Hr. Ms. „Heemskerck" en „Tromp". Gevonden Voorwerpen. Burgerlijke Stand van Heldor Verzendings- weg. LEGERBERICHTEN. Datum der ter post bezorging. 16 en 80 Jan. 24 17 en 31 Tijdstip der laatste bus- Tlcbting a. h. Postkantoor. Een van die Parijache bladen heeft een aardige teekening, waarop men een keu- rigen mijnheer op jaren ziet, die aan een jongevrooxw een keurig klein pakje aan biedt. Natuurlijk dtaagt de jongevrouw het haar naar de allerlaatste mode. Wij behoeven onzen lezers niet te vertellen hoe dat is. Raad eens, zegt de correcte meneer op jaren tot de jongevrouw, raad eens wat ik voor je meebreng? Iets voor je hals! O, natuurlijk een paarlen ketting! ant woordt de jongevrouw. Neen, zegt hjj, een velligheidsscheer- m«& STOOM V AARTBERICBTTEN. V1SSCHERIJBERICHTEN MARKTBERICHTEN. Zaterdagavond hield het Ondersteu ningsfonds bij ziekte „V. Z. O. S." zijne gewone jaarlijksche leden-vergadering in het lokaal van den heer H. Veul. Nadat de presentielijst door de aanwezigen ge- teekend was, bleek het, dat er 39 leden, waaronder 6 dames benevens 1 begun stiger, aanwezig waren. Vóór den aan vang der vergadering werden ook nog 2 personen als lid ingeschreven. De opening der vergadering had plaats door den voorzitter, den heer P. Bregman, die onder meer het volgende onder de aandacht van de, leden bracht. Hij sprak ten eerste zijn genoegen uit, dat deze vergadering, in tegenstelling met zoovele voorgaande, nu eens goed bezocht was en dat ook de dames meer en meer op den voorgrond komen. Hij hoopte, dat in de toekomst het bezoek zich nog sterker ontwikkelen zou. Op een jaarvprgadering, aldus spreker, laat men aan do hand van de verslagen van secretaris oa penning meester, alles wat in het gepasseerde jaar is verricht, de revue passeeren, en de werkzaamheden zijn weer niet weinige geweest. Toen spr. de vorige vergadering bijwoonde, moest er gewezen worden op de vele ziekendagen met hun groote uit- keeringen, zoodat de financiën er niet rooskleurig voorstonden. De contributie werd in verband met dat feit verhoogd en dat heeft dan ook dit jaar de zaak in stand gehouden, anders hadden wij wel licht in den put gezeten. En al is ten gevolge van dien maatregel de vooruit gang niet groot, er is toch nog een kleine winst te boeken. Veel is er dit jaar ver gaderd en meestal voor persoonlijke aan gelegenheden, en het zal ook meermalen voor de betrokkenen een tegenvaller zijn geweest, wanneer het besluit gevallen was. De belangen van de Vereeniging stonden echter steeds bij het Bestuur bovenaan, en het heeft gemeend hierdoor den juisten weg te bewandelen. De com missie voor contróle op de zieken is er menige keer op uit geweest en tevens heeft de Vereeniging een grooten steun aan den persoon van Dr. Oterdoom, die niet alleen een humaan man is, maar ook de belangen van onze Vereeniging, waar dit mogelijk is, voorstaat. Verder is er in den loop van dit jaar nog een vermel- dingswaardig persoon in ons midden ge komen en wel de verpleger, de heer Vonk. Veel zal spr. hier niet over zeggen, de genen, die in het afgeloopen jaar van zijn hulp hebben mogen gebruik maken, kun nen