KOOPT NU, uw HEERENCOSTUUM I. GRUNWALO, Ingezonden Mertetfeeüng. OCHTENDVOER laties in tarwe, nadat de boeren hun oogst verkocht hadden. Morgen zal een bespreking in den Se naat plaats hebben. Daarbij zal worden in het licht gesteld, dat 80 der tarwe be neden 107 cent werd verkocht, zoodat de speculanten 90 cwt per bushel winst heb ben opgestreken. (HbL) Een mees ter-boef. In de Amerkaiansche pers is de vangst van den beruchten boef, roover en moor denaar, Gerald Chapmap, van wiens ar restatie in Muncie, Indiania, wij onlangs melding maakten, uitvoerig besproken en van commentaar voorzien. Chapmans por tret heeft op de voorpagina's der couran ten gestaan. En enkele der grootste bla den schreven hoofdartikelen waarin hij werd gevierd als een der eersten en be- kwaamsten, stoutmoedigsten en geestig- sten van zijn soort. De bladen spreken van een „crimineele carrière". Chapman, alias drie of vier an dere namen, trok toch het eerst de aan dacht van het groote publiek in 1912, toen hij wegens diefstal voor 10 jaar naar Sing Sing werd gestuurd. In 1919 kreeg hij gratie en in October 1921 volbracht hij zijn „chef d'oeuvre" door in het hart van New York een postwagen op te lichten en zich met anderhalf millioen dollar uit de voeten te maken. Vijf weken later her haalde hij zjjn avontuur in Niagara Falls met een buit van 70.000 dollar. En na nog twee juwelierswinkels in de buurt te heb ben geplunderd, maakte hij zich gereed om in Europa van zijn fortuin te gaan genieten. Maar onverwachts werd hij in zijn New Yorksche apartementen ge legen in een der deftige, oudere wijken van de stad, door de politie overvallen en achter slot en grendel opgeborgen. Reeds thdens zijn verhoor waagde hij zijn eerste poging tot ontsnappen, door uit een der vensters van de gerechtszaal (die op de derde verdieping van een gebouw gelegen was) te springen. Maar hij werd opnieuw gevat'1 en in de strafgevangenis van Atlanta (Georgia) opgesloten. In Maart 1928 verschafte hij zich pp de een of andere manier een zaag, klom zijn celraam uit, zakte langs aan elkander ge knoopte beddenlakens dertig voet omlaag ep was gevlogen. Het i- >nsche land maak te jacht op hem, een drijfjacht met politie, particuliere detectives en bloedhonden. En op 18 Januari van dit jaar werd hij in Muncie, Indiania, ontdekt en overrompeld toen zijn browning ketste. De gevangenis van Muncie werd te zwak geacht voor iemand van CJhaoman's kaliber. Indianapolis kreeg de „eer" om hem in eerste instantie te herbergen. En het land slaakte een zucht van verlioh- ting, en begon meteen met Chapman als de „sportsman" van zijn beroep te ver heerlijken. Een soort van galgenmaal van journalistiek commentaar. Voor het oogenblik zit hij veilig op gesloten achter versterkte celdeuren met bijzondere bewaking. En de pers zoekt naar de moraal van zijn geval. „Wij kun nen niet aannemen", schrijft de liberale „World", „dat dit ruwe materiaal zoo rijk aan verstand, durf en energie, niet tot beter doel had kunnen worden aan gewend. Het vraagstuk van Chapman "is het vraagstuk van het in goede banen leiden van groote mensoheljjke krachten". NOORD-AFRIKA. Een opstand ln Rlo de Ora? Een T. T. A.-bericht uit Hendaye, in het Zuiden van Frankrijk, meldt dat vol gens berichten uit Madrid de inboorlin gen te Kaap Juby, in de Spaansche kolo nie Rio de Ora, (aan Marokko grenzende), in opstand zouden zijn gekomen. Een bat terij artillerie zou van Teneriffe naar kaap Juby zijn gezonden om den opstand te onderdrukken. LUCHTVAART. De Fransche vliegers Lemaitre en Ar- rachard, die aan één stuk van het vlieg veld van Etampes naar Dakar hadden wil len vliegen, zijn te Rio d'Oro geland, d.w.z. op 760 kilometer van het eindpunt Zij hebben dus 8460 kilometer zonder tus- sch OP EN OM HET BINNENHOF. Den