GEMENGD NIEUWS „BELLEVUE". overwoog, dat een verlies van 76 niet is vastgesteld, zoodat de N. V. niet van rechtswege ontbonden ls geweest, en voorts, dat wanneer iemand met de N. V. heeft gecontraoteerd, hij daaraan ook ge bonden is. De vordering werd derhalve met een rente van 0 toegewezen, uitvoerbaar bij voorraad. Uit den Amsterdamsehen Baad. Bfl de voortgezette behandeling van het voorstel betreffende de invoering van een Gemeentelijk melkmonopolie te Amster dam werd gisteren van communistische zijde een ernstige beschuldiging geuit tegen het soo.-dem raadslid Overst Laatstgenoemd raadslid, die bezoldigd bestuurder is van den Centralen Bond van Transportarbeiders, zou in laatsgenoemde qualiteit onlangs leden voor zijn organi satie hebben geworven met misbruik van zijn publieke functie. En wel door aan arbeiders van de expediteurs firma Puls voor te houden, dat hij wel zou zorgen, dat deze firma van de gemeente opdrachten kreeg, wanneer de arbeiders zich als oon- tribueerende leden van den Oentralen Bond' wilden opgeven. Ter adstructie van zijn bewering las de heer Lisser een verklaring voor van drie arbeiders van de firma Puls, namelijk dat zij in een bijeenkomst het bedoelde aanbod hadden ontvangen; volgens het schriftelijke stuk had het betrekking op het vervoer van meel, maar mondeling vdègde de heer Lisser er aan toe, dat ook het vervoer van eventueele gemeente-melk zou zijn toegezegd, voor zoover het den invloed van den heer Overst betrof. De beschuldiging liep uit op een voorstel om een ocxminissie van onderzoek in te stel len en de beslissing over de melkvoor- dracht, hangende dti onderzoek, aan te houden. Alleen het voorstel tot benoeming van een commissie van onderzoek werd aan genomen. Zij zal bestaan uit 8 raadsleden. Middelen tegen ziekten. 's-Gravenhage, 8 Pebr. Een wetsont werp is ingediend, houdende bepalingen omtrent het met openlijke aanprijzing in het verkeer brengen van middelen tegen ziekten. Naar in de Memorie van Toelichting wordt opgemerkt, heeft men zich gedu rende de laatste tientallen van jaren meer en meer toegelegd op het bereiden van geneesmiddelen in het groot, terwijl, naar gezegd wordt, zeer veel wordt aan geboden en bij reclame aangeprezen alp geneesmiddelen, wat ten deele waardeloos, anderdeels schadelijk is of schadelijk kan zijn, wanneer bet onoordeelkundig wordt gebruikt. Het nu aangeboden ontwerp beoogt een preventief toezicht te stellen op de mid delen, die met openlijke aanprijzing in het verkeer worden gebracht. Voordat het publiek aan een gevaar zou kunnen worden blootgesteld, wil de regeering de gelegenheid hebben het middel te onder zoeken, om naar gelang van den uitslag van dat onderzoek- het met openlijke aanprijzing in het verkeer brengen van het artikel al dan niet te verbieden. Daarentegen zal volgens het ontwerp het preventief toezicht zich niet uitstrek ken over middelen, die zonder aanprijzing in het verkeer worden gebracht omdat die middelen niet worden aangedrongen en het gebruik daarvan alleen van hun deugdelijkheid afhankelijk zal zijn. Het preventief toezicht wordt volgens het ontwerp als verkregen: Niemand mag eenlg middel met open lijke aanprijzing in het verkeer brengen, zonder vooraf aan den minister van Arbeid de noodige inlichtingen omtrent dat middel en de te maken reclame te hebben gegeven. Daar geheimhouding aan de met het onderzoek te belasten personen is opge legd, behoeft vrees voor het bekend worden van het fabrieksgeheim niet te bestaan. De Minister laat een onderzoek naar het middel instellen; de belang hebbende wordt in de gelegenheid gesteld zün bezwaren tegen eventueel op te