K1KKK COURANT i Kleedingmagazijnen Derde Blad. BUITENLAND BINNENLAND Helder. „BELLE VUE". GEMENGD mum. VAN ZATEROAG 10 JANUARI 1925. De Frjmsoh-Dultacbe onderhandelingen. Uit Berlijn wordt aan het Hbl. gemeld: De „Voss. Ztg." meldt, dat het rijkfik a- hinet Donderdagavond: op grond van bet rapport van staatssecretaris Trendelen- burg tot de overtuiging ia gekomen, dat het door Frankrijk voorgestelde ontwerp- handelsveidrag door Duitschland niet kan worden aanvaard. Trendelenburg vertrok weder naar Pa rijs, waar de besprekingen worden voort gezet. De Internationale flnancleele conferentie. Uit Londen wordt aan het „Hbl." gemeld: De inlichtingen, welke Vrijdag door het Foreign Office aan de pers werden verstrekt, komen hierop neer, dat uit Parijs geen be richten zijn ontvangen, waardoor de indruk wordt gewijzigd, dat de besprekingen ver- loopen op een voor Engeland alleszins be vredigende wijze, al vorderen zij ook lang zaam. In regeeringskringen verwacht men, dat de conferentie Woensdag as. zal zijn ge ëindigd. De berichten volgens welke reeds over eenstemming tusschen Churchill en de .Amerikaansche gedelegeerden zou zijn be reikt, zijn blijkbaar voorbarig. Reuter meldt thans uit Parijs, dat Kellogg en Logan, na tezamen langen tijd te hebben beraadslaagd, belangrijke telegrammen naar Washington hebben verzonden betreffende het verloop hunner besprekingen met de Britscbe gede legeerden. Uit Washington wordt aan de „Morning Post" gemeld, dat men in officieele kringen aldaar zeer voldaan is over de dagbladberich- ten uit Parijs, volgens welke Ghurchill aan Logan zou hebben verklaard, dat de Britsche regeering het door Hughes voorgestelde oom- promis aanvaardt. Dit Amerikaansche voor stel houdt In, dat de eischen der Vereenigde Statenvoor geleden oorlogsschade ten, be drage van 360 millioen dollar worden gecom bineerd met de vordering van 250 millioen dollar voor de kosten van het Amerikaansche bezettingsleger en dat dit gezamenlijke be drag gedurende 25 of 30 jaar in annuïteiten zal worden afbetaald Naar verluidt zou een deel van het bedrag, dat Amerika vordert, worden gevonden door vermindering van de voor België bestemde annuïteiten, zoodat oppositie van Belgische zijde wordt verwacht. Men neemt echter aan, dat deze oppositie niet van principieelen aard zal zijn nu Engeland de rechtmatigheid der Amerikaansche aanspraken heeft erkend. Dit laatste is onjuist, want de Britsche regeering heeft deze aanspraken alleen in wezen erkend, maar uitdrukkelijk verklaard, dat zij de rechtmatigheid' der Amerikaansche eischen niet juridisch kan erkennen. DUITSCHLAND. De politieke crisis. Volgens de Voss. Ztg. heeft dr. Marx aan president Ebert te kennen gegeven dat zijn pogingen tot kabinetsformatie mislukt zijn. In parlementaire kringen wordt th&ua minister LuUier ais kabinets formateur genoemd. Conferenties bij Ebert. De rijkspresident ontving Vrijdagavond rijksminister Stresemann, de rijksdagle den Schiele en Hermann Muller en later den rijkminister van financiën Luther. ITALIË. De politieke toestand. Het blijft in Italië broeien en de corres pondent van de „Daily Telegraph" te Rome meldt, dat de politieke toestand: er elke 24 uur verandert. De Kamer, die, naar 't scheen, voor onbepaalden tijd was verdaagd, zou later op 20 Januari weer bijeenkomen en is thans officieel op a.s. Maandag bijeengeroepen. De nieuwe kieswet zal er in allerijl worden door