fn Huisapotheek voor 50 centen Ingezonden Mededeellng. OP EN OM HET BINNENHOF. Week-Kronlek. Den Haag, 19 Februari. Wamende stroom! Da rvrjm«rteokeM".Een tamme motie. De Ladlsehe ontwerpen. Vut aspect. ZUID-SLA VUL De Neue Freie Press» verneemt uit Bel grado, dat in Zuid-Slavië een uitgebreide communistische samenzwering ontdekt ia Een communistische drukker!} is te Bel grado in beslag genomen. 46 personen zijn gearresteerd. Verdere arrestaties te Bel grado en Agram worden verwacht. De hoofdcommissaris van politie te Belgrado heeft een berisping gekregen. VEREENIGDE STATEN. De schulden aan de Ver. Staten. In het Huis van Afgevaardigden heeft Blamton een motie ingediend, strekkende tot het voorkomen van de uitgifte van een leening aan Frankrijk of aan iedere an dere natie, die geen overeenkomst heeft gesloten voor de fundeering van de oor logsschulden. De motie spreekt ook dien wenstóh uit, dat de Federal Reserve Board zal opthreden om de' naleving van dien maatregel te verzekeren. f Amerika en de ontwapening. Uit Washington wordt gemeldIn ver band met de voorloopige besprekingen over een nieuwe ontwapeningsconferentie verluidt uit gezaghebbende bron, dat de kwestie van de bewapening te land daar bij niet is betrokken' De houding van Washington blijft deze, dat die onder werpen een Europeesch vraagstuk vor men en dat het initiatief tot beperking van de bewapening te land uit Europa moet komen. Washington is echter ver langend, den wedstrijd in het bouwen van kruisers, duikbooten en hulpschepen te vermijden. Hier wordt te kennen gegeven, dat de voorloopige besprekingen, die hier over met Rome en Tokio zijn gevoerd, daar een gunstige ontvangst hebben ge vonden. Het welslagen van het plan is nu afhankelijk van de houding van Parijs. De Amerikaansche marine. President Ooolidge heeft bekend ge maakt, dat de vereisChten voor de Ameri kaansche marine in de eerste plaats zijn: het moderniseeren van oude slagschepen, zonder echter den elevatiehoek der kanon nen te verhoogen, de bouw van vliegtui gen en de bouw van twee. kruisers van elk tienduizend ton. Het doen zinken van de „Lusltanla". De scheidsrechter van de gemengde Duitsch-Amerikaansche oommissie inzake de vorderingen heeft beslist, dat Duitsch- land verplicht is schadeloosstelling te ge ven. aan Amerikaansche burgers, die af hankelijk of nakomelingen zijn van Brit- sohe onderdanen, die door het in den grond boren van de „Lusitania" den dood hebben gevonden. Troebelen in Eharbln. Te Kharbin hebben bandieten een aan val gedaan op de kazernes van de spoor wegwerkers. Van deze Laatsten zijn er ve len gedood of gewond. LUCHTVAART. Het luchtschip Los Angelos. Indien de weersomstandigheden gun stig zjjn zal het militaire luchtschip Los Angeles Vrijdagochtend uit Lakehurst vertrekken naar Bermuda. Er zal 200 pond brievenpost aan boord zijn. De ondermi nister van marine, Robinson, en sohout- bij-nacht Moffat, die aan het hoofd staat van de luchtvaartafdeeling, maken den tocht mee als passagiers. Vlleg-ongeluk. Majoor Senatesco van de Roemeensche luchtmacht is bij Ooventry met zijn vlieg tuig neergestort, enkele minuten nadat hij op het vliegveld was opgestegen. Hij en de bestuurder van het toestel werden gedood. Majoor Senatesco had sedert twee jaar vliegtochten in Engeland gedaan. De Engelsche Luchtvaart De Londensche bladen vernemen dat in de periode 1926/26 de Engelsche lucht strijdkrachten op de drievoudige sterkte gebracht zullen worden van