Voor het grijpen ver beneden de waarde. speciale reclame opruimings-prijzen, Onze opruiming eindigt 24 December. TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS Winterjassen, Ulsters, Jekkers en Colbertcostuums koopen is nu eigen belang. voor den halven prijs. Gesprongen h&n den 7 Kloosterbalsem VAN DINSDAG 23 DECEMBER 1924. gemeenteraad. Bi} adres aatn den Raad! vanl W. Kaan wondt wondt ontheffing verzocht van het bepaalde bij artikel 16, le lid, der Veror dening op het bouwen en op de bewo ning in deze gemeente, ten behoeve van den bouw van eem woon- en winkelhuis aan de Van der Dujjn van Maasdamstraat, hoek van Limburg Stirumistraat, (kada straal bekend in Sectie O, No. 7861). In overeenstemming met de omtrent dit verzoek uitgebrachte adviezen van den Directeur van Gemeentewerken, de Ge zondheidscommissie en de Commissie van Bijstand voor d'e Publieke Werken geven B. en W. in overweging die gevraagde ontheffing te verkenen. Bouwverordening, Bij adres aan den Raad verzoekt de firma Gebr. v,an Pelt alhier vergunning tot het aanbrengen van een drietal stee- nen toegamgstrappen met bordessen op een perceel gemeentegrond, gelegen aan de Dijkstraat, kadastraal bekend in Sectie D., No. 497, ten behoeve van de ter plaatse te bouwen woonhuizen. Daar de trappen hoegenaamd1 geen- be lemmering voor het publieke verkeer al daar zullen vormen, geven B. en W., zqïks in overeenstemming met de adtviezen van den Directeur van Gemeentewerken en van de Oommissie van Bijstand voor de Publieke Werken, in overweging aan ge noemde firma de gevraagde vergunning tot wederopzegging te verleenen onder de volgende voorwaarden: le. dat'de steenen toegangstrappen wor den onderhouden ten genoegen van Bur gemeester en Wethouders; 2e. dat per jaar voor elke trap een re- oognitie wordt betaald van 10. Onder-Commissie. Benoemd zijn tot leden der Ouder-oom- missie aan de school van den heer Colpa de heer S. Coltof, voorzitter; de heer G. J de Groot, secretaris; de heer A. H. Voete- link en de dames R. v. d. Meulen, en R. Roelofs. Het vlot brengen van „Pramus*. De anders op Zondag zoo stille en rus tige Buitenhaven had Zondag j.l een ge heel ander aspect. Het was er ©en drukte van belang en heel wat nieuwsgierigen sloegen dit op Zondag zoo ongewone schouwspel gade. Verschillende botters voeren de haven uit, andere kwamen bin nen. Allemaal waren ze wit bestoven en lieten daardoor geen twijfel over de oor zaak der bedrijvigheid: het bergen van een deel der lading van de „Promus", die nog steeds op de Zuiderhaaks aan den grond zat. Dat kan voor de visschers ©en meevallertje worden, al valt ook het ber gen niet mee. Want de „Promus" zit op een gevaarlijken hoek, waar het voora' bij den heerschenden wind altijd spookt Daardoor is het voor 'de botters onmoge lijk om kalm langszij te liggen. De gevol gen daarvan zijn duidelijk merkbaar. De balen meel worden over de verschansing in de botters gegooid, waardoor er hee wat barsten en de roggebloem alle kanten heenspat. De machinekamer van het stoomschip staat onder water, zoodat de lieren geen dienst kunnen doen. Met handkracht moet nu gelost en overgela den worden. Dat gaat niet hard en toch. er is baast bij. Het weer is nu nog 'goed. Komt er een Oostenwind, dan 'komt er bij het schip een beetje lij en kunnen de botters gemakkelijker overnemen. Maar als het ruwer wordt, is de kans verkeken, niet alleen om te