gehaald, zoo mogelijk in één week. De re geering zal geen nieuwe verklaring afleggen; Het aftreden van drie ministers en hun ver vanging in een tijdsverloop van 48 uur is slechts ven incidenteel® gebeurtenis! De Kamer zal onder voorzitterschap van den afgevaardigde Gasperotto worden ge opend, daar de president en de vice-preai- dent zijn afgetreden. De Kamer zal onver wijld voorstellen een nieuwen president te kiezen. Waarschijnlijk zal minister Oviglio, die zoo juist is afgetreden^ of iemand, die door den premier wordt aangewezen en door het parlement-der-driebonderd blijmoedig wordt aanvaard, de functie op zich nemen. Intusschen worden veel nieuwigheden in gevoerd. In de komende zittingsperiode zullen de Kamerleden slechts voor het aantal zittin gen, die zij hijwonen, worden betaald. Het kosteloos buffet in de Kamer zal worden af geschaft. Van alle landstreken komen berichten over oommunistische agitatie. De politie is ln Rome, Milaan en Florence o. a. krachtig op getreden. De communisten, die zich ln den aanvang van het fascistische bewind niet durfden vertoonen, verschijnen weer en ne men openlijk deel aan aanvallen op de fas cisten. Verwacht wordt, dat Mussolini zal aankondigen, dat de parlementaire onschend baarheid binnen enkele dagen zal worden op geheven, zoodat dan tai van leden der op positie gearresteerd zullen worden. De politie zoekt ijverig naar degenen, die het tegen Mussolini gerichte pamflet van Rossi in han den der bladen hebben gespeeld. In de kringen van het Vatikaan stelt men alles in het werk om den toestand te kal- meeren, daar de politieke onrust de viering van het Heilige Jaar schaden kan,. —i inju„ um.. wmmm3BEW mm—ettuk— BELGIS. Beo Duitsehe oorlogsmisdadiger. De krijgsraad voor de provincies Luik en Luxemburg; heeft den Duitschen gene- raal-majoor Von der Esch, bijgenaamd den „beul van Alon", bij verstek ter dood veroordeeld. Hij wordt beschuldigd wo ningen in brand te hebben doen steken, waarin zich verschillende personen be vonden, 64 huizen te hebben laten vernie len of beschadigen, 100.000 francs te heb ben afgeperst ten nadeele van het ge meentebest/uur van Arlon en een inspec teur van politie te hebben gedood. De Belgische marine. Brussel, 9 Januari. De minister voor de nationale verdediging heeft vandaag de oommissie geïnstalleerd, die moet onder zoeken of er voor de verdediging van de Belgische kust torpedojagers en duikboo- ten noodig zijn en hoe deze kustverdedi ging georganiseerd moet worden, reke ning houdend met de koopvaardijvloot. Pirmez, voorzitter van de oommissie uit de Kamer voor de nationale verdediging, is tevens voorzitter van de nleuwi com missie. VEREENIGDE STATEN. De Marine. De begrootingscommissie uit den Se naat heeft de ontwerp-marine-begrooting aan den Senaat doorgezonden. Het eind cijfer is 289,000,000. De Senaat heeft thans een resolutie aangenomen, waarin zij aan president Coolidge om dnlichtin- gen waagt betreffende de protesten dit van buitenlandsche regeeriug zijn inge komen tegen de vergrooting van den ge- schutshoek voor de kanonnen aan boord van de groot© Amerikaansche oorlogs schepen. De marine-begrooting wijst 80,000,000 aan voor nieuwen bouw van schepen en voor de verbetering van reeds bestaande schepen. Echter wordt in de begroóting geen melding gemaakt van verhooging van dien sohiethoek der kanonnen, welke eerst door de regeering was goedgekeurd, doch later weer