HELDERSCHE COURANT Mantel naar maat, I. Grunwald, DAMES-CONFECTIE Met kraag en manchetten van bont Velours de Laine, PELTERIJEN. Derde Blad. Dames-KMrmaker. Bontwerker. f 4G.OO. f 62.00. VAN ZATERDAG 18 0CT08ER 1924 BINNENLAND De Rijksmiddelen. Prof. Treub over onzen oeconomlschen toestand. rplichtmgen 3egens de geallieer Het protocol van Genève. K. v. K. voor Hollands Noorderkwartier. Prov. Staten van Noord-Holland. De nieuwe slnls te IJmnlden. Ingezonden Mededeeling. Kanaalweg 71-74, Grootste en meest ge sorteerd speciaal Huis te Helder. Onze zaken zijn gesloten vanaf Zondagavond half 5 tot Dinsdagavond half 6. Een wereldtentoonstelling ln 1928P De Tariefwet Spoorwegpersoneel en duurte. De loonpolitiek der regeering. Salarisactie Rijkspersoneel. Post-, telegraaf- en telefoonpersoneel. Het Sabang-dok aangekomen. Volksuniversiteit te Alkmaar. De Apoldro-Obllgatles. TWEEDE KAMER. Ingezonden Mededeeling. gemaakt van prima half met zijde gevoerd Groote sorteering Modernlseeren en Fepareeren van BONTWERKEN. DE NIEUWE VLOOTWET. Over de maand September hebben de Rijksmiddelen ongerekend de op brengst der Rijwielbelasting ad 640.878 opgebracht f 35.698.601. Bij Septem ber 1923 blijft deze opbrengst 0.63 mil- lioen ten achter. De opbrengst over de eerste 9 maan den van het loopende jaar is 318.718.758, (waarbij buiten rekening is gelaten de Rijwielbelasting die 5.233.008 opbracht) tegen 318.709.795 over de eerste maand van 1923. Bij 9/12 van de raming voor 1925 is de opbrengst thans ruim 11 millioen voor. Uit de oorlogswinstbelasting werd ont vangen 186.357; over de eerste 9 maan den tot nu 973.918. De opbrengst van belastingen ten bate van het Leenings- fonds 1914 beliepen over Sept. 1924 en de eerste 9 maanden van dit jaar resp. 7.292.690 en 72.835.688. 'Prof. Treub heeft zich over de positie van den gulden, over de conjunctuur in Nederland en Indië, en over de Duitsche concurrentie o. m. als volgt (uitgelaten tegen een medewerker van het Weekblad Middenkoers „Ik heb reeds in het afgeloopen najaar herhaaldelijk vastgesteld aldus ant woordde prof Treub. „dat de vrees voor inflatie en voor een belangrijke de preciatie van den gulden ongegrond en overdreven was. Intusschen is de positie in zooverre nog gunstiger 'geworden, dat de financiën van het rijk een niet onbe langrijke verbetering ondergingen. De oeoonomische vooruitzichten zijn welis waar nog steeds allesbehalve schitterend, doch men kan reeds eeniige teekenen waarnemen, welke op een beginnende verbetering in sommige takken van het bedrijf wijzen. Had ik dus reeds een jaar geleden vertrouwen in de toekomst van den gulden, dan kan dit thans zoo moge lijk nog sterker het geval zijn. Natuurlijk onvoorziene veranderingen van de toe standen voorbehouden, omdat bij de te genwoordige wereldtoestanden niet alle elementen van onzekerheid als geheel uit geschakeld beschouwd kunnen worden." De kwestie van het herstel van den gouden standaard uit een practisch oog punt bekeken, achtte de heer T. geen dringend vraagstuk. Wij zullen de stabi liteit van den gulden voorloopig ook zon der het herstel van den 'gouden standaard 'kunnen blijven handhaven, en wij zullen onze aandacht beter aan de oplossing van veel dringender problemen kunnen wij den. Ben definitieve regeling van de mo netaire vraagstukken zal op de basis van internationale overeenkomsten plaats moeten hebben. Indien, gelijk veelal ge hoopt wordt, de toepassing van het plan- Dawes inderdaad tot een belangrijke ver betering in de oeoonomische en finan cieels positie van ons werelddeel zal lei den, dan zal ook het geschikte tijdstip komen voor de bijeenroeping van oen in ternationale conferentie, waarop de mone taire wereld-vraagstukken opgelost zullen kunnen worden. Wij kunnen z. i. dat tijd stip