Haag, 6 Februari. Vroeg tentet Beer Braafs vreugde. De 8tempücht. Een handig middel. Nog meer vraagteekens. aanlanding afgelegd. Een vlieger vermist Er bestaat groote ongerustheid omtrent den Britscuen vlieger Leslie Hamilton, die Dinsdagmorgen over de Alpen naar Milaan zou vliegen. Hij zou denzelfden middag in St. Moritz terugkeeren, dooh tot nu toe heeft men niets meer van hem v>mnm„n Men vreest, dat hij bij het viir^en ove» de Alpen een ongeluk heeft gehad Feu Zvitsrhersohe vlieger heeft j thTMbt ''-tig:' dezelfde route van St. Mo- j !z naai Italië te vliegen ora Hamilton op te sporen, doch hij werd door dan ■neeuwt^rm teruggedreven. De dagen gaan „zichtbaar lengen", de vogels beginnen te kwinkeleeren op de nog dorre takken. Maar.... het jonge leven in de natuur begint zich toch te laten gevoelen. De gebruikelijke wopderbaarlijk-vroege len teboden ontbreken ook thans niet. Vroeger was het eerste kievits-ed, den Koning en later de Koningin aangeboden, het nooit falend teeken van naderend voorjaar. Nu krijgen wij reeds op de kentering van Januari en Februari te hooien, dat te Hengelo (O.) het ed van een torenkraai was gevonden, terwijl in Ce zeer-landelijke gemeente Vinkeveen bereidsgras was gemaald! Wij hebben nu en dan wat vorst gehad!, maar: een kwakkel wintertje was en bleef 't totdusver. En daar komt een tijding, dewelke den Plattelander Braai in stemming van jubelen de weelde en victorie zou hebben gebracht De Regeering zou hebben besloten, aan den wettelijken Zomertijd een eind te maken!? t Brengt, mij in herinnering het deuntje van een kwarteeuw terug, toen in de straten, in de café's, op het toóneel der „tingeltan gels" en op vele andere plaatsen gezongen werd van: .En de boeren hebben overwonnen!...." Mocht het gerucht, dat in Nederland aan den Zomertijd een eind wordt gemaakt, in derdaad op waarheid' gegrond zijn: het straks af tredend Kablnet-Ruys de Beerenbrouck in al zijne phasen, geledingen, metamorp hosen zal nooit warmer, vuriger-bewonderend, alle zonden en feilen grif-vergevend' en -verge tend vriend en aanbidder hebben gekend' dan het Tweede Kamer-lid Braat, de Plattelander uit Hekelingen, wiens levens-ideaal en -illu sie is geweest: dood' en verderf, ondergang aan den Zomertijd! Dat het bewuste ontwerp in het Parlement geweldige oppositie zal vinden: t 'behoeft nauwelijks te worden gememoreerd. Trouwens, vóór de scheidensure van de in 1922 geboren Tweede Kamer, die na het Paasch-recès van 1925 toch slechts op zin allerhoogst nog een paar weken in leven kan blijven ik blijf deze berekening te opti mistisch achten!, zijn 'er nog tal van „twistappels", die allerhevigst kabaal, aller geweldigste „ramor in casa" in ons Lager huis kunnen berokkenen. Verzekerd' wordt, dat het naderend ontwerp tot afschaffing van den Stemplicht mede scherpe tegenkanting zal ontmoeten. Ik meen dit te moeten betwijfelen. De Stem plicht was van meet-afaan onuitvoerbaar, wat de „poenale sanctie" betreft. Om de vele, vele honderden gevallen van verzuim in de groote gemeenten te achtervolgen zouden noodig zijn geweest een leger van ambtena ren, een Mont Blaec-hoogte van paperas sen De bepaling 'betreffende Stemplicht bleef een „wassen neus", voor het gezag der wet verderfelijk. Slechts ln de kleine gemeen ten was oantróle en „bestraffing" van ver zuim «enigszins mogelijk. De ongelijkheid, door dezen toestand dn het leven geroepen, was natuurlijk ondeelbaar. Zou de Regeering nU het wonder- en toovermiddel hebben ge vonden om Iets als Stemplicht te behouden, dat tot de uitvoerbare dingen behoort? 't Lijkt voorshands uiterst onwaarschijnlijk. 