GEMENGD NIEUWS CHR. C. KOOMAH, Weststraat III, t/d. Schooi. I Lage prijken. Ruima keuze. Prima kwaliteit. V De meest gevoelige huid laat zich volstrekt Pijnloos Scheren, door de baard- oppervlakte vóór het Inzeepen éérst In te wrijven met een weinig PUROL Wegwijzers. li dagen gevorderd. f Ingezonden Mededeeling. NUu 4 Februari 1925: Birgit Engell, de ge liefde zangeres, niet ten onrechte den naam dragend van de „Deenscbe Nachte gaal". Een serie concerten dus die zelfs den meest verwenden muziekliefhebber zal doen watertanden. De abonnementsprijs voor deze schitte rende concerten is uiterst billijk gesteld, t.w. op 5.alles inbegrepen. Voor zoo ver de beschikbare plaatsruimte dit toe laat zullen per concert losse kaarten wor den verkocht tegen 2.50, alles inbegre pen. Men ziet dus dat een abonnement verre weg het voordeeligst is, temeer daar het niet persoonlijk is gesteld, zoodat men het, bij verhindering, door een ander kan laten gebruiken. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Het Comité voor Concerten in Helder, Mevr. de BoerJongkees. Dekker—Klik. Fock—Noorduyn. HouwingOalten. Tëunev. d. Vijgh. De heer A. J. Leewens, Muziekschool, Prins Hendriklaan 11. Mijnheer de Redacteur, imaig ik u be leefd plaatsruimte verzoeken voor het on derstaande? Dezer dagen reed ik in mijn auto van Alkmaar naar Helder. Komende over Oallantsoog, ontdekte ïk bij de zijwegen langs den duinweg eenige wegwijzers, maar het eigenaardige van die dingen is, dat men ze eerst voorbij moet rijden om te kunnen zien waar men heen moet. Het eenige, wat men direct kan waar nemen is de plaats waar men vandaan komt en dat is toch dunkt mij niet noodig. Het bleek mij, dat alle wegwijzers slechts aan een zijde van opschriften voor zien zijn, wat voor een vreemdeling geen gemak oplevert en op zijn minst onprao- tisch genoemd kan worden. Daar het de ingezetenen misschien niet opgevallen is, als zijnde 'bekend met den weg, vermeen ik als vreemdeling er op te moeten wijzen. Met dank voor de plaatsruimte, Hoogachtend, Alkmaar. fi. Militaire pensioenen. In ons nummer van Zaterdag j.1. namen wij een communiqué op van den Bond Pen- s.oenactie Zeemacht, waarin, werd medege deeld, dat de mededeeling van' dlên Alg. Mik Pensioenbondi ais zou 90 pet. der militair ge- pensionneerden zich met hen vereenigd hebben, bezijden de waarheid ia Wel heeft zich, naar dit bericht vermeldt, een nieuw bloc gevormd, doch' dit bestaat voor 90 pot uit nieuwe pensioentrekkers. Van den Aigemeenen Militairen Pen- sioenbond ontvangen wjj thans een uitvoe rige mededeeling, die moet dienen bovenbe doeld bericht, ais zijnde „van A tot Z ge logen", recht te zetten. De A. M. P. noodigde de groote bonden, die voor verbetering der oudé militaire pensioenen ijveren, uit tot een bespreking om te trachten tot samen werking te komen. Deze bijeenkomst werd te Utrecht gehouden en de Bond Pensioen- actie Zeemacht was met zes man tegen woordig. De aanwezige 'bonden .teekenden alle de verklaring der' voorwaarden, waarop ze wilden samenwerken, doch de Bond Pent- sioenactie Zeemacht maakte er zich, blijkens deze mededeeling, met praatjes en „zouteloos geklets" af. Wij hebben gemeend! de bovenstaande lezing niet te moeten achterhouden, doch willen er op wijzen, dat wij ons blad niet openstellen voor het uitvechten van ruzies tusschen vijandige bonden. En dat wij dikke woorden als bovenaangehaald, ongaarne in onze kolommen zien opgenomen. