PU ROL EGYPTE. Zondag weid! uit Kairo gemeld, dat Zag- loel Pasja om gezondheidsredenen wilde aftreden. Er liepen daarbij geruchten over oneenigheid in het kabinet, welke geleid hadden tot het aftreden van de ministers van buitemlandeohe zaken en financiën. Een later bericht deelt evenwel mede, dat Zagdoel pasja na een langdinig on derhoud met den koning zijn ontslag aanvraag heeft ingetrokken. Kairo, 16 November. Aan alle echoden staken de leerlingen. De studenten trek ken door de straten en juichen ter ©era van Zagloel pasja De menigte bestormde d'e bureau's van een humoristisch geïllustreerd blad, dat voortdurend carrioa turen van Zagloel op nam. Zij vernielde binnen alles, wierp de ruiten in en verbrandde den papiervoor- raad. De politie heeft de aanvallers uit een gedreven. Aanslag op een trein. - Voor de tweede maal is een aanslag gepleegd op een posttrein op de lijn Cai- cuttaDarjeeling. De locomotief en ze ven waggons sprongen uit het spoor, doordat dé staven opgebroken waren. Niemand' werd1 gewond. Mem twijfelt er niet aan, dat de aanslag een politiek ka rakter droeg. VEREENIGDE STATEN. Aan den eenen kant heet het, dat de krachtige maatregelen van de overheid tegen het dranksmokkelen, vooral in de kustwateren, den omigeoorloofden drank handel nu ook definitief den kop hebben ingedrukt. Andere uitlatingen wijzen weer op het tegendeel. De officier van justitie te Washington, David' Hart, heeft een sta tistiek gepubliceerd waaruit blijkt, dat, al thans in de stad Washington op iedere honderd personen er één zich bezig houdt met het spelen van een rol in den clande- stienen drankhandel In totaal zijn het er voor de stad Washington, volgens de schatting, niet minder dan 5000. En offi cier van justitie Hart kan het weten, want iin die vijf jaar tijd, dat hij aan het hoofd heeft gestaan van de drankbestrijding in Washington zijn er niet minder dan 10.000 vervolgingen ingesteld. Zware brand. Naar het'R. O.-agentschap uit New York meldt, is een salpeterzuur fabriek in Jersey City, waarin zich ettelijke duizen den kilo's aan chemicaliën bevonden af gebrand. Er ontstonden ontploffingen en de brand sloeg over naar een naburige opslagplaats van de American Sugar Re- fining Cy., welke geheel in de asch ge legd werd1. Bij het blusschingswerk vielen 35 (Brandweerlieden flauw. Velen wer den er gekwetst Bovendien zijn door de ontwikkeling van bedwelmende chemische daimpen honderden andere lie- den (bedwelmd. Veerbooten die tusschen Manhattan en- New Jersey in de vaart waren, voeren door een regen van von ken. In Jersey City heeft thans in één week tijds de tweede reusachtige brand ge woed. Twee aanlegplaatsen niet werk plaatsen van den 'Erio-spoorweg gingen in vlammen- op. Ook zijn veertien rivier booten verbrand. De schade wordt op 2.000.000 dollar .geschat De onverkoopbare koopvaardijschepen. De peperdure koopvaardijvloot die de regeering tijdens den oorlog voor een ba gatel van 3 milliaid! dollar liet bouwen en die, voor zooverre zij wat de houten en betonnen schepen betreft niet volmaakt waardeloos en onbruikbaar bleek, nog al tijd als een zware last op de schouders der belastingbetalers rust, die elk jaar een deficit van ongeveer 25 millioen moe ten bijpassen, kan maar niet 'kwijtgeraakt worden. Bij een overvloed aan scheeps- ruimite en een gestadig dalende vrachten- markt dankten de particuliere readers er voor om d'e schepen zelfs tegen billijke prijzen op groote schaal over te nemen. Protectie