BRILLEN- en PIHCE-HEZ-REPARATIÊN. TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS J. HEI JLOOjV h. FILBRI, V VAN DINSDAG 18 NOVEMBER 1924. Jubileum. Jubileum P. Bontes. Honderdjarig bestaan' Redding MIJ. Rapport Jury Reclame-Tentoonstelling R. K. Volksbond. Brand. Een kanonneerboot ln brand. Sabotage? Ingezonden Mededeellng. Opticien - Hoofdgracht 73. SPECIAAL ADRES voor alle soorten Winkeïnleuws. Voordrachtavond G. Brettanl Fancy-Falr in Casino. Meisjesgllde Padvindsters. Ingezonden Mededeellng. Lichtbeelden-avond GEMEENTERAAD. Verschenen is een Vervolgagenda Begrooting. Onderwfls. van een onderwijzer aan Grondaankoop. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Door schuldl gezonken. Onverbeterlijk. In het Hula van Bewaring to Alkmaar Te 's-Gravenhage slaagde voor het maehinistenexamen, diploma A, de heer W. M. J. Ottervanger amier. Te 's-Gravenhage slaagde voor het machinistendiploma A, de heer J. Moen alhier. Buurtverkeer. Door het bestuur van do Middenstaöds- vereeniging „do Hanze" afd Helder, is im antwoord' op het afwijzend besluit vta de Holl. Spoordirectie inzake het verzoek om toepassing van buurtverkeer op het baanvak Helder Alkmaar andermaal een schrijven gericht om op dit afwijzend be sluit terug te komen, en <je gemeenten lig gende aan dep spoorweg HeiderAlk maar alsnog van dezelfde voordeelon te doen genieten aooals op het baanvak Alk maar Amsterdam enz. het geval is. De heer B. Alfing, oommies ten Post en Telegraafkantore alhier mocht 16 Nov, J.1. zijn 25-jarig ambtsjubileum herdenken Directeur en 'personeel hadden ge meend dat feit niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan en gaven blijk van hun waardeering door het aanbieden .van ge- lukwenscben, vergezeld van een bloem stuk en een stoffelijk aandenken. Den I7en November j.1. herdacht de heer P. Böntes, beambte bij den Dienst van Tractie en Materieel der Ned. Spoorwegen, te dezer plaatse den dag, waarop hij voor 40 jaren in dienst trad bij de voormalige H.IJ.S.M. In den morgen van dien dag werd de jubilaris, diens echtgenoote en kinderen in het daartoe versierde wachtlokaal, namens het personeel door den heer P. Assendorp toegesproken. Spr. herinnerde eraan, hoe de jubilaris op nog jeugdigen leeftijd in dienst trad bij die H.IJ.S.M. en hoe hij in al die jaren als een plichtgetrouw beambte en waardig kame raad heeft pal gestaan. Het was spreker daarom een voorrecht, dat hij op dezen dag den jubilaris, als blijk van hoogachting, namens het personeel een prachtige klok mocht aanbieden. Zichtbaar aangedaan dankte de jubilaris voor deze hulde. Talrijke bewijzen van belangstelling mochten den jubilaris deelachtig zijn. Ver schillende bloemstukken en cadeaux gaven blijk, hoe de heer Bontes wordt gewaar deerd. Des avonds werd den jubilaris aan zijne woning namens de Nederlandsche Ver eeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel afd. Helder, door het Fanfarecorps „Hel der", onder leiding van den heer Lugten burg, een serenade gebracht. De heer F, Kruit, voorzitter van de Afd. Helder, com plimenteerde den jubilaris in verband met zijri 40-jarig ambtsjubileum en schetste niet alken zijn trouwe plichtsbetrachting, doch tevens zijn aanhankelijkheid aan den Bond, De heeren Roetman en Veenstra verzoch ten ons het verslag betreffende de feestelijke herdenking van het 100-jarig bestaan der N.- en Z.