iBETREKKINGENl BRILLEN- en riNCE-NEZ-REPARATIËN. t t BINNENLAND. J. HEI JLOOjV h. FILBRI, GEMENGD NIEUWS. 1 Januari1925. Advertentiën. Hervormd Kerkkoor. ^diversenI met zonneschijn, tegen 1866 oren normaal. De Bilt had ln Deoeanber 84 uren* gelijk aan de normaal. SPECIAAL ADRES Last van gal en sll]m „CHR. OER. miïllltr. OPENBARE VERGADERING op D.V. VRIJDAG 9 JANUARI a.s., Onderwerp: „De Vuurprofeet". TOEGANG VRIJ. HEDENavond AANGEBODEN De Koningin Doctor horaorta eansn. III verband' met het 860-jarig bestaan der Leidsche Hoogesohool heeft de acade mische Senaat aan die Koningin het eere doctoraat in die rechtswetenschap ver leend De plechtige promotie zal plaats hebben op 9 Februari in de Pieterskerk. De kruisers „Java" en „Sranatni". Naar aanleiding van de door die tegen standiers eener maritieme defensie ver spreide bewering, dlat de nieuwe kruisers nu reeds voor de indiensttreding verou derd zouden zijn, vermeldt „Onze Vloot" een oordeel van het Engeliche vaktijd schrift „Ehighieer". Daar leest men o.a.: Het type schijnt een bewonderens waardig geheel te zijn van snelheid, ar- tilleristisch vermogen* zeewaardigheid en werkingssfeer gepaard aan een mid delmatige waterveiplaatsing en of schoon de plannen negen jaar oud zijn, kan het schip de vergelfiking doorstaan met menig kruiser van veel lateren datum. Daarna een beschrijving van de „Java": Gedurende de proeftochten, die eenlr ge weken geleden gehouden werden, haaldte de „Java" bij volle kracht een snelheid1 van 81.8 mijl of 1,8 mijl meer dan de gecontractueerde, en die snel heid werd bereikt zonder in eenig op zicht de machine te foroeeren. De kruiser heeft bewezen een uitste kend zeeschip te zijn. v Voorzitterschap Tweede Kamer. „Het Centrum" zegt uit goede bron te vernemen, dat de voorzitter der Tweede Kamer, mr. dr. D. A. P. N. Kooien, zich in de volgend» zitting niet meer voor het presidium zal beschikbaar stellen. De Tariefwet De Tariefwet, is gelijk gemeld, 80 Deo. j.1. afgekondigd. Wat nog treenszins wil zeggen, dat zij met ingang van den gebruikelijken „dag volgende op dien ha- rer afkondiging!" in haar geheel in werking treedt. Het Staatsblad no. 568, waarin de wet is opgenomen vermeldt, dat slechts in wer king treden met ingang van den dag, vol gende op dien der afkondiging, de arti kelen, welke uitsluitend betrekking heb ben op de tariefcommissie en haar rechten en plichten. Alle overige artikelen, dus ook die eigen lijke tariefvarhooging, worden eerst van kracht op een Wj K. B. Dader te bepalen tijdstip. Benoeming bij keuze bij P. en T. In verband met bet in de laatste maan den aangezegde eervol ontslag aan een aantal hoogere ambtenaren bij P. en T. zijn binnenkort eenige belangrijke benoe mingen te wachten in een aantal vacant gekomen keuze-functies van directeur en inspecteur. Bt Micha&L Het hoofdbestv -«n het verbond „St. Michael" is Vrijuag WV ÏY v/ ravenhage in vol tallige vergadering bijeengekomen. Het nam kennis van den brief van prof. Aengenant aan prof. Veraart en besloot, aan prof. Aen- genent mee te deelen, dat het hoofdbestuur van „St. Michael" bereid is, de door hem ge- wenschte besprekingen met hem te voeren* Met het voeren van de besprekingen wer den belast de heeren prof. Veraart, -baron Wittert van Hoogland en G. P. Bon. Het hoofdbestuur vereenigde zich een stemmig met de zienswijze van de heeren Veraart en Wittert van Hoogland, „dat het allerongelukkigste communiqué van het da geüjksch bestuur van den Aigem. Bond van R.