4/3 x GEMENGD NIEUWS zakte kous te zullen dragen en geen regen hoedje op te zetten als ze.ja, nu wordt het toch weer wat raar. Wat den agent betreft, die kreeg een fflne sigaar van den meneer van de midder nachtzending en behoefde ook geen rapport te maken. Hetgeen altijd een prettige een satie geeft, want een agent is óók een mensch. J. „Want zoldt geer dan gedoon hubbe. De 46-jarige Duitsche mijnwerker W B. had op 14 October te Kerkrade met een vriend, wat veel gedronken en toen den 61-jarigen winkelier J. W. Salden met een stok op het hoofd geslagen. Een paar dochtertjes Van Salden, waren bij hun va der komen klagen, dat twee dronken ke rels' op hen waren afgekomen. Toen Sal den naar buiten kwam stond één van die mannen op de stoep, dronken met een stok te zwaaien, en sloeg den winkelier op het hoofd. Het 0. M. eischte 25 boete of 25 dagen hetehtenia Daarna werden' de rollen omgekeerd want de mijnwerker had ook een klacht ingediend, omdat Salden hem met zijn eigen stok op 't hoofd geslagen had. Dit was waar. De oude S. had den dron ken Duitscher zijn stok afgenomen en hem daarmede ook een slag gegeven. „Dat had ge niet moeten doen zei de president". De oude man verdedigde zich aldus: „Mer Menier de richter, es nuch dat ge passeerd waor, dat zoe'ne zaate vent dee de kinder kump lastig valle, en este get de vaan zeks, kumper dao in eln vreeimde taal veur dich staon keeke en spinge wie elne gek, en sleit dich op Óen eige grond; audh nog met eine stek op dene kop wèl, zoiste dan neet giftig weurde?. nou, en doe hub ioh 'm met z'n eige stek auch eint gegeve.maog det neet. waat zoidt geer daan gedaon hubbe?" De rechter lachte en dacht er het zijne van. Het O. M. kon de verontwaardiging van den ouden man "best begrijpenmaar „ge had hem niet moeten naloopen, dan wordt de wettigo zelfverdediging over schreden". Spreker eischte echter slechts 2 gld boete of 2 dagen hechtenis. (Tel.) i Nachtelijk rumoer van een krankzinnige. Gistermorgen in ale vroegte zijn verschil lende straten van het noordelijk stadsdeel van Rotterdam in rep en roer gebracht door de daad! van een krankzinnige. De 46-jarige J. K., die reeds verschillende malen in Maas- oord verpleegd is geweest en die thans bij zijn zuster In de Schoterbosdhstraat woont, wist omstreeks halfvijf aan zijn bewaking te ontsnappen. Hij bemachtigde een tamboer majoor-stok, die aan zijn zwager toebehoort en vluchtte daarmee in zijn ondergoed de straat op. In verschillende straten sloeg hij de ruiten van buizen in. Eenige politieagenten slaagden er ten slotte in hem te overmeesteren 'De politie heeft bij de pogingen om den ontvluchten krankzinnige K. te overmeeste ren eenige revolverschoten gelost. Een po litieagent, die niet Wist met wien hij te doen had, loste eerst ter schrikaanjaging een schot in de lucht Toen K. daarop den agent te lijf ging, loste deze uit zelfverdediging nog eenige schoten. Twee daarvan troffen den ongelukkige in het rechter dijbeen. Na voor- ioopig aan het bureau aan den Bergsingel verbonden te zijn, is hij naar het ziekenhuis overgebracht („Teiegr."). Zedenbederf onder kinderen. No. 69 van het „Tijdschrift