BUITENLAND denkbaar, dat de Raad het thans sou votee- ren. Goed bedoeld, was het toch een ontijdig voorstel, dat onherroepelijk ten doode was gedoemd. Het instituut Beroepskeuze, dat de heer Bok en drie mederaadBleden wilden afschaf fen, bleef gehandhaafd Ook de kennis. Vroegere voorstanders als Mevrouw Van der Hulst, en de heeren Van Os, Van Breda en Smits, die toch wel van een draaimolentje houden, al is het alleen maar voor de kin deren, bleken thans bekeerd te zijn. 't Kan verkeeren, zei reeds Breeroo. En zoo zouden we door kunnen gaan, lieve lezer. Want er is nog veel meer. Maar we eindigen. De begrooting is er nu, met een belastingopbrengst van 777.000, waar voor de aanslagen zullen worden verhoogd met omstreeks 10 Geen prettig vooruit- acht, waar deze verhoogde belasting moet worden geheven over een inkomen, dat ook al weer is verlaagd, zoodat het dus zooveel te moeilijker wordt voor de belastingschul digen te betalen. Rectificatie gemeenteraad. Naar aanleiding van de uitlating in ons raadsoverzicht als zou de heer Smit» met zijn motie tegen den schrijver H. bedoeld hebben afkeuring uittespretoen over de gestie van de Held. Courant, die een uit lating als door H. gebezigd roekeloos wanbeheer liet passeeren, wijst de heer Smits er ons op, dat dit geenszins zijn bedoeling was. Spr. beeft in tweede instantie hieromtrent het volgende gezegd: Na aan de hand van de Gemeentewet tot de conclusie te zijn gekomen, dat die beschuldiging evengoed aan den Raad als aan het adres van B. en W. kon zijn gericht, ging spr. verder: „Doch naarmate de hoogere of lagere maatschappelijke positie, ingenomen door hem, welke deze beschuldiging plaatste, wensch ik mijn protest te handhaven, om dat ik er nu eenmaal rotsvast van ben overtuigd, dat welvoeglijkheid altijd een gebiedende eisch is, ook als het gaat tegen den Raad en omdat dit eveneens geldt voor hen, welke bij het plaatsen van ingezonden stukken blijkbaar den moed missen hun naam voluit daaronder te zet ten. En na deze verklaring wensoh ik mijn motie in te trekken.* Wij kunnen hieraan slechts toevoegen, dat deze laatste zinsnede ons ls ontgaan en dus ook niet in ons raadsverslag werd opgenomen. Hetgeen ons leed doet, omdat het nu inderdaad den schijn wekte alsof de heer Smits ondanks alles zijn motie wilde handhaven. GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert a.s. Dins dag 17 Februari, des avonds te 8 uur ten Raadhuize, ter verdere afhandeling der raadsagenda vóór 19 JanuarL Deze agenda omvat de volgende punten: Politieverordening. Voorstel tot wijziging van art. 88 der Al- gemeene Politieverordening. (Held. Crt 18 Deo. 1921) Belasting. Afwijzend advies op het adres van Gebr. Polak alhier om vrijstelling van belasting op Tooneelvoorstellingen en andere vermake lijkheden. (Held. Ort 18 Deo. 1921) Interpellatie. Verzoek van den heer J. Geurts om m mogen interpelleeren over de uitvoering van verfwerken aan de Gasfabriek, als mede een vraag en voorstel over betzelfde onderwerp. (Burgemeester en Wethouders stellen voor de interpellatie toe te staan.) Overeenkomst hoefbeslag. Voorstel om afwijzend te beschikken op het adres van 8. Moorman Inzake scha devergoeding. Zeevaartschool Voorstel tot het nemen van maatregelen in verband met het onderwijs in de radio- telegrafie aan de Zeevaartschool. (Held. Ort. 18 Jan.) W on.1 ngstlch ttng. Voorstel tot toekenning van aanvullings voorschotten aan de Woningstichting. Gasfabriek. Voorstel tot aanbesteding van werkzaam heden aan de gasfabriek. (Held. Ort. 17 Jan.) Geneesk. Dienst Afwijzend advies op het voorstel van den teer Zondervan tot instelling van een Oom- ra Issle van Bijstand voor den Gemeentelij ken Geneeskundigen Dienst. (Held. Ort 18 Jan.) Voorstel tot het treffen van een dading over de levering van een brikettenpers. (Held. Ort. 18 Jan.) Schilderwerk. Voorsta, i>m het adres der Schilderspa- troonsvereen.ging over uitvoering van verf werken