en PINCE-NEZ-REPARATIÈN. netel „denIUrg". Tel. 55. ZIJ, dio zloh van heden af, voor minstens drie maanden, op dit blad abonneeren, ontvan gen het tot 1 Januari GRATIS. hield met de praktik en weerlegde hij de overdreven voorstellingen betreffende den gifgassen- en bacteriën-oorlog op dezelfde wijze als o. a. generaal Snijders en kapitein Maas dat al hebben gedaan. De Minister nam voorts jegens het com missie-denkbeeld van den heer Dresselhuys een tegemoetkomende houding aan. Ook hij wilde het program voor de ontwapenings conferentie als grondslag nemen voor het onderzoek der commissie naar wat zij zullen kunnen aanbieden. Doch de benoeming der commissie behoefde daarop niet te wachten. 's Avoóds werden, in een zeer slecht be zette Kamer, de artikelen, behandeld UIT DEN OMTREK. JULI AN ADORP. Zaterdagavond! gaf de Muziekvereeni ging „Kunstzin" een uitvoering in de zaal van den beer O. Vader. Tevens was de medewerking verkregen, om in bet pro- gramma op te nemen de operettes, die door de verschillende schoolkinderen op bet St. Nioolaasfeest zijn opgevoerd. Dit was van bet Bestuur van „Kunstzin wel een goede gedachte geweest, om alle toe- werkers en medewerksters van die num mers daarvoor uit te noodigen, want de aanblik der zaal was daar een levend ge tuige van. Het was evenals op het St Ni oolaasfeest weer stampvol, hetwelk zeer zeker d'e vereenigjngskas en den zaalhou der ten goede zal zijn gekomen, wat hun dan ook van harte gegund zij. 'Nadat „Kunstzin" met een paar num mers het begin van dezen feestavond ge maakt had, verschenen „De Dwergjes" ten tooneele, en toen het doek viel, moest, om aan het verlangen van enthousiast pu bliek voldoening te geven, het laatste ge deelte nogmaals worden herhaald. Het was dan ook in een woord schitterend te noemen, hetgeen door die kinderen ge presteerd! werd. Daarop volgde „Het Waternymphje", hetwelk een evengoed onthaal ten deel viel Voorts weer een paar nummers uit het koper en toen vertolkte de volijverige directeur, de heer G; H. J. v. d. Bogaerde de wenschen van het Bestuur aan het pu bliek, om zooveel mogelijk als donateur toe te treden, want de vereeniging had wel eenigen ruggesteun noodig. Dat ver zoek is geen loos .alarm geweest, want ons werd medegedeeld, dat een 30-tal personen zich als donateur hebben laten inschrij ven. Een mooi succes dus. En toen kwam een nieuw nummer getiteld „Wachter a hoy". Het stelde voor een schip dat voor de brug kwam en er door wilde varen. De schipper verzocht lea wachter de brug te openen en de kosten van de doorvaart, waarop de wachter antwoordde en beta ling volgde. De brug werd geopend, het het schip voer er door. sWederzijdsche groeten werden gewisseld en langzaam verdween het schip aan den horizont en stierven do zangen der opvarenden in de verte weg. Het was een prachtsfcukje. Ter afwisseling nog een nummer mu ziek en toen kwam de operette „Het Gou den Gansje" in drie bedrijven. Wij zullen hier niet te veel meer over schrijven, dat is ook niet noodig, want de opvoering was heel mooi. Het eerste bedrijf heeft echter voor een goeden opmerker heel wat te zeggen, een diepen ondergrond zit er zelfs in. Ben daverend applaus beloonde de spelers, en het was dan ook de heer v. d. Bogaerde,die allen zonder onder scheid, naimens de vereeniging dank zegde voor de verleende medewerking dezen avond, waardoor zulk een groot succes is bereikt. De spreker vergat ech ter zichzelf, en dat is te prijzen, maar ook hem komt een woord van hulde toe en het is dan ook wel te wenschen, dat de directie nog vele jaren ln zijn banden mag 'berusten. De verschillende nummers werden door piano en viool begeleid, en alles bijeengenomen was dit weer een avondje van genot. Tot slot een gezellig 'bal, al was 'het in den