voor Arm wezen, Maatschappelijke Hulp en Kinder bescherming", geeft een artikel van A. W. Dudok van Heel, waarin gewezen wordt op een lezing, die mr. A. de Graaf op de jaarvergadering van de Midder- nachtzending V ereenagihg gehouden heeft over het „Zedenbederf onder kinderen". Mr. De Graaf zed: Zedenmisdrijven met kinderen onder allerlei vorm zijn in de laatste jaren sterk toegenomen. Van een optreden om dit kwaad tegen te gaan, op eenigszins be langrijke schaal is nog niets gebleken; in tegendeel zijn in dien laatstee, tijd dopr bezuiniging voogdijraden en vereenigin- gen zeer in hun werken beperkt N*iet alleen in volkskringen, maar ook in zjg. betere kringen is het bederf inge slopen. Als oorzaak wordt èn door den schrij ver èn d'oor mr. De Graaf de tuchteloos heid! genoemd, het toegeven van de ouders, omdat zij er niet tegen op kunnen. „Vroegrijpheid' van de kinderen, slechte lectuur, gebrek aan zélfbeheersching, vooral ook het loslaten van allen gods dienst, treedt bij dit alles zeer sterk naar voren. Slechte verhoudingen in de huisgezin nen, ongeschiktheid tot opvoeden, woning nood, worden als oorzaken van deze ver wildering genoemd. Het voorkomen van zwakzinnigheid bij dte moeder in verwaarloosde gezinnen geeft aanleiding tot den kringloop van allerlei misdrijven. Ook worden dikwerf uit gemakzucht de kinderen op straat gestuurd zonder toe zicht. Ongelooflijk onverschillig en onnaden kend' handelen soms de ouders. Als in een verdacht café geregeld meisjes onder de 16 jaar worden aangetroffen en door jon gens worden getracteerd, vinden de ouders het veelal niet zoo érg. „Het is er ge zellig". Hoe dit kwaad te voorkomen, te gene zen? Mr. De Graaf meent, dat de strijd moet worden aangebonden tégen de uit huizigheid der ouders, tegen de ongezel ligheid in zoo vele gezinnen, maar niet minder tegen de slapte en de verderfe lijkheid op dit gebied Volkomen gebrek aan karaktervasthek is oorzaak dat de kinderen leiding misseq men ziet dit zelfs in godsdienstige gezin nen. Er is geen toezicht op bioscoopbe zoek en lectuur. Ernstig wordt ook gewaarschuwd tegen verderfelijke en onverantwoordelijke pro paganda op quasi wetenschappelijke gronden, op te vroege inlichting, die dik wijls juist het tegenovergestelde uitwer ken' van dat, wat men bedoelde. „Van oneindig grooter invloed' is de in directe invloed van ouders en opvoeders, de geestelijke atmospheer in huis, de aard der gesprekken, het wezen zelf der opvoe ders. Wat deze dóen is altijd dloor zaaien in de onbewuste donkere aarde van het kim derbart, goed zaad of slecht zaad. Onver biddelijk komt hest op, later." Precies als bij Iedereen. De huismoeder die worstelt tmet de steeds erger wordenden dienstboden- sohaarschte en noodgedwongen haar eigen 'boontjes gaat doppen, denkt soms met een gevoel van jalouzie aan de rijk' sten en allerrijksten, aan de grooten der aarde, die een heirieger personeel tot hun beschikking hebben en waar dus, uit den aard der zaak, alles steeds op rolletjes moet gaan. Och, konden zij eens achter de scher men kijken, konden zij één enkelen dag maar den gang van zaken gadeslaan in zoo'n, op