voor kennisgeving aan te nemen. (Held. Crt. 18 Jan.) Bonselaarsweg. Adres om over te gaan tot bestrating van den Bonse.aarsweg met afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders. (Held. Ort. 17 Jan.) Belasting. Adres van Vereeniging „De Dageraad" om vrijstelling van belasting met afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders. Hoofdac te-cursus. Voorstal tot ontslag en benoeming van eea Directeur van den Hoofdaktecursus. Benoemingen. Voorstel tot benoeming van een lid werkgever van de Commissie van Advies voor den dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering in de va cature k. Klijnen. Aanbevolen wordt daarvoor de heer H. Riemers, Penningmeester der afdeeling Helder van den Nederlandsehen Aan- nemersbond. Voorstel tot benoeming van leden van de Commissie tot voorlichting bij beroeps keuze in verband met de aftreding volgens rooster van de leden: Mevr. B. A. Ketner—de Jongh en de hee ren E. Bos, A. J. Beseeling, J. Gomee, H. P. Baak en O. Brinkman. Voor de ontstane vacaturen worden aan bevolen: 1. Mevr. B. A. Ketnerde Jongh. 2. Mevr. J. Dibbetfr—Romenfj. 1. E. Bos. 2. J. O. Boon. 1. A. J. Besseling. 2. A. Slingervoet Ramondt 1. J. Gomee. 2. M. A. Kolster. 1. L. F. van Loo, 2. O. de Jongh, de beide laatsten afgevaardigden van „Onderling Belang", Ver. v. Per soneel in 's Rijks dienst. 1. O. Brinkman, 2. Ohr. Goes, afgevaardigden van R.-K. vakver enigingen. SuBldïe. Voorstel tot het verleemen van een sub sidie van de Advies-Oommissie voor bouw ontwerpen. (Held. Ort 18 Jan.) Tnnnelplan. Bespreking omtrent het verleenen van een crediet voor het maken van een pro ject voor liet tunnelplan. Machinisten Avondschool. Voorstel tot uitreiking van akten van aanstelling. Mededeellng. Aangaande de adressen van H. Schenkels cj. nopens verlaging van huishuren en ver andering van het tarief der waterlevering wordt medegedeeld, dat beide verzoeken in opderzoek zijn en daarover eerlangadvtes van Burgemeester en Wethouders is tege moet te zien. Reclames. Als nieuwe punten zijn verder aan de agenda toegevoegd: Notulen. Vaststelling der notulen van de verga deringen van 23 December 1924 en 19 Januari 1926. Ingekomen stukken. a. Verzoek van het gemeentebestuur van Heemstede om adhaesie te betuigen aan een aan HJI. de Koningin gericht adres inzake samenwerking van aan el kander grenzende gemeenten. (Burgemeester en Wethouders stellen voor het adrésseerende gemeentebestuur te berichten, dat de onderwerpelijke aan gelegenheid aanhangig gemaakt behoort te worden bij de Vereen, van Nederland- sche Gemeenten). b. Verzoek van J. Klant, alhier om scha devergoeding wegens niet verrichte werk zaamheden aan de gasfabriek. (Burgemeester en Wethouders stellen voor dit verzoek aan hen ter afdoening over te aten.) Verkooplngen. Beslissing omtrent den verkoop van de peroeelen P. Quantstraat en den executo- rialen verkoop van de peroeelen Van Lim burg Stirumstraat. Plulmveetentoonstelllng. Adres houdende verzoek om subsidie voor de in 1924 gehouden Pluimveeten toonstelling met gunstig advies van Bur gemeester en Wethouders. Waterlevering. Afwijzend advies op het adres van be woners van Tuindorp inxaike invoering van een nieuw tarief voor waterlevering. Benoeming. Voorstel tot benoeming van een lid van de Commissie van Toezicht voor het L. O. wegens aftreding volgens rooster van Mevr. Van UrkZwanenburg. Aanbevolen worden: 1. Mevr. Van UrkZwanenburg. 2. Mevr. J. RotgansAlta. Subsidie Pluimveevereenlglng. Het Bestuur der Vereeniging op Pluim- veegebled „Helder" deelt aan den Raad mede, dat, hoewel de op 24, 25 en 26 De cember 1924 gehouden tentoonstelling als geslaagd mag worden 'beschouwd, deze minder gunstige resultaten heeft opgele verd ten aanzien van de financiën der Vereeniging. Dit laatste meent het Bestuur te moeten toeschrijven aan de meerdere kosten, die het, in vergelijking met de in 1928 gehou den tentoonstelling, aanmerkelijk groo- tere aantal inzendingen van de Vereeni- gingsfinanciën heeft gevergd, terwijl ove rigens voor lokaalhuur alleen reeds een bedrag van 300.