Verschillende leden zijn niet optimistisch over de 60.000, welke minder zullen gehe- Ven worden als Inkomstenbelasting. Vol gens hunne meening zal het percentage der belastingen niet verminderen, gezien de al gemeens loonsverlagingen. Door een lid wordt gevraagd ol het niet gewaagd ia de steunverleening met 10.000 M verminderen. Antwoord van B. en W.: Wij meenen, dat het inderdaad els een aardig succes is te beschouwen, dat de in komstenbelasting 60.000 lager kan worden uitgetrokken dan ten vorigen jare, en of schoon omtrent het toe te passen vermenig- vuldigingscjjfer nog niets met zekerheid be kend is, bestaat er toch een vrij sterk ver moeden, dat eene verlaging van dat cijfer van 0.77 voor 1924/25 tot 0.76 voor 1926/26 zal kunnen plaats hebben. Omtrent een vraag naar gegevens be treffende den achterstand van inkomsten belasting der laatste jaren, antwoorden B. en W. die gegevens nog niet te kun nen verstrekken. Het hieruit nog te ont vangen bedrag zal niet tegenvallen, mee nen B. en W. Ditzelfde lid merkt op, dat d'e winst welke uit de bedrijven wordt gesteld te komen op 90249, naar zijn meening veel te hoog is. Zoo doorgaande wordt de toe stand van voorheen weer ingevoerd. In verband met de hooge prijzen van gas en water acht hij dit uit den booze en be schouwt hij een dergelijke winst als in directe belasting, wette voor het grootste gedeelte wordt opgebracht door de kleine luiden. B. en W. meenen, dat het met t oog op de andere inkomsten, in verband met de uitgaven, strikt noodzakelijk is, dat de uit de Bedrijven geraamde winsten ook werkelijk aan de gemeente ten goede ko men. Immers wij zouden niet weten, op welke andere, meer aannemelijke wijze de begrooting sluitende zou zijn te ma ken, zeggen B. en W. En toch, waar de gemeente in hare Be- dirijven zulke aanzienlijke kapitalen heeft moeten steken, is het, zoo meenen wij, niet meer dan billijk, dat zij eene matige winst maakt Dat voorts de winsten, die thans geraamd worden, niet onmatig hoog zijn, zal moeten worden toegegeven, wanneer men bedenkt dat hier aan de Bedrijven nóch recognitie voor het heb ben van buizen' in gemeentegrond e.<£, nóch een deel in de algemeene kosten van het Gemeentebestuur en de gemeente administratie worden in rekening ge bracht hetgeen in vele andere gemeenten soms tot zeer aanzienlijke bedragen we/1 geschiedt Opgemerkt wordt, dat tegenwoordig eerst als winst gerekend wordt datgene wat er over is, nadat eerst een zeer vol doende afschrijving heeft plaats gehad, hetgeen in de jaren, bedoeld door het hier aan het woord zijnde lid, niet in die mate het geval was. Ook bespreekt dit lid den werkloozen- arteun, welke hij onvoldoende acht met het voorgestelde bedrag van 40.000, terwijl andere leden die wenschelijkheid betoo- gen, dat meer productief werk zal wor den veiioht, zooals bijv. het aanleggen van wegen, enz. Naar het oordeel van B. en W. is, waar op grond' van verschillende zich voor doende symptomen te verwachten is, dat de werkloosheid' zal verminderen, een be drag van 40.000.voor steun en werk verschaffing aan werkloozen wél vol doende te achten. B. en W. zijn het er volkomen mede eens, dat het gewenscht is, om de ter be schikking gestelde gelden zooveel moge lijk aan te wenden voor het doen verrich ten van prpductief werk. Men boude ech ter wel in het oog, dat het moeilijk