alles en nog wat, hier is er thans de gelegenheid voor zijn gedachten uit te spreken. Deze inleiding werd met applaus begroet, en werd vervolgens het woord verleend aan den secretaris, de heer I.J. Gaakeer Pz., tom de notulen te lezen van de zomervergadering, die vervolgens onveranderd werden vastgesteld. Daarna bracht de secretaris zijn jaarverslag over 1924 uit, waaraan wij het volgende ont- leenen Dat de vereeniging weer belang rijk veel en langdurige zieken heeft ge had en derhalve weer veel heeft moeten steunen en niettegenstaande dat met trots op he4 gepresteerde kan terug zien en vol vertrouwen de toekomst kan tegemoet gaan. Gehouden werden twee algemeene vergaderingen, het bestuur vergaderde 10 maal. De districtsvergade ringen, te Schagen en de bondsvergade ring! te Alkmaar werden steeds door onzen afgevaardigde bijgewoond. De contributie werd gedurende het zomerhalfjaar met 20 cent per maand en per lid verhoogd, hetwelk een goede maatregel blijkt ge weest te zijn. Het bestuur veranderde eenigszins, doordat daarin een tweetal dames zitting kregen. De voorzitters- functie kwam door bedanken als bestuurs lid in andere handen. Tot de ziekte regeling van de L. Onderlinge traden dit jaar geen werkgevers, wier personeel lid van onze kas is, toe, en bleef dit getal op slechts 9 staan. Het aantal begunsti gers bedraagt 19. Het ledental daalde met 4, 1 Jan. 1924 waren er 111, inge schreven werden er 20, afgeschreven 24, op 1 Jan. '25 aldus 107 leden. Aan 18 leden zijn 500 ziektedagen uitgekeerd. Tenslotte deelt het verslag mede, dat dit de 15de jaarvergadering is, en er in die 15 jaar al heel wat steun is verleend en verder, dat dit wel het mooiste is van deze cprporatie, door onderling elkanders lasten te dragen, en voorts den wensch uitsprekende, dat deze leuze, waar noodig, weer zal worden toegepast in het komende jaar, en dat het allen in 1925 naar wensch moge gaan. Niemand verlangde aangaande dit verslag nadere toelichting en onder applaus werd dit punt dan ook onver anderd vastgesteld, met een woord van dank voor de goede weergave. Aan de orde is de rekening en ver antwoording over 1924. De rapporteur van 'den raad van toezicht, de heer A. Speur, deelt mede, dat boeken en be scheiden in volkomen orde zijn bevonden en worden de volgende cijfers openbaar gemaaktsaldo 1928 f 467.84. Ontvangsten 1924contributie f 821.65. Begunstigers f 53.Rente spaargeld f 19.16. Totaal f 1.361.65. Uitgaven 1924:' ziekengeld 500'dagen f 625.bodeloon f 85.10, porto, enz. f 49.08. Bond voor Ziekenfondsen f 22.45. Secretaris en penningmeester f 60. Totaal f 831.63. Saldo f 530.02, hetwelk alles op de Bank is geplaatst Over 1924 een kleine vooruitgang van f 62.18. De uit- keeringen worden vervolgens gespecifi ceerd voorgelezen, waaruit duidelijk ge demonstreerd werd het nut van deze vereeniging. Nadere inlihtingen we rden niet verlangd. De voorz. bracht een woord van dank aan den penningmeester, de heer Bregman, voor zijn accuraat beheer en aan den R. v. Toez. voor ge houden contról'e. Een lid vroeg of er ook voor de Zon dagen uitkeering wordt verstrekt, waarop ontkennend wordt geantwoord. De vergoeding voor secretaris en penningmeester wordt zonder discussies, evenals het vorige jaar, voor ieder op f 25.bepaald. Volgt Bestuursverkiezing, waarbij aan de beurt van aftreden waren en direct herkiesbaar de heeren P. Bregman, I. J. Gaakeer en A. Kossen, welke heeren bij een vrije stemming met meerderheid van stemmen werden herkozen, en hunne be noemingen