kalm afwachten. De oeoonomische toestanden in Indië hebben den laatsten tijd een1 belangrijke verbetering te zien gegeven. De prijs situatie ten opzichte van alle 'belangrijke Indische producten is bevredigend. Zolfs wat de rubbervooruitzichten betreft, ge looft prof. Treub, in zooverre hij de si tuatie overzien kan, dat er geen belang rijke -gevaren dreigen. De positie van de Kon. Paketvaart Mij., welke thans zeer gunstig is, meende hij als een barometer ten opzichte van de oeoonomische toestan den in Indië te mogen beschouwen. De oeoonomische toestand van Neder land toont echter een veel minder gunstig 'beeld. enkele gebieden vallen welis waar teekenen van een 'beginnende her leving de bedrijvigheid waar te nemen en ook op de vrachtenmarkt is de situatie in den laatsten tijd iets gunstiger 'geworden; in het algemeen1 is echter de toestand nog steeds vrij ongunstig en in verschillende takken van handel en nijverheid schijnen de voorwaarden voor een winstgevend be drijf nog niet verzekerd te zijn. De krach tige ondernemingen zullen de moeilijk heden vermoedelijk te boven weten te ko men, doch aan den anderen kant ligt het voor de hand, dat de positie van tal van kleine ondernemingen onder dergelijke toestanden precair wordt." Wat de Duitsche concurrentie aangaat spr. dat zoodra de problemen, ver- 1 houdende met het crediet- en kapi- ln Duitschland, opgelost JS» 'Zljn' oen toeneming van de Duit- ninnt ®®Jj®to^rentie op de wereldmarkt zal rWnp„J en' aan'gezien de Duitsche on- sch'o pn 08611 1)611 °Pzichte van de techni- honcr Lwmercieefe organisatie op een door Xn ^an- 1)0 Duitsche export zal muleerd u/nXi0 ^an dr5e factoren gesti- rnÏI°S" 5» zijn: le. Het stre- zich bii r» ^Ovi0rw>P te komen, dat merk doPt ^!!1^0 ondernemers zeer groot 2e' Het feit, dat een +7an d6 Duitsche indu- markt niet nfa" +6 de hinnenlandsche 8e het feitf? kunnen worden en ïeek vlS'i^ nh^chland zijn finan- den slechts op de basis van een export- surplus zal kunnen nakomen. Voor Duitsche „dumping" behoeft ech ter geen vrees te bestaan, omdat Duitsch land ook met het oog op zijn financieel e verplichtingen op den duur niet in staat zou kunnen zijn exportartikelen' tegen „Schleuderpreise" te verkoopen en omdat de hoogé belastingen enz. ook voor de Duitsche ondernemingen een zekere han dicap zullen vormen. Om zijn financieele verplichtingen te kunnen' nakomen, zal Duitschland voorts in de eerste plaats naar de groote 'geallieerde landen moeten exporteeren en een zoo beperkt afzetge bied, als de Nederlandsche markt, zal, naar het oordeel van prof. T. hierbij slechts van een betrekkelijk onderge schikte beteekenis blijken te zijn. Bijzon dere beschermende maatregelen tegen een eventueele Duitsche dumping acht hij met het oog hierop overbodig. overweegt het protocol voor de vreedzame beslechting van internationale geschillen, dat in de jongste Volkenbondsvergadering is vastgesteld, wel mede te doen teekenen, doch onder een zeker voorbehoud, waar van de formuleering nog niet is vastge steld. De Res.bode schrijft: Naar wij uit zeer betrouwbare bron ver nemen, staat onze regeering tamelijk sceptisch tegenover de jongste besluiten, in Genève genomen inzake de kwesties: ontwapening, arbitrage en veiligheid. De reden waarom onze vertegenwoor diger in Genève niet onmiddellijk het protocol geteekend heeft, vindt haar aan leiding in de bezwaren die onze regeering koestert tegen de bepaling, dat Neder land gedwongen zou kunnen worden zijn neutraliteit prijs te geven bij een even tueel conflict tusschen den Volkenbond en een staat die zich niet aan arbitrage zou willen onderwerpen. Dit bezwaar geldt te meer, wijl Neder land indertijd onvoorwaardelijk tot den Volkenbond is toegetreden, in tegenstel ling met Zwitserland, dat aan die toetre