lossen, maar ook om vlot te komen. Daarom wordt met man en macht gewerkt om zooveel mogelijk la ding kwijt te raken. Wat niet in de botters gaat, wordt overboord gezet En zoo is het geen wonder, dat de vis schers een beetje nijdig werden als ze door de politie werden aangehouden om dat ze eon zakje meel mee naar huis na men. Natuurlijk kan dat niet toegelaten worden, maar het is te begrijpen, dat ze redeneeren, dat ze toch best een zakje konden hebben, waar zooveel overboord gegooid wordt Of er toch niet menig zakje van eige- naar verandert? Wij hoorden vertellen van een vlet, die kalmweg langszij van de Albatros het schip waarin de bloem wordt opgeslagen kwam. Het toeval wilde, dat juist voor een kluisgat een baal van het begeerde meel lag. Een beetje peuteren.... en jawel hoor, daar begon de ifteelstroom te loopen. Als de andere zak vol was, werd het lek voorloopig weer gestopt en weer een andere zak gehaald. En dan niet te vergeten de alomtegenwoor dige jeugd, die de na de lossing van de botters achtergebleven hoeveelheden en dat is soms nog de moeite waard' zorgvuldig bijeengaren, groote drukte was Zondag bij de kleine sluis bij het Ankerpark. Het was wel een vreemd verschijnsel, dat de bot ters allemaal door dit sluisje naar binnen en weer uit voeren, en bovendien ln de Binnenhaven moeten lossen, zoodat de ,'ejWe telkens geopend moest in«Tfen' j 060 Ingewijde gaf de op- ongewone verschijnsel. Aan het eind van de turen waa het Zon dag maar bij het Ankerpark niet! D.w.z. de groote koopvaardijsluis, die onder Wa terstaat ressorteert en de kleine sluis, die aan Oorlog behoort maar door Waterstaat wordt beheerd, hadden Zondagsdienst. Maar de kleine sluis 'bij het Ankerpark hoort onder Marine en schut op Zondag wel. Voor de vischera was het dus maar goed, dat Oorlog en Marine nog niet tot een departement vereenigd zijn. Want in dit geval is een dag verloren, veel ver loren. Zondagnacht en Maandag werd met de lossing voortgegaan. Inmiddels waren de duikers erin geslaagd het lek zooveel mogelijk te dichten, waarna door twee stoompompen en een motorpomp de ma chinekamer leeggepompt werd. Alle hoop was gevestigd op hedennacht, daar het tij dan gunstig was voor een nieuwe poging tot afsleepen. Zes van de grootste sleep- booten lagen ervoor te trekken, de „Fries land", „Limburg", .Drenthe", „Brabant", „Zeeland" en „Heemskerck". De „Titan", die er ook bij was, is speciaal voor pom pen ingericht. 'Om vier uur van nacht werden de po gingen met succes bekroond. De „Pro- mus" werd vlot gesleept en naar de reede gebracht. Gewacht werd tot stil tij om het schip binnen te brengen. Het vlot brengen is niet alleen een meevallertje voor de sleepbootreederij, maar ook voor de bergers. Nu is er kans dat er voor de lossers wat meer over blijft. Want al is hetgeen thans ge borgen wordt nog een aardige hoeveel heid, toch is te bezien of de opbrengst wel mee zal vallen. Dat zou een tegenvaller zijn, want in verband met het „ejouwtje* wordt er al weer „op de lat" gekocht Kerkconcert A. G. O. Erg schitterend' was het bezoek niet, al thans de Nieuwe Kerk vertoonde bedenke lijke leege banken-. We zijn het tegenwoordig I gewend en- zullen het düs maar philosofisch j opvatten. Zooals was aangekondigd, was de' Ingezonden MededecMng. nu de mooi passende bij: waar men als tot vlak voor de Kerstdagen HEIiREN- en KINDERKLEEDING koopt voor dat wil zeggen De wolprijzen