-Holl. Redding-Maatschappij als nog te willen aanvullen met de medededling, dat zij de van de tombola 'overgeschoten prijzen en prijsjes naar hun beste inzicht hebben verdeeld over de verschillende red ders. Dat aan het bejaarde echtpaar Jonker een groote taart ten deel viel, vermeldden wij reeds, maar er bleven nog meerdere prij zen over. Bij afwezigheid van den heer H. van Willigen is met goedkeuring van het Ten- toonstellingsbestuur besloten om de jury in- plaats van uit vijf, uit vier leden te doen bestaan. Eenparig is het oordeel der jury, dat over 't algemeen door de exposanten met onvol doenden smaak de verschillende artikelen zijn tentoongesteld en dat het naar de mee ning der jury gewenscht is dit oordeel in haar rapport vast te stellen, om daardoor voor toekomstige mededingers beteren op zet voor reclame-étalages te bevorderen. Bij samenstelling der gegeven cijfers werd de volgende uitslag vastgesteld: ie prijs Chef Kreuger; 2e prijs W. Ouwens; 3e prijs P. Pot; 4e prijs fa. R. Th. Luijckx; 5e prijs C. Mahieu; 6e prijs J. A. Zoetelief; 7e prijs D. Spigt; 8e prijs A. Coltof; 9e prijs fa. A. Laan en Zonen; 10e prijs H. v. d. Maden; 11e prijs C. Conijn; 12e prijs A. F. Tjaden. De uitslag der huisvlijttentoonstelling wordt hedenavond 9 uur bekend gemaakt. Donderdagavond wordt de tentoonstelling gesloten. Behoudens toestemming der auto riteiten, zal vooraf een rondgang door de stad worden gemaakt met „Winnubst" aan het hoofd. Bizonderheden hieromtrent in het num- mer van Donderdag. Hedenmorgen 7.45 uur ontstond, in per ceel Vlamingstraat 18, in gebruik als douanewacht, brand. Het kantoor van de •kommiezen, aan den achterkant van het stond in minder dan geen tijd in lichtelaaie. Door burenhulp en de hulp van voorbij gangers kon de brand spoedig worden ge- ,"»cht. Het kommiezenkantoor] brandde echter geheel uit. Het huisje is eigendom van den heer Beek. Na detni brand in bet konstabelshuiaje uit de Buitenhaven, waarbij, zich verschil lende feiten voordeden, die in de richting van 'brandstichting wezen, beeft zich thans wederom een zeer, verdacht geval van brand voorgedaan. Zondagavond goed elf uur namelijk dus op ongeveer denzeltfdem tijd als bij den brand in het konstabelsbuisje het geval was werd brand ontdekt aan 'boord van d'en kanonneerboot „Bever". in milder dan geen tijd stond de houten bovenbouw lil lichten laaie. Door de onmiddellijke hulp van den brandspuit van het Anker- park, later gevolgd door de spuit van het Wachtschip wist men den brand spoedig te bedwingen. De bovenbouw van de die- ver" werd echter zoo goed als .geheel ver woest. De omstandigheden waaronder deze brand ontstond wijzen wederom met groo te. zekerheid in de richting van brand stichting. De „Bever" n.1. deed tot voor kort dienst als arrestantenschip, en lag daarom in de nabijheid van bet Wacht schip. Een tiental dagen geleden echter was het vaartuig buiten dienst gesteld en naar de ligplaats achter het Anker park overgebracht. Bemanning was er sindsdien ook niet meer aan boord Deze gevallen van brandstichting staan blijkbaar niet op zichzelf. Ook andere ge vallen van sabotage hebben zich voorge daan. 