is, om voor bescheiden bedragen steeds pro ductieven arbeid te vinden, met name ook dat voor den aanleg van wegen e. <L, meestal zoo groote sommen moeten wor den aangewend, dat daarvoor het aangaan eener leerling noodzakelijk is. Intusschen zullen B. en W. aan den ge- uiten wensch zooveel tegemoet komen. Waterleiding. In alle Secties wordt geklaagd over de hooge tarieven van het leidingwater. Ge vraagd wordt of een spoedige verlaging der tarieven is te verwachten. Meerdere leden vragen of die mogelijkheid bestaat door andere bedrijfskracht dit bedrijf goedkooper te erpioiteeren. Zij, spreken den wensch uit, dat B. en W. hieromtrent een serieus onderzoek zullen doen instel len. Uit het antwoord van B. en W. ver- meidén wij: Eenige dagen geleden is, naar aanlei ding van besprekingen tusschen dén be trokken Wethouder en den Directeur van ons Bedrijf eenerzijda en den Directeur van het P. W. N. anderzijds, van laatst genoemden Directeur een schrijven inge komen, waarbij ten opzichte der water levering eenige concessies zijn gedaan. Wellicht zullen die concessies eene verla ging van de water-tarieven tengevolge kunnen hebben. Deze aangelegenheid is thans in onder soek en na afloop daarvan zullen: wij zoo spoedig mogelijk voorstellen bij den Baad indienen. Twee leden wenschen de tarieven Wa terleiding voor Koegras en Julianadorp gelijk met die der provincie te stellen. Zij garandeeren een grooter verbruik. Antwoord van B. en W. Wat aangaat den wensch om voor het plattelands deel der gemeente andere ta rieven te doen gelden dan voor die stad, tij medegedeeld, dat vroeger door ons met da Directie van het P. W. N. gevoed da besprakingen dan indruk hebban ge vestigd, dat hot platteland in deze ge meente bfj de thans geldende regeling in hot algemeen $er voor- dan nadeeliger uit is dan het platteland in de naburige ge meenten. Toch zal deze aangelegenheid bij herziening dier tarieven opnieuw wor den overwogen. Gasfabriek. Meerdere leden wenschen don gasprije te verlagen mot 2 en 1 ot per M®. Zij mee nen dat dan hot debiet zal worden ver hoogd Andore leden stellen voor de me- terhuur ai te schaffen, daar toch volgens hen de mieters reeds lang zijn afgeschre ven. Meterhuur beschouwen deze leden dan ook als eene onnoodige verzwaring van lasten voor de verbruikers. Nog andere opmerkingen en wenschen werden hierbij naar voren gebracht Uit het antwoord van B. en W. vermei den wij: Tengevolge van de toeneming van het electriciteitsverbrtiik loopt het gasdebiet achteruit, zoodat dan ook over 1924 min der gas is verkocht dan over 1923. Voorts is het een feit, d'at de hooge gasprijzen de concurrentie met de petroleum zeer bemoeilijken, zoodat uit dien hoofde een verlaging van den gasprijs wel gewenscht zou zijn. Toch meenen wij, dat het te veel ge waagd zou zijn, om aan te nemen, dat het gasdebiet door eene verlaging van den prijs zoodanig zou toenemen, dat dan evengoed de geraamde winst zou zijn te verkrijgen. Immers zal, gegeven de ver wachting, dat in de toekomst nog meer van elfectriciteit gebruik gemaakt zal wor den, eene zoodanige toename wel niet plaats hebben, en zou bjj een debiet, ge lijk aan het thans bestaande en bij een verlaging van 2 cent per M\ de exploi tatie zich slechts ongeveer kunnen dek ken. zoodat de winst weg zou zijn. En de geraamde winst is, zooals wij