GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maandag 19 Januari 1925, des avonds 8 uur en zoo noodig op volgende dagen ten Raadhuize. De agenda vermeldt de volgende onder werpen ter behandeling: Notulen. Vaststelling der notulen van de vergade ring van 16 December 1924. Ingekomen Stokken. a. Bericht van ontvangst van Gedepu teerde Staten van Noordholland van de ver ordening tot wijziging van de Winkelsluh ting, vastgesteld bij Raadsbesluit van 18 November 1924. b. Idem van d© verordeningen tot rege ling van den gemeentelijken geneeskundi gen dienst en betreffende de voorwaarden van opneming van patiënten, vastgesteld bij Raadsbesluit van denze'fden datum. c. Bericht van Gedeputeerde Staten van Noordholland betreffende inzending der be grooting voor 1925. d. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Noordholland op het Raadsbesluit van 16 December 1924 tot verkoop van grond aan de Veilingsvereeniging. e. Idem op het Raadsbesluit van 16 De cember 1924 tot verhuur van verschillende perceelen tuingrond en weiland. f. Idem op het Raadsbesluit van 16 De cember 1924 tot overgang van huur aan G. d» Beurs alhier. g. Idem op het Raadsbesluit van 16 De cember 1924 tot toekenning van voorschot ten en eventueele bijdragen aan de Woning stichting voor den bouw van 20 arbeiders woningen. h. Idem op het Raadsbesluit van 18 No vember 1924 tot wijziging van het „Regle ment voor de verpleging van ouderlooze kinderen door de instelling „Het Algemeen Weeshuls in de gemeente Helder". i. Idem op het Raadsbesluit van 80 Sep tember 1924 tot wijziging der Verordening op het gouwen en op de bewoning in de ge meente Helder. J. Berichten van aanneming der benoe ming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur van F. W. A. Haberman, N. Vinken en J. Gottmer. k. Idem der benoeming tot lid van het be stuur Algemeen Weeshuis van F. Nijp els en Mevr. P. CorporaalSpruit (Burgemeester en Wethouders stellen voor deze stukken voor kennisgeving aan te nemen). L Verzoek van J. Dijkshoorn alhier om te bevorderen dat hem steun wordt verleend of hem een betrekking wordt bezorgd. (Burgemeester en Wethouders stellen voor dit stuk in hunne handen te stellen ter afdoening). Begrooting. Behandeling der gemeente-begrooting 1925 met bijlagen. Politieverordening. Voorstel tot wijziging van art. 88 der Al gemeens Politieverordening. Belasting. Afwijzend advies op het adres van Gebr. Polak alhier om vrijstelling van belasting op Tooneelvoorstellingen en andere vermake lijkheden. Interpellatie. Verzoek van den heer J. Geurts om te mogen interpelleeren over de uitvoering van verfwerken aan de Gasfabriek, als mede een vraag en voorstel over hetzelfde onderwerp. (Burgemeester en Wethouders stellen voor de interpellatie toe te staan.) Overeenkomst hoefbeslag. Voorstel om afwijzend te beschikken op het adres van 8. Moorman Inzake scha devergoeding. Zeevaartschool. Voorstel tot het nemen van maatregelen In verband met het onderwijs in de radio- telegrafie aan de Zeevaartschool. Woningstichting. Voorstel tot toekenning van aanvullings voorschotten aan de Woningstichting. Gasfabrelk. Voorstel tot aanbesteding van werkzaam heden aan de gasfabriek. Geneesk. Dienst Afwijzend advies op het voorstel van den heer Zondervan tot instelling van een Com missie van Bijstand voor den Gemeentelij ken Geneeskundigen Dienst Dading. Voorstel tot het treffen van een dading over de levering van een brikettenpers. Schilderwerk. Voorstel om het adres der Schilderspa- troonsvereeniging over uitvoering van verf werken voor kennisgeving aan te nemen. Bonselaarsweg. Adres om over te gaan tot bestrating van den Bonselaarsweg met afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders. Belasting. Adres van de Vereeniging „De Dageraad" om vrijstelling van belasting met afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders. Hoofdacte-cnrsns. Voorstel tot ontslag en benoeming van een Directeur van den Hoofdaktecursus. Benoemingen. Voorstel tot benoeming van een lid werkgever van de Commissie van Advies voor den dienst des Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering in de va cature A. Krjjnen. Aanbevolen wordt daarvoor de heer H. Riemers, Penningmeester der afdeeling Helder van den Nederlandschen Aan- nemersbond. Voorstel tot benoeming van leden van de Commissie tot voorlichting bij beroeps keuze in verband met de aftreding volgens rooster van de leden: Mevr. B. A. Ketnerde Jongh en de hee- ren E. Bos, A. J. Besseling, J. Gomes, H. P. Baak en C. Brinkman. Voor de ontstane vacaturen worden aan bevolen: 1. Mevr. B. A. Ketner—de Jongh. 