beginne wat vpL Het Kerstfeest der Zondagsschool zal worden gevierd in de Ned, Herv. Kerk alhier op den len Kerstdag, des avonds te zes ure, onder leiding van den heer G. A. Niessink te Huisduinen. In de Maandagavond gehouden be stuursvergadering van de vereeniging „Koegrasser Belang" werd tot secretaris- penningmeester benoemd de heer I. J. Gaakeer Pz. ANNA-PAULOWNA. Vergadering'van Hoofdingelanden, Dijk graaf en Heemraden van den Anna Pau- lownapolder op Zaterdag 20 December, des voormiddags te 10 uur. Voorzitter de heer O. WJjdenes Spaans Jr., secretaris: de heer O. Keijzer. Voorzitter spreekt er zijn genoegen over uit, dat allen door hun tegenwoordigheid van hun be1 mgstelling blijk gaven. Hier na feest d!e secretaris de notuleL welke onveranderd worden vastgesteld. Hierop volgden ©enige mededeelingen, oa, dat J. Polet on zijn verzoek om ontslag als sluiswachter terug is gekomen en daar hij zijn functie altijd zeer goed heeft waar genomen stelt het dag. bestuur voor, het ontslag in te trekken en hem opnieuw te benoemen, waarmee de vergadering zich kan vereenigen. De wed. O. van Eeten ia overleden, waardoor de haar verstrekte toelage ver velt, De gemeente ZJjpe.gaat met de over drachtsregeling, waarover in de vorige vergadering 'gesproken is, 'acooord. Van de telgen, die achter het Polderhuis zijn gepoot, zijn er 725 genoegzaam gegroeid, om als boomen langs de wegen te worden uitgeplant. Ben der duikers blijkt vergaan te zijn en zal door betonringen woiden vervangen. Ingetrokken wordt het besluit tot uit gifte van gpxmd in erfpacht aan D. Bart, nu het blijkt dat deze wegens veranderde bouwplannen het contract liever niet zou teekenen. Van het Gemeentebestuur is ingekomen een verdoek om meer productief werk te verschaffen aan wenklooze landarbeiders. Voorgesteld' wordt aan dit verzoek te voldoen, door voorttegaan met de uitbrei ding van wegen door ophooging van de bermen, te beginnen met den weg langs den Middenvliet, voor zoover dit nog niet heeft .plaats gehad. Evenwel wordt voor gesteld wijziging te brengen in de kosten- verdeeling, tot dusverre gebruikelijk. Bleef voorheen 68 der arbeidsloonen voor rekening van dé® polder, thans wil het Dag. Bestuur' de voorwaarde stellen, dat niet meer dan 40 dier loonen ten laste van den polder zal komen. Gevraagd wordt, om een crediet te verleenen van miWTimafll 800.—, waardoor het bij aan vaarding der genoemde voorwaarde moge lijk zou zijn een bedrag van maximaal 76.000.te verwerken. Voorzitter wijst op de kaart van den polder verschillende weggedeelten en bochten aan, die voor verbetering in aanmerking zouden kun nen komen en houdt zich overtuigd, dat de heeren deze wijze van werkverschaffing werkelijk voor den polder heel wat verbe teringen zal brengen of vroeger reeds ge bracht heeft, terwijl het nut van het werk- verschaffen hier en daar elders dikwijls zeer problematisch mocht heeten. Het blijkt, dat de vergadering het hiermee eens is en na eenige bespreking wordt het ge vraagde crediet verleend. Naar aanleiding van het feit, dat on langs de wipbrug bij „Veerburg" in het donker werd aangevaren en beschadigd, stelt het Dag. Bestuur voor, een installa tie te maken voor électrische verlichting van die brug met vier luchtpunte®. Bur gemeester, zegt voorzitter, wilde bevorde ren, dat de gemeente het licht zou ver schaffen, maar installatie en onderhoud kwamen met rekening van den polder. Het voorstel wordt aangenomen. De kos ten zullen1 ongeveer 60 gulden bedragen. Een voorstel tot het aanbrengen van een electrischen ventilator in de vergader zaal van .liet Polderbestuur geeft den heer J. Smit aanleiding tot het voorstel om dan liever het rooken te verbieden tijdens de vergadering. Hij wenscht zijn voorstel in stemming te brengen. De uitslag der stem ming is dat alle heeren, behalve de heer Smit, vóór rooken en vóór het aanbren gen van een ventilator zijn. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten^ om voor 1925 kasgeld te leenen tot een bedrag van ten hoogste 60.000. Nadat bij d'e rondvraag nog een en an der naar voren was gebracht werd de ver gadering met dank voor de samenwerking gesloten. Zaterdag 20 Dec. gaf het gemengd koor „Zanglust", directeur de heer B. de Vries, een openbare uitvoering, ditmaal niet in de zaal van „Vèerbung", doch inde groote danstent er naast Er was een flinke op komst en het was een prijzenswaardig rustig publiek, dat blijkbaar met aandacht luisterde. Sedert wij „Zanglust'' het laatst gehoord hadden heeft er heel wat verandering in het koor plaats gehad, verschillende goede krachten moest het door vertrek naar el ders als anderzins verliezen en- werden de leeg© plaatsen wel is waar grootendeels weer aangevuld, toch is het begrijpelijk, dat een dergelijke verandering aan een zangvereeniging geenszins ten goede komt. Onder zulke omstandigheden stond het dan ook te vreezen dat deze uitvoe ring verre beneden die van vroeger zou staan. Doch gelukkig, zoowel voor het pu bliek als voor „Zanglust" zelf, werd deze vrees Zaterdagavond niet bewaarheid. Dank zij de bekwaamheid van den direc teur en het feit dat er in den Laatste® tijd vooral, zeer druk gerepeteerd is, heeft de vereeniging, die een reputatie heeft op te houden, haar goeden naam eervol weten te handhaven. Hoe lief en bekoorlijk b.v. was dat „Rozentijd" van Zeiter. Hoeveel voor dracht zat er in „Ons lied' van de Zee", dat ons bovendien herhaaldelijk trof door een heel mooi klankgehalte. Hoe goed kwam het guitige in „Domme Hans" (Mannenkoor) van Kuntze, het stemmings volle „Goeden nacht" (vrouwenkoor) van Abt, tot zijn recht. En zoo zouden we wij deden slechts hier en daar een greep uit onze herinnering, zoo zouden we nog heel wat meer uit het twaalf-numme- rig programma kunnen noemen als be wijs, dat voor deze vereeniging het zingen van de noten alleen, nog geen zang is, doch dat haar het besef is bijgebracht, dat ook in ieder lied zijn eigen rhyhtme en tempo, zijn eigen kleur en stemming heeft en- dlat ook die zoo goed mogelijk tot uiting, dienen te komen. Ter afwisseling kregen we nog een ver dienstelijke opvoering van „De knappe vrouw", door Felix Hageman, een klucht waarom hartelijk werd gelachen. Dat de vergadering vant de IJsclub „Anna Paulowna I", nu de winter nog zoo zacht is, niet al te druk bezocht zou zijn, was wel eenlgszins te verwachten. De voorzitter, de heer D. Koorn, heette de aanwezigen welkom en in het. bijzonder het Bestuur van de IJsclub te Breezand. De aftredende bestuursleden H. Jonker en P. van Eeten wordten herkozen; de eer ste neemt zijn benoeming aan, de laatste zal bericht ontvanger. Uit het overzicht van den toestand der Vereeniging blijkt oa., dat door d'e leden ongeveer 300 gulden aan contributie wondt opgebracht en in totaal 66Q gulden Ingezonden Modedeellng. J. HEllJLOO,v h. FILBRI Optici en - Hoofdgracht 73. SPECIAAL ADRES «voor alle soorten aan arbeidsloon was betaald. De heeren A. van G jjn, D. Kaan en O. Liefhebber worden benoemd' om de bescheiden van den penningmeester na te zien en op de eerstvolgende vergadering daarvan rap port uit te brengen. Voor hu et regelen van eventueele wed strijden krrijgt het Bestuur vrij mandaat. Daar het ijs in do Molenvaart doorgaans zeer hobbelig is tengevolge van dé schip perij, zal maar de kosten van een ijsschaaf worden g' einformeerd. Na Ijatingdurige bespreking wordt het zeer goede besluit genomen, dat Breezand en Anna Paulowna voortaan één geheel zullen vortmen, doch onder afzonderlijk be stuur bleven. Daardoor zullen de leden van