Uitspraak. Nieuwe zaken. De gevolgen van een kermlsrelletje. marineberichten. p-J- legerberichten. Ook de indexcijfers geven geen novum, om op de salarisregeling van het nieuwe besluit terug te komen. De rechtspositie der ambtenaren is, naar de meening van den premier, niet onveranderd. De interpellatie wordt heden voort gezet. Vergadering van Woensdag S Nov. BIJ de voortzetting van de behandeling van het ontwerp tot verhooging van den tabaksaccijns pleit de heer Winter- m a n s (r.-k.) voor het laten vallen van de navordering, wat voor de schatkist geen verlies zal brengen, als de wet maar spoedig in het Staatsblad komt. Van de inventarisatie vreest spr. conflicten, die afbreuk zullen doen aan de reputatie van de Tabakswet De heer Staalman (v.b.) bestrijdt eveneens de navordering voor den klein handel, en wenscht, dat de minister het eerst probeeren zal met een ander systeem van belastingheffing. De heer Oud (v.-d.) is tegen het ont werp, omdat het de sigaren lager belas - dan rook- en pruimtabak. De heer D e c k e r s (r.-k.) vraagt be taalbaarstelling van de kosten voor de bedrijfsvergunning in een bepaalde maand, wat vereenvoudiging van admi nistratie geeft De heer van Schalk (r.-k.) wensch aan de tabaicscommissie opdracht te ver strekken, een stelsel uit te werken voor een belasting op ruwe tabak. Minister C o 1 ij n betoogt, dat de eenige weg om tot een sluitende begrooting te geraken verhooging van de indirecte be lastingen is. De tabaksbelasting kwam het eerst in aaninerklng. STA ATSBEGROOTIN G 1»25. Memorie van Antwoord. Hoofdstuk Financiën. In de gisteravond verschenen MernorL van Antwoord op Hoofdstuk I der Staats- begrooting voor 1925 (Algemeene beschou wingen) zet de Minister van Financiën uit een, waarom men ten aanzien van de ver betering van den financieelen toestand des Rijks niet te optimistisch mag gestemd wezen. Hij stelt samenwerking tusschen kleine departementale reorganisatiecom missies en de bezuinigingscommissie-Rink in uitzicht. Hij verdedigt den brief van den Minister van Waterstaat om bedoelde com missie, naar aanleiding van haar onder zoek op het Hoofdbestuur der P. T. T. Voorschot Kon. Holl. Lloyd. Medegedeeld wordt, dat in 1924 geen voorschot aan den Kon. Holl. Lloyd ver strekt behoeft te worden. Belastingen. De Regeering beoogt verlaging van het successierecht, benevens verlichting van den druk der verdodigingsbelastingen Voorts zou zij bij de inkomstenbelasting den z.g. kinderaftrek willen zien vergroot, De aangekondigde belasting op weeldever- teringen zou moeten worden geheven van verteringen in hötels en restaurants, In dien zij zeker bedrag te boven gaan, en bij de aanschaffing van bepaalde weelde-arti- kelen. De Regeering overweegt de indiening van een wetsontwerp tot heffing van een belasting voor het gebruik van hoofdver keerswegen met bepaalde aan te geven voertuigen. Dit wetsontwerp is geruimen tijd geleden naar de colleges van Gedepu teerde Staten gezonden om bericht en raad. Zoodra alle ambtsberichten zullen zijn in gekomen zal worden nagegaan, welke wij zigingen in verband daarmede nog wen- schelijk zijn en daarna zal de indiening zooveel mogelijk worden bespoedigd. Spoorwegtarieven, enz. Verlaging van de tarieven der spoor wegen, posterijen, telegrafie en telefonie, zal eerst nader overwogen kunnen worden wanneer, na het verdwijnen der tekorten, de toestand van 's lands financiën daartoe in staat stelt. Ködtdandsche Bank en Roti. Bankvereeniging De Nederlandsche Bank heeft de Rotter- damsche hankvereeniging gesteund in hare liquiditeit. Zij