t PASTILLES DROSTE r r Roste Bestelt Uw drukwerk bij C. OE BOER Jr. DANSEN Advertentiën. EvanjetotieJUMSTRMT. Dansclub H. R. C. GEMENGD NIEUWS we—11 ARA WK. De Britach-Indische commissie van jfohamedanen, die een bezoek bracht aan DJeddah, stelde aan de regeering van don Hedjaz voor, over te gaan tot hot instellen van een republikeinsch bewind voor den Hedjaz met een buitenlandsche politiek, die beantwoordt aan de wenachen van de Mohamedaansche wereld en ge- heel vrij ie van vreemden Invloed. Voor gesteld wordt verder een panislamletisohe conferentie te houden, waar deze repu bliek in het leven moet worden geroepen, en ook een bond van alle Arabische emigranten te Btichten om zich te be sebermen tegen vreemde begeerigheid. VEREEN1GDE STATEN. Voor de marine-luchtvloot Washington, 0 Febr. De senaatscom missie voor maritieme zaken heeft een wetsontwerp goedgekeurd tot verhooging der kosten voor uitrusting der twee vliegtuig-moederschepen „Lexington" en „Soratoga", van 23 tot 84 millioen dollars per stuk. Moord of ongeval? Columbus, 0 Febr. De politie stelt een onderzoek in naar den plotselingen dood van twee studenten van de universiteit van Ohio en naar de oorzaak der plotse linge hevige ziekteverschijnselen bij een paar anderen. Er is sprake van vergift dat met opzet met medicijn tegen vèr- koudhoud zou zijn vermengd. CHINA. Troebelen in Kanton. Londen, 0 Febr. Tajen-Tsjoeng-Ming, de tegenstander van Soen^Jat-Sen, is overge gaan tot den aanval op Kanton. De strijd is nog niet beslist De troepenmacht van Kanton bestaat uit 70.000 man,1Üe afkomstig zijn uit verschei den provincies, doch die In gevecht-waarde achterstaan hij hun tegenstandera, al zijn die ook minder in aantal. Tramongeluk. Gistermiddag om half één wilde de aanspreker Van Hees op de kruising van de Spiegelgracht en V eteringsschans te Amsterdam op een tramwagen springen, die zich juist in beweging had gezet Of schoon men hem waarschuwde, heesch hjj zich tegen den motorwagen op. Hij kwam te vallen en de bijwagen ging ge heel over hem heen. Toen men hem opnam, was hij reeds dood. De havendlefstallen. De Rechtbank te Amsterdam veroor deelde een tweetal havenarbeiders die 8 balen manufacturen uit een loods ont vreemd hadden, resp. tot een jaar ge vangenisstraf en een jaar en drie maan den. Het O. M. had tegen ieder dezer be klaagden 1 jaar en 3 maanden gcv ange- nistraf geéischt Een varensgezel, die aan deze diefstal len had deelgenomen, werd veroordeeld tot een jaar en negen maanden gevange nisstraf; terwijl een havenarbeider, die de vorige drie behulpzaam was geweest, werd veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Een JKonzern" van oplichters. Onder den dekmantel van lief dadigheid. Onze tijd staat in het teeken van het eoncern waarom zouden oplichters en gauwdieven ook niet die methode van groote zaken doen gaan navolgen? Een zestal lerlijnsche leden van dit gilde, „toffe" jongens van 22 tot 24 jaar, hebben dan ook reeds dien weg ingesla gen en hebben het „Füraorgekonzern" of tewel de „Füoo" gesticht. Zelfs de „Gene- ral-direktor" ontbrak niet Deze bepaalde zich niet tot het voeren van de leiding, maar „werkte" zelf in het „Geschfift" mede. Dat „Geschkft" bestond in het zoogenaamd inzamelen van gelden voor een „Berlijnsche Winterbilfe", een „Berl. Kinderhilie", een „Berl Obdachlosen- hilfe", kortom, de heeren bewogen zich uitsluitend op liefdadigheidsterrein. Het zestal had de zaakjes keurig voor elkaar: gedrukte lijsten, voorzien van stempels van politie en burgemeester. Zulk een lijst waarop reeds eenige firma's voor vr]j groote bedragen hadden ^eteekeud, werd door twee leden van de „Füco", die per auto voorreden, aan een of andere bank gepresenteerd, waar men de namen ziende van de andere milde gevers, zich haastte eveneens een tastbaar bewijs