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 18 Oot Een zwijntjes-Jager. J. M., 'n 54-jarige hardhoorige zwerver, thans logé op Staatskosten in het Huis van Bewaring, heeft zich niet alleen aan een drie- t-l verduisteringen van rijwielen, gepleegd te Het Zand, Oallantsoog en Wieringerwaard schuldig gemaakt, maar bovendien nog twee schapenvachten uit een schuur op Texel, waar hij nacht verblijf genoot, gestolen. Voor al deze fe'ten stond M. heden terecht. Hij bekende al hetgeen hem was ten laste gelegd en het O. M. vorderde 6 maanden tegen dezen recidivist, die ook voor eenige jaren meermalen wegens vermogensdelicten met den straferchter in aanraking kwam. Be verdediger, mr. Van Regteren Altena, wees op de onmogelijkheid voor beklaagde ais gevolg van lichaamsgebreken om werk te vinden. Voorts op het feit, dat hij zich ge- ruimen tijd goedi heeft gedragen, voorts op zijn openhartige erkentenis, allemaal motie ven voor den Politierechter om bekl. eenige clementie te hetoonen. De man werd' daarop veroordeeld1 tot 4 maanden gevangenisstraf. Vees, Kees, Je hebt er water bi) gedaan. Een veehouder te Texel, A. K., moest zich verantwoorden wegens meikvervalsohing. Hij had op 100 d'eelen melk 5 deelen water gemengd, zooals door dr. Mol, directeur van den Alkmaarschen Keuringsdienst, was uit gemaakt. Tegen bekl. werd' 8 wéken gev. gevorderd. De Politierechter heeft zijn beslissing ver daagd tot de zitting van 15 December. Een ongunstig moment. De landbouwer T. W. uit Wieringerwaard!, die iets wenschte te bespreken met den gadier Hansma, gestationneerd te Zijpe, kwam hem 's middags bezoeken, terwijl de brigadier uitrustte van de vermoeienissen van éen door hem gemaakte nachtsurveil- lanoe. Wanneer je dan wordt gestoord is je stemming niet van de beste, vooral wanneer je met iemand' te doen 'krijgt, die niet op houdt met zaniken. De conferentie was dan ook minder vriendschappelijk en tenslotte wees de brigadier zijn bezoeker van het erf af, waaraan deze echter niet direct voldeed. Wegens huisvredebreuk stond de 'landbou wer heden terecht. Hij beweerde zich niet onhebbelijk te hebben gedragen. Op advies van den veldwachter Lamgedijk had hij. zich gewend tot Hansma, om hem te spreken over een procés-verbaal met betrekking tot zijn zoon, maar de verhouding tusscben dé rijkspolitie en Langedijk is niet aangenaam en daarom moest 'beklaagde nu boeten. Hij werd veroordeeld tob 10 boete of 10 dagen, betaaldë contant en was dus meteen van aha soesah af. Tegen/ een pruimenkoopman, S. H. uit Amsterdam, die op de Alkmaarsche kermis zjjn clientèle een tekort gewicht gaf, en des wege door een rechercheur op heeterdaad werd betrapt, werd 14 dagen gev. gevorderd. Uitspraak is gestéld op 8 November. Beleefd is anders. N. T„ een ingezetene van Wielingen, nam de vrijheid in dien nacht van 2 Augustus ('t was omstreeks 8 uur en in een café, dus veel garantie voor bezadigdheid1 kon niet gegeven worden) den dienaar des gezags een schoft te noemen. Voor dit feit van eenv. 'beleediging werd T. heden veroordeeld' tot 15 boete of 15 dagen. Seriefilm In 3 afdeeliqgen. De bakkersknecht A. L. S., die voor 14 dagen terecht stond wegens vernieling van glasruiten iin het café van V., welke zaak door den politierechter was geschorst tot beden, stond' nu om te beginnen terecht we gens het onbruikbaar maken van een aantal bolletjes. Voor zoover we uit deze ingewikkel de historie hebben kunnen snappen^ heeft S. vroeger samen gedaan als bolletjesbakker met den zoon van den caféhouder V., zijn kostbaas. Er is zeker iets aan den knikker gekomen tusschen S. en de familie V., al thans S. eischte de mand op, waarin de bol letjes waren geborgen en toen V. junior daaraan geen gehoor gaf, heeft S. de bolletjes op