heeft dit gedaan in het algemeen belajg en niet alleen met voor kennis, maar ook met volledige instem ming van de regeering. De Nederlandsche Bank vroeg daarbij of de regeering bereid zou zijn haar een ga rantie te geven, voor zoover hare crediet- geving de normale gebruikelijke grenzen zou overschrijden. De regeering heeft, de zeer bijzondere omstandigheden in aanmerking genomen, deze garantie toegezegd, voor het geval dat deze noodig zou blijken, natuurlijk onder het voorbehoud eener eventueele nadere goedkeuring door de wetgevende macht. Socialisatie. De meening, dat door de z.g. soclalisatie- commissie het eerste deel van haar rapport reeds eenige jaren geleden aan de regee ring zou zijn uitgebracht, moet op een mis verstand berusten. Tot nu toe werd nog geen rapport ontvangen. I Uitvoering Arbeidswet. De toestand van 's lands financiën laat vooralsnog niet toe het personeel der ar beidsinspectie, dat in het begin van dit jaar om bezuinigingsredenen is ingekrom pen, zoodanig uit te breiden, dat de bepa lingen der Arbeidswet 1919 omtrent de ar- beids- en rusttijden volledig zöuden kun nen worden ingevoerd en gehandhaafd. De salarleering van het rijks personeel. Indien al, gelijk Inderdaad kan worden toegegeven, de bezoldiging van sommige groepen van ambtenaren blijft beneden hetgeen in gelijkwaardige betrekkingen bij gemeenten of particuliere bedrijven wordt genoten, is daarmede de nieuwe bezoldi gingsregeling niet geoordeeld. Voor de hooger gesalarieerde functies is immers een verschil ten ongunste van het rijksper soneel met de bezoldiging van particuliere betrekkingen een verschijnsel, dat van oudsher heeft gegolden, terwijl, voorzoo veel ten aanzien van de lager bezoldigde rangen nadeelige verschillen met onder scheidene publiekrechtelijke lichamen kun nen worden geconstateerd, de vraag rijst of hier niet een gemis aan aanpassing b], die lichamen in het spel is. In het geheel of ten deele terugkomen op de ingevoerde korting kan de regeering, die door den financieelen toestand van het rijk nog steeds verplicht is de uiterste zui nigheid te betrachten, dan ook niet treden. UIT DE PERS. De aankondiging in „De Tijd" van een mogelijke Kamerontbinding als gevolg van een conflict met de regeering over het Be zoldigingsbesluit, gaf de „Maasbode" stof tot een hoofdartikel onder den titel „Moei lijke beslissing". Het blad oordeelt, dat de schrijver in „De Tijd" eenige groote lijnen uit het oog verliest: „Inderdaad zal er bij een eventueele beslissing rekening te houden zijn met de constitutioneele praktijk en de ver- antwoordelijkheid die deze oplegt. Daar om is ook sinds lang de Katholieke frac tie in vele opzichten met deze regeering meegegaan. Men moet de verantwoordelijkheid voor hetgeen er na een conflict gebeuren kan niet afwijzen. Voor een goed deel is daarom de zorg van het oogenblik: zou ii» een 'jcnga&n van deze regsering een andere rechtsche regeering mogelijk zijn. Toch doet men verkeerd deze vraag tot de eenige te proclameeren, welke op dit moment ons moet bezighouden. Daar zijn nog andere vragen, waarvan «•h er tv -* willen noenien. Wat is ei voor de toekomst onzer Ka tholieke politiek, voor haar kracht en voor haar eenheid, de beste beslissing? Wat ook is voor een vruchtbare recht sche samenwerking zoo niet voor de al lernaaste toekomst dan toch op den duur het beste? Eensdeels alles te zetten op de ééne kaart der coalitie en anderdeels de mo gelijkheid en wenschelijkheid eener rechtsche regeering uitsluitend voor het oogenblik te beschouwen, is foutief. Op de