't Blijft in de Regeerings-cuisine nog el- tijd roerig. Minister Oolijm is voornemens te komen met de indertijd aangekondigde „weel- de-belasting", die vooral de verteringen, dn café's'en restaurants gemaakt, zal treffen. Ter verlichting van bet in deze dagen zóó zwaar gedrukte bedrijf, hier bedoeld, is aller eerst noodig, dat een einde wordt gemaakt aan de mogelijkheid van misbruiken via heft door „vergunningen" uitbuiten van de ex ploitanten der café's en dergelijke inrich tingen. Tot de .Aangekondigde" legislatieve zaken behoort het voorstel, van minister De Visser straks uitgaand, om maximaal een mil lioen gulden subsidie uit te trekken voor de in 1928 te Amsterdam te vieren Olympische Spelen. Wij komen hier op „gevaarlijk terrein". D. w. z., op het gebied (thans steeds meer uitgestrekt wordend) waar Jan Kiezer en Johaxma Kiezeres, met den dag, met 't uur in „aanzien" stijgend, moeten wor den ontzien.. Ik vermoed dat in de periode der Kamer actie, welke as. Dinsdag 10 Februari begint, en waarin de Psychopeithen-wet en bet (bij voorbaat ten doode opgeschreven) Kles- ontwerp-Van Dorp 't meest van de agenda aandacht trekken meer dan eens zal wor den uitgeroepen: „Deze zaak moet worden overgelaten aan het kiezersvolk, dat in Juni a.s. uitspraak zal doen'! t Is een handig middel om uit „impassie", moeilijkheid te geraken. Allicht wordt 't ook toegepast op dat mil- li oen-ontwerp voor de Olympische Spelen. De Sport is afgod' van kiezers en kiezeressen uit allerlei politieke sfeer. Er-tegen te sput teren kan gevaarlijk worden voor uw voet- Stukje.... Is daaróm niet het allerveiligst, zich „in de ruimte" te houden.... Beroep te doen op den kiezer-van-straks? Tusschen de Roomsch-Katholieke Staats partij, nog altijd malgré tout!, onder leiding staande van mr. Van 'Wijnbergen, uit Utrecht, en den katholieken^ democratisch- getinten Bond „St. Michaël" ls de vrede ge- teekend. De verbroedering, verzoening zijn tot stand gekomen. De strijdbijl ls begraven, de vredespijp gerookt De Bond' ,ySt Michaël" zal inderdaad' ver dwijnen. Van het vredes-feest is o. m. overgebleven de berinnering, dat dr. Nolens heeft „vast gelegd", hoe de katholieken van afschaffing der Staatsloterij, geleidelijk of anders, niet wenschen te weten. In hoever dit een dissonant moet worden genoemd op het Rechtsche Coalitie-festijn, waarvan de heer Nolens zulke schitterende resultaten blijkt te wachten voor t Rechtsch Kabinet, dat Z. Exc. na Juni *25 met alle stel ligheid tegemoetziet: de naaste toekomst moet dat leeren. Geboren is eene Ohritelijk-democratische Federatie, memoreer ik nog eens. De heer A. P. Staalman om nog even terug te komen op dezen ouden parlementariër van Oalvinistisoh-democratischen huize, was van-ouds een „plaaggeest". Daarvan kon wijlen Kuyper getuigen, die den „lastigen horzel", herinnert men zich immers, in den jare 1902 uitzond' op „recherche" naar de gevolgen van de gedwongen winkelnering. Na die Regeerings-opdracht verdween de heer A. P. Staalman voor zekeren tijd van de politieke vlakte. Hij dook weer opHij zal zijn „plaaglust" nog niet hebben verloren, mag worden vermoed. Is tusschen hem en een figuur als ds. Kersten samenwerking te wachten in de nieuwe Kamer? Is de verzoening tusschen Katholieke Staatspartij en „St. Michaël", daarin opge lost, slechts schijn? Zal bij de kamende Jund-verkiezingen aan dén dag treden, dat vele katholieken zoo als hier en daar verondersteld wordt, het roode potlood, in de geheimenis van het kies hokje opgehangen, zullen gebruiken om niet slechte in werkelijken, maar ook in „poütie- ken" zin „rood" te doen zijn de stem, welke ze zullen uitbrengen voor bun uitverkorenen in de Tweede Kamer, die er van 1925 tot 1929 zal wezen?.... 'De „vraagteekens" blijven zich thans dage lijks vermenigvuldigen. Voorshands, van mijne eerstvolgende week-krondek af, heb ik nu allermeest attentie te schenken aan het U objectief schetsen van de laatste „Jaits et gestes" der Tweede Kamer, wier stervensure al-nader komt Mt. ANTONIO. ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. Zooals bekend is seint Reuter lederen dag de slotkoersen uit New York en te vens daarbij het aantal aandeelen, dat per dag aldaar is omgezet Hier gebeurt dat niet, doch gebeurde het wel, menig parti culier en ook menig commissionair zou verbaasd staan van de omzetten, die plaats hadden, niettegenstaande de beurzen als stil en met weinig omzet, worden gekwa lificeerd. Het is echter onbekend, dat er zoo veel wordt geopereerd in incourante waarden zooals tegenwoordig Algemeene Exploi tatie, aandeelen Perlak, Suriname Goud en dergelijken. Het publiek houdt zich daarvan afzijdig en terecht, er is leergeld genoeg betaald, zoodat overal uit blijkt, dat men niet, zooals vroeger maar raak gokt, doch meer voorzichtig werkt en dan liefst alles contant betaalt. Hieruit blijkt ook het voortdurend aanbod van prolongatiegelden, waarvan de koers zich nog steeds om de 21/, blijft bewegen. Om bovenvermelde reden is de marktpo sitie den laats ten tijd uiterst gezond te noemen, zwake posities zijn er al zeer weinig, vandaar dat men ook executoriale verkoopen sporadisch vermeld ziet en een enkele maal, dan over zeer kleine bedra gen fonds. De laatste weken trekt de willige hou ding van het produot petroleum zeer de aandacht en was het daarom te verwach ten, dat het hoofdfonds Koninklijke een sprong omhoog zou doen, doch het bleek slechts een betrekkelijk klein avans te zijn en noteerde het fonds j.1. Dinsdag met 419 als hoogste koers, hoewel de New Yorksche pariteit 422 uitmaakte. Het schijnt echter, dat ons publiek gaarne op deze prijzen verkoopt, wat de markt natuurlijk belangrijk drukt Ook G«consolideerden konden een paar percent verbeteren en bereikten een koers van 186 Nadat de rubbermarkt de laatste we ken een meer weifelende houding had aangenomen, is de stemming gedecideerd vast geworden, nu bekend werd, dat slecht 6 uitvoerverhooging van het pro duct werd toegestaan, in verband met het feit dat de gemiddelde prijs de laatste drie maanden onder 1 sh. 6 d. is gebleven. De voorraad rubber is de laatste 4 jaren niet zoo klein geweest als tegenwoordig, terwijl de consumptie sterk is toegeno men, zoodat algemeen nog verwacht wordt dat er koersverbetering te wachten staat, wat Dinsdag merkbaar was voor sommige fondsen als Deli-Batavia 1121/,, Amster dam 169, Hesse 190 enz. De suikermarkt begint zich inderdaad te beteren onder leiding van de betere Cubanoteeringen, ofschoon de Visp door gaat voor slechts 10.50 te verkoopen; men beschouwt dat eehter als voorbij gaand en denkt, dat in de naaste toe komst weer betere prijzen zullen besteed worden. Intusschen liepen H.V.A, op tot 4421/, en de kleinere aandeelen naar verhouding. In Amerikaansche fondsen gaat hier ter beurze weinig om, doch enkele spe cialiteiten als Wabash worden nog wel door het publiek gekocht, en thans meest al met winst verkocht, want de up and downs der Amerikaansche markt maakt men hier natuurlijk geheel mede. De obligatiemarkt blijft voortdurend goed gestemd en de koersen handhaven zich op het hooge peil. De wisselkoersen schommelen weinig en blijven voor Parijs tusschen 18.40 en 18.60, en Brussel tusschen 12.80 en 12.90 met enkele sprongetjes omhoog of om laag zonder yeel handel. De epidemie ln Alaska. Nome, 4 Februari. Men heeft de in Alas ka en speciaal te Nome woedende dlphte- ritis-epidemie thans onder bedwang. Ingezonden Mededeeilng. Keizerstraat 116 (boven). I. GRUNWALD, Keizerstraat 116. Vraagt ome stslm aaigeen rerpliciitini Ier hopen. SCHAGEN Er zijn vele menschen, die het prettig vinden eens in het verleden terug te zien, om daarbij dan het heden bij het verleden te vergelijken. Dat heeft op allerlei