-K. Rijkskieskringorganisaties, waarin de bemiddelingspoging van prof. Aengenent werd aangekondigd, zoowel als het onware en onwaardige betoog van den heer Van Wijn bergen in het interview in „De Tijd" naar aanleiding van zijn Alkmaarache rede uiter mate geschikt waren om alle verdere onder handelingen te verijdelen". Men meende echter, dat er nog volop ge legenheid zou komen, daaraan alle aandacht te wijden, en dat men de zoo welwillende pogingen van prof. Aengenent thans niet in gevaar mocht brengen. Naar aanleiding van het bericht, van „De Tijd", als zou prof. Aengenent als voorwaarde voor zijn bemiddeling tus- schen den Alg. Bond van R. K. Rijks kieskringorganisaties en het Studiever- bond „St. Michaël" hebben gesteld, dat tijdens de besprekingen geen publicaties zouden worden gedaan, ontving de voor zitter van „St. Michaël", prof. Veraart, het volgende telegram van prof. Aen genent: „Ik stel er prijs op u mede te deelen, dat ik mij ten zeerste verbaas over het bericht in sommige bladen, dat ik ais voorwaarde zou hebben gesteld volstrekte geheimhouding der besprekingen. De bron vun het bericht is mij tqjuul onbekend." Het weer ln 1924. Hét Kon. Ned. Meteor. Instituut in de Bih publiceert het volgende voorloopige overzicht van het weer in 1924: Gemiddeld over het geheel» jaar was de temperatuur ongeveer een halven graad Celsius beneden normaal. Januari tot April en Augustus waren bijna 2 graden te koud. Mei, October en Deoeanber 1 graad te warm. De jaaraam van den neerslag week na genoeg niet af van de normaal, 691 nuM. Tp Noo.d-Hohand, Friesland en Gronin gen was zij gemiddeld ruim 90 m.M. er beneden; overigens bijna 40, in Limburg t uim i.m.M. er boven. Augustus was de i ritste, Nov-inbep d« droogste maand. Van Januari tot November hadden de vijf hooj'Jfc atlons gemiddeld 1460 uren Sigaretten. Gemeld) wordt, <fat zeven van de voor naamste rigarettenfabrik anten in Am sterdam, Den Haag, Rotterdam, Eindho ven eni Groningen hebben besloten, bij het in werking treden van de verhoogde be lasting op sigaretten het verschil tusschen die in- en verkoopprijzen te verkleinen met het bedrag van de verhoogde belasting. Een verhooging van de detailprijzen zou huns inziens een achteruitgang van het verbruik van sigaretten en ook een ge ringere verdienste voor den winkelier ten gevolge hebben. Kamer van Koophandel «en Fabrieken voor Holland's Noorderkwartier. Bovengenoemde Kamer vergadert op Woensdag, 7 Januari, des avonds 7.80 ure in het Stadhuis te Alkmaar. De agenda vermielldt o.m.: Benoeming Voorzitter etn onder-Voor zitters der Kamer. Ingekomen stukken w.o.: Antwoord der Ned. Spoorwegen, dat trein 8904 met ingang van: 24 dezer ten 1L56 van Schagen zal vertrekken (16 mi nuten vroeger dan thans is bepaald), wtaardoor het missen van d!e aansluiting te Alkmaar op trein 469 vermoedelijk zal worden voorkomen. Schrijven van V.V.V. Helderis Belang, waarbij de medewerking der Kamer wordt ingeroepen om. zoo mogelijk bij te dragen tot het welslagen eener beoogde tentoonstelling op het gebied' van scheep vaart en luchtverkeer. (Het Bureau zou willen voorstellen daartoe mede te werken.) Benoeming Commissies voor het jaar 1926. Mededeeling van het lid, den heer Hoogland, aangaande de Westfriesche Kanaalplannen, Uitgegane stukken, w.o.: Adres aan Z.E. den Minister van Finan ciën, strekkende te geraken tot afschaf fing van het visum voor reizen naar Duitschland. Adres aan ZJE. den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid, waarin wordt verzocht te 'bevorderen dat het transport bedrijf niet onder de bepalingen der Ar beidswet zal worden opgenomen. Schrijven aan den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie, teneinde centralisatie te verkrijgen in hét telefoon verkeer in de Gemeente Anna Paulowna. Verzoek aan de Directie dér Ned. Spoor wegen om de abonnementen in den ver volge ook den vijftienden van elke maand verkrijgbaar te stellen. Rondvraag. „De Telegraaf' tegen „Het Volk". Gisteren heeft de Eerste Kamer A der Rechtbank te Amsterdam uitspraak gedaan in de civiele procedure van de N. V. Dagblad „De Telegraaf" tegen de heeren mr. P. J Troelstra eni J. F. Ankersmit, vormende de hoofdredactie van het dagblad „Het Volk „De Telegraaf had