eerste plaats is onze katholieke partij zichzelf. Eerst daarna is zij deel eener regeeringsmeerderheid. Men versta ons goed. Wij voelen voor de logica der coalitie alles. Onze hoogere beginselen doen ons van zelf partij kie zen naast hen, die mede bereid zijn het paganisme in het openbare leven te be strijden en het Christendom als heer- schende gedachte In het staatkundig le ven te bevestigen. Daarom behooren de rechtsche partijen bijeen. En wij wen- schen er toe bij te dragen, dat dfy op waarheid gebaseerd bondgenootschap met zijn hooge geestelijke beteekenis in eere wordt gehouden. Ook offers kunnen daardoor noodig zijn. Een der drie groepen zal ze bij ge legenheid moeten brengen. Evenwel hebben wij er rekening mee te houden, dat dit bondgenootschap zóó logisch en zoo diep gegrondvest is, dat het niet behoeft te worden vastgehaakt aan één bepaalde regeering, aan één be paalde persoon, aan één bepaald voorstel of onderdeel van beleid. Willen sommi gen onder ons dat doen gelooven, dan komen wij daar tegen op. Met deze regeering niet, met den heer Colijn nog minder zijn alle mogelijkhe den van coalitie of van rechtsch beleid uitgeput." De Katholieke nartij, betoogt de „Msb. moet een verwante regeering steunen tot zoolang de daarvoor te brengen offers, alles bijeengerekend, nog te verantwoorden zijn. Maar er kan een oogenblik komen, waarop de R.-K. Kamerfractie het geboden acht haar vrijheid te hernemen. Dat gaat zeer wel samen met een goede gelegenheid op rechtsche samenwerking, althans op den duur. Doch onze partij alleen heeft dat niet in de hand, dus is daarvoor niet alleen ver antwoordelijk. Nijhoff zich alleen met V. aangenaam moest bezig houden, raakten de mannen al worstelend over den grond en wist V. zijn kwaad humeur riiet anders te luchten, dan zijn tanden op g evoelige wijze in Nij- hof's loopstok te pi; in ten. Het deed ver duiveld zeer, zoodat Nijhoff het uit- schreewde. Hierop igchoot v. Bremen te hulp en deze gaf V. 'n tik met de lat, zoodat V. los moest laten. Beklaagde, heden voor deze feiten op de bokkenbank geroquireerd, ontkende niet bepaald het verzet, doch wel den agent te hebben gebeten. Er lag nog een persoon in de nabijheid op den grond, een oude man, die door de politie was neergeslagen. Bekl. beweerde niet dat de ze man had gebeten, maar hij lag toch in de onmiddellijke nabijheid. De agent be weerde dat deze versüagene verder op Jag bij de stoep. Bekl. V. staat nieii onverdeeld gunstig bekend. Hij is reedu eenige malen ver oordeeld ter zake mishandeling, zoodat de officier een strenge straf meent te moe ten requireeren en wel 8 maanden ge vangenisstraf. De politierechter is hen volkomen eens met den officier en ver oordeelt V. tot 2 maanden gev. onvoor waardelijk. De man op den achtergrond. G. W., visscherman, te Helder, die in verband met het nachtelijk relletje ook als beklaagde voor den politierechter moest verschijnen, was niet verschenen. Wel 'n beetje kleinhartig voor zoo'n reus. Ook In bedoelden nacht was W. niet op den voor grond getreden, maar bad zich bepaald an deren tegen de politie op te ruien. W. ia sinds zijn iaawte verooxdeellng niet be paald lastig voor de politie maar tracfit haar prestige af te breken door het lan- ceeren van sarcastische opmerkingen. De officier is allerminst tevreden over het optreden van W. en noemt het een ernstig vergrijp, en vordert niet minder dan 2 maanden gev. De politierechter waardeert het blijkbaar in W., dat hl niet meer actief is opgetreden en zal zich ditmaal nog eens bepalen tot het opleggen van een hooge