'MQnhardts Kee/pijn-tab/etten OP EN OM HET BINNENHOF. Ut. Kooien. Wie danf In de afdeelingen. - Profetie. Wwt-liaulA De groote vraag! Den Haag, 8 Januari. e ztya nu gekooien In de periode der «geheimenissen" op politiek gebied. Onie senatoren kwamen bijeen, maar de „bui tenwacht" kreeg daarvan niets te boocnen. De verschillende Hoofdstukken dier Staats- ®§gïooting voor 1925 worden thans in de afdeelingen onderaocht. We krijgen nu more majoruml, de „schriftelijke ge- daohtenwisseling". Deze kan allicht ein digen (VooHoopige Verslagen, Memorie van Antwoord), in den loop der maand Maart We ontvangen dan, ter ®eer- solid© Griffie van den Senaat gaat alles heel-rustig en bed'achtzaami, zoo tegen begin April de aankondiging dat de Eer ste Kamer aal beginnen met de Algemeene Beschouwingen over de staatsbegrooting voor den Jare 1925. WjJ genieten dan in vroeg-aamer van *25, met de verkiezingen voor de Tweede Kamer voor de borst, een „da Cape" van wat in November en Deoember in die Tweede Kamer is betoogd, Wij faooren dan het stentor-gebrul van den heer Stortbuis, bepleitend de bekende, niet te vervullen „desiderata". De kreten van den katholieken AMbia- dtes, genaamd mr. Wittert van Hoogland. Ook nog zullen we krijgen die zeer- genoeglijke uitingen van den dhr.-histo- rlsohen heer imr. Veifcouteren. tactisch, tastbaar resultaat* zal deze senatorisdhe discussie niet opleveren! Er is: het dreigende schisma, de nade rende scheuring, in de katholieke partij. Prof. Aengenent bood bemiddeling aan. Dewelke door dien Bond „St. Michaël" werd aanvaard. De groote vraag is en blijft hier: zal mr. Van Wijnbergen zich laten, terug dringen'? Zal deze drijver, fanatieke en onver zoenlijke man, zioh ertoe laten brengen om zich op te offeren, zich en zijne brandende ambitie, aan de belangen van zijn partij?.... 't Lijkt waarschijn lijk zeker, vaststaand, ia 't nog niet. Uit de parlementaire sfeer kwam de vage tijding, dat mr. Dion Kooien zioh in de nieuwe legislatieve periode, In Septem ber *25 aanvangend, niet meer beschikbaar zal stellen voor het presidium van de Tweede Kamer. De lieer Kooien, en wie dezen aminen- ten staatsman kent, zal 't volkomen be grijpelijk achten, antwoordde, op eene vraag, tot hem door het „Utr. DbL" gericht, dat hij niet van plan is zich uit te laten over zulk voornemen, bij hem, imr. Kooien, verondersteld een half Jaar vóór dat over de zaak moet worden gedeci deerd. Ik geloof, dat mr. Kooien, gedragen en gedreven door hoog en mooi plichtsbesef, wel degelijk bereid zou worden gevon den, eventueel, om ook na Juni *25 de zware, schrikkelijk ondankbare taak van Tweede Kamer- praeaidium op zioh te nemen. Wie anders kan er trouwens voor In ECONOMISCH Vi' 10 VERZICHT. Volgens de uitlatingen van vooraan ide persor zoowel hier te lande als in het buiten staande personen uit de handelswereld, land ziet de toekomst er veel hoopvol ler uit, dan bij den aanvang van het jaar 1924. Wat ons land betreft, behoeft dat voor de producenten van koffie, thee, rubber enz. geen verwondering te wekken, aan gezien deze producten thans tegen dus danige marktprijzen van de hand worden gedaan, dat er winstmarges resteeren, welke de positie der maatschappijen voor de naaste toekomst belangrijk versterken. Wat echter de industrie betreft schijnt het er nog niet zoo robskleurig uit te zien, wat te wijten is aan de groote bui tenlandsche concurrentie; speciaal ijzer en staalfabrieken moeten geducht vechten om op te kunnen tegen het buitenland, terwijl ook de