STORM. ^V1 ^it opstelletje schrijf, luwt het wat Diaast, heeft de Bilt toch gemeld, dat er geen nieuwe depressie op komst is en dot de reeks van depressies heeft uitgewoed. Natuurlijk hoop ik het ze wenschen, want hoewel ik de muziek van een storm ook op haar juiste waarde wéét te schatten* kun je toch ook in dat opzicht en dan in den regel heel gauw te veel van het goede «rijgen. LUCHTVAART. Een'snelle tocht Een vliegtuig van den expresdienst Lon denBerlijn heeft de reis heen en terug, in totaal 1300 mijlen, in elf vlieguren afgelegdl Het vliegtuig vertrok Maandagmorgen 8 uur van Croydon, bleef anderhalf uur te Amster dam en een uur te Hannover en kwam des middags om 2 uur 10 te Berlijn aan. Het vertrok den volgenden morgen om 8 uur 25 uit Berlijn, bleef wederom een uur te Han nover en anderhalf uur te Amsterdam en arriveerde deB namiddags om 4 uur te Croydon. De Z. R. m. INGEZONDEN. „Allerzielen". Bnrgerlfjke Stand van Helder VISSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. MARINEBERICHTEN. Hr. Ms. „Heetnskerek". Hr. Ms. pantserschip Heemskerck, on der bevel van den kap. ter zee J. K. E. Schenck de Jong is Dinsdag van hier ver trokken ter aanvaarding van zijn oefe- ningsreis naar de Middellandsohe Zee. LEGERBERICHTEN. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. 8TOOMV AARTBERICHTEN. SPORT. ANNA-PAULOWNA. WIERINGEN. LAATSTE BERICHTEN. Japansehe vliegtocht naar Europa. Londen, 8 Januari. De Times meldt uit Tokio: liet staat thans vast, dat de vlucht naar Europa, die georganiseerd is door het Japansehe blad Asahi, zioh zal uit strekken tot Londen. De tocht heeft plaats via Siberië; 2 Japansehe tweedekkers, uit gerust met 400 pvk. Lorane-Dietriobmoto- ren, zullen de vlucht maken. Een vliegen nier in dienst van de Asahi, een militair vliegenier, een mechanici en en een jour nalist zullen den tocht medemaken. De Asahi garandeert 30.000 pond sterfing voor deze vllucht die 1 Mei zal aanvangen. 16 Mei hoopt men te Londen aan te ko men. ae natuur. Hoewel de ronde bal „weest op hoede nog uithangt; de wolkkoppen als geue:ri;g geharnaste reuzen dreigend en be-' wust van hun kracht nog statig aan den ver- k6 m I^zon^ voortachuiven; de wind nog du en mijn 'schoorsteen Want aan zoo'n reeks van stormen zit heel wat vast. Vooral als je in een zeeplaats als Helder woont, beluister je in zoo'n periode spoedig al het geluid van den weemoed- en de droefheid. Als we even deniken aan den loodsschoe- ner, die weggestormd van de Noordzee, Zon dagochtend buiten de haven ankerde, met twee vlaggen onder elkaar als sein voor sleepboothulp, en aan een andere lijn drie seinvlaggen had geheschen, die berichtten, dat er een gewonde aan boord was. Als dan een poos daarna, nadat de „Assis tent", worstelend tegen den krachtagen vloed en den stormwind, den loodsschoener bin nenbrengt en een brancard den gewonde in zich opneemt en vervoert naar het hospitaal, dan krenkt er weer iets in je en gaan je gedachten naar wie daar. thuis achter bleven, toen vader gezond en wel naar zee trok. Dan zie je in gedachten hoe de grondzee in ontstellende vaart oprees en neersmakte op den loodsschoener, die tot het boord- ge vuld, neerzeeg