groofe leest geschoeid huis houden. Hoe zouden zij zich zélf gelukkig prijzen van wege het bescheiden milieu en wat er mee samenhangt. Op zijn wenken bediend worden. Ook voor den Ibest gesitueerde blijft dit imaar ai te vaak een vrome wensch, een niet te vervullen Ideaal. „Toen koning Frederlk Wilhelm IV doodziek naar Potsdam kwam om er, zoo als hij zélf voorvoelde, zijn einde af te wachten", vertelt Paula von Bülow In haar onlangs gepubliceerde mémoires, „verna men wij, niet zonder verbazing en veront waardiging, dat de patiënt ln onverwarm de kamers toefde, 't Kon niet anders, werd ons uitgelegd, wantde kachels rookten. „Toen keizer Wilhelm I op zijn sterfbed een kop bouilldh vroeg, kon in de hofkeu ken aan dat verlangen niet worden vol daan. 't Fornuis was uit. In allerijl werd een lakei naar het diohtsbijgelegen res taurant gestuurd om daar het dampende vocht te halen." INGEZONDEN. Geachte Redactie, Onder de Raadsagenda Ln de Held. Crt. van 11 Dezer, lezen wij: Belasting. „Afwijzend advies op het adres van Gebr. Polak alhier, om vrijstelling van iel ast in g op toon eeivoorstellingen en an dere vermakelijkheden". algemeen belang niet één keer genoemdI Neen, dat is waar, niet in dezelfde redac tie, maar wel in dezélfde strekking mijn heer; Michels. Of ligt het weer aan mijn eigenwijs- en achterlijkheid, dat ik zelfs het geschrevene van den heer M. niet moer vat? Gij Schrijft toch in uw stukje van 2 Deo., n.L: „De uitgaaft raakt zeker de belangen dor gemeente", (dus algemeen belang, anders is daaruit niet te ooncludecren J. J. S.). 't Is alsof de heer M. nu zichzelf niet méér begrijpt, laat staan een ander. En dan vraagt de heer M., welk soort van ingezonden stuk zou de He^dL Crt. te zien geven, wanneer de meerderheid' van den Raad eens besloot op mijn voorstel, een bepaalde uitgaaf te doen en de minderheid besloot, dat het niet in het algemeen be lang was en zij zich (dus de minderheid) zou wenden tot Ged. Staten, om haar niet goed' te keuren. Welnu, mijnheer M., met toestemming van de Redactie der Held. Crt. zou u een ingezonden stuk te lezen 'krijgen (althans wanneer ik vermeende in mijn recht te staan) niets meer en niets minder betoo- gende, dan wat ik t h a n s daarin aangeef en waaraan gij u misschien zoudt dood- ergeren. Ik moet daarbij den heer M. de illusie ontnemen, mij te beperken ln wat genre ik mijn stukken wensch op te zetten. Ik schrijft en spreek nu eenmaal niet ln het milieu, waarin ik verkeer, doch waarin mijn gevoelens en' plicht mi, brengen, zoonoodig ook tegen handelin gen van Ged. Staten van N. H. En of lk daarbij dan alleen sta ln Nederland, zooals de heer M. belieft te zeggen, zal de tijd nog wel verder leeren, ten spijt van den heer Michels. Helder, 12—12—'24. Hoogachtend, J. J. 8CHOEFFELENBERGER, Alle Inlichtingen over verpleging, oprlch ting van een afdooling, propaganda worden steeds gaarne verstrakt door A. a BOS. Egmond aan Zee, December 1924. Door ons 1b evenwel geen vrijstelling, dus om een gunst gevraagd. Wèl hebben wij namens een tweetal dansclubs gerecla meerd of geprotesteerd tegen een fou tleve Interpretatie van de verordening