eIl GEMENGD NIEUWS. itoSS0a» De vergeten zwerver. Vermist Gestolen Bulck-auto's. Ingezonden Mededeellng. Heepen-Ulstep, Noodlottige twist De moord te Schlmmert Scheepsramp op de kast van Letland. Gasverstikklng. Het jacht Lei! Erickson. De dood van oen heldin. Moedige redding. Militaire Pensioenen. Ingezonden Mededeellng. Aanvaring. Zaterdaemiddag heeft In het Noordzee- ksnaal tusschen de Hemhruig en elzen StnvaS Plaats gehad „Rembrandt" was op den voor delndische mailbooten gebinikelijken tyd van 1 2 de vrachtboot- „Rijnstroom om 12 u. 40 uit Amsterdam vertrokken. Halfweg het Noor^eekanaal haalde de T?iiTiatroom" <lo „ïlem'braiidt in wilde toen bakboord passeeren. Hoogfrt- waarschijnlijk zijn daarby de twee sche- oen tegen elkaar aangezogen, met 'het gevolg dat het anker van het f^urboord voorschip van de „Rijnstroom de „Rem- brandt" aan bakboord, midscheeps en 2 M boven de waterlijn, trof, hetgeen een flinke deuk In de huid van de „Rem brandt'tengevolge had, terwijl het voor schip van de „Rijnstroom" licht ibesoha- diNaZr6men begrijpen kan verwekte de aanvaring vooral aan boord van de „Kern- brandt", waar vele toeristen en passagiers voor Java waren, nogal consternatie, doch onmiddellijk kon kapitein G. Boon vast stellen, dat er geen gevaar voor passa giers of goederen 'bestond. De „Rem brandt" stoomde dus ook verder langzaam naar IJmuiden op om daar nadere orders af te wachten. Het s.s. „Rijnstroom draaide onmid dellijk na de botsing in 't Noordzeekanaal om en keerde naar Amsterdam terug. Hier werd het schip in zeer korten tijd gerepa_ heerd; op de beschadigde plaats op het voorschip werd een cementen bekisting aangebracht en om 6 uur vertrok het s.s. opnieuw naar zee, met Leith als plaats van .bestemming. Bij welk schip de schuld van de aanva ring lag, of dat men alleen met een on- gelukkigen samenloop van omstandig heden te maken had, zal de Raad voor Scheepvaart uit te maken krijgen. De scheepvaartinspectie stelde reeds een voorloopig onderzoek in. Het s.s. „Rembrandt" is om 81/, uur van IJmuiden naar Amsterdam terugge- stoomd; de passagiers bleven aan boord De bedoeling zat voor, hier volkomen zekerheid te krijgen omtrent den omvang van de schade, in 't bijzonder om na te gaan of er nog een scheur in de scheeps huid was gekomen. Want stellig voor een passagiersschip geldt het „safety first Na reparatie door de Nederl. Dokmij. te Amsterdam is de „RembrandtZondag morgen half 10 weer naar zee vertrokken. De burgemeester van Baarn heeft thans, na gedaan onderzoek in de zaak van den vergeten zwerver, den hoofd agent van politie S. en den agent van po litie v. d. G. een disciplinaire straf op gelegd wegens gebleken tekortkomingen in hun dienst, gedurende de opsluiting van den zwerver Rigter. Brand. Zaterdagavond elf uur is in een pafld aan den Zuidhoek te Charlois door onbe kende oorzaak brand uitgebroken in het huis van een sleepbootkapitein. De kinderen, een jqngen en een meis je, die te bed lagen, werden resp. door een brandweerman en door den vader uit het huis gehaald. Zij blaken door den rook bedwelmd. Het meisje is aan de ge volgen overleden. De woning is van binnen grootendeels uitgebrand. De oude moordzaak te Scheveningen. De in verband met den in 1918 gepleeg den moord op G. van den Oever te. Mche- veningen onlangs gearresteerde Rotter dammer G. G., die toenmaals in Scheve- ningen woonde, is Zaterdag door de Ju stitie in vrijheid gesteld, nadat gebleken