— moest worden betaald. Ten einde het houden van verdere tem toonstelingen mogelijk te maken, verzoekt het Bestuur eene gemeentelijke subsidie in de kosten der tentoonstelling van 1924, ten bedrage van 200. B. en W. achten dergelijke tentoonstel lingen van voldoende plaatselijk belan, om den Raad voor te stellen het ve: in te willigen. DUITSCHLAND. De financieel» schandalen. Het „BerL Tag." kondigt een sensatio neel wending in de Barmatzaak aan. Don derdagavond heeft in het gerechtsgebouw te Moabit een zeer belangrijk verboor plaats gehad. Van welken aard de wending is meldt het blad niet. Volgens het ,3. T." zou men Donder dag reeds hebben getracht den Justizrat Dr. Werthauer te arresteeren. Hij was echter op reis, naar het heette naar Dresden, waar men hem echter niet vond, zoodat men ver onderstelt, dat hy is gevluch t. Beriyn, 18 Februari De „Justizrat" dr. Werthauer, die volgens een bericht van de „B. Z. am Mittag" beschuldigd wordt, de beschuldiging van Kutisker, waarin de eigenaar van de Steinbank van woeker handel wordt beschuldigd, opgesteld te hebben, is by zyn terugkeer uit Dresden, hedennacht, kort na twaalf uur, op den Anhalter Bahnhof door de politie aange houden en naar het hoofdbureau van po litie gebracht. Later werd hy weer op vrije voeten gesteld, aangezien de tegen hem gerezen verdenkingen ongegrond zyn gebleken. Daarentegen is vanavond zyn compagnon, dr. Engelbert, in hechtenis genomen. De mijnramp bij Dortmund. Het aantal geborgen dooden. Dortmund, 13 Febr. Tot hedenmorgen tien uur waren 121 Ujken geborgen. Nadere bijzonderheden. Er worden nog veertien mynwerkers gemist, zoodat het totale aantal dooden wel >135 zal zyn. Het bergingswerk is uiterst moeiiyk; steeds weer storten nieuwe steenmassa's in. Toch melden zich steeds nieuwe redders aan. Het reddingswerk moest voor een tijd onderbroken worden omdat de mannen die afdaalden zóó on der de giftige gassen leden, dat eenigen bewusteloos werden. Het valt nog geheel niet te zeggen, wanneer alle dooden geborgen zullen zijn. Ook is nog niet vast te stellen, wat de oorzaak der ontploffing is. Geen der over levenden verkeert in levensgevaar. ENGELAND. Het protocol van Genève en de dominions. De Times meldt dat van alle dominions, met uitzondering van Ierland, thans ant woorden zyn ontvangen over hun houding tegenover het protocol. Ondanks aanmer- keiyke verschillen in die antwoorden is de voornaamste strekking ervan dezelfde. De dominions zeggen dat dat zy wegens het ingewikkelde karakter van de kwes ties een nieuw uitstel vragen. Zy betuigen wel warme sympathie met de doeleinden van het protocol, maar geven er de voor keur aan, het ideaal trapsgewys te berei ken. Voorts worden bedenkingen gemaakt tegen belangrijke bepalingen, tegen de onduideiykheid van den tekst en tegen de logge procedure, met inbegrip van de ontwapeningsconferentie. De subcommissie van het comité voor ryksverdediging heeft pas haar voorloo- pige werk ten einde gebracht. Zy heeft eenige veranderingen voorgesteld, welke de regeering thans overweegt. Binnen enkele weken zullen deze amendementen aan de dominions toegezonden worden en dan kan het nog geruimen tijd duren, vóór de ruggespraak tusschen hen en Londen afgeloopen is. De Daily Mail meldt dat Engelsche re- geeringskringen inzien dat een werkeiyke repeling van het veiligheidsvraagstuk enkel op een conferentie kan geschieden. Parqs en Londen onderhandelen op het oogenblik over de voorbereiding van zulk een conferentie. De Brltsche vloot Londen, 18 Februari. De Times meldt dat de regeering veel gewicht hecht aan een voorstel om eerlang een ontwape ningsconferentie te houden. Zy begrijpt dat Engeland's positie zeer versterkt zou worden op zulk een conferentie, indien zy hare sympathie in een tastbaren vorm kon toonen. zy