CHR. C. KOOM AN, Weststraat lil, b/d. School. vorderingen van 2.161.91. De baten rijn nog niet bekend. Dnbbel-mann enkwartel „Inter Noe". Dir. A. J. Leewens. Bovengenoemd kwartet hoopt op Vrij dag 10 Deo. zijn jaarlijksdh «maart te geven in Casino. Beschikt „Inter Nos" steeds over uit nemende solisten, zoowel uit binnen- als buitenland, thans is het haar gelukt be slag te kunnen leggen op het „Amster- dam's Instrumentaal Quartet". Dit ensemble bestaat uit vier der beste solisten van het Concertgebouw, treedt overal met enorm succes op; hun aanbe velingen, onderteekend door de wereld- dirigenten Mengelberg, Dr. Mueh. Bruno Walter, zijn superieur, terwijl hun kri tieken gewagen van een samenspel, in dit genre tot nu toe ongekend Ongetwijfeld bereidt „Inter Nes* san rijn steeds talrijke 'bezoekers een (genot- vollen avond. Nadere bijzonderheden zullen per ad vertentie en tijdig in dit blad bekend ge maakt worden. Tweede opvoering van „Slachtoffers der Samenleving". Bovenstaand stuk, dat ook hier zulk een groot succes had, wordt a~s. Zondag in Casino voor de 2e maal opgevoerd Het spel van dit uitnemende gezelschap ls ln één woord schitterend en 't stuk zelve is van zulk een spannenden en pakkenden Inhoud, dat de vorige voorstelling hier telkenmale door spontaan applaus werd onderbroken, 't Is een uitermate boeien de en tevens een zeer nuttige voorstel ling, die niet nalaat op de bezoekers een grooten indruk te maken. Zooals door dit gezelschap wordt gespeeld kan het een eerste klas opvoering worden genoemd Prov. Gr. Courant, 8 Nov. schrijft: In de eerste plaats hulde voor de hee- ren Alex Fe.assen en Yrolik. Van de &v met Marie Schafstadt, die bijzonder goed haar moeilijke rol speelde. Het applaus was groot. Gron. Dagblad: Vooral Gerard Vrolik en Alex Faassen, die beide de hoofdrol len vervulden, munten door hun schitte rend spel uit Nieuwsblad v. h. Noorden: Alex Faas sen speelde met groote kracht Gerard Vrolik had ook veel succes. Van de ove rige noem ik Joh. te Wechel als vader, Oor Oremer als moeder. Dé overige jongedames (er zijn er heel wat) waren allen zeer goed, met Marie Schafstadt als uitblinkster. Het samenspel was heel vlot De brand aan de Buitenhaven. Van onzen1 korrespondent te Den Helder: 1 W.R. GEMEENTERAAD, De Raad der Gemeente vergadert op Dinsdag 18 November 1924, des avonds 8 uur ten Raadhuize. De agenda vermeldt de volgende on derwerpen ter behandeling. Vaststelling der notulen van de verga dering van 80 September 1924. Ingekomen Stukken. a. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten van Noord-holland op het Raads besluit van 80 September 1924 tot uitgifte van grond ln erfpacht aan G. Groot, alhier. b. Idem op het Raadsbesluit van 80 September 1924 nopens verhuring van weiland aan W, Molenaar en IJ. Stompe- dissel c. Idem op het Raadsbesluit van 80 September 1924 nopens verhuring van weiland aan de Held. Racing Olub. d. Idem op het Raadsbesluit van 80 September 1924 tot verkoop van grond aan J. Hendrikse. e. Idem op het Raadsbesluit van 80 September tot vaststelling eener bebou wingsverordening voor Huisduinen. f. Proces-verbaal van opneming van boeken van den Gemeente-Ontvanger. g. Dankbetuiging van de Aid. Helder van het Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Vaoantiekolonies voor de verhooging van het subsidie. h. Bericht van G. Tjalsma, dat hij de benöeming tot Directeur