leggen voorwaarden in te brengen. Nadat zekere termijn, gewoonlijk zes maanden, ver streken is, mag het middel met openlijke aanprijzing in het verkeer worden ge bracht, indien de Minister geen verbod heeft gegeven en onder gehoudenheid de voorwaarden, die de Minister eventueel gesteld heeft, in acht te nemen. Strafbepalingen moeten, naar het ont werp verder zegt, de naleving van deze voorschriften verzekeren. De maximum straf, welke gesteld wordt is: hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste f 6000, al dan niet met verbeurdverklaring van de middelen met "betrekking tot welke de overtreding is begaan. Voor openlijke aanprijzing zijn twee criteria gesteld. De strekking van het schriftuur moet kennelijk zijn en Indruk wekken, dat het middel dienstig kan zijn tot genezing enz. Aangezien dit ook van wetenschappelijke verhandelingen gszegd kan worden, moet er een tweede criterium naast gesteld worden; n.1. de kennelijke bedoeling tot koop te wekken. W. H. Vliegen nog voorzitter der SJD.AJP. In 1826 de nieuwe verkiezingen. Zaterdag vergaderde, naar „Het Volk" meldt, het PartijK :ur van de SJXAJP. Op voorstel van de redactie der „Soc. Gids" werd in»de vaoature-Heijermana de heer J. F. Ankersmit benoemd. Besloten werd o.m. dat door het Partij bestuur het Congres zal worden verzooht, den heer W. EL Vliegen uit te noodigen het voorzitterschap der SD.A.P. tot aan het congres in 1926 te blijven vervullen, en hem in afwijking van art 81 der statu ten machtiging te verleenen buiten Am sterdam woonachtig te zijn. x Voorts zal het congres worden verzooht het Paxtijbestuur maohtiging te verleenen om het eventueel al of niet benoemen van een tweeden hoofdredacteur van „Het Volk" aan te houden, zulks, omdat het Partijbestuur het ongewenaoht aoht dat in deze kwestie op overhaaste wijze wordt voorzien. N. V. De Hanzebank. Gemeld wordt, dat het in de bedoeling van de directie der Hanzebank ligt om indien de bij de rechtbank ingediende aanvraag om surséance van betaling teruggenomen zou kunnen worden met alle crediteuren in overleg te treden over de voordeeligst mogelijke afwikkeling van zaken. Dit overleg zou eerst plaatselijk kunnen geschieden en wel in de 166 ge meenten, waar de Bank vertegenwoordigd is of is geweqst. Een nadere algemeene vergadering met crediteuren ware dan te houden vermoedelijk te Leiden in welke bijeenkomst de kleine gemeenten door tenminste één, de grootere gemeenten door drie en de grootste gemeenten door vijf van de gezameulijke crediteuren uit iedere plaats vertegenwoordigd kui ei zijn. Deze vergadering zou dan een com missie van b.v. 9 personen dienen t< benoemen, die met de bankdirectie, ter zijde gestaan door de rechtskundige en flnancieele adviseurs der bank, de liqui datie langs minnelijken weg zou hebben af te wikkelen. Men Btelt zich voor, dat zulks zou kunnen geschieden van één kantoor uit, hetgeen een groot voordeel zou opleveren (in dit verband wordt in herinnering gebracht, dat de Indertijd aan de Hanzebank te 's-Hertegenbosoh verleende sursóanoe van betaling, waarop toch een faillissement volgde, over 8 4 maanden een extra uitgave van pl.m. f 100.000 vorderde). Bij de boveriaangegeven minnelijke schikking kan de geldelijke voldoening van crediteuren pondspondsgewijze plaats hebben. v u ti r_ /-i huwelijk niet met kinderen werd geze- AU'd-Hohaudsche Credletvereeniglng. gend, heeft een pas bevallen vrouw we- De rechtbank beeft vandaag uitspraak ten over te halen, haar baby. aan haar af ;;tdean nza-..e vordering van ouratoren te staan. Ze heeft geruimen tijd zwanger i i het fr'üii'isem'-ut der Zuld-Hollandaohe schap voorgewend, daarna een bevalling r«)dietvereeuiging op de leden tot vol- geënsoeneerd en de baby, die reeds in de storting vnn de sandeelen. De reohtbank registers van den burgerlijken stand was Ingezonden Mededeellng. