4/3 X 1 van ihaar kinderen te hebben willen ma ken omdat haar man een dronkaard was en zij nooit genoeg geld ontving «m voor de kinderen te zorgen. Brand ln het stadhuis te Brussel. Zaterdagmiddag tegen drie uur bemerk ten voorbijgangers, dat vlammen opsloe gen uit het dak van den linkervleugel van het stadhuis te Brussel. Ze waarschuwden de brandweer, die spoedig ter plaatse was. Met verscheidene slangen kon het vuur in enkele minuten gedoofd worden. De brand was door kortsluiting ontstaan in een znal van een dienst van het archief. AÜeen een klein deel van het dak is ver nield. Een talrijke menigte moest door een sterke politiemacht op een afstand worden gehouden. Vergeten Koelies. 63 Ohineezén verhongerd. "Toen Woensdag in het station van Tiëntsin twee wagons, welke geruimen tijd op een zijspoor hadden gestaan, weer' gebruikt moesten worden* bleken zij, naar aan de „Qhicago Tribune" wordt gemeld, de lijken yan 63 koelies te bevatten. Deze waren blijkbaar ingelijfd, in de wagons opgesloten, volkomen vergeten en den hongerdood gestorven. ANNA-PAULOWNA. Maandagavond vergaderde de V. Ver- eeniging in het café van den heer O. Slikker. Na opening door den voorzitter en het lezen der notulen, welke onveranderd worden vastgesteld geeft de secretaris verslag van de Correspondentie met den W.F.V. Bond gevoerd. Ook hebben de gecombineerde besturen een onderhoud gehad met den Burgemeester, naar aan leiding van de belasting op publieke vermakelijkheden. Als resultaat daarvan zou de Burgemeester een voorstel tot wijziging bij den Raad indienen. Inmiddels heeft de Raad vergaderd en ging met de zienswijze van B. en W. accoord. Dank wordt dan ook gebracht aan deD Burge meester voor de medewerking in dezen verleend. Hierna had een bespreking plaats om te komen tot het vaststellen van een feest- vergadering. Hiervoor werd eenCommissie benoemd die het programma, bestaande uit een tooneelstukje, voordrachten, tom bola, enz. nader zal uitwerken. Eenige dames zullen bij de, gportgoedgezinde burgers rondgaan om "te trachten, prijzen voor de Tombola te krijgen. Officieel werd nog geen datum vastgesteld, maar de feestelijke vergadering zal ongeveer half Januari plaats hebben. Tot deze bijeen komst zullen de Besturen der plaatselijke vereenigingen B.F.C. en Concordia worden uitgenoodigd. Hierna rondvraag en sluiting. Zondagavond gaf de Tooneelvereeniging O. B. K. alhier een openbare uitvoering in de zaal van den heer Knijnsburg voor een talrijk publiek. Opgevoerd werd „Twee Zusters", too- neelspel in 6 bedrijven, door J. Broekhof Bz.. een stuk, nogal wat ouderwetsch van taal en inhoud, maar dat aan de spelers niettemin tal van prachtige spelmomenten biedt, waarvan vaak een goed gebruik werd gemaakt. De rollen leken ons goed verdeeld en wij kregen den indruk, dat men zich ernstig had voorbereid. De uit voering werd door het publiek dan ook met aandacht gevolgd en na elk bedrijf werd hartelijk geapplaudisseerd. Door de aannemers Doedens en Schilder te 't Zand, zal ten behoeve van den heer J. van der Meulen, schoenmaker, alhier, aan den Nieuwe w^g een woon- en winkel huis worden gebouwd. Politie Anna Paulowna. Gevonden een rijwielplaatje en aan komen loopen een klein bruin hondje. Inlichtingen te bekomen ter Secretarie. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBORENJobannes Cornelis, z. v. J. L. Janson en C. van den Nouland. ONDERTROUWD: Martha Zon, oud 22 jaar, z. b. te Anna Paulowna en Reino Josephus Koelman, oud 26 jaar, korporaal- schrijver bij de Marine, te Helder. Aaltje Aartje Boer, oud 23 jaar, z. b. te Anna- Paulowna en Dirk Bethlehem, oud 26 jaar, winkelchef te Hoorn. Johanna Adriana Wit, oud 23 jaar, z. b. te Anna Paulowna en Jan Kramer, oud 23 jaar, tuinbouwer, te Oudkarspel. BREEZAND. Zaterdagavond 22 November bood de Muziekvereeniglng „Concordia" een con cert aan donateurs en leden in de zaal van den heer Jb. Borst. De voorzitter, de heer A. Raap, sprak er zijn voldoening over uit, dat zoovelen aanwezig waren, hetgeen de hoop gaf, dat men de vereeniging troüw zou blijven. En dat was noodig. Buiten de belangstel ling van donateurs en kunstlievende leden toch kon „Concordia" niet bestaan. Het programma, zei spreker, bestond ditmaal uit allemaal nieuwe nummers,uitgezonderd het laatste, dat op het Festival te Schagen werd gespeeld. Een geheel niéuw pro gramma vereischte natuurlijk heel wat studie. Men werd echter verzocht, dezen avond geen critiek uit te oefenen. De dagtaak der werkende leden toch had hun geen veelvuldige studie veroorloofd. De studietijd brak thans pas voor hen aan, nu de tijd van werkloosheid weer begon. Dat was helaas wel heel treurig, maar men mocht er uit zien, dat de vereeniging haar donateurs en leden niet kon missen, want uit hun flnancieelen steun kon ue wekelij^sche contributie betaald worden van hen, die werkloos mochten worden. Het was een mooi programma, dat ver volgens werd afgewerkt, en al mocht de uitvoering der verschillende nummers dan ook niet zóó uitnemend zón, als bij beter voorbereidingstijd het geval zou zijn ge weest, het gepresteerde mocht nochtans best gehoord worden. Daarna krfegen wij eenige voordrachten van den heer Jan Wiggers, hier welbe kend, en toen sloot de voorzitter met dank aan de aanwezigen voor hun aandacht en een opwekking tot hen, die meenden mu zikalen aanleg te hebben, om adspirant te worden voor den tijd van zes weken, waarna zou worden beslist, of men al of niet geschikt was om als werkend lid te worden opgenomen. WEERINGEN. Burgemeester Kolff, vertrok heden voor 8 weken naar Oelst, ten einde met zijn vrouw een bezoek te brengen aan den destijds alhier in de pastorie teOosterland wonende Ex>-Kroonprins van Duitschland. Te Oelst wordt een groote jachtpartij georganiseerd waaraan burgemeester Kolff zal deelnemen. t Naar wij vernemen zullen de dames N. de HaanRempt en Anna Lont J.Pd eerstdaags een cursus openen in fraaie handwerken waarvoor B. en W. een schoollokaal hebben beschikbaar gesteld. Voor jonge dames die zich in 't ver vaardigen van allerlei haak, kantwerk enz, enz., willen bekwamen een pracht gele genheid van den cursus gebruik te maken. In de concertzaal van deü heer M. de Haan te Hipp. werd j.1. Zondag een bioscoopvoorstelling gegeven met als hoofdnummer „De bedelares van Saksen", levensdrama in 5 acten. De explicatie dezer film was in handen van mej. De HaanBosker. Film en exploitatie lieten aan duidelijkheid niets te wenschen over, zoodat dit prachtige levensdrama uit stekend tot haar recht kwam en aandachtig door de flink bezetie zaal werd gevolgd. Met nog enkele andere vertooningen hadden de aanwezigen een genotvollen avond gehad. Opnieuw is bij den gemeente veldwach ter alhier een gevonden rijwielplaatje gedeponeerd. Binnen korten tijd is dit het 3e plaatje dat alhier gevonden werd. Onze korfbalclub „Wiron" ging j.1. Zondag naar Wieringerwaard om met de korfbalclub aldaar een competitie