straat gegooid, voilé teut! Voor deze stou tigheid werd S. thans veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen. Voorts werd de zaak tegen S. voortgezet wat betreft het vernielen van de glasruiten. Ook dit werd' S. niet al te zwaar aangere kend, daar hij voor dat vandalisme veroor deeld werd' tot slechts 2 boete of 2 dagen. Derde en laatste acte. Vervolgens verscheen op hét beklaagden bankje de caféhouder P. E. V. Senior. Deze zou de beklaagde in de vorige zaken in het gelaat hebben geslagen. V. ontkende S. in de keuken te hebben geslagen, wat er in 't café was gébeurd, wist hij niet meer. De politierechter zei het echter wèl ite weten en veroordeelde V. tot 10 boete of 10 dagen, waarmee deze belangrijke strafzaiken weer van de baan konden worden geschoven. Nog tets onbeduidends. Zekere N. J. K. alhier heeft op 4 Septem ber den slager J. J. v. P. mishandeld. Bloed ;s er niet gevloeid en de getroffene heeft geen nadOelige gevolgen van het gebeurde ondervonden, zoodat volgens het oordeel van den politierechter het misdrijf voldoende gestraft werd' door het opleggen van 15 boete of 15 dagen hechtenis. Niets meer van belang zijnde voor de Hel- dersehe lezers wordt dit verslag hiermede gesloten. Esperanto. Het 17e wereldcongres zal in Aug. 1925 plaatshebben in Genève. Het Berl. Tageblatt, een der meest ver spreide dagbladen in Duitschland, is in September een cursus in Esperanto be gonnen in elk Zaterdagnummer. Kortgeknipt haar. Nu het kortgeknipt haar bij de dames uit de heele en halve wereld afgedaan raakt, maakt het pas goede vorderingen onder de burgervrouwen en -meisjes. Het verlangen naar de jongenskapsels onder deze vrouwen is zoo sterk, dat de firma Lyons, die de dienstertjes in haar thee huizen verboden had met kort haar te verschijnen, omdat dan de uniforme muts jes niet meer passen zouden, dit verbod heeft moeten intrekken en het model der mutsjes heeft [moeten wijzigen. Het loopt nu storm (bij de kappers van de „Lyons- meisjes", die „in de mode" willen zijn. De draadlooze en misdadigers. In Duitschland worden sedert een jaar proeven genomen om met behulp van draadlooze telegrafie misdadigers op te sporen. In sommige steden, o.a. Berlijn, verzendt de politie dagelijks beriohten over gepleegde misdrijven, signalementen van de vermoedelijke daders, opgave van het gestolene, enz. De uitkomsten zijn vol gens het B. T verrassend. In tal van ge vallen worden de daders veel gauwer op gespoord dan vroeger, omdat hun de tijd ontbreekt de sporen van hun misdrijf uit te wissohen of zich uit de voeten te ma ken, voor het gebeurde algemeene be kendheid heeft gekregen. Ook de ama teurs stellen veel belang in dezen dienst en helpen de politie zooveel mogelijk. Valsch bankpapier. Te Nieuwland, bij Gorinchem, zijn vier personen gearresteerd. Twee van ben, de gebroeders van B. aldaar, hebben valsch bankpapier van allerlei waarde uitgege ven; de beide anderen zijn Rotterdam mers, die het valsch bankpapier aldaar vervaardigden. Aan de Telegraaf wordt in verband met deze arrestatie gemeld Door een gelukkig toeval zijn kommies rechercheurs van de directe belastingen te Rotterdam er in geslaagd te Nieuwland, een dorp nabij Gorcum gelegen een valsohe bankbiljettenfabriek te ontdekken. Zeker zou men nimmer op de gedachte zijD ge komen, in dat rustige dorp en nog wel in de woning van een eerzame weduwe, iets dergelijks te zoeken, ware het toeval hierbij niet te hulp gekomen. Nieuwland wordt met Nieuwkerk en Leerkerk door één burgemeester bestuurd, die zijn woonplaats heeft te Nieuwkerk. Daar vervoegde zich Woensdagmorgen