scheepsbouw nog voort durend gebukt gaat onder minder aan gename antecedenten als weinig orders, dure materialen en hooge loonen. Een tak van industrie, die een uitzondering maakt op den regel is de Kunstzijde- industrie, in deze overzichten meerdere malen genoemd, welke branche, hoewel nog niet zoo lang in bedrijf, zich er zeer goed en snel moet inwerken. De bedrijvigheid in de scheepvaart begint echter ook toe te nemen, wel langzaam, doch er is verbetering te zien, speciaal wat betreft de z.g. wilde vaart- lijnen, d.z. lijnen, die er geen geregelden wekelijkschen of maandelijkschen dienst op na houden, welke thans goed loonend moeten varen; genoemd worden Stoom vaartmij. Maas en Nievelt Goudriuan, beiden te Rotterdam. Wat het buitenland betreft, heeft de beurs te Berlijn scherp gereageerd op het besluit der geallieerde mogendheden, om een bezet gedeelte van Duitschland voorloopig niet te ontruimen, in verband met het feit, dat de oontróle-commissie in enkele Duitsche staten verborgen militaire voorraden, oorlogsmateriaal, had ontdekt, hetwelk in strijd is met de over eenkomsten, Hoewel de draagwijdte van dit beBluit moeielijk is te beoordeelen, maakte het natuurlijk een onaangenamen indruk op de wereld, dat er nu nog geen einde is aan het geharrewar en zette dit vrijwel een domper op de vreugde van het goed begonnen jaar. De andere buitenlandsohe beurzen trekkeu zich niet veel van de kwestie aan en volhardden in hun willigte, dooh j.1. Maandag is er, speciaal te New-York een terugslag gekomen, die voor som mige groote fondsen, b.v. Oar and Foundry lis t 15°/p bedroeg, of ongeveer f876 verlies op één stuk I Het behoeft dan ook zei aanmerking kamen?.Nieuwelingen, „namines navi", zijn natuurlijk al-dadelljk uitgesloten. Wie danl? Genoemd Is: dr. de Visser, de Minister van Onderwijs, K en W., na rijn even tueel aftreden als bewindsman en herko zen zijnde als Kamerlid. Misschien is deze dhr.-hlstoriaohe staats man inderdaad de ©enige in de hooge vergadering, voor het presidiale ambt ge schikt De groote vraag la, of men voor een president van ohr.-historischen huize een genoegzaam getal reohtache stemmen zal kunnen bijeenbrengen. Reeds vroeger werd dr. J. Th. de Visser voor het praeaidium der Kamer genoemd. Toen, voordat hij in den Raad der Kroon had plaats genomen, bleek hem in veter oog te ontbreken het gezag, het prestige voör de hooge functie vereiécht Dat bezwaar zal nu wei rijn wegge namen. Maar het andere blijft bestaan. Ik ge loof wel, dat de gemoedelijke dr. de Vis ser, die als 't noodig is met stevige hand weet door te tasten; dat deze strikt- eerlijke en ook wel artistieke, hoogst- sympathieke man, de zware taak van het Kamer-praesidium zou kunnen beheer- schen. De begrootings-rede van dr. Notens gaf zeker den indruk 't valt niet te ontken nen! dat Rome ln „het uiterste geval" voeling zou willen zoeken met andere dan redhtsohe groepen. In de Jongste dagen is herinnerd aan de rede-Nolens van tien Jaar geleden, waarin een verbond tussohen katholieken en sociaal-democraten op de taeest-ondiubbel- zinndge wijze werd geweigerd. Dit geschiedde (namelijk: dit ln herin nering brengen) begrijpt men méé het oog op de stembus van Juni 1926, verhoedend! dat men de „roode vlag" zou laten wapperen, ais lokmiddel vooor katholieke half-afvalligen. Dat het tot wezenlijke scheuring ln de katholieke gelederen zal komen, lijkt zeer onwaarschijnlijk. Grooter, ernstiger is m.L het gevaar voor de Katholieken In Nederland, dat nadat de scheur