Voetbal Neerland!»HJLCL 18. Vergezeld van een honderdtal supporters en eenige spelers en bestuurder» van de zustervereenlging „Hel der" trok Racing naar Amsterdam om aldaar Neerland ia te bekampen. Omstreeks half drie ving de wedstrijd op een bijna onbespeelbaar veld aan. BERG is di rect in den aanval en N, heeft de grootste moeite het offensief te stuiten. Maar steeds -weer komt de R.-voorhoede, goed gesteund door de hardwerkende middenlinie, opzetten, totdat tenslotte Tieesen een van de vele kan sen weet te benutten (01). Na den aftrap weer hetzelfde spel. De N.-aanvallen worden gemakkelijk afgeslagen, hoewel één ervan bijna den gelijkmaker bracht. De linkshalf van R. vangt den bal tegen zijn borst op, de scheids rechter fluit voor hands. De midvoor van N. plaatst zich achter het leer en schiet buiten het bereik van den keeper ln den hoek, maar de R-rechtahalf slaat hem net over de lat. De daaruit ontstane strafschop wordt' niet benut. De roodhemden blijven in de meerderheid en eindelijk maakt Helder met ©en kopbal het tweede doelpunt. De rust gaat hierop in met 0—2. Na de rust kwam N. geweldig opzetten. De Racing-verdediging kreeg nu werk in over vloed', maar wist alle aanvallen af te slaan. Dan krijgt de' N.-linkervleugel den bal in buiteraspelpoeitie toegespeeld. Augustoijn ap pelleert, maar verzuimt daardoor voldoende aan te vallen. De N.-voorhoede profiteert van de 'gelegenheid en de stand ie 12. De gast- heeren worden hoe langer hoe meer de aan vallende partij. De spanning stijgt met de mi nuut. Horloges worden voor den- dag gehaald. Racing laat zich insluiten. Een voorzet van rechts wordt hard naast geschoten, een schot van links ketst tegen de lat. Nog 6 min. Plot seling gaat de roode voorhoede er vandoor; de verraste verdediging van N. kan den aanval nist efokan e r Hessen maakt het tierde doel punt. Spoedig hierna klinkt het eindsignaal en Racing heeft zijn derde overwinning te pakken. Beide elftallen hébben op het zware veld ge werkt als paarden. Voor rust was HRC ver in de .meerderheid en de stand' 20 was ruim schoots verdiend. Na de rust wogen de par tijen beter tegen elkaar op en tegen het einde kwam N. in de meerderheid. Dit elftal had: bovendien het ongeluk, dat kort na het 'begin een der achterapelers moest worden vervangen. Competitiestand le kL C. N.-EL V. B. (Bijgewerkt tot en met 19 Oct.) i* r P r—I t"< Q) <X) Q) bD ho W) Texel H. R. C. n S. V. s. Geel Wit Schagen Batavier Helder II 2 4 4 8 8 4 4 goals v.t. 0 12-4 0 10—2 1 5—4 a a u a, bc 4 2- 7 1.75 4 1 8 1.— 5—5 5—6 2 0 66 1 0 3 8—13 2 0.50 1 0 3 6—17 2 0 50 Texel komt kranig voor den dag, maar zal een ernstige tegenstander aan HRC 2 hébben, die uit 4 wedstrijden slechts 1 punt verspeeld 'heeft. SVS staat momenteel no. 3, maar daar er nog een protest aanhangig is van Geei Wit, wat zeker gewonnen zal worden, zal den Spar tanen nog wel een punt ontnomen worden. Van Schagen hadden wij moer verwachting, maar valt tot op heden tegen. Batavier, dat 3 achtereenvolgende wedstrijden verloor, heeft tegen GW bewezen tot 'betere dingen in staat te zijn. Door beter doelgemiddelde laten zij de laatste plaats over aan Helder 2, dat wan hopig onderaan bengelt met een zeer slecht doelgemiddelde. Competitiestand 2e kL <9. N.-H. V. B. (Bijgewerkt tot en met 19 Oct) k' _i "C goals S bc bo b» o, be Helder Hl 4 4 0 0 19—4 8 2.— H. R. C, in 5 4 1 0 13-4 9 1.80 Batavier II 5 4 0 1 15—5 8 1.60 Texel II 4 2 11 7—T 5 1.25 H. R. C. IV 4 1 1 2 8—11 3 0.75 S. V. S. II 4 1 1 2 5—8 8 0.75 J. V. C. 3 0 0 8 2-6 0 0.