VoetbalverJ.R.C.". Ommant ZtM. I betrekkingen! Advertentiën. tvangelisatie PALMSTRAAT. BAL-AVOND land jaarlijks door pl. m. 2 millioen vreem delingen bezocht). Dat een dergelijke avond zeer leerzaam zal zt|n, behoeft zeker geen betoog en de toegangsprijs (26 cent met inbegrip van be lasting) zal zeker voor de meesten geen be zwaar kunnen zijn. Wie dus van de gele genheid wil profiteeren om eens wat te zien en te hooren over Zwitserland, verzuim, niet dezen mooien avond bfl te wonen. Aan hen, die voor betrekkelijk weinig koeten dit {mooie land eens zouden willen bezoeken, geven wij den raad: Wordt lid van de N.A. R.V., dan kunt ge in uw vacantie ook eens zoo'n reisje meemaken. Aanmelding kan rchleden b|J de bestuursleden: Mevr. M. Tronchet, Janzenstraat 6, en den heer O. J. Heekelaar, Janzenstraat 18, waar alle Inlichtingen omtrent de Vereeniging en het reizen worden verstrekt. (Zie verder adver tentie in dit blad). Nieuwe A. G. O.-leztng. De getrouwe A. G. 0.-bezoekers her inneren zich ongetwijfeld wel de voor drachten van den heer Salm over ons Slanetenstelsel, enz. Deze vielen zeer in en smaak, het is een onderwerp, dat al tijd sterk de verbeelding bezighoudt en de nimmer rustende wetenschap heeft wel telkens weer nieuwe ontdekkingen op dit onbegrensde gebied. A«n de serie winterlezingen mpcht een dergelijke avond ook thans niet ontbreken. Ditmaal is het evenwel niet de heer Salm, die hier zal komen, maar een ander spreker, aan de A. G. O'-bezoekers nog onbekend. Vandaar, dat een kleine in troductie wel goed zal zijn. De heer F. G. Geerllng is lid van de Booiété Astronomique (Astronomisch Ge nootschap) van Frapkrljk. Hij houdt op verschillende plaatBen in den lande voor drachten, welke zeer populair en interes sant zijn en druk worden bezocht. Voor al onderwijzers met leerlingen wonen Sarne zoo'n lezing bij. Wat de heer terling, die zeer mooie lichtbeelden heeft, ons laat zien en hooren, is zeer veelzijdig. Zijn lezing is getiteld „een uitstapje iD de wereldruimte", welke ti tel eigenlijk al voor zichzelf spreekt. Onder de lichtbeelden, die vertoond wor den, noemen wij een zonsopgang op den Matterhorn, een natuurgetrouwe optisch- mechanische voorstelling van het noorder licht boven de Poolstreken, van een gedeeltelijke ringvormige en totale zons verduistering, van een zonop- en onder gang op de maan, enz. Als wij zeggen, dat in totaal meer dan 100 lichtbeelden worden vertoond, zal men begrijpen, dat deze alleen reeds de moeite vair een be zoek waard zijn. Daarenboven is de heer Geerling een onderhoudend spreker, luis tert u maar: „Alg. Handelsblad": Door deze onder houdende en boeiende voordracht heeft de Heer Geerling zijn aandachtige toe hoorders mee weten te nemen naar die wonderlijke wereld „Het Volk": Wel zijn reeds meer soort gelijke voordrachten gehouden, maar zeker waren er slechts weinigen zoo duidelijk voor leeken als deze voorstelling. „Prov. Overijsselsche- en Zwolsche Crt.: De lezing van den Heer Geerling was tegelijkertijd bij uitstek populair en bij uitstek wetenschappelijk, en wat ze op vele populair-wetenschappelijke lezingen voorhad was nog(dit, dat ze niet alleen ons weten vermeerderde, maar ook ons innerlijk leven verrijkte. Men kan reeds thans voor deze lezing kaarten krijgen, waarvan de prijs 40 cents is (voor kinderen beneden 16 jaar 25 cents). De lezing heeft plaats Vrijdag 6 Februari a.s. in Casino. A. V. O. C. G. Naar in de advertentie in dit blad ver meld staat zal door de Ohr. Apol. Vereeni ging alhier Maandag a.a optreden Dr. P. Stetinga