was, dat hij met den njpord op zichzelf niets te maken heeft gehad. De inbraak te Lelden. De broer van den juwelier en goudsmid Ridder in de Donkersteeg te Leiden, die werd gearresteerd als ervan verdacht, zich aan inbraak in den goudsmidswinkel van zijn broer te hebben schuldig ge maakt, is op vrije voeten gesteld. Dreigbrief schrljv er. De politie "heeft gearresteerd en naar Arnhem overgebracht B. uit jDinxperlo, die zioh aan het schrijven van dreigbrie ven heeft schuldig gemaakt. Hij had on der vreeselijke bedreigingen het deponee- ren van f 500 op een bepaalde plaats ge- eischt. Toen hij het pakje kwam halen, werd hij geknipt. Van de vermiste Blazerschuit G O 15 is nog niets vernomen. Naar alle waar schijnlijkheid is zij op de Noordzee ver gaan. De bemanning bestond uit 8 perso nen, Oornelis Lokker, oud 42 jaar, die een vrouw met 9 kinderen achterlaat, zijn zoon Kommer Lokker, 19 jaar en zijn broer Maarten Lokker, oud 83 jaar, die een vrouw met 2 kinderen achterlaat 't Zal Je gebeuren! Vrouw Laschke zat rustig aardappels te schillen bij den haard in haar huisje, gelegen tegen den Kamperzeedijk bij Grafhorst, toen zij opeens een zwaren bons boven zioh hoorde en tegelijk door het dak vier spartelende pooten zag ste ken, die terecht kwamen op de linnenkast, welke onderstboven ging. Wat was er gebeurd? Een stier, die over den dijk 'werd geleid, schrikte voor een auto, rukte zich los en sprong van den dijk af en dwars door een doornenheg boven op het dak van de dagloonershut met bovenver meld gevolg. Begrijpelijk kostte het heel wat moeite het dier uit zijn benarde po sitie te bevrijden. Aanrijdingen. Uit Diemen wordt aan de Tel. gemeld: Zondagmiddag omstreeks halfvijf had den op den Muiderstraatrweg twee érn stige aanrijdingen plaats. Het eerste on geval betrof een aanrijding op de Vinke- brug, waarbij twee kinderen van den heer K. te Diemen in de Muidervaart werden gereden. De motor bleef aan de 'brugleu ning hangen. Alle personen werden door omstanders gered. Het publiek nam tegen den motorrijder een dréigende houding aan, zoodat hij het hazenpad koos. De duo-rijder werd naar de politie overge bracht. We vernemen, dat 'beide hoeren onder den invloed van drank waren. Het tweede ongeval had bij de Merwede- kanaalbrug plaats, en daarbij werd een 12-jarig 'jongetje van den brugwachter E., die plotseling den weg overstak, door 'n luxe-auto overreden. De bestuurder reed aanvankelijk door, doch een motorrijder wist hem dit te beletten door zijn motor voor den auto te werpen. Het jongetje werd naar dr. Der.Kinderen overgebracht, die een schedelbreuk en lichamelijk letsel constateerde. Met een auto is hij naar 't Burgerziekenhuis te Amsterdam ver voerd. Zondagavond is op den weg van Gel drop naar Heeze Rysineer, uit Geldrop, door een auto overreden en gedood. De chauffeur van den auto bekommerde zich niet om het geval en reed door. Zaterdagmiddag stak A. K., looper in dienst van het Algemeen Handelsblad, te fiets voor een motorwagen van lijn 6 den Bergweg te Rotterdam over. Zijn fiets werd door den motorwagen aangereden tengevolge waarvan A. K. viel en met het hoofd tegen de straat sloeg. Met gebroken schedel werd hij naar het ziekenhuis ge bracht, waar hij bij aankomst reeds over leden bleek. Een ernstig gewonde te Sittard. In het hospitaal te Sittard is Zondag morgen in bewusteloozen toestand bin nengebracht de 17-jarige Donman, uit Munster-Geleen. Tusschen Amstelrade