— Geel Wit H 2 0 0 2 2—9 0 0.— Schagen II 4 0 0 4 817 0 0. Helder 3 doet het beter als verleden jaar; zij hebben nu al evenveel punten als het vorig ©eizoen uit 14 wedstrijden. (M)en dient in het oog te houden dat deze afd. nu niet zoo Sterk is, daar Bat, SVS en Texel er uit verdwenen zijn.) Zij worden op den voet gevolgd door HRG 3, dat 1 punt verspleeld heeft tegen Texel 2, dat daarin wel zijn oorzaak vond, dat zij toen met 9 man speelden. Bat 2, die van de 5e naar de 2e 'kl. verhuisd is, kan zich in haar nieuwe omgeving beet bewegen. De inzet was een nederlaag en wel tegen het sterke HRC S, wat geen schande is. Texel 2 komt ook goed voor den dag en zal wel meer van zich doen hooren. HRC 4 en SVS 2 doen niet voor elkaar onder. JTVG 2, Geel Wit 2 en Schagen 2 moeten zich spoedig herstellen, anders zullen ze het in deze competitie niet ver brengen; zij hebben nog geen enkel winstpunt N ederlandZuid-Afrik». Reeds thans is er een wijziging ln de samen stelling van het Nederlandsche elftal gekomen. Hans Tetzner heeft bedankt en in zijn plaats heeft de N.E.C. H. Vermetten (HBS) gekozen. Deze speler was al reeds als reserve aange wezen en kwam reeds eenige malen voor het Zwaluwen-elftal uit. Met zijn (benoeming kun nen wij ons zeer goed ■vereenlgen en wij ach ten deze een versterking van het nationale team. De HBS-achtenhoede, welke als één' der sterksten in den lande bekend staat znl wel voldoen. Meermalen doet Vermetten niet voor Denis onder, hetgeen nog Zondag j.1. Ln den wedstrijd Ajax—'HBS 'bleek, toen de nieuwe internationaal de ster van het veld was. Als scheidsrechter zal optreden de Dultsoher Dt. P. Bamvere uit Keulen, terwijl de heer Busschert uit Hengelo voor Nederland' zal grensrechteren. De training van de oranje-ploeg Is in han den van den 'Haarlem-trainer Bellington, die reeds met het oefenen begonnen la. De ZwaluwenZuid-Afrik». i» Aanvankelijk zou te Tilburg een wedstrijd tuseohen een Zuidelijk elftal, later van Wil lem II, .tegen de Züld-4frikanen plaats vinden. De bestuurscommissie van den N. V. B. ver leende echter tot groote teleurstelling ln het Zuiden daartoe geen toestemming. Thans héb ben de Zwaluwen te taak overgenomen. Onder leiding van den heer van Zweeteren cal te Tilburg het volgende Zwaluwen-elftal ia veld verschijnen (waarbij zooveel mogelijk zuidelijke spelers zijn aangezocht): van Til burg (NOAiD), doel; de Bruijn (NAC) en Bontje (Quick, H.), achter; Jole (WlUean II), Mommars (Willem II), aanvoerder en de Kruyf (Ajax), midden; Gielene (Willem II), Heyli- gers (Quick, H.), Ter Beek (NAO), van Heel (Feijenoord) en Engel (Willem II), voor. Streng optreden. Het laatste nummer van „de Sportkroniek", officieel orgaan van den N. V. B., bevat de volgende officieele mededieelingi „Op 11 October 1924 werd het bestuur der vereenigimg Helder te Helder opgedragen zich in den vervolge te onthouden van beschuldi gingen, zonder steekhoudende motieven, zulks naar aanleiding van ongegrond gebleken be schuldigingen tegen den heer P. Th. Luyckx, voorzitster van Geel Wit te Helder." Voorts bevat betzelfde nummer bet besluit van den N. V. B., waarbij met ingang van 1 October 1924 de bestuursleden der vereeniging Helder geschorst worden, voorwaardelijk voor twee weken met een proeftijd van twee jaren, wegens gebleken misleiding terzake van pu blicatie van een wedstrijd. Dit laatste schijnt verband