tegen genoemde heeren een eisch tot schadevergoeding ingesteld naar aanleiding van het in „Het Volk" van 17 Januari IJ. opgenomen artikel betreffende het uitgeven* omstreeks den overgang van 1916 en 1917, van speciale bijvoegsels, waar voor de Russische regeering „aan het blad van de heeren Holdert en Scliröder" een be drag van 60,000 zou hebben betaald. De Rechtbank veroordeelde „Het Volk" tot betaling eener schadevergoeding van 60 en compenseerde de proceskosten, In de eerste plaats wordt in het vonnis nagegaan waarop de vordering is gebaseerd. De rechtbank schakelt den beleedigings- grondslag van art. 1408 B. W. uit, op grond dat beleediging van een rechtspersoon vol ger® onze wet niet bestaanbaar is. Zij acht evenwel de vordering ontvankelijk, omdat zij gegrond is op de onrechtmatige daad in het algemeen, t. w. de onrechtmatige daad ex 1401 B. W. Levert nu de inhoud van het artikel, zoo ais in „Het Volk" tegen „De Telegraaf' werd geschreven, onrechtmatige daad op? Om een antwoord te geven op deze vraag onderwerpt de Rechtbank den inhoud aan een nauwkeurige analyse. Zij komt vervol gens tot de conclusie, dat „De Telegraaf daarin meer gelezen heeft dan er in staat. Immers er wordt uitdrukkelijk in het artikel gezegd, dat het niet bekend' is op welke wijze de transactie tusschen de Russische regee ring en „De Telegraaf precies is tot stand gekomen; er wordt slechts een vermoeden geuit, dat de door „De Telegraaf gebruikte methode wel niet veel zal verschillen van die door de buitenlandsche kranten gebezigd. Volgens de Rechtbank maakt het artikel juist den indruk, dat de schrijver zich nauw gezet heeft afgevraagd, wat hij al of niet kon schrijven. Dit neemt echter niet weg, dat de schrijver in elk geval direct een insinuatie heeft gebruikt, die op de iezers van „Het Valk" den indruk moesten maken alsof er met het Russische bijvoegsel van „De Tele graaf" iets niet in den haak was. De Rechtbank acht ook deze indirecte in sinuatie een onrechtmatige daad, tenzij het artikel was geschreven met het klaarblijke lijke motief van het algemeene en journalis- t'eke belang. Uit het antwoord* dat „De Te legraaf' gegeven heeft op een artikel in de „Haagsclie Post" nu leidt de Rechtbank af, dat het „De Telegraaf' te doen is geweest om betaalde publiciteit Dit acht de Recht bank echter in de gegeven omstandigheden uit een oogpunt van journalistieke waarheid ongeoorloofd. Immers het bijvoegsel van „De Telegraaf" is uitgegeven onder den schijn alsof het van de redactie van „De Telegraaf" zelve afkomstig was en dus een zelfstandige journalistieke schepping zou zijn, terwijl ver zwegen is, dat men nier te doen had met een door de Russische regeering betaalde publi catie. Dit nu acht de Rechtbank niet oirbaar om dat voor een goede pers de waarheid 't eenige richtsnoer moet wezen* Waar „De Telegraaf" liet vertrouwen bij het publiek wekte, dat het bijvoegsel het standpunt der redactie weer- Ingezonden Mededeellng. Opticien - Hoofdgracht 73. voor alle soorten kleinere motorspuit ter plaatse en begon nen aanstonds het vuur krachtig, te be strijden. Aan behouden der fabriek viel evenwel niet meer te denken, doch de brandweer wist te voorkomen, diat de brand oversloeg naar de naast de fabriek liggende houten woonhuizen etn de stijf sel fabriek der firn» Paul Avis. De oorzaak van den brand!, die in het ketelhuis van het onlangs nieuw aange bouwde gedeelte schijnt te zijn begonnen, is onbekend. De lijm-afdeeling benevens een opslagplaats voor kolen bleven behou den. Verzekering dekt de schade. Ingezonden Mededeellng. beslagen tong, een voortdurend onaange namer) smaak, tragen stoelgang en een op geblazen gevoel. Gebruik hiert< g< n de zon der eenige krampwerkende Mljnhardt's Laxeertabletten. Doos 60 ets. Bij apoth. en drogisten. '305) gaf, terwijl in werkelijkheid het standpunt der Russische regeering en