zijn steeds stljlgende, niet alleen de levensmiddelen, maar ook kleeding wordt duurder, Hearenmodaartlkelen, als: Truien, Vesten, Overhemden, Hoeden, Handschoenen, Dassen, Sjaals, „Cresemdo". lAfdL Helder der Mij. tot bevordering der Toonkunst DirigentA. J. Leewens. Bij gelegenheid' van haar 40-jarig bestaan En iblj: Nederland en België, De correspondent van de „N. Rott. Crt." te Brussel meldt: De besprekingen tusschen afgevaardigden van Nederland en België over de Scheide kwestie, die eenigen tijd geleden zijn aange kondigd, zijn thans onderbroken; zij- zullen in Januari worden hervat. De Belgische af gevaardigden toonen zich voldaan over de eerste besprekingen en men zal van weers kanten zijn best doen om tot een beslissing te komen. Nationale Volkspartij. De „Residentiebode" heeft vernomen, dat de stichting wordt voorbereid van een Natio-» nale Volkspartij. De volgende quaesties wor den in een programma-brochure varmeid: Wij denken ons een regeering, saamge- steld als volgt: Het gezag berust in hoogste instantie bij- H. M. de Koningin, gesteund door een eersten minister, die de volmacht heeft de andere ministers, welke aan hem verantwoording verschuldigd1 blijven, zelf te IngeoHMMten mededteettng. helpt direct heer De Hoogh als organist vervangen doorgeeft 'bovengenoemde afd'eeling op 113 en 14'kiezen. De aantal departementen wordt tot den heer Jac. Bonset van Haarlem, terwijl j Januari 1925 (siotrepetitie en uit voering) de dames Marcelle de Haas en Len de Wat als solisten optraden. Wat eerstgenoemde betreft, wij kenden haar van vroegere concerten; doch het was geruimen tijd geleden sedert wij. haar het laatst hoorden. Zij is rijper geworden en dieper; groote muzikaliteit paart zij aan goe de techniek en deze beiden maken het aan- hooren van haar vioolspel tot een waar ge not. Al1 dadelijk het Andante van Tartini's Sonate in gimoll getuigde van haar krach- tigen streek, haar vollen toon, en tot het iaatst toe bleef zij zichzelf gelijk. .Behalve Tartini's Sonate speelde raej. De Haas drie kleinere nummers: Bach's aria op de g-snaar, een larghetto van HSndel-Hubay, en (op verzoek) Martini Kreisler's Andantino. Waarlijk, mejuffrouw De Haas is een artiste van temperament en gevoel, en het is een genot naar haar te.luisteren. De zangeres bewees in enkele nymmers, dat zij over goed1 stemmateriaal beschikt, maar zij had' te sukkelen -met allerlei hinder lijke factoren. De kou en de zenuwen wel licht, het -nog ongewone van een groote kerk ruimte vol mensohen, dat alles werkte tegen Vooral' in den aanvang was zij nog niet op volle kracht. Zij zong uit Handei's Messias de aria- „Er weidet seine Heerde", gevolgd door een aria uit Mendelssohn's „Paulus" „Jerusalem! die du tötest die Propheten!" Zij zong dit zeer muzikaal en met groote innigheid^ maar een volgend nummer: Max Regels „Maria Wiegenlied1" voldeed' ons niet; dit lag haar niet en haar stem kon hier mede de kerkruimte niet vullen. Beter was HenseheFs „Morgenhymne", naar onze mee ning toonde zij zich hier op volle kracht Van Weingartner zong zij, van Oornehus een mooi Kerstlied, en van Holtzhaus (een Hollander). Onzen indruk samenvattend: een sympathieke niet hooge sopraan, zuiver, maar nog niet zeer krachtig, flie toch elemen ten in zich draagt, die voor de toekomst beloften inhouden. De organist opende met een prachtige tocata van Georgio Muffo, een merkwaar dige compositie, ontstaan