Abdijsiroop Begraven Geld Eerste Blad. Waarom zoudt Gij blijven boesten? BUITENLAND nu gij Uw hoest onmiddellijk kunt verdrijven met Akker's f Hr. 5977. DONDERDAG 22 JANUARI 1925. 63ste JAARGANG. "Verschept Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur-Uitgever: O. DE BOER Jr, HELDER Btrrewi: Koningetraat 29 Teiefocm: 69 en 412 VOLKENBOND. De tweede «^InmcoBferentle. („rib!."). Weer een financieel schandaal." door 29) ENGELAND. Genève. De „Monarch" tot zinken gebracht De vlootbasls te Singapore. De vkigtnlgstathms. De aeronautische medewerker van de „Daily Mail" deelt mede, dat de Rijks- verdodigingsoommissie de plannen tot oprichting van groote militaire vlieg- tuigHtations e Singapore heeft goedge keurd. De onrichting van deze stations vormt het middenpunt van een groot pro gram: van Britsche militaire luchtvaart vaart, de behelst tusschen Engeland en Australië zes groote militaire luchtcen- tra's in te richten en wel in Engeland, Egypte, arak, Indië, Singapore en Austra lië. Elk van de nieuwe, 16C ton metende luchtschepen zou in de toekomst in staat zijn, ingeval van nood, verscheidene hon derden soldaten van het eene steunpunt naar het andere te vervoeren. (HbL) De onderzeeër XI ls van Chatham te Portsmouth aangekomen. Dit vaartuig, het grootste ter wereld, meer 850 voet, verplaatst aan de oppervlakte varende 2730 ton en onder de oppervlakte 8600 ton water. Er zijn proefnemingen mede geno men, welke, naar verluidt, een bevredi gend verloop hadden. De directie der Noorweegsdhe posterijen heeft ondekt, dat er uit het buitenland heimelijk revolvers als drukwerken, ln een verpakking van carton, die den vorm van pen boek heeft, worden ingevoerd. Tegen een dergelijken wederrechteltjken invoer zijn thans maatregelen genomen. „Ik ben er eenigszins beducht voor", zeide ik, „om die steenen op hun plaats te brengen, terwijl er zooveel lui bij zijn, die niet begrijpen, hoe heilig de gevoelens zijn, die ons bewegen dat te doen. Hardy bijvoorbeeld. Een uitstekende kerel, maar hij zou er den draak mee steken. Gene- viève zou stellig lachen. Lucy zou het niet begrijpen. De atmosfeer zou niet sympa thiek zijn". Kanunnik Sylvestre drukte mij warm de hand. „U hebt gelijk", zeide hij. Jk begrijp uw gevoelens volkomen," De hemel weet wat hij daoht dat Ik wilde. Ik hoopte vurig dat ik niet de deur had opengezet voor een godsdienstige plechtigheid, te verrichten 'bij mane schijn inet vasten en den een of anderen vorm van bezwering. Maar zelfs dat zou beter zijn dan Hardy erbij te hebben, ter wijl wij wegwijzers oprichtten boven het begraven goud. RUSLAND. In de Prawda van 7 Januari schrijft Soanofski onder dien titel „De sowjet- isatie van de Schoteche haring" het vol gende: Maccdonisch bendchoofd vermoord. De defnllitarisecring van Dardanellen en Bosporus. Dit komt doordat de geallieerden in den geest van het vredesverdrag een grensbepaling hebben voorgesteld, waar bij de Tkirksche artillerie nergens dichter dan 16 kilometer bi) de zeekusten komt Het gaat over de Aziatische kust van den Bosporus. De Turksche gedelegeerden zijn voor nieuwe instructies naar Angora gegaan. Uit Teheran wordt gemeld, dat de mi nister van binneniandsche zaken, gene raal Emir Ichtedor, op last van den mi nister van oorlog is gearresteerd onder verdenking van landverraad. Ingezonden Meded eeting. China, Japan en Rusland. Europeeschen oorlog, is hij bezeten ge weest door een rusteloozen geest van avontuur." ABABIE. De Wahabieten. BRAZILIË. Complot in RIo-de-Janeiro. MAROKKO. Spaanarhe Mchepen bombardeeren de Anjera-kust VEREENIGDE STATEN. Een nieuwe ontwapeningsconferentie gevraagd. Groote Inkomens. V, Eng. mijL Vert M"J l,t—I HE COURAN Lloht op voor auto's en fietsen Donderdag 22 Jan Vrijdag 28 4.58 unr. 4.69 