te geven van een warm hart voor den nood lijdenden evenmensch. Aldus groeide en bloeide het Fürsorge- konzern en leefde het zestal er goed van in groote Berlijnsche hotels, totdat on langs de „Generaldirektor" in hoogst eigen persoon een domheid beging. Wéér deed hij een beroep op de goedgeefsch- heid van een bankdirectie en legde hij zijn papieren over; maar toevallig was hier de directeur niet aanwezig, zoodat een employé verzocht de lijst achter te laten en den volgenden dag antwoord te komen halen. Hetgeen werd goedgevon den. Aan de bank kreeg men echter eeni ge achterdocht en waarschuwde men voor alle zekerheid de recherche. Deze con stateerde, dat alle stempels en handteeke- ningen van politie, burgemeester en gif- tengevende banken waren vervalscht. Zoodat, toen de „Herr Generaldirektor" den volgenden morgen uit zijn auto stapte en het bankgebouw binnenging, hij op hetzelfde oogenblik geknipt werd. even ais zijn makker, die in de auto achterge bleven was. Twee andere steunpilaren van de „Füoo" werden in hun hotel ge arresteerd; nummer vijf en zes is de re cherche op het spoor. Is hst Wit ras de fc dikke portefeuille gevonden met lijsten, oTÏ.T^V811 de noodl8e «tempels en handteekemngen. Ook werd beslag gelegd op de „koopmansboeken" van het concern, waarin keurig inkomsten en uit ga mi benevens de verdeeling van den buit stonden aangeteekend. Duttache corekrataen. Do Groningsohe journalisten hebben r'itenk"ntfe meldt „Gron. Dagbl.". Zq k<roen in aanmerking voor een Duitsch eorekruis der Deutschen Ehren- liga wtgeng het steunen van het meneoh- lievend hulpbetoon aan Duitschers. Een lijst, waarin de burgerlijke stand bij zonderheden van de te onderscheiden journalisten moet worden ingevuld, is bij oen uiterst vriendelijk schrijven be treffende deze affaire gevoegd. Het woord affaire vloeit ons onwille keurig uit de pen, schrijft het blad. Maar hot is hier misschien niet misplaatst. On der aan de in te vullen gedrukte, lijsten immers staat met potlood het bedrag der „Antragkosten", dat voor hier op 6 is bepaald. wU vreezen, voegt „Gron. Dgbl." eraan toe, dat de Groningsohe journalisten te bescheiden zullen zijn voor het aanvaar den van deze kruizen. Zij durven niet ris- keeren, dat iemand bij het beschouwen van hun kruis zou zeggen: „Dat ken ik, vijf gulden per stuk. Bij 't dozijn goed- kooper?" 1# Jaar als vrouw verkleed. Een week geleden zag de conciërge van een huis in de Saussurestraat, Balig- nolles, te Parijs, met stomme verbazing juffrouw Suzanne, die reeds sedert twee jaar in huis woonde, baar loge binnen komen, gekleed als man, met een Baski- sche muts op het hoofd I De mededeeling die „jufTrouw" Suzanne deed, liet aan duidelijkheid niets te wenschen over: „Van vandaag af ben ik niet langer Suzanne Landgard, maar ik word weer wie ik altijd geweest ben: Paul Grappe, de wettige man, van de juffrouw, met wie ik heb samengewoond en daar ik van de amnestiewet kan proflteeren, ga ik terstond deze verklaring bij de politie herhalen". Zoo geschiedde. De jongeman vertelde aan den commissaris, dat hij in '91 geboren was en in Mei 1915 den oorlog had meegemaakt. Daar hjj zich door zijn superieuren onrechtvaardig behandeld achtte, deserteerde hij, keerde te Parijs terug en verborg zich bij zijn vrouw. Het was in dien tijd onmogelijk te Parijs werk te doen zonder groot gevaar te loopen, als deserteur opgepakt te worden. Daarom besloot Grappe zich als vrouw te'vermommen. Twee jaar lang hield hij zich gehee! binnenshuis schuil, zes jaar lang werkte hij geregeld thuis voor een fabriek van bretels. Zijn haar was heel lang gegroeid, snor- en baardharen had hij langs electrischen weg weten te ver wijderen. Natuurlijk droeg hij geregeld vrouwe-kleeren, en daar hij door lang durige oelening erin geslaagd was niet anders dan met