onder den druk. Hoe ze wel weer rees, doch, toen de mannen weer tot bezinning kwamen, men er één miste, die echter geklemd- zat tusschen een ijzeren stut en bet boorde Zwaar gewond aan het hoofd, was hij, de kloeke, de stoere, slachtoffer ge worden van het onbetrouwbare element. En de bedrijver daarvan was de storm, die zwiepend- Zondagochtend- door de straten joeg, het water in de kanalen stuivend- in witte vederbossen deed opwarrelen. Bij het Wierhoofd was het, op den Zon dag, nu ieder zijn vrijen dag er van nam, de verzamelplaats van jong en oud-, om het spel der golven te bewonderen en waren het weer de kleuterige waaghalzen, die maling hadden aan de Zondagsche spullen en een tikje-loop begonnen met de woedende golfkrullers, die ziedend- langs den ronden kop van het Wier hoofd stuksloegen tegen de dukdalf en ver splinterd sliertten door de kieropeningen in den steiger. Daarover gleden en dansten de jeugdige durfals en menig broekje, en menig rokje en tientallen schoenen en kousen zijn weer, doorsijpeld van het zeewater, slachtoffer ge worden van den overmoed der dragers en draagsters. Zooals in de jeugd iets eeuwig blijvends zit van vreugde en durf en overnfoed, zoo zal ook, zoolang de zee het W-ierhoofd zal I omspoelen en ombulderen, het eeuwige spel blijven, dat de jeugd durft spelen met de woestheid der zee. En er zit iets blijmoedigs, iets animee- rends in. Als je dat ziet van de jeugd, dan komt over jezelf ook weer dat jongensach tige, dat braniachtige, dat idee van lef heb ben en je zoudt wel weer eens mee willèn doen, als je je, evenals de jeugd dat doet, zou kunnen losmaken van het denkbeeld, dat een door zeewater doorwaterd paar schenen en een doorwaterde pantalon plus minus zooveel van hun effectieve waarde verliezen. Behalve dan nog de kans van een longontsteking, etc. Doch daarom denkt de jeugd niet, ze is zon der zorg en daarom kunnen we later ook zeggen, dat dat de heerlijkste tijd van ons leven is geweest. Geen kopzorg, geen wikken en wegen, doch pret en vreugde, het uitleven van al je behendigheid en durf en levenspit. Maar daar in de haven was het weer le vensernst. Daar lagen de vletten met hun sardiennetten. Het zeewater stoof zoo nu en dan daaroverheen en - het was alsof witte suikermutsjes in duizenderlei vormen nu en dan op het watervlak werden gestrooid, ter wijl ze even daarna als poeder in ontembare vaart met den wind werden meegevoerd1. Dat was weer de ernst. Hier was het geen spel met de woestheid van den storm; hier geen schaterlachen van degenen, die den strijd met de elementen hadden aangegaan; hier de op elkaar geklemde lippen, de geslo ten kaken, die de tanden nu en dan knersend over elkaar lieten gaan. Hier de zwoeg voor het brood, moedig en dapper aanvaard, zeker, doch met gesloten monden, gespierde knuis ten, ernst in het oog en het hart vol moed. Doch toen de maan al hooger en- hooger rees, werd- het kalmer in de natuur, doch daarboven hoog in de lucht flitste en vlamde het en het grommelde nog van verbolgen woede. Donder en bliksem in de Januarimaand! Dat belooft niet veel goeds, zoo zeiden alle ervaringsmensehen, en ze lieten zich niet bedotten door de schijnbare kalmte van het weer. Dat grommelen in zijn baard, dat ver trouwden ze niet. De Bilt sprak wel van geen depressie meer, maar die grauwe witte koppen en de donder.... Enfin, we hopen het ze wen schen! Haaks en Terschellingerbank, zij beiden hebben ook weer geducht er van langs gehad en voor de tweede maal in korten tijd zal Haaks worden binnengehaald' en zal Ter schellingerbank ook even van station worden weggenomen om de opgedane schade aan de werf te herstellen. 