in de periode 16851704, die zeer mooie em boeiende ge deelten bevat. Een Berceuse, compositie van den organist zelf, was berekend op de ver schillende registratuur, die een orgel zoo veelzijdig maken,-maar helaas kan, zooals men weet, dit overigens wel fraaie kerkorgel niet al te best tegen al die ulttrekkerijen. Dan kraakt en dan steunt en dan piept het. Een prachtige, grootsche compositie van César Franck was het slot. De drie executanten samen voerden nog uit öheruhlni's „Ave Maria". Het was, alles 'samenvattend^ een goed geslaagde avond' (zij het dan niet finantieel), maar waar blijven toch de A.G.O.-bezoekers van vroeger? Arbeiders Jeugd Centrale. De lafdeeling Helder van bovengenoem de Centrale houdt morgen (Woensdag) avond' in Casino een Feestelijke Bijeen komst ter viering van het éénjarig be staan der afdeeling Helder. Deze bijeen komst, welke voor ieder toegankelijk is, wordt in hoofdzaak gewijd aan het demon- streeren van d'e wijze, waarop door de A. J. O. wordt gewenkt. Doel en wezen van de A. J. O. zal worden uiteengezet door Piet Schuhmacher, hoofdbestuurder. De te geven zang, muziek, declamatie, volksdansen, tooneelspel worden uitslui tend door léden der A. J. O. ten uitvoer gebracht 1 Deze avond zal een prachtige gelegen heid zijn, zoowel voor jong als oud, om eens nader met het doel en de werkwijze van deze jeugdcentrale kennis te maken. Zeker verdient het streven van hen te worden gesteund door het volk in al zijn geledingen, waarom wij een bezoek zeer aanbevelen. Toegangsbewijzen verkrijgbaar in dén boekhandel van Daan Sohreudler, 2e Vroonstraat 64, en 'a avond* aan de saai. van „Das Liedi von der Glocke", gedlicht van Schiller, muziek van Max Bruch. In dit oratorium, d'at gecomponeerd is voor soli, koor en orchest, zullen als solisten op treden: mevrouw J. MooijMolenaar, so praan (Amersfoort); mevrouw Victorie Bin nendijk—v. 4 Burg, alt (Groningen); de heer Th. J. Hannema, tenor (Deun Haag); de heer Jan van Rijsselberg, baat-bariton (Den Haag). Alhoewel het bestuur overtuigd is geslaagd te zijn in d'e keuze der solisten, die- elk, èn individueel, èn als ensemble (terzetten, kwar tetten) een 'belangrijke taak in dit werk te vervullen hebben, meent het bestuur toch ter gelegener tijd1 eenige critieken te moeten publiceeren. Betreffende toegangsregelingen enz. zul len nadere gegevens tijdig worden hekend gemaakt. Kerstvoorstellingen ln Casino. De directie heeft dit keer met de Kerst dagen terdege voor afwisseling gezorgd. Donderdag (lste Kerstdag) gaat opnieuw het volksstuk „Het Circuskind", dat 3 weken geleden met zulk een groot succes werd opgevoerd, dat zoowel door spel. als door den mooien begeleiden dein zang zoo de aandacht boeide. Vrijdag (2de Kerstdag) komt er iets nieuws voor Helder. Één van de succes stukken van den bekenden schrijver Bier man Bouber. De auteur van „De Jantjes" I en H zal dan voor het voetlicht komen. Het hier ter stede zoo goed bekend staande gezelschap van het Rozen-Theater te Amsterdam, onder directie van Joh. Langenaken en Jan Nooy, zal Bouber's populaire schets „De Kermismeidl" op voeren. Dit stuk heeft reeds 120 opvoe ringen beleefd in Amsterdam en Rot terdam en is eveneens een volksstuk met een zeer boeienden en spannenden in hond. De zangteksten zijn van Louis D'avids en Margie Morries. Zaterdag en Zondag worden 2 gezellige dansavonden georga niseerd, waarbij de humorist