GEMENGD NIEUWS. Ingezonden Mededeeltn& Dineert des Zondags an met da Feestdagen met Uw familie In HOtel „DEN BURG". toog is gewijd aan een uiteenzetting, Tan wait „Trotski en Preobrazjenski eigenlijk wiilen". Bn dat is bet volgende: zij willen den klassenstrijd1 verloochenen en een vér strekkend compromis imet het kapitalisme aangaan, omvangrijke concessies verleenen aan het buitenland, ten koste van de belan gen der Russische coöperatie, den landbouw en den boerenstand, bet platteland op allerlei wijzen geweld aan doen, enz. Al deze theo rieën, zegt Boecharin, zijn uiterst gevaarlijk en wanneer de arbeidersmassa er ook voor gewonnen werd- (waar gelukkig weinig kans op is), zouden zij „bet granieten fundament, waarop de sowjet-unie rust", geheel en al1 doen ontwrichten. SPANJE. De Spanjaarden ln Marokko. Londen, 22 December. De Spanjaarden hebben de troepen van die Anzjera-stam- men verslagen en Aloazar Seguir her overd. De politieke moeilijkheden. iMussolini heeft onverwachts een wetsont werp ingediend itot dvijziging van. de kieswet. Men verzekert, dat het ontwerp zou behel zen: den terugk'éer tot een enkelvoudig ver kiezingsstelsel. Deze sensationeele maatregel wordt uitgelegd als een middel om langs con- stitutioneelen weg te geraken uit de moeilijk beden in den parlementairen toestand. ALBANIË. De Zuid-Slavische regeering wijst de beschuldiging als zoude Zuid-Slavië mede werken aan. den opstand in Albanië, vol strekt van de hand! De toon van de nota ten dezen der Afban e-esche regeering is van dien aard!, dat Zuid-Slavië die nota «is niet ontvangen beschouwt. De Albaneesche regeering beeft den Sowjet-gezant Krakovietski aangezegd, dat hij met zijn personeel Albanië binnen drie dagen moet verlaten. Volgens berichten uit BrindM zouden de Albaneesche troepen bij Dibra Servi sche soldaten verslagen hebben, die deel namen aan den opstand tegen de Alba neesche regeeringt De burgeroorlog. Blijkens een officieele mededeeling van het Albaneesche ministerie van buiten! zaken zijn d'e Servische benden, waaron der zich ook Russen, Montenegrijnen en Bulgaren bevonden, terug geslagen en ls Kroema door de regeerlngstroepen her overd. ROEMENIE. JAPAN. Ben tui Ruaslsch-Jspansehe overeenkomst Naar uit Londen gemeld wordt, bevat de „Daily Telegraph" het bericht, dat er binnen zeer kort een overeenkomst zal tot stand komen tusschen Japan en Rusland nopens de petroleuniterreinen in Noord-Sachalien. Japan zal afstand' doen van zijn territoriale aanspraken op Noord-Sachalien. In ruil daarvoor krijgt het van de Russen een con cessie op langen termijn voor de exploitatie van die petnoleumterreinen. Tot zoover het 'bericht van de „Daily Te legraph1". Hierbij zij aangeteekend, dat indien er werkelijk een zoodanige overeenkomst mocht tot stand komen, de Ver. Staten daar onge twijfeld nog wel het een en ander over zullen hebben op te merken. Ook de Amerikanen houden het oog gevestigd' op die petroleum- terreinen in Noord-Sachalien. KORTE BERICHTEN. Volgens een bericht van den correspon dent van het „Hbl." te Brussel, ligt Geeraert, de sluiswachter van Nieuwpoort, die in 1914 de streek van den Yser onder water zette, in de grootste armoede te Brugge op sterven. De Britsche schoener Jdyffy met sterke drank aan boordt ter waarde van 800.000 dollar ls door d'e Axnerikaansche kustbe- waketns gepakt OOST-INDIE. Bericht alt Djeddah. De waarnemende consul te Djeddah heeft aan de Indische regeering geseind, dat de regeering van. de Hed'jaz de kust van Djed dah. en Kunfuda hermetisch gesloten houdt en geen levensmiddelen doorlaat naar Mekka, vaar voedselschaarscbte, voornamelijk rijst- gebrek, heerscht. De verbinding Djeddah Mekka is nog verbroken. Het is onmogelijk, naar Mekka te reizen zonder bloot te staan aan groot gevaar. 