Breezand voortaan vrij entréé op de banen van Anna Paulowne hebben. Nu de Gemeente 60 op het arbeids loon zal leggen kan er in 't vervolg heel wat meer- werk verricht worden. De hec«r G. Lovink verklaart het zeer op prijs ''te stellen, dat de ijsclub hem tot eerelid' benoemd heeft. Besloten wordt, opnieuw een geschikt gebouw 1>e huren, alsmede om aan den heer Dekker dank te brengen voor zijn vele bemoeiingen, inzonderheid wijl hij zoo stipt altijd zorgde voor de aanwezig heid van, reddingsmateriaal. Hierna sluiting. Gemee nteraad van Anna Paulowna, Verga< lering van den Raad der gem. Anna Pts.ulowna op Vrijdag 19 Decem ber, des namiddags 2 uur. Voorzi fcter, de heer G. J. Lovink, burge meester; secretaris, de heer Keijzer. Afwezilg de heer B. Looij, wegens on- gesteküu rid. Na opening volgt lezing der notulen, welke ari'veranderd worden vastgesteld. Meded telingen: a. Bij besluit van Ged. Staten van 3 Dec. j.1. is de begrooting dezer gemeente voor 1925 got*igekeurd. b. de .'neer Kooiman heeft zijn benoe ming tot. lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs aangenomen. c. de lieer R. RzmWaiboer heeft medege deeld, dlat hij zijn herbenoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aanneemt; van den heer T. van IJzendoorn is be richt inisf-ekomen, d*t hij voor zijn herbe noeming,' bedankt, zoodat in een volgende vergadering in deze vacature zal zijn te voorzien. Voorgesteld wordt, den heer Van IJzen- doorn dank te betuigen voor de vele en langdurige diensten aan de gemeenschap bewezen. De Raad vereenigt zich met dit voorste).. d. van het Dagelijksch Bestuur van den Anna P.aulowna-polder is bericht ingeko men, dat het bereid is aan de vergadering van Hoofdingelanden voor te stellen, in dén komenden winter weer productief werk to doen verrichten tot verschaffing van arbeid aan werklooze arbeiders, units niet- moer dan 40 der uit te betalen ar beidsloonen ten laste van den polder zul len blijven en dlat hiervoor een crediet ge vraagd zal worden van f 3000.—. e. bi| brief van 15 dezer is door den Directeur van het Provinciaal Waterlei dingsbedrijf medegedeeld, dat voorberei dingen.' voor den aanleg van waterleiding in deziï gemeente worden getroffen, zoo dat v-e i-moed wordt dat daarmede begin Maart een aanvang kan worden gemaakt. f. de- aanbesteding van leermiddelen voor die openbare lagere scholen in 1925 benoodLlgd, heeft beden plaats gehad met als uitslag, dat de levering is gegund aan de N. V. Trapman en Co. te Schagen, voor 991.en aan de dames Dekker—Blom, alhier, voor f 288.10, voor zooveel de be- noodig.xiheden voor het handelsonderwijs betref li. g. die suppletoire begrooting voor 1924 vastgesteld in de vorig© vergadering werd door G-ed. Staten bij besluit van 10 Dec. jl. goedgekeurd. h. do beslissing omtrent de goedkeuring op heb besluit tot het aangaan van een geldleening groot 50.000,is door Ged. Staten verdaagd; door den Voorzitter van dat Codlege wordt in overweging gegeven daarin een paar redactiewijzigingen aan te brengen. Voorgesteld wordt, aan dat verlan gen te voldoen. De Raad kan zich daarmn:» vereenigen, i. brief van den Voorzitter van Ged. Sta ten, w aarbij gevraagd wordt de bijdrage in de vervoerkosten voor het bezoek van de R. Hl. school te Heldei* van de kinderen van W jjjnker te willen verhoogen tot 90 der kosten. Voorgesteld wordt, daaraan te voldoe) ai voor het leerplichtige kind voor het tijdlvak van 1 Sept. 19241 Sept. 1925. De Raüd gaat hiermee acooord. k. dankbetuiging van, A. L. E. G. O. voor de ontvangen subsidie. Alle 'deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Volgt benoeming van een hoofd der openb. lagere school no. 1. De voordracht luidt: 1 A. Kramer, 2 J. J. Blom, 8 D. Tuin stra. D'O Raad gaat in Comité. Na