schijnbaar gehecht, ge heeldi zal zijn, in de stilte de gehei menis van de kieshokjes, de liefde voor „de roode sfeer" zich dusdanig in de ka tholieken gelederen zal' laten gevoelen dat men. bïji het opmaken van de politie- ken eondhalans tot „verrassingen" zal komen, allicht pijnlijke voor de getrouwen van dr. Noïens. Nevelachtig perspectief dus, gelijk reeds gezegd. De oudste veteranen en de scherpet- kjjkenden profiteereni, dat Rechts troef zal blijven, schoon dan verzwakt, en zioh slechts staande klimmend houden met hulp van vreemde elementen. Wachten wij het „Judicium" van Juni 1924 in alle kalmte al Mr. ANTONIO. geen betoog, dat een dergelijke reductie te verwachten is als de koersen weken lang, bijna zonder onderbreking maar doorrijzen. Eveneens kregen sommige spoorwegwaarden na de formidabe rijzing op Zaterdag, (New-York Central 17 °/0), eed geduchte deuk, doch men verwacht in vakkringen, dat deze terugslagen we derom door aankoopen en rijzingen zullen worden gevolgd, omdat de mtresieke waarden door den verbeterden handels toestand, het drukke vervoer en de hoop voller toekomst, aanmerkelijk zijn voor uitgegaan. De Amsterdamsche beurs kwam Maan dag ook op een kentering, toen bleek, dat de koersen een dusdanige hoogte hadden bereikt, dat er winstnemingen moesten komen. Hier was dat met Rub berwaarden het geval in de eerste plaats en vielen b.v. Preangers van 100 naar 90 °/0, Deli Batavia's van 114 naar 106 °/0 enz. Ook de Oliemarkt had van winst nemingen te lijden en Koninklijken wer den 890 na zelfs even 404 gedaan te zijn. De rest van de markt naar verhouding, behalve Jurgenswaarden, die een herstel boekten^ tot circa 77 °/o, op geruchten, goed moeten gaan dat de DuitBche fabrieken van dit conoern De wisselkoersen geven nog steeds weinig aanleiding tot bespreking, aan- Sezien de koersen zeer weinig varieeren. arijs en Brussel zijn iets lager de laatste dagen, 18.25 en 12.25, terwijl ponden op- geloopen zijn tot 11.75, dus nog slechts een paar procent van de pariteit, f 12.-, af. Het geld blijft hier te lande merk waardig ruim en noteert slechts 31/* °/c wat niet ongunstig is en erop wijst, dat de speculatie niet wordt overdreven. LUCHTVAART. Woensdagochtend is een watervliegtuig dat te Friedrichshafen was opgestegen, bij Lindau in het Bodenmeer gevallen. Een van de vliegers werd gedood, de andere gewond. Het vliegtuig werd ge borgen. Het JapanBChe dagblad „Asahi" orga niseert een vliegtocht met twee Japan- sohe toestellen van Tokio naar Londen. De tocht naar bet Tsohadmeer. Binnenkort zal er een luoht-expeditie vertrekken onder leiding van oolonel De Goys, waaraan verder zullen deelnemen de vliegers Vuillemin, Pelletier d'üisy en Dagnaux. Er worden gebruikt twee vliegtuigen voorzien van vier motoren. Men ia van plan Noord-Afrika te be- •tudeeren, om dan vervolgens üe Sahara Ingezonden Mededeellng. ac -3 over te steken tot aan de Niger bij het Tschadmeer. Vervolgens wordt gevlogen naar Bangui, de grens van den Belgischen Congo. De expeditie neemt haar vlucht terug over Soedan, Senegal, Marocco en Spanje. Het doel van de reis is: lo. een hoofd- luchtverbinding te maken met de Fransche bezittingen in Afrika; 2e technische waar nemingen te doen op lange vluchten en in verschillende klimaten, van het zware materiaal voor commercieel gebruik; 8o. meteorologische observaties op groote hoogten; 4o. ervaring op te doen Vvan luchtnavigatie op lange moeilijke trajecten. Naar de Noordpool. Uit Londen wordt gemeld, dat de na tuuronderzoeker uit Britsch Columbia Aligarason in Mei Engeland zal verlaten om van Spitsbergen een vlucht te onder nemen naar de Noordpool, teneinde daar waarnemingen te doen. 8CHAGEN. Na eene halve maand Tan driewart en halve markten met eene ongeregelden aanvoer, soms met totaal gemis aan de gewone koopers met ernstig schommelen de prijzen, waren er velen nieuwsgierig hoe 1925 zou inzetten, en hoe het verloop in de eerste dagen zou zijn. 