een hoóge stem te spreken, dacht niemand er aan, dat juffrouw Suzanne eigenlijk een man was. Ja, de vermomming was zoo volledig, dat toen Suzanne later op een lijstenfabriek ging werken, waar zij den geheelen dag uit sluitend met vrouwen samenwerkte, nie mand haar ware sekse vermoedde. Eindelijk werd de amnestie-wet aange nomen en Suzanne draalde niet met tot den mannelijken staat terug te keeren. De commissaris, aan wien Grappe uit voerig zijn geval verhaald heeft, heeft hem onmiddellijk een papier uitgereikt, waarbij hij in voorloopige vrijheid wordt gesteld in afwachting- van de vervulling der onvermijdelijke formaliteiten. W Inkeldlev eggen. De politie te Deventer is op het spoor ge nomen van dieveggen, jonge meisjes, die bij winkeliers een belangrijke hoeveelheid van de meest uiteenloopende artikelen: mutsen, sjaals, handwerktasschen, zakdoeken, lijfsie raden sigaren, sigaren, dameshoeden, schoe nen, enz. en ook geld hebben gestolen, om in danshuizen goede sier te maken. Doordat de jeugdige dieveggen onderling oneenigheid kregen, wist de politie bij een harer een groot deel van het gestolene in beslag te nemen. De rest was door de daderessen ver brand uit vrees voor ontdekking. Vier meis jes zijn in verband met deze zaak aangehou den. Zij erkenden het plegen van de dief stallen en verklaarden, dat de gestolen siga ren in de danshuizen aan jongelui ten ge schenke werden gegeven. A. VERMEULEN en Echtgenoote. I Helder, 7 Februari 1925. In diverse eenvoudige ei» hixe verpak- kin gen, alsmede los uitgewogen verkrijg baar. Losse pastilles Droste 40 eentap» ons Verpakt in prijzen van af 40 cent* Ronde doozen ƒ2.15, ƒ1.20 en 65 cents ZONDAGAVOND voor leden, donateurs en Introducé's van 8-10£ u. In „THALIA". Slaapziekte. Te Delft doet zich een geval van slaap ziekte voor. De vrouw van den gemeente werkman Van Nierop slaapt reeds 16 da gen achtereen. Zij wordt in het gasthuis verpleegd, de voeding geschiedt kunst matig. Roofpartijen te Londen. Donderdagnacht hebben, „catburglars" in Cloanestreet voor een bedrag van 7000 aan juweelen gestolen. Tien bandieten hebben de kas van een postkantoor te North Keneington met een ijedrag van 600 gestolen. Zq poogden hun 'buit per auto in veiligheid te bren gen, doch moesten hem in den steek laten; toen zij werden achtervolgd. In de haven van Antwerpen is gisteren de Duitsche stoomboot „Odenwald" met een lading van 10.000 ton kopernatraat aan boord, door brand vernield. De scha de bedraagt ongeveer 26 millioen francs. Flettners Rotorschip. Het Rotorschip „Buokau" is Donderdag met een lading hout van Danzlg naar Leith in Schotland vertrokken. De uitvin der maakt de reis mee. Vrijdag 18 Februari. Ned. öhr. Vrouwenbond. Onderwerp: Va der Cata ea de Vrouw. Gebouw Palmstr. Nieuwe uitgaven. „Noord-Holland in woord en Beeld!" bevat een fraai, welgelijkend portret van onzen Gedeputeerde A.W. Michels met een boeiend geschreven interview, en twee kieken, een natuurlijk Michels' geestelijke kind, het Ma- rine-Bondsgebouw, de ander onze Gedepu- i teerde in zijn werkkamer. Het nummer bevat verder photo's van de uitbreidingen aan het station Schagen, ac- rueele photo's van verdwijnend natuur schoon, een tooneelopvoering te Bergen, een •evue-voorstelling te Hoorn, verschillende kieken van actualiteiten Verder opnamen van het Gouvernementsgebouw te Haarlem en het Paviljoen aan de Dreef, dat men thans als zetel voor het Provinciaal Bestuur tracht te krijgen, met een aantal opnamen van le den van Provinciale en Gedeputeerde Staten. Onder de inzendingen voor den pbotowed- strjjd „Winter" eep fraai wintergezicht van de Molengracht alhier, en vele opnamen van Heldersche haringtrekkers, een eigenaar dig, speciaai Heldersch bedrijf. Dit provinciale geïllustreerde weekblad be ijvert zich wel actueel te zijn; ook