2. Mevr. J. Dibbetz—Romenjj. 1. E. Bos. 2. J. C. Boon. 1. A. J. Besseling. 2. 8. Slingervoet Ramondt. 1. J. Gomes. 2. M. A. Kolster. 1. L. F. van Loq, 2. C. de Jongh, de beide laatsten afgevaardigden van „Onderling Belang", Ver. v. Per soneel in 's Rjjks dienst. 1. O. Brinkman, 2. Ohr. Goes, afgevaardigden van R.-K. vakver- eenigingen. Mededeellng. Aangaande de adressen van H. Schenkels cjs. nopens verlaging van huishuren en ver andering van het tarief der waterlevering wordt medegedeeld, dat belde verzoeken in onderzoek zijn en daarover eerlang advl»s van Burgemeester en Wethouders is tege moet te zien. Reclames. Aanbesteding verfwerk. Naar aanleiding van het door den Raad in handen van B. en W. om prae-advies gestelde adres van de afdeeling Helder van den Bond van Nederlandsche 'Schil derspatroons, houdende verzoek om voor genomen schilderwerken thans te doen uitvoeren en deze aan te besteden of op te dragen aan plaatselijke schilderspa troons, deelen B. en W. den Raad het volgende mede: De voor het dienstjaar 1924 toegestane verfwerken zijn alle gereed gekomen. Voor het overgroote deel zijn deze werken in 1924 aanbesteed. In het winterseizoen kunnen uit den aard der zaak alleen binnenverfwerken behoorlijk worden uitgevoerd, doch geen buitenverfwerk. Zoodra de begrooting voor 1925 is vast gesteld, zullen eenige daarin voorkomen de binnenverfwerken ten spoedigste wor den uitgevoerd. Waar aanbesteding als regel in directe uitgaaf goedkooper is, maar op den duur niet steeds in het belang der gemeente, behoort de wijze van uitvoering in elk geval afzonderlijk te worden- bepaald. In overeenstemming met het advifes van den Directeur van Gemeentewerken en de betrokken Commissie van Bijstand, geven B. en W. den Raad in overweging liet onderwerpelijk adres voor» kennis geving aan te nemen. Procedure brikettenfabriek. Den Bden November 1921 werd door den Raad besloten eep rechtsgeding te voeren inzake de levering van een brikettenpers ten behoeve der voormalige brikettenfabriek. Bedoelde procedure duurt nu reeds 3 jaren voort, zonder dat het einde daarvan te voorzien is. De advocaat der gemeente, Mr. D. K. G. de Jong te Amsterdam, berichtte B. en W. geruimen tijd geleden, dat de tegenpartij, de N. V. Utrechtsche Machinefabriek opgericht door Frans Smulders te Utrecnt, wel tot een schikking bereid zou zijn. Als gevolg van dien zijn in het afge- loopen jaar onderhandelingen gevoerd, waarvan de slotsom was, dat de N. V. genoegen neemt met f9000.mits elke partij haar eigen proceskosten draagt. Onder opmerking, dat het oorspronkelijk gevorderde bedrag f 16.251.845 beloopt, vermeerderd met 6 °/0 'sjaars vanaf den dag der dagvaarding, stellen B. en W. den Raad in overleg met den rechtkun- digen raadsman bovengenoemd voor tot de bedoelde minnelijke schikking toe te treden. B. en W. stellen voor daartoe een strekkend besluit te nemen. Inrichting woonwagenkamp. B. en W. schrijven aan den Raad: Gedurende de kermis in 1924 is wederom gebleken, dat de standplaats voor woonwa gens aan het einde der Binnenhaven als zoodanig niet bestendigd kan blijven. Er is daar niets ten gerieve van de woonwagen bewoners aanwezig; het vuil wordt op het terrein neergeworpen, ook de mest van de paarden, hetgeen vooral bij warm weer een ondragelijken stank verwekt en een kweek plaats vormt van vliegen en ander gedierte. Bovendien levert het kamp een allesbehalve fraai gezicht op