daar beter een antwoord op geven, en dat zijn er velen, zoowel in als buiten onze Vereeniging. Aan beiden wordt een woord van dank gewjjd en den wensch uitgesproken, dat Dr. Oterdoom ons nog lang met zijne adviezen ten dienste zal kunnen zijn, en dat de verpleging, die gebleken is hier in het Koegras reden van bestaan te hebben, binnen afzienbaren tijd vastere vormen zal gaan aannemen en dat het Koegras niet van een goede verpleging verstoken zal blijven. Tenslotte zegt de voorzitter aan een ieder die zulks verlangt, het woord te zullen verleenen en hjj vertrouwt dat daar gebruik van zal worden gemaakt, en men niet naar huis gaat, en dan daar wat men noemt begint te kankeren over woningen In de Vlaoh straat. Voldaan is hij echter geenszins. Hij dringt aan op een sneller tempo van bouw voor dat soort woningen, waaraan in deze ge meente zoo"n groot gebrek i& Volgno. 48 (Marktgelden). 17.000. Enkele leden bepleiten afschaffing der kermis, andere willen de pachtprijzen ver- hoogen. B. en W. ontraden zoowel het een als het andere. dezo post, volgens hen bij de behandeling der vorige Begrooting bij overrompeling (de subsidie voor deze concerten) is afge voerd. in het College bestaat geene eenstem migheid omtrent het voorstel om weder 1000.uit. te trekken voor zomeroon- certen, te geven door de Marine-kapel. De kleinst mogelijke meerderheid is er voor. Volgno. 699 (Kosten krankz.-verpleging f 78.000.—). Meerdere leden willen dezen poet met 6200 zien verminderd op grond van verlaging dier verpleegkosten voor de Provincie. Volgno. 1^0 (126 opcenten person. bel.) 75.000.—. Meerdere leden wenschen ver andering en verlaging hiervan, en hebben hieromtrent bereids een voorstel inge diend. Uit het advies van het Hoofd' der Oontróle op de belastingen blijkt dat de voorgestelde herziening een mindere op- brengst van 10.000.— zal tengevolge hebben, terwijl de perceelen, die verla ging het meest noodig hebben, weinig of niets zullen worden ontlast en andere per ceelen, die overigens ook reeds in finan cieel voordeeliger conditie zijn, een veel grootere ontlasting zullen krijgen. Op 2000. grond' hiervan ontraden B. en W. de aan- j Meerdere leden wenschen neming. Trouwens voor 1925 zou de aanneming yan het voorstel1 toch geen effect sortee- ren, daar dergelijke wijzigingsverorde ning reeds vóór 1 Januari 1925 de Ko- kinklijke goedkeuring zou moeten hebben. MARINEBERICHTEN. Hr. Ms. Heemskerck bevond zióh in den naoht van 12 op 18 Jan. dwars voor Kaap Carvoeiro. Hr. Ms. Troimp, 18 Jan., 12 uur, H.W. 20 mijl N.O. van Kaap de Qeta. O. Emrelken. t Te Amsterdam is Zondag overleden, 67 Jaar oud, de heer O. Engelken, oud-dlrigeerend otf. van gez. Ie kl. bij de zeemacht. Volgno. 174 (Opcenten Vermogensbe lasting). Nihil. Meerdere ledlen kondigen een voorstel aan tot het heffen van 50 opcenten op de vermogensbelasting. Met verwijzing naar hetgeen B. en W. ten vorige jare aanvoerden tegen het heffen van 50 opcenten op de Vermogens- belastnig, meenien zij ook thans die hef- ,£Lng ten sterkste te moeten ontraden. Bo vendien zou die heffing, volgens hen door den Inspecteur der Registratie verstrekte inlichtingen, slechts pLm. 6000.