I Opruiming Winterjassen Tweede Blad Onze Sint N!oo!sas-Pr!Jsvrasg PLAATSELIJK NIEUWS Heidersche Maatschappij tot Glasverzekering, VAN ZATERDAG B DECEMBER 1924. Uitslag der openbar© verkooping op Woensdag 8 Deo. JA, gehouden door notaris Baas, in „Musis Geruim5' alhi er. Het onlangs nieuw gerestaureerde Huis, maar de eischen des tijós ingericht tot sla gerij, en eri aan de Nieuwstraat No. 27, hoek Hartestraat, groot 93 cA. Kooper de heer H. van Pelt voor 6225. Het Huis en erf met 'boet aan de Spoor straat No. 88, groot 90 oA. Kooper de heer W. Bierenbrooaspot voor 4550. Het Huis en erf aan de Laan No, 29, groot 1 A. Kooper die heer D. 8. Beek Q.q. voor 8060. Het Fv.:.? en erf aan de Molenstraat No. 206, groot 51 cA Kooper de heer J. Freeke voor 901. Het Huis en erf aan de Molenstraat No. 206a, groot 87 cA. Kooper de heer A. de Goijjer voor 531. Hut Huis en erf aan die Koningstraat No. 90, groot 1 A. 60 cA. Kooper de toer T. Tie- ttemaua voor 4000. Aanbesteding Donderdagmiddag werd door die eigenaars in Oafé „De Pool" aanbesteed': Het weder opbouwen van de onlangs ver brand© Boerenplaats, genaamd „De laatste reis", staande in het Koegras (gom. Heider). De volgende biljetten waren hiervoor in gekomen: G. Hoornsman, Juliarwdorp ƒ8565; H. van Pelt, Helder ƒ3770; G. Groot, Helder 8973; C. de Graal, Moerbeek, gem. Oude Niedorp 4200; M. Sckrieken, Stolpe, gem. Zijpe 4088; M. O. van der Plas,, Helder 4288; H. en D. v. d. Plas, Broek op Lan- gend'ijk 4325; J. Toes, Groote Keeten 4470; D. de Graal, Julianadorp 4500; O. J. Reljers, Helder 4805; K. Westra, Warmenhuizen ƒ4852; A. v. d. Wal, Hel der ƒ5815. Uitslag der aanbesteding voor tot onder houd der Helderscto zeewering gedurende de jaren 1925 en 1926, gehouden op 5 Dec. Ingeschreven: I. O. Kooiman, Hariingen 27800; M. O. v. d. Plas, Dordrecht 24300; Gebr. Van Pelt, Helder 24128; P. Daalder, Alkmaar ƒ24100; J. de Vries, Amsterdam 23780; J. Keesman Gz., Schagen 22138. Openstelling Gasbrng. Na een reparatie van ongeveer vier we ken, is de brug over de Gasfabrieksgracht, gisteren weer voor het publiek en ver keer opengesteld!. Volksonderwijs. De vergadering, van de afdeeling Helder van „Volksonderwijs" op Dinsdag a.s. in „Thalia" vangt te 8 uur aan. Abonnementsconcerten van het Staf- Muzlekcorps der Kon. Marine. Het eerste der zes te geven abonnements concerten is èn voor den nieuwen kapel meester, den heer Leistikow, èn toor tot Stafmuziekkorps zeil, een succes geweest. Vergissen wij. ons niet, dan handhaaft, het korps onder dien nieuwen chel zijn oude reputatie niet alleen, doch is bezig een nieuw bloeiend' tijdperk te scheppen, waardoor het nog grooter aanspraak zal maken op het oonoert-bezoekend piubliek. Treurig, op den eersten avond, was de opkomst der anders .toch geregelde bezoe ker^ bijna ontmoedigend) voor den leider, die bij' een eerst optreden een waardiger ont vangst had verdiend. Zoo ergens, dan hebben de wegblijvers hier ongelijk en zullen mettertijd hun afzijn betreuren. Zou werkelijk de malaise van invloed op deze slechte opkomst zijn? Hoe dan te ver- Maken de groote opkomst van het publiek op het volksconcert? Is het, in het belang der kennismaking met goed uitgevoerde orkestmuziek, niet een eereschuld voor velen metterdaad deze con certen te steunen? Mogen wij, „Nieuwedlepers", niet trotsch zijn op een symphonie-korps, in staat onze begrippen over orkestwerk te verruimen? Doet het niet zonderling aan, dat wij megeeren wat elke andere gemeente zou be- geeren? Laten zij, die anders trouwe abonné's der concerten waren, tooh vertrouwen steden ia de leiding van den heer