den geest. En langzaam dringt de beteekenis hiervan door tot Ben Hur. Iedere bezoeker ontvangt een gedrukte toelichting. Na 8.15 wordt niemand meer toegelaten. Men zie verder de advertentie. iA.G.0. Zooals onze lezers reeds uit de adver tentie hebben kunnen zien, zal A.G.O. z'n serie winter lezingen openen met een lezing van Prof. EL Th. Obbink uit Utrecht over „Egypte en het dal der Ko ningsgraven". Deze eerste lezing met lichtbeelden belooft zeer interessant te worden daar Prof. Obbink, die een uit stekend redenaar is, bet dal der Konings graven, waaronder tevens Toetankha- mens graf, persoonlijk heeft bezocht. Wij kunnen dan ook niet anders doen dan iedereen animeeien deze lezing te bezoeken, temeer daar de entreeprijs voor niemand een bezwaar behoeft te zijn, daar het A.G.O.-bestuur gemeend heeft deze zoo laag mogelijk te moeten stellen. Voor het verdere seizoen komen voor- loopig op de Sprekerslijst reeds voor de heeren Brettani, Alt, v. d. Sleen, mr. Salm en vele anderen. Bij gelegenheid hopen wij onze lezers echter wel meer van het verdere program ma mede te deelen. De heer G. J. H. Verstegen, alhier, heeft een schrijden ontvangen van den heer Th. J. Mansholt, inspecteur van den landbouw, tot aankoop van een toom van 6 hennen en 1 haan Holl. zwarte witkuif krielhoenders, voor Hongarije, waarvoor de 'bemiddeling van dezen hoofdambte naar werd ingeroepen. Uit het Politle-rapport Door een bewoner van de Vijzel straat werd aangifte gedaan, dat een man met zijn 7-jarig dochtertje onzedelijke handelingen heeft gepleegd. De dader werd aangehouden en na verhoor op vrije voeten 'gesteld. "Tegen een zevental militairen van de Landmacht is prcoes-verhaal opge maakt ter zake van nachtrumoer in de „Oude Helder". In de Zwaanstraat onstond Woens dagmiddag een schoorsteenbrand, welke door den in de nabijheid wonenden pijp- leider Kiljan in den aanvang kon worden gebluscht. Een bewonre van de le Vroonstraat deed aangifte, dat hij een hem toebehoo- rende jonge duif Vrijdagmorgen dood in een brandsteeg aohter zijn woning had gevonden. Een der pooten, waaraan een beenen ring was bevestigd geweest, was afgesneden. Een onderzoek heeft plaats. In den afgeloopen nacht, kort na het sluiten der café's moest de politie meer malen optreden tegen marine-schepelin gen, die onder drankinvloed verkeerden en zeer luidruchtig waren. Aan de Buitenhaven werden 2 ma- rinescfhepelingen aangehouden, die elk in het 'bezit bleken te zijn van een stoel, die zij mee naar boord wilden nemen. Bij on derzoek bleken de stoelen die zij voor gaven op de Hoofdgracht gevonden te hebben uit de Marine Club afkomstig te zijn, waarheen zij werden terugge bracht. 60'Jarlg Jublleur.i. Per 15 Ootober a.s. bestaat Bramlage's Volkskleedingmagazijn, Weststraat 11, reeds 60 jaren. Gedurende de alBdan te houden jubileum-maand,dievan 15 October tot 15 November duurt, wordt in het Volkskleedingmagazijn aan iederen con tanten kooper van f 20.één kistje 7-cts. sigaren van 50 stuks als jubileum cadeau ter hand gesteld. (Adv.) LANGS DE STRAAT. Loos alarm. Een roffeügeluid ven klompen en schoe nen trok over de Ank ©rparkbrug. Mannen en jongen® haastten zich op den neveügen Vrijdagochtend, net ongeveer op schafttijd, naar den bintenkant. Fietsende mannen haastten zich in dezelfde richting. 'Ze hadden geen tijd om te antwoorden op de vraag: wat er loos was. Het scheen een kudde bisons, die slechts één doel in het oog hadden, daarheen zich richten zonder zich door wat of door wien ook te laten afleiden. Voort trokken ze, voort naar dten buitenkant. Er was geen twijfel mogelijk: er zat een schip. Heel' dte atmosfeer in dat kwartier van onze stad, riekte naar een stranding. Door den menschenstroom lieten we ons meesleepen als waren wij. -bevangen dteor een lokkende roepstem als het Autogeluid' van den rattenvanger van Hamel. Onweerstaan baar was die roep en we hadden slechts daaraan te 'gehoorzamen. Toen we op den havendijk stonden, stiet- ten dte sleepbooten reeds haar zware rook kolommen uit. Aan dek was ©en groote crew, veel omvangrijker dan in normale omstan digheden. De