kwam in den vorm van die „Mer chant Marine Act". Maar nog wilden de particuliere reed era er niet aan. Zij ei ach ten. een ruime subsidie van hun bedrijf in „hard cash". Maar daar wilde het Con gres, verzot op bezuiniging (behalve bi; een stemmen vangend zaakje als de solda- tenbonus) weer niets van weten. En zoo bleef de regeering zitten met een paar honderd- opgelegde schepen en met dure trans-Atlantische lijnen, die met verlies werden doorgezet om het prestige der Amerikaansche koopvaardijvlag hoog te houden. Het jongste lokmiddel is nn de verbou wing van een 18-tal kolenstokende sche pen tot oliestokende schepen met Diesel motoren. Zoo toegerust kunnen zij' met minder onkosten in de vaart worden .ge bracht en zullen zij hopenlijk kopers kun nen vinden. Verlies zal evenwel niet worden vermeden. De schepen kosten- de regeering ongeveer 220 dollar per ton doodgewicht, waaraan nu voor de ver bouwing nog 75 dollar per ton moeten worden toegevoegd, terwijl men in het gunstigste geval in- de open markt 100 dolLar per ton "hoopt te zullen krijgen. Een verlies dlis van 195 dollar per ton, Een legercorps van vrouwen! Uit New York wordt geseind, dat de Amerikaansche generale staf voornemens ls een permanent legerkorps op te richten, dat uit vrouwen bestaan zal en dat ver moedelijk onder bevel zal komen te staan van een vrouwelijke generaal Het doel van deze oprichting ls om ln geval van oorlog de mannen voor zuivere oorlogs doeleinden beschikbaar te houden. V Moordepidemie te Chlcaga De «politie te Chicago is thans ernstig voornemens, alles in het werk te stellen om een einde te maken aan de moord- epideanie die den laatsten tijd in die stad heeracht Als eerste maatregel zijn 66 personen gearresteerd. Vervolgens werden twee groepen van twintig soldaten -uitgezonden om de bandieten op hun eigen terrein te bestrijden. Zooals (bekend zijn de meeste moordpar tijen het gevolg van de dranksmokkelarij, die op haar beurt weer een andere soort van misdaden in het leven heeft geroepen, n.L de „hijadfcmg", een rooverij, die als het ware parasiteert op de dranksmokke- larij- De moorden hébben een zoodanige uit breiding aangenopien, dat zij thans vrij wel buiten de controle van de politie val len. Een der groote warenhuizen heeft verklaard 'geen revolvers (meer te zullen verkoopen, ook niet die welke per brief worden besteld. Volgens een professor uit New York die eieniigen tijd onder de ban dieten in het geheim heeft geleefd' om hun organisatie te bestudeeren, bestaan er honderden bandietenörganisaties, sommi ge met een groote vertakking over de provincie. Een aantal daarvan zou zelfs door politieke personen worden gestormd. Z.K.H. Mr. John Coogan. Mr. John Coogan, film-kunstenaar en ontvanger van ettelijke duizenden <inii- lioenen fluistert een gebiologeerde me nigte) dollars, ls in Amerika terugge keerd. De kleinste rolprent acteur had het grootste schip ter wereld, de „Leviathan", uitgekozen om zijn intrede in New York te doen. Hij was zoo juist tien jaar ge worden en betrad den vaderlandsohen (bo dem met een verjaarstaart, hem ootmoe dig aangeboden door de scheepsbeman ning. Voor het overige (had hij 27 koffers en een paar ouders in zijn gevolg. Mr. John Coogan was zoo genadig zijn Europeesohe indrukken voor een leger verslaggevers op te sommen. Klaarblijke lijk 'had Europa er een spécialité de la maison van gemaakt om hem met huis dieren te -begiftigen als souvenirs. Hij had ze allen