op bovenstaande belasting. Aangezien er nog al eenig verschil bestaat tusschen het verzoeken om een gonst of het vragen om reefht, zouden wij langs dezen weg de zaak willen recht zetten. Overigens wenschen wij niet op het raadsbesluit vooruit te "oopen. U, M. de R. dankzeggend voor de plaats ruimte teekenen wij Hoogachtend', Uw. dn. Gebr. Polak. (Dir. Musis Sacrum) Het laatste woord! Geachte Redactie, De heer Michels schijnt zich niet al te lekker te gevoelen, gezien zijn repliek in uw 'blad van LL Donderdag 11 dezer, waarin hij zich trachtte te verdedigen argumenten, die met de zaak niet heb ben uit te staan. Men noemt dat in den volksmond' „zwakheid" aan argumenten. De heer M. begint imet te zeggen: dat n deze beslissing (dus van Ged. Staten) misschien de heer Sch. alleen staat, en wel in heel Nederland', notabenel Neen, waarde heer, de 8 tegenstemmers in den laad, zullen het daarover ook wel niet eens zijn met de meerderheid van het Hel- dersche puibliek althans niet! dit on dervind ik dagelijks in persoonlijke ge sprekken. En juist daarin zit de wroeging des heeren Michels. Op geen enkele aan merking mijnerzijds gaat de heer M. ia B.v.: waarom vroegen Ged. Staten eerst advies aan het College van B. en W. van Helder? Dit doet men niet met de wet in de hand, maar wel wanneer men niet zeker is van zijn zaak. De heer M. gaat zelfs terug tot 1919, waarin hij er irnij toen reeds op wees, dat gemeenten niet onder voogdij van Ged. Staten staaa Dit had ik maar liever verzwegen, waarde heer M., want de gemeenten staan in zeer vele ge vallen, zelfs in te veel, onder voogdij van Ged. Staten, Misschien dat de heer M. dit zelf niet zoo schrikbarend vindt, maar de stukken die hij te behandelen krijgt, wijzen het wel uit. Een ding deed mij goed, n.m. dat de heer M. zegt: dat een renteloos voorschot aan werkeloozen zoq afhangen van de omstandigheden enz., enz. Den wenk dus voor de werkeloozen van Helder. Laat het u gezegd zijn wer keloozen van Helder! Ook nam ik goede nota, dat, wanneer de heer M. In den Raad van Helder had gezeten, hij waarschjjn- ijk aan mijne zijde had gestaan. Bravo! heer Michels, een uiting uwerzijds, die mij doet opfrisBohen. Ik mag hieruit oonclu- eeren, dat mijn protest toch niet zoo heel eigenwijs en dom ls, waarvoor on- dergeteekende geregeld wordt uitgemaakt. Ja, zegt de heer M. verder, ik heb b.v. ia mjja stukje (dus dat van 2 Deo. LL) hét Behoeftige Nederlanders ln Dortmund. Meermalen werd reeds in de bladen mel ding gemaakt van de verschrikkelijke ellende die onder de Holanders te Dortmund heerscht, ook brieven van particulieren schetsen den toestand aldaar als zeer ernstig. Weliswaar worden zij! door de Nederland, sche regeèring ondersteund, doch de steun bedragen, die uitgekeerd worden, zijn uit den aard der zaak zeer gering en het is bitter noodig, dat deze lieden door een bijzondere actie geholpen worden door den komenden winter te komen. Indien dit door verstrek king van aardappelen, kolen en kleeding kan geschieden, dan is dit voor deze lieden reeds een groote tegemoetkoming en leniging van den nood', die bij hen heerscht. Zooals onze stadgenooten