wedstrijd te spelen. „Wiron" kwam schit terend uit den strijd en won met 30. J.1. Zaterdagavond hield onze afd. van den Ned. R. K. Volksbond op de boven zaal van den heer S. A. Veerdig een feestvergadering. De zaal was flink bezet. Pastoor de Rooij opende met een harte lijk welkom, waarna door allen het bonds lied werd gezongen. Vervolgens werd door enkele jonge dames een tooneelspel in 3 bedrijven opgevoerd, getiteld „Aan 't Moederh&rt" en door eenige heeren werd nog een kluchtspel in een bedrijf gegeven, getiteld „Hij is Zenuwachtig". Beide tooneelstukken werden goed ge speeld en vielen bij de aanwezigen zeer in den smaak. De jongejuffrouw A. Veer dig zorgde in de pauze voor een aardig stukje piano muziek. Na afloop sloot de heer N. Engel, dezen geslaagden avond, waarna de aanwezigen nog eenigen tijd onder het genot van een dansje gezellig bijeen bleven. Naar wij vernemen geeft de muziek- vereeniging „Apollo" te den .Oever, a.s. Zaterdag en Zondag hare le uitvoeringen voor hare kunstlievende leden. Behalve een 6-tal muzieknummers zal nog een tooneelspel worden opgevoerd, getiteld „Pension Schöller" en zal ook het strijk orkest zijne medewerking verleenen, zoo dat voor liefhebbers van muziek en too neel een paar pracht-avonden voor de deur staan. GEMEENTERAAD VAN WIERINGEN. Afwezig de heeren M. Kooi en M. Engel. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd ^goedgekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken. Door Ged. Staten zijn goedgekeurd de raadsbesluiten tot het aangaan van eene geldleening ten behoeve van het waagge bouw, alsmede tot onderhandsche' verhuring van grond achter de secretarie, en de ver ordening tot heffing van waagloon. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Ter visie is gelegd de maandstaat der zeegrasexploitatie over de maand October, de verkoop bedroeg 3500 per pak. Hierna komt ter tafel een schrijven van den heer M. Jb. Mostert, waarin deze met ingang van 13 December a.s. eervol ontslag vraagt als Gemeente-Ontvanger en kassier der zeegras-exploitatie. De voorzitter zegt, dat de Raad met leedwezen kennis zal nemen van het ver zoek van den heer Mostert, d'ie om gezond heidsredenen genoopt is ontslag te nemen. Meer dan 20 jaar heeft de heer Mostert zijn ambt met nauwgezetheid waargenomen, hij was steeds buitengewoon correct. Hij hoopt dan ook, dat de heer Mostert nog vele jaren pleizier mag beleven van zijn welverdiend pensioen. B. en W. stellen voor hem als ontvanger en kassier eervol ontslag te ver- Jeenen, onder dankzegging voor de bewezen diensten. Het ontslag wordt hierna met algemeene stemmen verleend. Prae-advies omtrent het voorstel-Lub in zake wijziging van den aftrek voor nood zakelijk, levensonderhoud, in de heffingsver ordening op de plaatselijke inkomstenbe lasting en tot vermindering van het aantal opcenten op de hoofdsom der personeele he- lasting. Voorz. deelt mede, dat B. en W. de fi- nancieele strekking van dit voorstel hebben naggegaan en als grondislag hebben geno men het dienstjaar 1923'24. Voor de in komstenbelasting wordt dit eert derving van ruim 8700, en voor de personeele belas ting van 900. Waar de te heffen inkom stenbelasting in het geheel 26.600 be draagt, meenen B. en W., dat het niet ge wenscht is, een dergelijk groot bedrag op anderen te verhalen. Eveneens meenen B. en W., dat bet niet gewenscht is de opcen ten op de personeele belasting te vermin deren. Dit is eene belasting naar den uiter- lijken