't Is met den veehandel gegaan, als verwacht kon wor den. Daar er op geen enkel gebied ern stige gebeurtenissen hebben plaat» ge had, is dte veehandel heel kalmpjes het oude pad gevolgd, dat bij al zoo lang voor 1 Januari 1925 betreden had. Wij kunnetn gerust zeggen: in den geest van den handel noch in de priiizen is ook maar eenige verandering gekomen. Welk marktbericht wij ook onder de oogen kregen, welke overzicht wij ook lazen alles was gelijk aan „voor Kersttijd". Ook nu nog „de beste vette koeten", willig in handel, vast in prija Versche melkkoeien en melkvaarzen van goede kwaliteit, diuur wegens de hooge melkprijzen. De aanvoer van Deeinsch vleesch neemt al, wegens de lagere prijzen van 2e en 8e soort vee, op de inlandsche markt en in Holland. Schapen blijven hoog, daar de Engel- sche markt voor Holland nog altijd zeer willig is. Voor een paar weken werd de vrees uitgesproken, dat er groote kans bestond, dat het Hollandscbe schapen- vleesch bij het Londteusche publiek in on genade zou vallen. En wel om deze reden: Sedert enkele weken was er veel minder waardig Duitsah wolvee ln ons land geslacht en voorzien van het Holland sche merk, op de Engelsche markt geko men. In het begin was het Engelsche pu bliek, door de gelijkheid der merken be drogen. Doch toen de gebruikers met het bedrog bekend werden, brak'de Storm los. Het eenige middel waarmee deze be zworen kon worden, wordt nu toegepast. Het Duitsche vleesch krijgt een extra merk. Te Sohagen waren Donderdag de prijzen vrij gelijk aan die, welke in het laatst van 1924 besteed' werden. Voor le kwaliteit werd 1.20 tot 1,25 per K.G. besteed; voor 2e kwaliteit 1,10, tot 1^0 en 8e kw. 0,96 tot 1.06. Door den groeten aanvoer werd de markt wel iets gedrukt. Goede melkkoeien waren vast. Betaald werd 276 tot 460. Nuch tere kalveren prijshoudend, voor het be drijf 20 tot 80, voor de slacht 16 tot 20. Schapen waren willig en duur. Oude schapen 40 tot 60, overhouders voor de weide 42 tot 46, slachtlammeren tot 66t Wij zagen kooplui uit Friesland en Groningen. Varkens met grooten aan voer 0t70 tot 0.80. Op de Schager markt werden in het 4e kwartaal van 1924 ondermeer aange voerd 108 paarden 119; hierbij is de aan voer op de 4 paardenmarkten niet opge- gegeven; 88 stieren 84; 1466 magere gelde koeden 1642; 1017 vette koeien 1182; 1862 melk- en kalikoeten 1866 767 vaarzen 826; 276 nuchtere kalveren 181; 8678 vette schapen 4764; 839 magere schapen 268; 4366 overhouders 6175; 481 magere varkens 890; 1061 vette varkens 3300; 1478 higgen 2161; kipeieren aan de veiling ruim 81000, voor de Ceres in 1923, 31796. Het cijfer achter den aanvoer geeft den aanvoer in 1928 aan. De heer D. van der Oord Wz. te Win kel is gekozen tot Molenmeester van den Schrinkkaagpolder. Voor die tentoonstelling van pluimge dierte en konijnen vanwege de vereeni- ging „West Friesland" op 17 en 18 Jan. te Sch.agen te houden zijn ruim 400 aan giften ingekomen. De heer G. Brakken, alhier heeft van het bestuur der Piiuimveervereeniging te Helder bericht ontvangen, dat hem den zilveren wisselheker