een kommies-rechercheur der directe be lastingen te Rotterdam, die een lastgeving verzocht om de woning van wed, A. v. Buren te Nieuwland desnoods met geweld te mogen binnendringen. Wat toch was geschied Destijds was te Rotterdam de fotograaf W. Brunt geverbaliseerd wegens bet houden van een geheime branderij. Men meende, dat hij thans wederom een geheime branderij had opgericht. Daarom was de kommies-rechercheur hem van Rotterdam uit gevolgd. De verdachte Brunt reisde via Gorcum naar Nieuwland en ging daar de woning van de wed. A. v. Buren, Geerdijk 35, binnen. Nu vermoedde de kommies-rechercheur dat in die woning de geheime branderij gevestigd was. De burgemeester gaf de'gevraagde toestem ming en gisteren vervoegde de kommies rechercheur, vergezeld van eenige colle ga's van Leerdam, eenige rijksveldwachters w.o. de majoor van Gorcum en de gem.- veldwachter van Nieuwland zich aan de woning van de wed. v. Buren. Hij werd ontvangen door haar twee zoons, de varkenshandelaars J. M. O. v. Buren en- H. P. v. Buren. Daar men hem aanvan kelijk geen toegang wilde verleenen, maakte hij gebruik van de hem verstrekte lastgeving. Men doorzocht het geheele huis en kwam ten slotte op de zolder verdieping, waar men een afgesloten kamertje vond. Toen de gebr. v. Buren weigerden dit te openen, heeft men de deur met ge weld geforceerd. In dit zolderkamertje vond men niets van de geheimfe branderij, doch men trof er twee mannen aan, die zich bezighielden met het vervaardigen van valsche bankbiljetten I Een hunner was de verdachte W. Brunt, de ander bleek te zijn W. Smeidt, wonende te Alblasserdam. Zoowel de gebroeders van Buren als Brunt en Smeidt werden on middellijk gearresteerd. Bij nader onderzoek bleek het zolder kamertje uitmuntend te zijn ingericht roor de vervaardiging van valsche bank biljetten van f 25, f 100, f 200 en f 300. Het was in alle opzichten een keurige inriphting. Men vond er fototoestellen, matrijzen, koperen platen, glasplaten, papier, teekenmateriaal, kortom, alles wat tot het valsche muntersbedrijf behoort. Daar het tweetal op heeterdaad betrapt was, hielp geen ontkennen. Het bedrijf bleek nog niet lang in werking te zijn,zoodat er vermoedelijk nog geen gelegenheid is geweest valsche bankbiljetten in omloop te brengen. De gevonden biljetten waren nog niet geheel voltooid en zouden nog heel wat bewerking geëischt hebben alvorens ze uitgegeven konden worden. In een fornuis werd verbrand papier gevonden. Er kon echter niet worden uitgemaakt of de overblijfselen afkomstig waren van reeds voltooide biljetten. Het huis onmiddellijk onder bewaking gesteld, terwijl het gearresteerde viertal via Gorcum naar Dordrecht werd getran sporteerd om ter beschikking van den of ficier van justitie aldaar te worden ge steld. Bij het voorloopig verhoor ontkenden alle vier schuld. De gebr. Van Buren ga ven voor dat zij niet bekend waren met het door Brunt en Smeidt op hun zolder kamertje uitgeoefende bedrijf. Zij had den, naar zij voorgaven, het kamertje aan het tweetal verhuurd onder nadrukkelijk beding, dat er niets gedaan zou worden, wat in strijd was met dff wet. De Gebroeders Van B. hebben een uit- gebreiden varkenshandel, die veel afne mers telt. Zij staan niet ongunstig bekend. In de omgeving van Nieuwland deed men gaarne zaken met hen. Zij kochten bij de boeren in den omtrek vaak groote par tijen varkens op. De verdachten Brunt en Smeidt gaven als beroep op, lederwerkers te zijn, doch zij bleken beiden de fotografie als vak te hebben beoefend. Zij verklaarden, dat zij door de gebr. Van Buren in dienst wa- ren genomen