van den Hoofd aktecursus aanneemt. L Bericht van de benoemde leden en plaatsvervangende leden der Scheidsge rechten, dat rij hunne benoeming aan nemen. j. Dankbetuiging van de N. V. Eigen Ingezonden Mededeeling. Stoombootondern. NieuwediepAlkmaar Amsterdam voor het inwilligen van haar verzoek om een renteloos voor schot. (Burgemeester en Wethouders stellen voor deze stukken voor kennisgeving aan te nemen). k. Verzoek van S. Moorman, Smidstraat nas. 88—85 te Helder om toekenning van een schadeloosstelling wegens opzegging van de overeenkomst tot levering van hoefbeslag. 1. Verzoek van J. M. van der Linden, weduwe van K. ter Burg alhier om in aan merking te mogen komen voor de jaar lij ksche gratificatie, die wijlen haar echt genoot voorheen genoot. (Burgemeester en Wethouders stellen voor deze stukken in hunne handen te stellen om prae-advies.) m. Verzoek van P. M. Heiligenberg, Spoorstraat 91, om in aanmerking te mo gen komen voor de leverantie van rij wielen. n. Adres van A. A. de Wijn, alhier hou dende klachten over de functlonneering van de Centrale Kas en verzoek om em onderzoek in te stellen. (Burgemeester en Wethouders stellen voor deze beide stukken in hunne han den te stellen ter afdoening). 0. Verzoek van A. van Dien, hotelhou der Hoofdgracht 80, om medewerking voor het instellen van een onderzoek naar de intrekking zijner muziekvergun- ning alsmede voor het herkrijgen dezer vergunning. voor Burgemeester ter afdoening). p. Verzoek van H. ter Burg, onderwij zer aan school no. 4 om ontslag uit zijn betrekking op 6 Deo. ba wegens het aan vaarden van de betrekking van onderwij zer in Ned. Oost-Indië. (Burgemeester en Wethouders stellen voor het gevraagde ontslag eervol te ver- leenen met ingang van een door hen te bepalen datum. Woningwet Voorstel om het perceel Achtergracht W1 no. 77 onbewoonbaar te verklaren. gen voor de ambtenaren verbonden aan het Gemeente-Ziekenhuis in verband met de ra. opheffing dezer inrichting. Subsidie. Voorstel tot toekenning van een sub sidie aan de Commissie van Toezicht op de Rijkstuinbouwwinterschool te Hoorn ten behoeve van de toelating van leerlin gen, die de kosten van het schoolbezoek niet kunnen betalen. Art 185 Gemeentewet Voorstel om niet over te gaan tot straf baarstelling van vloeken en IJdel gebruik van Gods heiligen naam. Algemeen Weeshuis. Voorstel tot wijziging van het Regle ment voor het Algemeen Weeshuis. Winkelsluiting. Voorstel tot wijziging der Verordening op de Winkelsluiting. Woningbouw. Voorstel tot verkoop van grond gelegen aan de Vischstraat aan de Woningstich ting en tot toekenning van een voorschot aan deze Stichting ten behoeve van den bouw van 20 woningen aldaar. Benoeming. Voorstel tot benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur. Aanbevolen worden: 1. de heer L. Bandsma. 2. de beer J. Smit (Kerkgracht 44). Voorstel tot benoeming van een lid van de Commissie tot Wering van School verzuim. Aanbevolen worden: 1. de heer A. A. Seemann. 2. de heer W. J. Aggenbach. Ter Visie. Ter visie zijn gelegd: De inlichtingen omtrent de explol- leerling uit deze gemeente genoemde school bezoekt, hare kas te willen steunen met een kleine bijdrage van bijv. f 25.