weten, geschiedt de verdeeling van een en ander door bemid deling van den Nederlandschen consul te Dortmund. Door het hier ter plaatse bestaande comité is reeds besloten tot het geven van een iief- daddgheidsavond' in „Casino" op Zaterdag 20 December as. Dat dit weer een avond van kunstgenot zal worden, getuigt de welwillende mede werking van verschillende dames en heeren waarvan de namen later per advertentie worden bekend gemaakt Om iedereen in de gelegenheid' te stellen dien avond te kannen genieten, is de entrée- prjjs gesteld op '50 cent Het Comité. Gezondheids-kolonies. Uitbreiding zonder kosten. In de 9 koloniehuizen van bet Centraal Ge nootschap worden in 1924 rond 148000 ver pleegdagen gemaakt of 10500 meer dan in 1923. In die huizen echter, ale alle met betrekke lijk geringe kosten tot winterverblijf zijn in gericht, ie in 1925 plaats voor het duibbele aantal. Zonder nieuw gebouw kunnen dus 300.000 verpleegdagen worden gemaakt 't Is bepaald merkwaardig en bedroevend tevens, hoe halsstarrig het Nederlandsche pu bliek vasthoudt aan zomeruitzending. 'Het is aangetoond door tal van deskundigen, het is bewezen door de ervaring, dat de resul taten 'e winters in geen enkel opzicht minder zijn dan des zomers. Het aantal gevallen van epidemische en acute ziekten is 's winters als regel geringer. Het is me niet duidelijk waar door, maar t is een ervaring, van jarenl. Wat een perspectief van bezuiniging! Dezelfde huizen bruikbaar voor het dubbele aantal zwakke kinderen! Bovendien lagere verpleegkosten per dag.! Ten slotte beter verpleging door gelegen heid tot het verkrijgen van een volledig corp6 geoefend personeel! Er ie nog iets merkwaardige in een oultuiur- 6taat als Nederland. Het Centraal Gentootsohap verpleegt nu reeds 20 jaar. Het heeft bijna 300 afdeelingen. In 800 gemeenten worden, behoudens hier en daar enkele door onze zustervereenigingen, geen kinderen uitgezonden. De uiterst gemakkelijke manier om door aansluiting bij een in 't binnen- en buitenland gewaardeerde organisatie, kinderen te ver plegen, wordt nagelaten door ruim 2/8 van het aantal Nederlandsche gemeenten. !t Ie beschamen d l Qualitatief, ja, staat ons land aan de spits. Quantltatlef hebben we ons de laatste jaren bijv. door België ver laten overvleugelen. Vele zwakke kinderen worden uitgezonden. 'Hun aantal verdwijnt echter haast ln het niet, vergeleken bij de velen, die de kuur noo dig hebben. Een schitterend en goedkoop middel om door zorg voor de jeugd de volkskracht te verhoo- gen, blijft onbenut. Een machtig wapen 'in den strijd tegen de tuberculose blijft ongebruikt. Het Centraal Genootschap kan zich einde lijk weer eenis onbelemmerd uitbreiden. Door de bouw van 2 nieuwe hulzen, waar van één een model-herstellingsoord wordt voor de zwak sten, door de gelegenheid om het ge- heele jaar door te verplegen, kan het Centraal Genootschap op de dubbele capaciteit worden gebracht. Artsen, huiebezoeksters, verpleegsters, on derwijzers en allen, die het belang van het kind ter harte gaat, span u eens ln om In één winter Nederland de plaat* te geven, die bet toekomt MARINEBERICHTEN. De lult. ter zee 2e kl. M.