om* de boeken van den var- kenhandel bij te houden. Bovendien wa ren zij, naar zij voorgaven, door de Gebr. Van Buren belast met het voorbereiden van een obligatieleening. Ten einde nu een speciale reclame voor deze leening te maken vervaardigde men bankbiljetten, niet met het doel, deze als echt uit te geven, doch om ze met reclame voor de voorgenomen obligatie-leening te bedruk ken en dan gratis te verspreiden. Bij het voorloopig onderzoek is echter van 't op zetten eener obligatie-leening niets geble ken. De draadlooze aan boord van de „Leviathan". Het stoomschip „Leviathan", het groot ste schip ter wereld, heeft een zeer modern uitgerust station voor de draad looze gemeenschap met andere schepen en met den vasten wal. Aan het hoofd van den radiostaf aan boord staat de Chief Radio Offlcer, onder wiens commando 8 andere radiotelegra fisten dienen. Geen van allen hebben een kortere radiopractijk dan 10 jaren. Vanaf het tijdstip dat het schip de pieren van New York verlaat, wordt onafgebroken dubbel wacht gedaan. Er zijn niet minder dan vijf antennis aan boord geïnstalleerd. Hiervan worden er drie gebruikt om te zenden en twee om te ontvangen. Er werden bij den bouw daarvan bijzondere voorzorgsmaatregelen genomen om de ontvangst op verschillende golven gelijk tijdig mogelijk te makenook wanneer de eigen scheepszender bezig is met het verzenden van telegrammen. Er zijn drie complete zendinstallaties. Eén er van is de groote lampzender, die gebruikt wordt voor de lange-afstands communicatie en die zóó ver reikt, dét het schip, onver schillig op welk punt van den Atlantischen Oceaan het zich ook bevindt, steeds in staat is een kuststation te bereiken aan een der beide zijden. Er is voor kortere afstanden nog een gecombineerd tele grafie- en telefoniestation, met een ver- mogen van li Kilowatt. Met dit station wordt zoo noodig de draadloos-telefonische communicatie gevoerd met de schepen of kuststations die daarvoor zijn ingericht. De derde zender is de gewone scheeps- vonkzender, die steeds bediend moet blijven voor het normale scheepsverkeer. Er zijn bovendien nog twee complete draadlooze zend- en ontvang-inrichtingen in de beide motorreddingbooten die aan boord zijn en welke terstond na het strijken voor het bedrijf gereed zijn. Door het steeds toenemend verkeer, dat door middel van de „draadlooze" wordt verzorgd, kunnen alle aangeboden tele grammen niet meer óp de gewone wijze „met de hand" worden verzonden. Daar toe is het noodig gebruik te maken van snelzenders en ontvangers. Deze instru menten zijn in staat om telegrammen te verzenden of op te vangen met een snel heid van 70 a 150 woorden per minuut. Deze snelheid overtreft die van de „met de hand" te bereiken maximum snelheden vele malen. Alle apparëten worden „op afstand" bediend. D.w.z. dat alle motoren, dynamo's e. d., die in de centrale machine kamer zijn opgesteld, uit de „Radiohut" worden in werking gesteld of stopgezet. Het spreekt wel vanzelf, dat overal over bet schip verspreid stopcontacten zijn voor het inschakelen van luidspre kende telefoons. Hiermede worden de programma's van de Amerikaansche of Europeesche draadlooze stations hoor baar gemaakt. In het bijna ondenkbare geval, daf de scheepsdynamo's defect mochten raken en'zoödoende de gewichtige „radiozenuw" van het zeekasteel verlammen, zijn daar de groote reserve accumulatoren-batte rijen, waarin voldoende electrische energie is opgezameld om er het scheeps-vonk- station eenige dagen uit té doen putten. Ten slotte vindt men nog op het voor schip den radio-richtingzoeker voor de plaatsbepaling op