aanvaarden. Voor den R. v. T. was aftredend den heer A. Speur, eveu- eens herkiesbaar en werd deze ook bij eerste stemming herkozen en nam deze benoeming aan. Tot afgevaardigden naar Bonds- en Districtsvergaderingen, werden bij acclamatie herbenoemd A. Speur en I. J. Gaakeer. Bij de bespreking tot het houden van een Halfjaarlijksche ledenvergadering doet de Voorzitter de mededeeling, gezien de geringe opkomst op de vorige bijeen komst, het Bestuur voorstelt, die verga dering niet meer te doen houden. Eenige leden meenen dat zulk een vergadering toch wel zijn nut heeft, en dan ook eerder iets verneemt omtrent de Vereeniging, een ander vraagt naar de kosten van oen algemeene vergadering, terwijl een derde voorstelt het nog een jaar te probeeren. Er wordt een voorstel van gemaakt, en met groote meerderheid van stemmen besloten deze vergadering wel te doen houden, waarna door den Voorzitter de opmerking gemaakt wordt, dat de voor stemmers van hedenavond, minstens alle maal op de zomervergadering zullen tegenwoordig zijn, en niet door afwezig heid zullen schitteren. Bij de vaststelling der contributie voor 1925, merkt de Voorzitter op, dat het Bestuur de premie van het vorige jaar wenscht te handhaven, echter met deze wijziging er in, dat de premie thans het geheele jaar door 65 cent per maand zal zjjn en niet zooals het voorgaande jaar 6 maanden 55 en 6 maanden 75 cent per maund. Die maatregel heeft een massa drukie gegeven, telkens bij de overgang van de lage naar de hoogere premie en omgekeerd. Het Bestuursvoorstel om de premie te bepalen op 66 cent voor de volle en 36 cent voor de adspirant-leden wordt zonder discussies aangenomen. De uitkeering voor 1926 wordt volgens het Bestuursvoorstel ook vastgesteld op de bedragen van het vorige jaar zijnde f 7.60 per week voor volle- en f 5.75 per week voor de adspiranten. Het Bodeloon dat 10 °/o der geïnde gelden bedraagt, blijft eveneens gehand haafd. Bij het punt benoeming van een Bode, stellen zich na gedauen oproep, een zestal personen beschikbaar. Door een lid werd gevraagd of een Bestuurslid ook bode mag zijn, waarop bevestigend wordt ge antwoord. Uit deze candidaten werd tot Bode gekozen de heer I. J. Gaakeer Pz. Bij de rondvraag wordt gesproken over het verloop der laatste Districtsvergade ring te Schagen en dat er op Woensdag 28 Januari a.s. een vergadering te Schagen zal plaats hebben, waar het voor en tegen van zelfbeheer of een Rijksinstelling zal worden toegelicht door een lid van ons Hoofdbestuur en door den heer Vas Dias te Alkmaar, en wordt er op aangedrongen daar zooveel |als mogelijk is tegenwoordig te zijn. Verder wordt er gevraagd naar reglementen, doch deze zijn momenteel niet voorradig mede in verband met de mogelijke invoering van een nieuw reglement. verder wordt er dank gebracht door een aanwezige, voor de waardeerende woorden in den aanvang tot hem en Dr. Overdoom gericht, en dat hij steeds bereid zal zijn hulp te bieden waar ellende en ziekte heerscht. Een opwekking om lid te worden van het Witte Kruis ging daar nevens, en dat het voor „V.R.G.S." een goed jaar mag zijn. De Voorzitter neemt daarna het woord, zegt dat de welvoor ziene agenda spoedig is afgewerkt, zegt dank aan de dames en heeren, voor hunne tegenwoordigheid in het bijzonder den heer Vonk. Zegt verder dat wij van ziekte wel niet vrij zullen blijven, en wenscht beterschap aan de ernstige zieken die er thans zijnen dat het ergste is voor die menschen, die Wij thans niet meer kunnen uitkeeren, en sluit met deze woorden