'Zoo heeft de isegrim weer huisgehouden. Wij, bij de warme kachel, kunnen daar over gemakkelijk een boom opzetten, doch zij, die zwalkend op de opgezweepte zee hun broodje moeten verdienen, bekijken alles van een anderen kant en al hoor je ze er niet veel over boomen, toch zijn ze blij als ze weer eens knus bij moeder achter het warme kacheltje kunnen zitten. Laat dan maar waaien 1 Robinson. Het vliegtuig was slechts een kleine ma chine, daar de groote Napier D. H.-vliegtui- gen, die vroeger voor den dienst Londen Berlijn werden gebruikt, niet meer over Duitsch gebied mogen vliegen, zoolang de geallieerden aan Duitschland verbieden even groote vliegtuigen te bouwen. Reuter meldt uit Los Angeles, dat het luchtschip „Los Angeles", de voormalige „Z.R. Hl", van het vasteland zal vliegen naar de Bermuda-eilandèn en Porto-Rico, waarna de steven zal worden gericht naar hetzij Ho- noloeloe of Europa. De vliegtocht staat op het programma voor het komend voorjaar. Geachte Redactie, Wilt U een plaatsje afstaan voor on derstaand strukje? Bij voorbij mijn dank. Spel in 3 bedrijven van Herman Heijermams. A.& Zondag 11 Januari wordt ter na gedachtenis van Herman Heijermans, '.Allerzielen" ten tooneele opgevoerd. En al is deze kunstavond nog niet de offi.- cieele herdenking van Neêrlands groot- sten toonaelsohrijver ifc© onzer stede, het neemt niet weg, dat „Allerzielen" een van Heijermans' baste werken, aflier be langstelling verdient. Een tooneelgezelschap, bestaande uit prima krachten, onder leiding van den begaafden tooneeltspeler, Willem v. d. Veer, maak een tournée door het land met de opvoering van dat machtige too- neelwerk, hetwelk overal voor uitver kochte zalen werd' opgevoerd. Het is de directie van Casino mogen gelukken het gezeüschap ook hier heen te krijgen. Heijermans' tooneeïstukkem zijn in on ze stad niet onbekend en mochten steeds een gaal onthaal vinden. Wie en wat Heijermans was behoeft niet nader omschreven te worden. De of- ficieele herdenkingsavond, welke in dén loop dézer maand gehouden wordt, zal ons daar meer van doen hooren. Moge echter het vooral in vroegere jaren zoovele malen verboden stuk „Aller zielen" aja. Zondag een groote belang stelling ten deel vallen. De dag, daarvoor uitgekozen, juist om dat vellen dan niet door zaken, vergade ringen eniz. verhinderd' zijn, is de beste ge legenheid om de nagedachtenis van den grooten man te gedenken niet al leen, maar om ook zijn nabestaanden te steunen in den strijd om het bestaan. Voor circa 2 jaren terug mocht het Heldersche publiek Heijermans, bij de herdenking van zdjui 40-jarig schrijvers- jubileum, in- zoo grooten getale huldigen. Een ware kunstavond staat u a.s. Zon dagavond te