—. Blijkens het verzoek worden de geld middelen dier Commissie aangewend om leerlingen, die niet geheel in staat zijn om de kosten voor het schoolbezoek te dragen, financieel eenigszins tegemoet te komen om zoodoende het schoolbezoek te bevorderen. Ofschoon de Commissie daartoe wel over eenige middelen be schikt, blijken die middelen echter, vooral door het uitblijven van de Rijkstoelagen, tengevolge waarvan meerdere leerlingen om steün vragen, niet meer toereikend. B. en W. achten het in stand blijven der bedoelde school, vooral nu een derge lijke inrichting te Alkmaar reeds alB slachtoffer der bezuiniging is gevallen, van voldoende belang voor de gemeente om bovengenoemde Commissie in haar streven tot aanmoediging van het school bezoek ie steunen en meenen daarom dan ook den Raad te moeten voorstellen overeenkomstig het verzoek en tot weder- opzeggens een jaarlij ksche bijdrage van f25.te verleenen. (Burgemeester en Wethouders stellen 4 a. l>e inlichtingen omtrent ae expioi- ior dit stuk te stellen in handen van tatiekosten van den Duplicator en over zicht van de modellen hiermede vervaar digd. b. Nota van Burgemeester en Wethou ders naar aanleiding van de door den heer Geurts gestelde vragen in zake de uitbesteding van verfwerk aan de Gas fabriek. c. Beantwoording van de vragen door den heer Schoeffelenberger gesteld no pens ontslag en indienstneming van werk lieden bij de Gemeente-Reiniging. d. Antwoord van den Minister van Wa terstaat nopens het onderhoud van de verharding van het buitenbeloop van den Havendijk, zulks In verband met de doqr den Heer Bot in de Raadsvergade- Voorstel tot beschikking op het adres ring van 27 Juni j.1. geuite klachten. van W. Leen, alhier inzake de aanschrij ving tot verbetering der woningen Ko ningstraat no& 55, 57, 59, 61, 63 en 65. Voorstel tot opheffing van de onbe woonbaarverklaring van perceel Dijk weg no. 6. I Begrooting. Voorstel tot wijziging der begrooting voer 1924. L. O. wet 1920. Voorstel tot verleenen van medewer king door beschikbaarstelling van gelden voor de electrificatie van de School met den Bijbel te Koegras. Voorstel tot toekenning der vergoeding overeenkomstig art. 100 der L.O. wet over 1928 aan de Vereeniging „Laat de Kln- derkens tot Mij komen". Overplaatsing. Voorstel tot overplaatsing van den on derwijzer Tj. Bakker van school no. 1 naar schooi no. 4. AvondvakteekenschcoL Voorstel tot benoeming van leeraren aan de AvondvakteekenschooL Erfpacht Voorstel tot wijziging van het besluit tot uitgifte in erfpacht van grond aan Gebr. Smit alhier. Verhuring. Voorstel Inzake verhuring van grond aan de Heldersche Raoing club alhier. Voorstel tot verhuring van grasgewas aan D. Zaal alhier. Verkoop grond. Voorstel tot verkoop van grond gele gen aan den Ruijghweg aan EL Starren- burg en J. Boerdjjk alhier. Kasgeldleenlng. Voorstel tot wijziging van het besluit van 29 Juli 1924 tot het aangaan van een kasgeldleenlng. Noodslachtplaats. Voorstel tot het aangaan eener over eenkomst betreffende het gebruik betref* fende het gebruik van de noodslachtplaats plaats van J. Stipriaan te Koegraa Pensioenwet 1922. Voorstel om afwijzend te beschikken op het adres van den RJL Bond van Over heidspersoneel St. Paulus tot wijziging der gemeentelijke pensioenverordening. Gemeentelijke Geneesk. Dienst Voorstel tot het vaststellen van veror deningen in verband met de opheffing van het Gemeente-ziekenhuis en den overgang naar het Marine-hospitaal. Personeel Ziekenhuis. Voorstel tot hét treffen van regelin e. Schrijven van den Directeur van '3 Rijkswerf inzake de leverantiën ten be hoeve van 's Rijkswerven en het aldaar toegepaste stelsel van prijsvraag. f. Schrijven van Burgemeester en Wet houders inzake huurverhooging van wo ningen geëxploiteerd door de Woning stichting. Besloten zitting. Reclames. 