meegebracht, de „Leviathan" Zou er hebben uitgezien als Noach's ark. Voorts bezat hij aangename herinnerin gen aan het Vaticaan, waar de Paus hem familiaar met „Little John" had toege sproken. In Genéve had dé Volkenhonds- machinerie een wijle stilgestaan om hem te ontvangen. In Berlijn, Parijs en elders was de (bevolking samengestroomd om hem te zien. Waarlijk Europa is een bij zondér hartelijk continent. En nu krijgt Z.KJH. John Coogan va- cantie. In Europa heeft hij met behulp van zorgvuldig geoefende souffleurs een rol gespeeld, zooals hij dat in Hollywood gewend is. Het (behoorde tot de „puibli- city"-oampagne van zijn bedrijf. De vraag naar Ooogan-films is grooter dén ooit. Het Vatikaan, de Volkenbond, de bugemeester van Plymouth, de gemeentebesturen van Europa's grootste hoofdsteden hébbén er gratis toe meegewerkt. Waarlijk, de Ame rikaansche press agents" zijn wonderen van vindingrijkheid! Ingezonden Mededeellng. (273) De luchtweg EngelandIndië. Londen, 17 November'. De Daily Mail meldt, dat de vice-lucbtmaarschalk Sef- ton Branoker, directeur van het burger lijk luchtwezen, deze week in een vlieg tuig, dat door den bekenden vlieger Alan Oobham zal worden bestuurd, bet traject LondenIndië zal gaan verkennen, dat een deel vonrut van de voorgenomen rijks- lucbtverbinding met Australië. Brancker zal in verschillende Europeesohe hoofd steden landen om te spreken over een uit breiding der Britsche vMegdiensten, die den dienst op den langen afstand, die met een luchtschip zou worden onderhou den, kunnen voeden. Voorts zal de in richting van stations voor de luchtsche pen met masten waar zij aan gemeerd kunnen worden, moeten worden overwo gen, terwijl in Indië een groote loods en landingsgelegenheid moet worden inge richt LUCHTVAART. De vliegtocht HollandIndië. De heer Van der Hoop heeft uit Ran- goon aan het Haagsche Aneta-kantoor geseind dd 15 November: Wij zijn alhier aangekomen. Van het aanvankelijk voor nemen om door te vliegen naar Bangkok ziin we teruggekomen, wegens de moei lijkheden op het traject RangoonBang kok: lastig te passeeren bergen en geen landingsterreinen. Omstreeks 12 uur waren wij reeds bo ven de stad, maar Van Weerden Poelman en ik vonden het vliegveld veel te klein om te landen, en de omgevin" niet vri; genoeg. Wij zijn daarom na lang zoeken gedaald op een race-terrein, vier kilome ters noordelijker gelegen, dat wij groot genoeg oordeelden. De landing geschied de best en Van Weerden Poelman, Van den Broeke en ik maken het uitstekend. Toestel en motor houden zich voortreffe lijk. Maandag vliegen wij naar Bangkok. Volgens Reuter waren de vliegers Za terdag te Rangoon geland, omdat zij vreesden, dat hun benzinevoorraad on voldoende zou zijn voor de reis naar Bangkok bij harden tegenwind. OOST-INDIE. De aardbeving op Java. Vrijdagmiddag is een nieuwe aardschok gevoeld. De Europeesche bevolking van Womosobo is gevlucht; alleen de bestuurs ambtenaren zijn .gebleven. Het aantal ver misten bedraagt 600. Zes dessa's zijn gie- isoleerd door bandjirs, ontstaan ten ge volge van den trillenden aardbodem. Het oentram van de aardbeving is, waar de kali Toelis in de Serajoe stort. De gouverneur van de Straits en oud gouverneur-generaal Van Limburg Sti- rum hebben telegrafisch hun deelneming betuigd. In strijd met de officieel© schatting, dat er bij die aardbeving 300 menschen, zijn omgekomen, stellen particuliere berich ten hun aantal op het dubbele. Zes dorpen zijn door overstromingen