heeft daarom een oommis sie opgedragen, de gftheele zaak na te gaan met betrekking tot het bouwen van nieuwe oorlogsschepen in de èerstvolgen- de jaren en, zoo lang dat verslag niet uit gebracht is, zal er geen nieuwe aanbouw van oorlogsschepen geschieden. Indien er niets komt van de ontwapeningsconferen tie en besloten wordt dat het bouwen her vat moet worden, zal het nog mogeUjk zyn voor de Admiraliteit met een aanvullings- b eg rooting te komen. De vijf kruisers waarvoor de arbeidersregeering de kiel gelegd heeft zullen voltooid worden in 1927 en niet komende jaar, zooais Woens dag by abuis in bet Lagerhuis is mede gedeeld. De storm houdt aan. Het blijft waaien in Engeland. De draadlooze dienst vertelt althans dat in de buurt van Londen de storm zoo nu en dan een snelheid van 68 nfljlen per uur had en vergezeld ging van zware regens. Berichten uit verschillende deelen des lands melden dat uitgestrekte gebieden wederom onder water staan, en daar de regen gedurende den geheelen dag ge stadig is biyven vallen, wordt gevreesd dat er veel schade door overstrooming zal worden berokkend. Het binnenlandsche telefoon- en telegraafverkeer is geducht in de war en alle Ujnen naar het vaste land zyn ook gestoord. In het kanaal, waar de storm gisteren nog aanhield, werd de bootdienst met moeite op gang gehouden. De Anglo-Persian ln Albanië. De DaiTy Express meldt, dat er een scherp conflict uitgebroken is tusschen de Italiaansche regeering en de Anglo-Per sian Oiloy. Mussolini heeft een kraohtig protest aan de Albaneesche regeering ge zonden, waarin hy zegt, dat zy geen recht heeft Engeland een feitelijk monopolie toe te kennen. De Anglo-Persian heeft zioh daarop tot de regeering te Londen gericht. Het Engelsche departement van bultenlandsche zaken deelt de meenrng van de maatschappy. Het heeft den En- gelschen gezant te Rome gelast onmid- delUjk bij Mussolini tusschenbeide te ko men en den Engelschen vertegenwoordi ger in Albanië opdracht gegeven krachtig op te treden. PORTUGAL. Een revolutie verwacht Madrid, 12 Febr. De politieke toestand in Portugal is zeer ernstig. Er bestaat kans op groote gebeurtenissen. In den af geloopen nacht werd reeds het uitbreken van een revolutie verwacht Uit Lissabon wordt gemeld: Het plaat sen van de politie onder het gezag van den minister van Oorlog komt neer op het afkondigen van den staat van beleg in Portugal. De openbare vergaderingen van de aanhangers van beide partijen duren voort en de bladen constateeren, dat het land voor een ernstige crisis staat De Nationalisten gelooven thans, wanneer de president het parlement ontbindt, de macht tn handen te zullen krijgen. BULGARIJE. Een overval van communisten. Een Wolffbericht uit Sofia geeft by- zonderheden over een overval van een bende communisten by Godetsj. Deze bende bestond uit 64 leden. De leider, die doodgeschoten werd, droeg de uniform van een Servisch officier. Ook andere le den der bende droegen Servische unifor men. In het geheel zyn 24 man gevan gen genomen. De overigen zyn over de Zuid-Slavische grens gevlucht VEREENTGDE STATEN. Een groep Zevende dags Advisten in de Ver. Staten had een vergaan van de wereld op een bepaalden datum of althans in een bepaalde week, voorspeld. Een aan tal lieden onder aanvoering van zekeren Reidt, geloofden er zoo vast aan, dat zy al vast op een bergtop waren gaan zitten wachten op het eind. Andere menschen die niet zoo vast geloofden aan de cata- uit louter nieuwsgieerigheid. Reidt bleef zynen kijken om te pogen hem de dwaze vertooning te doen staken, of ook soms uit louter nieuwsgierigheid. Rheidt bleef echter sterk in zyn geloof of deed ten minste alsof hy vol vertrouwen was. Maar nu is de fatale termijn al weer ver achter den rug. Reidt zelf, die het op den duur zelfs toch ook wel een malle vertooning begon te vinden, en die in een pénibelen toestand was geraakt, ten opzichte van de door hem tot angst, en buitensporigheden