uitgesteld. Tot dusver zijn de kanonnen op geen der Amerikaan sche groote oorlogsschepen anders ge steld, behalve aan boord van de Florida. De Ver. Staten en het Hof van Intern. Justitie. Washington, 8 Januari. Senator Willis heeft bij het. Congres een resolutie inge diend: waarbij wordt voorgesteld, dat de Ver. Staten zullen toetreden tot het Hof van Internationale justitie doch onder be ding dat de V. St niet gebonden zullen zijn door de beslissingen van het Hof met welke zij het niet eens zijn. LUCHTVAART. De bestelling van Engelsche watervlieg tuigen voor de Ned. Marine. •De „Manchester Guardian** meldt, dat de Fairey Aviaton Oo. van de Nederland- sohe regeering de bestelling heeft gekre gen voor een groot watervliegtuig, be stemd voor de marine in Nederlandsch Oost-Indië. Het type werd gekozen, na grondige proefnemingen met verschillen de soorten van vliegtuigen door den (ma rine-luchtvaartdienst in Iindië en de Brit sche firma verkreeg de opdracht onder concurrentie van de geiheele wereld, ook van de Nederlandsche vliegtuigenfabriek var» Fokker. (HbL) Het vliegongeluk by Croydon. De ooroner, die gister uitspraak heeft gedaan omtrent de oorzaken van het vliegongeval nabij Croydon, heeft ver klaard, dat de vlieger, kapitein Hinct- cliffe, verscheidene dagen te voren er over geklaagd had, dat de olietoevoer der ma chine niet regelmatig werkte, zoodat het onderzoek dient te worden voortgezet om uit te maken of het ongeval aan een defect der machine of aan een fout van den be stuurder moet worden geweten. (Hbl.) Nederland en België. Naar de correspondent van de N. R. Ot meldt, is het Antwerpeohe 'blad Neptume, dat in de Fransche taal verschijnt, zeer ingenomen met de Nederlandsch-Belgi- sohe wisseling van gedachten, welke thans te 's-Gravenhage aan den gang is. „Officieel**, aldus de Neptune, „betref fen de 'besprekingen alleen het regime van de Schelde en onze scheepvaartibe- trekkingen met Nederland. Wij kunnen evenwel mededeelen, dat zJJ, officieus althans, een grootere beteekends hebben en zoowel oeoonomische en als politieke kwesties omvatten, welke de beide staten aangaan." Het blad stelt verder vast, dat de be trekkingen tusschen Nederland en België in de laatste twee jaren aanmerkelijk ver beterd zijn, en verwacht, dat de op te los sen vraagstukken in een atmosfeer van wederzijidsoh vertrouwen en practiechen zin zullen worden behandeld. „Nederland weet", zoo schrijft de Nep tune, „dat wij zjjn onthaal in 1914 niet vergeten hebben, en dat wij zijn, door de oeoonomische crisis naar België gedreven onderdanen bijna broederlijk onthalen. Onze eischen zijn matig en rechtvaardig. De Schelde Is een internationale rivier. Wij vragen aan de Hollanders, ons alle faciliteiten, welke wij noodig hebben voor de vaart op Antwerpen, zoowel in de geul van de Wielingen als op de Nederland sche Schelde, te verleenen, Wij betalen de kosten; het is dus enkel maar billijk, dat onze Noorderburen zich zeer inschik kelijk op dit gebied zouden betoonen." Wordt dit doel bereikt, den is er, aldus Ingezonden Bezurende de maand JANUARI be rekenen wij extra lage prijzen voor alle MAATKLEEOING als Overjassen, Colbertcostumes, enz. om daardoor gedurende stil len tijd ons kleermakers- personeel aan den arbeid te houden. Ook reparatiBn aan heerenkleeding worden In dezen maand tegen zeer goedkoop tarief verricht. de Neptune, geen enkel beletsel meer aanwezig om