bij de entrée van de stad. Met betrekkelijk weinig kosten kan een ander terrein tot woonwagenpark worden ingericht. De gemeente heeft n.1. de be schikking over de kadastrale perceelen C 5173 en 6613. Daarvan is benoodigd een gedeelte van 2000 M'., dat achter de Bas singracht is gelegen en door middel van een toegangsweg van die gracht is te bereiken. Bedoeld terrein Bgt geheel vrij, is gemak kelijk bereikbaar en goed te contröleeren. Het kan voor woonwagenkamp geschikt worden gemaakt door eenvoudige afheining, het egaliseeren en verharden met puin en sintels, het aanleggen van een eenvoudige rioleering voor afwatering, het bouwen van een kleine loods voor paardenstal en het maken van een aansluiting aan de water leiding. De kosten van een en ander worden geraamd op 1000. Ten einde te voorkomen, dat de woon wagenbewoners zonder reden al te lang in deze gemeente vertoeven en mede om de kosten van inrichting van het kamp en van het toezicht daarop voor een deel te bestrijden, is het gewenscht over te gaan tot het heffen van een geringe retributie van de bewoners van het kamp, overeen komstig de Wet op de Woonwagens en Woonschepen, 1918 S 492. Wij meenen, dat een bedrag van 0.60 per week voor een langer verblijf dan 14 dagen voldoende mag heeten, terwijl tevens dezelfde retributie behoort te worden be taald voor staanplaatsen, aangewezen buiten het woonwagenpark. Dit laatste komt veelal voor tijdens de kermis, indien aan kermis reizigers vergund wordt, met hunne wagens nabij hun inrichtingen plaats té nemen, ten einde daarover een wakend ook te houden. Overigens zal in dit geval geen belasting worden geheven, wijl de kermis 7 dagen duurt en de belastingplicht pas aanvangt na den 14en dag. Toch kan de laatstbedoelde bepaling haar nut hebben voor bijzondere en niet voorziene gevallen. Om zorgen, dat woonwagenbewoners van de voor ben bestemde staanplaatsen ge bruik maken is het noodig de Alg. Politie verordening aan te vullen met eenige arti kelen, waarbij het verboden is met woon wagens staanplaatsen in de gemeente in te nemen elders dan in het woonwagenkamp of op andere door Burgemeester en Wethou ders aan te wijzen plaatsen. Wij merken nog op, dat ten aanzien van woonschepen geen maatregelen behoeven te worden ge nomen, aangezien deze matérie voldoende geregeld is in art. 71 der Alg. Politieveror dening. Naar aanleiding van een en ander stellen wij U met verwijzing naar de overgelegde adviezen van den Commissaris van Politie, den Directeur van Gemeentewerken en de betrokken Commissie van Bijstand voor: A. een woonwagenkamp te stichten op het terrein aan de Bassingracht zooals hier boven is omschreven en ons College voor de inrichting van dit kamp een crediet van 1000 toe te staan; B. vast te stellen een Verordening lot heffing van rechten voor het Innemen van staanplaatsen met woonwagens binnen de gemeente Helder, alsmede eene Verordening tot invordering van rechten voor het inne men van staanplaatsen met woonwagens binnen de gemeente Helder, terwijl de Alg. Politieverordening wordt aangevuld met een nieuwe afdeeling, luidende Politie op de woonwagens. Gem. Geneeskundige Dienst In verband met het bij den Raad ingeko men en in naar B. en W. om prae-advies gezonden schrijven van het lid van den Raad, den heer B. Zondervan, houdende voorstel om over te gaan tot het benoemen van een Commissie van Bijstand, als be doeld in art 54 der Gemeentewet voor den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst, deelen B. en W. den Raad mede, dat het initiatief voor een dergelijk voorstel blij kens de duidelijke bewoordingen van art. 64, 2e lid der genoemde wet uitsluitend aan het College behoort. B. en W. voegen hieraan toe, dat zij het totstandkomen eener dergelijke Commissie van Bijstand niet noodzakelijk achten en er mitsdien door het College geen daartoe strekkende voordracht zal worden gedaan. Advies-Commissie vour Bouw-ontwerpen etc. In Noordholland. De Advies-Commissie voor Bouwont werpen en Uitbreidingsplannen in Noord