E VOORDEELIGE AANBIEDING DERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS' Costuum naar maat, serie Adolf ff 45.00 Costuum naar maat, serie Rudolf ff 55.00 VAN ZATERDAG 28 FEBRUARI 1925. Vakschool voor Meisjes voor Helder en Omstreken. Gas- en Electrlclteltsprijs. Postpakketten naar Nederlandsch-Indlë. Een uitzetting! Ooievaar-correspondentie. Lieve Ooievaar Dorus Rijkers en Kees Klaassen gehuldigd. De mannen werden daarbij toegespro ken door den heer M. Hartog, secretaris van het huidigingwxxmité, waarna zij met l)es avonds gaf de letterlievende ver- eeniging „Oefening na Arbeid" een uit voering in den TivoHi-schouwburg. De op brengst komt ten bate van het Dorus Rij kers-fonds. ENG EILAND. Draadloos telefoneeren met New-York:. De langste tunnel van Europa. Slachtoffers van den storm. DU" ITSCHLAND. Ebert Duitsch land en Roemenië. FRANKRIJK. TURKIJE. De opstand ln Turksch Koerdlstan. *Ingezonden Mededeellng. Vraagt onze collectie ter Inzage Kleedingmagazijnen HELDER - SCHAGEN ARABIE. De krijgstocht der Wahabieten. JAPAN. Herige stormen op de Japansche kusten. derde Japansche boot die is vergaan, is de „Koan Maroe", groot 8368 ton.# Het schip kwam in aanvaring met drijfijs en zonk. De bemanning kon zich in veilig heid brengen. (Telegr.) KORTE BERICHTEN. LUCHTVAART. Een nlenwe vliegtuigmotor. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 1 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): Westerkerk: Hulsduinen: Julianadorp: Evangelisatie (Palmstraat): Geref. kerk (Spoorstraat), 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Ds. B. v. d. Werff. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): Doopsgezinde Kerk: Luthersche Kerk: AMSTERQAMSCHE BRIEVEN. Vrijdag 27 Februari jl werd het getuig schrift der dagschool uitgereikt aan de vol gende meisjes: J. Dirks, H. Felkers, P. Gras, E. J. Har- rebomée, E. v. d. Heuk (Julianadorp), M. Komen, O. M. Schil lamana, S. J. van de Voorde, M. de Wildt, G. Hoebe, M. Vis, M. J. de Jong, L. C. Kraan. Aan één meisje kon het getuigschrift niet worden uitgereikt. Verder verwierven het diploma Costuum- naaien: L. Klok en A. Schermer (Anna Pau- lowna. Blijkens een in dit nummer voorkomen de advertentie maken Burgemeester en Wethouders van Helder bekend, dat in gaande in de maand Maart a.& de prijzen voor gas en electrioiteit worden verlaagd en vastgesteld als volgt: Gastarlef: licht- en kookgas 0.11, motorengas 0.00, muntgas 0.12. Alles per M'. Electrioiteitstarief: Voor avondstroom 0.86, voor daggtroom 0.16, voor levering over muntmeters 0.86. Allee per K.W.U. Voor grootverbruikers wordt de prijs, voor gebruik in de speruren 0.80 per K.W.Ü. Het tarief voor grootverbruik buiten de speruren, dat ook verlaagd wordt, aal nader worden bekend gemaakt. In de postpakketten bestemd voor Ne- derlandsch-Indië worden meermalen luci fers aangetroffen. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de verzending daarvan per post verboden is en de Indische Postadministratie, over eenkomstig de bestaande bepalingen, der gelijke pakketten in beslag kan nemen. Zoo midden in 't gewone doen van alle dag, werden de Jonkerstraters gisterenmid dag verrast met een heel officie3!e uitzetting „wegens wanbetaling", door heel officiee.e deurwaarders. De heele buurt stroomde leeg en verdrong zich voor het perceel, waar de uitzetting .plaats had. t Ging heel gemoedelijk, als er tenminste bij zoo'n geval van gemoedelijk heid sprake kan zijn. De deurwaarders, eerwaardige menschen met ernstige gezichten, haaiden stuk voor stuk het meubilair uit de woning en stapel den dat voor het huis op. Tafels, stoelen, bedden, kinderspeelgoed, potten, pannen, enz., enz., 't werd een berg van huisraad. Weekhartige moeders gaven lucht aan hun ergernis, met opmerkingen als: „die stak kers van kinderen", ,,'t is meer dan erg", „t most niet magge" e.d., maar ze vlogen niet, zooals in groote steden, de deurwaar ders in hun haar, ze bewerkten niet de ge zichten van deze eerwaardige menschen met haarspelden en nagels, er vloeide in 't giheel geen bloed 't Was evenwel een zielig gezicht, al dat huisraad voor de woning opgestapeld, nat van den regen, die onmeedoogend, uit grau wen hemel, op de boel neerkletterde. Op een bruin stuk bordpapier stond met blauw krijt geschreven: „Van 1917 betaalden wjj huur. Het gaat om een vordering groot ƒ40.