Leistikow, die toch door een erkende commissie uit vele candil- daten tot dit ambt is gekozen. Met klem doet het comité een beroep op de Helderscto burgerij, speciaal op hen, die anders .trouwe bezoekers der abonnements concerten waren. Laten velen toch itoonen meer hart voor de zaak .te tobben. Het doen voortbestaan dezer ooncerten moet een gewichtige factor zijn zich ia grooten getale op te geven als abonné bij den toer O. de Boer Jr., Bureau Held. Courant, J. LEBWENa, Dir. Muziekschool, Pr. Herudriklaan 11. Gemeentelijke Grondpolltlek. Men herinnert zich den strijd, welke al hier voor eenigen tijd, voornamelijk in ons blad, gevoerd is over de gemeentelijke groad- politiek, in 't bijzonder over de vraag, wat het meest gewenscht is: uitgifte in erfpacht, zooveel mogelijk verkoop of een combinatie van beide stelsels. Ook in den Raad is hier over gesproken. Tenslotte werd de zaak in dien zin beslist, dat het erfpachtsstelsel be houden bleef, doch de verkoop van grond, die zich daarvoor leende, niet uitgesloten werd. Thans is deze kwestie ook te 's-Graven- Ingezonden Mededeeling. gevestigd te HELDER - opgericht 1904. Directie: Firma GEBR. H00GERDUIJN, MIDDENSTRAAT 18-20—24-29. In deze Maatschappij worden alle glasruiten verzekerd tegen de laagste noteering. Direct plaatsing van ruiten. Int. Comm. Tel. 74. (Het Foutenverhaal), hage weer actueel geworden. Het inmiddels afgetreden raadslid H. J. Borghols (R.-K.) had' destijds ter zake een motie ingediend, welke na diens aftreden door zijn partijge noot Van Vuuren werd overgenomen. Door B. en W. is thans prae-adviee uitge bracht over de motie-Borghols (thans Van Vuuren), waarin te kennen wordt, gegeven, dat de schuldenlast der gemeente de toe laatbare grenzen heeft bereikt, dat alle niet strikte uitgaven dienen te worden vermeden en dat zonder gebiedende noodzakelijkheid geen gronden meer moeten worden aange kocht en gronden waarvan- het bezit voor de gemeente geen belang meer heelt geleidelijk verkocht. B. en W. geven niet toe, dat de schulden last „de toelaatbare grenzen" toeft bereikt. Zij erkennen, dat de schuldenlast groot is en dat het wenschelijk is zich bij niet on middellijk noodzakelijke uitgaven beperking op te leggen. B. en W, wijzen er voorts op, dat in die laatste jaren reeds groote matiging op het punt van grondaankoop is betracht. Teèen verkoop van gronden als stelsel toeft het ooilege overwegend bezwaar, doch zij kunnen zich gevallen indenken* waarin tegen verkoop van grond' geen bedenkingen bestaan. B. en W. geven derhalve den Raad In overweging de motie -niet aan .te nemen. De opmerkingen van het College te 's-Gra venhage komen dus vrijyel met die alhier aangenomen houding overeenl Reclame- en HuisvIJjttentoonstelling. In de Woensdagavond gehouden eind- vergadering van het Comité van boven genoemde tentoonstelling, georganiseerd ten voordèele van de plaatselijke afdeeling van „Herwonnen Levenskracht", werd het flnanciöel verslag uitgebracht. Uit dat verslag bleek, dat tot op heden een saldo kan geboekt worden van f850.wat tot f 1.000.kan opgevoerd worden, als de loten in den loop van deze maand nog geplaatst worden. De trekking van de verloting zal plaats hebben op 9 Jan. a.s. De pryzen voor deze loterij zullen in de eerste week van Januari worden geëta leerd in de etalagekast van den winkel van den heer Luijckx, Weststraat. De voorzitter van het hoofdcomité, de heer P. Th. Luijckx, bracht na het uit brengen van het verslag, hartelijke woor den van dank aan allen, die hadden mee gewerkt om dit succes te verkrijgen. Bij monde van den heer J. A. N, Stadtman