'Wat wij reeds 'bij geruchte vernamen, wordt door Het Volk" bevestigd in het volgende bericht: Maandagavond (10 November) bij het uit de haven stoomen van de „Heems- kerek", "werd geconstateerd1, dat een baks wiel van een 15 cM. kanon verdwe nen waa Na geblindeerd varen werd Woensdag avond te 10.30 uur, toen de lichten weer werden ontstoken, gemerkt, dat 5 sloep takels geheel waren doorgesneden. De bliksemafleiders van de munitie schepen aan het fort „Oostoever" zijn verdwenen. De wachten aan het fort „Oostoever" en op den strekdam, waar zich de mu- nitie-werkplaatseni bevinden, zijn ver sterkt Wij kunnen hier nog aan toevoegen', dat hier Iter plaatse met groote stelligheid het gerucht loopt, dat in het midden der vorige week een groote hoeveelheid zware olie voor onderzeebooten tengevolge van sabotage zou zijn weggevloeid Waar de kwaad,-willigheid zich zoo dui delijk demonstreert, is het te verwach ten, dat er maatregelen zullen worden genomen, om herhaling te voorkomen. Een scherpere bewaking van schepep en gebouwen der Marine is wel het eerste wat te verwachten is. Hiervoor is heel wat personeel noodig, waardoor de dienst zal moeten worden uitgebreid en ver zwaard. Daardoor zullen dus de goeden het met de kwaden moeten ontgelden. Of beter, eenige heethoofden bezorgen de rest van het Marine-personeel heel wat onaan genaamheden. Want ai kan niet ontkend worden dat de geest onder het Marine personeel alles behalve opgewekt en te vreden is, toch staat wel vast, dat de le den vin de Bonden de leiding van hunne Hoofdbesturen zullen volgen. En deze hoofdbesturen spreken onomwonden hunne afkeuring over dergelijke daden uit. Reeds voor den- brand op 9 November hadden zich feiten voorgedaan, die in de richting van sabotage wezen. Deze feiten gaven aan de hoofdbesturen van de bij het C.AM.B.O. aangesloten bonden aanlei ding tot het plaatsen van de volgende „Waarschuwing" in het Algemeen Marine- Weekblad van 23 Oetober j.L Aangezien den Hoofdbesturen van de bij het O.A.M.B.O. aangesloten Bonden ter oore is gekomen, dat in het oomman dement Willemsoord zich onregelmatig heden hebben voorgedaan, welke den schijn wekken bedoeld te zijn als uiting van misnoegen over de wijze, waarop de Regeering de salarieering van het marinepersoneel meent te moeten rege len en welke onregelmatigheden als sabotage kunnen worden aangemerkt, achten zij' het noodzakelijk den leden onder het oog te brengen, dat dergelijke handelingen strenge afkeuring verdie nen. en dat zij op grond van hunne in zichten in deze een ernstige waarschu wing tot de leden richten om zich van die handelingen te onthouden en, mocht hen van eenig verder voornemen daar toe blijken, het mogelijke te betrachten zulks te verhinderen. In hetzelfde blad van 6 November j.1. comt een waarschuwing voor van het Be stuur der afd. Helder van den Bond van Minder Marinepersoneel, luidende als volgt: Bij een onderhoud dat wij één dezer dagen hadden-met het bestuur van de afdeeling Heemskerek, werd ons mede gedeeld, dat men daar aan boord ge tracht heeft, waarschijnlijk om uiting te geven aan zijn 'groote ontevreden heid, een rolstopper onklaar te maken, dat als gevolg zou hebben, dat de an kerketting bij het uitloopen niet gestopt zou kunnen worden. Het een en ander is dan- ook gebeurd en het is waarschijn lijk te danken aan het feit, dat er op niet te di«p water geankerd werd, dat men de uitloopende ketting heeft kun nen stoppen'. Meerdere malen is er door bet H.B. opgewezen dat dergelijke onregelmatig heden strenge afkeuring verdienen. Het bestuur van de afdeeling Heems kerek acht het dan ook noodig den le den er nog eens op te wijzen, dat der gelijke handelingen een goed' lid van onzen bond' onwaardig zijn. Het bestuur stelt zich voor deze kwestie op een zoo spoedig mogelijk te houden vergadering met de leden ernstig te 'bespreken. Het hoofdbestuur verwacht, dat