Azn. van Amsterdam. Het plan is geweest dat Prof. Buitendijk van de Vrije Universiteit zou spreken over „Bet verschil in zielsleven van mensoh en dier" en daarna Dr. Stegenga over „De mensch en Gods geslacht". Doordat Prof. Buitendijk hoogleeraar in Groningen ge worden is, was het onmogelijk aan dit plan gevolg te geiven. Nu zal dr. 8. het ln de advertentie vermelde onderwerk be handelen. Dr. Stetinga heeft in Amster dam op velerlei wijze steeds aanraking gehad met personen van verschillende overtuiging en dat hij hierin leefde en studeerde is wel gebleken uit zijn proef schrift over „Twijfel", waarop hij promo veerde. Blrglt Engell. (Laatste abonnementsconcert.) Betreffende het optreden van boven genoemde schitterende zangeres, niet ten onrechte „de Deensohe Nachtegaal" ge noemd, zij nog vermeld, dat als aooora- pagnateur zal optreden Louis Schnitzler, die als een onzer beste begeleiders bekend staat en regelmatig met de grootste der grooten optreedt. Uit de enthousiaste pers, die Birgit Engell zeer genegen is, zij nog vermeld, dat de bekende ,Bandelsblad"-verslagge- ver Herman Rutters, betreffende haar op treden onlangs met Mengelberg in de 2e symphonie van Mahler, getuigde nimmer een zoo ten volle voor de zware taak haar opgelegd, /berekende glansrijke stem gehoord te hebben. Uit den aard der zaak blijft, bulten abon nement, de entrée gehandhaafd op 2.60 (inbegrip rechten), terwijl diverse scholie ren tot den leeftijd van 18 jaar wederom speciale kaarten 1.26 (alles inbegres pen) kunnen erlangen uitsluitend bij het comité-lid A. J. Lee wens, Prins Hendrik laan 11. Zie voor verdere verkoop en plaatsbe spreking bij den heer Kokelaar de an nonce ln dit blad. Het ComJté vleit z^ch geslaagd te zijn, mede door tussohenkomst van Dr. G. de Koos te den Haag, op elk harer abonne- mentsoonoerten wel zeer bijzondere artis- ten te hebben geëngageerd en hoopt het volgend seizoen, in het belang der Hel- dersohe muziekminnaars, zijn taak we derom met ambitie te hervatten. Gezelschap Louis de Vries. Heyermans' „Ghetto". Weer zal één van Heijermans' mooiste werken voor het voetlicht worden gebracht -6 Januari een tournée door NedBand en Belg.6 met „Ghetto" van Heijermans. Hij leeft een uitnemend, prachtvol gezelschap, waarvan, behalve hijzelf, deel uitmaken: *rm.' n ^(?ervan Henriëtte van Kuajk, Sophie de Vries—de Boer, Vincent Berghegge, Jan Lamers en H. K. Teune. De hoofdrol is in handen van onzen grooten acteur Louis de Vries, dikwijls genoemd: „de tweede Bouwmeester". De opvoering van het aangrijpende tooneelspel „Ghetto" van onzen grooten auteur Herman Heijer mans, op Donderdag a.s., zal die van „AL lerzielen", wat snel aangaat, nog overtref fen. En, gezien de tijdsomstandigheden, zijn de entréeprijzen voor dezen buitenge wonen tooneelavond bijzonder laag gesteld. Men raadplege daarvoor de advertenties en groote biljetten. Uit het PoHtle-rapporl Waar wordt oprechter trouw.... In den nacht van Donderdag op Vrijdag vervoegde zich aan het Hoofdbureau een vrouw, die de hulp van de politie inriep. Zij was, nadat zij door haar echtgenoot was mishandeld, met een kindje van vijf maanden de straat opgejaagd en durfde niet meer naar haar woning terug. De vrouw en het kindje, voor wie geen logement meer te vinden was, werd in het bureau onderdak verleend. Zij vertrokken 's morgeus met den eersten trein naar familie. AMSTERDAMSCKE BRIEVEN. GEMENGD NIEUWS. Benzine-petroleum. Bij het laten vallen van een brandend petroleumtoestel in de keuken van de 2de verdieping van het perceel Lange Hout straat 