te houden met den destijds plaats gehad hebbenden wedstrijd Helder—Blauw Wit 1 en 2, waarin geen offi cieel Blauw Wit-elftal, doch slechts een comr binatie van Amsterdamsche spelers uitkwam. De sportiviteit van V.S.V. Er zijn ons dezer dagen dingen ter oone ge komen, die os een pooveren indruk geven van de sportiviteit van de spelers van VSV 1 en die den slechten roep, die voor eenige jaren ran de Velseroorder club uitging, weer nieu wen grond geven. Zoo vernamen wij, dat de VSV-keeper na den! wedstrijd tegen Helder, welke met 10 verloren werd, in het kleedlokaal door mede spelers zou zijn mishandeld, omdat hij een doelpunt (bulten zijn schuld) doorgelaten bad. Hjj gevoelde zich daarna zoo weinig thuis bij zijn clubgenooteni, dat hij niet met hen per auto, dooh per trein naar zijn woonplaats terugkeerde. Nu wordt weer medegedeeld, dat bet' Zondag j.1. bij den wedstrijd VSV—Hortus weer raar schijnt te zijn toegegaan. De VSV-midivoor schijnt den Bortawloelnwn, op zoodanige wijze to hebben ingeloopen, dat deze aan. de gevol gen is overleden. In verband hiermede zal de wedstrijd Hortus—Helder op Zondag as. geen doorgang vinden. Is er niet alle aanleiding om de vraag te stellen: „Moet dat zoo doorgaan? Dienen de vereenigingen uit dezelfde competitie er niet op aan te dringen, dat de N. V. B. zoodanige maatregelen neemt, dat hun spelers zonder ge vaar voor hun persoon tegen VH.V kunnen uitkomen?" Deze club schijnt niets geleerd te 'hebben. Drastische maatregelen zijn noodig om de sportiviteit te beschermen. Jubileerende voetbalbonden. In de afgeloopen week hebben de Amster damsche en Haagsche Voetbalbonden onder groote belangstelling hun 30-jarig .bestaan herdacht. Te Amsterdam had, in verband met het feest van den hoofdstedelijken bond, een wedstrijd tusschen de vertegenwoordigende elftallen van den A. V. B. en den Haarlemschen V. B. plaats, waarbij de Haarlemmers met 25 zegevier den. Het Amsterdamsche elftal schijnt danig verzwakt te zijn. Anna Paulowna. Excelsior 2 had Zondag geen prettigen dag, daar PSV 2, door de kenmis te Petten ze ker maar liever thuis bleef. Voor onze jon gens was dit echter een teleurstelling. Excelsior 1 moest naar Oudeeluis en wist daar van Dosko te winnen met 30. Een 4e doelpunt werd geannuleerd. E. 1 probeerde een andere opstelling, Waardoor het elftal er als volgt uitzag: doel: Delver; achter: Stelling werf f, Koppel; midden:' Mbsk, Rezelman, Wis- sekerke; voor: Krijger, iJl Maarsen, Bakker, W. Maai», Roelofs. In deze opstelling zal E. 1 Zondag a.s. Suc ces van Wielingen ontvangen. Het zal dus weer spannen te Kleinesluia. BreezaruL t Was Zondag wel een schitterende dag voor BFC. Immers 6 puntjes konden behaald worden door de 3 elftallen en 6 wérden er behaald. BFC 1 trok naar Petten tegen PSV 1 en na een van beide zijden prachtig geepeelden wedstrijd' Won BFC 1 met 41. BJPC 2 kampte thuis tegen Succes 2 van Wie- ringen. Dit was een prachtige, vooral' spor tieve wedstrijd, welke eindigde in een 81 overwinning voor BFC 2. Miaar de kroon op het werk zette BFC 3, door baar plaatselijke concurrente Concordia 2 in een vooral van BFOzijde enthousiasten wedstrijd met 21 te verslaan. Zondag a.e. twee belangrijk thuiswedstrij den, n.1. BFC 2—Voorwaarts 2, daarna BFC 1 —PSV L MARINEBERICHTEN. Hr. Ms. „Tromp". Hr. Ms. „Tromp" bevond' zich in den nacht van 22 op 23 October 240 mijl Noord van La Luz. Hr. Ms. „VuMsanus" em „Triton". Hr. Ms. politiekruiser Vulcanus, comman dant luit ter zee le kl. J. O. H. H. Mackay, ie vanmorgen naar de Noordzee vertrokken om het toezicht op de visscherij te hervatten en de idem Triton, commandant luit. ter zee le kl. H. 