die welke zij onder'de vorige unionistische regee- ringen hadden. Nochtans beschikt de luchtmacht niet over oorlogsreserven, waaruit zij kan putten. De uitgaven bedragen niettemin slechts £1.900.000, waarvan de marine £180.000 draagt. Voor het eerst werken leger en marine in den luchtdienst thans samen. Er zullen ongeveer zeven nieuwe vlieg tuig eskaders in dienst gesteld worden en ten hoogste duizend nieuwe manschap pen. De lucht nltt vrij! Het Huis van Afgevaardigden van Ida- ho (V. 8.) heeft een wet aangenomen waar- In aan grondbezitters in dezen staat het recht is gewaarborgd' om zelf uit te ma ken of zij het al of niet toestaan, dat er over hun grond gevlogen wordt. Het ont werp komt thans in behandeling in den Senaat. De Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft nu op s*n allerhoogst nog tien twaalf weken Paasch-rocèsje van half April inbegrepen! vóór de borst, al vorens het klokje van gehoorzaamheid voor ons Lagerhuis gaat luiden. En de stapel ontwerpen, die nog valt af te werken, wordt steeds hoogerl Op Woensdag 25 dezer werkt de Kamer van half elf ure 's ochtends af in de sectiën. Om „voor te bereiden" een reeks van wetsvoorstellen, w.o. de aanvulling der Zegelwet, bestemd om in te leiden de Weelde-belasting op verteringen in hotels en „eethuizen"; de wijziging van Suooes- sie-wet, Inkomstenbelasting-1914, Verde digingsbelasting n, Leeningwet *14. Als ook: de wijziging en aanvulling van de Militaire Pensioenwetten. De herziening van de Faillissements-wet en het ontwerp betreffende de geldboete-straf. De stroom van ontwerpen blijft wassen! Alsof wij aan het 'begin instëe van het eind eener legislatieve periode stonden, 't Is verbijsterend. Wil de Kamer het meeste, om van het geheel niet eens te gewagen, nog in den loop van deze teneinde spoedende „wetgevende periode" trachten af te doen? Ik stel de vraag nogmaals. In tijd van al-nader komenden stembus-kamp, waarin het opduiken van de nieuwe Oentruim- partij nadat de Katholieke Volkspartij verklaard had, zich niet te willen houden aan het voorbeeld van den Bond JSt. Michaël", dewelke samensmolt met de Katholieke Staatspartij, de vhraag deed rijzen, voor de zooveelste maal, welke „surprises" de stembus van Juni 1926 zal brengen?. Het 29ste oongres van de S. D. A. P. bracht de zekerheid, dat er teruggang la in het ledental. De afwezigheid van mr. Troelstra, door ziekte, wekte wee moed, óók bij de tegenstanders van de sociaal-demooratie. Zal Ir. Albarda de nieuwe leider zijn?.'t Scheen, en schijnt nogl zeker. Maar de heer Al barda kwam in het hoofdorgaan van zijne partij verduidelijken, dat hier nog alles op losse schroeven staat. Toch, wie an ders dan deze kundige, besobaofde „voor trekker^ is in staat om zich „den mantel om de schouders te hangen"? Immers niemand in de sociaal-democra tische sfeer. Over de „faits et gestes" van de Tweede Kamer heb ik nog te memoreeren, dat de interpellatie van mr. Oud over de reorga nisatie bij het Staatsbedrijf van de Poste rijen, T. en T., alsook het door de Regee ring verbreken van het contact met den Oentralen Bond van personeel op Donder dag 12 Februari is „uitgegaan als een nachtkaars", zou wijlen Lauriliard hebben gezegd. Er werd zelfs geen motie gebo ren. Mirabile dlctul.De heer Oud had wel eene van wantrouwen in "s mi nisters beleid willen aanhangig imaken, had de vrijz.