de oeoonomische betrekkin gen tusschen de twee elkander aanvullen de staten niet nog nauwer toe te halen, vooral nu, waar overal aan de grenzen van Nederland en België protectionisti sche slagboomen oprijzen. Ook cultureel is, naar het oordeel van het Antwerpsche blad, toenadering, door middel van gelijk stelling van wetenschappelijke diploma's, uitwisseling van professoren, enz., onmid dellijk nadat de hangend gebleven poli tieke vraagstukken hun beslag zullen heb ben gekregen, zeer gewenscht Verder moet ook nog het werk van Aug. Beer- naert en Eug. Baie niet dood worden ge acht; een definitief aoooord tusschen Frankrijk, Engeland, België en Nederland kan, zoo meent de Neptune, even nuttig zjjn, als een oeoonomische overeenkomst De nieuwe Tariefwet Naar wij vernemen bestaat het voorne men vanwege het Departement van Fi nanciën eene bewerking uit te geven van de nieuwe Tariefwet Deze uitgave zal, behalve denofficiee- len tekst van de wet, de daarop gegrond zijnde algiemeene maatregelen van be stuur en de instructies tot uitvoering be vatten een alphabetisohe lijst van het mee- rendeel der goederen, welke ln den regel op de groote losplaatsen worden vrij ge maakt, onder vermelding of en zoo ja, welk invoerrecht daarvan bij invoer ver schuldigd is. Bovendien zullen op gezette tijden supplementen verschijnen, waarin o.m. van algemeen® strekking zijnde 'be slissingen van de Tariefoommissie nopens de toepassing van de wet zullen worden opgenomen. De uitgave zal, tegen nader te bepalen prijs, tevens voor 'buiten de administratie staande personen en lichamen verkrijg baar worden gesteld. Daar de oplage van het werk uit den aard der zaak tot een bepaald, aantal exemplaren moet worden beperkt, zal reeds thans aan 'bedoelde per sonen en lichamen de gelegenheid worden gegeven daarop in te teekenen, waardoor zij zich de ontvangst van een of meer exemplaren kunnen verzekeren. Een in- teekenljjst hangt vanaf heden tot het einde dezer maand ten kantore van den Ontvanger alhier, ten gerieve van carga doors, expediteurs en verdere daarvoor ln aanmerking komende personen. Minister de Visser, Het Oentrum kan, „uit volkomen' inge lichte bron" mededeelen, dat minister de Visser nè de a.s. verkiezingen ln geen enkel geval bereid is opnieuw een benoe ming als minister te aanvaarden. Het Pape-ronds. De Hooge Raad' heeft gisteren uit spraak gedaan inzake bet cassastieberoep van die erfgenamen van mr. Pape tegen een arrest van het Haagsche bof, waarbij het door mr. Pape ln het leven geroepen Pape-fonds met een kapitaal van onge veer 9 millioen gulden rechtsgeldig werd verklaard. De Hooge Raad heeft dit beroep ver worpen, daarbij overwegende, dat de stichter aan het fonds een blijvend' ka rakter heeft willen geven, de bestuurders in strijd zouden handelen met de bepa lingen van het testament, wanneer zij zoo danig zouden bandelen dat de stichting zou eindigen. Voorts Is in elk geval de mogelijkheid, dat in de toekomst bet bestuur zou kun nen komen te ontbreken, geen element voor bet bestaan of het voortbestaan van de stichting. De bestemming van bet ver mogen verder is weliswaar wijd om grensd, maar todh voldoende duidelijk, terwijl op de bestuurders die plicht rust, binnen deze grenzen een bestemming aan het vermogen te geven. Ingezonden mededeellng. DINERS PWEfjgag'' MUMH.' eiOI Een opgesloten inbreker. Voor do rechtbank te Tiel stond Don derdag terecht een 