voor 8 jaar uitge loofd voor de af deeling Hollandsche ko nijnen, thans definitief is toegekend. Te Schagen werden al weer 20 perso nen bekeurd' wegens het berijden van een rijwiel, dlat niet van het belastingplaatje voorzien was. Te Schagerbrug moesten 18 personen deze overtreding met de be paalde boete betalen. De melkfabriek Hollandia te Purmer- end betaalde voor de eerste helft van Deo. 18 en voor de 2de helft 121/» oent per K.G. melk uit. Uitslag der verkooplng op 7 Januari, ten overstaan van notaris O. L. van den Bergh bij den heer J. Boontjes: 1. Boerenhuisje met schuur aan den Molenweg, eigendom van J. van der Meu- len te Ddrkshorn. Kooper D. Kuiper voor 1865. 2. Huis aan de Heerestraat en het Rensgars, koopster firma Kramers en van Rijswijk voor 10.500 BREEZAND- Woensdag 7 Jan. hield de Nutsvereeni- ging „Vriendenkring" een vergadering met dames in de zaal van den heer Jb. Borst. Het was de eerste bijeenkomst iD het Nieuwe jaar, waarom dan ook de voor zitter, de heer A. Raap, de aanwezigen niet alleen welkom heette, maar ook alten een voorspoedig en zegenrijk Nieuwjaar toewenschte. Voorts werd nog eens her innerd, dat men het vroeger genomen besluit om op tijd te beginnen, zou hand haven en zich niet storen aan de laat komers. Hierop leest de heer J. Petten, secre taris, de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. De heer C. Looij had de lezing, de heer J. Molenkamp de verplichte bijdrage voor zijn rekening genomen. De eerste had daarvoor gekozen „De eerste deur", de laatste „Een Zondagmorgenverrassing", door Justus van Maurik. Mejuffrouw Blaauboer—Vader gaf ver volgens als zangnummer „Mooie Neel naar den mensch" en daarop speelden de dames N. Blaauboer en R. van den Berg het kamerstukje„Juffrouw Snip en juf frouw Snap". Na de pauze kregen we van de gezusters Van den Berg en mej. L. Raaijmakers het tooneelstukje „De gefopte tante", van de dames Hoogschagen, C. Keizer en S. Tiel de voordracht „Geëmancipeerde vrouwen", van de dames S. Tiel en P. van Duin „De veranderde mannenhaters", de dames C. Keizer en J. Hoogschagen „Een kluchtig abuis", gezusters M. en N. van Zandwijk gaven de voordracht „Me vrouw Oude Tijd en Juffrouw Nieuwe Tijd", mej. M. van Zandwijk declameerde „Kinderleed", van de heeren J. Molenkamp en J. Grin kregen we „Twee leden van de blauwe knoop", het tooneelclubje gaf daarop „Een huishouden in de war", van de dames Borst en de Ridder kregen we de voordracht „Ontevreden Amazonen", de heer K. Nieuwland droeg voor „Twee vrienden", de dames BoodKeppel en M. Raap zongen „Die nauwe rokjes", de heer J. Duin „Raad aan jonge mannen", terwijl de lange rij besloten werd door mej. BlaauboerVader met het zang nummer: „Die scheele". Toen werd de vergadering gesloten met dank aan alten, die tot het genoegen van den avond had den bijgedragen. ANNA-PAULOWNA. Woensdagavond vergaderde de voetbal vereniging „Excelsior" in Café Slikker. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen werden gelezen, welige na een kleine opmerking van den heer Stellingwerf werden goedgekeurd. Bij de rekening en verantwoording van den penning meester blijkt, dat de vereeniging flnan- tieel flink vooruit gaat. De bescheiden van den penningmeester, nagezien door de heeren Jonker en Rezelman, werden volkomen in orde bevonden. De voorzitter stelt dan ook voor den penningmeester te danken voor zijn accuraat beheer en 3teed8 weer betoonde activiteit, waarmee de vergadering onder applaus accoord ging. Daar de verhouding van B. F. C. of van een harer bestuursleden tegenover E. niet schitterend is te noemen geeft het bestuur de E.