'J. van der Stad, is hier teruggekeerd en naar 't Rijkswerf gedirigeerd. 17 Oct. per es. Slamat uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Torpedomaker-maj. L. de IJbngh, schrijven majJ. Brouwer, serg.-schrijrver A. K. Spaan, serg.-konst. J. Sobier, korp.-bottelier U. W. Roomer, Zlekenverplmaat E, J. van t Veen, matroos le kl. H. A. Scheuller, mar. le kl. H. J. te Selle, P. J, Siérag, mar. 2e kl. H. R. Wic ket en J. M. du Pré. 22 Oct.: mach.dr.-maj. A. Guliker van Hadda naar Kon. Instituut; eerg.-mach.dx. A. Ooeen- brugh van Gelderland Maar Hadda. De lult. ter zee 2e kL M.-R. J. C. van den Tol wordt den 28en Oct. geplaatst ibij de Af deel lng Hydrographle van het D. van M. tot het medemaken van een oefening van 6 achter eenvolgende maanden. 1 Nov.: lult. ter zee 2e H. T. Vos van Wachtschip Willemsoord' op non-activiteit ge steld. De off. van gez. der le kl. J. F. Hulk dienen de ibdj het Marine-hospitaal wordt "den leri Nov. as. gesteld ter beschikking en is bestemd den 22 Nov. naar O.-I. te worden uitgezonden. Lult ter zee le kl. J. P. Remijnse wordt uit Oost-Indië terugverwacht. Adelborst le kl. der Kon. marine-reserve J. Aarent» wordt, wegens eindiging van den voorgeschreven oefenlngstijd van 8 ontheven van zijn plaatsing te Willemsoord in het. genot van onbepaald verlof gesteld. Bij beeoh. van den Minister van Marine le de off. van gez. le kl. J. Bosman gepl. bij bet dep. 1 Dcc. ter beschikking gesteld. Bij K. B. is aan den off.-vlieger 2e kl. C. M Kuypers mot 1 Nov. eervol ontslag uit dien zeedienst verleend. Loodswezen, enz. Bij K. B. is, met 1 Dec.: aan den inspecteur van het loodswezen, de betonning, bebakenlng en verlichting in, het le district J. E. J. Eyibergen, op zijn verzoek, ter zake van meer dan 65-jarigen leeftijd, eervol ontslag uit zijne betrekking, alsmede uit die van Neder 1 andsch permanent commissaris van toezicht op de be tonning en verlichting der Bemsmonden, ver leend; aan den kap. ter zee H. J. Allharda, aan wien was opgedragen de betrekking van In specteur van het loodswezen, de betounlng, be- bakening en verlichting inhet 2e district, na der opgedragen dezelfde betrekking in het le en 2e district, tevens Nederlandsch permanent commissaris van toezicht op de ibetonning en verlichting der Eemsmonden. Bij K. B. is aan den off. van den MHED. 2e kl. W. H. Kam, wegens ongeschiktheid voor de waarneming van den dienst uit hoofde van lichaamsgebreken, met 16 Oct. eervol ontslag uit den zeedienst verleend', onder toekenning van levenslang pensioen. Luit. ter zee le kl. P. Koenraad is van Ht. Ms. Heemskerek overgeplaatst bij de onder- zeedienstkazerne te Willemsoord. De off. van gez. le kl. bij de zeemacht W. Reilingh wordt uit Ooet-Indië terugverwacht. Onderscheidingen. Bij K. B. is verlof verleend tot het aanne men van het hieronder genoemde vreemde ordeteeken aan H. C. W. Moorman, luit. ter zee 2e kl. ridder 2e kl. van de Orde van St. Olaf van Noorwegen. LEGERBERICHTEN. Overplaatsing. De le lult. der art. W. F. Meijer is op 23 October overgeplaatst van Helder naar LJmui- don. STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Salawati, arr. 21 Oot. te Bremen. Banka, thuier., arr. 18 Oct. te Singapore. Billiton, thuisr., vertr. 