36 te Amsterdam door de bewoonster van die verdieping, Mej. Kool, sloeg de vlam in het toesteL Spoedig stond de geheele keuken in brand, en vonden de vlammen een weg door de geheele verdieping en tast ten ze ook de derde verdieping aan, bewoond door het gezin M. Polak. De bewoner van de 2de verdieping, Ph. Kool, heeft met groote moeite zijn gezin in veiligheid ge bracht. J. Polkk heeft met levensgevaar een klein kind' van de derde verdieping gered. Toen de brandweer kwam, hadden de vlammen ook reeds den zolder aangetast. Met 6 stralen öp een motorspuit en de Vechtleiding werd het vuur bestreden. Men kon echter niet verhinderen, dat de twee verdiepingen en de zolder uitbrandden. De brandweer was nog bezig met het blus- schingswerk, toenhaar bericht werd, dat ook op nummer 24b een petroleumtoestel in brantk was gevlogen. 'Hier gelukte het den bewoners het vuur in den aanvang te stuiten. Hetzelfde herhaalde zich daarna in nummer 24c. Daar brandde een deel van de kamer uit. En nog eens brak brand uit in perceel Korte Houtstraat 26, waar weinig schade werd aangericht. Deze reeks van gelijksoortige ongevallen bracht de politie er toe een onderzoek in te stellen, waarbij .bleek, dat de petroleum ver mengd was met benzine. Het mengsel was afkomstig van een handelaar in de Lange Houtstraat, die, geheel te 'goeder trouw een vat petroleum en een vat benzine in zijn reservoir dooreen gemengd had. De oorzaak hiervan lag bij een fout van den groot handel, die bij vergissing een vat benzine in plaats van een vat petroleum geleverd had. Tijdens het onderzoek braken nog twee brandjes in de omgeving uit, en wel in de Lange Houtstraat 50 en op het Waterioo- plein 100. Ook hier liep het gelukkig goed af. De poEtie heeft aanstonds maatregelen genomen enj een waarschuwing in de buurt verspreid. Daardoor konden verdere bran den voorkomen worden. Kindermoord. Donderdagmiddag zijn gearresteerd het 19-jarige meisje v. B. te Eangeweg, bij Terheyden, en haar vader; ervan ver dacht, een kind, waarvan zij was beval len, in een privaatput te hebben verdron ken, en de vader, haar daarbij behulp zaam te zijn geweest De aangehoudene heeft bekend, reeds eerder, en wel in Februari 1924, met behulp van haar vader een pasgeboren kind van het leven te hebben beroofd. De vader ont kent tot nu toe alle medewerking tot het plegen van de misdrijven. Zonderlinge manleren. „Onder collega's". Een paar tandartsen uit „Duinoord" kregen dezer dagen een brief van een voorname Haagsche dame uit de Jan van Nassaustraat om zioh 's avonds te haren huize te vervoegen met een goed gebit Verdere bijzonderheden in den brief en het feit dat gevraagd werd om de komst van beide tandartsen deden dezen arg waan koesteren: zij stelden zich dan ook met de recherche in verbinding. Des avonds vervoegden zij zich echter aan het opgegeven adres in de Jan van Nassaustraat, terwijl de politie in alle stilte de straat bewaakte. De bewuste dame in den brief genoemd bleek van niets te weten; men ging dus onverrichter zake terug. Een inspecteur van de recherche had evenwel niet ver van de woning op een donker plekje een verdacht uitziend in dividu zien staan. Hij hield den man aan en vroeg hem, wat hij daar deed. „Ik kijk naar de lucht", was het ant woord! Dan zal je in de duisternis niet veel zien, antwoordde de inspecteur. Den man werd daarop verzocht mee te gaan naar 't bureau van politie. Hier ont popte hij zich, niet als een beruoht indi vidu, zooals men eerst geloofde, maar als.... een tandarts! Bij stukjes en beetje bekende hij de schrijver van den brief te sijn; hij vertel- Er staan, na de oorlogsjaren, nog altijd veel dingen op hun kop. Al zijn de ergste O.W.