29-jarige zwerver, thans gedetineerd, beklaagd van diefstal, gepleegd ten nadeele van een hotelhoud- ster te Gékiermalsen. Hij had in den avond van 13 December jj. in de gelag kamer van een hotel wat gebruikt, en was daarna den kelder ingeslopen. Daar had hij zich tegoed gedaan aan brandewijn kaas, brood en ham. Aan het voornemen om 's nachts andere vertrekken te bezoe ken, kon hij geen gevolg geven, omdat hjj werd opgesloten in den kelder, 's Morgens werd' menzijn aanwezigheid daar door kloppen gewaar. De politie werd gewaar schuwd en vond op hem, verschillende in brekerswerktuigen. Beklaagde, een recidivist met lange straflijst, bekende. De officier van justitie eischte 2 jaar en 8 maanden gevangenisstraf. Mr. S. Rink vroeg een voorwaardelijke veroar- deeling. De aangehouden autobandieten. Omtrent de drie te Sittard aangehouden Duitschera (meldt de „Schelde" nog: Nadat de gebroeders Feriing en hun schoonbroeder Baltzeim, hun aanslag te Medhelen hadden gepleegd, in den juwe lierswinkel zijn zij met een auto recht streeks over Antwerpen naar de Holland- sdhe grens gereden. Te Eindhoven aange komen om' 4 uur 's ochtends, waren zij verplicht halt te houden bij gebrek aan benzine. Daar heeft Heinrich Feriing het gouden zakuurwerk, te Mechelen gesto len, verkocht om met dat geld benzine en olie te kunnen koopen. Dit zakuurwerk is door den hoofdinspecteur van politie van Heerlen in beslag genomen. In Sittard hebben de schelmen gepoogd de auto te verkoopen aan den houder van een koffie huis, voor de som van 900 gulden. De zoon heeft de maréchausaées gewaarschuwd, die hen aanhielden. De drie bandieten bekennen de meeste hun tenlaste gelegde feiten. Zij waren na een diefstal in de champagnefabriek Mer- cier, in Luxemburg, waar zij werkzaam waren, met een gestolen auto gevlucht Heinrich Feriing en Baltzeim zullen waarschijnlijk over enkele dagen door het Nederlandsch gerecht aan het Belgisch gerecht uitgeleverd worden en naar de ge vangenis van Meohelen oevrgebracht Karl Feriing zal eerst voor zijn over brenging, in Nederland terecht staan we gens een diefstal in Amsterdam. Eigenaardige toestand. Zoowel de sluismeester als de beide hulpslulameesters te Umuidep zijn op den laatsten dag van het afgeloopen jaar met pensioen gegaan, doch omdat niet tijdig opvolgers benoemd konden worden zijn z() alle drie wederom in tljdelijken rijks dienst teruggenomen. Op het oogenblik helbben zij dus met elkander meer inkomen dan vóór de pen sioneering, ofschoon dit voor de schatkist geen grooter uitgaven vordert. Het pen sioen wordt namelijk door het Pensioen fonds en het tractement door de Staatskas betaald. Gestrand.1 In de Weetergronden van Terschelling is het Noorsche stoomschip „Eda" met stukgoed van Emden naar Antwerpen, ge strand'. De motorreddongboot „Brandaris" ia langszijde geweest, maar de equipage weigert het schip te veriaten. De sleep boot „Voihai iorg" blijft in de nabijheid. Nader wordt gemeld!, dat het schip met eigen kracht is vLotgekomen. Moordaanslag te Dolden. Zékere E. W., onlangs dbor de recht bank te Almelo voorwaardelijk veroor deeld wegens aanranding van den pastoor te Delden, heeft thans een moordaanslag gepleegd op diens zuster. De man was door de kerk en sacristie de pastorie binnengedrongen. De zuster van den pastoor, die alleen in de keuken aanwezig was, heeft hij vijfmaal met een hamer op het hoofd geslagen. Haar toe stand' is