G-enève, 20 Jan. Porter verklaarde he denmorgen in de tweede opiumoonferentie het Britadhe voorstel, gisteren door Lord Oeoll gedaan, niet te aanvaarden en alleen bereid: te zijn het Amerikaansche voorstel zoo te wijzigen, dat het opiumrooken in het verre Oosten na vijftien jaar in plaats van na tien jaar geheel moet zijn afge schaft. Na deze verwerping van Cecdl'a aanbod ia de toestand hoogst kritiek ge worden. Genève, 20 Jan. De leldler der Japansche delegatie naar de tweede opiumoonferen tie heeft verklaard' dat zjjm land meegaat met het Amerikaansche voortstel, strekken de tot jaarlijksohe vermindering met 10 pet. van den invoer van ongeprepareerd opium in landen waar het gebruik van ge prepareerd opium tijdelijk is toegestaan, om na verloop van 2Q jaar den invoer ge heel te verhinderen. Geh&ve, 21 Jan. Lord Oecdl verdedig de vanochtend ter tweede Opiumoonfe rentie in een uitvoerige rede van een uur lang op voortreffelijke wijze het Britsch- Fransch-N oderlandeohe standpunt Hij noodigdle de delegatie uit terug te keeren tot don goest van Genève die wil dat men door wederzijdnohe concessies het ge meenschappelijke dloel een stap nader komt Zijn rede maakte een algemeen goeden indruk. Voor het eerst op deze opiumoonferentie kreeg een tegenstander der Amerikaansche vooratellen het ap plaus van een groot aantal delegatiea In de middagzitting werd een Zweedsch voorstel tot verdaging der conferentie tot Zaterdag aangenomen. In de tussohenlig gende dagen zal getracht vorden een for mule te vinden die zoowel de Amerikanen als de direct bij het opiumschuiven be trekken staten bevredigt. DUÏTBCHLAND. Het nieuwe kabinet. Diasdag duurden de groots politieke de batten over het program der nieuwe regee ring maar betrekkelijk kort, lamelijk slechte ruim vier uur. Van het grootste belang waren de verkla ringen van Breitscheid en lehrenbach. De rede van eerstgenoemde was van bijzondere qualiteiton. Breitscheid is eei van de beste sprekers van den Rijksdag en hij was heden s'< bijzonder op dreef, wat natuurlijk in ver band stond met het feit, dat hij de. scherpste oppositie van zijn partij kon a»niondigen. Var graaf Westarp wist mei, wat hij zeg gen zou. Het eenige verrassmde was een zeer heftige woordenwisseling met den soc.- democraat Dittmann, over de politiek van wijlen dr. Helfferich. Nat-uurljk kwam de rede van graaf Westarp neer cp deze koijte, maar alleszeggende formule: dankbaar, maar niet voldaan. Zeer slecht verdedigde dr. Sbboltz de onr sympathieke houding van de Dütsche Volks partij en zeer gepassioneerd pleitte Ruth Fischer voor de groote wereldrevolutie en voor de ontmaskering van de omerlijke hou ding van de rose broeders uit deS. P. D. Maar van veel meer belang w» de tamelijk uitvoerige schriftelijke verklaring -van het centrum, die door Fehrenbach verdi voorge lezen. Deze was verrassend scherp tegen het. kabinet van dr. Luther. In het kort werd er in gezegd, dat er ten zeer scherp omlijnde politiek moet worden gevoerd en dat 't Cen trum onmiddellijk zijn steun aan het kabinet zal onthouden, als die lijn niet wordt gevolgd. Daarmee is die situatie ge teekend. Deze regeering is aan het Centrum op genade of ongenade overgeleverd en dat Is op het oogenblik het eenige lichtpunt. De soc.