122 uitgeschudde Javanen vertoeven te Djeddah Op 18 dezer zijn er zeventig vertrokken naar Singapore. De vlieger Van der Hoop. De heer Van der Hood begint 4 Januari een tournée over Java; hij gaat over Solo, Semarang en Tegal naar Soerabaja. Actie voor een luchtmail? In een hoofdartikel ln die Locomotief wordt de uitreiking van de drie zilveren post zakjes aan de vliegers van den tocht NederlandIndië een veelbelovend teeken van verstandhouding van de zijde van den officdeelen diensttak genoemd. Het blad dringt er bij. handel en bedrijf op aan, van deze stemming gebruik te maken en nu een actie te beginnen voor een luchtmail. Emigratie naar Canada Uit Winnipeg wordt gemeld, dat de Hongaarsche baron Alagar Qedeon, wiens bezittingen in het oostelijk deel van- het voormalig Hongarije liggen, dat aan Roe menië is toegevoegd, met zijn boeren en pachters in het volgend voorjaar naar Ca nada zal' emigreeren. 'Hij heeft bij Indian- head (Saskatchewan) 10.000 acres grond aangekocht voor zijn eigen landgoed en is thans bezig nog 40.000 acres aan te koo- pen voor 200 Hongaarsche gezinnen. De Canadeesche regeering heeft haar instem ming met dit plan betuigd. VEREENIGDE STATEN. 'De marine. Britten, die lid' is van de commissie voor de marineaangelegenheden uit het Huis van Afgevaardigden te Washington, beeft een wetsontwerp ingediend, strekkende om 101.400.000 te bestemmen voor extra ma rine-uitgaven. Hieronder zijn begrepen de bouw van verkenningskruisers van 11 mil- lioen eik en van een drijvend droogdok van $.7.500.000. Bankroof. Uit Fort Worth (Texas) wordt gemeld, dat roovers aldaar een bank hebben ge plunderd en het gebouw in brand geste- kern De schade wordt geraamd op 100.000 dollar. Koude-golf. Van de middel-staten der Unie tot aan de Oostkust heeft een koudegolf den dood ver oorzaakt van 29 mensohen en bovendien een schade van naar raming 10.000.000 aan gericht. Duizenden arme menschen verlieten hun slecht gebouwde woningen en zochten een, onderkomen in hötels, bij weldadige lie den, in, musea, enz. In Chicago, waar een koude van 26 gra 'en onder nul werd geconstateerd, kwamen vijf personen van de koude om. Door te hard stoken ontstonden ca 200 branden. In Ohio was bet 40 gr. onder nul, in Min nesota 24, in Wisconsin 32 en |n Montana 40 graden, alles Fahrenheit. Een langdurig proces. Wij maakten, onlangs reeds in- het kort melding van het langdurige proces in Ded- ham (Massachusetts), waarbij een zekere mr. Willet een vordering van meer dan 10 millioen dollar op eèn groep Bostonsche ban ken kreeg toegewezen na een verhoor, dat 184 dagen duurde. ODe jury beraadslaagde drie dagen, alvorens tot een bestuit te komen. Gedurende die be sprekingen werd een hunner, gebroken door dé lr.noe, onophoudelijke inspanning van bet vr'boo:, plotseling krankzinnig. Tijdens de lange wlioor-perTode huwden twee jury leden en werd een ander grootvader. De Jury-gCiden werden bij byzondere wet ver hoog omdflt de particuliere zaken der