1 Woningtoezicht Bij adres aan den Raad vraagt W. Leen, bewindvoerder in de nalatenschap van wijlen P. Berg, voorziening tegen de door B. en W. tot mej. C. Berg gerichte aanschrijving dd. 5 September d.a.v., be treffende het aanbrengen van verbeterin gen aan de woningen Koningstraat Nos. 55, 57, 59, 61, 63| en 65, kadastraal bekend in Sectie E, resp. Nos. 1679, 1678, 1677, 1676, 1675 en 1674. i Bij advies van 25 Augustus 1924, No. 1916, deelde de Gezondheidscommissie B. en W. mede, dat de afwatering van de bovengenoemde woningen dringend voorziening behoefde. Het bleek den Directeur van Gemeente werken, dat de vloeren van de woningen plm. 20 cM. beneden de kruin van de Koningstraat liggen, zoodat van een vol doende afwatering geen sprake kan zijn. Hij adviseerde mitsdien tot ophooging van minstens 40 cM. van de vloeren, de raam- en deurkozijnen, de zolders en de bekappingen en voorts om het terrein en de steeg, welke toegang geven tot de woningen, afwaterend naar de Koning straat te maken, omdat hij van meening was, dat alleen daardoor een afdoende verbetering van den toestand ter plaatse zou worden verkregen. Dienovereenkomstig deden B. en W. de eigenares der woningen de boven aangehaalde aanschrijving toekomen. De adressant geeft te kennen, dat, wanneer de aanschrijving gehandhaafd mocht blijven, de uitvoering daarvan zeer veel kosten zou vorderen, tengevolge waarvan de vruchtgebruikster der wo ningen ten zeerste gedupeerd zou worden, aangezien zij geheel van de opbrengst dor woningen moet leven. Bij nader inzien achten B. en W. een eenigszins mildere aanschrijving ge- wenscht, vooral ook met het oog op de flnancieele gevolgen, hierboven bedoeld. B. en W. stellen daarom voor de aan schrijving als volgt te doen luiden „Ter verbetering moeten alle begane- grondvioeren met de liggers minstens 0.25 M. hooger gelegd, de grondslag daar onder schoongemaakt en tot onder de liggers met kolensintels aangevuld wor den. De bestrating achter de woningen en in verband daarmede de waterafvoerput en het onder de woningen bestaande af- worden" moeten 0,20 M' ho°ger gelegd De Gezondheidscommissie en de Direc teur van Gemeentewerken kunnen zich met deze handelwijze vereenigen. Sus Mie. De Oommissie van Toezicht op de Rijkstuinbouw-Winterschool te Hoorn, verzoekt |op grond van het feit, dat een VOOR DEN POLITIERECHTER. ARRONDIS8EMENT9 RECHTBANK. In verband met den brand in het school- gebouwtje aan de Buitenhaven in den nacht van Zondag op Maandag j.1., bevat „Het Volk" van Dinsdagavond het volgende sen- sationeele bericht: Instruktieschip Marine afgebrand. Uitwerking van de circulairef In den nacht van Zondag op Maandag is het artillerie-instructieschip „Bellona" te Helder afgebrand. waaraan dan de volgende beschouwing wordt vastgeknoopt: „Door onbekende oorzaak" heet het officieel. Maar in marinekringen heerscht de overtuiging, dat deze brand is gesticht en dat de poging van minister Westerveld, om het personeel te knevelen, aan de oor zaak van dezen brand niet vreemd is. Die indruk schijnt ook bij de marine- autoriteiten te bestaan. Want thans wor den alle marinegebouwen aan de Buiten haven extra bewaakt. De