-dem. en de communistische fractie hebben in den Rijksdag moties van wantrou wen tegen de regeering ingediend Na de rede van Breitscheid ontstond een heftige botsing tusschen hem en den völki- schen afgevaardigde Henning. die hem de vraag stelde of zijn rede door Frankrijk werd betaald. Ook Woensdag was de belangstelling voor de zitting weer buitengewoon groot. Na el kander kwamen de sprekers van de demo craten, van de economische partij* van de Beiersche Volkspartijen van de nationaal- sociaMsten aan het woord Wat zij zeiden bracht geen verrassing meer. De democraten uitten hun sterk wantrou wen Ln het tegenwoordige kabinet en ver langden antwoord' optie vraag of de regee ring aan den wensch van graaf Westarp wil voldoen om de nationale „Verbande" te steu nen en of zij bereid Is den rijkspresident tegen de vele minderwaardige aanvallen van rechts en links te beschermen. Zich bij de motie van wantrouwen aansluiten willen de democraten blijkbaar nog niet. Ook de sprekers der andere partijen kwa men met verlanglijstjes. Geen van allen blijkt verrukt te zijn over het nieuwe kabinet. Allen willen op daden wachten. Zoo nu en dan, vooral tijdens de rede van den nationaai- socialist von Grftre, gaat het zeer storm achtig toe. Tenslotte nam onder algemeene spanning de rijkskanselier dr. Luther het woord, om vrij uitvoerig de verschillende sprekers te beantwoorden. Het staat wel vast, dat de nieuwé regee ring althans voorloopig de verelschte meer derheid zal vinden. De zaak-Barnat In de Maandag gehouden conferentie, die in een der zalen van de arrondissements rechtbank te Mostrit plaats had, is een zooge naamde „Treuhaudgesellschafft" voor het Bannat-ooncern opgericht. De Barmats hebben zich bereidi verklaard hun geheele particuliere vermogen, zoowel als dat van hun echtgenooten ln Dultschland en in het buitenland, hun effectenbezit, hui zen, schepen, enz. aan de „Treubandgeseli- schaft" over te dragen. Men zal verschillende tot het concern behoorende ondernemingen, die niet rendabel zijn gebleken, verkocpen. De goed gefundeerde ondernemingen echter zullen in ieder geval behouden en zoo noodlg gereorganiseerd worden. Op deze wijze zal men het Bannat-ooncern saneeren. Aan het hoofd van den raad van beheer van deze „Treuhandgesellschaft" zal de rechtskundige adviseur van het rijkspost- ministerie, dr. Kohlen, komen te staan. Oud-minister Höfle voor den rechter. Den afgetreden rijksminister v*r. poste rijen, Höfle, is naar aanleiding -.en de be schuldigingen in verband met üe Jiarmat- affaire, door de „Staatsanwaltschaft" een uitgebreid verhoor afgenomen. Hij ontkent ten stelligste door zijn handelingen de wet te hebben overtreden. De justitie heeft in Höfle's woning huiszoeking laten doen. Te Kassei zijn Dinsdag dr. Werner Koppe, de chef van de bankafdeeling van de Landeskreditkasse en gebroeders Wilhelm en Frits Katzenstein, gewezen directeurs van een ijzerfirma, in hechtenis genomen. Zij zouden zich aan\bedrog en omkooperij hebben schuldig gemaakt. De flrma Katzensteip bevond zich verleden jaar in moeilijke omstandigheden en had FEUILLETON. GEORGE A. BIRAHNGEAM. „Wij kunnen de auto niet volproppen inet die groote smerige steenei. Wij zijn inet z'n vijven behalve de chaiffeur en als wij nog de steenen mtxmeiien, zullen wij vol modder komen en waarschijnlijk zullen de veeren van de auto taken." O dat doet er ip het minst niet toe zeide Hardy. „Ik kan altijd e»n andere auto krijgen, als ik wil". Gelukkig moest Lucy, ofschocn zij zich niet om de veeren van de autc bekom merde, er niets van hebben om met mod der besmeurd te worden. Zij hal zich na de spoorreis uitvoerig gewasschm en een andere japon aangetrokken. Ibveridien verlangde zij er werkelijk naar, het tele gram aan George te verzenden. „Als wij een auto tot onze beohikking krijgen", zeide zij, „zouden wij dan niet naar Athlone kunnen rijden, waaik mijn telegram zou kunnen verzenden ?L>e stee nen kunnen best tot morgen wachen. Ik zag dat kanunnik Sylvestre ran plan was om te protesteeren, misschiet om te zeggen, dat wij nog altijd naar Athlone konden toe gaan, als wij de steerun terug gebracht hadden. Maar ik meerde ee middel te zien, om hem naar min nana te zetten. Ik nam hem terzijde fluis terde: daarop tegen waarborgen, die