staat. Wel zouden B. en W. er zich mede kunnen vereenigen, dat de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud van kostwin ners, ongehuwd zijnde, werd gebracht op 600, meerdere kostwinners in eenzelfde gezin vallen hier dan echter niet onder. Hierover ontwikkelen zich verschillende discussies en tenslotte wordt heit voorstel- Lub verworpen en dat van B. en W. aan genomen. Voordracht tot aanvulling der verorde ning op de heffing der Leges. Voor. akten gevraagd door personen uit andere ge meenten zal worden berekend 25 cent, voor vergunningen verleend in verband met de Hinderwet 1.50 en voor vergunningen in verband met Hinder- en Veiligheidswet f 2.50. Voorts wordt voorgesteld de hef fing voor jachtrechten met 50 te ver- hoogen. Conform. Bespreking in verband met de nieuwe begraafplaats. Voorz. deelt mede, dat met de Wed. Lont is geconfereerd. Deze heeft aanvankelijk haar geheele aanbod ingetrokken, hierop is zij echter naderhand teruggekomen, doch wil echter niets van haar vraagprijs afdoen. Hierna gaat de raad in comité, daar meerdere aanbiedingen zijn ingekomen. 1) Onze correspondent verzuimt den da tum dezer raadsvergadering te vermelden. Rei. Na heropening deelt de Voorz. mede, dat voor deze aangelegenheid een commissie is benoemd, bestaande uit de heeren Hermans, Bakker en Oden, terwijl de heer Kaan als adviseur is toegevoegd. Voordracht tot wijziging en aanvulling der instructie voor den Gemeente-Ont vanger. Bij ontstentenis van den Ontvanger, wordt door B. en W. een daarvoor door hem geschikt persoon ter vervanging aan gewezen. Als zitdagen worden bepaald Maandag, Woensdag en Zaterdag. Bedraagt het kasgeld meer dan 5000, dan wordt dit meerdere in ronde sommen van 100 op de Giro-rekening gestort. De functionnaris' is voorts verplicht, zoo dit gewenscht wordt, de betrekking van kassier der zeegrasexploitatie te aan vaarden. De heer Lub interpelleert over de eerste bepaling. Dat een waarnemend ontvanger door B. en W. wordt aangewezen, bekort volgens dezen spr. den raad in zijn weinige rechten. Hierover ontwikkelen zich eenige discus- siën, doch tenslótte worden de wijzigingen en aanvullingen conform de voorstellen aangenomen. Opgemerkt wordt, dat het eigenlijk geen manier is, de ontslag-aanvrage, die van 4 November dateert, zoolang te laten liggen. Geïnformeerd wordt of de heer Mostert niet bereid is tijdelijk nog de functie waar te nemen, hetgeen door den Voorz. ontken nend wordt beantwoord'. Voordracht tdt vaststelling *van bepalin gen met betrekking tot de door hen te be noemen ontvanger te stellen zekerheid. Deze wordt hierna bepaald op 5000. Hierna wordt als tijdelijk Gemeente-Ont vanger benoemd de heer Maaskant, welke, aanwezig zijnde, de benoeming verklaart aan te nemen en de vereischte eeden aflegt. Bij de rondvraag worden verschillende huishoudelijke punten behandeld, waarna de Voorz. de vergadering sluit. OOSTEREND. „Nut en Genoegen" heeft Zaterdag jJ. haar eerste bijeenkomst in dit seizoen ge houden. De opkomst was zeer voldoende. Nadat de Voorzitter allen welkom geheeten had, trad de heer S. S. Smeding op met een lezing over „Droomen en Droomuitleggin gen". Met voortdurende aandacht volgde men den spreker, die toonde zijn onderwerp meester te zijn en veel zelfkennis te bezitten. Aanvangende met de droomuitleggin gen, werd betoogd, dat deze associatie- theorie weinig waard is. Met aardige tee- keningen werd dit verlucht en ook menige lach werd gehoord, wanneer de humor bij den spreker den boventoon kreeg. Gespro ken werd over allerlei zielkundige ver schijnselen, over den vergrootingstendenz en heksen processen. Na de pauze werden meer behandeld de moderne begrippen aangaande het droom- vraagstuk. Hier baseert men de uitleggin gen meer op wenschvervullingen, uit het onderbewustzijn voortkomende. 