leden natuurlijk ernstig nadeel van hun afwezig heid ondervinden. Lng«z»n<ten Mededeellng. haar eigen gebruik heeft opgesteld, maakt ze niet bekend. Voorioopig zal het voor de buitenwacht raden blijven, op wien, door wien, en waarom de moord1 heeft plaats ge had Want evenmin- als den moordenaar kent men den vermoorde, wiens hoofd nog altijd zoek ls. („Telegr."). Verpletterd. Zaterdagmiddag heeft te Middelburg de 23-jarige J. Zoet uit Nieuwe Wetering, doordat er een ketting van een kraan op een schip brak, een boom op het lichaam De geheimzinnige moordzaak te Parijs. In den geheimzinnigen moord te Parijs, waarvan de resultaten, in den vorm van drie pakketten elk roet deelen van een menschen- lichaam, Vrijdagmorgen zeer vroeg werden gevonden, wit tot dusver nog haast geen licht te ontdekken. Tal van brieven, en aan wijzingen van lieden, die de recherche bi, haar werk behulpzaam willen zijn, komen binnen, maar de toevloed van die „hulpmid delen" is alleen geschikt, de nasporing van den dader, of althans van dengeen, Se de pakketten met den gruweljjken inhoud op de kanaaikade deponeerde, te bemoeilijken. Volgens de Parjjsche bladen hoopt de po litie weldra te zullen slagen in de nasporing van de herkomst van het touw, waarmee de pakketten waren dichtgebonden. Zouden in derdaad die paar touwtjes, nergens -meer dan vijf millimeter dik, het begin worden van een ontraadseling dezer duistere moord' affaire? Voor de rest 'beschikt men over gegevens, die op zichzelf meer hypotheses en berede neerde conclusies zijn dan direct feitenma teriaal. Zoo heeft iemand Vrijdag bij' het krieken van den dag een auto van torpedo model bij de Buttes-Qhauanout voor een zandhoop zien staan, vrijwel zeker op de plaats, waar het eene pakket is gevonden. De bestuurder stapte uit met een omvang rijk pakket onder den arm. 'Maar gesteld die bestuurder was de moordenaar, zal hij dan de onvoorzichtigheid hebben gehad, in de zelfde wijk driemaal te stoppen, driemaal met een pak uit te stappen, om zich van de overblijfselen van zijn slachtoffer te ont doen? Het komt de politie juist zeer onwaar- schijnlek voor, dat d'e dader, of de wegbren ger dér pakketten zich van een voertuig heeft bediend. De plaatselijke omstandigheden Venen zich ook niet voor berijding door een voertuig. Neen, men is er vrij zeker van, da't men met een beangsten voetganger te'doen heeft gehad, die notabene een- onevenredig druk pint druk voor het uur van den nacht! he»ft uitgekozen voor het wegwerken van zijn slachtoffer, en die zelfs niet den moed leeft gehad, met zijn vracht te loopen tot den rand van den kanaalwal, doch zijn groot ste pak te deponeeren op een hoop steenen dicht aan den waliekant. De hypothese, dat het hier een voetganger betreft, doet voorts veronderstellen: dat de dader dus niet van verre Ikon komen, dus dat het misdrijf in dezelfde wijk is gepleegd; dat hy den weg eenige keeren heeft moeten af leggen, daar de drie pakken Bamen tè zwaar waren voor één keer. Bij den commissaris van de wijk Is nog een anonieme brief binnengekomen, waarin gezegd wordt, dat schrijver den bewusten nacht vlak bij de aangegeven plek iemand met een groot pakket, bij zich heeft zien loopen. De brief geeft een signalement, doch dit '8 zeer onvolledig. Bovendien geeft het te denken, dat de schrijver het anonymaat be waart. Over veel lloht ln deze zaak beschikt men dus