en Oirsbeek was deze op den weg gevonden, liggende in een plas bloed met een ga pende wonde aan het achterhoofd, terwijl zijn rijwiel geheel vernield op eenigen afstand lag. Naar gebleken is, is D. op een recht stuk weg overreden door een luxe-auto, welke na het ongeval aanvankelijk stopte, doch toen er menschen aankwamen, in snelle vaart in de richting Amstelrade verdween. De toestand van D. is zeer ern stig. De marechaussee doet onderzoek naar den eigenaar yan den auto, waarvan de voorruit door de aanrijding gebroken moet zijn. Goed algeloopen. Bij de 'brug over de Mauritskade bij de Weesperzijde te Amsterdam is Zaterdag- mórgen een ongeluk gebeurd, dat buiten gewoon goed is afgeloopen. Een tramwagen van Üjn 8 kwam uit de richting *van do Weesperzijde, daarachter reed een Ford,, de eigenaar zat aan het stuur en zijn moeder reed mee als passa gier. Bij de brug over de Mauritskade gekomen wilde hij de tram voorbijrijden. Hij deed dit aan den linkerkant, omdat rechts geen ruimte is en kwam daardoor op het tramspoor van de tegenovergestel de richting. De bestuurder zag door de bocht, die hier de lijn maakt, niet dat een wagen van lijn 3 naderde. Toen hij naast de wagen van lijn 8 reed ontwaardde hij plotseling de naderenden wagen. Hij deed nog een poging om voor den wagen van lijn 8 te komen. Dit mislukte en toen werd de Ford gegrepen door beide tramwagens. De wagen werd als het ware gekraakt. De drie. wagens zaten zoo vast dat ze bijna niet los te krijgen waren tDe dame zat intusschen nog in de auto. Men heeft toen het dek van de Ford opengesneden en daardoor de dame uit haar minder aange name positie bevrijd. Zij had behalve een paar schrammen van glasscherven geen letsel bekomen. Ook de eigenaar was er met den schrik afgekomen. Het tramver keer ondervond belangrijke vertraging. Overreden. Maandagavond is op het emplacement van de stoomtram Hollandsche Spoor, halte Duinstraat, te Schevéningen, het lijk gevonden van den 12-jarigen G. v. R. Het jongetje is vermoedelijk terwijl hij aan het spelen was overreden door een trein. Het hoofd was verpletterd. In New York werkt een bende, welke zich schuldig maakt aan auto-diefstallen op groote schaal. Het is bekend geworden, dat enkele der gestolen wagens, n.L Buick's, naar ons land zijn uitgevoerd. De Importeurs van deze wagens zijn echter, naar wij vernemen, volkomen te goeder trouw en zij hebben vrijwel de normale handelsprijzen betaald. Van heling is geen sprake. De agent van Buiok heeft een auto, welke buiten hem om was geïmporteerd, ontdekt en daarvan aangifte gedaan bij de politie. Deze wagen behoorde aan iemand te Leiden, die eveneens geheel te wil ageeren voor pensioenen zooals die golden vóór 1922, terwijl de Bond P.Z. rekening wil houden met de reeds ver laagde salarissen en de reeds verminderde pensioenberekening, en dus van meening Onze I is, dat een actie voor het verkrijgen van PcfttinéKindePieklcePS pensioenen op grond van de pensioenwet 1922 zeker geen resultaat zal hebben. zyn beter dan alle andere. Zij houden kleur, zyn goedpassend en 30°/0 goedkooper. Onze prima nieuwste model, in alle kleuren, kost f 13.75, dit is ongeveer 5 gulden goed kooper dan elders. goeder trouw was. Deze auto is thans door de Leidsche recherche in 'beslag ge nomen. Waarschijnlijk zijn er nog vier gestolen Buick's in ons land. In perceel Steinwegstraat te Katendrecht woonden een 72-jarige Duitscher, een 53- jarige Franschman en een Duitsche vrouw. Maandagavond kwam de Franschman dronken thuis. Hij mishandelde de vrouw, met wie hij in concubinaat leefde. De Duit scher heeft toen een mes gegrepen. Vol gens zijn verklaring en die yan de vrouw is de Franschman, die plotseling omkeerde, in het mes geloopen, dat den man in de zij trof. De gevolgen waren van dien aard, dat de politiedokter, die spoedig ter plaatse was, slechts den dood kon constateeren. De Duitscher is gearresteerd. Het mes is in beslag genomen. Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch veroordeelde den* antoorbediende H. J. P. de W. uit Den Haag, tegen wien wegens moord op zijn echtgenoote te Schimmert, door de advocaat-generaal 20 jaar was ge- eischt, tot 15 jaar gevangenisstraf. De Maastrichtsche rechtbank had bekl. tot 8 jaar veroordeeld. („Telegr."). 21 Personen omgekomen. Op de kust van Letland (Noorwegen) heeft een ernstige scheepsramp plaats ge vonden. Een motorzeilboot met 21 personen aan boord is tijdens een hevigen storm op de kust geslagen. Alle opvarenden zijn daarbij om het leven gekomen. („Telegr."). Postdlevien. Te Hamburg zijn een kantoorbediende uit Elberfeld en een technicus uit Barnien gevangen genomen, toen zij 'bezig waren een brievenbus te lichten. Gebleken is, dat zij al meer dan een jaar in West- Duitschland leefden van geld, dat zij uit brieven stalen. Brieven waarin zij geen geld vonden, vernietigden zij. Zoo hebben vele duizenden brieven hun bestemming niet 'bereikt. Te Halle (Duitschland) zijn tengevolge van het springen van een gasbuis in de straat in een benedenwoning zes leden van een gezin door het binnenstroomende gas bewusteloos geraakt en gestikt. Washington, 27 October. Het dept. van Staat heeft aan de Deensche regeering verzocht aan de schepen, die in het noor delijke gedeelte van den Atlantischen Oceaan varen, te verzoeken behulpzaam te zijn bij het zoeken naar het Amerikaan- sche jacht Leif Erickson, dat vier weken geleden uit Christiania was vertrokken naar Batte Harbour, doch daar niet is aangekomen. Bij een brand, die in een kinderbewaar school te Roubaix uitbrak, wist de direc trice, mad. Buisine, acht kinderen met levensgevaar te redden. Ten slotte echter kwam zij met twee kinderen in de vlam men om. De Eng. bladen maken gewag van de moe dige redding van vier kamermeisjes uit een hotel te Oban in de Schotsche hoog landen door een matroos. Zaterdagochtend ontdekte de uitkijk van het oorlogsschip Beaufort, dat het Queen's hotel in brand stond. Hij maakte alarm en de comman dant van het schip zond onmiddellijk een luitenant met 50 man naar den wal om hulp te verleenen. De bewoners van het hotel hadden dit reeds verlaten op vier kamermeisjes na, die op de bovenste verdieping opgesloten zaten. De langste ladder, die beschikbaar was, bleef nog 1 meter 76 beneden het balcon, waarop de meisjes zich bevonden. De matroos Wales, een stevige knaap, beklom de ladder en wist met een sprong van de bovenste sport de spijlen van het balcon te grijpen, waaraan hij zich verder naar boven heesch. Hij liet nu achtereen volgens de vier meisjes aan een touw naar beneden en bond daarop het touw aan de spijlen vast en liet er zich zelf langs glijden tot hij de ladder weer bereikt had. Het hotel brandde tot den grond toe af. Toen men Wales bij zijn terugkeer aan boord gelukwenschte pn prees om zijn moed, zei hij, dat het maar een peul schilletje geweest was om op het balcon te komen en dat