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moesten eenige ingezonden stukken, w. o. van den heer P. betreffende de te houden tentoonstel ling en van den heer T. voorzitter H. R. C. tot het volgend nummer blijven liggen. Een postwissel-vervalscher. De politie te Amsterdam heeft aange houden een 29-jarig monteur. De man had aan een der hulppostkantoren een postwissel, welke een bedrag van f 10 vermeldde, ter inning aangeboden. Hij kreeg het geld uitbetaald. Nadat hij weg was, bemerkte de dienstdoende ambtenaar, dat het bedrag in letters was veranderd van „een" in „tien". Aan het bedrag in cijfers was een „nul" toegevoegd. Onmiddellijk werd aangifte gedaan bij de politie, die er spoedig in slaagde (jen schuldige te arresteeren. Na de aanhou ding, bleek het dat de man nog in het bezit was van twee postwissels, voor ver zending gereed, aan hemzelf geadres seerd. Op beide stukken was een bedrag van één gulden ingevuld. Hieruit valt af te leiden, dat de monteur een speciaal werk maakte van deze wijze van ver^alsching. De politie heeft trou wens al*eerder aangiften gehad van andere bijkantoren, zoodat zij een goeden slag schijnt te hebben geslagen. De man gaf de postwissels vermoedelijk nu eens hier dan weer daar af. Het laatste was Ouderkerk aan de beurt Malversaties bij het voormalige bureau van den rijksbouwmeester ivoor de onderwijsgebouwen. Gisteren heeft in hooger beroep terecht festaan de gewezen rijksbouwmeester J. W. V. in den Haag, thans gedetineerd, die door de Haagsche rechtbank wegens oplichting (het bewegen van den minister van onderwijs tot bet aangaan van een schuld in verband met de levering van tufsteen door de Tras-Industrie te Coblenz) en wegens valschheid in geschrifte met betrekking tot het opmaken van een declaratie, is veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden gevangenis, met aftrek van de voorloopige hechtenis, terwijl hij is vrij gesproken van het hem mede ten laste gelegde aannemen als ambtenaar van een fift, in verband met bet gebeurde met het affa-terrein te Delft. Zoowel de bekl. als het O.M. bij de rechtbank, dat 4 jaar gevangenisstraf had geëischt, was van het vonnis in hooger beroep gekomen. Het bof eischte tegen bekl. 2'/» jaar gevangenisstraf. Tusschen de raderen. Maandag moest aan de Scheepsaloope- rij van de firma Rijsdijk aan de Poorters haven te Maassluis een 19-jarige werk man een kleine herstelling aan een ma chine verrichten. De machine was stop gezet, maar nog voordat het herstellings werk was afgeloopen, werd de electrische stroom ingeschakeld en begon de ma chine te draaien. De werkman kwam tus schen de raderen te vallen en werd zwaar verminkt Hij was onmiddellijk dood. Een auto gevonden. Zondagmorgen in de vroegte ls op den weg LangewegZevenbergen in een sloot een luxe-auto gevonden; door den val bleek de auto ernstig besohadigd te. Daar geen bestuurder of eigenaar aanwezig was, is de auto door de rijkspolitie in be slag genomen. Verduistering van staat In het huis van bewaring te Rotterdam is dezer dagen in bewaring gesteld een vrouw van een zeekapitein, wegens het plegen van het zeer zelden voorkomende misdrijf van verduistering van staat De vrouw, wie het ter harte ging, dat haar huwelijk niet met kinderen ingeschreven, nogmaals laten aangeven. Het bedrog werd ontdekt, en de arme „moeder", die haar verlangen naar een kind op zoo vreemde wijze heeft geuit, is daarna aangehouden. De