-afwijkingen, in den vorm van brutale uitspattingen van plotsehng rijk geworden ketting-handelaars dan ook min of meer van de baan, al komen reactie-verschijnselen als Hadt-je-me-maar-verkiezingen niet meer voor, toch leven we in veel opzichten nog altijd in een „omgekeerde wereld". Een typisch voorbeeld daarvan deed zich dezer dagen in de wereld der middenstanders, meer speciaal in die der winkeliers op. Vroeger, lange jaren terug, was de gezeten winkeher de leste maatjes met overheid en poEtie. Hun wegen gingen meermalen parallel. Waren er in de stad communistische, socialistische rof andersoortige beroeringen, dan werd de vriendschaps-band „winkeEer-poEtie" nauw toegehaald: de ééne spijkerde, ter bescher ming van have en goed, zware planken voor zijn spiegelruiten, de ander patrouilleerde, ijverig voor de bedreigde zaken en de dege lijke middenstander, die al evenzeer als zijn vriend de poUtie-man een broertje dood had aan verstoringen der orde, reikte met een vriendelijken blik van verstandhouding me nig extra-fijne sigaar aan de dienaren van den heiligen Hermandad over. Het was in derdaad een hechte bond tegen gepleegd verzet, al dan niet in georganiseerden vorm. Maar nu staat, in dezen, de wereld op z'n kop en werden deze aartsvaderlijke, goedmoe dige verhoudingen leelijk door elkaar ge gooid. De politie verfoor een trouwe bond genoot en staat er thans alleen voor om het min of meer vast-georganiseerde verzet van publiek en winkelier samen te weerstaan en te breken. Naar men weet werd met ingang van 1 Ja nuari jJ. de 8 uur-winkelsluiting weer ln al haar gestrengheid van kracht; de taUooze avondverkoop-vergunningen werden op dien datum allen ingetrokken. Hevige oppositie onder een aantal winkeliers, die zich tenslotte onder een „comité van actie" organisatorisch gingen verzetten! Zij besloten, wat er ook gebeuren (mocht, hun zaken tóch na slui tingstijd open te houden. En een groot deel van 't publiek, dat gaarne 's avonds zijn ha- ringtje, zijn broodje met vleesch, zijn vrucht je bleef koopen, werkte deze „revolutiopnaire actie" in de hand en bleef met een Jekker, we doen '.t töch" het verboden terrein voor de toonbank betreden. Gevolg: politie-dubbel- posten voor verscheidene winkeldeuren en stroomen processen-verbaal. De omgekeerde wereld! Vroeger: dichtgespijkerde winkels, die door een deel van het (revolutionnaire) pu bliek dreigden te worden opengebroken, wat de poEtie evenwel trachtte te beletten; thans: officieel-„dichte" winkels, die door de (revo lutionnaire) winkeliers worden open gehou den tegen het verlangen der orde-bewaar ders in. Een'gemeenteraadsbesluit moet, hoezeer men ook tegen de strekking gekant moge zijn, nu eenmaal worden uitgevoerd. Wet en orde moeten er nu eenmaal zijn. Geen die dit hartgrondiger onderschreven, tot nu toe, dan de nijvere, aan geregelde toestanden ge hechte leden van onzen handeldrijvenden middenstand. Géén, die zoo 't land hadden aan revolutionnaire acties en aan min of meer massaal verzet. Nu gaat een deel van hen zichzelf aan dergelijke acties en aan een der gelijk verzet te buiten. Het kan inderdaad verkeeren! Maarlang ral H wel niet duren. De heele zaak gaat daarvoor teveel in tegen den vrede- en rustEevenden aard dezer categorie medeburgers in. Als de eerste von nissen los komen en gevoeüge boetes wor den uitgedeeld, zullen deze gelegénheids- revolutionnairen wel spoedig inbinden 1 Toegegeven