— arbeidsloon". Wat hiervan waar is, weten wij niet, al gelooven we, dat geen enkele jiuisbaas zoo onmenschelijk zal zijn, voor een huurschuld van f 40 een 'huisgezin, met vijf kinderen, op straat te zetten. Toen die dxeumessen om 4 uur uit school kwamen, begrepen ze er niets van, het drong niet tot hun door wat er gebeurd was. La chend stonden ze nog naar de huisboel te kijken en toen ze, te midden van een massa potten en pannen, een „beertje" ontdekten, ging er een vreugdekreet op. *t Was een droevige aanblik en het ergst was het voor de zieke moeder en die vijf kleine kinderen. In de brievenbus van het postkantoor hier ter stede werd bij het liohten het vol gend© briefje gevonden, netjes in een en velop gestoken, dichtgeplakt en geadres seerd qan den heer Ooievaar in het bloem- koolland: ik heb alleen maar een zusje en nu wilde ik u vragen of u mij nu een broertje van u krijg ik ben zeven jaar en ik beloof u dat ik er goed) op zal passen, hartelijke groote van beb u ken mij nog wel. Misschien leeet de 'ooievaar dat briefje wel en krijgt Beb d'r zin. Donderdagmorgen zijn aan het station D. P te Rotterdam de heeren Dorus Rij kers en Kees Klaassen gearriveerd'. Toen de beide oudjes Rijkers is 78 en Klaas sen 72 jaar uit den trein stapten, speel de het Harmonieoorps van de Rottcrdam- sche Toonkunstenaarsvereeniging, dat zich onder de overkapping had opgesteld, het „Wilhelmus". kransen en bloemen omhangen werden. In een versierde auto werden zij vervol gens naar café „Th alia" gereden, waar een druk bezochte receptie gehouden werd. Naar aanleiding viid de aanstaande her denking van het homderdjarig bestaan van den spoorweg herinnert een Engelsch blad aan het ongelooflijk :e feit, dat het bestuur van de universiteit 1:e Oxford indertijd tot- de hevigste bestrijders van het nieuwe mid del van vervoer behoord heeft. De universiteit richtte een petitie tot het parlement, om te beletten, dat de geprojec teerde lijn van Great Western de stad Ox ford zou aandoen, f waarin vooral drie argu menten aangevoerd! werden: de bestaande middelen van verv< >er waren volkomen toe reikend; het scheppen van gemakkelijker vervoermiddelen zo u nadeeiig werken op de tucht aan de uni versiteit; en ten slotte vreesde men, dat d< e werken voor den spoor weg bij de rivier overstroomingen zouden veroorzaken door heb water in zijn loop te belemmeren. De eiigenlijke vrees gold een ter de goede zeden der studenten, die, meend. men, moesten lijdt jn bij een snelle verbin ding met het slechte Londen. Het gelukte ook waarlijk om don spoorweg eenlge jaren lang van Oxford zolf op een afstand te hou den. Toen kwam e r toch een station bij een naburig dorpje en ten slotte bereikte de spoorweg ook de si ad Oxford zelf. Toch her innert de aanleg v an het kruispunt Didcot, inplaats van Oxfordi, voor de verbindingen met het Westen van Engeland thans nog aan. den hardnekk Igen tegenstand der toen malige bestuurder b van de universiteit. Op grond van de totdusver genomen proeven, verklaart de Londensche post- overheid dat biniaen een jaar de Londen sche abonné's op het telefoonnet draad loos met New-York zullen kunnen spre ken. De techniek van de aansluiting ver schilt niet met dio langs een lijn. Het Lon densche postkantoor denkt iemand die met New-York telefotneereg wil, binnen vijf minuten mee te deelen dat „New-York hier ia" Met Chioago is geen rechtstreek- sche verbinding mogelijk. Voor gesprek ken met die plaabs zal New-York als door gif-station moeben dienen. Een tunnel van 24 K.M. lengte zal wor den geboord door den hoogsten berg van Schotland, den Ben Navis, ten einde het water van het Loch Laggan en het Loch Treig te leiden naar het hydro-elec- trisch station van de North Britisch Alu minium Cy te Fort. William. De tunnel zal 4 K M langer zijn dan de beroemde Sim- plon-tunnel en dus de langste van Europa worden. Londen, 27 Fehr. Volgens schatting zijn in den jong sten storm op de kust van IJsland 84 vissc.herlieden, meerendeels IJs- landers, omgekojmen. Onder de omgekome nen bevonden 2iich veertien visschers van den te Huil ithuis behoorenden treiter „Scapa Flow". Berlijn, 27 Fobruari. Hoewel Ebert nog steeds niet buiton levensgevaar is kan zijn toestand heden toch als aanmerkelijk ver beterd worden beschouwd. Het zal echter, zelfs indien de rijkspresident herstelt, nog geruime tijd duren, eej hij zijn functie zal kunnen hervatten. Vermoedelijk zal Ebert, als hij het sanatorium heeft veria ten, een of tweo maanden met verlof