wachten, tegen verminderde entréeprijizeni. Moge ook nu weer Casino uitverkocht zijn, ter nagedachtenis van den helaas te vroeg ontslapen Herman Heijermans. L. v. Loo. van 6 en 7 Jan. 1926. BEVALLEN: M. E. Erenat^ Bakker, a.; M. M. Coster-D' Leygers, d. OVERLEDEN: J. Th. Luyckx, 21 mud., m.; E. M. Sariewijn, 66 jaar, v., echtgen. van EL Schong. ONDERTROUWD: Gi Stuive en E. Hulding; Th. Mahieu en G. Baak; J. Moorman en J. Bont; M. H. Godding en L. Bot. 6 Jan. 1925: Aangeivoerd door garnalenviaechers: 110 kg. gekookte garnalen per kg. 0.58; door sardijn- visschers: 210 mandjes sardijn per .wandje 1.261.70. 7 Jan. 1925. Aangevoerd door gamalenviseohers465 kg. gekookte garnalen per kg. 0.470.52; door sardijnvisachers: 10 mandjes sardijn p. mandje 1.90-2.10. BROEK OP LANGENDLJK, 7 Jan. 1925. Groive uien 9.30—11.60, drielingen 12 13.20, peen f 2.10—2.50, roode kool 3.806.70, doorschot 2.903.60, gele kool 2.805.40, doorschot 1502.60, Deensche witte 8.20 5.30 per 100 kg. Aanvoer: 18,700 kg. uien, 11,600 kg. peen, 123,700 kg. roode kool, 58,300 kg. gele kool, 33,200 kg. Deensche witte. Schagermarkt van Donderdag 8 Jan. 1925. 26 paarden 185350; 4 stieren 200269; 10 geldekoeien mag. 250340; 80 idem vette 300500; 10 kialfkooien 350475 2 pin ken 2.10—225; 33 nuchtere kalveren 14 28; 413 overhouders 4054; 6 ibok'ken en gei ten 49; 43 varkens mag. 18—26; 138 idem vette per kg. 0.76—0.80; 167 biggen 11—21; 47 konijnen 13.50; 109 kippen 1,.503; eenden 125250; 82 kg. boter per kg. 255256. Eierenveiling. (Voorloopig bericht.) 14713 kipeieren per 100 9.10—1050, De luits. ter zee 2e kl. F. Stam en F. J. van de Poll en de off. M.S.D. 2e kl. D. van Leeuwen en S. J. Maats rerpatriSeren met het e..s Patria, dat vandaag te Rotterdam wordt binncnver- wacht. Off. van gez. 2e kl. 8. van Dam le te Nleuwe- dlep geplaatst aan boord van Hr. Ms. artillerie- instructieschip Gelderland. Kap.-luit. ter zee H. J. Hartkamp la over geplaatst van 's-Gravenbage naar Nleuwediep, als commandant van Ht. Ms. artillerie-instruc tieschip Gelderland. Lnlt. ter zee H. Witte zal per stoomschip Patria, dat 24 dezer van' Rotterdam vertrekt, zijn bestemming naar Oost-Indiö volgen. De off. van adm. 2e kl. J. A. Deelder le van Willemsoord overgeplaatst naar Gorinohem aan boord van Hr. Ms. inetructieschip Schor pioen en aan boord van Hr. Ms. Van Speyk ver vangen door den off. van adm. 2e kl. L. A van Houte. De off. van den M.SD. 2e kl. D. van Leeu wen is uit Oost-Indiö teruggekeerd. Specialistische behandeling. Met ingang van 1 Jan. hébben gezinsleden en inwonende minderjarige kinderen van vrij willig dienende militairen slechts aanspraak op specialistische behandeling, 'voor zoover deze kan worden verleend door ter plaatse ge vestigde officieren van gezondheid-specialist of als zoodanig dienstdoende burgerartsen. Specialistische behandeling kan ook worden verleend aan personen, als hiervoren bedoeld, die niet in de standplaats der militaire spe cialist woonachtig zijnde zioh naar bedoelde militaire specialist begeven. Reiskosten wor den alsdan niet vergoed. Er bestaat geen aanspraak op specialistische hulp van rijkswege, indien de patiënt niet word behandeld door of vanwege den mil. ge- neefik. dienst. Onder vrije specialistische behandeling is niet begrepen gynaecologische behandeling. Specialistische -behandeling van gezinsleden kan na 31 Dec. slechts voor rijksrekening -ge schieden, voor zoover de vereischte machtiging tot behandeling op 's rijks koeten vóór dien datum is verleend. 