verder alles van zelf was gegaan. Ten overvloede zou de Bond P.Z. zich, blijkens het ter teekening voorgelegde stuk, hebben te onthouden van eenige verdére actie, die de na 1922 gepensio neerden zou kunnen schaden. Aangezien beide partfien thans vol doende hun standpunt hebben bepaald zullen wij omtrent deze onverkwikkelijke zaak geen verdere discussies meer op nemen. MARINEBERICHTEN. De minister van marine, de heer Wes- terveld heeft gisterenmet kapitein ter zee Telders, chef van de afdeeling perso neel aan het departement van marine, en zijn adjudant, luit. t. z. Ie klass Termij- telen, een bezoek aan Helder gebracht. Hr. 519. „Triton". Hr. Ms. politiek ruiaer Triton, comni. de luit ter zee le kl. <H. J. van der Stad, heeft van morgen 'e Rijke werf, na daar de noodige voor zieningen ondergaan te hebben,, verlaten, om het toezicht op de Noordzeeviesoherij te her vatton. le luit F. Lugt van het korps mariniers, thans ter beschikking, zal per s.s. Johan de Witt, dat 8 Nov. as. van Amsterdam vertrekt zijne bestemming naar Oost-Indië volgen. De officier vlieger 3e kl. J. W. Suyling, dienende op het vliegkamp de Kooij, wordt den len Nov. op non-activiteit gesteld wegens ziekte. De off. van gez. der 2e kl. W. F. J. van Waveren, dienende aan boord Gelderland, Vordt den 25en Oct &a ter 'beschikking ge steld en is bestemd den 22en Nov. da.v. naar O.-I. te worden uitgezonden. 12 Nov. eerg.-hofmeester J. Veltman ge plaatst bij de kernbom. van Marine-kazerne te Willemsoord; sorg.-kok A. J. Storm van Mar.- kaz. naar Wachtschip Willemsoord. De sergt.-seiner G. A. Rietveld en A. J. Woltering van walstation Willemsoord en de id, M. Kuiper en W. van Ee van Onderzeed.- kazerne en de id. W. G. J. Dries van Wacht schip Vlissingen worden van 6 Nov. tot en met 5 Doe. gedetacheerd bij den Radiodienst te Amsterdam tot het volgen van een cursus. INGEZONDEN. Van den heer H. Rieuwprts, Lid van het Hoofdbestuur van den Bond Pensioen actie Zeemacht te Amsterdam, ontvangen wij een schrijven, waarin deze heer ver zoekt alsnog te willen mededeelen, waarom deze Bond meende niet te moeten mee doen aan de actie van den Algemeenen Militairen Pensioenbond, welke handel wijze door den A.M.P. gekwalificeerd werd zooals men zich herinneren zal, met eenige dikke woorden. De quintessens van dit schrijven komt hierop neer, dat de A,M.P. STOOMV AARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Prinses iPuliana, arr. 26 Oct. to Port Said. Rembrandt, arr. 27 Oct. te Southampton. Johan de Witt, arr. 26 Oct te A'dam. Koningin der Nederlanden, arr. 26 Oct. te Suez. Krakatau, arr. 26 Oct. to Genua. Madoera,'arr. 25 Oct. te N. Orleans. Rondo, arr. 26 Oct. te A'dam. Salawati, arr. 26 Oct te A'dam. J&n Pietersz. Coeni, thuisr., vertr. 24 Oct v. Singapore. Karimata, vertr. 23 Oct v. Pt Natal n. Sabang. Prins der Nederlanden, nitr., vertr. 24 Oct v. iColombo. Enggano, pass. 25 Oct Cascaee. Nias, uitr., pass. 24 Oct. Gibraltar. Radja, arr. 27 Oct te Londen. Kon. Ned. Stb. Mij. Founa, arr. 25 Oct. te A'dam. Nero, arr. 25 Oct. te A'dam. Thesous, vertr. 25 Oct v. A'dam n. Boston, L. Vernis, vertr. 25 Oct v. R'dam n. Lissabon. Ceree, pass. 24 Oct Gibraltar. Euterpe, vertr. 24 Oct. v. Oporto n. Vigo. Iris, vertr. 25 Oct. A'dam n. Bordeaux. Luna, arr. 26 Oct. te Hamburg. Neptunus, vertr. 24 Oct v. Smirna n. Algiers. Strabo, vertr. 24 Oct v. Koningsbergen n. A'dam, Vulcanus, vertr. 24 Oct. v. Catanla n. Algiers Aohilles, vertr. 