gieheel geïsoleerd 'De schade aan parti culiere eigendommen wordt alleen te Wo- nosobo op ruim driehonderdduizend gul den geschat. Er worden nog altijd aard schokken waargenomen. Wonosobosche bestuurskringen schat ten het aantal dooden op 300. Volgens een ruwe raming bedraagt de schade, toege bracht aan de eigendommen van Europe anen te Womosobo, 273.000, aan die van Chineozen 66.00(Len aan die van inlan ders 64.000. De controleur, die de geteisterde stre ken bezoekt, rapporteert, dat bet aantal dooden bedraagt: in Modjo Tengah 170, Bandingan, Linbangan en Sajangan 288, Wonoroto 48, Peedr 4. Een stuk van de top van den Bismo is afgeslagen, waaruit een modderstroom van dertig meter breedte is afgevloeid. Een dozijn desa's is vernield. Het Mend- jenneer is thans onrustig en 'borrelt zwa velhoudende gassen op. De bodem is in voortdurende beweging. Proeftocht van d© „Krakatan". Anda meldt dato 20 October uit Soera baja aan de Loc.: De 18 'dézer gehouden eerste diepzee proeftocht van oden nieuwen mijnenleg- ger Kratatau is goed' geslaagd. De boot maakte den tocht naar het -eiland Poeloe Kambing en bereikte een snelheid van 17 mijL Na verbetering van de ventilatie zal bet mogelijk zijn die snelheid' tot 19 a 20 mijl op te voeren. De anti-iuchtvaartka- nonnen van de „Krakatau" zijn succesvol ingeschoten. LEGERBERIOHTEN. Reuter seint, dlat de Nederlandsche vliegers gisterochtend kwart over zeven van Rangoon naar Bangkok zijn vertrok ken. Het Persbureau Vaz Dias heeft giste renmiddag uit Bankok telegrafisch be richt ontvangen, dat dé H.NA.C.C. behou den aldaar is aangekomen. Naar men uit Londen meldt, verneemt men daar uit New-York, dat kapitein Amundsen verklaard heeft, dat hij voor nemens is in Juni een vliegtocht naar de Noordpool te ondernemen, indien zijn Amerikaansche ingenieur Ellsworth er n slaagt voor dien tijd de benoodigde honderdduizend dollar bijeen te brengen. Amundsen wil zijn tocht met drie vlieg tuigen met een bemanning van 12 perso nen ondernemen en zal van Spitsbergen uitgaan. Twee der vliegtuigen zouden van de Noordpool onmiddellijk naar Spitsber gen terugkeeren en hun everschot aan benzine achterlaten voor het derde, dat zijn tocht naar Alaska zal voortzetten. Eén vliegtuig kan niet genoeg benzine voor den geheelen tocht meenemen. Ka pitein Amundsen acht het mogelijk, dat hij in de poolstreek een vast land of een eilandengroep van een millioen vierkante mijlen zal aantreffen. Er zijn genietroepen gezondén tot her stel van de toegangswegen naar de ge- isoleerde gebieden. De resident van Solo geeft op, dat er zijn vermist 586 en gewond 25 personen. Het Solo-steuncomité zond geld en levens middelen, aangezien ten gevolge van het samenvloeien van vluchtelingen in Wono- sobo de levensmiddelen minderen, en, de prijzen stijgen. De spoor- en trammaat- schappijen en de Staatsspoor hebban vri, vervoer toegezegd. Het Mendjermeer is weer rustig. MARINEBERICHTEN. De K XL Gemald' wordt, dat de bij de maatschappi voor soheeps- en werktuigbouw Feijen oord gebouwde onderzeeboot voor den In di'schen dienst K XI met zeer veel succes haar proeftochten heeft volbracht. De lengte van het nieuwe vaantuigsié 66.7 M„ de grootste breedte 6.16, de diep gang van de boot bedraagt boven water 3.7 M., de waterverplaatsing (onder water gedompeld) is 821 ton; de voortstuwing boven water heeft plaats door 2 Diesel- machines, elk van 1200 AP.K. De bemanning bestaat uit 32 iman, com mandant en officieren