hiervoor reeds betoogden, zeer billijk en kan niet worden gemist. WJj meenen dan ook, dat aan de voor gestelde prjjizen moet worden vastgehou den. Intusschen ligt het in ons voornemen, om te trachten, door invoering van een la ger tarief voor bedrijven, de gasoonsump- te verhoogen, waardoor missohien in de toekomst een verlaging van den prijs in 't algemeen kan worden bereikt. Dat de meters al sedert lang zouden zijn afgeschreven en dus de meterhuur gevoegelijk zou kunnen worden afge schaft, berust op eene vergissing. Immers op 1 Januari 1924 bedroeg de boekwaarde nog: van de gewone gasmeters 27971.78®, van de muntgasmeters f 80184.85 en van de watermeters 46611.44®. Onder opmerking voorts, dat In de meeste andere gemeenten de meterhuur belangrijk hooger is dan hier zelfs Amsterdam heeft een hoogere huur voor gasmeters geven wij tn overweging de meterhuur te handhaven. Etoctrlclteits bedrijf. Meerdere leden wenschen den prijs met 3 d per K. W. U. te verlagen, overtuigd als zij zijn, dat een meerder verbruik zal volgen. Ook elders gebeurt dat. In verband met de hooge electriciteits- prijzen acht een lid het wenschelijk, dat het Ooilege overleg zal plegen met Ma rine. Mogelijk valt dan iets te bereiken om tot een lager tarief te komen. Een lid bepleit voor Koegras den dag- stroom te bepalen op 10 ot. per. K. W. U. Een enorm gebruik zal hiervan het ge volg zijn, waardoor meer winst gemaakt wordt Verlaging van lichtstroom kan dan niet uitblijven. Meerdere ledén achten de winst uit de bedrijven veel te hoog. Centrale Boekhouding. Meerdere leden verklaren met groot ge noegen het Rapport over de Oentrale Boekhouding van dén Wethouder van Financiën te hebben gelezen. Mede waren die leden van oordeel, dat de verificatie goede diensten bewijst Beide zijn onmisbaar. Enkele ledén vragen of door reorgani satie en meer economische verzorging op de Centrale Boekhouding nog bezuinigd kan worden. Antwoord van B. en W. Met instemming vernamen wfl, dat meerdere leden met genoegen hadden kennisgenomen van het door den Wet houder voor de Financiën uitgebracht rapport inzake de Centrale Boekhouding, welk rapport, ofschoon bedoelde Wethou der als lid van den Raad zich had uitge sproken vóór opheffing van dit instituut, inhoudt, dat de rapporteur, na ernstig on derzoek, tot de conclusie is gekomen, da het behoud van de O. B. in het welbegre pen belang der gemeente is. Met die le den zijn ook wij van oordeel, dat mede de verificatie goede diensten bewijst Of er op de Oentrale Boekhouding nog bezuiniging is aan te brengen, zal bin nenkort blijken, als wanneer een daarom trent in bewerking zijnd plan van het hoofdl van dezen, dienst aan ons zal zijn overgelegd. Niet aan dé pers ter kennisname ver strekt Wordt vervolgd Antwoord van B. en W. Hoewel ook wij gaarne tot verlaging van de eleotriciteitsprijzen zouden over gaan en wij eveneens van meening zijn, dat door dergelijke verlaging het debiet wel eeniszins hooger zou worden, kunnen wij thans toch nog niet met het aan de land! gedane denkbeeld aocoord gaan. Temeer hebben wij tegen de gewenschte verlaging momenteel bezwaar, omdat de kwestie omtrent het leveren van goedkoo peren dagstroom voor dorschmachines en andere motoren bjj de directie in over weging is genomen. Bij de dienaangaande te maken bereke ningen zullen meteen de andere tarieven, eventueel