Apohtro-zaafc De rechtbank te Zutphen sprak vrij den 82-jarigen reiziger O. Kraak te Den Haag, beschuldigd van het opmaken van een valsche quitantie van 82.600 in de bekende Apoldo-zaak. Het Openbaar Ministerie had een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voor loopige heohtenis geëischt Ontploffing. Een ontploffing te Dillingen in de Dil- linger Hiltte herinnert in vele opzichten aan de ramp van drie jaar geleden in de ammoniak-fabriek te Oppau. Ook hier zijn n.1. ammoniak-zouten, die als meststof dienen ontploft en wel met zulk een kracht dat een deel van de fabriek is ver woest Er zijn vijf arbeiders gedood; het aantal gewonden is ongeveer 40. Het wordt wel tijd dat voor de fabricage van stikstofhouden meststoffen, die groot gevaar blijkt op te leveren, strenge voor schriften worden uitgevaardigd. Voor de ramp te Oppau wist men in het geheel niet dat deze ammoniakzouten ontplofbaar waren. Is dat ndien soms weer in het ver geetboek geraakt? Het gezinsdrama te Amsterdam. Omtrent het gezinsdrama te Amsterdam wordt nog het volgende gemeld: v. D. heeft verklaard dat hij een onge lukkig huwelijksleven had, voornamelijk doordat hij de laatste paar jaren geen werk kon vinden in het hótel- en restau rantbedrijf, waarin hij altijd had gewerkt. Donderdagavond was er weer oneenigheid zijn vrouw gaf hem een paar klappen en toen heeft hij haar in de achterkamer bij de keel gegrepen en tegen den grond gedrukt. Hij dacht toen dat zij bewusteloos was; het bleek echter dat hij haar had gewurgd. Hij heeft toen het lijk op het bed in de voorkamer gelegd. Vrijdag morgen is het zeven-jarig dochtertje, Louise, naar school gegaanzij had geen vermoeden wat er gebeurd was. I Het twee-jarig meisje, Magdalena, bleef in de achterkamer bij den vader spelen. Laat in den middag is hij met de beide kinderen de deur uitgegaan. Hij heeft toen eenige café's bezocht en is 's avonds door de politie wegens openbare dronken schap gearresteerd. De kinderen zijn toen bij buren geweest. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is hij weer vrij ge laten. Toen hij thuis kwam heeft hij een poging gedaan om zichzelf en beide kin deren van het leven te berooven door gasverstikking. Hij zette de gaskraan open, maar er kwam niet voldoende gas in het vertrek. De beide kinderen werden echter wel doezelig en hij zond daarom Zaterdagochtend tegen half 12 de zeven jarige Louise naar boven, waar zij haar slaapkamertje had. Toen ze daar was heeft hij het kussen op haar hoofd gelegd en haar met een deken gewurgd, 's Middags is hij weer uitgegaan en 's avonds heeft hij weer een poging gedaan om gasverstikking te ver oorzaken ook toen is dat mislukt. Zondag middag om 2 uur heeft hij toen ook de tweejarige Magdalena, toen zij in de keuken speelde, door wurging van het leven beroofd. Dienzelfden middag heeft hij zich den polsader willen doorsnijden er was een kleine wond ontstaan, maar hij had tenslotte niet den moed gehad, op deze wijze een eind aan zijn leven te maken. Maandag heeft hij een derde poging ge daan om door gasverstikking dén dood te vinden. Tevoren had hij twee briefjes geschreven, waarin hij afscheid nam van zijn vrouw en zijn jongste kind. Deze beide briefjes had hij op de lijken gespeld. Op het stoffelijk overschot van zijn jongste dochtertje had hjj zijn portret gelegd. Zooals men weet is ook deze laatste poging om een einde aan zijn leven te maken, mislukt Op de vraag hoe het mogelijk is ge weest, dat hij, nadat hij zijn vrouw had vermoord, ook de hand aan zijn beide kinderen heeft geslagen, heeft v. D. ge antwoord, dat hij het beter vond, dat deze beide stumperde, nu hun