herope ning der openbare vergadering wordt d'e heer K jcamer benoemd met 8 stemmen. De heeren Blom on Tuinstra hadden leder 1 stem. Inge Atomen is een adres van bewoners aan dm Zuider Molenvaartsweg om niet tot heti maken van een loopstraat over te gaan. Burgemeester en Wethouders stellen voor, dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Nu ons blijkt, zegt de voorzitter, dat er nog eigenaars tegen de plannen zijn en enkele zelfs alle mogeUjko moeite doen om de wegverbreedlng, de rioleerlng en andere verbeteringen tegen te houden, bestaat er voor ons Bestuur geen enkele aanleiding meer oan verder op de zaak in te gaan. Gm welke redenen huurders, o.a. O. Ba ker, O. Kuiper en O. Tuinman, die toch geen grond hebben af te staan, niettemin het adres mede moesten indienen is niij niet recht duidelijk, zegt voorzitter, waar schijnlijk als reclame om wat meer hand- teekeningen' te hebben. Beteekenis beeft het natuurlijk niet. Als die eigenaar, zoo als b.v. de heer De 'Jong, den grond wil afstaan, zal de huurder Baken dat toch zeker wel moeten goedvinden; en zoo gaat het ook met de anderen. De waterleidingsbuizen, die begin Maart zullen worden aangebracht, kunnen nu met toestemming van het polderbestuur werden gelegd in dé halve sloot, waarop de polder nog rechten heeft. Enkele hek ken zullen dia® toch nog dienen verplaatst te worden, wat ook wel in het belang van wegverbreeding is, doch veel hinder zal daarvan wel geen eigenaar ondervinden'. Bet spijt mij wel, gaat voorzitter voort, dat de plannen niet met wat meer sympa thie ontvangen zijn. Het zou hier een mooi dorpsgedeelte kunnen worden, waarvan de kosten in gewone tijden de draagkracht der gemeente verre zouden -te boven gaan, doch thans als werkverschaffing wel zou den kunnen worden uitgevoerd met sub sidie van Rijk en Provincie en waarschijn lijk ook van de Automobielenclub en den Wielrijdirsbond. Meer spijt- het mij echter nog voor de bewoners en eigenaars zelf. Het stukje grond, dat moest worden af gestaan, is voor hen niet productief; als tuin over het algemeen niet veel moois (slechts enkele tuintjes maken daarop een uitzondering; en is het niet verwonderlijk, juist deze eigenaars verleenden nog alle medewerking) terwijl het gebruiksrecht der oorspronkelijke eigenaars zou blijven gewaarborgd. Er is gevraagd: Zouden de hypotheekhouders dien afstand goed vin den, dóch daartegen is geen bezwaar. De hypotheekhouders weten, althans van enkele is mij dit bekend, dat de percee- len door een rioleering van gemeente wege zooveel verbeteren, dat zij den grondafstand als een groote aanwinst, wat het dén ook is, voor de panden beschou wen. Alle woningen hebben daar last van vocht, de ©ene meer, de andere minder, doch voor sommige perceelen is dat een zeer groot gebrek, dat ook bij het bepalen der waarde wel tot uiting komt. De eige naars en gebruikers, die ondanks den af stand du£ toch rechten op den grond! ble ven behouden, werden voor ie stukken van de polderlasten, grondlasten en straks waterleidingskosten beduidend ont last, terwijl de rioleering zooais reeds ge zegd, en bestrating de waarde van hun perceelen zou doen stijgen. Enkelen- hebben dat niet willen inzien en hebben door hun reclame hun buren zeker geen dienst be wezen. De eigenaars die echter wèl wil den meewerken, doch die wij thans tot on zen spijt niet kunnen helpen, blijven wij erkentelijk voor hun betoonde welwillend heid en goeden burgerzin. De werkloozen worden ten slotte de dupe dezer agitatie. Het is zoo moeilijk in den winter eenig loonend werk te vinden. Mid den in den zomer, als de arbeiders zelf nog niet over werkloosheid denkenen, wordt hierover in deze vergadering al gespro ken en door B. en W. en polderbestuur al geconfereerd met het oog op