ook voor grootverbruikers voor icht, onder de oogen worden gezien, doch thans daarop vooruit te loopen, zou het maken van de geraamde winst in gevaar brengen, en dat mag, meenen wij, in geen geval geschieden. Het denkbeeld om stroom te betrekken en te leveren in overleg met de Marine, is oJ. toe te juichen, en daarover hebben wij vroeger dan ook al eens besprekingen gehad. Het P. E. N. heeift toen echter een afwijzende houding aangenomen. Wij zullen, wanneer het tijdstip, ook in ver band met den tijd van opzegging van het oontract, daarvoor gunstig is, andermaal pogingen in den gewenschten zin aan wenden. Dat de geraamde bedrijfswinsten oJ. niet te hoog zijn, hebben wij hiervoor al meermalen doen uitkomen. Gemeente-Reiniging. Naar aanleiding van verschillende vra gen omtrent dé voorgenomen reorganisa tie antwoordden B. en W.: Wij hebben reeds geruimen tijd gele den het advies van deskundigen ge vraagd', omtrent de plannen tot reorgani satie van den Reinigingsdienst. Het gaat, meenen wij, niet aan op dat advies voor uit te loopen door thans reeds beschou wingen te houden over de voordeelen, welke door de reorganisatie zullen wor den verkregen. Wij vertrouwen, dat de geraamde be zuiniging zeer zeker werkelijkheid zal warden. SPORT. Voetbal Korfbal Athletlek. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. MARKTBERICHTEN. VISSCHERUBERICHTEN. Burgerlijke Stand van Helder BREEZAND. Deze week zijn van den heer S. P. aan de Zandvaart niet minder dan 38 schapen op de meest geheimzinnige wijze verdwenen. Wij vernemen althans, dat de politie nog geen enkel spoor heeft kunnen vinden. Mogelijk dat de ontvoering langs den Koningsweg tot aan het NoordhoUandsch Kanaal heeft plaats gehad. Wjj kunnen althans niet denken, dat men zoo vrijmoedig geweest zal zijn de die ren langs het Westeinde te vervoeren, om dat daar toch altoos groote kans op ontdek king zou geweest zijn, wegens eventueels nachtelijke overvaart ANNA PAULOWNA. Aan R. C. Waiboer, dienstplichtige der lichting, 1926, is een jaar uitstel verleend van eerste oefening. Op 1 Januari 1924 bedroeg het inwoners dezer gemeente 4204. Gedurende het jaar 1924 werden 88 ra. en 30 v. geboren terwijl 21 m. en 16 v. per sonen oiverieden. Er vestigden zich In de gemeente 218 im. en 221 v. en er vertrekken 146 m. en 173 v. Totaal aantal inwoners op 1 Januari 1925 4365, te weten 2382 m. en 2038 v. 39 huwelijken werden voltrokken en 1 wegens echtscheiding ontbonden. 6 kinderen werden levenloos geboren. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Koert, z. v. J. Raven en G. Davids; Adrianus, z. v. P. Portegijs en W. Wijnker. OVERLEDEN: Oornelis Johannes Aio- isius Neuvel, 60 jaar, eohtgen. van G. M. O. Kroon. De wedstrijden van Zondag. N. V. B. Zooals de zaken er bij het schrijven van dit overzicht voorstaan, ls het wel aannemelijk, dat er Zondag a s. weer normaal gevoetbald zal worden, wat wel noodlg ie, willen we niet op nieuw in den midzomer met de competitie zit ten. We kunnen dit jaar zelts nog vorst krij- ken ook! Afd. I (Westen) le klasse. ZFC ontvangt de leid ere, die ondanks het verschil tn rang orde toch nog een lastig karweitje kunnen hebben om de punten te bemachtigen. Het zal echter wel lukken. Feijenoord speelt thuis tegen 't Gooi. De Hilversummers zullen wel sneuvelen! Sparta krijgt Unitas op bezoek