de vergadering. BREEZAND, De ongeveer 40 schapen, die de vorige week op een nacht uit de weide waren verdwenen, zijn alle terug gevonden te Burgerbrug. Zijn ze dien nacht uit eigen beweging heel daarheen getippeld, of heeft men ze daar in den steek moeten laten Het blijft een vreemde geschiedenis. Maandagavond hield voor de Pluimvee- vereeniging, Dr. Muijs van Weesper- karspel, in de zaal van den heer Jb. Borst, een voor Pluimveehouders hoogst leer zame rede, waaruit bleek, dat er nog heel wat komt kijken, wanneer men inderdaad met voordeel kippen houden wil. Spreker behandelde achtereenvolgens de meest doelmatige huisvesting van de dieren, de geschiktste voeding, de meest gewenschte wijze van laten broeden, het oppakken van kuikens in verband met het doel, dat men bij het houden van pluimvee be oogde, de slechte gewoonte van sommige kippen om de eieren stuk te pikken of de veeren uit te pikken en wees de middelen aan om ze die ondeugden af te leeren. Voorts gaf hij aanwijzingen voor luizen- bestrijding en behandelde vervolgens allerlei ziekten, als: tuberculose, diphte- ritus, snotziekte, vetzucht, hersenziekte, diarrhee enz., enz., daarbij telkens aan gevend, hoe de pluimveehouder had te handelen, wanneer zijn dieren door een dier ziekten mochten aangetast zijn. Toen werd een heele reeks lichtbeelden vertoond, voornamelijk van pluimveeras sen, waarbij spreker de ideale kenmerken beschreef, die ieder ras diende te bezitten. Nadat spreker nog eenige vragen had beantwoord werd de vergadering door den voorzitter gesloten met een woord van dank aan Dr. Muijs voor zijn leerzame rede. ANNA PAULOWNA. Het Nutsdepartement heeft aan een talrijk publiek een hoogst genoegeljjken avond bezorgd, door Zaterdag Jan van Riemsdijk in de groote tent bij Veerburg te laten optreden. Door zijn leuke, glun der lachende snoet nam hij reeds bij zijn eerste verschijnen op het podium de menschen voor zich in. En toen hij zijn liedjes begon te zingen, eerst Hol- landsche, uitstekend geaccompagneerd op de piano door mevr. van Riemsdijk, nam die ingenomenheid voortdurend toe. Want van Riemsdijk bezit niet alleen een oolijk lachend gezicht, stralend als van innerlijke jool, maar bovendien een mooie, heldere stem en een levendige, natuurlijke gelaatsexpressie, die allergelukkigst sa menwerken tot een waarlijk artistiek effect. Maar het meest voldeed hij toch als de zanger van zijn eigen hoerenliedjes, in het fluweelen buisje en den wijden boeren- broek met het grappige petje een weinig schuin op den glunderen kop en de paarse kousen boven de schoenen met gespen, met de zilveren boerenketting bengelend op het vest en dit niet te vergeten vooral, met zijn harmonica van „twee-en-veertig en een halven" gulden. Toen stond daar niet een grappen maker met een boerenpakje aan, neen, toen wès hij de Veluwsche boer, waarvan hij vertelde; hij was het in houding en gebaar, hij was die boer in zijn pienter heid, zijn humor, zijn gemoedelijke kalmte, zijn levenslustige uitgelatenheid. Zijn hoerenliedjes klinken volstrekt niet altoos even oorspronkelijk van melodie, maar ze zijn door inhoud en de wijze van voor dracht zoo geheel .en al zijn persoonlijk eigendom, dat hij op dit terrein niet licht een mededinger zal hebben te duchten. Hij zingt van het volksfeest dat volkomen een boerenkermis is gebleven, van de dorpsklok, van zijn varkens, van allerlei eenvoudige, leuke dorpshistorietjes en zijn liedjes worden telkens met een toespraakje ingeleid, dat volstrekt geen wonder van