7 Jlan. 1925. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen Eng. s.s. „Sterling". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Huil Ned. s.s. „Prof. Buijs". Stoomvaartmaatschappij Nederland. Billiton, vertr. 7 .Jan. v. A'dam. Boeton, arr. 5 Jan. te Kunuchee. Jan Pietersz. Coen, vertr. 6 Jan. v. Belawan. Lombok, arr. 7 Jan. te A'dam. Sumatra, arr. 6 Jan. te Sabang. Karimata, pass. 3 Jan. Gibraltar. Riouw, vertr. 5 Jkn. v. Dungeness. Roepat, pass. 4 Jan. Dungeness. Saparoea, pass. 6 Jan. Perim. Oelebee, uitr„ vertr. 5 Jan. v. Suez. Grotlus, vertr. 5 Jan. v. Suez. Johan d« Witt, vertr. 5 Jan. v. Sabang. Krakatau, arr. 7 Jen. te A'dam. Niae, vertr. 5 Jan. te Sabang. Prins der Nederlanden, vertr. 6 Jan. v. South- ampton. Kon. Ned. Stb. Mij. Berendce, vertr. 7 Jan. v. R'dam. Saturnus, vertr. 7 Jian. v. A'dam. Nero, arr. 7 Jan. te LJmuiden. Orpheus, arr. 7 Jan. te LJmruiden. Ulysses, arr. 6 Jan. te A'dam. Dido, vertr. 6 Jan. v. Koningsbergen. Fauna, vertr. 6 Jan. v. Lissabon. Minerva, pass. 6 Jan. Gibraltar. Nereus, arr. 6 Jan. te Burriana. Orestee, vertr. 6 Jen. v. Varna. Perseus, arr. 6 J&n. te Kopenhagen. Piuto, pass. 6 Jan. Dungeness. Khea, vertr. 6 Jan.v. R'dam. Stella. vertr. 6 Jan. v. Cadix. Strabo, arr. 6 Jan. te Gothenborg. Veeta, pass, 6 Jan. Sagres. Ceres, vertr. 5 Jan. v. Constantinopei. Deucalion, arr. 4 Jan. te Hamburg. Hercules, pass. 5 Jan. Gibraltar. Ino, pass. 5 Jan. Brimabuttel. Iris, arr. 6 Jan. te A'dam. Mercurius, vertr. 6 Jan. v. Valencta. Naptunus, vertr. 5 Jan. v. Sibenico. Pollux, .vertr. 5 Jan. v. Syra. Ven-us, vertr. 5 Jan. v. Malta. Zeus, vertr. 5 Jan, v. Alicante. Kon. Hollandsche Lloyil. Rijnland, vertr. 4 Jan. v. Las Palmas. Zeelandia, vertr. 7 Jan. v. A'dam. Amstelland, arr. 6 Jan. te Antwerpen. Flandria, arr. 8 Jan. te Buenos Ayros. Salland, vertr. 6 Jan. v. R'dam. Eexnland, arr. 7 Jan. te A'dam. Kon. West-Indische Maildienst, Poseidon, arr. 7 Jkn. te A'dam. Bennek om. arr. 5 Jan. te Hamburg. Haarlem, pass. 6 Jan. Lieard. Jason, pass. 5 Jan. Callao. Prins Fred. Hendrik, vertr. S Jlan. v. Nsw-York Alkmaar, vertr. 5 Jan. v. Callao. Amersfoort, arr. 4 Jan. te Panama. Kon. 1'aki-tv aart maatschappij. Houtman, arr. 7 Jan. te Melbouraa. Haicyon Lijn. Stad Dordrecht, vertr. 5 Jan. v. St. Thomas. HollandAmerika Lijn. Burgeidijk, werd hedennacht voor den N. Wa terweg verwacht. Leerdam, vertr. 7 Jan. v. Coruna. Rijndam, vertr. 6 Jan. v. New-York. Edam, arr. 5 Jan. te Havana. Eemdijk, arf. 5 Jan. te Londen. Lochmonar, arr. 5 Jan. te San Francisco. Noorderdijk, pass. 5 Jan. Fayal. Bilderdijk, arr. 4 Jan. te Jacksonville. Spaarndam, arr. 6 Jan. te R'dun. Volendam, arr. 6 Jan. te R'dan. Grootend ijk, vertr. 7 Jkn. v. R'dam. Westerdijk, pass. 6 Jen. Saible Island. HollandBritsch-Indiö Lijn. Meerkerk, vertr. 7 Jan. v. Vizigapatam. Hoogkerk, pass. 6 Jen. Vliaaingen. Ridderkerk, arr, 7 Jan, te Raagoon, HollandO.