20 Oct. v. Djeddah. Bali, uitr., pass. 19 Oct. Perim. Radja, arr. 22 Oct. v. Batavia te A'dam. Riouw, uitr., pass. 19 Oct. Perim. Johan de Witt, thuisr., vertr. 20 Oct. v. Algiers Krakatau, thuisr., vertr. 20 Oct. v. Port SaicL. Prinses iJuliana, uitr., arr. 21 Oct te Genua. Kon. Ned. Stb. Mij. Achilles, arr. 21 Oct te Sebenico. Berenice, vertr. 21 Oct v. Oeuta m. Melilla. Haarlem, arr. 21 Juli te Malaga. Hercules, vertr. 22 Oct. v. A'dam n. Hamburg. Juno, vertr. 21 Oct v. Malaga n. Cadix. Mcocurius, arr. 22 Oct te A'dam. Nereus, pass. 22 Oct Bevezier. Strabi, arr. 21 Oct. te Koningsbergen. Ulyssee, pass. 21 Oct Dungeness. Vulcanus, vertr. 21 Oct v. Argortoll n. Ca- tacolo. Zeus, vertr. 20 Oct. v. Alicante a. Algarve. Euterpe, arr. 20 Oct v. Gyon te Oporto. Fauna, pass. 20 Oct. Sagres. Ganymedes, vertr. 20 Oot v. Algiers n. Con stant inopel. Hébe, arr. 20 Oct te Hamburg. Nero, arr. 20 Oct. te Stettin. Orpheus, arr. 20 Oct te Kopenhagen. Pollux, vertr. 20 Oct. w. Spezzia a. Livorno. Tellus, vertr. 20 Oct v. Malta n. Venetië. Kon. Hollandsche Lloyd. Flamdria, vertr. 21 Oct. v. Santos. Gelria, vertr. 21 Oct. v. Santos. Zeelandia, vertr. 20 Oct v.' Las Palmas. Kermemerlaiid', vertr. 19 Oct v. B. Ayrea n. Valparaiso. Waterland, pass. 20 Oct Ouessant Zaanland, vertr. 21 Oct v. Las Palmas. Drechterlandi, arr. 21 Oct. te R'dam. Kon. West-Indische Maildienst Amersfoort, vertr. 15 Oct v. Curacao n. Puerto Colombia. Amor, pass. 20 Oct. de Azoren n. Havra Alkmaar, arr. 19 Oct te Delfzijl. Ëacchus, arr. 20 Oct te Hamburg. Carna, arr. 19 Oct te New-York. Delft, vertr. 18 Oct v, Curacao n. Europa. Oberon, pass. 19 Oct. de Azoren. Poseidon, vertr. 19 Oct v. Port au PrLnoe m. Santiago de Ouba. Kon. Paketvaartmaatschappij. Tasman, vertr. 20 Oct. v. Brisbane n. Singapore Halcyon Lijn. Emanapark, arr. 21 Oct. te Malta. HollandAmerika Lijn. Beemstexdam, pass. 21 Oct Cape Race. Edam, arr. 21 Oct te Tampico. Binnendijk, arr. 18 Oct te Baltimore. EJéeldijk, arr. 21 Oct. te Havana. Veendijk, vertr. 22 Oct v. R'dam n. New-York. Looh Monar, arr. 21 Oct te Liverpool. Dinteldijk, arr. 19 Oct. te Portland, O. Grootendijk, pass. 19 Oct Scilly. Maasdam, vertr. 20 Oct. v. Havana. Nieuw Amsterdam, arr. 20 Oct. te R'dam. Holland1—Afrika Lijn. Jagerefontein, vertr. 21 Oct. v. Delagoabaai n. Beira. Heemskerk, arr. 21 Oct. te R'dam. Merauke, vertr. 20 Oct. v. Zanzibar n. Tanga. Klipfontein, vertr. 18 Oct v. Walviechbaai. Randfontein, paes. 18 Oct Las Palmae. HollandWest-Afrika Lijn. Albireo, vertr. 22 Oct. v. Havra Hennes, vertr. 18 Oct. v. Duala n. Calabar. Delfland, vertr. 22 O ct. v. A'dam n. W.-Afrika. Uselstroom, arr. 20 Oct te Las Palmas. Java, vertr. 20 Oct. v. Freetown n. Conakry. Jaarstroom, vertr. 18 Oot v. Dakar n. Conakry HollandAustralië Lijn. Scantor, arr. 20 Oct te Fremantle. Arendskerk, vertr. 19 Oct v. Genua (veib.) HollandBritsch-Indië Lijn, Stadsdijk, pass. 22 Oct. Perim. Hoogkerk, vertr. 21 Oct. v. Bombay. Koudekerk, arr. 22 Oct te R'dam, Sommeledijk, vertr. 18 Oct v. Pondicherry. HollandO.-Azië Lijn. Boeten, arr. 22 Oct. te R'dam. Ouderkerk, vertr. 21 Oct v. Suez. Oo&tkerk, vertr. 20 Oct v. Vladiwoetock. Sohiedijk, vertr. 20 Oct. v. Hongkong. Rotterdamsche Lloyd. Modjokerte, vertr. 22 Oct. v. R'dam n. Hamburg Samarinda, vertr. 22 Oct. v. Port Said. Gorontalo, pass. 20 Oct Sagres. Patrio, vertr. 20 Oct. v. Southampton. Salawati, arr. 21 Oot te Bremen, Soerakarta, pass. 21 Oct. Gibraltar. Tabaman, vertr. 21 Oct. v. Port Sald. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki, vertr. 22 Oct. v. Hamburg n. Antw. Aicyone, pass. 16 Oct Can. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Dolius, arr. 19 Oct te Hamburg. Idomenene, roes. 20 Oct Perim. Helenus, vertr. 21 Oct. v. Singapore. Melampus, arr. 22 Oct. v. Java te A'dam. Autolyeus, vertr. 21 Oct v. Colombo. Sarpedon, arr. 22 Oct te R'dam. Java—-Bengalen Lijn. Bondowoso, arr. 18 Oct op Java Ceram, vertr. 20 Oct. v. Rangoon n. Calcutta. JavaNew-York Lijn. Veendijk, vertr. 20 Oct. v. Port Sald n. Algiers. Buitenzorg, vertr. 20 Oct. v. Batavia n. Nerw- York. Madoera, pass. 21 Oct. Point de Galle. Vechtdijk, vertr. 21 Oct. v. Newport News. Deuoalion, arr. 22 Oct. te Sabong. Madloen, paes. 21 Oct Polnt de Galle (Verb.) Burgerlijke Stand van Helder van 21 en 22 Oct. 1924. ONDERTROUWD: M. J. Jurg en T. Wullfelé. W. Meijers em E. Hel. J. P. van Os en K. M. Grooff. BEVALLEN: N. Dienaar—(Baas, d G. Heijdenrijb—Baak, d R. Kelderman—van Ammers, z. A. TreffersMertens, d. A. "Da- tema—Poorters, z. I. (M. DekkerFaber, z, OVERLEDEN: G. de Haas, 65 jaar. VISSCHERIJBERICHTEN. 22 Oct. 1924. Aangevoerd door 10 korders: 10 middeltonr gen per stuk 0.60; 10 kleine tongen per etuk f 0.20; 4 kisten zetschol p. kist 15; 1 tarbot 6; 24 kisten kleine schol p. kist 79.50; 14 kisten schar p. kist 34. 23 Oct. 1924. Vul 8 uur niets binnen. INGEZONDEN. Fakkeloptocht met: de Reddingboot Het Sub-Comité tot Huldiging der Ne derlandsche Reddingmaatschappijen ver zoekt ons mede te deelen, dat de collecte tijdens den Fakkeloptocht met de Red dingboot op Zaterdagavond j.1. heeft op gebracht 241.50. Genoemd Comité be tuigt hier tevens zijn bijzonderen dank aan de Politie voor de üitnemende leiding, waardoor de optocht en collecte ordelijk verliepen; zoomede aan de leden van het Stedelijk Muziekcorps en Heldersch Fan farecorps, die den optocht hebben opge- vroolijkt; voorts aan den heer J. W. Thjjs- sen, stalhouder, Spoorstraat, die geheel belangeloos zijn persoonlijke hulp en paar denmaterieel heeft beschikbaar gesteld; aan de 22 collectrices, die zoo ijverig haar taak hebben verricht, en ten slotte aan al len, die hebben medegewerkt om den op tocht uitnemend te doen slagen. Van deze gelegenheid maakt het Comité gebruik om nogmaals een beroep te doen op de ingezetenen, ten einde prijsjes als handwerken of andere zaken voor de Tom bola, die op den Huldigingsavond van 14 November in Casino zal gehouden wor den, beschikbaar te willen stellen. Deze prijsjes of prijzen zullen gaarne in ont vangst worden genomen door de heeren: C. Roetman, Jan in 't Veltstraat 38, K. Veenstra, Bonselaarsweg 6. J. van Dok, Basstraat 4, R. Buyl, Klaas Duitstraat 25. L. Grunwald, Breewaterstraat 47, Al. Vos, Hoofdgracht 27. Bij de 4 eerstgenoemde adressen zijn ook toegangskaarten voor den 14den Nov. verkrijgbaar a 50 cents per persoon, be lasting inbegrepen. De ondergeteekemde, secretaris van de Oudercommissie van School No. 10, aan' de Visehmarkt alhier, bericht den ouders, ver zorgers of voogden van leerlingen van ge noemde school, dat tot Ouderoommissieledien zijn gekozen de volgende personen: Voorzitter de heer M. Mulder, Van Hoo- gendorpstr. 52; Secretaris de heer J. Brugts, Bassingracht 35; Leden: 'Mevr. J. Kooij Vegling, Ruijghweg 112; Mevr. W. Geer vlietde Wit, J. in 't Veltstr. 