den tekst tracht men meer en meer aantrekkelijk te maken en uit te breiden. Erg mooi gezegd is het niet (een gesteld heid, die iets uit dit tijdschrift moet halen brrl) maar het is tamelijk duidelijk voor den lezer, en inderdaad bevat „Regeneratie* dik wijls interessante artikelen, die alleszins le zenswaard zijn. Koos van der Leeuw hoopt in „Een nieuw begin?" dat een groep Prak- tisch-Idealisten nog eens een gemeenschap zullen vormen en daarin doen zien hoe het leven geleefd kan worden ten bate van het geheel. Wij helpen het hem wenschen. Van den inhoud', die bestaat uit vele kleine entrefilet-jes, welke wij niet alle kunnen rei - veeren, noemen wij een ietwat uitvoeriger artikel over Dostojewski van Bram Meerloo, met een lijst van de Nederlandsche vertalin gen van D. en tvan werken over hem aan het slot. Volledig is deze lijst evenwel niet. A. L. Broer behandelt het Tooneel; „v begint licht te dagen", meent hij, 'hetgeen bedoelt, dat het besef meer en meer door dringt, dat het tooneel niet is een gelegenheid tot vluchtige en min of meer pikante vertoo ningen, doch dat het op zijn wijze dienaar moet zijn van den Geest. Het contact, dat dé Vrijzinnig Christelijke Jongeranbond dezen zomer op zijn Dramatische Conferentie tus- schen .tooneelspelers, geestelijke leiders en vrijzinnige jongeren gelegd heeft, :s een be lofte voor de toekomst. Ir. J. L. Bienfait behandelt het onderwerp „Drooglegging en Strijd". In de fabrieken van Henry Ford in de Ver. Staten is thans een bekendmaking aangeplakt, waarin gezegd wordt, dat ieder arbeider, die zelfs maar naar drank ruikt, ontslagen wordt. „Het 18e amendement is een deel van de grondwet van dit land", zoo zegt Ford „het was bedoeld te worden doorgevoerd'. Voor zoover het onze organisatie betreft, zal het worden ten uit voer gelegd! volgens de letter der wet". Tot zoover Ford's bekendmaking, welke, zoo zegt de schrijver, ln een notedop het stadium waargaaf t waarin hst dtroogleggtagaprohlaam in de Ver. Staten van Noord-Amerika thans verkeert. Het stadium ruL van strijd, Dat de schr. er wat uitvoeriger op ingaat, vindt zijn oorzaak in het feit, dat dit een zoo geheel inder aspect is dan waarmee wij hier in Holland te doen hebben. Hier wordt het alco holvraagstuk eigenlijk beheerscht door de Sleur". In Amerika is daarvan geen sprake. De schr. geeft dan enkele voorbeelden, waar uit blijkt, dat het in een aantal gevallen meer een kwestie van blageur is: een soort bluf den „moed" te hebben zich tegen de wetten des lands te verzetten, aan te toonen, als het ware, dat die wet niet krachtig genoeg kan worden toegepast Na de vele onfrissche dingen, die de groote bladen dagelijks omtrent de drooglegging van Amerika brengen, geeft zoo'n artikeltje een beetje verademing. H. B. Wiardi Beekman bespreekt de kwes tie tusschen Engeland en Egypte en F. C. Gerretsen behandelt de „vaster koers", die thans op het scheepje der P.LA. gevoerd wordt Wij ontvingen de Januari-aflevering van „Mork's Magazijn". Het tijdschrift is zijn 27sten jaargang ingegaan. Uiterlijk is het zeer verfraaid, het formaat is kloe- ker en breeder. Het bevat een karakter schets van Margaretha Meyboom, voorts zeer uiteenloopende, van veelzijdigheid in de leiding getuigende bijdragen, een tus- sohenplaat, een voorplaat (Marg. Mey boom in haar werkkamer), een1 aparte bijlage naar teekenlng van Albert Hahn Jr. en tusschen den tekst verschillende illustraties. Als gratis bijblad ontvangen de dames „Zij", maandblad voor de vrouw (ook apart te krijgen). Voor 15.per jaar is dit tjjdsohrift niet duur; de letter is duidelijk, de illustratiee tamelijk goed. o Wel wat laat, maar niet te laat, zendt ons bet „Nationaal Instituut voor Zelfontwikke ling" Dalmeljer's Efficiency kalender, een dagelijksche scheurkalender, samengesteld uit verschillende