geestigheid is, maar dat inslaat en har telijk lachen doet, omdat het zoo leuk gezegd wordt en omdat daarbij het ge heele wezen van den Veluwschen boer in ieder opzicht zoo heerlijk tot uiting komt. Hjj werd verdienstelijk bijgestaan en af gewisseld door Maria Schoevink en zijn zoon Rombout, maar voor het publiek bleef toch de dichterzanger van de Veluwe toch blijkbaar de hoofdpersoon. Het was een gezellige, leuke avond, men amuseerde zich kostelijk. WIERINGEN. Samenkomst van de afdeeling Wierin- gen van den Bijzonderen Vrjjw. Land storm, op Zaterdag 10 Januari 1925, des avonds 8 uur, in het café van den heer Jb. Bruul. De Voorzitter, de Edelachtbare heer Kolfl, burgemeester onzer gemeente, opende de samenkomst met een hartelijk welkom aan de 19 aanwezige leden, be treurde het, dat de opkomst voor dezen belangrijken avond nog niet wat grooter was en sprak de beste wenschen uit voor het welslagen van den avond en den groei en bloei van de Wieringer afdeeling. De voorzitter gaf hierna gelegenheid tot het houden van den schietwedstrijd, waarvan de leiding beruste bij de plaatse- ljjken leider, den heer W. Klaasse Bos. Aan dezen wedstrijd, die een zeer ge zellig verloop had,, werd door 14 leden deelgenomen, waarvoor zes prijzen be schikbaar waren gesteld, vanwege de Nationale Landstormcommissie. Van de 80 punten, die als het maximum kon bereikt worden, behaalden W. Klaasse Bos 80 punten, D. Veerdig 75 p., J. Dek ker Jr., 71 p., J. Koorn 65 p., S. de Jong 68 p. en S. Lont Cz. 67 p. In deze volgorde werden dan ook na afloop van den wedstrijd door den burgem. de prijzen uitgereikt, met een toepasselijk woord. De prijzen waren luxe voorwerpen. Het woord was daarop aan den heer Oolders van Alkmaar, Administrateur der Nationale Landstormcommissie, die de beteekenis besprak van het Landstorm blad; dit blad wordt den leden gratis toegezonden, maar ter vergoeding daar voor wordt aan de leden van alle afdee- lingen gelegenheid gegeven om te teekenen voor een vrijw. bijdrage, waaraan ook door alle aanwezigen spontaan werd deel genomen. De heer Oolders dankte allen voor dien zeer gewaardeerden steun en bood een ieder daarvoor gratis een jaarboekje 1925 aan. Hierna werden de foto's van H. M. de Koningin, door haar aangeboden aan alle leden van den Nationalen Landstorm en tevens de Huldeblijken, een geschenk van den Landstorm zelve aan een ieder uitgereikt. Besloten werd dit jaar de gebruikelijke oefeningen weer te houden op den len en 8en Vrijdag van de maanden Maart en April en vervolgens in September a.s., een oefening met een plaatselijken wed strijd met hetzelfde karakter als die van dezen avond. Bij de ronddraag werden nog verschil lende nuttige zaken naar voren gebracht, waarna de voorzitter de vergadering sloot met hartelijk dank te zéggen voor de aangename en gezellige gevoerde besprekingen. J.L Zaterdag werd de eerste veiling van de eierenveiling Hollands Noor derkwartier te Alkmaar gehouden. De eerste partij was een 1000-tal eieren van den handelaar D. O. alhier, en bracht f 10.20 bruto per 100 op. Deze eerste partij werd door de vereeniging zelve gekocht en bestemd als een cadeautje voor een liefdadige instelling te Alkmaar. SCHAGEN. Na eenige weken van gedwongen rust, was het Spartaveld Zondag weer met een flink publiek bevolkt. Sparta I speelde op dien dag een competitie-wedstrijd tegen Helder H. Over het geheel beviel hét spel ons Diet. Het was te wild, soms te woest, dat ontstemt. Het spel eindigde met 10 in het voordeel van Sparta. De