-democraat slechts kans ge zien voor zulk een voorstel. Dóérom zei de scherpzinnige man, die behoort tot de menschen, van wie de Romeinen zeiden, dat ze „cum dentides nati sunt" (met tand ies ter wereld zijn gekomen), liet imr, Oud zulke motie achterwege. Van Soc.- democratische wijze werd (bij monde van den heer Schaper) verklaard, dat men voor eene motie van wantrouwen geen reden vond. Men wil daar afwachten, hoe minister Van Swaay de zaken afwikkelt. Men hield er en dat was sympathiek, den grijzen, zeker niet sterken bewinds man, die van mr. Oud zulke harde noten te kraken kreeg, de hand boven 't hoofd.Van deze discussie valt overi gens slechts aan te teekenen, dat de mi nister imet allen nadruk verklaarde, dat t. o. van de voorstellen-Nolting hoege naamd niets door de Regeering beslist is. Oók niet t. o. van de détails. Mes verkeert hier in den toestand van onderzoek en voorbereiding. De interpellatie-Oud mocht dus op goe den grond praematuur, voorbarig worden genoemd. Afwachten Is en 'blijft hier vooralsnog de boodschap. En er is aanleiding om achting te gevoelen voor de geestdrift, den „Ausdauer", het plichtsbesef van een man als Ir. Van Swaay, die ondanks al wat hij te verduren krijgt» toch nog moed en lust vindt om vol te houden, totdat straks ook voor Z.Ex. het verlos sende „klokje van gehoorzaamheid" zal gaan luiden! De Tweede Kaïmer heeft Dinsdag jjl. dan toch, tegen veler verwachting, aangevat de zeker uitermate gewichtige en belangrijke wetsontwerpen tot herzie ning van het Indische Regeerings-regle- ment. Terecht genoemd: de nieuwe „Grondwet voor de Oost". Ze zijn weet men natuurlijk en on vermijdelijk gevolg van de jongste Grond- wets-revlrie, De Kamer was eigenlijk niet „paraat" voor de behandeling van diep-lngrijpende voorstellen. Toch zijn ze deze week gelijk ge zegd ter tafel gekomen. Op den eersten dag der behandeling was mr. Gerritsen, de vrijheidsbonder, de eenige, die nog pleitte voor het onderzoek der voorstellen door eene staatscommissie. Dit staat vast: de ontwerpen hebben nergens sympathie om van geestdrift niet te spreken gevonden. Overal: de ceptie, bittere teleurstelling! Slechts de anti-revolutionairen bleken bereid ze. behoudens dan enkele „voor waarden", te steunen. Overigens: slechts zeer-scherpe kritiek 1 Mej. imr. Van Dorp, de liberale, Van Houtensche afgevaardigde, toonde Dins dag j.1. niets van deze voorstellen te willen weten. De Vrijheidsbonder mr. Gerritsen vreest te-groot inlandsoh overwicht in den Indischen Volksraad. Hij pleitte voor het handhaven van het Budgetrecht voor de Staten-Generaal. De heer Albarda verklaarde, voor de soc.-demooratische groep, dat de ont werpen hem lang niet ver genoeg gaan. Wij hebben hier te doen met den grooten strijd over de vraag van het zelfstandig- maken van Insulinde van Patrial Zoowel mej. Van Dorp als de heer Albarda, „les extrèmes se touchent"! noemden het ontwerp halfslachtig, visch noch vleeschEn hetzelfde betoogde, in de Kamer-vergadering van Woensdag 18 dezer, de.chr.-historische afgevaar digde mr. Rutgers van Rozenburg!. Het ontwerp, zeide heer Albarda, wil „de belofte van 1918, wil ook de be lofte van de nieuwe Grondwet op een koopje inlossen." De Volksraad, aldus nog deze sociaal-democraat, zal door den (nieuwen) wetgevenden Raad in be- teekenis verschrompelen. Woensdag werd deze discussie voort gezet. Laat mij er even tusschen-voegen, dat de motie-De Boer, de über- en aarts- tamme, beperking vragend der omzetting van hulp-postkantoren in post-stations, zonder stemming is aangenomen. Ook iets als een sucoesl. En: geboren is een motie-Weit kamp over den toestand in de Drentsche en Overijisselsohe venen. Waarbij de heer Schaper ook de Groningsche wil (behan deld zien. A.s. Dinsdag 24 dezer komt deze inter pellatie van chr.