't Is vooral de Hongaarsche dokter Sis- mond Fraijt, d'ie zich hiervan bedient bij behandeling van zenuwpatiënten en schit terende resultaten heeft verkregen. Aan het einde werd den spreker dank ge zegd voor zijn geestige en onderhoudende lezing en „een tot weerziens" werd hem gaarne toegeroepen. BARSINGERHORN. Tot Hoofdingelanden van de Banne Barsingerhorn werden gekozen de heeren K. Jonker, Alkmaar; J. Brommer, Bar singerhorn en S. Koopman, Barsingerhorn. KOLHORN. Mevr. D. BreebaartStins te Kolhorn heeft bedankt als lid van het Doopsge zinde Kerkbestuur te Barsingerhorn. De polder Schagen koos tot machinist van het nieuwe Electrische gemaal aan de Lange Snevert, den heer A. Breed, te Schagen. De Timmergezel J. Slot, te Schagen had Maandagmorgen het ongeluk met zijn hand onder de zaagmachine te geraken. Dat kostte hem drie vingers met een groot deel van de rechterhand. INGEZONDEN. Geachte Redactie. Met zeer veel genoegen heb ik in uw blad van 15 November 1924 het verslag van het eeuwfeest van de Noord- en Zuid- Hollandschfe Rledding-Maatschappij, dht al hier evenals in verschillende andere deelen van ons land gevierd is, gelezen. Verschillende hooggeplaatste personen hebben zich geïnteresseerd om dezen feest dag te doen slagen en zich niet onthouden, om de vele herinneringen van lof en dap perheid van de oud-readers, die hun leven zoovele malen in de waagschaal hebben ge steld, om met de woeste en niets ontziende krachtige golven te gaan worstelen om hun evenmensen, die in gevaar verkeerde, te gaan redden, niet wetende of zij hen die hen lief en dierbaar zijn zouden weder zien, te demonstreeren. Maar zijn de oud-redders daarmede direct geholpen. Ik geloof het niet en zoover ik uw verslag heb gelezen, wordt daarvan niets gezegd. Wel heel veel over de Redding-Maat schappijen. Maar m. i. zijn deze de uitvloei selen van het werk der redders. Het zou voor de oud-redders en hun nagelaten be trekkingen een waarlijkie vreugde zijn wan neer zij door deze herinneringen hun levens lot verzacht zouden zien. Dat zij niet alleen, maar zoovele duizen den in ons land trotsch zijn op hun gepres teerd werk, is wel gebleken uit de offer vaardigheid, waarvan herhaalde malen ver meldingen in verschillende bladen is ge daan, hetgeen thans reeds een groot bedrag vormt. Dank en lof zij daarvoor toegebracht aan den heer H. ter Hall, lid der Tweede Kamer, en allen die daartoe hebben mee gewerkt. Als men zoowel ten Noorden (oude Hel der) als ten Zuiden (de brug) van onze gemeente over de straat loopt en men dan dagelijks nog eenige van die oud-redders, oude mannen met den strijd van bestaan armoedeop hun gelaat, op straat zien loopen, dan komt onwillekeurig de vraag naar voren „Wat is het toch treurig, dat die oude redders, wier laatste levensdagen geteld zijn, deze nog in armoede moeten doorbrengen, terwijl ons land vol is van emoties over den „moed, de volharding en zelfopoffering van deze oude redders". Naar aanleiding van het stuk van den heer KI. F. Oortgijsen, Secr.