geldboete, 50 of 60 da gen hechtenis. VOOR DEN POLITIERECHTER Zitting van 8 November. Een overspannen Juffrouw. De nacht van 13 op 14 Sept heeft de ïeldersche politie handen vol werk gege ven. Het resultaat van die bemoeiingen werd ons thans op de politierechters-zit- ting gepresenteerd. Om te beginnen kregen we een juffrouw, de weduwe, v. O., die zich ook niet onbetuigd had ge laten en de agenten Nijhof, v. Bremen en Tiessen op zoodanige wijze had beleedigd, dat de ambtelijke eer een proces-verbaal vorderde. De juffrouw verklaarde heden niet meer te weten wat zij had gezegd. Ze was driftig en kiftig omdat de politie haar broer had ingepikt Conform den eisch van het O. M. werd bekl. heden tot 16 boete of 16 dagen veroordeeld, met welk vonnis zij genoegen nam. Kultenknabbelaar. De broeder van voorgaande bekl. de 26- jarigu loswerkman, W. V., moest zich daarop verantwoorden wegens verzet en mishandeling van den agent Nijhoff, dien hij in zijn been had gebeten. Bekl. was dien nacht (18 op 14 Sept) ook boven zijn theewater en scheen geen lust te hebben de waarschuwing van de politie, om naar huis te gaan, op te volgen. Zoodat men ten slotte verplicht was hem in te reke nen. Daarop volgde een hevig verzet, waarbij beklaagde werd gesteund door andere belangstellenden. Onder geweldig kabaal werd V. naar het bureau getrans porteerd. Terwijl de collega's van Nijhoff slag leverden met andere opposanten en Nog zoo'n gungmaker. Ook M. H. v. Z., aan wien eveneens op ruiing tegen de politie in den bewusten Septembernacht is ten laste gelegd, is niet verschenen. Hij heeft ook ijverig meege werkt om de reeds opgewonden gemoe deren nog meer op te zweepen en boven dien nog getracht de politie in de uit- xefening van haar bediening te belemme ren, door te probeeren zich van hun sa- bels meester te maken. Ook voor dezen ijian heeft de officier gemeend vrijheids straf te vorderen en eiBcht 1 maand gev. Evenals W. wordt v. Z.. tot boete veroor deeld en wel 40 suba 40 dagen. Cherchez la femme. Het schóon6 en zwakke geslacht (ahum) heeft zich in dat variabele Heldersche na jaarsnachtje niet bepaald neutraal ge houden. Vooral mej. E. B., 'n robuste schippersvrouw niet. Zij ging geweldig met haar getraind mondwerk te keer en vuurde op voorbeeld van de helsche ma gera's in de fransche revolutie, de man nen tot verzet aan. Ook deze dame was niet verschenen en heeft ons daardoor van eenige span nende momenten, beroofd. Tegen haar luidt de eisoh eveneens 1 maand gev., doch de politierechter volstond ook in dit geval met opleggen van 40 boet^ of 40 dagen hechtenis. Een stos gosen. In een onzer volkscafé's heeft op 23 Augustus zekere O. M. het feit durven bestaan mej. Geertruida R. op meer dan gruwelijke wijze te beleedJgen en haar te krenken in haar eerbare gevoelens. Be wuste jonge dame was zelf niet tegen woordig, maar haar broer was uitverko ren al dit moois over baar te hooren ver- kordigetL Hij" verzuimde natuurlijk niet zus met deze twijfelachtige reclame in kennis te stellen, waarop de gekrenkte maagd een klacht in diende. De ibeleedl- jer werd 'heden bij verstek veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen. Geen berouwvolle zondaar. Een jongmensch, S, V., dat reeds on langs terecht stond wegens openbare schennnis der eerbaarheid, doch welke zaak door den P.