lang niet voldoende waren, groote credieten van de Landeskreditkasse ontvangen. Op 1 Mei 1924 waren deze credieten reeds tot 1 millioen mark gestegen. Toen de flnancieele catastrophe desondanks onver mijdelijk verscheen, werd de flrma gekocht door een metselaarsbaas uit Essen, die ervan overtuigd was, dat een firma, die zulke hooge credieten van een officieele bank ontving, zeker tweemaal zooveel waard was als het bedrag van de ontvan gen credieten. Onverwachts eischte nü de Landeskreditkasse van den kooper, dat hij voor do ontbrekende garantie zou zorgen. De metselaarsbaas onderzocht nu de zaak zelf en het gevolg van dit onder zoek was de arrestatie van de 8 personen. Dr. Koppe stond te Kassei als een rijk man bekend. Zijn arrestatie verwekte een geweldige opschudding. De Dominions, Indlë en het protocol van Naar Dinsdag officieel werd medege deeld, wijst de briefwisseling met de re geeringen der overzeesche dominions en Indië over de mogelijkheid van het hou den eener buitengewone vergadering der rijksoonferentie in Maart, ter bespreking van de quaestles, voortvloeiende uit het protocol van Genève ter vreedzame rege ling van geschillen er op, dat de eischen van parlementaire en andere werkzaam heden het onmogelijk maken in Londen een vergadering van vertegenwoordigers dezer gewesten te honden. Onder deze omstandigheden schijnt de eenige moge lijkheid te zijn te trachten om door brief wisseling tot een gemeenschappelijke slot som te komen ten aanzien van de bij deze zaak betrokken onderwerpen. De Brit- sche rogeering heeft hiervan de regeerin gen der dominions en Indië in kennis ge steld. Ingevolge de bepalingen van het ver drag van Washington is het Brltsche slagschip „Monarch", metende 22.500 ton, hedenmiddag in zee tot zinken gebracht De grootste onderzeeër ter wereld. NOORWEGEN. TWAALFDE HOOFDSTUK. Lucy en Genevlève gingen dien avond bijtijds naar bed, daar zij vermoeid van hun lange reis en hun opwindenden dag waren. Ik bleef met kanunnik Sylvestre zitten en dronk nog meer van zijn uitste kende whiskypunch en luisterde naar zijn commentaren op de biografie die Hardy hem 's middags gegeven had. „Wij moeten hem beschouwen", zeide kanunnik Sylvestre, „ais een typisch pro duct van den tijd waAin wij leven. Weg gerukt uit de eentoonige securiteit van liet leven van een bediende bij een bank, gedompeld in den maalstroom van den Het volkscommissaris at van buitenland- schen handel koopt in Engeland Bchotsche haring. Wanneer z'n haring van het eene bourgeois-land naar het andere wordt uit gevoerd, laten we zeggen: van Engeland naar Duitschland, dan komt er gemiddeld 80 pet onkosten op. Maar nu wanneer die haring naar Rusland, gaatl Dan on dergaat hi} den niet gering te schatten invloed van de rm-j et-bepalingen en ge woonten I Het begint al op het oogenblik, waarop de koop gesloten wordt; dan ko men op de prijs van de haring te drukken: diverse vergoedingen voor personen, die direct en indirect bij den aankoop betrok ken waren, reis- en verblijfkosten van diverse personen, overwerkvergoedingen enz. Daarna komen de kortingen, vergoe dingen, uitkeeringen enz. aan Russische officieele en setmi-officieele organisaties: de Dobrochim, de Ochmatdjet, de Dobro- let en boe zij verder heeten mogen. Na al deze bewerkingen is de haring einde lijk „gesowJettdseerdT, maar op een dus danige wijze, dat een vaatje haring, dat in Londen is gekocht voor 21 a 22 roebel, in Moskou wordt verkocht voor 98 roebel! Rnssifieroe graan aan koopen. De „Times*" meldt, dat de sowjet-regeering beproeft aanzienlijke hoeveelheden zaaikoren op de Londensche markt te koopen en dat z§ Amerikaansch meel gekocht heeft. Het blad voegt er aan toe, dat deze stappen de berichten over graanschaarschte in Rus land