moeder was overleden, ook maar van deze wereld verdwenen. Valsche rijwielplaatjes. De Utreohtsche recherche heeft Zon dagavond twee mannen aangehouden, meldt het „U. D.", die zeer goed nage maakte, valsche rijwielplaatjes in omloop bracht Het onderzoek heeft uitgemaakt, ,dat de fabrikant dezer valsche plaatjes in Amsterdam woont en via verschillende tussohenpersonen deze dingen in Utrecht aan den man liet brengen. In samenwer king met de Amsterdamsche recherche werd de vervaardiger gearresteerd en naar Utrecht overgebracht Hij heeft vol ledig bekend en verklaarde als losse ar beider een extra'tje te willen verdienen. De plaatjes werden voor 1 per stuk verkocht. Het pleit niet voor het eerlijk heidsgevoel der koopers, dat zij deson danks tot koopen overgingen. Heete koffie. Te Calberg (Maastricht) is een driejarig jongetje, dat Dinsdag aan de tuit van een pot met heete koffie had gedronken, den volgenden nacht overleden. INGEZONDEN. Geachte Redactie. Verschillende inzenders hebben in uw blad hun hart gelucht over de voorstellen van het Gemeentebestuur om tot sanee ring van onze gemeenteflnanciën te ko men. Ik zal op de verschillende beschouwin gen niet ingaan, omdat zij geheel langs de kern der kwestie heengaan. Alleen H. sprak van „roekeloos wan beheer", en de heer v. d. Veer, in de zit ting van den Gemeenteraad van Dinsdag j.1., zong hetzelfde deuntje. De gezichtskring van deze heeren schijnt zich echter niet verder uit te strekken dan de vestinglinie en zijn dus niet in staat de werkelijke oorzaak te zien. Nauwelijks waren de gemeenteflnanciën van de gevolgen der oorlogsjaren her steld en op solide basis gebracht, of de drastische salarispolitiek der Rijksregee- ring deed haar verderfeljjken invloed op onze gemeenteflnanciën gelden. Bij geen enkele gemeente in Nederland is dit zoo het gevaL Vergelijkingen gaan in dit op zicht dus niet op. De begrootingen van het Rijk en de gemeenten toonen dit verschil, dat de eerste niet per sé sluitend behoeft te zijn. Eventueele tekorten kunnen door leenin gen op korten termijn (z.g. vlottende schuld) over eenige jaren worden ver deeld, waardoor de Rijksfinanciën zich geleidelijk aan de nieuwe verhoudingen kunnen aanpassen. Met de gemeentebegrooting is dit niet het geval. Hier moeten de gewone |uitgaven door gewone inkomsten worden gedekt. Vermindering van uitgaven kan, zonder in dezelfde fout te vervallen als de Rijks in zoodanigen toestand verkeert, dat het overgroote deel der bevolking de lasten, haar door het gemeentebestuur opgelegd niet meer dragen kan, nu het overgroot deel der bevolking, (waaronder niet alleen te verstaan het rijkspersoneel, maar ook de burgers) haar inkomsten zeer belangrijk ziet verlaagd, is het niet meer dan plicht van het gemeentebestuur zorg te dragen, dat de uitgaven der gemeente daarmede in overeenstemming worden gebracht en dat ook het gemeentepersoneel zijn ge deelte in de lasten te dragen krijgt. Dit is een plicht tegenover de burgerij, voor wier belangen het gemeentebestuur te waken heeft. Dat de salarissen in vergelijking met andere gemeenten nog niet op peil zouden zijn gebracht, doet hieraan niets af. De grondslag voor de huishoudelijke regeling der gemeente Helder wordt niet gevormd door andere gemeenten, maar door de gemeente Helder zelf en zeer zeker niet door een rapport, dat nooit is ingevoerd. G. SPORT. Een rijkssubsidie van een mUItaen voor de Olympische Speten. Het weekblad „De Olympiade" bevat in zijn nummer van deze week het vol gende bericht: „Naar wij vernemen, zal spoedig bij de Staten-Generaal worden ingediend een wetsontwerp, waarbij de regeering een bedrag van maximaal