zee in. mistig weer. De ruimte die door de Radio-installatie van de „Leviathan" wordt ingenomen, is zeker niet minder dan die, welke noodig is voor de seinzalen van een redelijke pro vincie-hoofdstad. Een Inval van de Justitie te Amsterdam. Gistermorgen hebben de substituut-offi cier van justitie en de rechter-oommissaris, vergezeld van den inspecteur dér centrale recherche en een aantal rechercheurs, een huiszoeking gedaan in het 'bureau voor be lasting-inning, Singel 258 te Amsterdam, directeur N. J. Repko. Dit bureau, dat onge veer een half jaar bestaat en in de stadi door middel van aanplakbiljetten, enz. zeer veel reclame maakte, heette ten doel te hebben, aan dé menschen het 'betalen van de belas ting gemakkelijk .te maken. Wie er zich bij aansloot, droeg het bedrag van zjjn aanslag in wekelij'ksche stortingen aan het bureau voor belasting-inning af, hetwelk de ver plichting op zich nam, voor de betaling zorg te dragen. Door de grootsoheepsche reclame door het bureau gemaakt (boven de aanplakbiljetten stond' het wapen van Amsterdam, en de we- kelijksche stortingen werden bij' de men schen aan huis per auto opgehaald!) had het bureau spoedig bij het publiek vertrouwen gewonnen; er waren reeds een 6000 perso nen aangesloten. Het personeel was spoedig uitgebreid tot ongeveer 20 man. Korten tijd geleden was de aandacht van de politie van particuliere zijde op het bu reau gevestigd; de boekhouding zou achter, zoo niet volkomen in de war zijn, en men meende gegronden twijfel te hebben, of de reeds gestorte, maar nog niet bij den fiscus afgedragen gelden nog aanwezig waren. Er is ook een huiszoeking gedaan in de woning van den heer Repko, in de Van Ostadestraat. Over het resultaat van het onderzoek van de boeken en bescheiden door de justitie is nog niets bekend. Vóór het kantoor der onderneming ver drongen zich veel belanghebbenden, meestal' lieden van den kleinen burgerstand, dde vreesden, dat de door hen gestorte bedragen verloren waren. De levensduur der Londenaare. Blijkens een rapport van den Londen- scheD County Oouncil nopens de openbare gezondheid over het afgeloopen jaar is de gemiddelde levensduur der Londenaars 2° jaar langer dan 80 jaar geleden. In het tijdperk van 1841 tot 1850 bedroeg levensduur der mannen slechts 34.6 jaar en die der vrouwen 38.3 in de periode van 1920 tot 1922 zijn deze cijfers resp. 63.8 en 59.1. De waarde van New-York. West-Indische Compagnie kocht Manhattan van de Indianen voor 24 dollar ingezonden Mededeellng. i. een solied en goedkoop adres voor I Z06KI Uw Hoeren- en Jongenskleeding? Beziet dan eens onze kwaliteit en vergelijkt onze prijzen. en een vaatje rum. Thans bedraagt de be lastbare waarde van New York City, naar we in de. „New York World" lezen, bijna 121/a milliard dollars. Zoodat we slechts kunnen betreuren dat de Engelschen ons Nieuw Amsterdam in een onbewaakt oogenblik afkaapten. Een arrestatie. Eenigen tijd geleden'^Werd op een Zondag in een gemeente in het Oosten van ons land een Duitsche dame aangehouden, die in een Mercedes-auto reisde. Omtrent deze aanhou ding wordt het volgende gemeld: De dame was op weg naar Doorn. Daar was men van haar komst op de hoogte en achtte men het wenschelijk, aile maatregelen te treffen ten einde de reis naar Doorn te verhinderen. Na de aanhouding bleek, dat men niet te doen had met een vrouw, doch met een als dame verkleeden Duitscher. Deze persoon had reeds geruimen tijd pogingen in het werk gesteld, op verschillende plaat sen de Nederlandsche grens te passeeren. Hij was in het bezit van valsche passen van verschillende landen. Op