bevestigen. Het meel heet bestemd te zijn voor de steden, voornamelijk voor Mo6kou. BULGARIJE. De Bulgaarsche Journalistenvereeni- ging heeft bericht gezonden uit Sofia, dat het Macedonische bende-hoofd Dlmo Ni- fcolof, die behoort tot den aanhang van Alexandio Protogerof, vermoord is door onbekend gebleven dadera De daad ge schiedde ln de Zuid-Maoedonische stad Ortakai. Men houdt het er voor dat Mace donische communisten deze daad hebben laten plegen om wraak te nemen. TURKIJE. Naar de Times meldt, is er stilstand ge komen in de besprekingen van de com missie tot vaststelling van de grenzen der gedemilitariseerde zone van de Dardanel len en den Bosporus. PERZm. Een minister gearresteerd wegens landverraad. EGYPTE. Het nieuwe Soedaaaeesche leger. De proclamatie, waarin de nieuwe gou verneur-genreaal van den Soedan de op richting van een eigen leger voor den Soedan bekend maakt, heeft in Egyptische kringen groote opwinding veroorzaakt De onderhandelingen over de Russisch- Japansche overeenkomst zijn gereed ge komen; hedenavond wordt het verdrag on derteekend. (Het Chineesche diept van bultenland- sche zaken heeft nota's gezonden aan de Japansche legatie en aan de Russische ambassade te Peking, waarin dit dept meedeelt, d'at de Chineesche regeering de overeenkomst niet zal erkennen, indien deze Ohineeache belangen in het gedrang mocht brengen. In dat geval zal vooraf de toestemming van China moeten wor- dten gevraagdl Het Russisch-Japansch verdrag bepaalt o.a., dat een handelsverdrag zal worden gesloten, dat gebaseerd is op vrijheid van reizen, vrijheid van vestigen, recht op particulier bezit en een behandeling als meest begunstigde natie. Wat betreft de Russische propaganda in Japan en de Japansche propaganda ln Rusland geven ató Ik geeuwde terwijl kanunnik Sylvestre uitweidde over den geest van avontuur en zijn voordeelen voor het menschdom. Toen hij daar alles over gezegd had wat hij kon en Hardy vergeleken had met öhris- toffel Columibus, werd hij zich plotseling bewust van een anderen kant van het vraagstuk. „Ik vrees", zeide hij, „dat hij, en onge twijfeld vele anderen, ik wil nauwe lijks zeggen: ongeschikt zijn geworden voor vredesbaantjes, maar een afkeer er van gekregen hebben om hun dageljjksch brood met kalm werk te verdienen." Ik geeuwde nog eena Het kon gekomen zijn van dien vermoeienden dag dien lk achter den rug had, van den langen auto rit of van de whlsky-punch. Ik had een onoverwlnnelijken slaap. Kannn-nlk Syl vestre wisselde van gedachten over Har- dy's afkeer om naar zijn bank terug te gaan en vergeleek hem eerst met Olivier Oromwell en daarna weer met een zes- tlendeeeuwschen Italiaanschen soldaat van de fortuin. Toen begon lk te knikke bollen en ik viel in mijn stoel hopeloos in slaap. Het was half elf toen kanunnik Sylvestre, na alles gezegd te hebben wat hij te zeggen bad, me wakker maakte en mij naar de slaapkamer bracht. Het ls een vriendelijk man en een heel hoffelijk gast heer. Hij zeide geen woord van verwijt, Hij had zich zelfs niet ernstig geërgerd, ofschoon ik in slaap gevallen was midden in een van de belangwekkendste vertoo- gen. Misschien raken geestelijken eraan gewend dat hun zoo Iets overkomt en trek ken zij er zich minder van aan dan an deren. Ongelukkig werd ik volkomen wakker toen ik op mijn slaapkamer was. Hetzelf de was mij vroeger vaak overkomen. Na dat ik in een stoel bij het vuur ln een on- gemakkelijken slaap was gevallen, was het voorgekomen dat ik wakker werd en naar bed ging, om vervolgens gewaar te worden, dat hét mij glad onmogelijk was daar te slapen. Dien nacht was dit mijn lot Ik kleedde mij uit, kroop in bed en lag daar te piekeren over Geneviève's geld, over Hardy, over de eetzaal van de manschappen in het vliegkamp, over het