ding de voorwaarde verbond dat het zijn neutraliteit nimmer behoefde prijs te ge ven. Toch is de regeering, ondanks dit scep ticisme en deze bezwaren, in beginsel be reid het verdrag te ratificeeren, maar zal daarbij trachten een voorwaarde te bedin gen, waardoor de Nederlandsche zelfstan- digheidspolitiek zooveel mogelijk behou den blijft. Naar het Ned. Correspondentiebureau verneemt, zijn de berichten in sommige bladen omtrent de houding der regeering ten aanzien van het protocol van Genève uit de lucht gegrepen. In de Woensdagavond te Alkmaar onder voorzitterschap van den heer S. W. Arntz gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel voor Hollands Noorderkwartier is besloten zich niet neer te leggen bij het besluit van den Mini ster in zake de onbeschermde overwegen, doch te trachten de Kamerleden te over tuigen, dat ten minste gelijk in België een commissie van onderzoek wordt be noemd, ten einde dit moeilijke vraagstuk tot een bevredigende oplossing te bren gen. Besloten werd verzoeken aan den Mi nister tot het verkrijgen van streeknetten voor telefoon verkeer in het algemeen te steunen, doch zich niet te bemoeien met aanwijzing van dorpen, die tot zulke streeknetten zullen moeten*behooren, aan gezien dit geheel tot competentie van het hoofdbestuur van posterijen en tele grafie behoort. Na een toelichting van dr. D. Mol, directeur van den Keuringsdienst, werd vastgesteld een concept schrijven aan den Minister in zake de voorgestelde wijzi gingen in de Boterwet. Besloten verd een bijdrage te geven de N.V. „Esona" in de onkosten tot het verkrijgen van een ijsploeg, ten einde het Noord Hollandsch kanaal bij vorst open te houden. Bij de rondvraag kwam de wensche- lijkheid ter sprake om verlaging van hypotheekkosten en om den Hoornschen weg niet toegankelijk te stellen voor zware automobielen. Tot lid van de Prov. Staten van Noord- Holland is gekozen verklaard de heer mr. H. L. Israëls te Amsterdam, in de va cature mr. dr. H. J. O. van Tienen. Thans is verschenen het bestak voor het tweede gedeelte, het binntnhooM, dat eveneens geheel in gewapenad beton zal worden uitgevoerd en waarvan de ra ming 37j millioen gulden bedraagt. In dit bestek is omschreven, dat het werk moet worden uitgevoerd binnen eon omkuiping van ijzeren damwand, die niet minder don 26 M. hoog of liever diep moet wor den, teneinde van onderen tot in do op 40 M. diepte gelegen waterdichte kleilaag te bereiken. Dit is op zichzelf reeds een heel werk de omtrek van de kuip is meer dan 400 M. de hoeveelheid beton aan het geheel is zóó aanzienlijk, dat al leen aan de wapening van dit beton 67a millioen kg. ijzer noodig is. Overigens worden de inschrijvers vrij gelaten om een pneumatische fundeerings wijze aan ta bieden. Volgens het bestek, dat met 11 groote teekeningen voor 9.90 in den handel is, zullen de werken op 5 December te Haar lem worden aanbesteed; een Sint Nico- laasverrassing voor diengene der inschrij vers, die als aannemer uit de „bus" zal komen I Overigens zal bij dit werk, gezien de hoeveelheid waar het om gaat, wel eene scherpe mededinging zijn te wachten. naast het Postkantoor. U weet het: ons systeem is steeds uitsluitend prima kwaliteiten; dus daarom het goedkoopst. Gemeld wordt, dat er hier te lande een consortorium is gevormd, dat de voorbe reiding heeft ter hand genomen voor een, tijdens de Olympische Spelen in 1928, te Amsterdam te houden wereldtentoonstel ling. De Bond van Confectiefabrikanten, ge vestigd te Rotterdam, heeft in een adres aan de Tweede Kamer verzocht, het ont- werp-Tariefwet aan te nemen. De ver hooging van de invoerrechten gaat hem niet ver genoeg, maar hij meent, dat elke verhooging van invoerrecht zal bijdragen om „de moordende concurrentie te beper ken. Gisteren werd te