den komen den winter en' verheugen wij ons als er dan werk, dat passend uitvoerbaar en bo venal loonend zal kunnen zijn, gevonden wordt. En waar nu in andere gemeenten ter keering van werkloosheid aan land eigenaars voor ontginning of op andere wijze productief maken van grond subsi die wordt verteend meenden wij er wel op te mogen aandringen, dat ten behoeve de zer eigenaars in het belang van het alge meen verkeer bijdragen zouden worden verleend. Nu enkelen echter hun voordeqj niet willen inzien, zuilen B. en W. trachten an der werk te verkrijgen. De heer Kossen vindt niet goed, om naar aanleiding van dit adres de zaak nn maar dadelijk van de baan te schuiven. Als middenstander blijft hij een groot voor stander van het plan. Sprekgr heeft juist dezer dagen een vergadering bijgewoond van het Bestuur der Middenstandsvereeni- ging en daar werd niet één bezwaar naar voren gebracht, ja zelfs gingen er stem men op, om, zoo de gemeente van het voorstel van B. en W. mocht afzien, des noods te probeeren zelf het plan ten uit voer te breingen. Spreker zou dan ook wel wenschen, dat er bij de eerstvolgende Raadsvergadering een behoorlijke teeke- ning enz. van ter tafel kwam en dat de Raad dan toch tot uitvoering overging. Inmiddels was dan wellicht een weg te vinden om de onwilligen te dringen. Ging men kalm afwachten tot de laatste man er voorstander van was, don kwam er nooit verbetering. Bovendien had de dokter als zijn meening aan spreker verklaard, dat ook uit hygiënisch oogpunt de uitvoering van het plan alle aanbeveling verdiende. De heer Kossen noemt verder verschillen de onderteekenaara van het adres, die van tegenstanders met een kleinigheid tot voorstanders zouden te maken zijn, vol gens hun eigen verklaring. De heer De Leeuw b.v., wanneer hij slechts een over pad behield, de heer Wuys, wanneer hij geen last van de straatjeugd kreeg enz. De heer Keuris acht het eveneens een waardevermeerdering, vooral voor de ne ringdoenden van belang. Hij Sluit zich dan ook geheel bij het door den heer Kossen gesprokene aan. De heer Stammes, wethouder, zegt, dat B. en W. wel wat te leur gesteld waren toon zij dit adres ontvingen. Eerst bleken nagenoeg alle betrokkenen er vóór en nu Ingezonden Modedeellng, WIJ leveren een hult: weer er togen? Onder die omstandigheden meende het Dag. Bestuur voorioopig öm nog maar met d© zaak te moeten wachten B en W. hadden echter geen bezwimr Plan te dienen. ring w^< of TOrbet* kór, het was wel heeJmi» aEfbïwkte gedeelte werd opgeknapt, toch heel wat geld mee gemoeid en voor de Spoorbuurt b.v. was het wellicht even noodzakelijk. Hij meent, dat een behoor lijke afwatering ook zonder rioleering te verkrijgen zou zijn. Vroeger had men voor elk perceel greppels, maar later zjjn die gedempt en ziedaar toen kreeg men die kommen in den weg. De heer Koorn meent, dat het hoofddoel was: werkverschaffing, maar denkt dat dit werk ais zoodanig van weinig beteekenis zal zijn en dat het meeste geM wel aan ma teriaal zou weggaan. Voorzitter meent, dat het niet aangaat om te zeggen, het ligt niet op onzen weg, zooals de heer Komen beweerd heeft. Hij brengt hulde aan het Bestuur van den Polder, imaar hadden wij hier een conser vatief polderbestuur, dan zou d'e gemeente nog anders moeten aanpakken! Ik begrijp niet, hoe de middenstanders er niet méér voor zijn! De heer Kossen: De voorstanders heb ben verreweg de meerderheid en ik her haal, we kunnen niet wachten tot iedereen er voor is. De heer Koorn: Ik tel de mededeelingen van die menschen geen zier. Men had de verbittering eens moeten hooren, waarmee hier en daar over het plan gesproken werd. Men kan op die uitingen niet af gaan, vandaag zeggen ze zus en morgen weer zoo. Ht eind der besprekingen, die nbg eeni gen tijd