81; de heer G. Botter, Wagenstraat 20. J. Brugts. VERGADERINGEN, VERMAKELIJK HEDEN, ENZ, Donderdag 23 October. Casino, 8 uur. Da Schermerhom. Maandag 27 October. Feestavond' van de Slagersvereeniging. Musis Sacrum, 8 uur. Donderdag 30 Oct Openb. Vergad. Chr. Jong. Ver. „Spr. 910". Spr. Da Hoek. Evang. Gebouw, Palmstraat, 8 uur. MARKTBERICHTEN. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Oot 1924. Aanvoer 51 K.G. etporeieboonen 20—31, 18,480 kg. uien, grove 4.60—6.50, drielingen 7.207.80, gele nep 6.70, 12,700 kg. peen 1.201.40, 14,800 kg. kroten 2-3.10, 4^500 k.g roode kool 3.10—6, 96,400 kg. witte kool 1.40—2, 84,200 kg. gele kool 3—4.90, allee per 100 kg.; 19,600 etuks bloemkool 11.10 "1.10, 2e ert. 410.60 per 100 etuks. Schagermarkt van Donderdag 23 Oct. 1924. 18 paai-den 180—500; 8 stieren 140-800- 346 gelde koelen mag. 200425; 86 idem' vette 300—500; 61 kalfkoeien 350-550- 60 vaarzen 150—300; 62 graakalveren 60— 120; 20 nuchtere kalveren 18—36; 161 scha pen magere 40-48; 287 Idem vette 45—59- 51 overhouders 46; 13 lbokken en geiten 3—18; 8 vaiken» mag. 16—26; 70 idem vette p. KG. 0.78—0.88; 237 biggen 9—14. 31 konijnen 0.60—3; 802 kippen 075— 2.50-, eenden 2.25; 121 KG. boter p. K.G. 2.20—2.76; 35Q9 kipeieren 1070-^-1230 eendeieren 7.808DO. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 October. Me^?gedeeld door het Kon- Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 773.2 te Skagen en Malshot. Laagste stand 742.2 te Vestmanör. Verwachting: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zui delijke -wind, lichtbewolkt, droog weer, nachtvorst, iets zachter overdag. ANNA-P5SLULOWNA. Met het naderen van den winter be ginnen ook van lieverlee de Nutsveree- nigingen weer te leven, met haar gezel lige onderonsjes van voordracht en zang. Ditmaal werd de rij geopend door de vereeniging, die haar domicilie heeft in „De Vlas- en Korenbeurs". De heer G. Stins, heette als Vice-voor- zitter, de aanwezigen welkom en sprak er zijn leedwezen over uit, dat de voorzitter H. Pennekamp niet aanwezig kon zijn wegens ernstige ongesteldheid van een zijner huisgenooten. Hierop las de secretaris, de heer J. A. Smit, de notulen, welke zonder op- of aan merkingen werden goedgekeurd, met dank voor de goede weergave. Als lezing gaf de heer Jb. van Eekeren „Een Betuwsche Boer in Amsterdam," terwijl de heer G. Stins als vaste bijdrage gaf: „Valsch Geld". Voorzitter deelt hierop mede, dat voor dezen avond de medewerking is gevraagd van den heer Jan Wiggers, dien hij bij dezen hartelijk welkom heet. Behalve een afwisseling van voordracht en zang, door den heer Wiggers ten ge- hoore gebracht, kregen we nog losse bij dragen van de dames Raven en Glim en de heeren Jb. van Eekeren en G. Stins. De Vice-voorzitter sloot de bijeenkomst met een woord van hartelijken dank aan allen, die tot het welslagen van dezen eersten Nutsavond hadden medegewerkt en bracht in 't bijzonder een woord van dank aan den heer Jan Wiggers, waarna hij de hoop uitsprak, dat de volgende Nutsavori&en niet voor dezen eersteling mochten onderdoen. De bijeenkomst werd opgeluisterd door muziek van den heer D. Zon. Menschen buiten onze gemeente blijken zich ten hoogste te verbazen over het het feit, dat een zoo beroemd ensemble als het Amsterdamsch Instrumentaal So- listen-quartet, hetwelk uit de grootste plaatsen van ons land als om strijd tot het geven van concerten wordt uitge- noodigd, op den feestavond van Ormenio zal optreden. Het geheim is echter heel eenvoudig en wij willen het oningewijden hier wel even verklappen: een der heeren, min of/meer