25 Oct v. Bari n. Lepari. Agamamnon, pass. 26 Oct. Dungenesa. Axiadne, pass. 26 Oct. Gibraltar. Berenice, vertr. 25 Oct v. Alicante n. Bax- celona. Euterpe, vertr. 25 Oct. v. Vigo n. A'dam. Ganymedes, pass. 25 Oct Zea. Haarlem, arr. 26 Oct te Genua. Hebo, arr. 26 Oct. te A'dam, Hercules, vertr. 26 Oct v. Hamburg n. AMarn. Irene, pass. 26 Oct. Dungenees. ffuno, v. Spanje n. A'dam, pass. 26. Oct Ouee- sant. Minerva, vertr. 25 Oct v. Gonstantinopel Rodoato. O rest es, vertr. 24 Oct. v. Galat® n. Smyma. Orion, arr. 26 Oct. te Salonica. Orpheus, pass. 26 Oct BrunsbütteL Perseus, pase. 26 Oct. Holtenau. Pollux, vertr. 26 Oct v. Napels n. Messina. Saturnus, arr. 25 Oct. te Setubal. Stolla, arr. 25 Oct te Galatz. Tellus, arr. 26 Oct. te Triest. Ulysses, pass. 25 Octt. Coscaes. Vosta, arr. 26 Oct. to Gibraltar. Zeus, pass. 25 Oct. Sagros. Kon. Hollandsche Lloyd. Flandria, arr. 25 Oct. te Buenos Ayres. Drechterland, arr. 27 Oct. to R'dam. Eemland, arr. 25 Oct. te Rio Grande. Gelria, vertr. 26 Oot. v. Pernamibuoo. Waterland, vertr. 25 Oct. v. Las Palmas. Zaanland, arr. 26 Oct te A'dam. Gelria, vertr. 25 Oct v. Bahia. Zeelandia,. vertr. 22 Oct. v. Las Palmas. Kon. West-Indische Maildienst Alkmaar, vertr. 26 Oct. v. Delfzijl n. Hamburg. Amorsfoort, vertr. 24 Oct. v. Pauaimakanaal n. Guayaquil. Amor, thuisr., pase. 26 Oct. Ouessant Ares, arr. 27 Oct te A'dam. Jason, arr. 27 Oct. te A'dam. P oseidon, arr. 23 Oct. te Kingston (Jla). Venezuela, pass. 25 Oct Dungenese. Stuyvosant, vertr. 25 Oct. v. A'dam n. Hamibuig Bennekom, arr. 24 Oct te Talcahuano. Breda, arr. 24 Oot. te Panama. Brielle, vertr. 23 Oct. v. Antofagasta. Calypso, vertr. 22 Oct v. Madera Halcyon Lijn. Agnetapark, vertr. 26 Oct v. Calaanata n. Grie kenland. Stad ZaLboxnmel, vertr. 25 Oct. v. Bourgas n Griekenland. Florapark, vertr. 26 Oct. v. R'dam n. Hamburg Stad Amsterdam, arr. 24 Oct. te Hamburg. HollandAmerika Lijn. Blijdendijk, pass. 27 Oct. Lizard Cardiganshire, arr. 23 Oct. to Panama Loch Katrine, pass. 25 Oot. Vlissingen. Noorderdijk, vertr. 25 Oct. v. R'dam n, Galve- Moerdijk, vertr. 24 Oot. y. Bonden. Binnendijk, vertr. 25 Oct. v. Norfolk n, Rdain. Eeandijk, arr. 25 Oct. te Los Angel ee. Moerdijk, pass. 26 Oot. Ouessant Rotterdam, vertr. 24 Oct. v. New-York n. R'dam HollandAustralië Lijn. Arendskerk, vertr. 26 Oot. v. Port Said. Aagtekerk, pass. 26 Oct Porim. Almkerk, pass. 26 Oct. Vlissingen. Abbekork, vertr. 24 Oct. v. Adelalde n. Fre- rnantle. Siantar, 20 Oct. v. Frcanantle n. Adelaide. Holland'Afrika Lijn. Jagersfontein, vertr. 25 Oct v. Beira m. Mo zambique. Meliskerk, arr. 26 Oct te A'dam. Rietfontoin, arr. 26 Oct. te R'dam. Merauiko, vertr. 24 Oct, v. Kilindini. Springfontein, vertr. 25 Oct. v. Walviscbbaai. Lombolk, arr. 24 Oct. te Lorcnzo Marquez. Randfontoiii, arr. 25 Oct. to R'dam. HollandBritsch-Indië Lijn. Meliskerk, pass. 26 Oct Dungenees. Hoogkerk, vertr. 26 Oct v. Colombo. Bovenkerk, pass. 24 Oct Perim. Meerkerk, vertr. 25 Oct. v. R'dain n. Br.-IndiB. Sommelsdijk, vertr. 23 Oct. v. Colombo. HollandO.-Azië Lijn. Old'ekerk, arr. 25 Oct. te Hamburg. Boeton, arr. 26 Oct te Hamburg. Oudekerk, pass.25 Oct. Perim. Oostkerk, vertr. 26 Oct. v. Shanghai. Schiedijk, vertr. 25 Oct. v. Shanghai. Salawati, vertr. 25 Oct. v. Bremen n. A'dam. HollandWest-Afrika Lijn. Djocja, vertr. 25 Oct. v. Winnabah. Hennes, arr. 25 Oot. te Kotonow. Jaaretrooin, vertr. 23 Oct. v. Freetown n. Cape Mount Jftva, vertr. 