verbittering op de vloot heeft in derdaad een onrustbarende scherpte be reikt. Als bij Zijne Excellentie daarom- trej. rog een spoor van twijfel mocht bestaan, i. p'rit dat niet voor zijn snug- gerhe.d. De wijze, waarop het personeel zijn gevoeï«.» demonstreert, laat aan dui- delijUieid niets te wenschen over. Zonder een enkel woord van afkeuring datrbij te k:zn hooren, geeft het blad te kennen, dat de brandstichters onder het Marinepersoneel gezocht moeten worden. Echter is de mogelijkheid, dat dit niet het geval is, naar wij vernemen, geenszins uit gesloten. Het ware daarom beter geweest, net verband tusschen de stemming onder het Marinepersoneel en den brand niet te leg gen en af te wachten tot het onderzoek al dan niet klaarheid heeft gebracht „Het Volk" van Woensdagavond bevat de volgende rectificatie: Naar aanleiding van ons bericht, als ziou in den nacht van Zondag op Maandag het artillerie-instruktieschip „Bellona" te Den Helder zijn afgebrand, wordt ons van de meest bevoegde zijde medegedeeld, dat, zoo als ook reeds in andere bladen gemeld is, niet genoemd schip, maar een gebouwtje, waarin vroeger onderricht werd gegeven aan de bemanning van het instruktieschip „Bellona", is afgebrand. De brand is ver-! moedelijk aan kwaadwilligheid te wijten. Naar het schijnt, heeft men uit het be richtje aangaande den brand de conclusie getrokken, dat de Marine weinig deed en de burgers den brand gebluscht hadden.. Dit is onjuist. De marine-menschen van het brandpiket en enkele anderen hebben pa- tuurliik even hard aangepakt als de burgers van de spuit en den slangen wagen van het Ankerpark. Het brandspuitje van het Wachtschip werkte echter in den beginne zeer slecht en zoodoende was de hulp van de burgers zeer welkom. Wij bedoelen hier mede niet de omstanders, burgers èn mari- nemenschen, die een hoongelach lieten hoo ren toen met een ongelukkigstraaltje water het vuur werd „aangetast". Dit lag niet aan de menschep, die genoeg hun best deden, maar aan het materiaal. Maar wat wil men? Het was inderdaad Fliegende Blatterachtig en het publiek ziet slechts het belachelijke van zoo'n geval. Dat is een gewoon ver schijnsel. Verder deelt men ons mede, dat de spuit van het Wachtschip uiterlijk io minuten na het ontvangen der waarschuwing van daar vertrok, zoodat hierbij dus de noodige spoed betracht is, en men niet eerder aanwezig kon zijn. Wij ontvingen verder nog het volgende ingezonden stukje, hetwelk wij, waar noo- dig, van aanteekeningen hebben voorzien: Willemsoord, n November 1924. Geachte Redacteur. U zult mij zeer verplichten door het vol gende op te nemen. In de Heldersche Courant van 11 Novem ber komen twee stukken voor over den brand van Zondagavond j.1. In beide wordt de zaak voorgesteld alsof de Heldersche burgerij het leeuwenaandeel heeft gehad bij het blusschen ervan Zelf hierbij aanwezig geweest zijnde, heb ik geconstateerd, dat die werkzaamheid van de burgerij zich heeft bepaald tot het pompen aan één spuit en het uitrollen van de slangen van den slan genwagen. Het spuiten, dus het eigenlijke blusschen, geschiedde uitsluitend door het personeel der Marine Overgaande in den trant van het „geestige" stukje (ik vermoed tenminste, dat de schrijver het als geestig bedoeld heeft, hoewel het slechts gebleven is bij een wanhopige poging hiertoe), zou ik u willen vragen, of het smadelijke gelach van het aanwezige deel der