de leden de waarschuwing van het bestuur Heemskerek zullen be,grijpen, en dat zij zullen toonen ernstige medestrijders met hun organisatie te zijn. In het laatst versohenen nummer bomt verder een beschouwing voor van een medewerker aan de rubriek „Vakbewe ging", die afdoende laat uitkomen, hoe zeer men de sabotage afkeurt. De schrij ver noemt daarin de sabotage een afkeu renswaardig en ongeoorloofd middel, dat door niemand die den naam van georga niseerde wil dragen mag worden gehan teerd, en vervolgt dan: Is het ©enerzijds, uit welk oogpunt ook beschouwd, zeer te laken, ja mis dadig, anderzijds is het middel „geor- ganiseerden" onwaardig. Een saboteur is gelijk te stellen met een sluipmoor denaar, die iedereen belaagt, zoowe1 vrienden als vijanden. Wanneer er nog sympathie is voor den strijd van de or ganisaties, dan gaat deze door het ple gen van sabotage te loor, wanneer da omiddèl wordt toegepast. Sabotage pleeg;, volgens ons bij, die openlijk strijd vreest en niet aandurft. Om al deze re denen kan hij' nooit een vriend, doch één der 'grootste vijanden zijn van de organisatie en een ieder georganiseerde is dan ook verplicht den saboteur uif zijn midden te bannen; zij behooren in do organisatorische samenleving niet thuis. Met open vizier 'gestreden tegen de reactie, dat zij ons parool. Wij halen een en ander aan, om aan te toonen, dat men niet te gauw moet zijn met zijn conclusies. Uit het bovenstaande blijkt wel, dat, boe ontevreden men ook moge zijn, de organisaties krachtig stel ling nemen tegen excessen. En dat hei enkelingen zijn die letterlijk en figuur lijk, in het duister hun misdadig werk verrichten. In het peroeejgKoningstraat 70, tot nu toe als stucadoorswierkplaats in gebruik, heeft de heer IJ. J. van Os Zaterdagavond een winkel geopend- in eleetro-teehnische artikelen, enz. De heer van Os bezit het diploma "Voor -electro-technicus van het Leidsoh Genootschap Mathesis Scientia- rum Genetrix. (De wiskunde is het fun dament van alle wetenschappen), bezit verschillende goede aanbevelingen van firma's waar hjj vroeger werkzaam was, zoodat men van vakkundige hulp verze kerd kan zijn. Het perceel is in een mini mum van. tijd geheel gemetamorfoseerd in een.' uiterlijk en innerlijk vriendelijken winkel, waar een voorraad fraaie lam pen, baden, geysers, radiotoestellen, kort om, alles, wat tot dit vak behoort, den kooper voorgelegd wordt De heer van Os heeft voorts plannen door middel van een luidspreker draadlooze oancerten te geven aan de voorbij gangera Uitwendig is het perceel smaakvol om gebouwd, zoodat het een aanwinst is voor de Koningstraat; gebr. Hoogerduyn heb ben het schilderwerk verzorgde Wij hebben reeds met een enkel woord medegedeeld, dat de eerstvolgende A.G.O.- avond zou gewijd zijn aan de declamatie. Tot. tweemaal- toe hebben de bezoekers le ringen gehad over landt- en volkenkunde, terecht meende het A. G. O.-bestuur, dat nu eens ter afwisseling iets op het ge bied van declamatie moest worden gege ven. Nu is ten vorigen jare voor de Ver- eeniiging „de Dageraad" de heer G. Bret- tani, declamator uit den Haag, opgetre den. Behalve Oscar Wilde's Tuchthuisbal- lande en diens J,de Nachtegaal en (ie Roos' kwam hij met een afwisselend en boeiend programma. Zijn wijze van declameeren was zeer suggestief; sober en met pak kende en juiste intonatie, wist hij zijn ge hoor den ganschen avond te boeien. Toen dan ook de kwestie van een decla mator tei; sprake kwam bij