— op leveren. Volgno. 177. 48.000.—. Enkele leden vinden de belasting op de vermakelijkheden (kermis niet gerekend) te hoog. (Er wordt door de eigenaars der verschillende inrichtingen geklaagd. Zij zonden reeds een adres aan den Raad.) Deze leden stellen voor de hiergenoemde belastingen met 10 te verlagen, en wel voor den proeftijd van een jaar. Zoodra advies van den Contróle-dienst zal zijn ingekomen, zullen B. en W. den Raad een voorstel ter zake indienen en zal daarbij ook op andere aangelegenhe den gelet worden. UITGAVEN. Volgno. 353. Een lid' vindt het een onbillijkheid, dat 4e Gemeente-Ontvanger 2 X 400.ver hooging van salaris ontvangt voor de ne venbetrekkingen in gemeentedienst, n.1. als Hoofd van de Contróle der plaatselijke belastingen en als Hoofd van den Op haaldienst Evenmin als zulks ten vorigen jare het gevtl was, kunnen B. en W. thans advi- seeren om de hierbedoelde salarissen (2 X 400.te verminderen of in te trekken. Immers die salariseen werden den betrokkene, voor geheel afzonderlijke werkzaamheden, bij Raadsbesluit toege kend. Voorts zijn de werkzaamheden niet verminderd en wordt ook voor de andere ambtenaren niet tot verlaging overge gaan. In antwoord op gemaakte opmerkingen doen B. en-W. toezegging waarschijnlijk met een plan te zullen komen tot voorzie ning van een betere spreekgelegenheid voor de wethouders. Volgno. 404 (Belooning politie-beamb- ten). 76.640.—. Meerdere leden verzoeken aan het Hoofd der Politie inlichtingen omtrent den tijdelijken adjunct-inspecteur. Im mers de Burgemeester toch heeft in den Raad gezegd, dat hij de uitspraak der Rechtbank zou afwachten en daar deze uitspraak er reeds eenigen tijd is, wordt gevraagd, of deze persoon nog langer in dienst moet wordien gehouden, zelfs als volontair. Op hetgeen hier omtrent eene poMtie- fcfengelegenheid verzocht en gezegd wordt, weusctot de Burgemeester niet in te gaan. Sj volgno. 420 (Straatverlichting). 5L000.wordt gevraagd naar een be tere regeling volgens opkomen der maan. B. en W. antwoorden dat dit niet mogelijk is wegens de automatische bediening. erschillende opmerkingen van onder geschikten aard werden in de secties ge- maart. Wij kunnen volstaan met naar de offiiceele Bijlage te verwijzen, te meer, daar bij de openbare behandeling der be- groothg wel op sommige zal worden te rug gekomen. Wij noemen nog: VolgX). 637. (Kosten Normaalschool 1606.-). Een 11 acht dezen post overbodig, aan gezien bedoelde sohool 1 Januari 1925 wordt opgeheven. Ehkeleleden willen een onderzoek zien ingesteld dezen cursus aan de Handels school te verbind en. Den post „Kosten van de Normaalschool' wenschen B. en W. voorloopig in stand te houden, omidat de plannen, om hier iets te doen ii de richting tot opleiding tot on derwijze) nog niet van de baan' zijn. Of in samerwerking met de Handelsschool iets is tebereiken, zal mede oderzodht worden. Volgno. 88. (Subeidiën aan schouw burgen of Muziekcorpsen 3000. Meerdere eden verzoeken dezen post met 1000.