-Azi8 Lijn. Oldekerk, vertr. 6 Jan. v. Singapore. Ouderkerk, vertr. 6 Jan. v. Sabang. Schiedijk, arr. 7 Jan. te R'dam. Holland—Afrika Lijn. Heemskerk, vertr. 7 Jan. v. Delaigoabaai. Boeroe, pass. 5 Jan. Dungeness. Nijkerk, vertr. 5 Jan. v. Walvischhaai. Rand fontein, arr. 6 Jen. te Zanzibar. Toba, arr. 7 Jan. te R'dam. Alchiba, pass. 6 Jan. Vlisslngen. Holland—West-Afrika Lijn. Dreohtstrooan, pass. 5 Jan. Lacoulbra J&arstroom, pass. 31 Dungeness. Albireo, vertr. 4 Jan. v. Seeondee. Ambon, vertr. 3 Jan. v. Accra. Delfland, arr. 6 Jan. te Hamburg. Scheldeetroom, vertr. 4 'Jan. v. Secondes. Rotterdamsche Lloyd. Ameland, vertr. 6 Jan. v. Port Said. Kawi, arr. 6 Jan. te Marseille. Palembang, vertr. 5 Jan. v. Batavia n. R'dam. Garoet, pass. 6 Jan. Ouessant. Gorontalo, yertr. 6 Jan. v. Padang. Kedoe, pass. 7 Jan. Point de Galle. Merauke, vertr. 7 Jan. v. Port Said. Soerakarta, pass. 6 Jan. Perim. Medan, wordt, Donderdag te R'dam verwacht. Tosari, pass. 6 Jan. Ouessant. Patria, vertr. 7 Jan. v. Southampton. Slamat, vertr. 7 Jan. v. Bataviq,. Soekaiboecmi, vertr. 7 Jan. v. R'dam. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alhena, pass. 6 Jan. Ouessant. Alwaki, vertr. 5 Jlan. v. Rio Janeiro. Poeldijk, arr. 5 Jan. te Santos. Stoomvaartmaatschappij Oceaan, Diomed, vertr. 5 Jan. v. Penang. Elpenor, arr. 4 Jan. te Shanghai. Teiresias, vertr. 6 Jan. v. Singapore, Mentor, vertr. 6 Jan. v. R'dam. Telemachus, pass. 6 Jan. Gibraltar. Automedon, vertr. 6 Jan. v. Hongkong. Hector, arr. 7 Jan. te Suez. Pheanius, vertr. 6 Jan. v. Port Said, JavaNew-York Lijn. K-amlbangan, vertr. 6 Jan. -v. Padang. Bali, arr. 6 Jana te Suez. Medan, vertr. 3 Jan. v. Boston. JavaChina.Japan Lijn. Tjikini, vertr. 6 Jan. v. Shanghai. Tjitaroem, arr. 5 Jan. te Batavia. JavaBengalen Lijn. Ceram, arr. 6 Jan. te Belawan. Afdeeling UI (Oosten) le klasse. cc IQ X. goals S <D bt> O be u V.— -t. a O. O be Go Ahead 11 9 2 0 24- -8 20 1 81 Ensch. Boys 13 7 3 3 24- 12 17 1.81 Enschedé 12 7 1 4 23- 15 15 1.25 Heracles 13 6 2 5 22- 17 14 1.07 Vitesse 12 5 2 5 19- -18 12 1.— Hengelo 12 4 3 5 27- 26 11 0 91 Wageningen 13 4 3 6 19- 22 11 0.84 Z. A. 0. 12 4 2 6 29- 27 10 0.83 Quick 14 4 2 8 20- -34 10 0.72 D. D. 12 1 2 9 8- -36 4 0.33 do Gewestelijke Bestuursvergadering van Zendag 28 Dec. jJ., waarin na eene langdurige bespreking besloten werd, aan de a.8. Gewes telijke alg. vergadering in overweging te ge ven geen bespreking van dfi plannen te houden, doch aan het bondsbeetuur-te verzoeken de behandeling uit te stellen fot de bondsvergade ring van het jaar 1926, opdat oen commissie aan de hand der gerezen -bezwaren haar rap port kan -herzien en dan verder in 1925 een punt van bespreking kan uitmaken in do ver- eeni-gingen en turnkringen. Bij de hierna volgende discussie wordt vooral de aandacht gevestigd op het lelt, dat men zoo weinig -bemerkt .van eenig practiscü profijt van de betrekkelijk hooge bedragen, wel-ke door onze vereenigingen aan liet er- bond worden afgedragen; wel ontvangt ae Turnkring een gedeelte dezer contributie terug, doch niet genoeg om daarmede veel te kunnen uitrichten, ook wat de technische