ziekte-vereeniging „Helpt U zelf" te Schagen hield Zaterdag hare gewone winterbijeenkomst. Uit de verslagen bleek, dat de ontvangsten in het 4e kw. 1924 f 812.45 en de uitgaven f 384.86 hadden bedragen. Het aantal leden klom tot 151. Onder 9 leden kwamen 224 ziektedagen voor, het ziekengeld bedroeg f 280. De heer Vas Dias, voorz. van den Raad van Arbeid te Alkmaar, heeft zich bereid verklaard voor „Helpt U zelf" de nieuwe ziektewet van de regeering uiteen te zetten. De Tooneelclub V. V. V. te Schagen trad Zondag in het Noord-Hollandsch Koffiehuis aldaar op met „Groote Stads lucht". Het nieuwe bloed heeft de Kamer niet alleen versterkt, maar ook belangrijk in innerlijk gehalte verhoogd. „Groote Stadslucht" eischt hoog spel, gelukkig kon de Kamer daarin in ruime mate vol doen. De ruimer moraliteit en de breeder opvatting van het groote stadsleven werden zeer goed teruggegeven door Frits Flemming, Walter Lenz en dokter Crusius, terwijl het bekrompen kleine stadsleven uitstekend werd vertolkt door Martin Schröder en Mevr. Crusius en Mevr. Boon. De tusschenrollen vonden in JBernard Gempe, Sabine Schröder en Antonia zeer gewilde personen. Het ge' heel gaf goed spel, dat ver boven het peil van gewone dilettantenspel stond. Het publiek was ook geheel van die mee ning, van een paar bedrijven werden de spelers tot 6 maal toe teruggeroepen. Daar kan iets mooi's uit deze club groeien. Burgerlijke Stand van Texel van 8 tot en met 9 Januari 1925. ONDERTROUWD: Jan Marinus Vla ming en Grietje Bremer. OVERLEDEN: Maartje Boon, 81 jaar, weduwe van Dirk Roeper. JULIANADORP. Tot directeur van de muziekvereeniging „Kunstzin" alhier is benoemd de heer A. Haanstra te Helder. Het bestuur van de onlangs alhier op gerichte rundveefokvereeniging is thans definitief samengesteld als volgt: Nic. Hoornsman, voorzitter, J. Biersteker Sz., secretaris, C. Tromp Rz., penningmeester, G. Posch, vice-voorzitter, en J. Sleutel Pz., bestuurslid. De vereeniging draagt den naam „Koegras" en telt thans lo leden. Zondagavond werd in het lokaal van den heer C. Vader een voorstelling ge geven door de „Alcmaria Bioscoop uit Alkmaar. Om te beginnen werden eenige lichaamsoefeningen vertoond, en werd daarna de dramatische film in 7 acten op het doek geprojecteerd, getiteld „Zijn beter ik". Het stuk, dat van Amerikaan- sche afkomst is, gaf een breede kijk op het leven in elite-kringen te New-York en speelt zich hoofdzakelijk af of) Long Island. De projectie was uitstekend en de beelden stonden voor ons als ware het werkelijkheid. Het was een stuk met een diepe beteekenis, die voor den aandach- tigen toeshcouwer veel inhield. Tot slot ging nog een klucht in een acte, „De Rustkuur", waardoor de [lachspieren in beweging kwamen. Alles bijeen een amu- santen avond, en tot slot van het geheel een dansje na. Des middags was er ook nog een kinder voorstelling gegeven, welke niet druk was bezocht, maar brengt toch wat af wisseling in het anders zoo stille dorps leven. Maandagmorgen had in het Café van J. Slikker Cz. de tweede paardenmonste- ring in dezen winter plaats, en werden gevraagd koud- en warmbloedpaarden in den leeftijd van l'/a8 jaar. Verschillende exemplaren waren aangevoerd en ook nog wel onderhandeld. In de gehouden bestuursvergadering van „V.Z.O.S.", werden de functies als volgt verdeeldP. Bregman, voorzitter J. Wijngaard, Vice-VoorzitterI. J. Gaaheer Pz., Secretaris en KI. Bergman, Penningmeester, benevens een vijftal commissarissen-iressen). SPORT. Vervolg pag. 4 Eerste Blad. N.-H. V. B.