werd den heer Luijckx een groote foto in lijst van het comitéinamens dat comité met woorden van dank overhandigd, terwijl door den heer D. J. Snel als voor zitter van de plaatselijke afdeeling van H. L., den heeren Stadtman en Jacques eenzelfde foto in kleiner formaat werd aangeboden, als blijk van waardeering voor hetgeen de drie genoemde heeren in het bijzonder in deze weken hadden gepresteerd. „Boefje", van Brusse door het Ver. RotterdL Hofstad TooneeL Mem schrijft ons: Het is voorzeker een eerste klas kunst avond d'ien het Heldersche publiek Maan dag 16 Dec. wacht, waar de Casino-directie een uitgelezen gezelschap als het Vereen. Rotterdamsch Hofstad Tooneel van de Koninklijke Schouwburg te 's-Gravem- hage voor Helder heeft geëngageerd. Ontegenzeggelijk zal het dian ook iets bijzonders op tooméeigebied zijn ,want èn dit keur-gezelschap onder directie van Cor. v. dL Lugt Melsert en Fïits Tardaud èn het inslaande overweldigend mooie stuk „Boefje" van' den bekenden schrijver Brusse, hadden bij helt Nederiamdsche pu bliek 'in tal van gproote steden een enorm succes. Meer dan 178 keer is het reeds opge voerd, ineer dan 178 keer heeft het pu bliek zich voor den Schouwburg verdron gen om de groote kunstenares Annie van Ees in haar glansrol' van Boefje te zien optreden. Wiji twijfelen dan ook niet of voor deze uitblinkende voorstelling zal Casino vol stroomen, niemand zal zich deze bijzon dere gelegenheid voorbij laten gaan. Dat alles in de puntjes verzorgd ls, be hoeft geen betoog, als men weet dat 't 'ge heel onder persoonlijke leiding en mede werking staat v.an onzen grooten' acteur Cor van der Lugt Melsert, die met zijn uitgebreid gezelschap van 18 personen en het speciaal voor dit stuk vervaardigde décor, uit den Haag overkomt. Ingezonden mededeellnjf. grootst gesorteerd Kleeding- magazijn Keizerstraat 62-63-44. Vergelijkt onze prijzen en kwaliteiten. Wij zijn ruim 30 goedkooper In deze opruiming. Als er iets is, waar wij in ons redactioneel© leven-van-allen-dag pleizier.van tobben ge had, dan is het van dit in 't vorig „Juttert je" verschenen, foutenverhaal. Dit was nu eens iets, waaraan letterlijk door iedereen, groot of klein, kon worden deelgenomen. En dat deze prijsvraag in den smaak onzer lezers en lezeressen is gevallen* zal uit tot volgend© overduidelijk blijken. Des Malandagsmorgens begon de stroom van brieven te vloeien; en dl© is blijven vloeien tot Donderdagmiddag .te 2 uur, toen wb de inzending gesloten todden. Dinsdag avond' waren reeds 140 oplossingen ingeko men, Woensdagavond was dit aantal aan gegroeid tot ruim 800, Donderdagmorgen waren er 438, Donderdagmiddag te hall een 518, en Donderdagmiddag te 2 uur 605. Men begrijpt welk een ontzaglijk werk tot op maken, en nazien, uitzoeken, sorteeren, enz. dezer brieven was. Musschen, wij kun nen onzen lezers verzekeren, dat ah© oplos singen zijn nagezien, elke brief is gelezen en de antwoorden zijn getoetst aan die onze; tenslotte moest al ons kantoorwerk blijven liggen voor de lectuur van deze brieven. En wij' allen, die dit werk verrichtten, heb ben kostelijk genoten van al deze heerlijke, spontane epistels. Daar waren er bij* die met geweldigen ernst de verschillende problemen, die zich in het Foutenverhaal voordeden, hadden getoetst, die vellen folio-schrijfpapier hadden volgeschreven met nauwkeurige analyse van elke fout.. Daar waren ook slor dig geschreven, haastig neergepende brie ven, die kort de fouten aangaven; daar waren er, die wellicht htm heelen Zondag besteed hadden aan' de beantwoording, te rekenen naar hun moeitevolle pogingen om zich schriftelijk