holland verzoekt een subsidie tot steun van haar werk. In 1921 en 1922 maakte het ColLge eenige malen gebruik van adviezen dezer Commissie. B. en W. zijn van oordeel, dat de Oom missie ook voor deze gemeente nuttig werk kan blijven verrichten voor de verfraaiing van het stadsbeeld en dat het soms ge wenscht kan zijn haar gevoelen in te win nen omtrent bouwontwerpen, te meer, waar een plaatselijke schoonheidscommissie in deze gemeente ontbreekt en stellen voor aan de Advies-Commissie tot wederopzeg ging toe te kennen een subsidie van 25 per jaar. Wij hebben uit het Jaarverslag dezer Commissie een en ander vermeld in ons no. van 3 Jan. j.L Opleiding Radio-telegrafist. Het volgend schrijven is door B. en W. aan den Raad gericht: Door de opheffing van de particuliere op leiding in de radio-telegrafie, wegens het vertrek van den Directeur, den heer Jansen, ontbreekt in deze gemeente een inrichting, waar stuurlieden na het behalen van hun diploma gelegenheid vinden voor opleiding tot radio-telegrafist. De beteekenis der radio-telegrafie bij de Koopvaardij mag niet worden onderschat. De toenemende toepassing dezer telegrafie en de groeiende beteekenis daarvan voor de navigatie zijn oorzaak, dat schier ahe zeeschepen met een radio-installatie zijn of zullen worden uitgerust. Door economische overwegingen zullen de Stoomvaart-maat schappijen de bediening der radio-stations aan boord van schepen veelal trachten op te dragen aan een stuurman, die in het bezit, is van het Rijksdiploma als radio-telegrafist. Bestaat te Helder geen gelegenheid om tot radio-telegrafist te worden opgeleid, dan zullen de stuurlieden, die hier hun opleiding ontvangen, elders een cursus moeten v >igen of achter komen te staan bij hun collega's, die wel het diploma van radio-telegrafst bezitten. Dit nu zal niet in het belang der Zeevaartschool zijn. Overwogen is de mogelijkheid, om gedu rende den tweejarigen cursus tevens op te leiden in de radio-telegrafie. Dit bleek niet toelaatbaar, omdat darmede gepaard zou gaan, öf verlenging van den studietijd, öf ingrijpende inkorting van het tegenwoordige onderwijs, hetgeen niet gewenscht is. Bo vendien heeft de practijk geleerd, dat de op leiding voor radiodelegrafist vooral het oefenen in het opnemen storend op het verder onderwijs werkt Evenwel verdient het aanbeveling gedu rende den tweejarigen cursus een basis te leggen, waarop kan worden voortgebouwd door hen, die zich later voor het diploma radio-telegrafie willen bekwamen. Dit ia U bereiken door het programma van onderwijs in de natuurkunde eenigszins te wijzigen. Bij onderzoek is gebleken, dat een even tueel in te stellen avondcursus zal bezocht worden door 8 leerlingen, terwijl één leer ling zich bereid verklaarde een dagcursus te willen volgen. Zeer waarschijnlijk zullen ook verschei dene nietj3tuurlieden in de gemeente laatst genoemden cursus willen bezoeken om later een betrekking als beroepstelegrafist te ver krijgen, Gewenscht zal het daarom zijn, dat aan de Zeevaartschool een avondcursus in de radio-telegrafie en hij voldoende deelname ook een dagcursus wordt verbonden respec tievelijk met 6 en 12 lesuren per week. De kosten dezer cursussen zullen bedra gen ten naasten bij: a. Voor eerste aanschaffing 800 b. Voor den avondcursus jaar lijks 6 avonduren f 850 leermiddelen, vuur en licht 100 950 c. Voor den dagcursus jaarlijks salaris 12 daguren 2160 leermiddelen, vuur en licht 100 Blijkens mededeeling van den Inspecteur van het Nijverheidsonderwijs zullen de kos ten der beide cursussen, voor zoover zfl niet gedekt kunnen worden uit de opbrengst der schoolgelden, ten laste der gemeente moe ten komen. Zouden deze kosten uit de schoolgelden bestreden worden, dan zou het cursusgeld zoo hoog moeten worden gesteld, dat het be zoeken der opleiding In de radio-telegrafie voor sommige leerlingen te bezwaarlijk zou zijn. Gerekend zal derhalve moeten worden met de mogelijkheid, dat de gemeente jaar lijks het geheele tekort draagt on de bedoel de cursussen, voor