en zal het zoet der overwinning wel smaken. De rood-witten zullen wel inzien, dat ze mis schien nog van den strijd tusschen Blauw Wit en Feijenoord die elkaar nog tweemaal ont moeten kunnen profiteeren door zelf de lei ding te nemen. HFC zal trachten defi Ha- nenhurgschen Haan den nek om te draaien. Een gelijk spel lijkt ons niet onmogelijk. Zou A8C tegen Haarlem het veege lijf weten te bergen? Het ziet er niet beet voor de Lei- denaars uit. 2e klasse A. De strijd tusschen Bloamendaal en DEG zal wel een kleine zege opleveren voor de thuisclub. Alcmarta Vlctrix krijgt gelegenheid zich van een lastig concurrent te ontdoen, nu Hollaadia op bezoek komt. Alk maar en Victoria hooren zoo bij elkaar, zoodat wij denken dat de punten In bet Sportpark zul len blijven. West-Frlsla krijgt Zandvoort op visite; de gasten zullen hun kans niet voorbij laten gaan, hoewel in Enkhuizen niet gemak' kei ijk gewonnen wordt. In de wedstrijden WIX3—QSC en AFC—iZVY zullen de thuis clubs wel beslag leggen «p de eerepalm. Voor B zijn vastgesteld: DON AHWA, Velox—DWS, DOS—'Voorvaart», Spartaan— Schoten, H'VO—Hilversum. 8e klasse A Voor de Heldereche clubs kan het weer een goeden dag vordert Belden spe len tegen zwakkere tegenstanders en op papier kan een overwinning wordtn voorspeld. HKC ontvangt de Kenneaners, waarvan in Beverwijk niet zonder moeite gewoonen werd. Toch achten wij een zege voor de roodhemden' waar schijnlijk, want men zal den ernst van de zaak nu wel Inzien. In AnwUrdam kan Helder ongetwijfeld ook winnen. Svift heeft nog geen punt behaald* terwijl de withamden er ook goed .voorstaan. Toch oppaasenl Ook de doel- cijfera hebben beteakenie m het een nek-aan- nek-raoe wordt tusechen roxl en wit. Am- stel zal V8V ontvangen'. De Veleeroorders zijn intusschen weer gestegen. Toch is van Am- stel nog niet gewonnen, wi denken zelfs aan gelijk spel. Wij vermelden voorts: Be klasse B. Zeeburgia—Wilhelmlna Voor uit, EVCFurmersteijn, 06VZaanlandia. C. EDWODE, Victoria—Watergraafsmeer, Rapiditae—Sloterdijk. U UtrechtQuick, DOQ'Baarn, LarenZeist. 4e klasse A Ahrend's VC—KW, Aseendelft SEV. B. Hillinen— Aurora, Scheveningen de Ooievaars, DIOTOB. Reserve le klasse. EDO 2—Ajax 2, Haarlem 2—Spartaan 2, DEC 2—Rapditae 2, WA 2— HFC 2, Blauw Wit 2—ZFC t. Reserve 2e klasse A. Ai® 8AFC 2, Hol land la 2—Stormvogels 2, Watergraafsmeer 2— WFO 2, Blauw Wit 3—KCI 2. B. Hilver sum 2—UW 3, 't Gooi 2—X)S 2, Hercules 2 Velox 2. Reserve 8e klasse A AFC 3^-Alcmarla Vio- trix 2, ZFC 3—Am stel 2, IOE 2-SDW 2. B. Hercules 8—Alen Weenaar 2, Baarn 2 Blauw Wit 4. Afd. n (Westen) le klasie. De leiders zul len ditmaal opnieuw hun peitle kunnen ver sterken. Zij hebben alweer en thuiswedstrijd, nu tegen Excelsior, dat d« Stormvogels in eigen nest wel geen kwaat zal doen. De andere concurrenten hebbel een thuiswed strijd, welke theoretisch geronnen kan wor den, doch practisch nog moilijkheden kan op leveren. HBS ontvangt HX), dat vooral uit nogal eens vinnig vai zich afbijt. Toch verwachten wij een klei» zege voor de Kraaien. Aai krijgt IFV op bezoek; de Utrechtenaren staan nog nkt op een veilige plaats ep kunnen dus een winstpunt wel ge bruiken, hoewel wij niet iplooven, dat Aax daartoe de gelegenheid zal aanbieden. In Dordreoht zal bet lot van ADC vrijwel beslist worden. Daar komen de onourreniten tegen over elkaar te