-historischen agrariër aan de orde. De bespiegelingen over de herziening van het Indische Regeerings-reglement duurden voort. De bezwaren stapelden zich op. Woensdag j.1. heeft de ohr.-historische afgevaardigde mr. Rutgers van Rozen burg verduidelijkt, dat de ontwerpen, zoo als zij daar liggen, voor hem onaanneme lijk zijn, 4>jn. wijl ze de macht van den Indischen Volksraad al te zeer verruimen, de band tusschen Patria en Insulinde losser maken. De Vrijheidsbonder mr. Dresselhuijs neemt „eene afwachtende houding" aan. Maar hij stelt stelt al9 „Oonditio sine qua non", dat de Nederlandsche Regeering het recht zal behouden om instructiën te ge ven aan Buitenzorg. Schakelt men dit uit, dan aldus mr. D„ is er geen sprake van een eenheid de# Rijks. Ia 't ook uit met de oontróle van de Staten-Generaal op de Indische Zaken. De vrijz.-democraat mr. Oud staat na* tuurljjk lijnrecht tegenover den Vrijheide bonder, van wien hij insinueert dat mr. Dresselhuijs slechts kapitaals-belangen dient en voor het Haagsche Plein „de touwtjes in handen wil houden". De heer Oud wenscht slechts te hooren van oppertoezicht der Nederlandsche Re geering. Voor bevelen, door het Plein den Landvoogd te geven, is z. i. geen plaats meer. Hij wenscht ook dat een eind worde gemaakt aan dén eed van gehoorzaamheid, door den Gouv.-Generaal de Kroon af te leggen. En het recht om den Indischen Volksraad te ontbinden is hem, mr. Oud, ook niet uit den booze. Hij bleek te ver trouwen, dat minister De Graaff bereid zou worden bevonden, aan deze vrij«z.-de- mocratische „desiderata" tegemoet te ko men. In welk geval Z-Exc. van Koloniën natuurlijk op de stem van mr. Oud os. zal kunnen rekenen. Aan het slot der zitting van Woensdag 18 dezer stonden er nog „verschillende namen", zei president Kooien op de sprekers-lijst. De Katholieke fractie kon nog verras singen brengen. - Maarl voor minister De Graaff bleef toch de lichtelijk-benauwende positie van zich tusschen „aambeeld en hamer" be- vinden, bestaan. Dat hij, tegemoetkomend aan de wen schen der uiterste linkerzijde, eene meerderheid voor zijn ontwerpen zou vin den, scheen wel algeheel uitgesloten. Wat moest Z. Exc. dan doen om kool en geit sparend, tot iets als een bevre digend: resultaat te komen? 't Bleef zeer nevelachtig, en degenen, die hadden gepleit voor uitstel, commis soriaal maken van de ontwerpen, deden triomfantelijk. Zeggend: „Nou, wat heb ik voorspeld?.Nu zie je t toch!?. In de vergadering van Donderdag was 't eerst aan het woord de chr.-historisohe afgevaardigde dr. Van Boetzeiaer v. Dub beldam. Hij wees op de groot» beteekenis van deze ontwerpen, maar verklaarde met velen geen bewondering te koeste ren voor deze partiëele herziening; de toe lichting des ministers is vaag, zoodat wij in 't duister blijven tasten. In zijn kritiek gaf de heer Van Boetzeiaer o.a. in over weging, niet den Indischen Volksraad, maar de Gewestelijke 'besturen wetgeven de bevoegdheid te verleenen. In strijd met de meening van dr. Scheurer is de heer Van B. van meening, dat de instelling van den Volksraad juirt de historische HJn verbrak. Hij bleek tot 't laatst toe gehoopt te hebben, dat de minister een nieuw onderzoek van deze ontwerpen zou uit lokken. De katholiek Ir. Feber, de eerste der katholieke fractie, die aan dese discussie deelnam protesteerde tegen, de opvat ting, als zouden deze ontwerpen beduiden: het inlossen van eene belofte, vóór de Grondwetsherziening de inlandsche be volking gedaan. Van een bewuste bew e- ging onder de inlanders, aansturend op autonomie, is z.L geen sprake. Hij acht onvermijdelijk, dat zoodra deze zaak haar beslag zal hebben gekregen, een begin worde gemaakt met de herziening der ge- heele staatsinrichting in Nederl.