den bewusten Zon dag is bij per auto, reizende als gravin von Kaulowitz, er in geslaagd, langs een klein grensstation bet land' binnen te komen. Als gravin von Kaulowitz had' de Duitscher ook eenige weken te Bentheim vertoefd^ o. a. in de hotels Kaiserhof en Schlosshotel. Toen men daar argwaan tegen de .gravin" begon te koesteren, vertrok hij' naar Schüt- terf, dat iets verder van de grens Mgt. Hier nam hij ook als gravin' von Kaulowitz zijn intrek in een klein hotel. Van hieruit werden de pogingen om over de Nederland- sche grens te komen, voortgezet. Toen het (Jen Duitscher op den bewusten Zondag ge lukt was, ons land' binnen te dringen, werd hij hoewel hij dacht niet opgemerkt te zijn onmiddellijk gesignaleerd'. Daar zijn bezoek aan Doorn ongewenscht was, werd onmiddellijk zijn aanhouding verzocht. De Mercedes-wagen was dan ook nog niet een der IJsselbruggen gepasseerd, toen de arres tatie plaats had. Een groot aantal valsche passen werd op hem gevonden, andere be zwarende documenten of voorwerpen waren niet in zijn' bezit. T. B. O.-patiëntan. De vereenigjing tot bevordering der be langen van t. b. c.-patiënten In Neder land heeft een conferentie uitgeschreven, waartoe diverse organisaties werden uit- genoodigd. De conferentie bedoelt te zjjn een sa- menspreking om de belangen der volks gezondheid! te dienen en te overleggen hoe door de organisaties in deze gehandeld kan worden. 38 organisaties hebben toe gezegd zich op deze conferentie te doen vertegenwoordigen. De secretaris der vereeniging zal een inleiding houden over „De taak des wet gevers ten opzichte van de Volksgezond heid." Deze conferentie zal plaats vinden op Woensdag 22 October, des v.m. 10.30, in de Tooneelzaal van Parkzicht te Amster dam. OOST-INDIE. Aardverschuiving ln een tüunttn. (Bij een aardverschuiving in een tinmijn op Billitan zijh tien Chineeaen gedood en elf gewond. POST- EN TELEGRAAFKANTOOR. Het hoofd- en het bijkantoor der poste rijen zijn respectievelijk geopend op werk dagen van 's morgens 7.30 u. tot 's avonds 7.30 u. en van 's morgens 8 u. tot 's avonds 7.30 u. De telegraaf, gevestigd in het hoofdkantoor, tot 's avonds 0 uur. Des Zondags is het hoofdkantoor open van 8 u. m. tot 9 u. m. en van 1 u. a. tot 2 u. a.; het bijkantoor is op Zon- en Feestdagen gesloten. De kantooruren zijn op werkdagen: a. Voor de frankeering, het debiet van post waarden1 en de aanneming en afgifte van aangeteekeinde stukken, dagelijks van 7.30 u. v.m7.30 mm en Zaterdags van 7.30 u. vun.6.u. mm De aanneming van aangieteek end e stukken, waarvan geen expresse-bestelling wordt verlangd, heeft Zaterdags tot 8 u. n.m plaats. b. Voor den dienst der postwissels, qui- tantiën en rijksverzekeringhank van 8.30 u. v.m.—8 u. mm. o. Voor den dienst der Rijkspostspaar bank van 9 u. v.m7.80 u. n.m. Zater dags van 9.u. vju.6 u. rum <L Voor den dienst der pakketpost van 7.80 u. v.m—7.80 u. mm Zaterdags van 7.80 U. V.m6.n m, De lichting der stadsbrlervenbussen heeft op werkdagen plaats des v.m. 8.15 u., 's namiddags 1.50 u. en 6.10 u., en 's avorudS 9.30 u. Bovendien geschiedt op Maandag en daags na een feestdag eene lichting des vju. te 8.30 u. De op het station ge plaatste brievenbus wordt 10 minuten voor het vertrek van iederen posttrein ge licht. De brievenbussen zijn respectievelijk geplaatst aan de Javastraat, Brakkeveld- weg, Stakmianbossestraat, Binnenhaven, -ZuidStr., Ankerpark, Buitenhaven, Kruis weg, Molenstraat, Koningstraat, Keizer straat, Piet Heinstraut, Langestraat, Dijk- straat en Schagenstraalj.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 6