-R. was uitgesteld, ten einde nog eenige meerdere getuigen te hooren, omdat 'bekl. alle schuld pertinent ontkende, verscheen heden voor deze aan gelegenheid opnieuw voor den politierech ter. De zaak werd met gesloten1 deuren behandeld, maar het vonnis in het open baar uitgesproken, Omdat beklaagde te gen alle verklaringen in, halsstarrig zijn onschuld bleef volhouden, werd: hij ver oordeeld tot 14 dagen onvoorwaardelijke gevangenisstraf. ARR0NDISSEMENT8 RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 4 November. J. R de R, misdrijf ®rt 261 Bis Wetb. v. Strafr„ 6 maanden gev. In den nacht van 11 op 12 Juli was het in Helder zeer rumoerig. Geen wonder, het was kermis en dan zetten in Helder velen eerst laat hun slaapmuts op. De po litie had het dan ook nogal volhandlg met het opbergen van volgeloopen feeste lingen, terwijl ook zoo nu en dan een op laaiende ruzie of *n dreigend knokpar- tijtje in de geboorte moest worden gesmoord. Ook de adjunct-inspecteur v. d. L. was op surveillance en raakte betrokken in een relletje, voornamelijk teweeggebracht door een marinier, die met een gevuld bierfleschje jongleerde. De adjunct maan de den marinier en izijn gezelschap aan tot doorloopen, welk advies, oogenschijnlijk door een burger (de adjunct was niet in uniform) gegeven, niet in goede aarde viel. Dit had een woordenwisseling ten gevolge, waarna de adjunct de man wilde arresteeren, waartegen deze zich ver zette. De adjunct trok z'n wapenstok, 'n soort stalen veer, en gaf daar mede den marinier 'n slag waar door deze bewusteloos neerviel en door politieagenten naar het bureau moest worden gedragen. Daar knapte hij weer wat op en kon aanvankelijk zonder hulp vertrekken, doch- onderweg werd de man, die kort te voren wegens een verwonding aan het hoofd uit het (hospitaal was ont slagen, opnieuw onpasselijk en moest zich op laten nemfen in het hospitaal. Na daar eenige dagen met zware hoofdpijn vertoefd te hebben, kon de man als genezen wor den weggezonden en had hij «ook verder 'geen nadeelige gevolgen Tegen den adjunct-inspecteur werd' ech ter een vervolging ingesteld ter zake mis handeling en deze zaak werd Dinsdag door de arr.-rechtbank behandeld. Deze behandeling duurde nagenoeg den gansohen morgen want er waren 12 getuigen gedagvaard, waaronder de mis handelde marinier. Een dezer getuigen was niet versohenen. De beklaagde ontkende niet een slag te hebben toegebracht, doch hij had de overtuiging, dat de marinier, dien hij even te voren had willen aanhouden we gens het in staat van dronkenschap de orde verstorens voornemens was hem aan te vailen. De marinier echter bewiorde niet dronken te zijn geweest en geen aan valsplannen te hebben gehad. Hij had een dag gekregen en was toen onmiddellijk buiten bewustzijn geraakt. Hij viel tegen een juffrouw, die met haar man in zijn gezelschap was, aan en toen de juffrouw terujrweek, rolde hij -jp ilo sfenaatste-jnex*, Na een langdurig getuigenverhoor kwam de officier aan het woord om te betoogen, dat naar zijn meening optreden noodzakelijk was, doch de toegebrachte klap niet in verhouding was met het ge pleegde feit. Derhalve vorderde Z.Ed sdhuldidg verklaring van den adjunc en zijn veroordeeling tot 26 'boete subs. 25 dagen hechtenis De verdediger van beklaagde, mr. Zeijlmaker, deed- in zijn uitvoerig pleidooi uitkomen, dat beklaag de krachtens zijn functie verplicht was geweest om op te treden zooals hij had gedaan. Voorts beriep pleiter zioh op noodweer en> concludeerde tot vrijspraak, nibsidair ontslag van rechtsvervolging. De uitspraak is bepaald op as. Dinsdag. STOOMVAARTBERICHTEN. Ten uitvoerlegging vuorw. straf. P. O. W., voorw. veroordeeld, die zich gedurende zijn proeftijd op nieuw aan een strafbaar feit had schuldig gemaakt, werc beden voorgedragen om de opgelegde