za ken betreft meende men, dat wij zeer stiel- moederlijk bedoeld worden. Voor®, zet nog maals verschillende zaken uiteen en meent dat, I ofschoon er veel van de klachten waar Is, er 'bv in 1925 meermalen ie getracht in hot, Noorden technisch werk te verrichten, doch deze pogingen door samenloop van omstandig heden buiten onzen wil', als plaat&vindon van andere feestelijkheden of niet beschikbaar zijn van zalen, moesten vervallen. Ook wat betreft de ongeregelde -uitgave van het Turnblad kan overal groote ontstemming geconstateerd wor den en wordt er geen gelegenheid voorbijge gaan dit aan het Bondsbestuur duidelijk te maken. Als resultaat van deze -besprekingen meende het -bestuur een motie t© moeten voorstellen, welke ongewijzigd en met algomoene stemmen werd aangenomen. Hierin wordt voorgesteld den toestand te laten, zooals dezo op heden ia, dit punt van de agenda der a.s. Bondsvergade ring af te voeren en het rapport in te trekken. Bij de Rondvraag komen nog enkele zaken in (bespreking en doet de Tech. Comim. mede- deeling van haar voornemen om een cursus te organiseeren voor voorturners (sters). waar omtrent dan nog nadere berichten z-ullen vol gen. Ook wordt mededeeling gedaan van de voorloopige plannen tot herdenking van het 20-jari-g bestaan van den Turnkring en onder vindt dit programma geen ernstige tegenkan ting. Hierna wordt de vergadering met dank zegging voor de opkomst door den' voorz. ge sloten. De vergadering werd door het geheele be stuur op één lid na, en zeven der aangesloten vereenigingen bijgewoond. Supporters-vereeniging „Helder". 8wiftHelder. Zij, die Helder Zondag a.q. willen vergezellen naar Amsterdam, kun nen zich opgeven bij den heer Bolhaar. Go A-head heeft, een voorsprong, welke de Eneohedesche Boys wel niet meer in zullen halen, evenals UD wel niet meer den, dans zal ontspringen. Afdeeling IV (Zniden) le klasse. v o u tas bc te N. A. C. IJ. V. V. Willem H B. V. V. De Valk N. O. 'A. D. Wilholmina Eindhoven Bredania Alliance P. S. V. 13 10 U 7 12 11 11 12 9 12 11 2 12 3 12 2 goals v.t. 39—22 23-7 23—17 18—15 17—16 17—11 15—15 1'6—17 10—18 15—35 16—36 c o. S d bc 20 1 54 16 1.45 14 1.16 12 1.09 12 1.09 13 1.08'l 9 1.— 11 0.91 7 0.63 7 0.58 5 0.41 Practisch gaat de &trijd hier tusschen NAC en MW en hoewel de Br-adanaars de leiding hebben, is hun positie nog lang niet zeker. In de laagste rfegionen gaat het tusschen Bre dania, Alliance en PSV en ziet het er naar uit, dat Eindhoven maar één le klasser zal behouden. Afdeeling V (Noorden) le klasse. Op den Molenvaartsweg nabij de Drie- bruggen werd het paard van Gebr. L. aangereden door de auto van den heer G. V. met het gevolg, dat het paard een poot bleek te hebben gebroken, terwijl de auto tamelijk gehavend was. Door de naaivereeniging „Dorcas" te Hip- polytushoef werden j.1. Maandagavond de door baar vervaardigde kleedingstukken voor belangstellenden in een der zalen van de Ned. Herv. Kerk aldaar ter bezichtiging gesteld, doch zeer weinigen waren opgekomen om de prachtcollectie gemaakte kleedingstukken van allerlei aard in oogenschouw te nemen. Dat is zeer jammer, want voor de leden van „Dorcas", die zooveel tijd aan de vervaardi