gebied plaats en niet het minst waar het prijzen geldt. Wij willen nu voor ditmaal eens een paar jaar terugzien en hebben voor ons liggen de Amsterdamsche markt van 29 Januari 1923. Van de prijzen, toen 'besteed, geven we hier eenige en wel die, welke met den algemeenen veehandel in nauw verband staan. Op dien Januari betaalde met voor vette koeien le soort 1.25 1.30, 2e 1.05 1.10. Op de markt van 3 Februari werd daarvoor te A'dam 1.20 1.25 en voor 2e 1.1.05 besteed. Nuchtere kalveren op 29 Jan. 14 25 en op 8 Febr. 16 k 80. Op 2 Febr. "23 noteerden vette vleeschvarkens 1JL4 k 1.16 en op 29 Jan. '25 0.92 6 0.94. Schapen stonden voor 2 jaar voor Londen op 45 50, lammeren liepen tot 62, en ln Januari 50 60 voor vette schapen en 48 55 voor vette lammeren. Deze cijfers leveren ons de ge gevens tot eene vergelijking, die, hoewel in alle opzichten wel niet volkomen juist zijn, ons tot het besluit brengen, dat de prijzen van het koevleesch bij het jaar lager worden, dat het varkensvleesch aan groote schommelingen onderhevig is, en dat het schapenvleesch ln duurte toe neemt. Wij bezitten dezelfde gegevens ook van Behagen. Bij mededeeling zou het u 'blij ken, dat ze vrijwel met Amsterdam over 1923 en *25 overeenkomen. Wij hebben daar al meer op gewezen. De markt van 5 Februari past geheel in dit kader. Vette koeien le kw. 1.15 1.20; 2e kl. 1.10 k f 1.1|5 en 8e 0.95 k f 1.Melk- en kalfkoeien waren prijshoudend vast 860 475. Nuchtere kalveren hooger in prijs. De nog aanwezige vette schapen zijn voor een verrassing. Te Schagen had Donderdag die verassing niet plaats. De aanvoer daar bestond uit overhouders voor den uitvoer en voor het bedrijf. Voor den uitvoer noteerden ze 52 64 en voor het bedrijf 46 50. De handel was iets trekkend, een gevolg van een minder willige markt te Londen. De aan voer van vette varkens was al weder be langrijk. Hij bestond voornamelijk in Lon- densohe biggen en'zoutere, dus een tus- schentijdsche afzet. De prijs hiervoor be steed bedroeg 65 70 oent per kg. De weinige goede slachtvarkens waren spoe dig verkocht: parijs 0.75 per kg. Te Heerhugowaard werd ten overstaan van notaris de Boer te Hoogwoud ver kocht de herberg de Koffiemolen, eigen dom van den heer K. de Boer, koopers de heeren D. Ursem cjs. te Heerhugowaard voor 6800. Het huis met erf en tuin benevens on geveer 2 H.A. land aan het Buurtje, Zijpe, eigendom van O. Klomp, is verkocht aan W. Kooiman, mede aldaar. Voor de lichting 1926 hebben zich te Schagen 86 jongelui aangegeven. Op verschillende landerijen in Hollands Noorden worden doode hazen en konijnen gevonden. Bij onderzoek blijkt, dat deze knaagdieren aan mond- en klauwzeer zijn gestorven. Bij de dijkverpachtingen van het Am bacht de Scha ge r- en Niedorper Kogge bracht de Westfriesche dijk 1986 op tegen 1955 in 1924. De opbrengst der Langereisdijk bedroeg 622 tegen 680 in 1924. T ZAND. De melkfabriek Hollandla te Pur- merend betaalde voor de melk uit Hol lands Nloorden over Januari 121/, per K.G. uit. ANNA PAULOWNA. De propaganda-avond der af<L „Anna Paulowna" van den Bond voor 8 taats pension eering,ln de zaal van den heer Knijnsberg gehouden, was flink bezocht, dank zij de medewerking van de tooneel- vereeniging „Oefening baart Kunst" en ongetwijfeld ook wel door het „Bal na". De voorzitter, de heer A. de Boer, hield eerst een korte propagandarede; daarna werd opgevoerd „Oude Antje", tooneelspel in 2 bedrijven door H. Jaarsma, gevolgd door „Terug van de Kongo", klucht in 1 bedrijf door Jac. de Vos. Het eerste is een propagandastuk met een achttal tamelijk ondergeschikte rollen, weinig gelegenheid aan de spelers gevend om eens uit te ka men; bijna allee komt hier aan op de rol van Oude Antje, en die rol bleek voor haar vertolkster als geknipt te