21 Oct. v. Conakry n. Dakar. Kilstroojn, vertr. 25 Oct. v. Uavre i# Hamburg Rotterdamsche Lloyd. Kedoe, arr. 26 Oct. te Londen. Tabanan, vertr. 26 Oct. v. M&rseille. Djember, arr. 25 Oct. v. Batavia te R'dam. Palembang, arr. 25 Oct. te R'dam. Patria, arr. 27 Oct. te Marseille. Tosari, vertr. 27 Oct. v. Batavia n. R'dam. Bandoeng, vertr. 24 Oct. v. Port Arthur n. Antwerpen. Gorontalo, arr. 25 Oct. te Avonmouth. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Akwaki, arr. 26 Oct. te R'dam. Zijldijk, arr. 26 Oct. te A'dam. Aendra, vertr. 23 Oct. v. l^as Palmarf. Waaldijk, vertr. 20 Oct. v. Montevideo. Alchiba, vertr. 26 Oct. v. Victoria. Alcycxne, pass. 25 Oct. Feraando Noronha. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Alcinous, vertr. 26 Oct v. Perim Idomeneus, arr. 25 Oct. te Suez. Melampae, arr. 26 Oct te Londen. Palamcd, arr. 26 Oct te A'dam Patroclus, arr. 26 Oct. te Singapore. Promethous, pass. 26 Oct Gibraltar. Pyrrhus, arr. 27 Oct te A'dam Thesous, arr. 23 Oct te Hongkong. Yangtsze, vertr. 26 Oct v. A'dam n, Java. Dardanus, vertr. 25 Oct v. Hongkong. Helenus, vertr. 20 Oct. v. Penong. Glaucus, arr. 23 Oct. te Graveeend. JavaNew-York Lijn. Veendijk, vertr. 27 Oct v. Algiers. JavaChinaJapan Lijn. Tjibesar, arr. 26 Oct te Galveston. Javat—Bengalen Lijn. Ceram, arr. 26 Oct. te Calcutta. Ceylon, arr. 26 Oct te Rangoon. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. 27 Oct 1924. Do Franscho kolenboot „Dóputé Hienri Durro" van Helder vertrokken naar Gent Burgerlijke Stand van Helder - van 25 tot en met 27 Oct 1924. BEVALLEN: T. Schouten-Hoogvoret d.; J. Bambach-v. d. Zee, z.; M. Deutekom-Huiberts, z.; B. E. GroenOwogen-Steur, z.; M. Quak- Snieder, z.; ff. W. Smit-Beneditty, z.; H. B. Laan-Vinken, d. r VISSCHERIJBERICHTEN. 25 Oct 1924. Aangevoerd door 9 "kordere: 170 tongen per stuk 0600.56; 110 kleine tongen per stuk 0.20; 6 kisten zetsichol p. kist 15; 20 kisten kleine schol p. kist 6L60—<5; 22 kisten schar p. kist 260—4. 27 Oot. 1924. Niets aangebracht. 28 Oct. 1924. Vm 8 uur niets binnen. t. av umill IQy ston. Volendam, arr. 25 Oct. te New-York. Kinderdijk, arr. 26 Oct te New Orleans. MARKTBÉRICHTEN. BROEK OP LANGEND UK, 27 Oct. 1924. BI. aardapelen 6, spercieiboonen 20 21.90, rapen 190, grove uien 6.50—7.80, drielingen 7.30—7.80, poen 12.10, kroten 2.20—3.40, roode kool 1.70—620, witte kool 1.60—220, gele kool 2605, alles per 100 kg.; bloemkool le soort 1220—21, ram menas 6.30 por 100 stuks. Aanvoer 316 kg. aardappelen, 43 kg. epercie- boonen, 1000 kg. rapen, 11,800 kg. peen, 3575 kg. kroten, 112,900 kg. roodo kool, 79,400 kg. witte kool, 49200 kg. gelo kool, 8400 stuks bloemkool, 900 kg. rammenas. VERGADERINGEN, VERMAKELIJK HEDEN, ENZ. Donderdag 30 Oct Openb. Vergad. Chr. Jong. Ver. „sjPr' 9 10". Spr. Ds. Hoek. Evang. Gebouw, Palmatraat, 8 uur. Vrijdag 31 October. A. V. O. 0. G., Spr. K. P. v. Westen Jr., Jur. student Onderw. Zelfmoordsphiloso- phie. Gebouw Palmstraat 8 uur. Dinsdag 4 November. Lezing Dageraad, Caaino 8 uur. A.G.O.-avond, lezing Hongarije, „Musis Saorum" 8 uur. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 October. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 768.6 te Coruna. Laagste stand 747.7 te Skagen. Verwachting: - Meest matige tot krachtige Zuidweste lijke wind, .betrokken of zwaarbewolkt, waarschijnlijk regenbuien, zelfde tempe ratuur.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 2