staan en allen een overwinning zou de Rotterdamsche club nog een kans op ontkomen gewen. Maar nio' meer dan een kans. Wij 'betwijfelen eohtr of zelfs dit het geval zal zijn en verwachte, een DFC-zege. RCH zal HiVV wel de baas ui ij ven, doch overi gen^ ia deze wedstrijd van reinig belang meer, nu de Raclng geen kampionskanb meer heeft en de Groote Haagsche vrfwel veilig etaat. Van bet v edatrijdp rogrmma vermelden wij voorte; iu.id.ijjl 2e klasse A SVWOoncordia, Hermes-DVS Xerxee, LfiV—BMT, DHC—ODS. - B. Kam pongGouda, Neptunus—Herculee, Tranervalia VUC, AiDO—SW, OlymplaSteeds Hooger. Afd. III (Oosten) le klasse. Zwolle: ZAC— Eneehedesche Boys; Deventer: Go Abead— UD; Wegeningen: WageningenQuiok; Al melo: Heraolee—iHengelo; Enschedé: Enschedé Viteeee. Afd. IV (Zuiden) le klame. 'e-Hertogen- hosoh: BWNAC; Valkenewaard: De Valk- Willem II; Tilburg: NOAD—PETV; Breda: Bre- daniaMVY; Eindhoven: Eindhoven—' Wil- beknlna Afd. V (Noorden) le klasse. Groningen: Be Quick—Friesland; Meppol: Acides—Frieia; Leeuwarden: Leen/wardenVelocitas; Assen: AchilleeIVeendam; Winschoten: WVVGW. N.-H. V. B.-Overzicht le klasse O. BehagenHelder 2. Deze wedstrijd, die den vorigen Zondag niet door ging, zal nu morgen plaats vinden. We hopen, De wedstrijd Helder 4Scha gen 2 vervalt, terwijl de wedstrijd Helder 6Batavier 8 door gaat Aanvang 10 uur. Sparta-nieirws. Het le elftal ie wederom vrij, terwijl het 2e elftal naar Texel moet. Texel 2 le lang niet voor de poee, althans niet op eigen grond en de Spartanen gaan dan ook een zwanen kamp tegemoet. Aanvang 12 uur, sctor. Annyne. De elftallen 8 en 4 epelen „uit". Het Se de gast van Atlas, dat nog kampioenskannen heeft. Toch achten wij de blauw-witten nog sterk genoeg om het tegen de thluecluib tot een gelijk spel te brengen. Het 4e zal wel verliezen tegen HRC 6, indien het roode team tenminste van dezelfde samenstelling le als verleden Zondag tegen Helder 6. H.K.C.-nieuwe. Voor Zondag is vastgesteld de wedstrijd evenals we dit den vorigen Zaterdag schreven,Helder—Koog Zaandijk 2. Dit belooft een dat de witheimden een goeden wedstrijd spelen, f goede wedstrijd te worden, aangezien do vol- Wel missen ze eenig goede krachten (de Boer, i gedingen van Nic. lang niet voor de poee zijn. Dijkshoorn, Freeke), maar we achten H. tochj HKC heeft dit terdege in de Koog ondervon- wel in staat om op de hekkesluitera te zege-j den, waar wij roet" 60 werden geslagen. Of dit weer de uitslag zal worden, betwijfelen wij, aangezien het spel gehalte der laatst» wed- vieren. 2e klasse C. De belangrijkste match hier is die tusschen1 de 3e elftallen van Helder en HRC aan den Bolweg. Het wordt de eerste ontmoeting van dit seizoen, want vorige wed strijden gingen totnogtoe steeds niet door. Nog zijn de withamdeu ongeslagen, maar het zou wel eene kunnen gebeuren dat ze tegen de Racers hun le nederlaag tegemoet gaan, want dit team is thans bijzonder sterk samen gesteld. Verder wordt nog gespeeld: Batavier! 2—HRC 4, aanv. 10 uur, schr. v. d. Vijver (1—2); Texel 2SVS 2, aanv. 12 uur, schr. Annyas; Helder 4Sahegen 2, aanv. 10 uur, schr. v. Baaren (62). 4e klasse D. Atlas—SVS 8, aanv. 2 uur, •chr. Verhagen (61)HRC 5—8VS 4, aanv. 10 uur, schr. Lueker; OoerterendHRC 6, aanv. 12 uur, schr. H. Swart (1L) 5e klasse E (Adsp.