moet wordeh, dat het, voor den middenstand, wel een tijd is om geprik keld te zijn en op achterste beenen te gaan staan. De melkvoordracht, die zoo lang al als oen dreigende zondvloed van gemeentelijke bemoeiing boven zijn hoofd hing en die, in haar voortdurende dreiging irriteerend werk te, heeft thans het acute stadium van behan deling in den Raad bereikt. En op dit aller laatste oogenbhk, nu die zondvloed nog maar door een sluisje, de stemming op het Prin senhof, wordt tegengehouden, laaide het al zoo lang smeulende protest-vuurtje nog eens in één felle krachtige vlam op en bracht daarmede den. geheelen middenstand in ex tra beroering. In een opgepakt-voEe verga dering in BeEevue heeft al wat anti-gemeen- te-melkbedrijf was, nog eens, voor dat de edelachtbaren in de melk gingen duiken, een heftig „dat nooit" doen weerkEnken en lui de toejuichingen doen opgaan tot hen, die, gelijk prof. Sjoüema, op wetenschappelijke gronden de gevaren van een gecentraliseer- de pasteurisatie (zooals het gemeentelijk be drijf zou invoeren) aantoonden. Moest men deze protesteerende, al dan niet wetenschap pelijke mannen gelooven, de aanneming van de melkvoordracht zou niet veel minder dan een moord beteekenen, bedreven op onze baby's, kinderen en zieken. De wetenschap is een schoone raak; 't is aEeen maar jammer, dat als poUtleke, econo mische en andere hartstochten in het spel komen, ook zij geen rotsvaste.... neutrale zekerheid biedt! Wat de een in dergelijke omstandigheden, vanuit een wetenschappe lijk standpunt bezien een moord noemt, noemt de ander vanuit hetzelfde standpunt gezien eenweldaad! Intusschen zit onze Raad dan nu, terwijl ik dit schrijf, dik in de melk. Er waren, door middel van enkele moties, eerst nog en kele uitstelpogingen gedaan. Maar die wer den, gelukkig, schielijk weg-gestemd. Aan de nu reeds enkele jaren, durende zondvloed- dreiging moest nu maar eens een eind ko men, redeneerde men terecht. Beter een (hetzij gelukkig of ongelukkig) feit, dan een zenuw-prikkelende onzekerheid. Tot nu toe zijn voornamelijk de tegenstan ders aan het woord geweest. Natuurlijk werd in de eerste plaats het bekend» rapport Kleinveld onder de loupe genomen en deze gemeentelijke accountant heeft, om te be ginnen heel wat moeten hooren. De heer Abrahams verweet dezen adviseur, dat hij zijn „onder-adviseurs", die hem gegevens verstrekten, slecht gekozen had' en hij noem de het rapport „slordig werk"; de heer Bois- sevain zeide, dat indien dergelijk werk als dit rapport in de zakenwereld voorkomt, het gekwalificeerd wordt met een term, die hij in den Raad maar niet eens zou uitspreken. Natuurlijk werd er 'ook met nadruk op ge wezen hoezeer de toestand sinds de laatste jaren, na het inwerking treden der Waren wet, verbeterd is. De samenstelling der con sumptie-melk Eet in de jaren *20 en *21 nog veel te wenschen over, maar sindsdien heb ben Rechter en Keuringsdienst veel verbete ring gebracht, En ziet dan ook, werd er ver der hij gezegd, wat de particuliere onderne mingen, niettegenstaande het voortdurend boven hun hoofd hangend fatum van een gemeentelijke exploitatie, ln de laatste jaren niet tot stand hebben gebracht aan hygiëni sche en andere verbeteringen! Geef hun nog enkele jaren,echter zonder die dreiging, vrij spel en je zult eens zien hoe nabij het ideaal onzer gemeentelijke melk-voorzle- ning komt! Een redeneering waartegen niets te zeggen valt, behalve.dat het woordje .niettegenstaande" een beetje onzeker aan doet!Men kan het door „tengevolge Een andere opposant, de heer Jansen van