reddingboot pufte grauwe dampen uit de uitlaatbuis en aan boord was men druk bezig alles „zeilklaar" te maken. Aan al die drukte en beweging was het nu duidelijk waar te nemen, dat ,er iets op zee gaandte was. Ai' had' het zwarte bord' aan het hek van het havenkantoor zelfs niet aange kondigd, dat er een boot aan den grond' zat op dte „Razende Bol", dicht bij' den daar staanden loggermast, dan had' reeds al dat gedoe het ons duidelijk gemaakt, dat er een schip in nood zat. Vletten werden bemand en trachtten- vast te maken aan dte „Adsisteni.", die het eerst van- den wal was en aan boord! waarvan ik o. a. Jan Bijl zag staan, d!ie zeer zeker ook niet mocht ontbreken, nu daar in- de gronden weer.iets te reddteren viel. Zoolang zijn bee nen hem kunnen dragen, zal hij van de partij zijn, als er iets te verhapstukken valt in de gronden, die hem zoo welbekend' zijn als de straatjes en steegjes in de Vischwijk. Eén vlet werd op sleeper genomen dteor de „Ad'sistent" en eenige mannen spoedden zich van de „Drente" naar dte dotosluis om een vlet te bemannen, die daarna door de „Drente" zou worden opgepikt. Want ook deze groote sleepboot lag klaa,r om te vertrekken, wachtende slechts op den marconist, die uit de binnenstad moest wor den opgetrommeld. Of er dan werkelijk een schip zat, was de vraag. Dat is nog niet zoo zeker. Men beweert iets te hebben gezien, doch de berichten zijn zeer vaag. Sceptisch Het men zich uit aan den haven kant Toch heerschte er spanning onder dte vele aanwezigen. Men hoopte en verwachtte en men vreesde, dat ook dit blijde gerucht weer zou blijken een poover resultaat op te leveren. De „Adsistent" vertrok, vlak daarachter de „Dorus Riikers" en weldra- zou dus kun nen blijken of er inderdaad een schip was vastgeloopen. Niet lang duurde het of dte nevel trok op, zoodat de nieuwsgierigen, die naar het strand gepeddeld waren, zich konden overtuigen, dat de mast nog recht overeind op den „Ra- zenden BoF stond en dat er geen schip viel te ontdekken, dat poogde aan dien mast. vast te leggen. En- ook de kustwacht verrichtte haar taak door het havenkantoor te verwittigen, dat er niets viel waar te nemen. Het was „loos alarm" geweest en voor de zooveelste maal was heel het salvage- en red-dingbedrijf in werking gesteld voor iets dat bleek een Engelsche notbing -te zijin. Tot een volgenden, keer, doch dan beter, want het mistseizoen begint pas. INGEZONDEN. Geachte Redactie, Toen indertijd de Nederlandsche Reis- vereeniging eene reis uitschreef naar Budapest was de opgave tot deelname zoo groot, dat niet allen meekonden. Ik kan me dat voorstellen. De pleeg ouders, die de Hongaarsche kinderen zoo dikwijls over hun land en hun stad hadden hooren spreken, waren nieuwsgierig dat alles eens te zien. Ook in Helder zijn vele Hongaarsche kinderen verpleegd. De pleegouders, die iets van het land en de stad willen zien, raad ik aan Maandagavond in Musis Sacrum" de lezing met lichtbeelden door mevrouw Von Csitary te gaan bijwonen, 't Kan werkelijk interessant worden. Want Hongarije en Budapest zijn moo;. Rijk aan natuurschoon, maar oor r aan grootsche, trotsche gebouwen, dit wel een schrille tegenstelling vorrm met de armoede thans van een zeer gio deel van dat volk. CH. VAN DE Bil. Comité voor Concertten in Helder. In het a.s. winterseizoen 1924/1925 zal het Comité voor Concerten in Helder, met medewerking van de Hollandsche Con certdirectie Dr. G. de Koos, wederom een drietal buitengewone concerten geven. Op deze concerten zullen de volgende sterren aan den muziekhemel schitteren. 28 November a.s. het wereldberoemde Hongaarsche Strijkkwartet. 3 December: Kathleen Parlow, de ge niale Canadeesche violiste, die vooral hier in Helder zoovele bewonderaars heeft. WESTSTRAAT 31-33, levert U voor laagste prl|zen. Groote keus in Slaapkamer-Ameublementen. B- J. QUAST, Meubelmaker, Stoffeerder Telefoon Intercommunaal 49. aanvang 8.30 u., Voor de bezoekers aangename verrassing. De toegang naar het Cafó-Restaurant Is naar verkiezing In de Spoorstraat of In de Prins Hendriklaan.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5