-R. P. Rcrbrslag ls don 15en Dec. a.s. geplaatst aan boord Wooht sohlp te Vlieeingen, tot het modemaken van eon oefening van 8 maanden. Op dienselfden datum wordt de adelborst le kl. M.-tR. H. J Landsman van Wachtschip Vlissingen ge plaatst aan boord Hydra. 16 Dec.: serg.-eelner S. Hoekstra van Wacht schip Willemsoord naarde Kooij; ld. J. Hemel rijk van de Kooij naar Heemskerck. 17 Dec.: ld. G. Ploeg van Hoemskerck naar Wachtschip Vlissingen. 1 Febr.: serg.-bott J. Berting van Mar.hoe pitaal naar Wachtschip Willemsoord. 8 Jan.: eerg.-konst. J. Rottier van Heeans korek naar Wachtschip Vlissingen; ld. S. v. Pol van de Kooij naar Heemskerck. 18 Dec.: id. P. Brouwer van Wachtschip Willemsoord naar de Kooij; bootsman C. Ver nreulen van Heemskerck naar Wachtschij Vlissingen. De bootsman J. Momber aan boord Wacht schip Willemsoord wordt .begin Januari belas' met de opleiding van matrozen tot kwartier meester. Off. van den MJ3.D. W. D. van Os is over geplaatst bij het vliegkamp te Mok op Texel LEGERBERICHTEN. Ontslag. Aan den luit.-kolonel J. A. van Beek, oom mandant van het corps pontoniers en torpedis ten, is met Ingang van 16 Dec. eervol ontsla; verleend. Met Ingang van dien datum is hij be noeand tot res. luit.-kol. bij het reg. kust-art. Toelatingsexamen Hoogere Krijgsschool. Bij legerorder ls ter kennis gebracht, dal het in de bedoeling ligt, de eisch tot toelating voor officieren van het Ned. leger tot de hoo V?ero krijgsschool voor het eerstvolgend exa men dusdanig te wijzigen, dat, afgescheidei van den rang, die door de candidaten bekleed wordt, toejating kan geschieden, indien de subalterne officier, die met gunstigen uitsla; aan het examen deelnam, hij den aanvang .var den eerst volgenden cursus den leeftijd van 8' jaar niet overschreden heeft. Verder ligt het in het voornemen, als over gangstoestand, de oude bepalingen naast de nieuwe regeling nog 1 jaar na de invoering van kracht te doen blijven. Inlevering van in bruikleen verstrekte kleeding Ten aanzien van de inlevering van ln bruik leen verstrekte kleeding van ordinair laken is door den Min. van Oorl. nader 'bepaald, dat de overkleeding vóór 1 Mei 1925 behoort te worden ingeleverd. Desgewenscht kan aan belanghebbende wor den vergund, de hun in bruikleen verstrekte kleeding tegen betaling der traarde van hel rijk over te nemen. Burgerlijke Stand van Helder van 11 en 12 Dec. 1924. GEHUWD: H. Witte en D. J. Rappard; D. Huender en J. J. Bruch; J. W. Munter en A Dunk; C. Looy en J; Post; S. M. de Visser en M. Bergsma; A. van Vooren en E. Bomers; ML Polman en J. C. Stuart; J. J. van der Blom en D. T. Hildan»; J. van der Wijk er G. Baas-, F. W. Ouwerling en A. Jole; W Zwart en W. Jansen. BEVALLENN. Poodt-Jaeobe, d. OVERLEDEN: M. Leuvens, 76 jaar, m., wed. van G. Kwast. VISSCHERIJBERICHTEN. 11 Dec. 1924. Aangevoerd door 6 korders: 890 tongen pe? stuk 0.400.45; 650 kleine tongen per stuk 0.10—0.16; 8 tarbotten per stuk 6.50—8; 10 kisten zetsohol per kist 13—15; 68 kisten kleine schol per kist 860—760; 8 kisten schar p. kist 45; door garnalenvlsschers: 800 kg. gekookte garnalen per kg. 0.12—0.14. 