burgerij, toen de spuit, die het eerste aanwezig was, niet oogenblikkelijk op zijn volle kracht was, en nog vele malen daarna om andere redenen, ook gerekend dient te worden tot bereid vaardig aangeboden hulp De spuit van Hr. Ms. „Wachtschip" was ongeveer een kwartier nadat de brand daar aan boord gemeld was, aanwezig, dus veel eerder dan de spuit van het Ankerpark, hoe wel deze laatste veel dichterbij was. Verdere bijzonderheden om aan te toonen, dat de Marine gebluscht heeft en niet de burgerij, lijken mij, na bovenstaande, over bodig 4). Met beleefden dank voor de verleende plaatsruimte, 1. Wij zouden meenen, dat dit inderdaad het geval is geweest. Dit is duidelijk, wan neer men weet, dat aar» het blusschingswerk werd deelgenomen door een spuit van het Wachtschip, een gemeentelijke spuit van het Ankerpark en een gemeentelijke slangen- wagen, waarvan twee slangen op de water leiding werden aangesloten. Als men nu weej, dat de spuit van het Ankerpark, die later kwam dan die van het Wachtschip, toch nog eerder behoorlijk water gaf, dan lijkt het ons een eenigszins vreemde con clusie, dat de gemeentelijke brandweer niet het meest krachtdadig tot de blussching heeft bijgedragen. 2. Dit is absoluut onjuist. In ieder ge val stond na aankomst van den slangenwa gen rechts van het gebouwtje een burger spuitgast. De logica van deze redeneering ontgaat ons overigens. Wij hadden dat „eigenlijke blusschen" wel eens willen zien zonder dat de spuit van het Ankerpark en de slangen wagen met de daarbij behoorende manschap pen gekomen waren, of'zonder dat door de burgers gepompt werd. 3. Neen, wij hebben dat hierboven reeds uiteengezet. Overigens wiede de heer R. eerst in eigen tuin. Dat smadelijke gelach kwam niet alleen van burgertoeschouwers. Integendeel. Wat overigens te denken van de bereidvaardigheid van een aantal marine- menschen, niet ambtshalve aanwezig, die er vandoor gingen, toen een hunner gelast •W-erd te helpen? Of van het feit, dat er onder de geblevenen waren, wien tot drie maal toe gelast moest worden bij te sprin gen? Overigens doet de houding van het Publiek al heel weinig ter zake. 4. Het lijkt ons onbegonnen werk den heer R. aan te toonen, dat er inderdaad noe zoo iets als hulp van de gemeentelijke brand weer is gsweest. II 00n 0ol,ad 0n 90BI"t00P 0dr0> U ZOBKl Uw Heeren- en Jongenskleedlng? Beziet dan eens onze kwaliteit en vergelijkt onze prijzen. Lage prijzen. Ruime keuze. Prima kwaliteit. Zitting van 10 November. Groote kinderenspul. De heer L. E., kantoorbediende te Am sterdam, en zoon uit een alhier woonachtige famile, stond heden, uiterst verzorgd in kleeding en taal, terecht ter zake dat nij op 10 Augustus heeft beleedigd de 58-jarige Mevrouw M., die de (voor haar) twijfel achtige eer en het genoegen heeft, de naaste buurvrouw te zijn van bovengemelde familie E. Er schijnt) tusschen het bejaarde echtpaar M. en bovengenoemde familie een soort animositeit te heerschen, die allerminst ge schikt is tot bevordering van de zoozeer wenschelijke burenharmonie. Nu was er weer een kwestie geweest over 2 duiven, die toebehoorden aan de familie M. en onbekend met den vijandigen geest, die heerscht op het erf E., zich genoegelijk aldaar ophielden. Mevr. M., die op gezeg- den datum in den tuin zat te lezen, stak eensklaps de ooren op en vergat geheel de intrige van haar roman, toen zij ae kraak- stem van beklaagde