-afd.) Helder a—JVC, aanv. 12 uur, schr. Swaerts (4—0)HRO—Hel- der b, aanv. 12 uur, schr. Lucker. De tusschen haakje geplaatste cijfers geven de uitslagen weer van de eerste ontmoetingen. Uitslagen van 4 Jan.: Afd. A. VAFO—Alk maar 12. Afd. B. ASVWeet-Frieia 2 26. Alkmaar ia wel op dreef; dit is de Se achtereen volgende overwinning. De le plaats is evenwel niet meer te bereiken. Deze zal wel aan Zaandijk ten deel vallen, die door den neder laag van VAFC zeer gebaat ls. H.R.C.-nieuwe. HRCDe Kennemers. De Racers rullen morgen hun krachten beproeven tegen De Ken- nemers, Daar H. er nog immer zeer mooi voor staat, ditmaal geheel volledig zal kunnen uit komen Tiessen is weer van de partij geven wij de gasten, die het lang niet zoo goed doen als het vorige seizoen, weinig kans op succes* tenminste als men het niet te licht opneemt, daar de Be ver wijkers soms tot zeer goede dingen in staat zijn, gezien hun over winning op V3V. De roodhemden slaagden er de vorige ontmoeting na groote moeite in met 21 te winnen. Het zou niet de eerste maal ziju dat een der ondersten op het ranglijstje de bovenste klopte. De beste beentjes dup voor HRC-ers en er flink opzitten en vooral vlug spel. Aanvang 2 uur, scheidsrechter v. Gelderen. Het 2e elftal is vrij, terwijl het Se, dat met een goede ploeg zal uitkomen, een zware wed strijd wacht aan den Bolweg, waar gespeeld moet worden tegen de leiders. De Racers heb ben wel veel van hun voorsprong ingeboekt, maar zijn daarom nog niet uitgeschakeld en zeker zullen zij bun best doen om hun kansen te behouden. Het 4e heeft het eveneens niet gemakkelijk; zij toch epelen „uit" tegen het sterke Batavier 2 en hoewel de roodjes de le maal deze ploeg met 21 wisten te slaan, vreezen wij thans het ergste. Minder zwaar heeft het 5e elftal bet, dat bezoek krijgt van SVS 4, waar nog niet tegen gespeeld la Deze match kan gewonnen worden. Aanvang 10 uur. Het 6e gaat naar Texel, alwaar tegen OW gespeeld moet worden, terwijl de adspiranten de Helder dito's zullen ontvangen. Aanvang 12 uur. Helder-nleuws. SwiftHelder. Het le elftal speelt mor gen in Amsterdam tegen Swift. As er één wedstrijd is, die EL dient te winnen, dan is het wel deze. Gezien de chronische improductivi teit der voorhoede, die nog maar steeds niet haar meerderheid in een naar evenredigheid aantal goals heeft weten uit te drukken, heeft de E.C. besloten een radicale wijziging in de opstelling aan te brengen. Het team zal n.L tegen de hekkeeluiters aldus uitkomen: G. Wit Bolhaar Schol Dijkshoorn Boogaard P. Wit Veen Balk Zomer de Boer Horneman De bedoeling was aanvankelijk de verande ring nog ingrijpender te maken, doch behalve v. d. Wal moet men het dezen wedstrijd ook zonder de hulp van Biere doen. Ware hij pre sent geweest, dan had de E.-C. Bolhaar rechts binnen geplaatst en Biere hack. Mocht deze opstelling tegen Swift een suc ces zijn, dan valt daaruit nog weinig peil te trekken, want dit is wel H.'e minst zware match. De hoeren komen nog voor heetere vuren te staan. Maar, zooale gezegd, het zoe ken ie om de voorhoede productief ie maken; het spel zelve is niet zoo slecht. En daarom kan men het met deze combinatie wel eens probeeren. Het vertrek geschiedt per auto om precies 9.15 vanaf Bellevua, tot Allernaar. Vandaar gaat het verder per trein. Aanvang 2 uur, schr. Domburg. strijden aanmerkelijk is verbeterd; alleen het doelen moet nog wat zuiverder