het Middenstandsblok, kwam verder nog met een uiterst democratische motie, aandragen. Hij wilde de melkvoordracht dan töch nog maar voor een jaar uitstellen, opdat de be volking zich bij een volksstemming zou kun nen uitspreken of ze voor of tegen een Ge meentelijk Melkbedrijf is. Een soort „plaat selijke keuze" voor de melk. Melk schijnt een zachtaardig product; zij, die, gaat het om de jenever, heftige bestrij ders van het plaatselijke keuze-principe wa ren (en daartoe»behoorde ook, krachtens zijn pohtieke overtuiging, de heer Jansen) wor den, onder de kakneerende werking van de blanke melk, soms blijkbaar ineens tot dit principe bekeerd. En toch, staat dit blanke, schijnbaar kal- meerende goedje voor de gemeentelijke slui zen als een opkomenden zondvloed, dan wekt het angst en onrust, strijd en nijdWe zitten nu midden-in het krakeel tusschen de sluiswachters, die „open" en „dicht" door elkaar schreeuwen. Wie zal 't winnen? Het zal waarschijnlijk van één stem, die, „open" of „dicht", „voor" of „tegen" zegt, afhangen. We wachten in spanning. INGEZONDEN. Helder, 26 Jan. 1926. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U onderstaand artikel ln de Heldersche Courant d.d. 29 Januari op te nemen. Bij voorbaat m|jn welgemeenden dank. Hoogachtend, Voor de Pia, groep Helder, P. J. DUNK. Wederom richt de Pia een oproep tot alle werkelijke idealisten, van welken stand of richting ook, maar in het bijzonder tot alle jongeren, om, bezield door hun Idealen een betere samenleving te vormen. Op U, jongeren, en gij, die ouderen zljt naar de jaren gerekend, maar jongeren van hart, op U wacht de wereld1. De oorlog werd geëindigd, de uiterlijke vrede gesloten. Doch haat woekert voort in de harten. Zoo velen roepen om vrede voor de toe komst. Maar ware vrede zal eerst dan gloren, wanneer wij menschen, als deelen der sa menleving, innerlijk dien vrede kunnen dragen. Wanneer wij zuEen komen tot het besef, dat we als menschen geroepen zijn onze medemenschen in Eefde te dienen. Want Eefde, de ware broederzin, is het, die onze samenleving van noode is. Tot hen, die erkennen deze eerste ver- eischte tot het vormen van een betere sa menleving, richt zich de Pia. Haar beginselverklaring luidt: „Inplaats van ons te laten meesleepen door den verkeerden sleur en te laten ver lammen door gewoonte, wLlen wij onszelf blijven, waar we ons ook bevinden, en steeds blijven streven, naar de volgend» idealen te leven: 1. WJj willen de menschheid dienen, In- plaats van eigen eer en voordeel na te jagen. 2. WJj willen onze lagere natuur beheer- schen, inplaats van haar onbeteugeld te laten. 8. Wij willen de Innerlijke werkelijkheid der dingen onderscheiden van hun uiter lijke schijn. 4. Met alle gelijkgezinden willen wij in eenheid samenwerken om, bezield door deze idealen, een betere samenleving te vormen, en we zuEen ons hierbij door geen uiterlijke verschillen laten verdeelen." Gelijk in dit blad is aangekondigd, zal de heer Piet van Stam a.s. Maandagavond, den 2en Februari, in „BeEevue" een lezing houden. Het onderwerp luidt: Pia en Pia ge dachten. de tevens ook aan andere oollega's der gelijke misleidende brieven te hebben ge schreven. Daar de aangehouden tandarts z]jn praktijk in de omgeving der genoemde twee tandartsen heeft, vermoedt men, dat broodnijd achter deze historie zit. Over de motieven van zijn daad wilde hij zich niet uitlaten. Met een geduchten uitbrander is de tandarts weer vrijgelaten, daar er geen termen tot strafvervolging aanwezig wa ren. (Telegr.) De moord aan den Wolfshoek te