aphorismen van de bekende Ontwikkelingscursussen van dit Instituut. „Efficiency* beteek ent „kracht", „capaci teit", „bekwaamheid", enz., men weet, dat de cursussen van den heer Dalmeijer bedoeld zijn de persoonlijkheid van den cursist te ontwikkelen. Deze kalender, een bloemlezing uit de verschillende werken, geeft voor eiken dag een op „efficiency" gerichte kenspreuk ter overdenking. Ze zijn niet zeer diepzinnig, en handelen over de meest uiteenloopende onderwerpen. In hoofdzaak zijn ze bedoeld voor toekomstige handelsmenschen. Nu en dan .treffen aardige gezegden de aandacht, zoo vinden wij voor 1 Mei de spreuk: „Gij kunt uw idealen nooit te hoog stellen"..., en de volgende dag waarschuwt u „Uw on verdeelde aandacht te sehqnken aan alle werkzaamheden, zelfs aande kleinste en schijnbaar nietigste". Dezelfde firma zond ons ter kennismaking het eerste nummer van een nieuwe uitguve, „Dalmeijeris Volks-Univereiteit". Voor 10 per jaar kan men daarvan lid worden cn ont vangt dan wekelijks 24 bladzijden druks. In die 24 bladzijden krijgt de abonné verschil lende cursussen in Algemeene Ontwikkeling; in deze eerste aflevering vinden wij bijvoor beeld een fragment uit Maeterlinck's „Het Leven der Bijen" met een portret van den auteur; het begin van een cursus over „Het electrisch wereldverkeer" (speciaal de tele grafie) door prof. ir. O. L. van der Bilt, over den „Mikrokosmos" (Atomen en electronen) door P. M. de Wolf, oud-leeraar aan de Ca dettenschool, otfer het Burgerlijk Recht door mr. J. Sj. Brouwer, verder een artikeltje over Marokko, over Kostenberekening voor kleine bedrijven, een kerstvertelling van Cbarlei Dicken».... kortom, de inhoud ia Inderdaad, aooaia men rist, veelzijdig. Zij, die zich als abonné opgeven, ontvangen boven dien een drietal premie-boekwerken, en, ais zij voor een heel jaar tegelijk betalen, nog den bovengenoemden kalender. Er is geen enkele reden waarom een uit gave als deze haar weg niet zou vinden; ge lukkig is de drang naar kennis de laatste ja ren sterker geworden onder hen, die met niet te veel van dit artikel toegerust den maat schappelijken strijd' moesten aanvaarden, en, daar er voor elk wat wils is, is het terrein voor deze uitgave uitgebreid. Nlet-leden van de cursussen kunnen het tijdschrift tegen 20 ets. per nummer ontvan gen. Adres Koninginneweg 182, Amsterdam. 12, December. De heer Cannegieter be handelt zqn verdere geloofsleer; „De Besten dige Strijd" (het Leven) noemt hij dit vierde stuk van zijn verhandeling. Wie met vrede lievende gevoelens ter wereld komt, zal zich moeilijk kunnen schikken in de wreede rd, hem toebedeeld, ml zelf slechts ten koste van andere levende organismen te kunnen leven. Strijd is een kenmerk van 't leven, een phy- siologische noodzakelijkheid; de belangrijkste levens zijn die, Welke in den strijd gehard zijn. Het komt er slechts op aan, <te met het leven meegekregen energie overeenkomstig haar bestemming aan te wenden. Over „Belangstelling en Opmerkzaamheid" wordt in de rubriek Psychologie verder ge sproken. „Ieder onderwer" dat uit zichzelf niet belangwekkend is, kan dit worden, door dat het geassocieerd wordt met een ander, waarvoor reeds belangstelling bestaat". Deze „psychische (zielkundige) wet" wordt hierin behandeld. De heer Renslnk zet zijn interessante erva ringen uit Hoenderloo voort Hij behandelt hier enkele straffen, de zoo veroordeelde oor vijg en bet pak slaag hielp bij sommige jeug dige zondaars een enkele maal, bij de mees ten evenwel na korter of langer tijd niet meer. De schr. meent, dat voor dergelijke lijfstraffen slechts dan plaats is, waar het kind uit zichzelf geen voldoende kracht nog kon. ontwikkelen tegen sterke lichamelijke hartstochten, die hem de baas worden en ten gronde dreigen te voeren. Dan mag men soms tegenover de physieke zinnenstree 11 ng als tegenwicht stellen een sterk gevoel van lichamelijke onlust als hulp en steun, meent de schr. Mejuffrouw H. Vermeulen uit Laren (N.