niet De richtlijnen, die de politie voor gekregen. Zijn hoofd' werd verpletterd', tuj was op slag dood. Een smokkelgeschledenis. Bij de Nederlandsch-Belgische grens nabij Sas van Gent heeft zich Vrijdag een niet onbelangwekkende smokkelgeschle- denis afgespeeld! Een auto kwam in volle vaart op Belgisch grondgebied in de rich ting van de Nederlandische grens aanrij den en op het signaal van een Belgisch douanebeambte, die vermoedde dat er wat achter stak, weigerde de bestuurder te stoppen. Hoewel de auto in volle vaart bleef rij den wist de beambte zich op de treeplank en ln de auto te werken, waar hij slaags #aakte met een passagier. Beiden geraak ten uit de auto, die zijn vaart intusschen wel iets had verminderd, zoodat een twee de beambte kans zag op den wagen te springen. Al vechtendé reden chauffeur en beambte de grens over. Toen werd er op bevel van de Nederlandsche oommie- zen, van wie een zich midden op den weg had geplaatst, gestopt. Het bleek uu dat met de auto een groote hoeveelheid Fransch zilvergeld, waarvan d'e uitvoer uit België ia verboden, werd vervoerd. Daar men op Nederlandsch ge bied was, moest de Belgische douanebe ambte onverrichter zake terugkeeren, maar onze beambten namen het geld voor ioopig in beslag, in afwachting van orders van hoogerhand wat ermee moet ge beuren. Goede vangst Te Enschede is dezer dagen aangehou den H. E. E„ verdacht van verschillende inbraken, alleen en in vereeniging met anderen gepleegd! De Almelosche politie blijkt met déze arrestatie een goede vangst te hebben gedaan. De arrestant was in het bezit van een uitstekende ool- ectie inbrekerswerktuigen en uit het ver hoor kwam vast te staan, dat hij bij vele belangrijke inbraken betrokken is, o.a. bij twee inbraken in de coöperatieve atoom- zuivelfabriek de Volharding te Deldener- broek en bij den heer Tilanus, in diens villa aan den Vrftezenveenschen weg, waar in den nacht van 81 Januari 1921 een hoe veelheid geld en tafelzilver zijn buitge maakt Een van de handlangers van E., L. D., is onlangs gearresteerd1 in verband met een inbraak in het gemeentehuis te Wierden. Naar een anderen helper wordt gezocht Mislukte bankroof. In de Pinneberger Bank te Halstenbek bij Hamburg verschenen gisteren twee mannen met revolvers, die de aanwezige gelden opedschten. Daar de kassier alleen aanwezig was, was hij gedwongen alle contanten af te geven. De politie werd da delijk gewaarschuwd en vervolgde de in brekers, die zij na een lange jacht gevan gen nam. Het gestolen bedrag kon zonder verlies weer ter beschikking van de bank wordengesteld. Famillemoord? Een 52-jarige schipper is Zaterdagavond te Groningen gewurgd thuisgevonden. Het gerucht ging, dat hij door familie ver moord ia Het lijk is in beslag genomen. De naaste familieleden bevinden zich in verzekerde bewaring. 5.30 's m. De onbewaakte overwegen. Gistermorgen is de trein, die om half elf te Zwolle uit Leeuwarden moet aanko men, by den onbewaakten spoorwegover gang in den straatweg ZwolleAlmolo gereden op een met een paard! bespannen wagen. De landbouwer J. Stroik, uit Raal- te, werd zwaar gewond. Het paard werd gedood, ën de wagen geheel versplinterd1. Door den heviigen schok is de buffer van den locomotief gevlogen. Een dokter uit Leeuwarden, die in den trein zat, verleen de de eerste medische hulp. De gewonde werd met den trein naar Zwolle vervoerd en aldaar in