gebrachte volgelingen, is thans maar van bet tooneel verdwenen. De marlnebegrootlng. President Goolidge beeft de marine- kredietwet, waarin ook werd aangedron gen op het byeenroepen van een nieuwe maritieme ontwapeningsconferentie, on derteekend zonder er zich verder openiyk over uit te spreken. De wet voorziet in een totaal bedrag van 287,000,000, voor het Jaar, ingaande op 1 Juli aja. De schold aan den wereldoorlog. De Senaatsoommissie voor buitenland- sche aangelegenheden nam een voorstel van senator Owen aan, waarby aan de Congres-bibliotheek wordt opgedragen om op onpartijdige wyze feitenmateriaal by- een te brengen voor een onderzoek naar de oorzaken van den wereldoorlog. Edison. Thomas A. Edison, de beroemde uitvin der, vierde gisteren te Fort Meyers in Florida in alle stilte zyn 78sten verjaar dag. Hy heeft verklaard, dat hij zich uit stekend gezond gevoelt, al slaapt hy te genwoordig ook, op aandringen van zyn vrouw, zes uur per nacht, in stede van vier, geiyk hy placht. Uit het Politierapport Op den Kanaalweg is Donderdag avond omstreeks 11 uur een stoker van de Marine door een onbekend burger mis handeld. In de Slulsdykstraat ls gisteravond een 22-jarige vrouw door den knecht van een botérhandelaar zoodanig aangereden, dat zy niet in staat was om te loopen. De politie stelt een onderzoek in. Een bewoner van de Jan in 't Velt- straat ontdekte, toen hy gisteravond om streeks 9 uur thuiskwam, dat hy niet in staat was met zyn huissleutel de deur van zijn woning te openen, aangezien het slot weigerde. Op vermoeden, dat iemand had getracht, zich wederrechteiyk den toe gang tot het perceel te verschaffen, stelde de politie een onderzoek in. Er werd ech ter niets vermist Het 8-jarig zoontje van den bewoner, dat boven te bed lag, ver klaarde nog, dat de hond dien avond hevig fjeblaft had en dat hy ook verdachte ge- uiden had gehoord. Een nader onderzoek heeft plpats. De persoon, die Woensdagavond in de villa aan de Javastraat aan het inbre ken was en op heeterdaad werd betrapt, is hedenmorgen met den trein van 10.06 uur gevankeiyk naar Alkmaar overgebracht, waar hy ter beschikking van de Justitie wordt gestald. By de overbrenging naar het station begon de arrestant zich in de Prins Hendriklaan hevig te verzetten, zoo dat de verdere overbrenging met geweld moet plaatshebben. Donderdagmiddag heeft de arrestant nog een ruit in zyn oei vernield, waarvoor hy zioh eveneens te verantwoorden zal hebben. ingezonden. Zeer geachte Redactie. Het bestuur van de afdeeling „Helder van den Nederlandschen Bond van Leera ren en Leeraressen bij het Nyverheids- Onderwys" zag gaarne onderstaand ge- plaatst in uw veelgelezen blad. Bg voor baat onzen dank. Naar aanleiding van het feit, dat hier ter plaatse de meening heerscht, al» zou den jongens van 18 Jaar de lagere school niet mogen verlaten, om met 1 April a.s. de Ambachtsschool te kunnen bezoeken, acht bovengenoemd bestuur bet zij plicht de ingezetenen er op te wyzen, dat deze meening onjuist is. Jongers van 18 jaar, die de zes klasse der L a g e r e S c h o o 1 doorloopen heb ben, kunnen wel degelijk voor een plaats op de Ambachtsschool ln aanmerking komen. Zelfs zij, die 14 Jaar zyn en nog niet alle klassen doorloopen hebben,^kun nen, na toelatings-examen, aangenomen 'd? ouders of verzorgers worden dus in hun eigen belang aangeraden hun zonen, die smid, bankwerker, electricien, meubelmaker of timmerman wenschente worden alsnog vóór 28 Februari te laten inschoven! om met 1 April de Ambachts school te kunnen bezoeken. Hoogachtend, Het bestuur der afdeeling „Helder van den Nederlandschen Bond van Leeraren en Leeraressen by het NÏjverheids-Onderwys De gemeente-flnanciën. Geachte Redacteur vergun my a.v.p. eenige ruimte in Uw geëerd blad. Wij hebben als ingezetenen voor en tydens de behandeling der Gem. begroo ting kennis kunnen nemen van verschil lende inziihten en ideeën nopens onze Gem. Financiën. Vóór de