de impressario van het vier tal, is 41.1. in Anna-Paulowna geboren en heeft er zijn jeugd doorgebracht. Het is de heer Dirk Speets. En zoo wordt het begrijpelijk, dat deze de uitnoodiging niet wilde weigeren, om ook eens in zijn ge boorteplaats met het zoo vermaarde solisten-kwartet te komen en zijn vroegere plaatsgenooten eens de schitterende pres tatie te doen genieten, waar sinds kort geheel de muzikale wereld van vervuld is. Vergadering personeel Zuiderzeewerken. Zondagmiddag belegde de Centrale Bond van Transportarbeiders in de zaal van Veerburg te Anna Paulowna, een ver gadering voor het personeel, werkzaam op de baggerwerktuigen te Kleine Sluis. Door den heer R. Laan, hoofdbestuurder van dezen Bond, werden de besprekingen ingeleid. Spr. memoreerde, hoe in 1921 en '22 de loonen voor dit personeel be droegen resp. f 38.50 en f 33 per week, gebaseerd op een 55urige werkweek. Nadien werd ieder jaar door de werk gevers de overeenkomst opgezegd, waar door het gelukte een loonsverlaging van pi. 35 pCt. door te voeren, met gevolg dat de loonen zijn f 27 en f 22.50. Om deze loonen te bereiken moest het vorig jaar nog een staking worden ge voerd bij één der grpotste werkgevers, de firma T. den Brejen van den Bout. Het was allerminst met instemming aldus spr. dat het vorig jaar een contract is aanvaard met dergelijke loonen. De omstandigheden echter dwongen daar toe. Uitvoerig staat spr. stil bij de ont wikkeling van de organisatie in dit be drijf, er met ernst op wijzende dat ver sterking van den vakbond noodig is om tot opvoering van het loon te komen. Deze maal meent het hoofdbestuur, dat het contract moet worden opgezegd door de arbeiders. De prijzen van de levensbenoodigdheden gaan in stijgende lijn, waardoor de arm zalige loonen nog minder kunne» voorzien in de behoeften vaö de geeinnen, als voorheen. Zeker zal als mininum loon weder ge- ëischt moeten worden de bedragen, zoo als deze voorheen werden betaald. Spr. adviseert dan ook om het H.B te machtigen om het contract op te zeggen en aan de werkgevers tevens ter kennia te brengen, dat men bereid is, om onder handelingen te openen voor een betere overeenkomst. Een aantal personen voerden over deza inleiding het woord. Ten slotte werd met algemeene stem men besloten, om het voorstel van het H.B. van het contract op te zeggen, te aanvaarden. Door den heer Laan werd daarna een krachtig propagandistisch woord gespro ken, waarna de nog niet georganiseerden toetraden als lid van den Bond. Te half vijf werd de goed bezochte vergadering door den waarnemenden voor zitter, den heer Keuris, gesloten. SCHAGEN. Uitslag van den biljartwedstrijd1 op 21 Oct. jl, bij den heer J. Peetoom in de „Post hoorn" te Sohagen. Deelnemers: Koopman, 'Zaandam, le klas; Levert, Amsterdam, 2e klas O. Slikker, Anna Paulowna, 3e klas. Gespeeld 250 punten kader. le partijSlikker 260 p. in 20 beurteni, ge middeld 127a, hoogste serie 61. Levert 201 pL in 19 beurten, gem. 10.57, hoogste serie 88. 2e partij.: Slikker 250 pt. in 10 beurten, gem. 25, hoogste serie 94. Koopman 112 pt. in 9 beurten, gem. 12.44, hoogste serie 45 3e partij: Koopman 260 pt in 19 beurten, gem. 13.15, hoogste serie 79. Levert ^06 pt in 19 beurten, gem. 10.84, hoogste serie 42. De 2 keuen, ten voordeele van de Neder land—Indië vlucht, brachten 68 gld. op. De belangstelling voor dezen wedstrijd was bui tengewoon groot Locaal te klAin

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 6