rtraf te ondergaan. De zaak werd met ge sloten deuren behandeld. Misdrfjf art 247 Wetb. van Strafrecht Voor bovengenoemd misdrijf stond' te recht K. K. uit Helder. Bekl. werd in rechten bijgestaan door mr. Kuste/ra. Ook deze zaak werd buiten tegenwoor digheid van publiek, waartoe ook de pers wordt gerekend, behandeld. De eisch is ons niet bekend. Doch de verdediger heeft reeds vooraf verzocht de zaak in handen te stellen van den rechter-oom- missaris, teneinde een nader onderzoek in te stellen naar de 1 evensomstandigheden van beklaagde. Nieuwe zaak. A.s. week zal door de arr. rechtbank behandeld worden de zaak tegen Kr., ver lacht van verschillende diefeballen. 15 ge ulgen zijn gedagvaard. Hr. Ma. „K. X". Blijkens een bij het departement van Marine ontvangen telegram is Hr. Ms. ,K. X" 4 Nov. van Port-Said vertrokken. Bij beschikking van dien Min. van Marine ie de luit. ter zee le kl. A. M. Hekking deni lOen Nov. geplaatst aan boord Hr. Ms. Heentókerok. Off. van gez. le kl. bij de zeemacht W Rei- lingh ie uit Oost-Indië teruggekeerd. Off. van gez. 2e kl. bij de zeemacht dr. W. F. J. van Waveren zal per stoomschip Koningin der Nederlanden, dat 22 dezer van Amsterdam vertrekt, zijn bestemming naar Ooet-Indië volgen. 8 Nov. per as. Tabanan uit O.-I. In Neder land' teruggekeerd: Serg.-konsta.bel P. G. Grendel. 1 Dec.: opperochipper J. v. Sluys van Wacht schip Willemsoord naar Schorpioen, 10 Nov.: adj.-ond:.©ff. der mars. L. W. v. d. Boe van Afd. mars. Rotterdam naar Marlne- kaz. Amsterdam. 8 Nov.: .bootsman H. Zaayer van Wachtschip Willemsoord naar Wachtschip Vlissingen. 17 Nov.: eerg. der mare. J. la Rooy van Aid. mars. Rotterdam naar M.K.W. Leidien. De navolgende onderofficieren zijn bestemd om in de maand Jlanuari aa naar O.-I te den uitgezonden Schipper M. C. Voerman, torpedistmaj. J. Bakker, bootsman <J. M. Schultze, eerg.-tleken- V eerg.-timm. J. Schreuder serg-torpedomaker JL Pool, serg.-sohrijver j' A. Lu ca, serg.-const. 0. C. Stam, eerg -kok J Als reserve wonden benoemd: booteman W A. Knip en Berg.nkonstabel L. D. Zulderwljk. 2* F. H. w. O. J. van Dun, van het rag 1 DeC" ««detacheerd Stoomvaartmaatschappij Nederland. Celebee, vertr. 6 Nov. v. Perim. Kali, vertr. 1 Nov. v. Padang. Riouw, vertr. 8 Nov. v. Belawan. Koningin der Nederlanden, vertr. 8 Nov. v. Algiers. Rembr&ndt, arr. 4 Nov. te Genua. Roepat, arr. 2 Nov. te Suez. Kon. Ned. Stb. Mij. Erato, vertr. 6 Nov. v. A'dam. Jtmo, /vertr. 0 Nov, v. A'dosa Lima, vertr. 6 Nov. v. R'dam. Pluto, vertr. 6 Nov. v. R'dam. Ceree, vertr. 4 Nov. v. A'dam. Deuoalion, pass. 4 Nov. Dungeneee. Minerva, vertr. 8 Nov. v. Plraeue. Nero, arr. 4 Nov. te Stettin. Pollux, vertr. 4 Nov. v. Bona. Adonis, pass. 8 Nov. Sagree. Aurora, pass. 8 Nov. Dungeness. Haarlem, vertr. 3 Nov. v. L/ivorno. Heb©, arr. 8 Nov. te Boeton, L. Hector, vertr. 8 Nov. v. Syra. Ino, arr. 2 Nov. te Oporto. Mercuriue, arr. 3 Nov. te Hamburg. Neptunus, vertr. 8 Nov. v. Gibraltar. Orpheus, arr. 8 Nov. te Kopenhagen. Perseus, arr. 4 Nov. te A'dam. Agamemnon, vertr. 4 Nov. v. Oadlx. Fauna, arr. 5 Nov. te A'dam Ganymedee, vertr. 4 Nov. v. Varna. Hercules, vertr. 4 Nov. v. R'dam. Irene, pass. 4 Nov. Gibraltar. Neptunue, pass. 4 Nov. Sagree. Orion, arr. 4 Nov. te Smirna. Stella, vertr. 4 Nov. v. Ibrail. Straibo, vertr. 4 Nov. v. Danzig. Tellus, vertr. 4 Nov. v. Fiume. Venus, vertr. 4 Nov. v. Malaga Vulcanus, arr. 6 Nov. te A'dam. Zeua, arr. 5 Nov. te A'dam Kon. Hollandsche Lloyd. Amstelland, arr. S Nov. to oautoe. Gelrla, vertr. 8 Nov. v. Las Palmas. Montferiand, arr. 8 Nov. te Antwerpen. Orania, vertr. 