meegerekend. Het schip wordt bewapendi met 1 kanon va» 8.8 dM., 2 torpedo-lanceerbuizen van 53 oM. en 4 van 45 cM. Bij den proeftocht heeft de vaart boven water ruim 17 mijl bedragen. Vermoedelijk zal de K XI ongeveer half Februari in dienst kunnen worden gesteld. STOOMV AARTBERICHTEN. Burgerlijke Stand van Helder VISSCHEBIJBERICHTEN. marktberichten. Gevonden Voorwerpen. Terug te bekomen aan het Hoofdbureau van Politie: een glaoé handschoen, een sleutel, een rozenkrans, een rijwielbelastingpl aatje, een fransche huisdenrsleutel, een horloge ketting waaraan 2 -vreemde muntiea en bij: N. Fries, Bassingracht 68, een matrozen kiel met zijdten das. 0. Steenman, Loodsgracht 83, een vulpot lood. Ham, Brouwenstraat, 47, een porteimonn. met inhoud Bos, Zuidstraat 20, een damesportemon- naie met iinh. W. H. van Elten, Tuinstraat 75, ©en hee- renrijwieL Postkantoor, Kanaalweg, een „Wiika" sleutel. Goeman, Bothastraat 21, een ringetje met steentje. Vet, Bothastraat 0, een broche (Zeeuwsche knoop). Mahieu, Langestraat 25, een portemon- naie met inh. Van Alteren, WHhelminaidrw.str. 8, een wollen das met streepen. Struijk, Westgracht 43, een porbemomnaiie. telegrafisch weerbericht BRITSCH-INDIE. De dranksmokkelarlj. Springende Lippen DOOS 30, 60, 00 Cent Bij Apoth. en Drogisten» Pharm. Fabrteli A. MiinLfdt - 2#Ut OH. van adim. Ie kl. F. A. Knhn ie ter be schikking gesteld. De uit Ooet-Indlö teruggekeerde otf. van den MiLD. Ie kl. Wl G. M. Brouwer wordt werkzaam gesteld bij de afdeeling „Industrie" o® 's Rijks werf te Hellevoeteluia. 17 Nov.s lult. ter eee 2e kl. W. R van der Ben van Heemakerck naar Gelderland. De plaatsing van den lult. ter zee ie kl. G E. V. L. Beekman te Rotterdam wordt be schouwd als te zijn van tij dol ij ken aard. t OOST-INDEEL Geplaatst bij de M. K. O. te Soerabaja de luit. ter zee 3e kl. J. N. Sluyter, R E. 't Sas, H. F. Baoh Kolling, F. B. Veenstra, J. Rulten- bchild en 8. A. NaJber. Overgeplaatst naar de M. K. O. de luit. ter zee 2e kl. J. W. Langeler; naar Vee de idem E. J. Borgesiue; naar De Zerven Provinciën de lult. ter zee le kl. D. Vreede en J. W. EL Vogelzang; naar de M. K O. de id. Jl Fruin. Aanwijzing voor de officiersopleiding. Ten aanzien van de aanwijzing van de voor opleiding geschikte dienstplichtigen van oudere lichtingen dan van 1924, die na uitstel voor eerste oefening of vrijstelling, ln bet tijdvak 16 October 1924 in werkelijken dienst zijn gekomen, is bepaald; dat slechts die dlenstpl. voor de officiersopleiding worden of blijven aangewezen, die eindexamen gymnasium of H.B.S. 5-jarigen cursus of daarmede overeen- komend' diploma hebben behaald. Voor hen, die dezen graad van' ontwikkeling niet hebben gereikt (als laagsten graad' de 3e kl. eener HJkS. doorloopen of daarmede over eenkomend onderwijs genoten) en ingevolge bet bepaalde in par. 39, 3e lid, voor de off- opleiding zijn aangewezen, kan die aanwijzing gehandhaafd blijven, indien zij den wenscb te kennen hebben gegeven om voor officier te worden opgeleid. Prijzen van levensmiddelen. De rantsoenprije van levensmiddelen bet bedrag hetwelk per man en per dag voor le vensmiddelen mag worden besteed voor het garnizoen Helder, ls voor de maanden Nov. en Dec. vastgesteld' op 053. Het bedrag voor genotmiddelen voor de be reiding van bet eten, ls gedurende bovenge noemde maanden vastgesteld op 8 cent per ™n en per dag. De vergoeding wegenis gemis aan levens middelen- is gedurende dien tijd vastgesteld op 0.53 per rantsoen. Nieuwe plannen tot een Poolvlucht van Amnndsen. Hr. Ms. „Van Meerlant". Ht. Ms. mijnenileeger van Meerlant, onder be vel van luit. ter zee le kl. A. C. Wfikerlin is uit het noorderkwartier naar VUssin&en terug gekeerd. Hr. Ma. „Vulcanua", Hr. Me. (politiekruieer Vuloanus, coimrm, dö luit ter zee le kl. J. C. H. H. Maokay, is gis terenmorgen; van het politietoezicht op de Noordzeervisfccherij hier teruggekeerd en naar 'e Rijks werf gestoomd. Kap.