Utrecht een vergade ring gehouden van de hoofdbesturen dèr erkende organisaties van spoorwegperso neel ter bespreking van de maatregelen, die genomen dienen te worden om het per soneel te vrijwaren tegen de nadeelige ge volgen van de stijging der prijzen van de levensmiddelen. Behalve het hoofdbe stuur van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en tramwegpersoneel, dat door een belangrijke vergadering verhinderd was, waren alle besturen aanwezig. Alge meen kwam in de vergadering naar voren dat samenwerking in deze in het belang van het personeel is. Eveneens was men van oordeel dat de stijging der levens- middelenprijzen het nemen van maatrege len noodzakelijk maakt. Omtrent de te volgen gedragslijn kwam men in begin sel tot overeenstemming. De inzichten der vergadering zullen aan de Ned. Ver eeniging worden medegedeeld waarna een nieuwe bijeenkomst voor de vijf or ganisaties zal worden uitgeschreven. Wij lezen in „De Msb.", dat zoowel van R.-K. als van A.-R. zijde op de regeering aandrang zou zijn uitgeoefend om de loon- p >litiek te wijzigen. Woensdagmorgen hebben vertegenwoordigers der R.K. en A. R. Kamerfracties afzonderlijk daartoe een onderhoud gehad met den betrokken Minister. Donderdag j.1. hielden de leden der bij de Centrale Vereeniging van Personeel in 's Rijksdienst aangesloten bonden te Amsterdam onder leiding van den twee den voorzitter, den heer P. A. Ravelli, een vergadering, waarin de voorzitter der Centrale, de heer F. Perdok Hzn., een in leiding hield over de positie van het Rijkspersoneel, waarop een zeer leven dige discussie volgde, waarbij critiek werd uitgeoefend op het weinig agitato risch karakter der door de Centrale ge voerde actie en op de losmaking van O. N. O. P. en A. O. O. P. De inleider antwoordde, dat volgens de meening van het bestuur der Centrale voor agitatie geen reden was, zoolang met besprekingen en overleg nog iets te bereiken viel. Bij acclamatie werd een motie aangeno men, waarin ten zeefste betreurd werd, dat de Regeering bij stijgende duurte der levensmiddelen, met 1 Oct. j.1. nog 5 verdere salarisverlaging heeft doorge voerd. Van de uitlating van den Minister van Financiën aan de samenwerkende Oen trales, dat de salarisverlaging als een tij delijke maatregel moet worden beschouwd werd goede nota genomen en aan het be stuur der Centrale opdracht gegeven, er bij de Regeering en Volksvertegenwoor diging krachtig op aan te dringen, de in de „normen" vervatte verlagingen met 1 Januari a.s. niet ten volle door te voeren, hetgeen b.v. zou kunnen geschieden door wijziging van de maximale verlaging, neergelegd in de art. 24 en 27 van het Ontwerp-Bezoldigingsbesluit. tin opdracht van een vergadering van de af deeling Rotterdam van den Centraïen Bond van post-, telegraaf- en telefoonpersoneel is het volgende telegram gezonden aan den directeur-generaal der posterijen en tele grafie en aan de directeuren van het post kantoor en 'telegraafkantoor te Rotterdam: Het personeel' van Rotterdam, georgani seerd iin den Centr. Bond van post-, tele graaf- en telefoonpersoneel, is, zonder dat daarop door de autoriteiten is gewezen, zich zijn plicht bewust. De regeering tergt de ambtenaren, in het bijzonder van posterijen, telegrafie en telefonie, met onvoldoende in komsten voor hun onderhoud er: slechte diensten. (Wij edschen een zeer spoedige en afdoen de voorziening dn den hoog gestegen nood en voor de betaling van onze hooge belastin gen en kosten van winterbehoeftenu Als men zorgt, dat het nersoneel' zich meester kan blijven, zal het zijn plichten niet be hoeven te vergeten, en zal de dienst be hoorlijk worden verricht. De zeesleepbooten „Willem Barendsz" en „Vlaanderen" met op sleeptouw het droogdok, bestemd voor de N. V. Zeeha ven en Kolen Station „Sabang" zijn 16 October behouden te Sabang aangeko men. Het Dorus Rijkers-Fonds. De heer Henri Ter Hall heeft ten bate van het Dorus Rijkers-Fonds 200 ont vangen van de Vereeniging Houiimport- Risioo te Amsterdam, zijnde het voordee- lig saldo van de liquidatie dier vereeni ging. In een Woensdagavond te Alkmaar on der leiding van den wethouder van On derwijs gehouden vergadering werd be sloten tot oprichting van een volksuniver siteit. Men hoopt de lessen reeds in Janu ari a.s. aan te vangen. In een volgende vergadering zullen een bestuur en een commissie van toezicht worden gekozen. Naar het bureau V. D. verneemt, heeft, in verband met de vermoedelijk gepleegde onrechtmatigheden bij de trekkingen der Apoldro-Obligatieleeningen, welke voort gezet werden door de z.g. Sport-Paleis- Combinatie, de politie gearresteerd de leiders dezer trekkingen, de heeren Van den Hamer, Uilenburg en C. Kraak. Naar de andere directeuren der Sport- Paleis-Combinatie J. Kraak en Mebius, wórdt door de politie gszocht. Donderdag 16 October. Bij de voortgezette algèmeene beraad slagingen over het ontwerp-Tariefwet noemt de heer Hiemstra (s.-d.) het ontwerp onrechtvaardig en onchristelijk. Het is voor den landbouw nadeelig, daar het den uitvoer bemoeilijkt: Spreker begrijpt niet, dat de minister van binnenlandsche zaken en landbouw dit ontwerp heeft kunnen onderteekenen, De heer Van Ravesteyn betoogt, dat zoowel onder vrijhandel als onder pro tectionisme het kapitalisme goed gedijen kan. Voor onze industrie, die van uitvoer leven moet, is, zoo zegt spreker, iedere maatregel van bescherming uit den booze. En iedere tariefsverhooging gaat ten koste van de groote massa. Nu de middelen ruimer vloeien, is er alle grond het ontwerp te laten vervallen. Spreker becijfert, dat in 1923 door inkomens beneden de f 3000 ruim 3i millioen gulden aan directe belastingen is opgebracht, en zegt, dat een zoo on evenredige belastingdruk op de arbeidende klasse in geen ander land bestaat. Hij noemt het ontwerp een stuk klassenstrijd, door deze regeering gevoerd tegen de arbeidersklasse. De' heer de Boer (platt.) wijst er op, dat uit alle takken van bedrijf de waar schuwing komt: vooral geen protectie! Het leven wordt er duurder door en wij blijven in den vicieusen cirkel van hooger loonen, duurderen levensstandaard, enz., ronddraaien. De heer Ebels (v.d.) sluit zich aan bij zijn partijgenoot mr. Oud en zet speciaal uiteen welken invloed dit ontwerp op den landbouw zal hebben. De heer Dresselhuys (v.b.) merkt op, dat het tegenwoordige stelsel tamelijk wel voldaan heeft, terwijl onze handel en nijverheid zich tot grooten bloei hebben ontwikkeld. Het is onwaar, dat tegen de techniek van het bestaande stelsel ern stige bezwaren zijn ingebracht, wat thans door de regeering als argument wordt aan gevoerd. Terwijl het eigenlijke doel: geld voor de schatkist eruit te halen, wordt gecamoufleerd. De heer Lovink (c.h.) spreekt daaren tegen in protectionistischen geest en de vergadering wordt verdaagd tot Vrijdag middag. Dan is de heer SnoeCk Henke- mans aan het woord. Omtrent de verdere behandeling van het ontwerp-Tariefwet vermelden wij dat Vrijdag de heer Snoeck Henkemans het ontwerp verdedigt. Van protectionisme is z.i. geen sprake en het verhoogde tarief is slechts bedoeld als een fiscale maat regel. Ook de (a.r.) heer van den Heuvel verdedigt het ontwerp, en krijgt een kwestie met den heer Hiemstra (s.d.a.p.), die hem verwijt zijn (Hiemstra's) bemoei ingen in het belang der kleine boeren te hebben aangeduid als apekool. Mevrouw Bakker—Nort (v.d.) bestrijdt het ontwerp als huisvrouw. De heer Hermans (r.k.) kan met het ontwerp meegaan, al heeft hij enkele bezwaren. En de heer Fleskens (r.k.) dito. Daarna wordt de vergadering verdaagd tot Dinsdagmiddag 1 uur. J.J.H. WESTSTRAAT 17. Aan dien Volksraad in Ned.