George Hoffman (bekend van de grammofoon platen) voorde noodige afwisseling ssorgt. Voor verdere gegevens verwijzen wij naar de advertentie's en groote bilj etten. Leger dés Hella Gedurende de Kerstdagen zullen in de zaal van het Leger des Heils, Spoorpfracht 88, bijzondere samenkomsten worden ge houden. Woensdagavond zullen een 85-tal arme gezinnen in! de gelegenheid' gesteld wor den, hun kerstgave in ontvangst te nemen. Donderdagmorgen te zes uur wordt de bekend© le Kerstmorgen-samenkomtit ge houden bij twee mooi verlichte versierde keratboomen. Om 10 uur ©en bijzondere heiligingsbij eenkomst en 's middags 8 uur een zang- en muziekuitvoering, uitslui tend-van kerst-muziek, terwijl de dag be sloten wordt met een groote verlosnings- samenkomst om half acht. In albe samen komsten zangkoor van volwassenen, kin derkoor en muziekcorps. Tweede Kerst dag twee samenkomsten: 10 uur ©n 8 uur. De samenkomsten op den eersten Kerst dag zullen geleid' worden door de E:nvoys van Doorn, goede bekenden vani de Hel- dersche heils-soldaten en bezoeken s der Leger-samenkomsten, Gevonden Voorwerpen. "terug te bekomen aan het Hoofdbureaiu van Politie: Ingezonden Mededeellng. De reis per boot naa r Am sterdam Is gemakkelijk en goedkoop. Verwarmde kajuiten. het „noodzakelijke aantal" teruggebracht en bevrijd1 van overtollige bureaucratie en haar dure aankleve. Het parlement moet zijn een adviseerend lichaam, waarvan de leden presentiegeld, ter vergoeding van onkosten, ontvangen. Staats- of gemeentebemoeiing voor econo mische bedTijven moet in particuliere han den overgaan. Afschaffing van den collectieven ioonstan- daard, daar dat de productie tegenwerkt. Al leen loon naar arbeidsprestatie kan den slechten eoonomischen toestand helpen ver beteren. Bezoldigingsbesluit Op de vraag van den heer Bomans be treffend© inwerkingtreding van het Bezol digingsbesluit 1925: Is Uw Excellentie niet van oordeel, dat, gelet op de beraadslagingen in de Tweede Kamer d'.di. 11 December over de salarissen die ambtenaren, diie buiten het Bezoldigings besluit vallen, de billijkheid medebrengt, dat ook voor de overtollige ambtenaren de toe stand van 1 October 1924, althans voorloopig, bestendigd 'blijft? heeft de minister van binnenlandsche za ken en landbouw, voorzitter van den raad van ministers, geantwoord: Onder het Bezoldigings-besluit vallen on geveer 14.000 ambtenaren-werklieden, waar van een groot gedeelte bij bestendiging van den toestand' van 1 October 1924 van 1 Ja nuari as. af minder salaris zal genieten dan bij inwerkingtreding van het Bezoldigings besluit 1925 het geval zal zijn; hetzelfde geldt voor tal van middelbare ambtenaren, wier tegenwoordig salaris te laag moet wor den geacht m verhouding .tot hetgeen andere ambtenaren genieten. Reeds met het oog hierop is ondergetee- kende van meening, dat de gestelde vraag ontkennend beantwoord moet worden. Het Provinciaal personeel van Noord-Holland. Naar de Tei'egr. verneemt zijn Ged. Sta ten van Noord-Holland voornemens, in de eerstvolgende statenzitting afschaffing van den1 vacantietoeslag voor het provin ciaal personeel1 voor te stellen. De bezoldignlg van PI T. T.-personeeL Dezer dagen is die afkondiging van het Koninklijk besluit tot vaststelling van de bezoldiging van- het P. T. T^personeel te verwachten. De regeering heeft slechts op een enkel ondergeschikt punt aanleiding gevonden om aan de wensohen van de oomim. voor georganiseerd overleg in postale aange legenheden ten aanzien van de bezoldigin gen voor het P. T. T.