wel tegen beta ling werd weergegeven* heeft „De Tele graaf" tegen het richtsnoer gehandeld. Daarenboven acht de Rechtbank de uit gave van het bijvoegsel door „De Telegraaf" ongeoorloofd, omdat het met het genoemde beginsel in strijd is te achten, dat een dag blad in een neutraal land in oorlogstijd voor geld stemming maakt voor een der strijdende partijen. Wat de deskundigheid der schrijvers in het bijvoegsel van „De Telegraaf" betreft, de Rechtbank is van meening, dat de meer of mindere deskundigheid in deze niet ter zake doet. Maar wel is de- Rechtbank van meening, dat een geoorloofde kritiek op de handelwijze van „De Telegraaf' in deze ge rechtvaardigd was, al heeft de schrijver van „Het Volk" de grenzen van een geoorloofde scherpe kritiek overschreden. Daarom acht de Rechtbank de schade voldoende vergoed met een schadevergoeding van 50, door „Het Volk" aan „De Telegraaf" te betalen. De proceskosten compenseerde de Recht bank, omdat de beide partijen op zekere pun ten in het ongelijk zijn gesteld. Ontsnaptgesnapt 't Gebeurde Zaterdagmiddag voor een van d!e loketten yam de Twentsche Bank. Een dame was bezig geld ln ontvangst te nemen* toen plotseling een arm onder den hare dkxmsohoof en een band een zeven tal biljetten van tien gulden weggraaide. Op hetzelfd1© ©ogenblik zag de dame, dat de man bij wien de arm behoorde, doodkalm wegwandelde* waarschijnlijk in de zoete hoop, dat men zijn manoeuvre niet had gemerkt. De bestolene volgde den zonderlingen gast, die, nadat hij door de eene deur de bank had verlaten, dood kalm langs een anderen ingang heft gebouw weer binnen wandelde. De portier, van het gebeurde op de hoogte gebracht, hield hem aan en waarschuwde die politie. Bij fouilleering vond men inderdaad de zeven biljetten. Het bleek dat men te doen had met een vier en zeventig jarigen Engelschman, in het bezit van een Duitsch-Indischen pas. De dief bevindt zich thans in verze kerde bewaring. Da sttJfselfabrlek „De Arend" door brand vernield. Zondagmorgen is te Oostzaan de stijf sel f abriok „De Arend" der N. Laten- stein, grootendeels verbrand. Tot ruim één uur hebben drie personen Zaterdag nacht in de fabriek gewerkt; dezen heb ben bij het naar huis gaan geen onraad be speurd. Te ongeveer halfzeven sloegen plotse ling vlammen uit en aangewakkerd door een feilen Zuid-Westen wind stond spoe dig die geheele fabriek in lichtelaaie. Met een tweetal kleine handspuiten, die in schuiten moesten worden geplaatst om het terrein te bereiken, trachtte de Oostzaan- sche brandweer het vuur te bedwingen. De Zaandamsche Vrijwilligers -waren spoedig met de groote autoepuit en een JULIA N A DORP. Zaterdagmorgen hield de vereeniging voor een „Veeverloskundige" te Koegras, hare algemeene vergadering in het café van den heer O. Vader. De vergadering, die door slechts 13 leden was bezocht werd te ongeveer tien uur, geopend door den voorzitter, den heer S. Eriks, die de aanwezigen welkom heette, maar er zijn teleurstelling over uitsprak, dat zoo weinigem ter vergade ring aanwezig waren, daar het hier toch geldt een zeer belangrijke zaak, die toch aller belangstelling wel waard is. Hij hoopte desniettemin, dat de verschillende punten der agenda, toch met correctheid zullen worden besproken, en riep daarvoor dan ook aller medewerking in. Daarna was het woord aan den secre taris, de heer P. Nieuwland, om de notulen van de vorige vergadering te lezen, welke zonder op- of aanmerkingen werden vast gesteld. Vervolgens bracht de penningmeester verslag uit over het jaar 1924. De ont vangsten hadden bedragen f 832.16, de uitgaven f 745.60, alzoo een saldo van f 86.55. In totaal waren bij de vereeniging ingeschreven 1690 koeien. De verloskun dige was 98 keer gehaald, en wel 94 keer bij leden en 4 keer bij niet leden. De commissie belast met het nazien der rekening, doet bij monde van den heer J. D. van IJperen, aan de verga dering mededeeling, dat alles in goede orde was bevonden, en hij stelt dan ook voor, den penningmeester voor zijn ge houden beheer te dechargeeren, waarmede de vergadering instemt, terwijl de voor zitter den penningmeester en de com missie dank zegt voor gehouden beheer en contröle. Gevraagd werd hoe het tarief is voor niet leden, waarop de voorzitter antwoordt dat dit f 20.