-Indië is be reids ter overweging aangeboden het voor ontwerp voor de nieuw in te dienen Vloot wet. Het A. I. D., de „Preangerbode"» ver meldt dit voorontwerp. Wij, antieenen er het volgende aan: Sterkte en samenstelling. Art. 1. De sterkte en samenstelling van do Koninklijke Marine zullen vóór 1 Januari 1933 worden gebracht op: A.: lo. 16 onderzeebooten, met een grootste waterverplaatsing aan de opper vlakte van ongeveer 800 ton; 2o. 2 onderzeeboot-mijnenleggers, met een waterverplaatsing aan de oppervlakte van ongeveer 800 ton; 3o. 2 kruisers type „Java"; 4o. 12 torpedobootojagers, met een water- verplaatsing van ongeveer 1260 ton, bewa pend met ten minste drie snelvurende ka nonnen van ongeveer 12 cM. en ten minste twfee lanceerinrichtingen en met een snelheid van ten minste 30 mijlen. B.: lo. 10 onderzeebooten, met een grootste waterverplaatsing aan de opper vlakte van ongeveer 550 ton; 2o. 2 onderzeeboot-mjjnenleggers, met een waterverplaatsing aan de oppervlakte van ongeveer 550 ton. O.: Materieel, in.het bijzonder bestemd voor plaatselijke verdediging en voor hulp diensten, te weten: a. lo. 4 flottielje-vaartuigen, waarvan minstens 2 bewapend met ten minste 3 ka nonnen Van ongeveer 15 oM., voorzien van een pantserdek eni met een snelheid van ten hoogste 14 mijlen; 2o. de noodige mijnenleggers en mijnen; 3o. een moederschip voor onderzeebooten; 4o. het noodige materieel voor hulp diensten. b. lo. 4 pantserbooten, bewapend met ten minste 3 kanonnen van ongeveer 15 cM. en met een snelheid van ten hoogste 14 mijlen; 2o. de noodige mijnenleggers en mijnen; 3o. 2 moederschepen voor onderzeebooten; 4o. het noodige materieel voor hulpdien sten. D.: De hij' de inwerkingtreding dezer wet aanwezige pantser- en pantserdek-sche- pen, torpedoboot-jagers, flottielje-vaartuigen, torpedobooten, kanonneer-booten, de onder- zeeboot-mijnenJegger en de mijnen een en ander voor zoover en voor zoolang nog bruik baar voor den dienst. E.: Luchtvaart-materiaal, te weten: a. (1) Verkenningsvliegtuigen, jacht vliegtuigen en gevechts-vliegtuigen tot een gezamenlijk aantal van 108. (2) Met inachtneming van het bepaalde ln het eerste lid' zal het aantal vliegtuigen van elke soort nader worden bepaald. (3) De noodige leervliegtuigen. b. lo. 45 verkennings-vliegtuigen 2o. 15 jachtvliegtuigen; 3o. de noodige leervliegtuigen. Materieel voor den dienst ln Ne- derlandsch-Indlë en voor den dienst ln Nederland. Art. 2. (1) Het ln art. 1 sub A, sub O a. en sub E a. bedoelde materieel' is bestemd voor den dienst in Nederlandsch-Indië. (2) Het in art. lsub B„ sub O b. en sub E b. bedoelde materieel is bestemd voor den dienst in Nederland. Vervanging van materieel. f Art. 5. (1) Van het in art. 1 bedoelde ma terieel zullen met inachtneming van het be paalde in art. 1 sub A. lo. en sub B. lo. vóór 1 Januari 1933 worden vervangen: de onder zeeboot K I; de onderzeebooten O. 2, O. 3., O. 4, O. 5, O. 6, O. 7 en O. 8. (2) De onderzeeboot K. I zal worden ver vangen dOor een boot van het type als aan gegeven in art. 1 sub A. lo. (3) De onderzee-booten O. 2, O. 3, O. 4, 0. 5, O. 6, O. 7 en O. 8 zullen worden ver vangen door een gelijk aantal booten van het type als aangegeven in art. 1 sub B. lo. Verdeelen van de kosten van aanbouw en aanschaffing. Art. 6. De kosten van aanbouw en aan schaffing van het materieel genoemd in art. 1, behoudens dat vermeld sub O. a. 4o. sub O. b. 4o„ sub E. a. 3o. en sub E. b. 3o. en met inachtneming van het bepaalde in art. 5, ko men telken jare tot de helft van het totale bedrag ten laste van de begrooting van- Ne- derlandscb-Indië en voor de wederhelft ten laste 'van de Staatsbegrooting. W

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 9