-personeel tegemoet te komen. Het voorstel van uwe oommissie zegt de regeering o.-m. in haar antwoord om voor alle groepen van ambtenaren bij het Staatsbedrijf der P. T. T. een jaarloon vast te stellen, is niet voor inwilliging vatbaar. Goedgevonden is dat voor telefonisten 2e kL. bij den localen dienst, de expediteurs en magazijnopzichters jaarloonen zullen worden vastgesteld1. Voorts zegt de regeering, dat zij het niet toepassen of het beperken van den statnd- pl'aatsaftrek niet zou kunnen goedkeuren. Voor de hoofdbestellers zal een inkomen gelden van f 1400.2300 met 7 verhoo- gi-ngên per 2 jaar van f 100 en één van 200. Voor directeuren der kantoren 4a en 4h zullen dé schalen zijn 2800—8800 voor a en 8600—f 4200 voor b. „Aan de overige door uwe oommissie gedane voorstellen kan zoo wordt ver der medegedeeld geen gevolg worden gegeven omdat dé consequenties daarvan en de financieele gevolgen door de regee ring niet kunnen worden aanvaard. In verbajad hienc.ede woffldÊ htl nutteiPOB cte- acht om met die commissie hieromtrent nog nadier overleg te plegen. Dit zou in de genomen beslissingen geen wijziging kunnen brengen," aldus eindigt het regee- ringsscbcriJven. (Teiegr.) De vlsacberestaklng te IJmuidien. Zooals wij reedis Zaterdag mededeelden, hebben de directies der ijsfabrieken, de steenkolenhandelaars en de handelaars in scheepsvictualiën besloten .geen ijs, kolen en andere benoodigdheden meer aan de kleine reederjjen die reeds de eischen der visschers hadden ingewilligdte le- 1 ever en. Het doel van dit besluit is, de ge heel© visschersvloot stil te leggen. Naar de Telegraaf verneemt heeft alleen de directie van de Ijsfabriek „Groenland'" zich bij den boycot niet aangesloten. Van arbeiderszijde wil' men nu trachten die schepen langs anderen weg van voor raden te voorzien. Een aantal neringdoenden te Umuiden en te Egmond!, heeft besloten om de ge zinnen der stakend© zeelieden zoo lang mogelijk van levensmiddelen enz. te voor zien. Maandag deed1 de Federatie de eerste uitkeering aan haar leden. Deze bedraagt 8.— voor gehuwden, bevens 0.50 voor ieder kin en' 6.voor ongehuwden. Deze bedragen zullen zoo mogelijk worden ver hoogd. De Kamerverkiezingen. In die Zaterdag te Amsterdam gehouden vergadering van dien partijraad van de S. D. A. P. is besloten, d'e lijnverbindingen van de verkiezingen in 1922 te handhaven, De partijraad! heeft o.m. de volgende voordracht van oandidaten voor die gros lijst opgemaakt: Haarlem-Helder: L J. E. W. Duys, 2 Oh. G. Oramer, 8. J. Gerritz, 4. O. Thomassen, 5. F. v. Meurs, 6. J. Westerhof, 7. A. de Vries. Rijkskweekschool voor onderwijzen te Alkmaar. Naar wij van het Rjjksschooltoezlcht vernemen-, zal de Rijkskweekschool voor onderwijzers(esaen) te' Alkmaar begin Januari as. geopend' worden. Door het groote aantal leerlingen zal de eerste klasse gesplitst moeten worden. Daardoor zullen nog eenige plaatsen be schikbaar komen voor leerlingen met di ploma Hoogere Burgerschool 8-jarigen cursus, Mulo-cursussen en zij die toege laten zijn tot een vierde klasse voor een Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cur sus, gymnasium of Handelsschool. De Zuiderzeewerken. Uit Parijs wordt gemeld!: De Matin maakt met lof melding van de werken tot drooglegging van d'e Zui derzee; aan het slot van