het Sophiarziekenhuis opge nomen. Moord. Zondagavond kregen te Eibergen twee zwervers, een man en een vrouw, ruzie. Beiden verkeerden ondier den invloed van sterken drank. De ruzie liep zóó hoog, meldt „Het Volk", diat men tot handtaste lijkheden overging. De man greep een stok en knuppeldie zyn vrouw dood. Hy is 'n hechtenis genomen en heeft een volle dige bekentenis afgelegd. MARINEBERICHTEN. Hr. Ms. „Tromp". Biybens een by het departement van marine ontvangen telegram is 'Hr. Ms. pantserschip Tromp, onder bevel van ka pitein ter zee S. Aronstein, op zijn oefe- ningsreis door de Middellandsche Zee Zaterdag van Marseille vertrokken en Maandag te Villefranche Sur Mer aange komen. 8TOOMVAARTBERICHTEN. Burgerlyke Stand van Helder YHssingen. VISSCHEBIJBERICHTEN. marktberichten. telegrafisch weerbericht morgen van 23 December. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt 'Hoogste stand' 774.8 te Zürich. Laagste stand 715.3 te Isafjord, Verwachting: Matige tot krachtige zuidelijke tot zuid westelijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, weinig of geen regen, aanvanke lijk zachter. as De keuken voldoet aan de hoogste elschen. IX AL IE. 184 dagen Jury-dtenst. I ijdstippen van verzending der brievenmalen Naar Ned. Oost-lndië. Verzendings- weg. Per zeepost via Amsterdam of' Rotterdam Per floll. mail via Genna oi Marseille Per Eng. mail via Marseille id. p. Fransche mail 1 Datum der ter post bezorging. Tydslip der laatste bus lichting a. h. Postkantoor. 2 en 16 Jan. 6.80 'sav. 26 Des. 5.30 'sm 29 Deo. 9— 'sm. 4 en 18 Jan. 5.30 'sm. 24 Dee. 6.80 'sav. 30 Deo. 6.80 'sav. Naar Ned. West-lndlö. Naar Suriname: Per zeepost via Amsterdam 7 Jan. Per mail via Amsterdam (Colonlün) 8 eu 22 Jan. Per mail via 8t. Nazaire 23 Deo. Naar S a b a, 8t. Eustatlus en 8t. Martin- Perzeepostvia 6.30 'sav. 6.30 'sav. 6.30 'sav. Amsterdam (Coloniyn) Per mail over Engeland 8 en 22 Jan. Eiken Vrydag. 6.30's av. Naar Aruba, Honalre en Cnra^ao: Perzeepostvia Amsterdam (Coloniyn) Per mail over Engeland 8 en 22 Jan 26 Deo. 6 30 'sav. 5.30 'b m. De per zeepost te verzenden stukken z\jn U voorzien van de aan-wyzing „zeepost.' Alleen correspondentie voor Bengka lis. Siak, Indragiri, Djambi, Riouw en de Natoena- en Anambaseilanden. Overig ge deelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. Naar Hr. Ms. „Trom p" te Vlllefranche:23eD24 Dec., 6.80 a Pal ma: 26 en 28 Deo., 5.80 m., 29, 30 en 31 Dec., 6.30 a J. F. A. van Bruggen. f Zaterdag ie in Den Haag overleden, 63 laar oud, de Iheer J. F. A. van Bruggen, oud-hoofd officier le kl. tit» van den marine atoamvaart- d ie net. Het 'belegsel van blauw fluweel op de mouw der jae van de officieren van den Marine- stoomvaartdienst vervalt met 1 Januari. De luit. ter zee 2e kl. H. Witte dienende aan boord Wachtschip te Willemsoord wordt den len Jan. ter beschikking gesteld en ls .be stemd den 24en Jan. naar de tropen te worden uitgezonden. OOST-INDIE. Overgeplaatst: van Hr. Me. Mataram naar Ht. Ms. Tydeman, de lnlt. ter zee 3e kl. P. Went- holt; van de marinekazerne Oedjong naar Hr. Ms. Tydeman de off. van adm. 2e kl. P. Smit: van Hr. Ms. Hermelijn naar Hr. Ms. Tydeman de off. van den M8.D. 3e kl. H. J„ v. d. Hey- den; van Hr. Ms. De Zew. Prov. naar Hr. Ms, Mataram de luit. ter zee 8o kl. L. Strohand van Hr. Ms. Tydeman naar de marinekazerne Oediong de luit. ter zee 2e kl. T. K. 