uittedrukken. Daar waren er van kinderen: verrukkelijk van naieveteit en van zwaren ernst; er waren grappige van men- schen, die den humor ervan naar voren brachten, er waren sarcastische, die den draak staken met die „nonsens", er waren fijn-ironische, die de foutieve mededeelingen uitbreidden, er waren er en heel wat! die' ons gevoelig op de vingers tikten we gens slordigheden in taal1- en uitdrukkings wijze, er waren, kortom, zeshonderd, en vijf zeer uiteenloopende, elk voor zich uiterst amusante epistels, die ons een recht-genoe- gelijke week hebben bezorgd. Vóér wij op een en ander ingaan* willen wij beginnen een woord van hartelijken dank te richten tot onze lezers, die zich zoo ge weerd' hebben. Tevens brengen wij' hun een welgemeend compliment. Een prijsvraag als deze is bij' uitstek geschikt als steekproef ten opzichte van. dé kunst van nauwkeurig lezen. En het is merkwaardig te zien -met hoeveel nauwkeurigheid' hier gelezen is, hoe zorgvuldig gespeurd' is naar fouten. Ja, in hun ijver gingen velen te ver, en zochten fouten waar ze niet waren. Helaas helaas voor onze eigen reputatie bedoelen wij zijn vij ten opzichte van enkele onjuistheden zeer gevoelig op de vin gers getikt. „Het verhaal speelt begin De cember", zoo schreef men, „dat ls dus De cember van het vorig jaar. Maar toen be stónd de Nieuwe Duinweg nog niet". Bravo! de opmerking is zeer juist. Herhaalde malen is ons verweten, dat wij, zeiden „Ha, einde lijk! hoorde men hem mompelen!" terwijl er niemand' was om het te hooren. Ook daar voor hulde. Ofschoon wij dezen regel niet als foutief kunnen erkennen, zijn er zeer zeker tegen dergelijke zinledige rhetoriek bedenkingen in te brengen. Het eigenaar digst was, dat zeker wel 80 van de inzen ders zulke vreemde begrippen over wan delen heeft. „Men wandelt niet als men in een stevigen pas langs het strand) loopt", zoo schreven zeer velen; sommigen voegden er bij: „en zeker niet in begin December bij guur en winderig weer". Het is wel' aardig zoo'n opmerking te lezen, omdat men hier door een goed idee krijgt van tot begrip wandelen, dat de meesten er op na houden. Men schijnt dat met *kuieren" of „slente ren" te vereenzelvigen. Wij zullen nu allereerst de opzettelijke fouten aangeven, zooals die door óns zijn vastgesteld, en daarbij, voor zoover noodig, een-ige toelichting geven. 2e fout. „De eb, die het strand had om spoeld". Dit doet de vloed; tot spreekt van zelf, dat niemand hier ingevlogen is. Dat zou, voor een inwoner ©ener zeeplaats, ook niet behoorlijk zijn. Ook hier werd de juiste opmerking gemaakt, dat de vloed tot strand wel be-, doch niet omspoelt Alweer: bravo voor deze opmerking! enz. Hierover kregen we kostelijke, weten schappelijke beschouwingen, berekeningen, becijferingen* enz. 5e fout. Palingtrekken. Natuurlijk vloog geen enkele Nleuwedieper hierin. Dat moet zeker „sardlentrekken zijn", schreef ons een vissctorman* anderen weer hielden uitvoe rige beschouwingen omtrent den tijd waarop haring wordt getrokken; een Amsterdam mer vermoedelijk zeide* dat palingtrek ken indertijd in de hoofdstad van tot land geschiedde, maar nimmer aan de kust van Nieuwediep, enz. 9e fout. „Do Record Reign". Als bewijs hoezeer de stranding van dit Engelsche scheepje op den dijk indertijd de belangstel ling van de bevolking heeft gehad, was ook dit een aardig experiment. Niet alleen, dat iedereen precies weet te vertellen, dat de „Record Reign" op den dijk strandde, maar versoheldenen kennen nog precies den da tum in de eerste dagen van Januari 1922. Men is hiermede uiterst gereserveerd te werk gegaan: daar