-Indië. De heer Feber betwistte., dat deze voorstellen vooruitloopen op de beslissing tusschen eenheidsstaat en federatie. De band tus schen Patria en Indië mag zeker niet kunstmatig worden verzwakt. Juist acht de afgevaardigde 'het handhaven van in stanties in Nederland, gelijk de minister dat in zijn ontwerp wil. Maar voegt Ir. Feber er bij van deze instanties, van dat ingrijpen» moet een uiterst matig ge bruik worden gemaakt. De katholieke afgevaardigde bleek dus zeker niet vij andig of onverzoenlijk te staan tegenover de aanhangige lex-De Graaff. Mijn eerstvolgende kroniek zal nader verhalen over de lotgevallen der nieuwe „Indische Grondwet" in ons Lagerhuis. Mr. ANTONIO. SCHAGEN. Het gras is groen, alsof het April was. Daar de vorst dé haarworteltjes van het gras niet heeft kunnen vernietigen is de groei geregeld! doorgegaan, zóó, dat wij zeifs gelezen hebben, dat ergens in de boschrijke streken zelfs gemaaid was. Het gaat daarmede ais met die vroege aardap pelen. Al deze vroege producten of gewas sen hebben in den regel hun vroeg be staan aan buitengewone omstandigheden te danken. Doch het gras is thans van dien aard, dat met wat goed weer, het vee vroeg in de welde kan. Dit zal1 natuurlijk van groo ten invloed op den aanvoer op de markten zijn. En wanneer de afzet op die markten wat meevalt, zal er aan huis in voorkoop ook spoedig een begin worden gemaakt. Of de voorjaarsmarkten in het teeken van vlug rollen staan zal wel van den inzet af hangen. Besteedt de tusschenhandel te veel, dan hebben wij weer trage trekken- den afzet te wachten, zooals het ail zoo vele voorgaren is gegaan. Enfin, wij zul len zient Doch er zijn eer nog veel te veel, waarbij de ondervinding van geen invloed is, en die het voor hen, die wel anders willen, bijna onmogelijk maken, dat te doen. En toch gelooven wij, dat het voor boer en handelaar beiden, goed zou zijn, wanneer er niet te vlug en te hoog wordt begonnen, dan is eene kentering minder onverwachts Intusschen is de markt tegenwoordig zoo, dat de boer voor zijn bedrijf slechts middelmatige prijzen kan geven, en dat de weider nog beneden die middelmatige moet blijven, want de vette koeien gaan nog altijd naar beneden. Zoo was Donderdag de markt te Scha- n voor vee van klasse A 1, hoogstens 1.20 per K.G. De heer O. Schermer, te Hoogwoud!, eigenaar van een der beste koeien verklaarde ons, dat hij nog liever de koe voor 60 cent per pond verkocht, dan ineens voor f 460. Een ander verklaar de ons, dat de prijs van de grootste hoe veelheid', die als le kw. staat aangeschre ven niet hooger was dan 1.15 per KG.; 2de kw. 1.tot 1.10; 8e 0.90 cent tot 0.95. Melk- en kalfkoeien met tragen handeL Nuchtere kalveren met toenemenden aanvoer 14.tot 1 80.voor de slacht 14 tot i 24; voor het bedrijf f 25 tot 36; slachtprijs 80 tot 90 cent per K.G. Van schapen was de aanvoer zeer klein. Een klein koppeltje werd voor den uit voer verkocht voor 58 gld. Ook eenige rammen werden voor den dood aange