'baron van Adbeck; van Ht. Me. Tydeman naar de marine kazerne Oedjong de off. van adm. 2e kl. G. K. Kerkinieyer en off. van de MB.D. 2e kl. M. Deutekom; van de marinekazerne Oedjong naar het station voor onderzeabóoten de off. van den MBJD. der 8e kl. B. W. Vdnke. Belast met den adm. dienst aan boord Hr. Ms. Tydeman de off. van adm. 2e kl. P. Smit. Ingetrokken: de. overplaatsing naar het eta- tioh voor onderzeebooten van den off. MSJD der 3e kl. J. G. Sevenhuijeen. van 20 tot 22 Dec. 1924. BEVALLEN: J. Elout-Bloetm, z.; G. Bou- majn-v. d. Wal, d.; J. Romibout-de Kok, A. v. d. Put-Sjoerdsma, z.; J. M. Eehuys-Böhm, d.: G. Bals-Bot, z. OVERLEDEN: G. H Rad staat, m., 1 dag; G. Koppen, 86 jaar, m., eohtgen. van Joh. Wilh. Morstnk; C. C. Edeleuhos, 28 jaar, v. echt- gen. van Jb. de Boer; C. J'. Klaasten, 88 jaar, eohtgen. van J. Zwartepoorte Stoomvaartmaatschappij Nederland. Jan Pleterez .Coen, arr. 22 Dec. te Port Said. Karimata, piaes. 22 Dec. Perim. Prinses Juliana, vertr. 21 Dec. v. Port Raid Soemiba, pass. 22 Dec. Gibraltar. Grotius, arr. 21 Dec. te Southampton. Kangean, arr. 21 Dec. te A'dam. Koningin der Nederlanden, vertr. 20 Deo. v. Colombo. Rembrandt, vertr. 19 Dec. v. Singapore. Saleier, arr. 21 Dec. te A'dam. Borneo, arr. 18 Dec. te Sabang. Bengfcalis, vertr. 19 Dec. v. Port Said. Oelebes, vertr. 20 Dec. v. IJnruiden. Lombok, paas. 19 Dec. Udeine. Prins der Nederlanden, arr. 20 Dec. te A'dam. Rott, arr. 19 Dec. te Londen. Sambilan, arr. 19 Dec. te Padang. Kon. Ned. Stb. Mij. Ariadne, arr. 23 Dec. te A'dam. Orpheus, arr. 22 Dec. te A'dam. Rhea, arr. 22 Dec. te R'dam. Euterpe, vertr. 20 Dec. v. A'dam. Ulysses, arr. 20 Dec. te A'dam. Adhilles, pass. 19 Dec. Dungeness. Agamamnon, arr. 20 Dec. te A'dam. Mercurius, vertr. 19 Dec. v. Algiers. Nereus, pass. 19 Dec. Dungeness. Stiabo, vertr. 19 Dec. v. Danzig. Adonis, vertr. 20 Dec. v. Gibraltar. Auroya, ivertr. 20 Dec. v. Lissabon. Calypso, arr. 21 Dec. te Catanla. Cllo, arr. 21 Dec. te Lissabon. Hercules, arr. 21 Dec, te Oonstantlnopel Inene, arr. 20 Dec. te Alcante. Iris, vertr. 20 Deo. v. Paeages. Jkno, arr. 20 Dec. te Carthageno. Mercurius, arr. 21 Dec. te Tarragona Nero, pass. 21 Dec. Holtenau. Perseus, arr. 21 Dec. te Kopenhagen. Pollux„arr. 20 Defc. te Alexandri6. Saturnus, arr. 21 Dec. te A'dam. Stella, arr. 21 Dec. te R'dam. Theeeue, pas». 21 Dec. DungeneM Viuloaou*. vertr. 20 Deo. r. Salonlo*. Kan. Hollandsehe LlorytL Amstolland, arr. 21.Deo. te Hamburg. Eemland, arr. 22 Deo. te R'daim. Flandria, vertr. 18 Dec. v. Las Paterna, eolria, vertr. 19 Dec. v. Buenos-Ayrea Orania, arr. 22 Deo. te A'dam. bal land, arr. 21 Deo. te A'dam. Kom. I'aketvaartmaatechappH. Siaoe. vertr. 21 Dec. v. Rangoom. Drechterland, vertr. 21 Dec. v. Bahla Tasman, vertr 19 Deo. vröydmey (N. a W.) Kon. West-Indische Maildienst Amor, arr. 18 Deo. te Kingston (jj« Bacchus, arr. 18 Deo. te Kingston (jU Breda, arr. 21 Dec. te A'daan. Briolle, vertr. 2i Dec. v. A'dam. Helder, arr. te Dec. te Talcahuano. Jlaeon, vertr. 18 Dec. v. Valparaiso. Merepe, vertr. 19 Dec. v. New-York. Nickerie, vertr. 16 Dec. v. Madeira. Oranje Nassau, vertr. 20 Dec. v. Dover. Prins der Nederlanden, vertr. 20 Deo. v. Madera Posöidon. arr. 20 Deo. te A'daan. Ares, vertr. 18 Dec. v.' Callao. Haloyon Lijn. Stad Dordrecht, vortr. 19 Deo. v. Plsagua Stad Haarlem, ipw. 19 Dec. Ouoesant. Emjimapark, arr. 21 Dec.. te Hamburg.' Jiulianapark, vertr. 