- te verhoogen voor te ge ven oonoertei van de Marinekapel, wijl Nu de provincie NoordholJand de ver pleegkosten per krankzinnige met 100 per jaar beeft verlaagd, kan de betrek kelijke post inderdaad met 5200.wor den verminderd, weshalve B. en W. dit voorstel overnemen. Volgno. 704 (Subsidie Kindervoeding dezen poet met 1000.te verhoogen. Het komt B. en W., gezien de uitgaven in 1924, gewensebt voor het voorstel om den post voor kindervoeding te verhoo gen over te nemen. Zij stellen voor 2500 uit te trekken. Volgno. 719 en 720. (Werkeloozensteun en werkverschaffing 40.000.—). Meerdere leden vragen welk bedrag in 1924 ig uitgegeven en op welke wijze dit geld is verstrekt Zij vermeenen, dat in de toekomst hieraan meer verwerkt dient te worden, daar dan andere en meerdere personen, die daar thans niet van profi- teeren, ook hiertoe in de gelegenheid kunnen worden gesteld. Enkele leden zagen gaarne dezen poet hooger en gesplitst. Aangaande de posten „Steun aan uit getrokken werkloozen" en „Werkver schaffing aan werklloozen" meenen B. en W. in hoofdzaak te kunnen volstaan met een verwijzing naar hetgeen hiervoor ter zake door hen is gezegd. Ter aanvulling daarvan zij hier nog vermeld, dat op 16 December 1924 op deze posten over 1924 was uitgegeven 48000.08, als nader gespecificeerd. Volgno. 737 (Subsidie aan werkloozen- kassen 7000. Een lid vraagt, waarom deze post 3000.minder is dan het vorig jaar. Dat in 1926 de subsidie aan werkloozen- kassen 3000.minder is geraamd, vindt, zeggen B. en W., zijn oorzaak in het feit, dat de Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid' geen extra subsidies aan de kassen meer verstrekt en derhalve de gemeente daarvoor ook geen toeslagen heeft uit te keeren. (Kosten Econ. Oommissie Volgno. 741 1000.—). Een lid vraagt waar bet bedrag, dat thans wofdt voorgesteld, voor gebruikt wordt. Hij vraagt, of deze Commissie met succes werkt. Antwoord van B. en W. Hoewel het moeilijk is om bepaald aan wijsbare successen van de Eoon. Ooimm. op te noemen, meenen wij toch, dat haar voortbestaan zeer in het belang der ge meente is. In die Commissie toch heb ben verschillende personen uit handels kringen zitting naast deskundigen op an der- gebied', en deze allen geven gratis hunne adviezen in het algemeen belang. Zoo heeft de Commis&e zich den laatsten tijd bezig gehouden met de vraag of de mogelijkheid bestond, nevens de wensche- ljjkheid, om de bewoners der Zuiderzee kustplaatsen naar hier te doen verhuizen met het verkeersvraagstuk op Huisdui nen, met het verkrijgen van betere dienst regeling op de spoorwegen, enz. Boven dien zorgt zij voor het maken van in het gemeentebelang doelmatige reclame. Volgens de door de Commissie inge diende begrooting is de geraamde som van 1000.noodig voor: nadeelig saldo 1924 30, salaris secretaris 600, reclame en drukwerk 326, beheer 65, reiskos ten 90, terwijl het bedrag van 10, waarmede het .bedrag van 1000 wordt overschreden, wordt verkregen door het kweeken van rente. B. en W. deelen voorts med8 niet te wil len medewerken tot het opheffen van het Instituut der Beroepskeuze. Hiervoor is 1950.uitgetrokken. De in het Algem. Rapport besproken en deels overgenomen wijzigingen zijn op een afzonderlijke nota van wijzigingen verzameld en als Bijlage no. 8 aan de le den van den Raad verzonden. Gedeponeerd aan het Hoofdbureau van Politie: Mantelceinturen-, een huiedeursleutel, een sportriem, een gordijntje en een paar kousen. Terug te bekomen bij Dunk, Hoogstraat 98, een kinderboek. Sohmidt, Waagstr. 