zijn. Inden- daad, dit was mooi spel, zooals wij het van dilettanten niet zoo heel vaak te zien krij gen. Het stuk werd dan ook door de aan wezigen met groote aandacht gevolgd en verwierf een warm applaus. „Terug van de Kongo" blaak van ga- heel anderen aard. Wanneer dit stuk door Jac. de Vos niet uit het Duitsch vertaald is (het programma liet ons daaromtrent in het onzekere) dan is deze Wucht toch geheel geschreven naar het bekende Duit- sche recept van KadelbergKneisclBu- menthal, Van Moser en hoe die kluchtspel- fabrikanten al verder mogen heetea. Schending van de huwelijkstrouw ls «r dan ook schering en inslag en de verschil lende verwikkelingen nemen toe als met de minuut, zoodat er weldra geen touw meer aan vast te knoopen is. Geen wonder dan ook dat de hopelooze verwarring ach tereenvolgens drie of vier personen van hun stokje doet vallen, maar natuurlijk komt weer alles op zijn pootjes terecht en mag ieder, vóór het scherm zakt, de wet tige wederhelft weer in de armen druk ken. Het publiek had bijzonder veel plei- zier in het dolvermakelijke of vermakelijk- dolle ding, dat door allen met groote levendigheid gespeeld werd. Bij de sluiting deelde voorz. mede, dat de afdeeling weer 16 nieuwe leden had gewonnen. Nieuwe Uitgave. Verschenen: Het Februari-nummer van „Ons Eigen Tijdschrift". Dadelijk verrast ons de zeer mooie bij lage: „Bloeiende Cyclamen", rotogravure naar een lithografie van Jan Voerman Jr. Zeldzaam mooi is het wit fluweel van de bloemen getroffen, de slanke gebogen stengels en de kroeaige blandrand. Ötto van Tussenbroek opent de rij met een artikel „Het Masker" met illu straties naar maskers van „onbeschaafde volksstammen", waar zeer mooie exem plaren bij zijn en enkele moderne maskers van de bekende kunstenaar Cris Agter- berg. D. J. van der Ven betreurt het in zijn arti kel „In het land van den Tiroler Vrijheids- held Andreas Hofer", dat Italiaansche in vloed de mooie „Meraner Volksschau- spiele" verbiedt, de oude schuttersgilden officieel ontbonden heeft en zoo systema tisch het ruige bergvolk tracht te ver vreemden van al wat hun lief en heilig is in hun bovenste vereering van hun vrij- heidsland Tirol. Van denzelfden schrijver vinden we "en artikel over „Sint Pieter in 't ftlde Grou" en met teekening van Ida Wiersma. In. Grouw is Sint Pietersdag op 21 Fe bruari de grootste kind erf eestdag van het ïeele jaar. De Sint Pieter en zijn knecht Hansje Plus mogen we indentificeeren net Sinterklaas en met Sint Maarten, die n den grond allen gepersonifieerde win- erdata zijn. Verder vinden we in het ar tikel afbeeldingen van eenige Grouwder Sint Pieter koeken, van den Antwerp- schen kindervriend: de Greef van Halt resten en zijn vrouw en een .Hint Pi eters Bankje". In de jeugdafdeeling o.a. een aardig Tndisch sprookje en een nieuwe wedstrijd: oen kleurenwedstrijd met 160 prijzen. DAMRUBRIEK. Alles betreffende deze rubriek te seeren aan: Den Danrredacteur der Heldersche Courant, Valeriusstraat 64hula, Amsterdam. Het volgende fraaie stukje is van den Belgischen problemist, E. Handrve. Brussel. O m Hf iü i§ m n W P m |p |p 1. 12—7 48—48 11—7 7:27! 1:12 6:14 88:49 49:24 19—28 2722 gewonnen. De volgende stelling is zeer leerzaam, hoewel de stand eenlggzins exentriek ia zou de afwikkeling zeer goed in een par tij kunnen voorkomen. 1 2. 8. 4. 6. 6. 7. 80-24 47^42 8984 40-86 86:24 46:14 29:20 87 48 24:49 48:80 49:40 20:29 Auteur van dit «tukje i« A. L. de la Futnte, Haarlem. In den «tillen tijd, voor den winter bij de Firma Belangrijk goedkooper dan In het sei zoen en pracht-stoffen, direct ge ïmporteerd uit het buitenland, daardoor elke concurrentie het hoold biedend. V//XU m m m '9 2. 8. 4. 6. 6. 16—10 Am y//M WM mt m 04.vi W&, 'M 88—82

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2