zooveel het Rijk niet ge negen mocht zijn, de bijdrage, bedoeld in art. 25 der Nijverheidsonderwijswet te ver- leenen in de netto-kosten. Resumeerende stellen B. en W. voor, aan de Zeevaartschool te verbinden: lo. een avondcursus van 6 uren per week voor opleiding tot radio-telegrafist; 2o. wanneer daarvoor te eenigerttjd te onzer beoordeeling voldoende deelname be staat, een dagcursus van 12 uren per week voor opleiding tot radio-telegraf'st; en voorts de Verordening tot heffing van schoolgeld op de Zeevaartschool in de ge meente Helder te wijzigen als nader in de bijlage aangegeven. Wanneer de Raad dit voorstel kan aan vaarden, zal hen eerlang een voordracht ter benoeming van een leeraar in de radio-tele grafie bereiken. GEMEENTEBEGROOTING 1925. ALGEMEEN RAPPORT. (Vervolg.) Zweminrichting. Opdat meer van deze inrichting gebruik gemaakt zal worden, geeft een lid van het College van B. en W. in overweging, de maand-abonnementen wederom op 1.te stellen. Antwoord van B. en W. B. en W. zjjn van meening, dat het niet gewenscht om de maandabonnementen voor de Zweminrichting, die kort geleden op 2.gebracht zijn, reeds nu weder op 1.terug te brengen, eerstens om dat zij 2.niet te hoog vinden en ten tweede wijl de in 1924 met dit tarief ge nomen proef zeer zeker beïnvloed is ge worden door het slechte wéér, vooral in den nazomer. Ben plan omi het Zwembad ook dienstig te maken voor het geven van zwemles aan schoolkinderen van de hoogste klas sen is in voorbereiding. Gemeentewerken. Meerdere leden bepleiten het aanleg gen van straten in eigen beheer te doen plaats vinden; zoo noodig en mogelijk in tariefwerk. Uit het antwoord' van B. en W.: In ons Ooilege loopen de gevoelens uit een omtrent de wenschelijkheid' tot het uitvoeren van straatwerk in eigen beheer, bij voorkeur in tariefwerk. Het overleg dienaangaande tusschen de twee betrok ken Wethouders en de directies der Ge meentewerken en Water- en Lichtbedrjj- ven is nog gaande. Betreffende enkele opmerkingen aan gaande betere bestrating van het Haven hoofd' en bestrating van Ruyghweg, Pa rallelweg en Sluisdijkstraat, antwoorden B. en W. dat voor de eerstgenoemde ver beteringen de Minister van Waterstaat niet bereid is gelden uit te trekken, reden waarom B. en W., in overeenstemming met het adViee der Commissie voor Pu blieke Werken, het ter hand nemen van maatregelen ontraden, omdat er, zonder groote kosten te maken, niet veel te ver beteren valt. Dat er op deze begrooting geen gelden zijn uitgetrokken voor bestrating van den Ruijghweg, den Parallelweg en dé Sluis dijkstraat, vindt ziin oorzaak hierin, dat naar de meening van B. en W. de toestand van deze objecten niet zoodanig is, dat het, met het oog op andere uit te voeren werken en op de gemeente-financiën, noodzakelijk zou zijn, hier nieuwe bestra- timgen aan te leggen Ophaal en Storingsdienst. Naar aanleiding van vragen en opmer kingen hierover, merken B, en W. o.a. op, dat met het oog op de tekorten op dezen dienst geruimen tijd geleden de Wethouder voor de Financiën en het Hoofd van den Dienst eene bespreking hebben gehad met den Directeur der Rijksbelastingen te Amsterdam, om te komen tot eene hoogere geldelijke bij drage van het Rijk. De uitslag daarvan is nog niet bekend. Ook B. en W. hebben bet beffen van eene vergoeding van de belastingschuldi gen al eens in overweging genomen, doch gevoelen daarvoor nog niet veel, om dat ook zij, vreezen, dat de dienst er min der populair door zal worden en dus min der effect zal sorteeren. Arbeidsbemiddeling en Werkloosheids verzekering. Ook betreffende dezen dienst zijn be zuinigingen besproken. B. en W. zeggen ervan: Van inkrimping op het personeel, werk zaam bij den Dienst der Arbeidsbemidde ling en Werkloosheidsverzekering, om daardoor tot bezuiniging te geraken, kan, waar dat personeel steeds vol belast is, oJ. geen sprake zijn. En wat betreft de opmerking dat de salarissen bij dezen dienst te hoog zouden zijn, wij deelen dat gevoelen niet, doch willen er bovendien de