konden wel eens addertjes tusschen het gras verborgen (zitten. En men heeft zorgvuldig den kalender nagegaan, én kwam tot de conclusie, dat In 1920 de 4e November op Donderdag viel. „Maar toen werd' de HeÉersche Courant nog niet op Donderdag uitgegeven", schrijft een lezeres. Hoewel de opmerking onjuist ls, want de Donderdagsche uitgave dateert al uit het eerste oorlogsjaar, verdient zij' toch te wor den vermeld ten bewijze van den ernst waar mee men gezocht heeft naar de fouten. Dat de film „Hou je roer recht" eerst kort geleden vertoond) werdi, weet 90 van de oplossers. Beter bewijs van de groote be- teekenis van de 'bioscoop voor ons dage- lijksch leven kan men' niet verlangen. Wij komen thans tot de sorteering der antwoorden en d© toewijzing van de pryzen. Het werd ons daarbij al heel gauw duidelijk, dat de beantwoording in de meeste gevallen strandde op de derde en vierde fout. En het was jammer, dat juist zij', die deze aange geven hadden* in enkele andere weer onjuist waren. Zoo hebben verscheidenen bijvoor beeld de 7e fout aangegeven, maar den daarop volgenden zin: „Prachtig, maar er kon wel eens wind komen" in tweeën ge knipt, en dus het woord „prachtig" en de uitdrukking „er kon wel eens wind komen" als twee fouten gerekend. Bij schifting van de antwoorden kwamen wij tot de volgende getallen: Aantal aangegeven fouten: Aantal Inzendingen: ia ii 14 22 10 89 10 67 17 119 18 144 19 189 20 52 21 8 De prfjzea. Voor de overige prijzen moest onder de oplossingen van 21 worden geloot. Deze vielen ten deel aan: 2e prijs dames Mej. G. Nieseirik, Huisduinen. 2e prijs heeren H. Oatshoek, Middenstraat 8; 3e prijs dames Mej. M. Schilperoort, To renstraat 80. Wij feliciteeren de gelukkige winners en doelen mede, dat rij tot hedenmiddag 5 uur de prijzen kunnen afhalen; verder Maandag. Hieronder een bloemlezing uit de vele commentaren en opmerkingen, die men bij d© beantwoording maakte. „Het liep tegen den avond". Dat kan niet, de avónd kan niet loepen. „De Record Reign is daar niet gestrand, die strandde op den dijk bij de Frissche Morgenclub". „Men heeft nog niets gehoord van den brandstichter, die den vuurtoren in brand stak". „Veel plantkunde ken ik niet, maar ik geloof niet, dat in December daar duin- viooltjes staan". „Deze inzending geschiedt döor het man nelijk geslacht". „Hij heb vergeten z"n oog op te rapen, dat op de advertentie gevallen was". „Die meneer heeft stellig geen vroolijke step gefloten, het zal wel een treurmarsch zijn geweest, want zijn gewrichten deden hem pijn". Een inzender heeft twee groote folio vel len volgeschreven en maakt zijn excuus: ,,'t Spijt mij* dat ik niet beknopter kon. zijnl" „De wandelaar had tot niet te vragen wat er zat, want het was zelf een vissctorman en die weet het ook wel". „En wordt ook niet met meneer aangesproken". „Je kan hem niet hooren mompelen, want hij was eenzaam". Heele goede opmerkingen, Dina! „In December loopt men zeer zeker niet blootsvoets, en nog minder zonder pantalon of kousen, want u beschrijft alleen een wol len trui." Dezelfde inzender: „Z'n vrouw zal hem in December niet uitsturen om duin- viooltjes te zoeken, en dan zeker niet in een enkele woEen trui". „De zon verdwijnt aan den horizon* jniet in zee, anders dooft hij uit". „Hij kon ze niet uit zijn linkerzak halen, want hij had ze in zijn rechterzak gedouwd''. .Aangenomen dat een heel gewoon ont wikkelde vrouw is, dan zal zij toch niet de enormiteit tobben aangedurfd* een dergelijk verzoek tot haar man te richten, terwijl men bij iemand* die gewoon is zich in een blauwe trui te vertoonen, niet zooveel gevoel