zijn beschouwing schrijft het blad: Nederland' verovert, zon der oorlog, of inval doch door zijn werk- loozen te laten arbeiden, een nieuwe pro vincie. De dubbele moord te Oulemborg. Zondag was het een jaar geleden, dat d'e dubbele moord te Oulemborg heeft plaats gehad. De daders van dien moord zijn, zooals men weet, nog niet ontdekt Te Oulemborg heeft mem .nu Zondag deelneming betuigd met de getroffen fa milie en afschuw voor den laffen moord aan den d'ag gelegd. Duizenden personen, onder wie ook uit omliggende plaatsen, •zijn *s morgens half twaalf op dé Var- kensmarkt samengekomen en in optocht naar de begraafplaats gegaan. Voorop liepen eenige familieleden van de ver moorden, daarna volgden besturen van eenige vereenigingen en daarachter een groote menigte personen. Op de begraaf plaats werdén slechts enkel© personen toe gelaten. Een krans van witte seringen en palmen werd op de graven van de beide ver moordén neergelegd. Op het witte zij den lint stond: „Aan de slachtoffers Tho mas en Gerrigja. Van de Gulemborgsche bevolking". Op verlangen van dien burgemeester werd- er niet gesproken. Alleen verzocht de heer De Beus den aanwezigen, even het hoofd te ontblootaa Daarop trok men weer stadwaarts. De menigte verzameld© zich toen voor het raadhuis. Van de pui daarvan hield de heer A. Bron de volgende toespraak: ^Medeburgers, wij' hebben nu allen op een plechtige en kalme wijze ons protest geuit tegen den heer Blok, den commis saris van politie van Oulemborg. Moge deze protestuiting doordringen tot de re geering, opdat wij spoedig verlost zullen worden van d'ezen onbekwamen ambte naar. Wij zuilen ons voorloopig rustig houden, doch binnen niet al te langen tijd komen wij1 terug met andere middelen. En nu ga ieder rustig naar huis.' TWEEDE KAMER. Maandag gaat de Kamer door aan de be handeling der Oorlogsbegrootimg. Vele sprekers behandelden 'hij deze gele genheid' nogmaals het vraagstuk der ontwa pening. Zij konden, evenmin als de Minister, nog veel nieuws vertellen. De Minister citeerde uit een Belgisch militair werk, ten betooge, dat, als de Duitschers maar even vast hadden kunnen rekenen op een krachtig handhaven der Belgische neutraliteit als op die van- ons, ook België zou zijn ontzien. Voorts betoogde hij, dat het rapport der che mische commissie uit dén Volkenbond1 een laboratoriuai-rapport was, dat geen rekening Herman Nypels, Een lakriam, een gportemonn&le zoet lnh., een dooeje lnh. een aantal weldaditfheidszeeielB, een hnledetrreleutel, een slip van een dames mantel, een grijze dameehandedhoen, een hand- fletepomp, een oud damesrijwiel. Zoetelief, Kanaal weg 107, een klnderporte- monnale. Horning, Hoofdgracht 74, een bril in etui. M. J. Weber, Leliestraat 29, een wagenkleedje. 6. Lak, Vlamingstraat 60 een koralen kettinkje. J. Mallet, Cronjéstraat 18, een boek. G. Eegere, Baeeingraohit 28, een portemoimale met lnh. Wed. Moen, Koningstraat 9, een tjemnta. Jlanzen, Spuistraat 32, een jae. Heij'blok, Dij'kstraat 1'8, een porteraonmaie. Van Pel, Molenstraat 16, een' zwart ixmt. Kregten, Havenplein 18, een rn>. tamo aiale met inb. Goeman, Botbaetraat 21, een armband. P. Bruin, Walvischstr. 42, een huisdenrsleutel. Cornielje, Schagenet raat 62, een portemonnale met inih. Sohilperoord, Torenstraat 30, een rapporten- boekje. D. Peters, Molenstr. 170, een alpacca beursje. E t

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5