anndacht op vestigen, dat die salaris sen bij algemeane regeling door den Raad zjjn 'bepaald en een inc'denteele verlaging er van zonder meer dus wel niet zal opgaan. Hierover zijn nog andere vragen ge steld. Beroepskeuze^ B. en W. zijn, dit eveneens in ant woord op gedane opmerkingen nog steeds van gevoelen, dat het instituut der beroepskeuze veel nut afwerpt, en mee nen verder te kunnen volstaan met eene verwijzing naar hetgeen door hen in de algemeene rapporten der begrootingen 1928 en 1924 hierover is gezegd. Burgerlijk Armbestuur. Door vele leden wordt hulde gebracht aan het Armbestuur, inzonderheid aan den Voorzitter van dit College. Het vele en goede werk, daar verricht, en dat veel al met ondank wordt beloond, verelscht respect voor hen, die zich voor dit werk geheel belangeloos geven. B. en W. stemmen gaarne in met deze woorden. Grondbedrijf. Ter voorkoming van grootere verliezen, \Tagen enkele leden of het niet wensche- Ijjk is, de stukken grond, welke voor lage pacht verhuurd en misschien wel nimmer voor bebouwing in aanmerking zal ko men, maar te verkoopen. Zij vermeenen, dat d'e proef genomen kan worden met enkele stukken grond nabij de linie gelegen. Uit het antwoord van B. en W.: Sedert de Raad uitspraak deed, dat het vroeger gehuldigde beginsel, om niet dan in bijzondere gevallen tot verkoop van grond over te gaan, zou worden verlaten, zoodat thans d'e gelegenheid om grond te koopen naast die om grond in erfpacht te verkrijgen openstaat* terwijl geen vaste prijzen, werden vastgesteld, doch elke aanvrage om grond te koopen op .zichzelf zal worden beoordeeld', staat voor ieder een volkomen de gelegenheid open om een bod voor een of meer perceelen te doen. Wanneer dergelijke aanvragen om koop inkomen, zullen wij die zeer zeker met ons advies aan den Raad overleggen. Echter zij hier de opmerking gemaakt, dat het in strijd: zou zijn met het door den Raad uitgesproken beginsel, wanneer grond zou worden verkocht anders dan met de verplichting om dien als bouw terrein te gebruiken. Wij vinden het voorshands niet ge wenscht, nadere maatregelen om tot ver koop te geraken te treffen. Kapltaaldlenst. Door meerdere leden wordt gevraagd, wat met de voormalige brikettenfabriek zal worden gedaan. Zjjn reeds pogingen aangewend voor verkoop of verhuur van dit gebouw? Meermalen zijn zulke pogingen door B. en W. gedaan, doch tot nu toe steeds zonder succes. INKOMSTEN. In antwoord op gedane vragen naar den werkkring van den Directeur der G emeente-Reinigin^ zeggen B. en W.: De Directeur der Gemeente-Reiniging, die in zijn vorige betrekking bjj de ge meente Utrecht speciaal belast was met werkzaamheden, verband houdende met motoren en andere machines, heeft een zoodanige kennis van dergelijke werk tuigen, dat hem met volle gerustheid de keuring van motoren rijtuigen e.d. kan worden opgedragen. En waar wij er, ter wille van de onafhankelijkheid en van de onpartijdigheid, de voorkeur aan meenen te moeten geven, dat die keuring ge schiedt door een ambtenaar, zjjn wjj van oordeel, dat niemand beter hiervoor kon worden aangewezen dan deze hoofdamb tenaar. Het motief, dat hij daardoor aan zijn gewonen dienst wordt onttrokken, weegt bij ons niet zwaar, te meer niet waar een hoofdambtenaar als deze steen diensturen heeft. Dat de heer Maas in diensttijd repa ratie en monteering zou hebben verricht aan een tractor in Koegras is, voorzoover wij hebben kunnen nagaan, niet juist. Wel beeft hij eens aan eefl. landbouwer te Koe pas, die mest van hem gekocht heeft en hem bij' het sluiten van dien koop ver telde, dat zijn tractor niet loopen wilde, ter zake eenige hulp verleend, terwijl hij bij voorkomende gelegenheid ook wel eens aan andere ingezetenen advies heeft gegeven omtrent het gebruik hunner mo toren. Betaling of op andere wijze vergoe ding daarvoor werd door hem nimmer genoten. Volkshuisvesting. Een lid is dankbaar, dat het besluit is genomen tot het bouwen van goedkoop e 2260

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 6