hoorde, die haar het ontstellende plan onthulde om de duiven mee te nemen naar Amsterdam en ze daar de vrijheid te hergeven. Mevrouw M. kon zich daaronder niet rustig houden en zonder zich te bedenken, deed zij duidelijk aan haar buren merken, dat zij altijd paraat en op haar qui vive was. Daarop ontstond een vinnig twistgesprek en beklaagde, in het vuur zijner jeugd, uitte eenige veronderstel lingen, die de oude dame griefden en haar aanleiding gaven een k'acht te doen wegens beleediging. Natuurlijk was de sop hier de kool niet waard en vermoedelijk was be klaagde er zónder meer met een geringe geldboete afgekomen, doch zijn optreden was in de eerste plaats niet tactisch en in de tweede plaats was er nog een andere ge tuige, een gepensionneer^ aaj.-onderofficier, die beweerde, dat beklaagde de bejaarde buren, de oude heer is 83 jaar en de vrouw 58, dikwerf "hinderde. Dit wekte de veront waardiging op van den officier, welke zich demonstreerde in een eisch van 25 boete of 25 dagen, doch de politierechter, die zich vertrouwd heeft gemaakt met de gulden spreuk: in medio vertus, de deugd ligt ïn 't midden, veroordeelde beklaagde tot 15 boete of 15 dagen hechtenis. We gelooven niet, dat beklaagde, die nogal een hooge dunk scheen te hebben van zijn eigen wijs heid, met dit vonnis tevreden is. Enfin, de weg staat open voor hooger beroep, maar dan mag hü eerst den ouden heer wel eens aanpompen voor 'n flappie van 100 piek, want voor minder komt hij wel niet klaar. Een lieftallig echtgenoot. Een polderwerker, met name M. B., voor heen te Wieringen, en thans te Emmen woonachtig, stond terecht wegens mishan deling van de moeder zijner 5 kinderen, zijn 29-jarige vrouw, die hij op 10 September, 's avonds in de polderkeet, toen het echt paar zich te bed zou begeven, met zijn vuist in den nek gestompt en haar met een stuk ijzer had bedreigd. Beklaagde onucende dit thans. Hij had zijn vrouw niet geslagen, maar zij nield niet meer van hem en had connecties aangeknoopt met een anderen polderwerker. Het was nu zoo'n soort com plot om hem er in te luizen. De pastoor had ook de vrouw al eens op haar plicht ge wezen. ,.,De..vrouw daarentegen beweerde, dat zij dikwijls door beklaagde 'was mishandeld. Het was haar niet mogelijk geweest langer met hem samen te leven. Zij was op Wie- ringen achtergebleven en verdiende haar onderhoud met den verkoop van sigaretten. Twee andere polderwerkers, waaronder ook de veronderstelde fiancée van de vrouw, verklaarden, dat_ beklaagde zijn vrouw wel had geslagen. Zij hadden dit waargenomen door over het schut te kijken, dat de polder keet afscheidde van het interieur, door be klaagde bewoond. Beklaagde trok dit sterk in twijfel. Zijn vrouw was er met S. vandoor gegaan. Hoe kan dat nu, zei de politierechter, die ma?,500nt nu 'n Groningen en uw vrouw op Wieringen! Dat komt, antwoordde bekl., omdat haar 5 kinderen te bezwaar'ijk waren. De officier vorderde 20 boete of 20 dagen en beklaagde werd veroordeeld tot 15 boete subs. 15 dagen. Zitting van Dinsdag 11 November. Uitspraken: v. d. L., Helder, mishandeling, 4.0 boete of 40 dagen hechtenis. K. K., Helder, misdrijf art 247 Wetb. v. Strafr. Vrijgesproken. Nieuwe zaak. Vijftien tegen iên. Het glanspunt van de terechtzitting van heden was voorzeker wel de zaak tegen den 45-jangen werkman der Marinewerf L.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 6