5, een portemonnale met lnh. Dijkstra, Van Galenstr. 59, een wollen muts. Benemaag, Schoolstraat 5, een voetbal. Makelaar, Molenstr. 9, een paar handschoenen. Graaf, Goverstr. 39, een portemonnaie met inh. T. Bakker, Weezenstraat 41, een kettinkje. T. Bakker, Weststraat 84a, een zijden shawl. H. Bais, Bassingracht 63, een portemolnnaie met lnh. Pluto, vertr. 10 'Jlan. v. Pasagen. Rhaa, arr. 10 Jan. te Santander. Satunras, pees. 11 Jan. Dungeneaa. Stella, arr. 11 Jan. te Genua. Theseus, vertr 10 Jan. v. Barcelona. Venna, arr. 10 Jan. te VenetiB. Veeta, vertr. 10 Jan, v. Oran. Kon. Hollandsche Lloyd. Eamland, arr. 11 Jan. te Antwerpen. Flandria, vertr. 9 Jan. v. Buenos Ayrea. Gelria, vertr. 11 Jbn. v. Vigo. Kennemerland, vertr. 11 Jan. v. Buenos Ayrea. Montferland, vertr. 11 Jan. v. Buenos Ayrea. Sallaad, arr. 11 Jbn. te Hamburg. Waterland, vertr. 8 Jan. v. Las Palmaa. Zeeland la, vertr. 1 Jan. v. Vigo. Kon. West-Indische Maildienst. Astrea, arr. 10 Jbn. te New-YoA. Brielle, pass. 11 Jan. Vllaerlngen, Helder, vertr. 9 Jan. Mexillonee. Medea, vertr. 9 Jbn. v. New-York. Stuyvesant, arr. 11 Jan. te Hamburg. BEHOUDENS ONVOORZIENE OMSTAN DIGHEDEN worden naar Nederland terugge zonden Per se. Goentoer, 24 Dec. van Prlok: Maoht.-m&j. T. Poelman, korp.-monteur Ji Viseer. Per se. Jbhan de Witt, 31 Dec. van Prlok: Off. MED. 2e kl. M. Deutekom, off. van adm. 2e kl. C. Kerkmeyer, bootsman H. Dijk- Brielle, vertr. 9 Jan. v. Hamburg, stda, korp-echrijver A. M. Vegchel, idem J. H. Garna, arr. 7 Jan. te Charleston. Dubaoh, stoker le kl. H. Roomeyer. Medea, vertr. 9 Jan. v. New-York. Per 6.s. Slamat, 7 Jan. van Prlok: Nijkerk, arr. 10 Jan. te Kaapstad. Luit. ter zee 2e kl. T. K. baron van Asbecfc. Holland—Amerika Lijn. Per s.e. Prins der Nederlanden op 25 Febr. Blijdendijk, arr 10 Jan. te Boston, van Priok: Kap.-luit. ter zee J. de Graaff. Verleende evrgunning per e.e. Goentoer 24 Dec. v. Priok van marinier le kl. T. W. Osaenforth ingetrokken. van 10 tot 12 Jbn. 1926. BEWALLEN: L Guldemond-v. d. Weyden, z.; J. H. de Veer—de Jager, d.; M. Tool—Aker, d.; J. J. Rooda-Vrolijk, d.; C. BL Bruin-Grooff, d.; C. J. Brundng-Grooff, e. OVERLEDEN: A. J. Winter, m., 20 Jaar. Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-lndi9. OOST-INDIE. Benoemd tot 2e commies bij het marine-eta blissement te Soerabaja E. C. Hoonings, thans belast met het waarn. dier betr. Belast met de waarn. der betr. van 3e com mies bij het marine etablissement te Soerabaja J, A Rneefel, thans o.p daggeld bij die In richting werkzaam; met de waarn. der betr. van 8e commies bij het dept. der marine J. J. Brouwer thans op maandgeld bij gemeld dept. werkzaam. Herhalingsoefeningen. (Officieel.) Het ligt in het voornemen, ln 1925 voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst t» doen komen de dienstplichtigen van de lichtingen, korpsen en korpsonderdeelen, zooals hierna is aangegeven: Lichtingen 1919 en 1921: a. regimenten inr fanterie der Ile en IVe divisie, b. 3e en 4e schoolcompagnie van het regiment wielrijders, c. le en 2e comp. hospitaalsoldaten (met uit zondering van de ziekenverplegers der lichting 1921)De duur van het verblijf in werkelijken dienst bedraagt voor korp. en soldaten 17 en voor de onderoff. 