-spelers, uitkomende voor de A. P. Dosko-combinatie, in over weging, om zich voor dergelijke wedstrij den niet meer beschikbaar te stelten, tenzij overleg in dezen plaats vindt. De reden hiervan is, behalve bovengénoemde verhouding, de daarmede gepaard gaande passeering van het E.-bestuur. Besloten wordt om het 2e elftal voor de bonds-medaille-wedstrijden der klas in te schreven. Bij de rondvraag werd door Delver gevraagd, of nog reparatie plaats vindt van het hekwerk achter het doel. Prijs opgaaf zal worden gevraagd, waarna her stelling zal geschieden. De heer Stelling werf zegt, dat in de verbandkist niets te zien is dan de bodem. De secretaris zal nu trachten hier wat materiaal voor te krijgen. Nadat nog eenige vragen zijn be antwoord sluit voorzitter de vergadering. TEXEL. Deze week werden van hier verzonden: 71 varkens, 4 kooien, 6 schapen, 10 kal veren, 2 paarden. INGEZONDEN. Esperanto voor Politie en Radio. La Policisto (De Politle-ainlbteoaar) tot welke medewerkers thans ook de heer A. Myruiére, de pionier der P&rijsche politie- Esperanto-bewegin* 'behoort, is het voorname lijk te danken, d&t reeds een jaar na de ver- sohijnlng ln Neurenberg het eerste algemeene Politieconooure kon worden gehouden (30 Jluli 1 Aug. 1923). Ofschoon tengevolge van de toen heerechen- de politieke onrust en het voorkomen van op stootjes in verschillende grootere steden van Duitschland, vertegenwoordigers uit verschil lende landen hun voornemen opgaven om het oongree te beioeken, waren uit een 9-tal natie* politie-ambtenaren aanwezig en kwamen sym pathiebetuigingen ln uit Noorwegen, Zweden, Denemarken, Nederland en Spanje. De etede^ lijke overheid, zoomede de Duiteche politie bond en de vakorganisatie der Beiersohe poli tie, waren officieel op dit concours vertegen woordigd. Op dit oongres werd de grondslag gelegd voor den Wer*ld©olltlsboad (Tutarnend* Polios Ligo)op het d.a.v. gehouden congres te Wee- nen (3 Aug "24) van politie-hoofdambtenaren, waaraan circa 300 politiechefs deelnamen, was de T. P. L. vertegenwoordigd wat mede ten-- gevolge had, dat ook eerstbedoelde organisatie zioh uitsprak voor de bestudeering van het Esperanto. Dat deze organisatie zich overigens gestadig uitbreidt, bewijst het Sept.-mummer van het. orgaan van den 'bond „La Policisto bevatten de oJn. bet verslag van het Weener congres, toetreding van nieuwe leden, behoorende tot niet minder dan 8 verschillende nationaliteiten. Het volgende politiecongree zal ln Kopen hagen plaats vinden; daar zullen de officieele vertegenwoordigers van, de nationale politie- vereenigimgen met de T. P. L. overleggen be treffende eene wereldorganisatie, waarvan, de T. P. L vermoedelijk het centrum zal vormen. Voor nadere inlichtingen over dern Wereld- Politie-bond eir het orgaan „La Policisto" wende men zich tot den heer «J. Alberda, inspecteur van politie, Broerweg No. 33, Nijmegen. Radio. Van groot belang voor poet- en telegraaf dienst is de ontwikkeling van het Eeperanto- gebruik in Radio-verkeer. Plaatsgebrek dwingt hier te Verwijzen naar het Esperanto-Radionummer. Alleen dit: Talrijke malen reeds werden radiovoordrachten gehouden in en over Es peranto. Het Is gebleken, dat Esperanto uitstekend geschikt is voor radio-oveiibrengst. Opgericht ie een Internationale Radio-Bond met het doel; het bevorderen der relaties van radiisten der geheele wereld door de intern, taal Esperanto. Een wereldtaal