geschieden en bij verdedigen goed den tegenstander hinderen. Dan zal suoces niet uit kunnen blijven. Daar de wedstrijd precies 2 uur hegninen moet, verzoeken wij de leden dringen 10 min. voor speeltijd aanwezig te zijn en Zaterdag middag te kopen oefenen. HKC komt als volgt uit: aanval: S. Boo gaard, M. Rayimakers, Th. Oonneman, K. van der Maas; middenvak: A. Verenschild, M. Roo- meijer, F. Meur» en 8. Duinker; verdediging: Gré Blakker, Jo. Tijseu, B. van der Blom en Jl F. Harpen. Scheidsrechter de hr. Zwakmaa uit Alkmaar. Oefeningen van den H. A. K. Men verzoekt er ons de aandacht op te willen vestigen, dat de oefeningen van den Helder- schen Athletiekkring in de loods „Atjeh" aan de Buitenhaven de volgende week (Dinsdag en Donderdag 7—6 uur n.m.) weer worden hervat. Niirmi verbetert eenige records. Ntlrmi heeft gisteren te New York op de houten baan van Maddisonsquare-Garden tegen zes concurrenten het wereldrecord van een mijl (1609 meter) loopen gebracht op 4 m. 10 3/5 s. Hij verbeterde verder de wereldrecords 1500 en 5000 M. in de reep. tijden van 3 min. 56 sec. en 14 min. 443/5 sec. Ritola kwam in de 5 K.M. als tweede aan. 9 Jan. 1925. Aangekomen van Huil en vertrokken Harlingen Ned. e.s. „Vliestrocxm". naar BROEK OP LANGENDDK, 9 'Jon. 1925. Grove uien 860—10.90, drielingen 13.50 14, nep 14.20, peen 2.102.20, roode kool 3.808.90, doorschot 23.60, gele kool 36.10, doorschot 1602.60, Deensche witte 2.30—5.20, kroten 2.80, allee per 100 kg. Aanvoer: 27,600 kg. uien, 17,300 kg. peen, 89.000 kg. roode kool, 58,400 kg. gele kool, 107,000 kg. Deensche witte, 1500 kg. kroten. 8 Jan. 1925. Aangevoerd door garnalenviaschere445 kg. gekookte garnalen per kg. 0.40—065; door aardijnviefecherre210 mandjes sar dijn per mandje 1.90—260. 9 Jan. 1925. Aangevoerd door garnalenvisschera: 2320 kg. gekookte garnalen per kg. 0.360.46; door sardijmvisschers: 165 mandjes aanlijn per mandje 1.50—266. 10 Jon. 1925. Vm. 8 uur niets binnen. van 8 en 9 Jon. 1925. GEHUWD: A Tl. C. de Vries en J'. Pa. van Lent; W. Th. Braam en G. M. Mahieu. BEVALLEN: K. Renamaag-Woort, d.; B. Boom-Buy s, d. OVERLEDEN: JL Jongbloed, 26 jaar. Hot 2e elftal vertrekt met eenige Invallers naar Schagen en ook dit team speelt tegen de zwakste van haar afdeeling. Hoewel H. geen aanspraak meer kan maken op een der boven ste plaatsen, kunnen zij niettemin nog best paar winstpunten gébruiken. Scheidsrechter Joh. Kok. Helder 8HRC 8. Een belangrijke wed strijd is die, welke het 3e elftal moet spelen tegen HRC 3. Beide elftallen hebben elkaar nog niet ontmoet, hoewel er reeds eenige ma len een wedstrijd tusschen hen vastgesteld was. Helder 3 is nóg ongeslagen en heeift nóg de leiding, maar het zal thans wel zeer de vraag zijn of dit ook na afloop van dezen wedstrijd zoo zal zijn. In vorige ontmoetingen hebben beide teams elkaar zeer 'weinig' toegegeven, terwijl de wedstrijden altijd bijzonder span nend waren. Ook nu zal dit het geval zijn en, gezien de huidige samenstelling van het Ra cers-elftal, zal Helder zich gelukkig mogen aohten, wanneer ze het tot een gelijk spel weet te brengen. Aanvang 2 uut, terrein Bol weg. De entrée ls 12® ct. Scheidsrechter Prins. Helder 4 zal met Schagen 2 wel niet te veel moeite hebban. Aanv. 10 uur, echr. v. Baaren, terrein Bolweg.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 14