voerd. Daarvoor werd 47 tot 60 be taald. Overhouders voor d'e weide Hepen van 46 tot 62. De aanvoer van siadht- varkens was zeer belangrijk. Goede alacht- varkens 72 tot 77 cent per KG.; zouter# 75 tot 76 ct.; uitvoerbiggen 82 tot 86 ct. per pond. Besmettelijke ziekten ih het Gezond heidsdistrict Sohagen in het jaar 1924: Anna Paulowna: roodvonk 7, diphteri- tus 2; Barsingerhorn: roodvonk 1; Broek op Langendijk: roodvonk 1; Callantsoog: roodvonk 1; Harencarspel typhus 1, rood vonk 1; Oudkarspel: typhus 1; Petten: typhus 6; St Pancras: typhus 1, roodv. 8; Texel Encephalitua lefhargica (ongevoe- Texel: Encephalitua lethargioa (ongevoe lige hersenonateking 1; Wieringerwaard roodvonk 1; Züpe 1. Tot hoofd der nieuwe Roomsche school te Burgerbrug, Zuidzijpe, is benoemd de heer O. Klaver, te Heerhugowaard, vroe ger geruimen tijd aan de Roomsche school te Schagen. De heer H. Pape, vroeger kommies te Schagen, wordt overgeplaatst naar Am sterdam. De Schager Paasohtentoonstelling zal te Schagen gehouden worden op Woens dag 1 April. ANNA PAULOWNA. Donderdagavond, 19 Febr., hield de Handeldrijvende en Industrieele Middsn- standsvereeniging „Anna Paulowna" een algemeene vergadering in café Neuvel. De voorzitter, de heer J. N. Kossen, opende met een woord van welkom, waarna de seoretaris, de heer Jb. Stins, de no- tul n las* welke onveranderd werden vastgesteld, met dank voor de goede wetrg ïve. Medegedeeld wordt dat leden die de \Jaarbeurs wenschen te bezoeken, bij tij dige opgave goedkoopere entreebiljetten kunnen krijgen en het halve reisgeld terug ontvangen; dat de heer A. van Gijn, sehrfftelijk sis beetuurelid heeft bedankt; ingezonden Mededeellng. De penningmeester, de heer Jb. Jonker, doet vervolgens rekening en verantwoor ding. De inkomsten hebben bedragen f 177.86, de uitgaven f 167.60, er is dus een saldo van f 10.26, terwijl het totaal bezit f 212.12 bedraagt. De bescheiden worden nagezien door de heeren^Knijns- berg en Molenaar, en volmaakt in orde bevonden. Door den secretaris wordt mededeeling gedaan, dat Woensdag 4 Febr. op bet stadhuis te Alkmaar een vergadering heeft plaats gehad van afgevaardigden van Middenstandsvereenigingen met ver tegenwoordigers van de Kamer v. Koop handel en dat op die vergadering tot oprichting van eeD Bureau van Advies is overgegaan, dat 1 Maart zal geopend worden. Leden van aangesloten vereeni- gingen kunnen kosteloos advies bekomen op juridisch, administratief en technisch gebied. Na bespreking wordt tot aan sluiting besloten. De aftredende bestuursleden J. Veld man en H. Stellingwerff, worden herkozen, terwijl in de plaats van den heer A. van Gijn (insgelijks aftredend), die niet voor een herbenoeming in aanmerking wenscht te komen, wordt gekozen de heer D. de Graaf. Nadat bij de rondvraag nog een en ander naar voren is gekomen, volgt slui ting, met dank voor de aangename samen werking, Zoo had dan de Nutsvereen. „Oefening baart Kunst", die haar bijeenkomsten houdt in De Vlas en Korenbeurs, reeds weer haar laatsten Nutsavond met dames. Hora ruit! De voorzitter, de heer H. Pennekamp, heette de aanwezigen hartelijk welkom, waarop de secretaris, de heer J. A. Smit, de notulen las, welke onveranderd werden goedgekeurd, met dank voor de uitvoe rige weergave. De lezing werd gehouden door den heer Pennekamp, die hiervoor gekozen had: „Een Godin"; als verplichte bijdrage werd door den heer G. Stins gegeven: „Ivo naar het stembureau". En toen volgde een lange rij van