-Penningm. van het Reddingfonds te Helder, voorko mende in de Held. Courant van 22 Novem ber 1924, waarin vermeld is, dat de oud- redders en hun nabestaanden uit dat fonds worden gesteund, maar niet voldoende om daarvan te leven, rijst de vraag: Zou het niet mogelijk zijn dat alle geachte dames en heeren, genoemd in het verslag van het eeuwfeest derf Redding-Maatschappijen, die hebben medegewerkt tot het georganiseerd feest en het verzamelen op welke wijze dan ook van het reeds aanwezige bedrag, het daarheen zouden leiden, dat de oude direct worden geholpen hun levensstrijd te verzachten, door b.v. een gedeelte van het reeds bijeen gebracht bedrag voor hen be stendigd te zien, opdat zij niet behoeven te wachten tot Zijnie Excellentie de Minister van Waterstaat voor hen een bedrag op de begrooting heeft uitgetrokken. U,-M. de R., beleefd dankend voor de opname. Hoogachtend, J. TIESSEN. Helder, 24 Nov. 1924. Helder, 24 Nov. 1924. Geachte Redactie. Het is heelemaal niet mijne bedoeling, wanneer ik U om een kleine plaatsruimte vraag, een verder schrijven met den heer Van Willigen, Voorz. der Alg. Held. Win- keliersvereeniging, aan te gaan, doch alleen om genoemdert heer nogmaals zijn geheugen op te frisschen, dat niet ik, doch hij en de andere Winkeliersver. de zaak op de lange baan hebben geschoven. Daarom verzoek ik U beleefd bijgaand uit het stenografisch verslag, dat gedeelte te willen plaatsen, wat op het adres van de Alg. Held. Winkeliers c.s. betrekking) heeft. Het luidt als volgt: „De heer Van Breda. Op verzoek van de betrokken organisaties stellen B. en W. voor deze zaak voorloopig van de agenda af te \oeren. Die organisaties willen eerst onderzoeken aan het Departement van Handel en Nijverheid, hoe deze zaak zal worden geregeld bij de wet op de winkel sluiting en de werktijden op de kantoren. Deze zaak komt in dit zittingjaar in be handeling en op grond daarvan verzoeken zij deze zaak voorloopig van de agenda af te voeren." Dit is uit de notulen van de Raadsver gadering van 18 Februari I924. U, geachte Redactie, nogmaals dankzeg gend voor de verleende, plaatsruimte, VAN BREDA, Wethouder. JCursiveering van mij, v. B.). Verzendings- Datum der ter post bezorging. Tijdstip der laatste bus weg. lichting a. h_ Postkantoor. Per zeepost via 5 en 19 Dec. Amsterdam 6.30 'sav. of Rotterdam 28 Nov. 6.30 'sav. Per Holl. mail via Genua 1 en 15 Deo. 9.— 'sm. of Marseille 7 en 21 Dee. 5.30 'sm. Per Eng. mail via Marseille 26 Nov. 6.30 's av. id. p. Fransche mail 2 en 16 Deo. 6.30'sav. Gevonden Voorwerpen. Terug te bekomen oan het Hoofdbureau van Politie: een kinderhandtaschje, inta. ecfrdoekje, Eortomonnaie, enz,; een handbeaóherraer, andschoenen, een groene ceintuur, een fluweelen muts, een rozekrans, een hon denhalsband (prikkelband), een gebreide halsdoek, een sleutel, een kinderporte- monnale, en bt}: J. van Groningen, Emmastraat 4, een herdershond; J.Strang,Koningdw.str.27, een kinderhandschoenKraan, Midden straat 116, een kindertasohjeH. Mallet, Cronjéstraat 5, een sjaal; Kamp, Hoog straat 36, een muts; Boogaart, le Vroon straat 8, een kinderschoentje; Vroom Dreesmann, Spoorstraat, een boodschap- taschKramer, Balistraat 29, een kinder bontje; Beverlsuis* Balistraat 39, een por- temonnaie, inh. loterijbriefje; L. Baars, Waagstraat 15, een deukhoed; A. Fortuin, Vischstraat 90, een regenjas. Tijdstippanvan verzanding der brievenmalen. 25 Nov. 6.30 'sav. 4 en 18 Dec. MARKTBERICHTEN. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen1 verricht ia den morgen van 25 November. Medegedeeld door 'het Kón. Nederlandadh Meteorologische Instituut te De Bilt. Hoogste stand 7683 te Isafjord. Laagste stand 7433 te Blacksod. Verwachting: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Ooste lijke wind, nevelig tot zwaarbewolkt, wei nig of geen neerslag, aanvankelijk iets zachter. LAATSTE BERICHTEN. Aanbesteding. Door de Directie van 's Rijkswerf alhier werd1 hedenmorgen aanbesteed de leve- ring van diverse staalsoorten. Van de 6 ingekomen billetten waren slechts twee geldig, t. w. der heeren R. S. Stokvis Zn., Rotterdam 15284,50, en Holl. IJzer- magazljn v/h de Wild, Alkmaar 1507133. Dat beteekent: Viermaal een ongewijzigde advertentie ter plaatsing opgegeven ln de „Heldersche Courant' tegen driemaal bere kening. WIJ ervaren dikwijls, vooral bt] hen, die een z.g. kleine advertentie plaatsen, dat, wanneer een eerste plaatsing niet voldoende succes ^oplevert, vergeten wordt, om tijdig order tot herplaatsing te geven. Om onze cliënten voor schade en last ten gevolge van een dergelijk verzuim te behoe den, advlseeren wi] in den regel om direct opdracht te géven tot i/3 X plaatsing. Zoo- dra men dan geslaagd Is, deelt men ons zulks mede en wordt dan de overbodig geworden advertentie uitgelicht. Onze cliënten zijn dan slechts schuldig het aantal malen, dat zl) ge adverteerd hebben. Probeert U dat ook eens! Deze bepaling geldt alleen voor adverten- tlën, welke niet volgens bet goedkoope tarief voor handels-advertentlën worden geplaatst Naar Ned. Oost-lndi8. Naar Ned. West-lndl8. Naar Suriname Per zeepost via Amsterdam Per mail via Amsterdam (Colonlyn) Per mail via St. Nazaire 10 Dec. 4 en 18 Dec. 6.30 'sav. 6.30 's av. Naar S a b a, St. E u s t a t i n s en St. M a r t i n: Per zeepost via Amsterdam i (Colonfijn) Per mail over Engeland 6.30 's av. 5.30 's m. Eiken Vrijdag. Naar Aruba, Bonaire en Cnrajao: Perzeepostvia Amsterdam (Colonl(jn) Per mail over Engeland 4 en 18 Dee. 25 en 28 Nov. 6.30 'sav. 5.30 's m. De per zeepost te verzenden stukken zijn te voorzien van de aanwijzing „zeepost." Alleen correspondentie voor Bengka- lis, Siak, Indragiri, Djambi, Riouw en de Natoena- en Anambaseilanden. Overig ge deelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. BROEK OP LANGENDIJK. 24 Nov. 1924. Grove uien 6.307.40, drielingen 7.10 8, nep 8.10, peen 1.502.20, roode kool 2.604.90, doorschot 1.602.40, gele kool 2303.90, doorschot 1.402.30, witte kool 1.102.60, Deen-echo witte 1.504.40, kro ten 3.40, rapen 0.801.90 per 100 kg.; bloemkool le soort 19.60—19.70 per 100 st. Aanvoer: 17,250 kg. uien, 11,000 kg. peen, 51,600 kg. 100de kool, 130,000 kg. gele kool, 64,600 kg. Deensche witte, 235 kg. kroten, 2800 kg. rapen, 905 stuks bloemkool. PiURMEREND, 25 Nov. 1924 10 stapels fabriekakaas per 50 kg. 50, RiM^ 61; 5 stapels boerenkaas pei' 50 kg. Rit 63.50; 8707> kg. ihoter per kg. 2.35245; 491 runderen: 315 vette per kg. 0.90125; 166 melk© en gelde 150425; 10 stieren; 33 paarden 150250; 16 vette kalveren per kg. 1.501.70; 180 nuchter© idem: voor de slacht 15—47, voor de fok 16—36; 745 vette varkens: voor de zouterlj per kg, 0.70—0.76, voor die slacht per kg. 0.760.84; 79 magere varkens 2448; 181 .biggen 10—20; 979 schapen en overhouders: schapen 4063, oevrhouders 3042; 78 hokken; 204 ganzen 7j50950; 18 zwanen' 14; 50 *«iir appelen 25; 150 zak peren 13. Eiereitveiling. 1290 kipeieren pe- 100 1013.50; 306 eend eieren per 100 8—830.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 7