A. G. O., meen de men in den heer Brettani de geschikte persoon te vinden en deze heer bleek aan stonds bereid voor A. G. O. op ta treden. Wij hebben reeds per advertentie ver meld, dat dit a.s. Vrijdag 21 dezer zal ge schieden. Wij zullen het programma na der in ons nummer van Donderdag ver melden, kunnen- evenwel thans reeds mededeelen, dat de heer Brettani verzen zal declameeren van Adarna van Schelte- ma, van Collem, Franoois Pauwels, humo ristische schetsen van Samuel Falkland, terwijl ook het dichterlijke en diepzinnige sprookje „de Gelukkige Prins" van Oscar Wilde zal worden voorgedragen. Daar de toegangsprijs evenals steeds slechts 25 cent bedraagt, zal het natuur lijk bezoekers stroomen; wij raden dus ieder aan zich tijdig van een toegangs bewijs te voorzien. Wij laten ten slotte hieronder enkele reoensies volgen uit andere plaatsen: (Het Vaderland: Men prees hem alge meen om zijn voorbeeldige articulatie, het als de muziek nobel, en excessen-schu wend gevoelig verzen zeggen. Een com pliment voor zijn gevoel van xythme, tem po en modulatie .golving. De Nieuwe Courant: Wij hebben van zijn zegging veelszins genoten. Brettani's muzikale, intens doorleefde, uitnemend bebeerschte en veelszins ©TrresK-.eve zeg ging drukte op zijn vertolking een voor naam en temperamentvol oacbet. Nieuwe Rottend. Courant: Zijn uit spraak is buitengewoon duidelijk, zoodat woord' voor woord goed te verstaan was, hetgeen, in zulk een groote ruimte heel wat te beteekenen heeft; daarbij: bleek, dat zijne zegging berust op een zeer juist begrip, en gevoel voor den inhoud der gedichten. De ten bate van de Nedi Herv. Gemeente reeds aangekondigde fancy-fair zal Woens dag 26 Nov. a.s., des namiddags om 2 uur, officieel worden geopend. Daarbij zal mede werking worden verleend door het Vrou wenkoor ,,'t Vocaal-Ensemble", terwijl door een kinderzangklasse de muzikale scherts, genaamd „Jan Klaassen", zal worden opge voerd, beide onder leiding van den heer Toon de Hoogh. De opvoering van deze scherts zal Zater dagmiddag, den laatsten dag der fancy-fair nog eens worden herhaald. Verder zullen eiken avond, zoowel in de groote als kleine zaal, eenige strijkjes voor de noodige afwisseling zorg dragen, terwij voor den avond 't „Stedelijk Muziekkorps' en de Mandolineclub „Ars et Labor" hunne welwillende, medewerking hebben toegezegd Voorts is aan het „Casino"-orkest de ver zorging van de dansmuziek opgedragen, aangezien het Comité gemeend heeft, dat deze attractie ook thans n'.et mag ontbreken Is dus aan het muzikale gedeelte alle zorg besteed, ook aan andere attracties is vol doende plaats ingeruimd. Zoo noemen we 'b.v. hetl bekende koekrad, grabbelton,, touw tjestrekken, werptent, vischtent, ja zelfs een origineele kermis-hakkoekkraam zal aan wezig zijn. Meer zullen wij hiervan niet zeggen, be halve, dat naast de aardige kiosken met chocolade, odeurs, zeepen, theetent, enz, eenige zeer mooie stands met handwerken en, luxe voorwerpen zullen worden opge steld. In 't in te richten „Waarenhaus" za iedere bezoeker iets van zijn gading vinden, Vooral met betrekking tot dit laatste, ver zocht het-Comité ons wel de aandacht er op te willep vestigen, dat voor alles zeer bil lijke prijzen worden vastgesteld. Een zeer goed idee, wat aan het bezoek ongetwijfelc ten goede zal komen. Ook de entréeprijzen zijn, gezien de groote kosten, zoo laag mo gelijk gesteld. Tenslotte deelen wij nog mede, dat één dezer dagen een beroep op de offervaardig