is een eerste verelschte voor radio-telefonle. De Esperantisten gaan een eigen krachtig station inrichten ln Zwitserland, van waaruit voordrachten worden gehouden, cureueeen ge geven, enz. Laatste nieuws: „de Amerikaaneohe Radio- bond, de grootste van de wereld, erkent Espe ranto als de officieele Internationale taal." K. Zeer Geachte Redactie! Misschien is het mij vergund langs dezen weg ook even dank te brengen aan alten, die hebben medegewerkt om de voorstelling van „Hans en Grietje" zoozeer te doen slagen. In de eerste plaats mijn dank aan U de gewaar deerde pers die mij steeds heeft ge holpen bij mjjn reclame, tevens aan al mijn teerlingen, die zoozeer hun best deden, maar ook aan de directie van „Casino" een woord van lof voor de regeling in de zaal. Meer dan 700 be sproken plaatsen waren daar gereser veerd en ieder heeft zijn plaats gehad. En hoezeer het mij aan het hart ging, om al die lieve kleinen te moeten teleur stellen, het was toch beter te wachten dan de kinderen binnen te laten, als er geen plaats is. Want ~nu was het een zeer geordende voorstelling met pl.m. L000 kinderen. Één raad wil ik de ouders nog geven voor de volgende maal: be spreekt Uwe plaatsen en dring niet die arme kleinen, want heeft U een besproken plaats, deze blijft voor U gereserveerd. En er worden beslist niet meer plaatsen verkocht dan er zijn. Per advertentie zal ik UEd. mededeelen wanneer de plaats bespreking begint Mijnheer de Redacteur, ik dank U nog maals en verblijf met de meeste hoog achting gaarne UEd. dw. dn., ALBERT BOELENS, Dir. Alberto'a TooneeL Helder, 8 Januari 1925. Nieuwe Uitgave. Radlo-Lulstergids. Uit gave N.V. Drukkerij Jar oob van Oampen, Am sterdam. Prjjs per kwar taal fr. p. p. 1.60. De Juist verschenen Radio-Luistergids, officieel orgaan van den HiHversumsohen Draadloozen Omroep beoogt blijkens het „woordi vooraf' van Directie en Redactie, te zijn een wegwijizer temidden der vete draadlooze omroepstations, die nu reeds de keuze voor den amateur moeilijk ma ken, terwijl het toch aan te nemen is, dat binnen enkele jaren hun aantal verveeL- vuldigd zal zijn; en te zijn een oommuni- catie-middel tusschen de groote scharen van luistervinken en de directies dier omroepstations, opdat deze beter voeling zullen kunnen houden met haar audito rium, welks eischen en verlangens met den dag dringender worden. Het is die bedoeling van déze uitgave dat men de Itedio-Lujstergids naast het toestel zult leggien, zooais gij Uw tele foongids bij Uw telefoon ophangt. Op ieder moment van den dag zult gij kun nen zien, welke muziek of welk nieuws er uitgezonden wondt door ©en der West- Europeesohe- en voor U hoorbare om roepstations. Altisten en sprekers wier muziek of wier stem ge uit Uw loudspeaker zult hooren, zal dit weekblad nadeT tot de luis teraars brengen. Een beeltenis en korte biographie van hen zal U die werkelijk heid van de uitgevoerde muziek of heit gesproken woord nog sterker suggèree- ren dan die radio-telefonle reeds vermag. Dit is de aanvullende taak, die dit week blad 'zal vervullen bij déoj Hilversum- schen Draadloozen Omroep. Het blad aal zioh niet begeven op bet gebied van het experimenteerend ama teurisme of op dat van de zuivere radio techniek. en zich dus uitsluitend bepalen tot het zoo volledig mogelijk vermelden der programma's van de versohiltende stations. Wij twijfelen er niet aan, of deze uit gave zal met vreugde door de tallooze luister aan worden begroet.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2