24 dagen. Lichting 1922: a. regimenten inf. (waaronder begrepen het reg- grenadiers en het reg. ja gers) van alle divisies, b. alle schoolcorap. van het reg. wielrijders, c. alle" comp. hospitaal soldaten (met uitzondering van de ziekenver plegers) i De duur van het verblijf ln werkelijken dienst bedraagt voor korp. en soldaten 17, voor onderoff. 24 dagen. Lichtingen 1919 en 1922: a. reg. genietroe pen, b. aehooloomp. van den motordien&t, c. comp. Lntendancetroepen, d. korps luchtdoel- art., e. cornp. pontonniers. De duur van het verblijf Ln werkelijken dienst bedraagt voor korp. 17, voor onderoff. 24 dagen. Lichtingen 1919 en 1902: rag. veet.-art. De duur van het verblijf in werkelijken dienst bedraagt voor korp. en soldaten 13 en voor onderoff. 20 dagen. Lichting 1900: comp. torpedisten. De duur van het verblijf bedraagt voor korp. en sol daten 17, voor onderoff. 24 dagen. Lichting 1919: reg. kust-art; korp. en sol daten 13, onderoff. 20 dagen. Lichting 1922: reg. kust-art.; korp. en sol daten 17, onderoff. 24 dagen. Lichting. 1918: reg. huzaren; korp. en sol daten 13, onderoff. 20 dagen. Lichting 1922: reg. huzaren; koip. en sol daten 24, onderoff. 31 dagen. Lichting 1918: treinafdeelingen der ber. art. (alleen zij, die afkomstig zijn van de cav.); korp. en soldaten 18 onderoff. 20 dagen. Lichting 1919: reg. veld-art, korpa rijdende art. en treinafdeelingen der art.-brigadee; korp. en soldaten 13, onderoff. 20 dagen. Lichting 1922: ais voren; korp. en soldaten 17, onderoff. 24 dagen. Toelage personeel der Luchtvaartafdeeling. Naar aanleiding van het adres van den voorzitter en den secretaris namens het be stuur der afd. Soesteröerg van de Ver. v. Onderoff. enz. „Ons Belang", houdende ver zoek te bevorderen, dat aan het personeel der Luchtva&rtafdeellng, te rekenen van den da tum van intrekking der z.g. isolementstoelage ai, woder worde toegekend de toelage, welke bij de oprichting dier afdeeling aan 'het daarbij dienende personeel werd toegekend, heeft <de Min. van Oorlog bij brief d.d. 6 Jan. 1925 me degedeeld, dat bedoeld versoek werd af gewezen. Maasdam, arr. 12 Jan. te Havana. Veendam, arr. 11 Jan. te New-York. Breedijk, vertr. 10 Jan. v. R'dam n. New-York Dinteldijk, vertr. 10 Jan. v. Antwerpen, Eemidijk. arr. 10 Jan. te R'dam. Lochmonar, vertr. 7 Jan. v. San Francisco. Dreohtdijk, arr. 9 Jan. te Seattle. Moerdijk, vertr. 8 Jan. v. Oolon. Weeterdijk, arr. 9 Jan. te New-York. Breedijk, pass. 11 Jan. Lizard. Lochkatriöe, arr. 9 Jan. te Los Angelos. Maasdam, vertr. 11 Jan. v. Havana. Emzetco Lijn. Jonge Anjjhony, vertr. 10 Jan. v. Antwerpen. Jonge Catharina, arr. 10 Jan. te Valenoia. Jonge J&coba, vertr. 10 Jan. v. Livorao. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, arr. 11 Jan. te Antwerpen. Slantar, pass. 9 Jan. Finisterre. Holland—Britsch-Indië Lijn. Ridderkerk, vertr. 11 Jan. v. Rangoon. Hoogkerk, vertr. 11 Jan. v. Antwerpen. Meerkerk, arr. 12 Jan. te Madras. Sommelsdijk, arr. 11 Jan. te R'dam. Koudekerk, arr. 9 Jan. te Bomibay. Holland—O.-Azië Lijn. Oldekerk, arr. 12 Jan. te Manilla. Schledijk, arr. 12 Jan. te Hamburg. Zosma, arr. 12 Jan. te Bremen. Gemma, vertr. 9 Jan. v. Suerz. Ooetkerk, arr. 10 Jan. te Hamburg. HollandAfrika Lijn. Alchiba, pass. 11 Jan. Gibraltar. Rietfontein, vertr. 12 Jan. v. Kilindi.nl. Springfontein, arr. 12 Jan. te Das-es-Salaam. Toba, arr. 12 Jan. te Hamburg. Klipfontein, arr. 11 Jan. te Hamburg. Jagersfontein, arr. 11 Jan. te A'dam. Blitar, vertr. 9 Jtan. v. Genua. Nijkerk, vertr. 7 Jkn. v. Lüderitzbucht. Holland—West-Afrika Lijn. Seheldeetroom, arr. 9 Jan. te Lagos. Vlieland, vertr. 9 Jan. v. Dakar. Am/bon, vertr. 7 Jan. v. Sekondee. Gaaster land, vertr. 10 Jkn. v. A'dam. Scheldestroom, vertr. 7 Jan. v. Aocra. Rotterdam sche Lloyd. Goentoer, arr. 11 Jan. te Suez. Gorontalo, vertr. 9 Jan. v. Bel&wan. Kertoeono, air. 11 Jan. te R'dam. Marank e, pass. 12 Jan. Perim. Samarinda, vertr. 11 Jan. ,v. Sabang. Slamat, vertr. 11 Jan. v. Belawan. Soerakarta, vertr. 12 Jan. v. Port Said. Tjerimai, arr. 12 Jan. te Southampton. Medan, arr. vóór 8 Jpn. te New-York. Gelria, vertr. 10 Jan. v. Lissabon. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki, vertr. 10 Jan. v. Bahia. Athena, pass. 10 Jan. Teneriffe. Waaldijk, arr. 9 Jan. te Pernambueo. Zijldijk, arr. 9 Jan. te Buenos Ayres. Goentoer, vertr. 12 Jan. v. Port Said. Kawi, vertr. 12 Jan. v. Port Said. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Ajutolycus, vertr. 10 Jan. v. Glasgow. Yang-Tse, pass. 11 Jan. Perim. Alcinous, pass. 12 Jan. Perim. Elpenor, vertr. 7 Jan. v. Shanghai. Pyrrhus, vertr. 6 Jon. v. Otaru. Diomed, arr. 9 Jon. te Colombo. Automedon, vertr. 11 Jan. v. Singapore. Idomeneus. pass. 12 Jan. Perim. Telreieas, arr. 12 Jan. te Colombo. JavaNew-York Lijn. Per zeepoBtvia Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genua (id nazending) Per Holl. mail via Marseille (id. nazending) Per Eng. mail via Marseille id. p.Fransche mail 'i 28 26 18 21 13 en 27 6.30 'sav. 6.30 'aay. 3.— 'sav. 9.— 'sm. 3.— 'sav. 5.30 'sm. 6.30 'sav. 6.30'sav. Naar Ned. West-lndië. Naar Suriname: Per zeepost via Amsterdam Per mail via Amsterdam (Colonlyn) Per mail via St. Nazaire 4 Febr. 6.30 'sav. 22 Jan. 20 6.30 's av 6.30 'sav. Naar S a b a, St. E u s t a t i u s en St. Martin: Perzeepostvia Amsterdam (Colonlyn) Per mail over Engeland 22 Jan. j 6.30's av. 5.30 's m. Eiken Vrydag.| Naar Aruba, Bonaire en Cura^ao: Perzeepostvia Amsterdam (Colonlyn) Per mail over Engeland 22 Jan. 13 en 16 6.30 'sav. 5.30 's m. De per zeepost te verzenden stukken zyn te voorzien van de aanwijzing zeepost." Alleen correspondentie voor Bengka- lis. Siak, Indragiri, Djambi, Riouw en de Natoena- en Anambaseilanden. Overig ge deelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. Aan èr. Ms. „Tromp" en „Heems kerck" te M a 1 a g a 13 en 14 Jan., 6.30 a.; Tunis: 20 en 22 Jan. 6.30 a., 25 Jan. 5.30 m. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Boeton, arr. 12 Jan. v. Kurrachee te Bombay. Billiton, vertr. 11 Jan. v. Antwerpen. Prins der Nederlanden, vertr. 11 Jan. v. Algiers Rembrandt, vertr. 11 Jan. v. Algiers. Rondo, vertr. 9 Jan. v. Padang. Sa.pa.roea, vertr. 11 Jan .v. Port Said. Ber.gkalis, arr. 9 Jan. ter roede v. Havre. Moena, arr. 9 Jan. te Galveston. Grotius, pass. 9 Jan. Perim. Java, vertr. 10 Jan. v. R'dam. Krakatau, vertr. 10 Jan. v. A'dam. Riouw, pass. 8 Jan. Gibraltar. Kon. Ned. Stb. Mij. Calypso, vertr. 9 Jan. v. Valencla. Ceres, vertr. 8 Jan. v. Cavalla. Euterpe, vertr. 9 Jan. v. Vigo. Vuioanus, vertr. 9 Jan. v. Sniyroa. Zeus, pass. 9 Jan. Gibraltar. Adonis, vertr. 10 Jan. v. R'dam. Ino, vertr. 10 Jan. v. A'dam. Saturmre, vertr. 10 Jan. v. R'dam. Achilles, arr. 10 Jan. te Salonica. Alkmaar, arr. 8 Jlan. te Mollendo. Ariadne, pass. 11 Jan. Gibraltar. Aurora, arr. 12 Jan. te A'dam. Berenice, pass. 11 Jan. Dungeness. Clio, vertr. 11 Jan. v. Genua. Dido, arr. 11 Jan. te A'dam. Erato, vertr. 11 'Jkn. v. Genua. Fauna, arr. 11 Jan. te A'dam. Ganymedes, arr. 11 Jkn. te R'dam. Hebe, arr. 11 Jan. te Smirna. Hercules, arr. 11 Jan. te A'daan. Hermes, arr. 11 Jan. te Varna. Neptunus, vertr. 10 Jan. v. Bari. Nero, pass. 11 Jan. Holtenau. Orpheus, pass. 11 Jan. Holtenau. Perseua, arr. 12 Jan. te A'dam. Madioen, vertr. 10 Jan. v. New-York. Medon, arr. vóór 8 Jan. te New-York. JavaChinaJapan Lijn. Tjikarang, vertr. 12 Jan. v. Shanghai. Tjlsalak, arr. 8 Jan. te Yokohama. Tjisondari, arr. 10 Jan. te Batavia. Kertosono, vertr. 10 Jan. v. Bremen. JavaBengalen Lijn. Ceron, arr. 12 Jan. op Java. 10 Jan. 1905. Aangevoerd door garnalemviaechers2820 kg. gekookte garnalen per kg. 0.217—0.32; door sardijnvi8schers: 20 mandjes s&rdijn p. mandje 1.101.50. 12 Jan. 1905. Aangevoerd door sardijnvisschers: 5 mand jee sardijn per mandje 125; door garnalenvis- sohers: 100 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.80. 13 Jan. 1905. Vjn. 8 uur. Aangevoerd door 1 korder: 10 kisten kleine schol p. kist 10.50; 4 kisten schar per kist 6.60. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Jan 1926. Grove uien 9.70—12.10, drielingen 12.60 18.70, nep 14, peen 2—2.40, roode kool 3.606.70, doorschot 2.30—8.50, gele kool 8—6.50, doorschot 2—2.80, Deensche witte 2.50—5.10. Alles per 100 kg. iPURMEREND, 13 Jan. 1925. 12 stapels fabrieksbaas per 50 kg. 57.50, R.M. 60, 9 stapels boerenkaas per 50 kg. R.M. 61; 628 kg. boter per kg. 2.50—060; 851 runderen: 210 vette per kg. 0.90—1.26; 181 melke en gelde 175—400; 10 stieren; 20 paarden 100200; 21 vette kalveren per kg. 2220; 192 nuchtere idem: voor de slacht 1560, voor de fok 1638; 786 vette var kens: voor de zouterij per kg. 0.700.74,* voor de slacht per kg. 0.72078; 49 magere varkens 24—48; 138 biggen 10—04; 760 schapen en overhouders: schapen 4668, overhouders 8046; kipeieren per 100 stuks 9-11. Eierenveiling. Kipeieren: 9310 A 9.70-1120, 840 B 820 —020; eend eieren 38 A 7.70—460 per 100. JULIANADORP.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 7