zeer zorgelijk De dader ls ge vankelijk naar Almelo overgebracht. (Telegr.) Valsche rQwlelplaatJes. Een bewoner van Bennebroek had aan gifte gedaan, dat men zijn rijwielplaatje ver wisseld had voor een valscü plaatje. De re cherche stelde een onderzoek in en kwam te recht in de rijwielwerkplaats van G. van L. te Schoten, Daar werden gedeeltelijk vol tooide nagemaakte belastingplaatjes en eend- ge stukjes aluminium en lood gevonden, waarop afdrukken van het merk voorkwa men. In zjjn bezit werden nog gevonden tien vijlen, gewikkeld in een papier, waarop de naam van een scheepswerf stond. Van L. verklaarde, de vijlen gekocht te hebben van den magazijnmeester bij bedoelde scheeps werf, P. v. d. G. Deze zei, de gereedschappen in den Jodenhoek te Amsterdam te hebben gekocht. Men vond te zijnen huize nog meer gereedschappen, dde waarschijnlijk ook van diefstal afkomstig zijn. Zij zijn in beslag ge nomen. Beiden zijn in verzekerde bewaring gesteld. Intusschen bleek uit het onderzoek, dat het rjjwielplaetje niet vervalscht was. G. van L. is daarna op vrije voeten gesteld, doch er zal een vervolging tegen hem worden in gesteld wegens poging tot vervalschen van rijwielplaatjes. Ontrouwe brlevembcstellc- Te Haarlem is aangehouden H. r.. 27 jaar, brievenbesteller, verdacht van diefstal van 80 ten nadeele van A. G. aldaar. Ten huize van den brievenbesteller zijn 129 stukken drukwerk gevonden, die hem ter verzorging waren toevertrouwd. De brievenbesteller be kende het geld ontvreemd te hebben, maar ontkende de drukwerken te hebben willen ontvreemden. Noodlottige MMVftTtag te Aowter/aa, Viiju Rfcvvuveïiiu vtr* H '.'.taf kndïn het te Amsterdam binnenloopende stoomschip „Gaasterend'" van den Eoninkl. Hou. ÏJoyd. ter hoogte van de établissementen der HollandAmorika-lijn, in aanvaring met het sleepeonip „Oornelia", schipper W. G. de Krijger. De „Comelia" werd miid&ciheepe getrof fen en met het middenruim half vol water omhooggezet by de Tonkade. De zoon van den schipper, J. G. de Krijger, schijnt tijdens de aanvaring over boord te zijn geslagen. Hij wordt in elk geval vermist. Het dreggen leverde voor alsnog geen resultaat op. Het Bankschandaal. In de bladen van Vrijdagavond kreeg ook rijkspresident Ebert, in verband met de Barmat-affaire weer een veeg uit de pan. Verschillende bladen van rechte pu- bldceeren een brief van den Duitschen Oomsul-Generaal te Amsterdam, die op 7 October 1919 aan het departement van Buitenlandsche Zaken te Berlijn werd ge richt, en waarin het consulaat er tegen waarschuwde, relaties met Julius Barmat aan te fcnoopen. Het consulaat had hem een „Dauervisum" geweigerd. Ook het departement van Buitenlandsche Zaken te Berlijn zou herhaaldelijk geweigerd heb ben, hem zulk een visum te verleenen. Door bemiddeling van den rijkspresident zou Barmat dit visum tenslotte toch heb ben omkregen. Deze voorstelling van zaken wordt evenwel officieel tegengesproken: Barmat had; zich tot een sodaal-democratischen afgevaardigde in Duitschland gewend, met het verzoek hem aan een „Dauer- visumtf' te helpen. Deze 'bracht het verzoek weer over aan het bureau van den rijks president en dit bureau zond het, zonder er den rijkspresident in te kennen, weer door naar het departement van Buiten landsche Zaken, waar het verder werd be handeld. Hoe dit departement destijds op het verzoek reageerde, kon nog niet wor den vastgesteld. Men moet niet uit het oog