3 Nov. v. Lissabon. Waterland, pass. 2 Nov. Feraando Norhonna. Zeeland ia, vertr. 3 Nov. v. Rio Janeiro. Kon. West-Indischs Maildienst. Delft, -pass. 6 Nov. Lizard. Posetdon, vertr 30 Oct. v. Pnerto Barrios. Amor, arr. 3 Nov. te Bremen. Bennekom, vertr. 81 Oct v. Corral. Brielle, vertr. 1 $Iov. v. Lima Jason, pass. 3 Nov. Oueesant. Ares, vertr. 4 Nov. v. A'dam. Kon. Paketv aart maatschappij. Houtman, arr. 4 Nov. te Sydney. Siaoe, arr. 2 Nov. te Rangoon. Halcyon Lijn. Julianapark, pass. 1 Nov. Gibraltar. HollandAmerika Lijn. Breed ijk, pass. 4 Nov. Lizard. Dinteldijk, vertr. 4 Nov. v. Los Angelea. Bdam, vertr. 4 Nov. v. Vera Crux. Lamdijk, arr. 8 Nov. te Vancouver. raasterdijk, vertr. 5 Nov. v. R'dam. Grootendijk, arr. 4 Nov. te New Orieana. i jeerdam, arr. 4 Nov. te Vera Cruz. !x)chmonar, pass. 4 Nov. VI lest ogen. Ixxsliratrine, vertr. 4 Nov. v. Antwerpen, laasdam, vertr. 3 Nov. v. Vigo. Spaarndam, arr. 6 Nov. te Santander. HollandAustralië Lijn. lagtekerk, vertr. S Nov. v. Alexandrië. HollSndBritsch-Indië Lijn. tammelsdijk, arr. 5 Nov. te Suez. Stadisdijk, vertr. Nov. v. Algiers. And ijk, vertr. 4 Nov. v. Calcutta. ïoogkerk, arr. 3 Nov. te Rangoon. Streefkerk, arr. Nov. te Antwerpen. Ridderkerk, arr. 3 Nov. te Antwerpen. HollandO.-Azië Lijn. Boeton, arr. 6 Nov. te A'dam. k>8tkerk, arr. 5 Nov. te Singapore. Siantar, uitr., arr. 2 Nov. te Sydney. Schiedijk, arr. 1 Nov. te Kobe. HollandAfrika Lijn. Algoraib, arr. 5 Nov. te Antwerpen. Tagerefontein, vertr. 5 Nov. v. Tanga. Klipfontein, arr. 4 Nov. te Port Natal. bijkerk, arr. 5 Nov. te Graveeend. I tand fontein, pass. 5 Nov. Vlissingen. tietfontein, pass. 1 Nov. Ouessant. HollandWest-Afrika Lijn. Jaarstroom, arr. 2 Nov. te Gr. Bassam Rotterdamsche Lloyd. lljember, vertr. 5 Nov. v. Hamburg. •Samarinda, pass. 6 Nov. Oueesant. G oen toer, vertr. 4 Nov. v. Southampton. Tosari, pass. Nov. Donderahead. ijeuiiber, arr. 2 Nov. te Hamburg. Garoet, arr. 4 Nov. te Belawan. Insulinde, vertr. 8 Nov. v. Port Said. Kertosono, vertr. 3 Nov. v. Galveston. Palembang, pass. 3 Nov. Oueesant. Tambora, arr. 4 Nov. te Belawan. Ternate, vertr. 1 Nov. v. Batavia. Kedoe, pass. 4 Nov. Kaap Carvoeira Salatiga, arr. 22 Oct. te Balek Pappan. Rotterdam—Znid-Amerika Lijn. Poeldijk, arr. 4 Nov. te Rio Janeiro. Zi j ld ijk, pass. 4 Nov. Ouessant. Alcyone, arr. 3 Nov. te Montevideo. Alud'ra, arr. 8 Nov. te Hamburg. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Rheeue, pass. 6 Nov. Gibraltar. Autolycus, vertr. 8 Nov. v. Port Said Ptometheus, vertr. 4 Nov. v. A'dam Priam, vertr. 2 Nov. v. Belawan Theeeus, arr. 3 Nov. te Hongkong. JavaNew-York Lijn. Vechtdijk, pass. 4 Nov. Gibraltar Madioen, arr. 4 Nov. te Suez. Java China—-Jap&n Lijn. Tjikarang, arr. 6 Nov. v. Java. Pjikini, vertr. 4 Nov. v. Shanghai. Java—Bengalen Lijn. Geram, vertr. 4 Nov. v. Calcutta. Mali voor Hr. Msi K. X. naar Colombo: laatste buslichting 9 Nov. hoofdkantoor 6.m. stadsbussen 8 Nov. licht .4 12 Nov. hoofdkantoor 6.80 a. stadsbussen lichting 6. Mali voor Hr. Ma „Tromp". n«ar Santa Cruz de Tenerlffe: laatste bualichting: 6 Novemb. hoofdkantoor 6.80 a. stadsbussen lichting 8. 21 hoofdkantoor 8.80 a. stadsbussen lichting 2. naar Marsetlle: laatste buslichting: 6 December hoofdkantoor 6.80 a. stadsbussen lichting' 8. 7 hoofdkantoor 6.— m. •»-, stadsbussen 6 Dec. lichting L 8 en 9 Dec. hoofdkantoor 6.80 a. stadsbussen lichting 8. naar Palma: laatste bualichting: 10,11 en 12 Dec. hoofdkantoor 6.80 a stadsbussen lichting 8.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 6