voortduurden was, dat het adres der tegenstanders voor kennisgeving wordt aangenomen en dat wellicht een voorloopige schenkingsacte zal worden opgemaakt en ter teekening aangeboden. De zaak is in elk geval nog niet voorgoed van de haan. Aan den heer K. L. van Gorkom wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid der Commissie tot Wering van school verzuim, met dank voor de bewezen dien sten. In zijn plaats wordt benoemd de heer A. Kramer. Bij de rondvraag klaagt de heer Keuris over de miserabele verlichting in den laat sten tijd, zoowel wat zijn eigen huisver lichting, als ook de straatverlichting be treft. Voorzitter belooft naar de huisverlich- ting bij den heer Keuris te laten kijken. Wat de straatverlichting aangaat geeft de Voorzitter toe, dat die tegenwoordig niet bast is. In de maanden November en De- vooral wordt d'e maximale belasting over schreden, maar verbetering daarin zou voqr dé beide maanden op een verhoogde uitgave van een goede 600 gulden komen. De heer Keuris vraagt voorts nog om een kleine lantaarn voor een gedeelte van den Balgweg, omdat de toestand daar op het oogenblik, vooral1 bij avond, verschrik kelijk is en meent verder, dat Blaauboer, die nu al ruim 8 jaar op de zwarte lijst staat, daarvan nu toch wel eens mocht af gevoerd worden. Voorzitter doet toezeg ging. En nu zegt voorzitter: Het laatste punt der agenda is afgehandeld' en daarmede de laatste Raadsvergadering in dit jaar be ëindigd. Ik wil echter niet tot sluiting overgaan, alvorens dén heeren namens de gemeente een woord van hartelijke® dank te hebben gebracht voor den ijver en de toewijding, waarmede door U allen in het afgeloopen jaar de gemeentezaken zijn be hartigd!. En persoonlijk betuig ik U mijn welgemeende® dank voor de wijze, waarop de heeren'zich Steeds hébhen beijverd mijn taak ais voorzitter van dezen Raad en als Burgemeester der gemeente gemakkelijk en aangenaam te maken. Ik dank de heeren van de pers voor hun geregelde tegenwoordigheid en voor de bekwame onpartijdige wijze, waarop zij steeds hun taak in bet algemeen belang volvoerden en dé gemeentezaken hebben behandeld'. Tenslotte, mijne heeren, wensch ik U al len met echtgenoote en familie een geluk kig Kerstfeest eb een goed einde van de zen scheidenden jaarkring en een geluk kig entrée in 1926. SCHAGEN. De Krite Scbagen hield Zaterdagavond haar 2en Winteriounenacht in dit seizoen. Door de welwillende medewerking van den heer Grondsma van Alkmaar was dat een heerlijke Frysk literaire kunstavond' gewor den. Wanneer de schrijvers de vertolking van hun werk hadden kunnen bijwonen, dan zoudén ze zeker soms vreemd' hebben geke ken, dat er zooveel uitgehaald' kon worden. In volgorde luisterden wij naar stukken van Gysbert Japikx, Harmen Dykstra, Eelke Halbertsma, Pieter Jelles Troelstra e. a. Moai, sonder weagea, waren alle voordrach ten; men zag d'e handeling, ging er in op en leefde mee. De uitbeelding van de Sage der Oldehove was voortreffelijk, Mast' Anke een juweeltje. Het verschil tueschen de oudere en jongere Fryske dichters werd' door enkele stukken uit' beider richting hoogst duidelijk in het licht gesteld Wanneer in later jaren de Jong-Friezen begrepen zullen worden, dan eerst zullen de diepe gedachten hunner werken naar waarde worden gewaar deerd. De beer Grondsma zal er zeker veel toe bijdragen, om de dichters van de jongere richting Ja het juiste licht te plaatsen. r DE ADMINISTRATIE. Hors d'oeuvre variés, Croquetten,- Pasteitjes, Soepen, Visch- en Vleeschschotels, Kreeften- en c, mayonnaises, Haripg- en Huzarensalades, Slagroom Puddings met verschillende likeuren Sorbets, Ijs. rr.gr-de ,chotels *jin "O geschikt voor feestdagen en Oude- en Nieuwjaarsdag.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 6