Rotterdam. A. S., 49 jaar, schipper, gedetineerd wegens moord op zijn vrouw Catharina de Groot, gepleegd in den nacht van 16 op 17 Augustus, werd veroordeeld tot 8 jaar ge vangenisstraf, overeenkomstig den eisch. Valscho munters. De Haagsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaken betreffende het vervaar digen en uitgeven van valsche bankbiljetten van 40 en 25. Veroordeeld werden de 30-jarige teeke naar, wegens vaischheid in geschrifte in voor omloop bestemd credietpapier, en de 39- jarige schoenmaker, wegens medepüchtig- heid aan dat misdrijf, ieder tot twee jaren gevangenisstraf. De andere, schoenmaker in Den Haag, een knecht van den tweeden be klaagde, werd wegens heling (deelen ln de opbrengst van de valsche bankbiljetten) tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld en de vrouw van den tweeden bekL, aan wie het uitgeven van valsche bankbiljetten was ten laste gelegd, werd ontslagen van rechtsver volging. Auto ln de sloot Drie kasteleins zijn met hun auto ln vliegende vaart te Hoek van Holland in een sloot gereden. Een wiens naam nog onbekend is, werd eruit geworpen en is daarop gevlucht De tweede A. Holstein uit Naaldwijk, is ongedeerd uit de sloot gehaald, doch de derde Joh. Boonekamp, wonende Pletterijkade 27, Den Haag, bleef in den modder steken. Nadat men hem eruit had gehaald is een geneesheer met drie leden van Eerste Hulp bij On gelukken anderhalf uur bezig geweest om te trachten de levensgeesten weder op te weeken doch zonder resultaat. De politie heeft beslag op de auto gelegd. Holstein is aangehouden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht Bi den morgen van 31 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 774.1 te Lyon. Laagste stand 728.4 te Kinn. Verwachting: Stormachtige tot krachtige Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaarbewolkt tot be trokken met tijdelijke opklaring, waar- eohünlijk regenbuien, iets kouds;. ZONDAG 1 FEBRUAR11925, A. DE LEEUW-SIOMPEDISSEL, Emmastraat 67. GEVRAAGD oe 'i de Vries maakt vanaf De protest eerende Middenstand. De melk-zondvloed. De sluizen open of dicht? van" vervangen, met evenveel kans om de waarheid te zeggen. En dan komt de con clusie wel min of meer op losse schroeven te staan. Het past den eenvoudigen geschied schrijver dezer melk-historie echter niet zich in dezen, tusschen het „niettegenstaande", en het „ten gevolge van" partij te stellen. Practisch-Idealisten-Associatie (Pia). Getrouwd C. KRIGEÉ en T. MALLER, die, mede namens wederzijdsche Familie, hartelijk dank zeggen voor de zeer vele bl|jken van belang stelling b|j hun huwel|jk onder vonden. Helder, 29 Jan. 1925. Z0NDAQ, v.m 10 uur: Os. J. J. KUIJPER, van Amsterdam. '•Avonds half zest Da. Q. C. SCHELLENBERG, van Coeksdorp. Da Bijbellezing van Dt. RAABE, zal niet 2, doch O Februari ge houden worden. KINOERKERK In de Sehool m.d. Bijbel. op in het Clublokaal van den Heer VAN LEIJEN, Zuidstraat, voor leden van „H. R. C." (met Dames). Aanvang 8 uur. HET BESTUUR. Hiermede bericht onderge- teekeude, dat z|j de Zaak in TABAK, SIGAREN en SIGARETTEN van den Heer VEENSTRA heeft overgenomen. Hopende door nette en goede bediening een ieders gunst waardig te mogen worden. Beleefd aanbevelend, KINDERJUFFROUW. Biedt zich aan beschaafde Kinderjuffrouw, v. g. g. v. Ook genegen lichte huiselijke bezig heden te verrichten. Brieven onder Nr. 908, Bureau van dit blau. Biedt zich aan net Burger meisje, voor dag en nacht. Brieven onder Nr. 910, Bureau vaa dit blad.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 7