-Overzicht Wielrennen. Oorrespandentle. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht tt dun morgen van 18 Januari 1925 Medegedeeld door het Kon. Nederflndach Meteorologisch Instituut te De Bilt- Hoogste stand 776.0 te München. Verwachting: Matige zuidelijke tot zuidwestelijk wind» nevelig tot half of zwaarbewolkt, winig of geen neerslag, afnemende vorst tt lichte dooi. le klasse O. Een zeer onvol ledig'Helder 2 bond den strijd aan tegen Schagen en verloor met 10; eenige indnuten voor het einde viel de beslissing. 2e klasse D. De voor beide partijen zoo be langrijke wedstrijd Helder 3HRC 8 is op een draw (1—1) ultgeloopen, een uitslag, die al gemeen verwacht werd. De wedstrijd droeg een recht sportief karakter en werd in de beste verstandhouding gespeeld. De withamden kre gen 1 min. voor einde nog een penalty te neimen, die echter niet benfut werd. De wed strijd Batavier 2—HRC 4 droeg een zeer forech karakter, het spel was nu en dan meer dan stevig; ook hier was een gelijk spel het resul taat, terwijl niet gescoord werd. De Racers kregen nog een mooie kans voor de zege, toen hen een strafschop werd toegekend, doch men schoot tegen den Bat-doelman aan, die daarna wegwerkte. Texel 2 behaalde een mooie overwinning op SVS 2 (30) en blijft daar door no. 4 4e klasse D. Weinig had het gescheeld of de leiders hadden 1 punt verspeeld, nog maar net op tijd kwam de winnende goal. Bat S gaf kranig partij en hoewel in techniek de mindere, speelde dit elftal bijzonder geestdriftig en door tastend, terwijl de voorhoede lang niet schot loos was. Helder was dooreengenomen den «e- heelen wedstrijd sterker en speelde ook beter, doch de voorhoede was te licht om met succes tegen de massieve Bat-verd. te kunnen op treden. 20 min. voor tijd leidden de gasten nog met 2—1, toen wist H. uit een penalty gelijk te maken; 2 min. voor tijd kwam uit een voor zet van den linksbuiten het winnende punt. Aangelokt door het mooie weder, was er nog aardig wat publiek aanwezig. Atlas geeft geen krimp en door SVS met 82 te kloppen blijven zij in de running. HRC 5SVS 4 was kat en muis, een wedstrijd, waarbij de ernst zoek was; de Racers wonnen zooalB zij wilden en stelden zich met 11 goals tevreden. HRC 6 leed op Texel een 41 nederlaag tegen OW. 5e klasse E (Adsp.-afd Helder aJVC 9—0, HRC—Heldor b 12-0. HJLC.de Keunemere 01. Een verras sing was deze uitslag in zooverre, dat wel niemand vóór den wedstrijd daaraan zou heb ben gedacht. Integendeel verwachtte men alge meen een zege voor de roodhemden, die zelf zioh en hun aanhangers deze teleurstelling hebben bereid. Weliswaar zou o.i. een gelijk spel beter de verhouding hebben weergegeven, doch daartegenover staat, dat de roode voor hoede ditmaal eigenlijk geen doelpunt waard was en dat aan haar soms onsamenhangend, - inproductief spel en schotloosheid voor een groot deel te wijten is. Ook de middenlinie schoot te kort, voornamelijk in haar steunende taak, hoewel nu en dan de voorhoede der gas ten geen tegenstand scheen te ondervinden. Het beste deel van het elftal was de achter hoede, welke een zware taak had en zich daar van op uitnemende wijze kweet. De cxurigo maal, dat een fout werd gemaakt i verkeerd opstellen wist de vlugge roode voorhoede door haar middenvoor haar aanvallen met succes te bekronen. Zoo ontstond het eenige doelpunt. Overigens heeft vooral de Leij meer malen fraai gered. Chrietiani was de beste balf-tback. Het weer medespelen van Tieeeen was een verbetering: het spel werd beter verdeeld dan in vorige