één mllüoen gulden aanvraagt voor subsidie aan dp Olympi sche spelen in 1928. De toekenning van de subsidie zal over een termijn van 4 jaren worden verdeeld van 1925 tot en met 1928 wordt elk jaar een post van f 260.000 uitgetrokken. Het wetsontwerp is onderteekend en zal dus verdedigd worden door minister De Visser. Het spreekt echter van zelf, dat de geheele regeering, in de eerste Dekking van een eventueel belangrijk Wjj hebben redeKn om aan te nemen, tekort kan dus slechts gevonden worden dat de Provinciaie Staten van Noord- in een verhooging der inkomsten. Aan dit feit doet niets af of het beheer in vroegere jaren „goed" of „slecht" is geweest In plaats van een ongemotiveerde kri tiek past veeleer een woord van hulde Holland en bij den Gemeenteraad van Amsterdam eveneens subsidievoorstellen zullen worden ingediend". Jaap Eden. f Jaap Eden is dood. aan het Gemeentebestuur voor de wijzeOp &i-jarigen leeftijd overleed hij te waarop het erin is geslaagd, zonder al te Haarlem. Met hem gaat een der grootste groote schade voor de verschillende be- beroemdheden op sportgebied, ooit in Ne- volkingsgroepen, den toestand meester derland gekend, heen. te blijven. Een Gemeente-werkman. Het gemeentelijk verweer. Naar aanleiding der inlichtingen van wege bevoegde zijde over het finantieel beheer der gemeente Helder, opgenomen in de »H. C.« van 31 Jan. 1925, zij het mij vergund een enkele opmerking te maken. De finantieele zelfstandigheid der ge meenten is mede hierop gebaseerd, dat iedere gemeente bevoegd is die maatrege len te nemen, welke zij in het belang harer inwoners noodig oordeelt. Welke deze maatregelen zijn, heeft het gemeentebestuur uit te maken, dat daar voor ten volle verantwoordelijk blijft De kosten dezer maatregelen mogen evenwel in geen geval de draagkracht der bewoners overtreffen. Doen zij dit toch, dan schiet het bestuur in zijn taak te kort en heeft iedere inwoner het recht dit beheer onver antwoordelijk te noemen. Voor een behoorlijke inrichting der gemeentehuishouding is dus in de eerste plaats noodig een degelijke kennis van de draagkracht der inwoners. En deze draagkracht wordt niet bepaald door het inkomen op een bepaald moment, maar door de levensvatbaarheid der bronnen, waaruit dit inkomen genoten wordt. Alleen op deze kan de toekomst gebaseerd worden. Wil men derhalye betoogen, dat de ge meente Helder in draagkracht niet achter staat bij de gemeente Alkmaar, dan dient men de waarde der bronnen te vergelijken. En doet men dit, dan zal het resultaat niet twijfelachtig zijn. Een vergelijking van het inkomen op «en gegeven moment zonder meer zegt niets en toont in casu, dat de bevoegde zijde* in dezen niet over veel inzicht beschikt. Evenmin is het duidelijk wat bewezen moet worden met de vermelding van het bedrag der belastingen in andere gemeen ten, nu niet blijkt op welk inkomen zij gebaseerd zijn, noch voor welke uitgaven zij moeten dienen. Is de bedoeling ervan aan te toonen, dat het beheer te Helder nog zoo slecht niet geweest is, dan is het beroep op Zaandam al zeer ongelukkig, gezien de alombekende vermaardheid, die deze gemeente zich wegens haar finan tieel beheer in den lande heeft weten te verwerven. Doch hoe dit ook zij, met de vraag waarom het hier gaat hebben deze ver meldingen niets te maken. De finantieele positie der gemeente Helder heeft m«n te beoordeelen voor die gemeente zelf. Wat de salarissen betreft, wordt betoogd, dat de rijksregeling hier niets ter zake doet. Volkomen juist I De rijksregeling ais zoodanig heeft een algemeen karakter en levert geen basis op voor de salarieering van het personeel eener bepaalde