van Flora kan veronderstellen". „Wat een snoodaard, een Heldersche Cou rant in stukken te scheuren". „Duinviooltjes, wat vond' zijn vrouw dat fijn, Het zullen wel verdorde heidebloempjes zijn, Ik heb er de heele week op zitten broeien, Zou er een St. Nicolaasgeschenk van groeien?" „Waarschijnlijk was d'e mededeeling, dat tot verhaal 22 fouten bevat, op zichzelf óók een „canard". „En: wanneer men knielt, is bukken toch niet zoo moeilijk, dat men er zoo gauw pijn in d'é gewrichten van krijgt; vooral niet als 't is om duinviooltjes te verzamelen uit den loozen duingrond. M'neer was misschien jichtig". Ansy schrijft: ,HU kan zulke wande lingen niet op andere dagen wel meer doen, want zoo'n wandeling is onmogelijk, door de onzinnige dingen, die er in voorkomen". Wat 'n wijsneus, hé? Het fluiten van een vroolijke step was velen ook te machtig. De een meende dat het wel een treurmarsch zou zijn geweest, omdat hjj. geen duinviooltjes had' gevonden, een ander zeide dat het spit in zijn rug hem wel niet in de vereischte stemming daartoe gebracht zal hebben, een derde beweerde, dat je een step alleen kon dansen en niet flui ten, een vierde schrijft: „Laat hem zijn vroolijke step maar fluiten, ik dans hem liever'. Het voorover buigen en daarna neerknie len* alsmede het scherp speuren als de zon al' onder is was ook velen een strui kelblok. En men meende, dat hij geen pijn in zijn gewrichten kon hebben, maar hoog stens in de lendenen van 't bukken. Hij' behoefde den terugtocht niet te aan vaarden, hij was al op den terugtocht. We derom een zeer juiste opmerking, die blijken geeft van goed' lezen, al behoeft men het niet noodzakelijk daarmee eens te zijn. Immers, de terugtocht was nog niet aanvaard', hij was tot nu toe nog bezig aan de „Wandeling". Anderen schreven, dat men ter plaatse geen duinen vindt (onjuist!) dat hij zich op den Duinweg bevond, dat de vier (acht) stukken, op het duin uitgespreid bij harden wind* wel weg zouden waaien, dat een krant geen ideale verpakking is voor duinviooltjes. Iemand* die zich „Speurder" noemt, noemt ais 28e fout: Hoewel deze fout er niet in staat, is dit Ie fout. „Achter het zich scherp afteeke- nende „Onrust" was de winterzon in zee verdwenen". Zooals wij zelf reeds in ons voorbeeld zeiden* gaat in December dé zon meer naar het zuidwesten onder. Verschil lende grappenmakers maakten bezwaren tegen de „in zee" gezonken zon. Daarvan volgen hieronder enkele voorbeelden. 3e fout. De stralenbundels van den vuur toren. Hier zijn velen ingevlogen. Wat toch is het geval? De vuurtoren wordt ontstoken al tobben vele woordzifters gemeend te moeten opmerken, dat niet de toren, doch het licht wordt ontstoken, onmiddiuijk na zonsondergang. Daar de man aan bet strand wandelde, toen de zon juist achter den 'hori zon was verdwenen is het zoo goed, lezers? nam hij waar, dat het licht van den vuurtoren werd ontstoken. Maar als de zon onder is, is het op onze breedte nog geen avond'. Onze rijwielwet veroorlooft zelfs wielrijders eerst een half uur na zonsonder gang hun lantaarn aan te steken. En zoolang tot taiet donker is, ziet men in Huisduinen het licht van den vuurtoren niet als stra lenbundels. De meeste van de oplossers zijn hier ingevlogen en slechts betrekkelijk weinigen hebben de onjuistheid van deze op merking aangegeven. Ook hier waren de letterzifters, die zeiden: „het licht keert niet terug, de lantaarn draait", enz. ie fout. Het draaiende licht één-twee, één-twee, dan weer niets. Hier waren er meer dan bij de vorige fout, die haar ont dekten. Want tot licht draait één-twee-niets, 6e fout. Twee