-H.) houdt zich bezig met de aangename taak van een zakelijke beschrijving van „Ons Vacantiehuis". En ze vraagt of men het niet eens komt zien. Volgens de beschrijving ziet het er „eenig leuk" uit De nieuwe jaargang brengt weder nieuwe rubrieken, o. a. die van „boekbespreking". De bekende Leo Lauer geeft een nieuw Geïllustreerd Sportblad uit, waarvan het eerste nummer voor ons ligt. Het tijd schrift ziet er goed uit; tekst en illus- straties zijn goed verzorgd en actueel en de prijs, f'2.50 per 8 maanden, is niet duur, zoodat dit tijdschrift zijn weg wei zal vinden. Burgerlijke Stand van Texel van 81 Jan. tot en met 6 Febr. 1926. GEBOREN: Jannetje Maria, d. v. G. Logman en K O. Schoenmaker; Johanna Elfriede, d. v. L Vleesing en H. J. van Biene. ONDEiRrROUWD: J. Pool en G. W. Bakker. GETROUWD: A. N. van der Hulat en O. Krijnen. OVERLEDEN: R. BruJjn, 77 jaar, wad.* J. Kok. 21 Februari 1925 hopen onze geliefde Ouders, H. L. MULDER eu J. C. MULDER—TIEBOUT, hunne 25-Jarige Eehtvereanl- v ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdkinderen. Helder, Oostalootstraat 59. Geboren JOHANNA ELFRIEOE, Dochter van I. VLE8SING en H J. VLESSING— van blire. Den Burg, 6 Febr. 1925. Ondertrouwd D0R0THEA JOHANNA SMIT Wed. J. sohönhagen en WILLEBROROUS CORNELUS AARSEN Wedn. van C. P. A. Pkklen, Gep. Postambtenaar. Helder, 4 Februari 1925. Wagenstraat 2. Middenstraat 79. Huwelijksvoltrekking 19 Februari a.s. Kerkelijke inzegening O.L.Vr. Parochie Nieuwstraat om 10 u. DANKBETUIGING. Bij deze betuigen onderge- l teekenden hunneD harteljjken dank aan Familie, Vrienden, Buren en in het bijzonder aan de „Oranje Harmoniekapel", voor de vele blijken van belang j stelling, ondervonden by de her denking van hun 50-jarig Huwe- lijksfeest. Torenstraat 16. Heden overleed na een smartelijk, doch geduldig lijden en na voorzien te z(jn van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejnffronw JOHANNA C0RNELIA MARIA VERBURGT, Echtgenoote ,van MARTINU8 JANSSEN, in den ouderdom van ruim 80 jaar. Helder, 6 Febr. 1925. Ie Schagendwamtr. 7. M. Janssen. !J. Janssen. J. Janssen Bruis. H D.Janssen. D. Janssen— Dienaar. M.Janssen Jr. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Maandag 9 Februari, te 12 uur, op het R.-K. Kerkhof ,St. Joseph", alhier. Helder Nog treurende over het verlies van onzen Zoon en Broeder, trof ons wederom een zwaren slag door het overlijden onzer geliefde Vrouw en der kinderen zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. ADRIANA ARN0L0A DIENAAR, na een langdurig, doch ge duldig lijden, in den ouder dom van 56 jaar. Helder, 8 Febr. 1925. Uit aller naam J. WEZELMAN. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Zaterdag 7 Februari, 10$ uur, op de Alg. Begraafplaats. ZONDAG, v.m 10 uur cd avonds half zaai Dr. M. J. A. DE VRIJER, van Amsterdam. Vrijdagmiddag Cateohlsatlea door Da. H. P. DE PREE. HET BESTUUR Duitsch stoomschip uitgebrand. i iiujl RegeneratieNo. 1,1926. In een Inleiding geeft de redactie, naar aanleiding van het geen de journalist Brusse in zijn „Onder de Menschen" schreef over socialisme en theo sofie (de daar hemelhoog boven staande he**r Brusse gaat geweldig tegen deze burgerlijke idealisten te keer), een beschouwing over het wezen en de bedoeling van het Prakt. Idea- iisme. Dit tijdschrift, zegt de redactie verder, richt zich tot den maatschappelijken werker en den mysticus. Elk dezer beide gesteld heden hale er uit, wat zjjn innerlijk wezen kan aanvullen en tot volkomenheid kan bren gen; dèn zou het tijdschrift zijn doel bereikt zien. Tijdschrift voor Ervartngsopvoedkvmde?afk

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 11