voor drachten en zangnummers, waarna voor zitter sloot met een woord van dank aan allen, die niet alleen dezen avond, maar ook gedurende het geheele thans afge- loopen seizoen tot de gezelligheid aer bijeenkomsten hadden medegewerkt Hij hoopte, dat zij ook gedurende het vol gende seizoen zoo vol ambitie zouden zijn, opdat dit niet minder gezellig mocht £7 zen dan het nu afgeioopene. WJEREVGEN. Op Dinsdag 17 Februari j.1., de# avonds 8 uur, had de eerste samenkomst plaats van de Nutsvereeniging „Eensgezindheid" te Hlppolytushoef, in 't Hótel D. Lont. Aanwezig waren pl.m. 70 leden. De w.n. Voorzitter, de heer C. Bosker opende de samenkomst met een hartelijk welkom, waarbij hij tevens kortelijkg me moreerde de moeilijkheden welke moesten worden overwonnen om dezen winter de eerste bijeenkomst te organiseeren. Het was of de Vereeniging reeds te niet ge gaan was. Nu is haar eohter weer nieuw leven ingeblazen. Niet omdat we hier geen pretjes genoeg hebben, maar meer omdat het „Nut" alleen gezellige sn in tieme avondjes biedt. Na het uitspreken van den wensch, dat ook deze avond weer aan dat doel zou beantwoorden, werd door hem een lezing gehouden over de oude geschiedenis van Wieringen en zijne bewoners, welke zeer in den smaak viel. Verder werd door verschillende dames en heeren nog muziek en voordrachten ten gehoore gebracht. Eerst te half twaalf sloot de voorzitter de bijeenkomst met een hartelijk woord van dank aan de respectievelijke zanger, spreeksters en sprekers. Hij verkreeg daar bij opnieuw van drie dames en drie heeren de toezegging hunner medewerking voor de volgende Nutssamenkomst in Maart. Een 4-jarig jongentje van den heer P. S. T., te Noordburen, had het ongeluk een pan met heete melk over zijn lichaam te krijgen en brandde zich zoodanig dat direot geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Bij 't ophalen van masthout uit een vlet bij de Zuiderzeewerken, te den Oever geraakte de arbeider Jb. L., doordat 't masthout te vlug over de kant van de vlet ging, met de mast te water, zoodat hH tusschen de mast en de walkant bekneld raakte. Spoedig toegeschoten hulp verloste hem uit zijn netelige positie en bracht hem huiswaarts, waar bleek dat het dijbeen gekneusd was, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. TEXEL. 20 Februari. Deze week werden van hier verzonden: 74 varkena, 26 koelen, 10 kalveren en 12 schapsa. goed voor brand- ml)- cn «tootwoadsa. verouderde woeden, zonnebrand, aam beien, spierpijnen, spit, rbeomatUche pijnen, wintervoeten, springende handen en nog veel racer, koopt ge met een pot Akker'Klooeterbalaem, de nel 9 werkende merkwaardige veelzijdige zalf Bovendien zal het luchtwezen onder een departement geplaatst worden met denzelfden rang als dat van oorlog en de admiraliteit. d&t iü tUi) 1 Pu dJi ny UuM> leut.' AjPO?AH-ÓOONI»OtH terwijl de aandacht wordt gevestigd op het Koloniaal Instituut te Amsterdam, dat inlichtingen verstrekt op Handel#- en Industrieel gebied met betrekking tot Indië. Jongelui b.v. met diploma Boek houden, Handelscorrespondentie, enz., die een betrekking in Indië wenschen te zoeken, kunnen bü dit Instituut infor maties bekomen. Ook wijst het aan in dustrieels ondernemingen <^n weg tot expeditie enz. Uit het jaarverslag blijkt, dat 1924, voor den middenstand hier, over het algemeen beter is geweest dan zijn voorganger, hetwelk wordt toegeschreven aan de Zuiderzeewerken.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2