12 Dec. 1924. Aangevoerd door 8 korders: 520 tongen per stuk 0.360.46; 600 kleine tongen per stuk 0.10020; 1 tarbot 7; 8 kisten zet schol per kist 1316; 20 kisten kleine schol per kist 5—7; 4 kisten schar per kist 86.60; door garnalenvisschers: 1600 kg. gekookte garnalen per kg. 0.10—0.18. MARKTBERICHTEN. BROEK OP LANGEND IJK, 12 Dec. 1924. Grove uien 6.10—6.90, drielingen 10.20 —11.20, peen 1.20—220, roode kool 2.80-6, doorschot 1X0—2 60, gele kool 1.80—4, doorschot 1.401.60, Deensahe witte 1.60— 3.80, allee per 100 kg. Aanvoer: 6600 kg uien, 1760 kg. peen, 48,400 kg. roode kool, 20,000 kg. gele kool, 26,600 kg. D. witte. STOOMV AARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Java, vertr. 12 Dec. van den N. Waterweg. Batjan, vertr. 11 Dec. v. Batavia. Jan Pietersz. Coen, pass. 10 Dec. Oueeeant. Karimata, vertr. 10 Dec. v. Sa/bang. Batoe, arr. 10 Dec* ter re>ede van Havre. Boeton, vertr. 11 Dec. v. Newcaatle. Johar de Witt, vertr. 9 Dec. v. Belawan. Lombok, vertr. 10 Dec. v. Hamburg. Sumatra, vertr. 12 Dec. v. Genua. Prinses Juliana, vertr. 11 Dec. v. Colombo. Radja, vertr. 10 Dec. v. Suez. Saleler, arr. li Dec. te Liverpool. Kon. Ned. Stb. Mij. Ol'io, vertr. 12 Dec. v. den N. Waterweg. Orpheus, vertr. 12 Dec. v. IJtaulden. Theseus, arr. 12 Dec. in den N. Waterweg. Pluto, arr. 12 Dec. te Utauiden. Iris, arr. 11 Dec. te R'dam. Venus, vertr. 11 Dec. v. A'dam. Adónis, aTr. 10 Dec. te Valencia, Berenloe, vertr. 10 Dec. v. Carthagena. Deucalion, vertr. 10 Dec. v. Fiiume. Ganymedes, vertr. 10 Dec. v. Algiers. Hebe, pass. 10 Dec. Sagres. Ino, arr. 10 Dec. te Bordeaux. Juno, vertr. 10 Dec. v. Livorno. Pollux, pass. 10 Dec. Gibraltar. Stelia, pass. 11 Dec. BrunsbUttol. Veeta, vertr. 10 Dec. v. Lissabon. Agamemnon, vertr. 11 Dec. v. Valencia. Aurora, vertr. 11 Doe. v. Malaga. Dido, vertr. 11 Deo. v. Koning «bergen. Euterpe, vertr. 11 Dec. v. Vigo. Fauna, vertr. 10 Dec. v. Kimasel. Irene, vertr. 11 Dec. v. Santander. Ncptunue, vertr. 11 Dec. v. Faro. Nero, arr. 12 Dec. te A'dam. Oreetee, pass. 11 Doe. Gibraltar. SatumujB, vertr. 11 Dec. v. Algiers. UlyeBee, vertr. 11 Dec.v. Algiers, Venus, vertr. 12 Deo. v. A'dam. Vulcanue, vertr. 11 Deo. v. Malta. Zeus, vertr. 11 Dec. v. Triest. Kon. Hollandsche Lloyd. Gelria, vertr. 12 Dec. v. Montevideo. Drechterland:, vertr. 8 Dec. v. St. Vincent Amstelland, vertr. 11 Dec. v. A'dam. Flandrla, pass. 12 Deo. Dartsmouth. Kon. West-Indische Maildienst Alkmaar, arr. 10 Deo. te Fott de Franoe. Crijnseen pass. 11 Dec. Azoren. Merope, arr. 11 Dec. te New-York. Nickerie, vertr. 11 Dec. v. A'dam. Kon. Paketvaartmaatschappij. Houtman, vertr, 10 Deo. v. Batavia. Holland—Afrika Lijn. Klipfontein, pass. 12 Deo. Perim. Vleliskerk, vertr. 12 Dec. v. Zanzlbar. Mijkerk, vertr. 12 Dec. v. den Waterweg. Springfontein, vertr. 12 Dec. v. I'Jmulden. Jagersfontein, pass. 11 Dec. Vlissingen. Salabanjpka, vertr. 9 Dec. v. Beira. H&lcyon Lijn. Pulianapark, arr. 11 Dec. te Malta. Florapark, arr. 10 Dec. te Malta. Holland—Amerika Lijn. Beamstendijk, vertr. 12 Dec. t. den N. Water weg. S'arenta, vertr. 12 Dec. v. Londen, öilderdijk, pass. 11 Dec. 8cllly. Dinteldijk, pass. 11 Dec. Lizard. 