wedstrijden. Echter was nu de an ders zoo actieve rechtervleugel vrijwel werke loos. Schaepenkötter gaf enkele goede voor zetten, doch Arts was heelemaal uit vorm. Links ging het iets boter en trachtte aanvoer der Prins bijwijlen, doch meestal tevergeefs, wat vuur in zijn gelederen te brengen. Ja, aan vuur ontbrak het dezen middag, aan het hei lige vuur waarmede een kampioenschap in de waoht gesleept moet worden. En zelfs de aan- moedingen van de talrijke supporters (het was vol op het Tuindorp) vermochten niets uit te werken. Eerst in het laatste kwartier kwam er een beetje leven in de brouwerij, doch de voorhoede bleek niet in staat de toen verdiende gelijkmaker te scoren. Want kansen hebben zich wél voorgedaan, doch werden soms op onverklaarbare wijze niet benut. Ook had de thuisclub eenige malen pech. Wij zijn er ech ter van overtuigd, dat deze nederlaag niet noo dig is geweest; er had zelfs gewonnen kunnen worden, als een andere geest het elftal bezield had. Er imag tenminste nu wel een kentering komen, want er volgen twee zware, beslissende wedstrijden. De Kennemers hebben een uitstekenden in druk achtergelaten. Het elftal vormde een goed geheel en had geen noemenswaardig^ zwakke plekken. En er was verband tuiachen de linies. De doelman redde eenige malen zeer verdien stelijk en de backs waren trapvaat. Vooral hel laatste kwartier wisten «ij de geel-blauw ge blokte HROers in bedwang te houden. De middenlinie steunde goed en beheerschte het middenveld, terwijl de voorhoede snel en door tastend speelde. Ook werd er nu en dan goed .geschoten. Het uithoudingsvermogen van het elftal bleek grooter dan velen gedacht hadden en heeft tenslotte het pleit in het voordeel van Beverwijk beschikt De leiding was bij scheidsrechter van Gel deren in goede handen, zonder bepaald te schit teren. Over het wedstrijd-verloop schrijft onze ver slaggever het volgende: Als om erven orver tweeën de heer van Gel deren de elftallen in het veld roept vorscfhijnt de thuisclub, welke in «eel-blanw-geblokts shirts gestoken is, geheel volledig, terwijl de gasten een invaller tellen. H. speelt tegen zon en wind; reeds direct wordt de Leij op een zware proef gesteld als hij een hard schot op corner keert Onmiddellijk hierop snelt Schae penkötter lang» de lijn, doch hij schiet tegen den doelman aan. Wederzijds zijn de aanvallen, doch inzonderheid Hoenderdos en Duisterhoff zorgen steeds voor retour. Na eenige minuten zijn de gasten volkomen in hun spel en laten het publiek genieten van hun goed doorge voerde combinaties. Vooral de voorhoede waarin alleen de linksbinnen een zwak punt Is speelt verrassend samen en passeert uit muntend, terwijl weldra ook blijkt dat de Ploeg schuttert telt. De handige linksbuiten tracht met een boogschot den H.-doelman te paeeeeren, doch deze stopt, corner. Weer een prachtig opbrengen van de geheele K-voor hoede, een vliegend schot van den rechtsbin nen, doch de bal vliegt net naast. De Kenne mers blijven aanvallen, doch H.'e achtertrio, met den doelman aan het hoofd, weet de situatie steeds te hunnen gunste te koeren. Een scherp schot van den H.