masten op dé Zuiderhaaks. Ook deze fout heeft iedereen ontdekt. Maar eigenaardig* op tal van wijzen. De een schreef ons: „Er zitten geen twee masten op de Zuiderhaaks, maar één", een ander (en dat waren 'trouwens de meesten, die het dus bij 't goed© eind hadden) „het is de Zuider haaks niet, maar de Razende Bol". Achter eenvolgens was er een mast, twee masten, zelfs eenmaal waren drie masten te zien. „Masten ritten niet, maar staan, een schip rit", schreef 'n ander. De masten, welke daar te zien zijn maar zeker niet op een De cemberavond als de zon al).onder is, luidden verschillende opmerkingen werden toe geschreven o. a. aan de navolgende sche pen: „Ninian Paton", „Kaiser Wilhelm", „Serbia", „Tuscar", „Turbo". Ook deze fout is een aardige steekproef geweest om te zien hoeveel menscben den juisten naan, nog weten. 7e fout. „Mooi -weertje, meneer". Alle inzenders waren het er over eens, dat dat fout was, 8e fout. „Prachtig, maar er kon wel eens windi komen". Maar het waaide al, luidden alle antwoorden; niemand vliegt erin. 10e fout. De uitgegane pijp. 11e fout. Hij daalde de trappen af. 12e fout. Sloeg linksaf. Een enkele, die opmerkt: „Als hij de trappen afdaalt, komt hlf weer aan het strand", of: „Als hij linksaf slaat komt hij met zijn neus in het prikkel draad". Anderen zeggen: „De nieuwe Duin weg was er toen nog niet" (wij haalden dit boven reeds aan, de opmerking is zeer juist). 13e fout. De ondergaande zon. „Maar meneer, de zon was al onder, dus kan hij toch nooit meer schijnen", schrijft een meisje keurig netjes. De opmerking is heel goed, maar ze mag de zon nooit meer man nelijk maken. lie fout. De duinen in .Zwitserland. Dood-ernstig schrijft men: „In Zwitserland vindt men geen duinen, maar bergen en ook rotsen". „Duinen in Zwitserland, t is om te gieren", oordeelt een lezeres. Ook hier is al- zoo niemand' ingevlogen. Jammer genoeg! 15e fout. De versche sigaar. „Eqp, ver- sche sigaar is nat", oordeelt iemand. Men houdt breedvoerige totoogen ten bewijze, dat de man geen sigaar kan opsteken, omdat hij geen lucifers heeft, en ook geen sigaar bij zich kan hebben, enz., enz. 15e fout. De binnenzak van zijn jas. „HU heb een trui aan, meneer", luidt een van de briefjes, „dus kan hij geen sigaar uit zijn zak halen". Trouwens, in het begin tobben we daarover ook menige spottende opmer king moeten hooren* omdat hij; al wande lende, een sigaar uit zijn koker haalt en die weer opborg toen hij ontdekte geen lucifers te hebben. Waar haalt hij die sigaar van daan, daar een trui geen zakken heeft? Ik wil u in vertrouwen wel zeggen, lezer: hij had' in den binnenzak van zijn vest een siga renkoker zitten met sigaren. Hier wordt echter gesproken van een jas, en dus is' d'it fout. 17e fout. De courant van Donderdag 4 November, en tegelijk 18e fout. De advertentie „Hou je roer recht". 19e fout. De rechterzak van de jas, waar in de stukken van de krant werden gestopt. 20 fout. De acht stukken* die werden gehaald uit den 21e fout. Linker binnenzak. 22e fout. De duinviooltjes in December. Neen, daar vliegt niemand ln. Een enkele twijfelaar stelt aarzelend de vraag: „zijn die er nog in December?" Een ander schrijft: „in de duinen groeien geen viooltjes", „wel groeien, niet bloeien", meent een derde, enz. En heerlijke commentaar, dat hierbij ls ge geven! 12 2 22 2 Ie prijs dames viel ten deel aan Piet en Dora Greaves, Van der Hamstxaat 20, voor 22 goede oplossingen. Ie prijs heeren aan' J. Alexander, Emma- straat 69, voor 22 goede oplossingen. 3e prijs heeren B. Doon* Breestraat 8. 1

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 7