verliezen, dat het gaat over dingen, die alle reeds ruim vijf jaar geleden zijn ge beurd. In ieder geval staat Ebert geheel buiten: de zaak- Volgens het „Acht Uhr Abendblatt" verluidt in handelskringen, dat de Rijks bank bereid zou zijn een ondersteunings- actie voor verschillende goed' gefundeerde Barmatpondarnemingen op touw te zet ten. Het zou in de bedoeling Liggen de Deutsche Merkur-Bank kasgeld' ter be schikking te stellen, teneinde daarmede de in moeilijkheden geraakte onderne mingen van het Barmiat-conoem. op de been te houden. De bladen van rechts gaan intusschen steeds voort de namen van bekende so cialistische politici en politieke personen in verband met de Barmat-affaire te brengen. De Pooltocht van Stefansson. Ottawa, 7 Januari Het departement van marine heeft de overblijselen in ont vangst genomen van eenige vermiste le den van een expeditie, georganiseerd door Stefansson, die in 1913 een onde^- 4 zoekinggtooht naar de Canadeesche Pool- zee had ondernamen. De overblijfselen zijn gevonden op het Heraldl-eiland door kapitein Lane van het stoomschip Herman. Nadat de Carluk, de boot van Stefansson, gezonken was, heb ben twee troepen van vier man elk af gescheiden van i de hoofd troep, en gingen op weg naar de Herald- en Wran gel- eilanden. Van hen was geen spoor meer gevonden, tot nu kapitein Lane deze over- bWfselen ontd.kt. Het departement van marine overweegt een voorstel om een gedenkteeken op te richten voor de leden van de expeditie, die hun leven daarbij hebben verloren. Auto's ln Engeland. Er zijn thans in Engeland bijna 80.000 particuliere auto's meer in gebruik dan verleden jaar. Het aantal is namelijk ge stegen van 384,000 tot over de 460.000, wat er op neer komt, dat tegenwoordig 1 op de 80 menschan een auto heeft, tegen 1 op de 100 verleden jaar. Het wegenfonds, dat de opbrengst krijgt van de rijvergun ningen, rekent diit jaar dan ook, naar het ministerie van verkeerswezen verzekert, op een meerdere ontvangst van 1,500.000 Griezelige vondst In het bosch St PierreVaast, ten oos ten van Amienfi, heeft men een Fransch vliegtuig teruggevonden, dat tusschen 1916 en 1918 neergestort moet zijn. In het vliegtuig zaten twee geraamten. Men tracht vast te stellen met welk vliegtuig men hier precies te doen heeft. Een lichte straf voor een dronken chauffeur. Op 6 Nov. werd te Berlijn een jonge dame door een auto overreden en gedood. Zij was zelf (aan de straatzijde) uit een auto gestapt eni stond nog te praten met iemand, die in de auto zat, toen om den hoek van de straat een auto met groote vaart aan kwam rijden en vlak langs de stilstaand© auto streek, met het gevolg, dat d© jong© dame werd gegrepen en ge dood, De chauffeur was zoo dronken, dat hij op het politiebureau niet eens dadelijk verhoord kon worden. Het O. M. eischte slechte anderhalf jaar de rechtbank gaf hem er ten min ste no-y drieu Toch al niet te veel in de gegeven omstandigheden! Een kunst-strottenhoofd. In Baltlmore is een medische vergade ring toegesproken door drie stommen, w'en bij een noodzakeiyke operatie de gtem.barjjii.en waren ontnomen. Zij hadden nu een kunsmatig strottenhoofd gekregen. Het waren patiënten, die na de operatie I Hotel - Café - Restaurant op Zondag 11 Januari, van 5'/j7'/a uur, f 1.50 per couvert. Koninginnesoep Chateau Brland Bruaaelsoh lof Salmi van Wild Appelmoes Gebak Fruit.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 9