-luit. ter zee B. J. Heilbron em luit ter zee 2e kl. A. O. H. Kuyck, aangewezen voor dep dienst in Ooet-Indië, volgen hunne be stemming met het se. Slamat dat jj. Zater- dam van Amsterdam vertrok. Kap.-luit. ter zee B. Jl Heilbron wordt werk zaam gesteld bij het departement der marine te Weltevreden. Mödjokerto, vertr. 16 Nov. v. Port Sald. Aagtakerk, paee. 15 Nov. Ouessant Holland—AJhlka Lijn. Nijkerk, vertr. 16 Nov. v. R'dam. Meliskerk, vertr. 17 Nov. v. Alexandrlë. Merauke, pass. 17 Nov. Gibraltar. 6alabangka, arr. 17 Nov. te Tanga. Rand fontein, arr. 16 Nov. te A dam. Morauko, vertr. 14 Nov. v. Ma-reoille. Klipfontein, arr. 14 Nov. te Beira. Merauke, vertr. 14 Nov. v. -Mareeilla Springfontein, pose. 14 Nov. Laconbde. Athene, arr. 15 Nov. to Londen. Heemsk-erck, vertr. 16 Nov. v. A'dam. Holland—West-Afrika Lijn. Delfland, vertr. 14 Nov. -v. Accra. Hennes, vertr. 18 Nov. v. Dakar. Jlaarstroom, vertr. 18 Nov. v. Sokondee. Drechterland, arr. 16 Nov. te A'dam. Ambon, vertr. 15 Nov. v. A'dam Gaasterland', vertr. 18 Nov. v. Duala. Holland—Britsch-Indiê Lijn. Bovenkerk, vertr. 15 Nov. v. Bombay. Sommelsdijk, pass. 16 Nov. Gibraltar. Ridderkerk, pass. 16 Nov. Ouessant. Stadsdijk, pass. 14 Nov. Dungeneea Holland—O.-Azië Lijn. Oudérkerk, vertr. 16 Nov. v. Manilla. Schiedijk, vertr. 14 Nov. v. Vladlwostock. Boeroe, arr. 15 Nov. te R'dam. Rotterdamsche Lloyd. Alchiba, pass. 17 Nov. Ouessant. Kawi, arr. 17 Nov. te Suez. Bandoeng, arr. 15 Nov. te Antwerpen. Djember, pass. 16 Nov. Ouessant. Goontoer, arr. 17 Nov. te Port Sald. Medan, vertr. 15 Nov. v. Marsellle. Patria, arr. 16 Nov. te Belawan. Slamat, arr. 16 Nov. te Southampton. Tjerimal, arr. 17 Nov. te Sabang. Tosari, vertr. 17 Nov. v. Port Said. Lnsulinde, arr. 15 Nov. te R'dam. Garoet, arr. 14 Nov. te Soerabaya. Jnoatra, pass. 14 Nov. Perim. Menado, vertr. 14 Nov. v. Padang. Sitoebondo, pass. 14 Nov. Dungeneea RotterdamZuid-Amerika Lijn. Aldabi, vertr. 15 Nov. v. Santos. Alud(ra, arr. 15 Nov. te R'dam Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Rhesus, arr. 16 Nov. te R'dam. Antenor, arr. 15 Nov. te Havre. Antilochus, vertr. 17 Nov. v. R'dam Helenus, pass. 17 Nov. Gibraltar. Laertee, vertr. 16 Nov. v. Port Said. Autolycus, pasa 14 Nov. Prawlepoint. Alcinoue, -vertr. 15 Nov. v. A'dam Laertee, arr. 14 Nov. te Suez. Patroclus, vertr. 14 Nov. v. Port Said. Theseus, vertr. 14 Nov. v. Benoog. Lycaon, vertr. 13 Nov. v. Yokohama. Memnon, arr. 1 6 Nov. te A'dam Polyphemus, pass. 15 Nov. Perim Proanetheue, arr. 15 Nov. te LiverpooL JavaChinaJapan Lijn. Tjikarang, arr. 9 Nov. te Tientsin. JavaNew-York Lijn. ■Kambangan, vertr. 15 Nov. v. New-York. Simaloer, vertr. 15 Nov. v. Gibraltar. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Banka, vertr. 15 Nov. v. 'MarsedUa Reanbrandt, pass. 14 Nov. Perim Roepat, paee. 14 Nov. Sagree. Bawean, vertr. 16 Nov. v. A'dam Billiton, arr. 15 Nov. to Liverpool. Celebee, arr. 17 Nov. te Genua. Jan Pieterez. Coen, vertr. 16 Nov. v. Algiers. Sembilan, vertr. 