ging besteedden, was het prettiger geweest, dat velen hunnen arbeid hadden bezichtigd. Voor degenen, die er waren, was 't een lust de stapels kleeren te bezichtigen en allen roemden de groote werkkracht van „Dorcas". Na afloop der bezichtiging werden deze klee dingstukken, tezamen 160 in getal, onder 42 behoeftige personen verdeeld. Dat ze overal dankbaar werden aanvaard, behoeft geen vermelding, alleen willen we een woord van dank aan Dorcas" brengen voor de opoffe ring van haren vrijen tijd tot het vervaardi gen dier kleedingstukken en aan de milde gevers (geefsters), die „Dorcas" in de gele genheid stelden dien nuttigen arbeid te ver richten. O. 00 (6 be X goals 8 53 tD §3 v.t. o. be Be Quick 13 8 8 2 39—17 19 1.46 Veendam 12 6 4 2 22—12 16 1.33 Frisia 12 5 2 27—11 15 1.25 Achilles 12 7 1 4 81—28 151.25 Velocitas 12 b 8 4 25—17 13 1.08 Friesland 13 5 3 i 14—16 131.— Leeuwarden 13 4 2 T 24—29 10 0.77 G. V. V. 18 8 4 6 16—29 10 0.77 Alcides 11 3 1 7 14—32 7 0.63 W. V. V. 13 3 0 10 19—40 6 0.46 De leiders hebben een kleinen voorsprong, welke nog door Veen/dam bedreigd wordt. Het lot van WW is welhaast beslist, tenzij Alcides nog vreemde dingen mocht gaan doen. Turnkring „Hollands Noorderkwartier". Vanwege bovengenoemden Turnkring werd j.1. Zondag te Schagen eene algemeene verga dering gehouden in hoofdzaak ter bespreking van de hangende plannen tot reorganisatie van het K. N. G. V. Nadat de vergadering door den voorzitter, den heer T. Kemp, is geopend met een woord van welkom, worden de notulen der vorige vergadering, behoudens enkele bemerkingen, goedgekeurd' en enkele huishoudelijke zaken afgehandeld. Hierna geeft de voorzitter een uiteenzetting van verschillende besprekingen en berichten omtrent de plannen tot reorgani satie van het K. N. G. V. en de daarmee ver band houdende rapporten. Over het algemeen blijkt hieruit, dat vooral meerdere turnkrin gen in Noord-Holland tegen de voorgenomen plannen gekant Zijn en de nieuwe indeeling in gewesten of districten in geen geval willen aanvaarden; wel bleek het, dat enkele kringen accoord konden gaan met de opheffing der te genwoordige gewestelijke indeeling, waardoor de Gewestelijke Besturen en Tech. Comm. zouden Jcomen te vervallen. Ook doet hij mede deel lag ven de verhandeling dezer kwestie in VERGADERINGEN, VERMAKELIJK HEDEN, ENZ. - Vrijdag 9 Januari. Openbare Vergadering Ohr. Ger. J.-V. „Na- thanher. Chr. Ger. Kerk, Steengracht. 8 uur. Berlijn, 8 Januari Heden wordt de vorming van ©en minderheidsregeering uit democraten en centrum met steun der sociaal-depiocraten verwacht Naar wij vernamen ^1 Stresamann, die l1/» jaar mi nister van buitenlandBche zaken ia ge weest, geen deed meer van d© regeering uitmaken.. Het nieuwe kabdnet zal onge veer als volgt zijn samengesteld: rijks kanselier ©n minister van buitenlandsche zaken dr. Marx, binnenlandlsche zaken dr. Koch, landbouw graaf Kanitz, eoonomie dr. Kanwufitanzen, financiën Luther, rjjksweer Gassler, justitie staatssecretaris Joel, arbeid Braun. Het ia ook mogelijk, dat staatssecretaris Schubert de porte feuille van buitenlandsche zaken zal krij gen.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 6