Hunnebed en zelfs over de Iersohe poli tiek. Ten slotte 'begreep ik dat ik niet. lan ger kon liggen zonder gek te worden. Ik stond op, stak mijn pijp op en deed het raam open. Het motregende maar de nacht was warm en ik had hoop dat de buiten lucht mij weer slaap zou geven. Een af nemende maan gaf een vaag licht ergens achter de nevelachtige wolken vandaan. Mijn raam zag uit op het grasperk en den tuin verderop. Ik kon juist de omtrekken van het duivelsche Hunnebed onderschei den, dat tusschen druipende appelboomen stond. Ik wenschte van harte dat Wilbred een ander middel had 'bedacht om zijn bergplaats aan te geven. Waarom had hij mij niet een reeks van afstanden kunnen opgeven? „Van den kerktoren 81/» „fur- long" N. N. O. van den bouwval aan de rivier, zoovele „furlong" Z. Z. W." met kruisjes bij de schoorstenen van de pas torie en den wegwijzer*voor het station. Het zou ontzaglijk lastig zijn geweest om beide regeeringen het voornemen te ken nen, de personen in dienst van de regee ring te beletten, met fondsen van de regeering propaganda te maken in een zin die gevaar zou kunnen opleveren voor het andere land. De sowjet-regeering verleent op gunstige voorwaarden petroleumcon- oessies aan Japan. Ook zijn nota's gewis seld betreffende de voortzettingderwerken, die Japan onderbanden heeft in Noord- Sachalien. Van Russische officieele zijde is oprecht leedwezen betuigd over den moord, in 1920 te Nikolajefsk gepleegd op Japanners. Volgens een telegram uit Calcutta is daar uit Hedjas bericht ontvangen, dat een groote aanval der Wahabieten op Dzjedda verwacht wordt. |De capitulatie van Dzjedda wordt nog slechts als een kwestie van tijd beschouwd. De Britsch- Indische mohammedaansche deputatie naar Mekka, die te Dzjedda opgehouden is, heeft zich uitgesproken voor een republikeinsch bestuur over de heilige filaatsen met deze beperking, dat Sultan bu-Saud tot aan de mohammedaansche wereldconferentie de heerschappij zal uit oefenen. Naar de bladen uit Rio de Janeiro ver nemen is daar een militaire samenzwering aan het licht gekomen welke aanstuurde op een revolutie. Tanger, 21 Jan. Drie Spaansche oor logsschepen bombardeeren vanuit de Straat van Gibraltar de dorpen van de Anjera-kust, en Spaansche vliegers heb ben bommen geworpen in die dorpen. De huizen der tegen Spanje opgestane Moo- ren hebben rieten daken en geraken dus gemakkelijk in brand. Tevens wordt gemeld, dat tezelfdertijd Spaansche troepen langs de grens van de Spaansche zone oprukten naar Alca- zar Seguir, welke post aan de zeekust bij het begin van den Anjera-opstand door die Mooren werd veroverd: Dit Spaansche bombardement in de na bijheid1 van de neutrale zone wordt door de Mooren van Tanger, met groote span ning en in zekere verbittering gevolgd. (Telegraaf.) Washington, 21 Jan. De Senaat heeft zonder bespreking of stemming een amendement op de vlootwet aangenomen, waarbij dien president wordt verzocht een nieuwe ontwapeningsconferentie bijeen te roepen. Volgens een draadloos bericht uit New York bezitten vier Amerikanen een inko men van meer dan 5 millioen dollar per jaar. Drie daarvan zijn met vrij groote zekerheid bekend, n.L Henry Ford, zijn zoon Edsel, en John D, Rockefeller Jr. De uaaan van den vierden is nog niet bekend. den schat met behulp van zulke aanwij zingen te vinden. Ik had waarschijnlijk weken moeten doorbrengen met het be- studeeren van de kunst van landmeten; maar ik zou niet aan de genade overgele verd geweest zijn van de ellendige toeval len, die de verwijdering van de steenen ten gevolge hadden gehad. De kerktoren Jsou zijn blijven staan waar hij stond en geen menschelijk wezen zou de moeite hebben genomen om den bouwval weg te Woïdi vervolgd.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 1