— is, met dien verstande echter, dat de helft is voorde vereeniging en de helft voor den verlos kundige. Volgt bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden is de heer P. Nieuwland, die direct herkiesbaar is. Met op één na algemeene stemmen wordt deze heer herkozen, die zich de benoeming laat welgevallen. Bij de vaststelling van het salaris van den Verloskundige, wordt met waardeering gesproken over diens verrichtte werk zaamheden in het gepasseerde jaar, die gezien het uitgebrachte verslag, niet weinig zijiy geweest. Voorgesteld werd om het saHgris te laten op f 600.en hem over het jaar 1924, een toeslag te verieenen van f 76.inplaats van f 60. Zonder discussies wordt dit voorstel aangenomen, en is men genaderd aan de vaststelling van den omslag der koeien, die na weinig besprekingen weer wordt bepaald op 36 cent per koe. Tot lid van de Commissie tot nazien der Rekening, wordt in de plaats van den heer A. Renny bij acclamatie be noemd de heer A. Hoornsman, die deze functie aanvaardt. Tenslotte is men genaderd aan het punthet innen der gelden. De Penning meester doet mededeeling dat het de laatste jaren per postkwitantie is gebeurd, maar dat heeft een. schaduwzijde, daar er nogal wat onbetaald terug komen, die hij dan persoonlijk weer moet gaain be zoeken. Hij stelt echter voor indien hem hetzelfde wordt betaald, wat anders aan de Posterijen mpet worden betaald, de kwitantie® allemaal persoonlijk te willen presenteeren. Na eenige bespre kingen omtrent het voorstel van den Penningmeester wordt alzoo besloten. Bij de rondvraag vestigt een lid de aandacht er op, dat hij binnen afzien baren tijd ook koeien heeft iif Anna Paulowna, en vraagt of deze ook onder deze vereeniging kunnen blijven ressor teeren, waarop, omdat het een lid betreft, goedgunstig wordt beschikt. Na nog een paar kleine beschouwingen, deelt de voor zitter mede dat de noodslachtplaats thans een feit is geworden, en hij spreekt de verwachting uit, dat bij een eventueel voorkomende noodslachting, er door een ieder gebruik van zal worden gemaakt. Verder niets meer te behandelen zijnde, zegt hij dank aan de aanwezigen voor hunne opkomst en besprekingen, en sluit de vergadering met den wensch dat het èn vereeniging èn leden in 1925 gunstig mag gaan. Naar wij vernemen, zal er voor rekening van den heer J. Gorter, een huis worden gebouwd op het perceel grond naast den proeftuin. 1 Te laat oni nog in het nummer van Za terdag te kunnen wonden opgenomen, be reikte ons de mededeeling, dat er in den Oud ej aarsnacht ingebroken was ln het kantoor van de N. V. Malerij „de Hoop", te Koegraa Hoe de diader of daders naar binnen zijn gekomen was moeilijk uit te maken, daar er van buiten af geen spo ren van vernieling vielen Vaar te nemen. De deur, die echter toegang tot het kan toorlokaal geeft, was vernield, door er het ondierste paneel uit te breken. Zoodoende was men daar binnen gekomen. Voor zoo ver nagegaan kon worden wordt er niets vermist. De politie doet onderzoek, doch van dader of daders is nog niets bekend. LAATSTE BERICHTEN. De moordaanslag te Valkenswaard. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft heden het vonnis van de Rechtbank te 's-Hertogenbosch, waarbij mevr. Desmet werd vrijgesproken, bevestigd. De advo caat-generaal, mr. dr. van Geuns, had vernietiging van het vrijsprekend vonnis gevraagd en veroordeeling tot 8 jaar ge vangenisstraf met aftrek van 1 jaar pre ventief. Mevrouw Desmet hoorde het vrij sprekend vonnis kalm aan er ging een zwak hoera op van de publieke tribune. Umuiden. Gisteren heeft de burgemees ter van Velsen vergaderd met de bestu ren der arbeidersorganisaties ter bespre king van bemiddelingsvoorwaarden, om die later voor te stellen aan de reeders. Naar wij vernemen, konden deze voor waarden de goedkeuring wegdragen der organisaties, behalve van de Federatie, die ze onaannemelijk vond. Arnhem. De waterstand in den Gelder- schen achterhoek geeft wederom reden tot bezorgdheid. Verschillende landerijen staan blank, sedert gisterenavond Is de Dijkstraat te Elten, de hoofdverkeersweg aldaar, ondergeloopen. Het water staat op sommige plaatsen 20 c.M. op den weg. Door aan te leggen verhoogingen wordt het bereiken der huizen, de kerk en de school mogelijk gemaakt Alle Vrienden en Bekenden een gelukkig Nieuwjaar toege- wenscht. A KOSTER en Echtgenoot», te Akersloot Verloofd NELLY DITO en v JÜ DE JONG. Helder, Koningstraat 81 Haarlem, Warmoesstraat 24. Hiermede vervullen wy den treurigen plicht te berichten, dat, na voorzien te z\jn van de H.H Sacra menten der Stervenden, is overleden mijn geliefde Echtgenoote en zorgzame Moeder der Pleegkinderen, EUSABETH MARIA SCH0NQ— SARLEMIJN, in den ouderdom van58 jaar Helder, 5 Januari 1926. Bootsmansteeg 10. Namens de Familie: H. 8CHONS en Pleegkinderen De gezongen Uitvaart zal plaats hebben in de Paro chiekerk H H. Petrus en Paulus, op Donderdag 8 Januari a s te 7.46 uur, de ter aarde-bestelling te I HO nam op het R.-K. kerkhof „St. Joseph". Eenige en algemeene kennisgeving. Hiermede vervullen wy den treurigen plicht U ken nis te geven van het over lijden van onzen Lieveling JANTJE, in den jeugdigen leeftijd van bijna 2 jaar. Helder, 5 Januari 1925. Weststraat 27. Uit aller naam: R. Th LUYCKX JR Geen rouwbeklag. DANKBETUIGING. Ondergeteekendcn betuigen by deze hun hartelijken danjt voor de vele bewyzen van deelneming bij het overlijden van hun Doch ter en Zuster MARIA ondervonden. Familie JOH. STEEMAN Van Galenstraat 16 des avonds ts 8 uur. In de CHR 8ER KERK (Stsungraoht). Spreker: De. W BIJLEVELD, van Haarlem. Da Heer en Mevrouw KETTLITZ, zullen gaarne ZONDAG 11 en 25 JANUARI bezoeken ontvangen, van 3—5 uur. Stationsstraat 7. DAGMEISJE gevraagd, tot 4 uur. Zondags vry. 16 k 17 jaar. Adres: VAN DER POLL, Spoorstraat 97a. Gevraagd een nette DAG DIENSTBODE, bij de Dames JELGERSMA, Kanaalweg 164. Gevraagd een net DAGMEISJE. Adres: Weststraat 68. Gevraagd KOSTHUIS met huiselijk verkeer, liefst by oude vrouw of weduwe. Brieven met prijsopgaaf onder Nr. 850, Bureau van dit blad Gevraagd een nette COMMENSAAL. Adres: Bureau van dit blad. VERLOREN: een zwarte HANDMOF, gaande van Lange- straat, Strooweg, Julianadorp. De vinder wordt beleefd ver zocht deze terug te bezorgen: Langestr. 104, tegen belooning. De Heer en Mevrouw VERRA. p.p.o. Gevraagd 2 nette COMMENSAALS met gebruik van vrije kamer, per persoon f 12-50 per week Brieven onder Nr. 855, Bureau vau dit blad. Gevraagd een flinke DAG DIENSTBODE, alleen voor d«. huishouding, bij: vak Wdbldi, Koningaplein. Gevraagd een flink DAG MEISJE, niet beneden 16 jaar. Hoog loon. Adres: Spoorstraat 120. Voor direct gevraagd een flinke Dag-Dienstbode. Adres: Spoorstraat 122. Mevr. JLANNEWASSER, Kanaalweg 148, vraagt tegen half Januari een net DAG MEISJE, niet beneden 18 jaar, z. g. g. o z. a. Net DAGMEISJE gevraagd, van goede getuigen voorzien. Adres: Hooldgracht 20. Een flink DAGMEISJE gevraagd. Adres: Spoorstraat 90. Gevraagd een DAG-DIENST BODE, in een gezin van 2 personen, geen wasch. AdresMevr. MANHE1M, 'Koningstraat 78 BOEKHOUDING. JUFFROUW gevraagd, ln zaak van niet te groote omvang, liefst 's avonds. Brieven met oonditiën onder No. 856, Bureau van dit blad. Gevraagd een net MEISJE voor de morgenhreu. AdresZuidstraat S.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2