heid zal worden gedaan. Het is ni. de be doeling, dat iemand met een wagen bij de ingezetenen zal rondgaan om eventueel be schikbaar te stellen artikelen en huishoude lijke voorwerpen in ontvangst te nemen. Ge zien de vele werkzaamheden zal dit slechts ten, deele kunnen plaats vinden. Eén bood schap echter bij den heer A. A. Rueck, Wee- zenstraat 23, en voor afhalen zal zorg wor den gedragen. Voor een( geheel gevulde zaal hield Zater dag de Afd. Helder van het Ned. Meisjes filde een propaganda-avond in „Musis acrum". De presidente, Mevrouw DekkerKlik, heette de aanwezigen' hartelijk welkom, in hetl bijzonder, de Algem. Hoofdleidster, Me vrouw RedëkeHoek, en Mevrouw Gou- verne, die zich gaarne bereid verklaard had een Spreekbeurt te vervullen. Allereerst droegen; de kabouters (toekom stige padvindsters van 812 jaar) eenige liedjes voor, die zoo beschaafd en zuiver aanhoorden, dat ze nog eens herhaald moes ten worden. De kleintjes voelden wel, dat het grootste deel van hun succes te danken was aan Mevrouw RienksRiedel, en ge noten dan ook echt, toen er bloemen werden aangeboden, en het applaus een ware ovatie werd. Daarna hield Mevr. Gouverne een rede, waarin zij de beteekenis en het doel der be weging uiteenzette: naast het gezin een milieu te scheppen, waar het opgroeiende meisje de gelegenheid krijgt voor lichame lijke- en karaktervorming. School en gezin schieten in dit opzicht in zóóverre te kort, dat reedS varizelve bij het aankomend meisje de drang ontstaat tot het vormen van club jes en-kransjes, en het is van dezen drang, dat de Padvinderij gebruik maakt. Eigen schappen worden aangekweekt, waarin de school niet voorziet: handigheid, scherp waarnemen, vlug reageeren. Het samenleven en samenwerken slijpt van de karakters de scherpe kanten, en, daar er steeds toezicht en leiding is, kunnen excessen worden ver meden. Daar deze leiding vrijwillig ge schiedt, dus uit liefde, zal zij den kinderen niet drukken; intuitief gevoelen zij leiding noodig te hebben en innerlijk zijn zij er zeer dankbaar voor. De Padvinderij heeft een groote opvoed kundige beteekenis, zooals de spr. nader uiteenzet. Zij besprak daarna de vraag of de Padvinderij wel geschikt is voor meisjes? Van militaristische tenderen, zooals vroe ger wei gemeend werd, is geen sprake meer, en voor meisjes bestaat dit bezwaar niet. Andere bezwaren ziet spr. niet, en wij wil- en toch ook van onze meisjes liefst flinke staatsburgeressen maken in dezen tijd, waarin zooveel van hen geëischt wordt? Bo vendien gebruiken wij voor onze meisjes niet dezelfde oefenstof als voor de jongens en kunnen die aanpassen aan het vrouwelijk element. Bezorgde moeders kunnen gerust zijn: de vrouwelijkheid van onze meisjes Staat bij alles op den voorgrond. Van de middelen om tot het doel'te ko men stond spr. uitvoerig stil bij het kam peeren, het hoogtepunt, van het Padvinders- leven. Eerst in het kamp leert men elkander door en door kennen en waardeeren, de meisjes leeren van de natuur te1 genieten, verder huiselijke bezigheden, handen uit de mouw steken, enz. Vooral de kampvuur avonden vormen in het kampeeren het hoogtepunt. Van een goed kampvuur gaat stemming uit, waarin de zich ontplooiende ziel zich thuisvoelt en tot bewustheid komt. Men moet dit zelf meegemaakt hebben om te weten wat het voor onze meisjes betee- kent, juist in de periode waarin zich het gevoelsleven ontwikkelen gaat. Na de pauze werd door alle' padvindsters „Een dag in het kamp", een