ge meente. De salarissen dienen voor elke gemeente afzonderlijk geregeld te worden naar de ter plaatse heerschende toe standen. Voor de salarisregeling van het ge meentepersoneel te Helder dient dus gelet te worden op de levenspositie, die dit personeel daar inneemt en op de draap kracht der gemeente. Nu deze gemeente Voor het Jongere geslacht sportlieden is Eden niet veel meer dan een naam: een beroemde naam "weliswaar, maar toch slechts een naam. Maar de ouderen onder ons hebben hom gekend in zijn glorie. Hebben hem zien schaatsenrijden op de Aimsterdamsche IJsclub: een phenomeen op de schaats, die allen, tot de allergroot sten van zijn tijd toe, vèr aohter zich liet Zij hebben hem ook gekend als wiel renner: ook als zoodanig in de negentiger jaren de grootste van allen. Een kerel van staal, die spelenderwijs de moeilijkste wedstrijden won. Jaap Eden's naam was in de jaren 1898—1898 de meest gevreesde, zoowel op wielren- als op schaatsenrij-gebied. Wat dat laatste betreft, was de winter van 1892—1888 Jaap's gloriejaar. Het is Eden de laatste jaren van zijn leven niet voor den wind gegaan: Sport- Nederland vergat hem echter niet in de dagen van tegenspoed: een Jaap-Eden- fonds was het resultaat MARINEBEBICHTEN. LEGERBERICHTEN. Burgerlijke Stand van Helder HÖTEL CAFÉ - RESTAURANT Het aangewezen adrea voor Vergaderingen, Trouwpartijen en Feestelijke Bijeenkomsten. RUIME ZALEN tegen billijks condities. W. J. M. SCHOUTEN. i u* i «j ï-i v.» j plaats de minister van financiën, zich er regeering, slechts geleidelyk geschieden j £ede h vereenigd. 30 Jan. per e.s. Johan de Wit* uit O.-L in Nederland terug-bekeerd Booteman H. Dijkstra, korp.-monteur N. W. Blom, C. H. Kommer, korp.-schrijver J. H. Duibsch, martoos le kl. A J. van Gijaen, sto ker le kl. H. Roomeyer, marinier le kL P. Jl Obbee, J. de Boer en H. J. Dijkman, mar. 2e kl. J. J. van Hal en G. T. L&ngelaan. Met ontslag uit den Zeedienst: Marinier 3e kL M. F. Hanseen. De luit. ter zee 2e kl. J. J. L. Wllllnge, dienende bij de OnderzeedJcazeme, wordt den 6en Fabr. geplaatst te Botterdam en bestemd voor Hr. Ma. K XI. De ld. J. ff. M. Sterken'burg thans ter be schikking wordt den 6n Febr. a^. geplaatst aan boord Wachtschip te Willemsoord. De 'bevolen detacheering bij den RD. te Am sterdam op den 6en Febr. a.s. van den tn$j- seiner A. W. Weekhout is Ingetrokken. 9 Febr.: eerg. der snars. J. Peetahold van Wachtschip Willemsoord naar Afd. man. Rot terdam; fcorg.-schrijver E. G. Hartendorp van ld. naar Mar.kaz. Willemsoord. 6 Febr: lult. ter zee 2e kl. W. van Lier van de Kooij naar de Mok. 9 Febr.: adelborst le kL M.-R. G> J. Bruin van Gruno naar Wachtschip te Willemsoord. Qff. van adm 2e kl. G. Kerkmeyer ie Oost-IndiS teruggekeerd en wordt ter beschik king geeteld. Off. van ges. 2e kl. bij de zeemacht 8. van Dam wordt overgeplaatst bij de marinekazerne te Willemsoord. Off. van don M-8.D. 2e kl. W. R Bart wordt uit Oost-Indiö terugverwacht. Aan den buitengewoon adelborst bij de Kon- Marine-reserve N. L. Verdonk ls ter T*" ongeschiktheid voor de waarneming van den dienst tengevolge van lichaamsgebreken met 16 Febr. 1926 eervol ontslag verleend hij duu dienst bij de reserve. Da aamenstelling van den staf van het raj- kust-art te Helder ls uitgebreid met 1 hoofde werktuigkundige der le of der 2e kL van 8 en 4 Febr. 1926. ONDERTROUWD: W. O. Aareen en D. I. Stolt; H. W. Roos en M. Jl A. Visser; H. Hoe- m*.n ©n W. WaLboom; H. A. Leeman en O. Rodenburg; O. J. Zegers en "O. O. Latjes. OVERLEDEN: M. Lemmers, v„ 77 jaar. echt ten. van H. Roukens. BEVALLEN G. Boot-Kuiper,

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2