3rechtdijk, vertr. 10 Dec. v. Colon. Molendam, vertr. 10 Doe. v. Vete Crux. Udam, pees. 11 Dec. Vlissingen. Lochgoll, vertr. 11 Dec. v. San Franclsoo. Holland—Australië Lijn. Vrendskerk, arr. 10 Dec. te Brlsbane. Vbbekerk, pass. 10 Dec. Flnlsterre. HollandBritsch-Indië Lijn. Bovenkerk, vertr. 12 Dec. v. Calcutta. Sommelsdijk, vertr. 12 Dec. uit den N. Water weg. Andii'k, >paae. 11 Dec. Gibraltar, loudekerk, pass. 10 Deo. Sagres. Ridderkerk, arr. 11 Dec. te Kurrachee. HollandO.-Azië Lijn. Ouderkerk, vertr. 12 Doe. v. Vladlvostock. Oostkerk, arr. 12 Dec. voorgnats v/d N. Water- we». Oldekerk, vertr. 11 Dec. v. Genua. HollandWest-Afrika Lijn. Ubeeletroom, arr. 11 Dec. te Tenerlffa. Reggeetroom, vertr. 11 Dec. v. Lagos. Rotterdamsche Lloyd. Kedpe, arr. 12 Dec. te Batavia, iamarinda, vertr. 11 Dec. v. R'dam. Sitoebondo, vertr. 11 Doe. v. Babang. Tosarl, vertr. 12 Dec. uit den N. Waterweg. i'abanan, pass. 11 Doe. Kaap del Annl. Tomate, pass. 11 Dec. Ouessant. Graroet, vertr. 10 Dec. v. S&bang. Pambora, pass. 10 Dec. Perim. rjorimai, vertr. 10 Dec. v. Lissabon. Menado, arr. 11 Dec. te Marseille. Slamat, vertr. 10 Dec. v. Colombo. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Aldabi, vertr. 10 Dec. v. Teneriffe. Waaldijk, vertr. 12 Dec. v. EJbmiden. Alcyone, vertr. 10 Dec. v. Santos. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Phemius, vertr. 9 Dec. v. Hongkong. Lycaon, arr. 10 Dec. te Colombo. Melampee, pees. 11 Dec. Gibraltar. Memnon, pees. 12 Dec. Perim Neleus, vertr. 11 Dec. v. Singapore. Teiresias, vertr. 10 Dec. r. Shanghai. Burymacbus, vertr. 11 Dec. v. Port BaM Mentor, arr. 11 Dec. te Suez. JavaChina—Japan Lijn. Tjimaaoek, vertr. 10 Dec. v. Batavia. Tjitaroem, arr. 10 Dec. v. Java. JavaBengalen Lijn. Bondowoso, vertr. 10 Dec. v. Rangoon. Ceram, vertr. 11 Dec. v. Java. Ceylon, vertr. 9 Dec. v. Sabeng. VERGADERINGEN, VERMAKELIJK HEDEN, ENZ. Zaterdag 18 Deo. Uitvoering Scherm- en Gym. Ver. Oli Casino 8 uur. Uitvoering Harmonie „Kunstau'' ln de zaal van O. Vader, Julianadorp. Maandag 22 Deo. Kerkooncert A. G. O. Donderdag 25 Deo. Uitvoering van Kerstliederen <L h. Sted. Muziekcorps ln de muziektent ln het Bpoorplantsoen, 8.30 uur v.m. Dat beteekent: Viermaal een ongewijzigde advertentie ter plaatsing opgegeven ln de Heldersche Couranf' tegen driemaal bere kening. Wij ervaren dikwijls, vooral bij hen, die oen z.g. kleine advertentie plaatsen, dal, wanneer een eerste plaatsing niet voldoends succes oplevert, vergeten wordt, om tijdig order tot herplaatsing te geven. Om onze cliënten voor schade en last ten gevolge van een dergelijk verzuim te behoe den, advlseeren wij ln den regel om direct opdracht te geven tot ilS X plaatsing. Zoo dra men dan geslaagd ls, deelt men ons zulks mede en wordt dan de overbodig geworden advertentie uitgelicht. Onze cliënten zijn dan slechts schuldig het aantal malen, dat zij ge adverteerd hebben. Probeert U dat ook eens! Deze bepaling geldt alleen voor adverten- tlën, wélke niet volgens het goedkoope tarief voor handels-advertentlën worden geplaatst

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 14