21 Dec. v. Algiers. Stad Zal bommel, arr. 21 Dec. v. Antwerpen. HollandAmerika Lijn. Boschdijk, arr. 21 Dec. te Boston. Lochkatrlne, vertr, 19 Deo. v. Vancouver. Veendean, vertr. 22 Deo* v. Plymouth. Drechtdijk, vertr. 14 Deo. v. Champerioa Burgerdijk, arr. 19 Dec. te New-York. Moerdijk, arr. 19 Dec. te Aj&torla. Volendam, vertr. 19 Dec. v. Havana. Jagerefontein; vertr. 20 Deo. v. R'daan. Springfontein, pass. 19 Deo. Finisterre. Salabangka, vertr. 18 Deo. v. Eest Londen. Cardlganshire, arr. 21 Deo. te Antwerpen. Edam, vertr. 20 Dec. v. Vlgo. Kinderdijk, pass. 21 Dec. LlzardL Spaarndam, vertr. 20 Dec. v. Havana. HollandAustralië Li ju. Abbekerk, arr. 21 Deo. te R'dam. Almkerk, arr. 21 Dec. te Genua. Siantar, pass.-21 Dec. Portin. Modjokerto, arr. 18 Dec. te Melbooma. Arendskerk. arr. 19 Dec. te Sydney. HollandAfrika Lijn. Springfontein, pass. 22 Dec. Gibraltar. Rietfontein, afr. 19 Dec. te Beira. Salabangka, arr. 17 Dec. te East London. HollandBritsch-Indië Lijn. Andijk, arr. 21 Dec. te R'dam. Hoogkerk, arr. 21 Dec. te Buez. Koudekerk, vertr. 21 Dec.- v. Suez. Streefkerk, arr. 21 Dec. te R'dam. Bovenkerk, arr. 21 Dec. te Bimllpatam. HollandO.-Azië Lijn. Oostkeric, arr. 22 Dec. v. Manilla. Boeroe, arr. 21 Dec. te A'dain. Gamma, arr. 21 Dec. te R'dam. Ouderkerk, vertr. 20 Dec. v. ShanghaL HollandWest-Afrika Lijn. Delfland, pass. 22 Deo. Dungeness. Ambon, vertr. 18 Dec. v. Cotonou. Albireo, vertr. 20 Dec. v. Lagos. Kilstroom, vertr. 19 Dec. v. Accra. Reggeetroom, arr. 20 Dec. te Cape Co ast Castle Gaasterland, arr. 21 Deo. te A'dam. IJsselsfroozn, arr. 22 Deo. te A'dam. Rotterdamsehe Lloyd. Djambi, pa». 21 Dec. OueesanL Insulinde, pass. 20 Dec. Gibraltar. Menado, arr. 22 Dec. te R'dam. Merauke, vertr. 21 Deo. v. Antw. an paan. Samarlnda, pas». 21 Deo. Kaap Bon. Soekaiboeani, arr. 21 I>e<o. te Marseille. Tambora, pass. 21 Deo. Gibraltar. Ternate, arr. 21 Dec. te Hamburg. Go ro ut aio, pass. 19 Dec. Perim. Sitoebondo, arr. 22 Dec. te Soerabaya. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Aludra, arr. 21* Dec, te Buenos Ayree. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Alcinoua, vertr. 20 Dec. v. LiverpooL Mentor, pass. 20 Deo. Gibraltar. Stentor, vertr. 20 Deo. v. Batavia. Diomed, arr. 20 Dec. te Shanghoe. Idomeneus, vertr. 21 Dec. v. A'dam. Phemiua, vertr. 19 Dec. v. Belawan. Tantalus, vertr. 21 Deo. Padang. Theeeus, arr. 20 Deo. te R'dam. Eurymaohu», pass. 19 Dec. Sagresi JavaBengalen Lijn. Bondoweso, arr. 18 Dec. te Batavia. Java-r-New-York Lijn. Veentlijk, arr. 19 Dec. te Jacksonvllle. JavaChinaJapan T.ijn TJikinl, vertr. 22 Dec. v. Manilla n. Hóngkoog. 30 Dec. 1924. Aangevoerd door gamalenvisedhers: 250 kg. gekookte garnalen per kg. 0.14— 0.16; door 1 eardijnvisscher: 20 mandjes sardijn per mandje 0.50. 22 Dec. 1924. Aangevoerd door garnalenvisschersi: 1280 kg. gekookte garnalen per kg. 0.110.15. BROEK OP LANGENDLJK, 22 Deo. 1924. Aanvoer en prijzen: 4600 kg. uien, grove 6-507.30, drielingen 10.5011.20, nep 12.40; 9650 kg. poen 1.20—1.90; 67,300 kg. roode kool 3-^5.80, doorschot 1.60-2.80; 63,000 kg. gele kool 2.70—480, doorschot 1.60—2.50; 28,600 kg. Deensche witte 2 3.80, alles per 100 kg.; 75 strike bloemkool, le soort 11, 2e soort 2.60 per 100 stuks. naar waarnemingen verricht m den

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 2