-rechtsbuiten, zoomede een van Helder worden op hoek schop gekeerd. Aan den anderen kant probeert de linksbuiten het nog eens. doch ook zijn schuiver gaat ooraer. Prins heeft evenmin geluk, daar de doelman wel wat gewaagd! den bal met het been opvangt en wegwerkt. De Racers komen meer los, dooh de voorhoede speelt onvoldoende samen, terwijl Arts zwaar •gedekt wordt en dan ook •niet veel kan uitrich ten; de rechtsbuiten doet in deze periode uit stekend werk, dooh de roode backs doen voor hun collega's aan den anderen kant niet onder en werken steeds weg. De gasten hernemen het initiatief; buitenspel breekt echter menigen aanval, doch als het spel bijna een half uur oud ie, komt hetgene, waarvoor reeds lang ge vreesd werd, want als de rechtsbinnen het leder krijgt, jaagt hij dit onhoudbaar langs den uitloopenden de Leij. H. wordt thans lulde aan gemoedigd en valt vurig aan, doch Prins noch Arts hebben geluk met hun schoten. Als dan de Leij nog een hard schot van den midvoor gestopt beeft, krijgt Tieeeen een prachtkans voor den gelijkmaker, als hij alleen voor den doelman komt te staan, dooh hij schiet precies in diens handen. Na goed spel van den H.-lin- kervleugel volgt een voorzet, doch Arts krijgt geen- kans. Het spel gaat nu over een weer, maar de gasten leveren beter kwaliteit, terwijl het schieten veel beter ia. Toch is het H. die nogmaals een mooie kans krijgt als Duister hoff hands maakt, doch de vrije sohop wordt door Arts naast geschoten. De linksbuiten van K. loet een vliegend schot, doch de Leij redt schitterend op corner. Als dorechtsback der gasten leelijk mist, krijgt Helder een kans, doch de doelman stopt goed. Nog een paar maal wordt de Racing-doelman den gevoeld en dan komt de rust. Om 5 over 8 wordt hervat. Een kans voor open doel wordt door de gasten verprutst. Dan oen 'gevaarlijke aanval van de H.-voorhoede, doch door talmen van den middenvoor blijft dis gelijkmaker uit. Dezelfde speler maakt onmid dellijk zijn fout goed, door zuiver in te schie ten, doch de K-doelman stopt De Beverwikers vallen dan weer aan en tweemaal achtereen vliegt de bal net langs het H.-doel. De Baoers zien het gevaar van een nederlaag -volkomen in; er wordt althans met meet pit gespeeld en ook wordt er meer geschoten. Door een en. ander wordt langzamerhand flinke druk op de K.-veste uitgeoefend, doch hier speelt ie ver dediging op haar best, terwijl de doelman veel secuurder werkt dan voor de rust De K.-voor- hoede doet niet veel meer, doch wanneer zo uitvalt, betoekent dat gevaar. De Racers span den zich tot het uiterste in, vermochten «een succes te boeken. Talrijke goed gerichte schoten werden door den doelman op kranigs wijze gekeerd; evenmin liet de Leij zich ver rassen, die het nog een paar maal zeer moeilijk kreeg. 10 min. voor einde kreeg Arts de kan» van den dag, wanneer hij na handig dribbelen alleen voor den doelman kwam te staan, dooh zijn hard schot belandde over de lat «n hier mede was de laatste kans voor den gelijkma ker verloren en toen het einde daar was, was de le nederlaag op eigen grond een feit ge worden. Vermelden we nog, dat de De Kennemers zeer tevreden waren over de faire speelwijze van HRC. Wij kunnen zulks ten volle beamen; tot bet einde toe ia het een sarlijke strijd geweest. Supporters - v cree niging B»,n V8VHRC. Zij, die de HRC as. Zondag wenschen te vergezellen, kunnen zich hier voor opgeven tot en met Vrijdagavond 8 utf bij den heer Ju Vieeer, Hoogstraat 27, Een fraaie prestatie. Bij de te Brussel in het Palals der Qport» gehouden „Zeedaagsche" werd het Hollandad» —(Belgische koppel van Kempen—Aerts eere» met grooten voorsprong, n.1 862 .punten tes» no. 2 412 punten. Vooral de Hollander herft schitterend gereden. IV ogens plaatsgebrek moest een go<oolte van de sport tot het volgend no. blijven lM»n- Laagst o stand 748.1 .te Ve«tmano»r «O Vardoe.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 8