16 Nov. v. Antwerpen. Batoe, vertr. 14 Nov. v. Colombo. Jan Pietersz. Coen, vertr. 14 Nov. v. Genua. Krakatau, arr. 15 Nov. te A'dam. Prinses Juliana, arr. 14 Nov. te Batavia. Rotti, vertr. 14 Nov. v. Padang. Kon. Ned. Stb. Mij. Berendce, arr. 16 Nov. te A'dam. Dido, arr. 17 Nov. te A'dam Euterpe, arr. 16 Nov. te A'dam Perseus, arr. 17 Nov. te A'dam Vulcanue, arr. 17 Nov. te A'dam. Erato, vertr. 14 Nov. v. Santander a. Oporto. Luna, pass. 14 Nov. Gibraltar. Mereuriue, vertr. 15 Nov. R'dam. Venus, arr. 14 Nov. iv. Tarrabona. Vesta, arr. 14 Nov. te Fiume. Zeue, pass. 14 Nov. Dungeneea. Neptunus, vertr. 15 Nov. v. A'dam Strabo, vertr. 16 Nov. v. A'dam Agamemnon, vertr. 15 Nov. v. Livorno. Fauna, pass. 16 Nov. Dungeneea. Haarlem, arr. 15 Nov. te Tarragona. Hector, arr. 15 Nov. te Smirna. Hercules, vertr. 15 Nov. v. Algiers. Irene, vertr. 15 Nov. v. Valencia. Iris, vertr. 16 Nov. v. La P&lllce. Juno, vertr. 15 Nov. v. Lissabon. Nereus, vertr. 16 Nov. v. Gibraltar. Nero, pass. 17 Nov. Holtenau. Orpheus, pass. 16 Nov. Holtenau. Pluto, arr. 16 Nov. te Melilla. Tollus, arr. 15 Nov. te Carthagena. Theseus, vertr. 15 Nov. v. Baroelona. Ulysses, arr. 16 Nov. te Constanza. Kon. Hollandsche Lloyd. Rijnland, arr. 17 Nov. te Hamburg. Zeelandia, vertr. 15 Nov. v. Buenos Ayree. Orania, vertr. 14 Nov. v. Bahla. Waterland', arr. 14 Nov. te Montevideo. Delft, vertr. 16 Nov. v. A'dam. Kon. West-Indische Maildienst Amazone, vertr. 14 Nov. v. New-York. Amor, arr. 16 Nov. te Breinen. Alkmaar, arr. 15 Nov. te R'dam Breda, arr. 16 Nov. te Liverpool. Van Rensselaer, arr. 16 Nov. te A'dam. Halcyon Lijn. Emimapark, pass. 15 Nov. Zea. Florapark, vertr. 15 Nov. v. Malta. Rozenburg, vertr. 16 Nov. v. Galatz. Stad Haarlem, vertr. 16 Nov. v. Bralla. Agnetapark, arr. 15 Nov. te R'dam Holland—Amerika Lijn, Dlnteldlj'k, vertr. 16 Nov. v. Oolon. Veendam, vertr. 17 Nov. v. Plymouth Emmapark, pass. 16 Nov. Zea. Loohgoil, vertr. 12 Nov. v. San Francisco Blijdendijk, arr. 14 Nov. te PhiladriS Leerdam, arr. 15 Nov. te New Orlean» Moerdijk, vertr. 15 Nov. v. Oolon Ndeuw-Amsterdam, vertr. 15 Nov.' v. New-York Holland—Australië Lijn &IT;.17vtNot' ^Inkorten. Stadsdijk, arr. 16 Nov. te Huil Deld, vsrtr. 15 Nov. v. Alexandil. .van 16'17 Nov. 1924. BEVALLEN: K Hibma-Horjus, d.; A. Boe- ters-Kloos, d.; C. Wijnsma-Bakker, z. OVERLEDEN: W. G. Niestadt, 57 jaar, v„ echtgen. van H. G. W. Stöve; F. C. Burger, 8 d-, m 15 Nov. 1921 Aangevoerd door 1 korder: 200 middelton gen p. stuk 0.40; 190 kleine tongen p. stuk 020; 4 kisterï zetschol p. kist 13; 10 kis ten kleine schol p. kist 3.50; 2 kisten schar p. kist 3; door sardijnvisschers: 2865 mand jes sardijn p. mandje 0200.75. 17 Nov. 1921 Niets binnen. 18 Nov. 1921 Vm, 8 uur niets binnen. (BROEK OP LANGENDUK, 17 Nov. 1921 Grove uien 7208.10, drielingen 88.10, nep 8.70, peen 220250, roode kool 2.70 550, doorschot 1.102.40, gele kool 2B0 —4.60, doorschot 1.10—2.40, witte kool 1.10 1.90, Deensche witte 2.50190, kroten 1.60350, rapen 1.10690, alles per 100 kg.; bloemkool 16.30—23.80 per 100 stuks. naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 November. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 776.8 te Valentia. Laagste stand 750.1 te Roest Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke tot westelijke richtingen, nevelig tot zwaarbe wolkt, weinig of geen neerslag, afnemend* vorst s nachts, overdag licht* dooi

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 2