behandeling kregen we verschillende gegevens en meeningen van diverse Ingezonden-stuk ken-schrijvers waaraan veel ontbrak al was het maar de onderteekening eigen naam. Tijdens de behandeling der begrooting kregen we wenken en voor stellen van verschillende raadsleden, die elk op hun wijs en volgens hun idee, meermalen zelfs belachelijk en onsympha- tiek, de bezuiniging wilden dienen. En dat alles leidde feitelijk tot niet heel veel maar één feit zal voor elk wel vaststaan en dat is n.m. dat we in de Raadszaal niet de beschikking hebben over een ge routineerd Fin. Specialist. Dit is te be jammeren, want ware dat wel het geval geweest, de slotsom zou ln dat geval anders zyn geweest. Ilf bezit n.m. de heilige overtuiging, dat als mannen zoo als bqv. Uw fcj: medewerker is, een woordje hadden mee kunnen spreken, er een ander beeld te zien geweest zoude zyn. Mijn inziens en ieder zal dat beamen ia men te Helder overbelast-en alzoo is elke belastingverbooging, boe gering ook, uit den booze. Er is, ik heb het zoo straks al genoemd, met alle middelen gezocht naar minder uitgaven en nu had men als Gemeente- vertegenwoordiger, doordrongen zynde van den ongunstigen toestand onzer Gem. Financiën, zelf iets moeten laten vallen. Ik bedoel n.m. ditmen had een voorstel moeten doen om bijv. declaratie en pre sentiegelden te halveerendan had men alleen op elke Raadsverg., en er zqn er wel 26 per jaar, een dikke f 60 per zitting kunnen bezuinigen. Dan had men een flink voorbeeld gesteld en een groot gedeelte der burgerij had dan wat meer symphatie gevoeld voor een raadslid. Tevens ligt in zoo'n voorstel niet opge sloten dat straatvegers, schoolkinderen of politie de dupe worden, maar brengt men persoonlek een best te missen offer wat toch altqd degelijker is. Hopende dat by een volgende gelegenheid de vroede vaderen ees uit dien hoek zullen kyken, teeken ik met beleefde dank voor plaatsing, L J. v. OVERBEEKE, Anemonenstraat 25. De heer Overbeeke zal goed doen een dergelijke meening, die inderdaad wel bestaat en door onnadenkende menschen geuit wordt, den kop intedrukken. De raadsleden doen heel wat meer dan vijf entwintig maal per jaar vergaderen, en de presentiegelden vertegenwoordigen slechte een zeer schamele vergoeding voor al hun werk en energie. Laat men toch ln vredesnaam aan dat kleine bedrag niet gaan tornen1; zoo prettig is het baantje van lid van dén raad tegenwoordig heuaoh niet. Redactie. Naar aanleiding van een artikel in Uwe courant dd. 6 dezer betreffende Jaap Eden's laatsten tijd, mo6t ik U er even attent op maken, dat zyn laatste jaren geen weeldeleven is geweest en evenmin kommervol Bewonderaars en Sport-Nederland heb ben wel de handen in elkaar geslagen en een Jaap Edenfonds gesticht voor aanvulling, opvoeding of eventueel studiepotje voor kleinen Jaap, doch geenszins om den ouden Kampioen een rustigen ouden dag te bezorgen, daar dit gelukkig niet noodig was, omreden ik gezond en kraohtig genoeg was om ln net onderhoud van het gezin te voorzien. Dit voor eenig misverstand zou ik gaarne ln Uw blad zien opgenomen. Hoogachtend, Mevr. JAAP EDEN. GEMENGD NIEUWS. Verstikking. Donderdagmorgen wekte het te Hlnde- loopen argwaan, dat de Doopsgezinde Pastorie tot heed laat gesloten bleef, tor- wijl men overtuigd was, dat de bewoners thuis waren. Ten slotte waarschuwde men de politie, die zich met geweld toegang tot de woning verschafte. Deze vond mevr. Bussmaker* bewusteloos op den grond voor de kamerdeur lieden, terwyi Da Bu* Dading. Bauer en de S.D.P. Het dagelijksch bestuur der afd. Berlijn van re soc.-detn. partij heeft een resolutie aangenomen, waarin de overtuiging wordt Uitgesproken, dat de houding van ex-rijks- k»"8». er Bauer tegenover zijn partij een roor'an'g m sbruik van vertrouwen betee- kent, dat rün lidmaatschap per party feite- iyk onmogelijk ia geworden. Een wending tn de Barmatzaakf

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 6