mimisch spel met zang en dans opgevoerd. We maakten een heelen dag met nen in het-kamp mede, vanaf het kraaien van den haan, tot ze des avonds slapen ringen; we zagen ze vlug toilet maken, lichaamsoefeningen doen, vlaggeparade houden, aardappelen jassen, koken, ja! zelfs zagen wij, hoe ze onder vroolijk gezang aan het roeien waren. Het geheel was ingestudeerd door de leidster, Mej. Agaath Dekker, terwijl de heer Redeke de zorg voor het muzikale gedeelte op zich genomen had, en dus alles tot in de puntjes verzorgd was. Ook de oud-Engelsche volksdansen vie len zeer in den smaak van het publiek en de padvindsters lieten zich dan ook voor een herhaling niet lang bidden. Het alom bekende strijkje van de padvinders „De trillende Snaar" hield tusschen de pauze de stemming er in. Vermeld zij nog, dat de prijzen van de verloting in de dames-confectiezaak van den heer S. Coltof, Kanaalweg 142, gehaaid kunnen worden. De Luthersche Jonge!ings-Bond organi seert a.s. Donderdag een Propaganda-Licht- beelden-avond in de Luthersche Kerk, Wee- zenstraat. Degenen, die meer bekend zijn met de Luthersche Jongel.-Ver. en reeds meerdere malen haar openbare vergaderin gen bezocht hebben, zullen moeten beken nen, dat bij dërgelijke gelegenheden de kerk in de meeste gevallen te klein bleek om alle bezoekers te kunnen bevatten. Dit succes heeft zij te danken aan haar altijd uitste kend' verzorgd programma. Zoo ook Don derdagavond. Als sprekers zullen optreden de WelEerw. heeren Ds. Neideck van Am sterdam en Ds. Lindeyer van Monnikendam. Eerstgenoemde zal spreken over den Bond, terwijl laatstgenoemde, de energieke kampleider, dit zal doen over de uitstekend geslaagde kamp weken, waarin elk jaar, nabij het mooie Ede, gekampeerd wordt. Het een en ander zal toegelicht worden door lichtbeelden, waarvoor de heer Tielrooij gratis zijn .projectie-lantaarn 'heeft afge staan. Het verdere van den avond zal aangevuld worden met zang en muziek. Wij eindigen hierbij met een opwekking om dezen avond vrij te houden en verwijzen voor verdere bijzonderheden naar de in dit blad voorkomende advertentie. voor de vergadering van den Raad! op hedenavond. Zdj' bevat de volgende onderwerpen: Trekking der aldeelingen voor die be handeling der gemeente-begroeting 1926. Benoeming school no. 6l Door H. Starrenburg en J. Boendijk wordt gevraagd te miogen koopen een ge deelte van terreinen aan den Ruijghweg, resp. ter grootte van 650 M'. en 600 M"., ten behoeve van dlemi bouw van resp. 0 en 6 woningen. De aanvragen rijn ingediend! en die koop van den grond wordt gevraagd overeen komstig de in den Raad van 80 September 1924 vastgestelde, Algemeen© Regelen voor den verkoop van aan de gemeente toebehoorende gronden, gelegen in <je uitbreidingsplans „West" en „Oost". Nu'door de aanvragers de vereischte waarborgsommen zijn gestort, stellen B. en W. voor den gewenschten .grond te verkoop en tegen den prijs van 4.per M2., behoorende het terrein tot den 3© klasse grond. Dinsdag 25 November zal door de Ar rondissementsrechtbank te Alkmaar wor den voortgezet de behandeling van de strafzaak tegen een uitvoerder en een sleepboot-kapitein, aan wie is ten laste gelegd', dat het door hun zorgeloosheid 's te wijten, dat gedurende een hevige stormi in Aug. 1923 in de Zuiderzee een baggermolen is gezonken, waardoor de 5 opvarenden zijn verdronken. Mr. Schür- mann uit Rotterdam is in deze zaak ver dediger.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5