moe ten gaan. Volgens een bericht uit Berlijn zou Roemenië thanii inbinden bij zijn houding tegenover Duitischland. Men zegt thans te Boekarest geeni economische represailles te willen nemen en tot onderhandeling be reid te zijn, w anneer Duitschland den weg wil toonem, waarop voldoening voor Roemenië te vorkrijgen is. Een zware storm! teisterde gisteren de Fransche kust. Er staat zoo'n holle zee op de kust van Bretagne, dat er geen denken aan is dat visschersschepe n de Bretonsche havens kunnen ver)'ateni. De kust bij Brest is door den ongekend hoogen Vloed bijzonder ge teisterd'. Te Penmarch zijn tal van vis- sohersschepen stuk geslagen, huizen staan er onder water. Dit is ook het geval op het eiland Molène, waar de golven met zulk een onstuimig geweld de huizen binnendrongen, dat drie gezinnen nog slechts dóór zoldervensters heen gered konden worden. Londen, 27 Febr. De Turksche regee ring heeft een gedeeltelijke mobilisatie ge last' en alle reserve-officieren opgeroepen. De rebellen houden thans linie N.Z. door Malatia en O.W. door Desim en Ereingjan. Het Turksche bestuur ia de Koerdische vilajets, die uit 1 2 millioen Koerdische nomaden bestaan, verkeert in een volkomen <»h«Aa Ee toestand van het Turksche gaxni- zoen is onbekend. De telegrafische verbin ding in geheel Koerdlstan is verbroken. De karavaanwegen zijn door een hevigen sneeuwval versperd. Veertien geheele vila jets 'hebben zich bij' de rebellen aangesloten. Bijzonder ernstig is de afval van het vilajet Oerfa, aangezien sjeik Saïd daardoor een groot deel van de grens van Mosoel onder zijn gezag heeft en direct contact met de Koerden in MoeoeL De soldaten van sjeik Saïd bevestigen afschriften uit den Koran op hun bajonetten, waarom de Turksche regeeringstroepen met tegenzin op hen schieten. De opstandelingen bestaan uit ten- minSte 10.000 gewapenden. De Turksche generale staf meent, dat hij ten minste 10 aagen voor de aankomst van groote troepen- versterkingen noodig zal hebben, maar is zeker van de onderdrukking van den op stand. De Turksche regeering geeft toe, dat zij haar gezag in de twaalf Koerdische vila jets heeft verloren en het officieele regee- r'ngsblad „Djoemhoeriet" geeft toe, dat de geheele politie en de regeeringstroepen zich bij de opstandelingen hebben aangesloten en oorlogstujg en arsenalen hebben overgege ven. Konia, Aroesja, Treblzonde en Erze- roem zijn door religieuze propaganda tegen de regeering opgehitst- Angora beweert, dat de meeste van de 150 uit Turkije gezette monarchisten over Mosoel in Koernistan zijn gekomen en thans den reactionnairen op stand leiden. Angora, 27 Febr. De gewapend.8 benden, die Karpoet bezetten, werden terugge- worpen en moesten de stad ontruimen, waarbij zij krachtig werden achtervolgd. De opstandelingen trekken thans in groote wanorde terug. Een leider der rebellen is gevangen genomen. De plaatselijke bevolking neemt aan de achtervolging deel, die in het geheele opstnndgebled met kracht plaats heeft' Dat er achter den ojAand in Koerdlstan godsdienstige drijfveeren zitten, wordt be vestigd ln een Reuter-bericht uit Konstan- tiiiopel volgens hetwelk de insurgonten strooibiljetten verspreiden, inhoudende dat Mohammedanisme zonder Ohalifaat iet» on bestaanbaars is. Deze leus schijnt op de Turksche gendarmerie, die eerst naar de op standelingen overgeloopen is, groote aan trekkingskracht geoefend te hebben. De groote vraag is dus, of de reservisten, die thans in aangrenzende vilajets tegen de op gestane Koerden gemobiliseerd worden, daar al of niet gevoelig voor zullen zijn. De Tur ken zijn dappere soldaten efi hebben dit voor het laatst getoond tegen de Grieken. Nu staan zjj echter tegen een hinnanland- schen vijand, die voor de tradities van de oude Turksche geestelijke suppmmatie over den Islam opkomt tegen geheel nieuwbak ken instellingen. Dat de reactionnaire beweging juist in Koerdlstan is uitgebroken, is volkomen be grijpelijk. In de laatste acht jaren van zijn regeering heeft sultan Abd ui Hamed de Koerden aan zich weten te binden door leden van aanzienlijke Koerdische geslachten tot hooge ambten te benoemen. („N. R. Ct."). Volgens berichten uit Jeruzalem, zijn er in het geheel 10.000 Wahabieten, <Lz. de leden van de puriteinsche musselmansche secte die Ibn Saoed's trouwe medestanders en bondgenooten bij zijn krijgsitocht tegen Hedzjas zijn geweest, gedood of gewond. Zoo goed als de heele grensbevolking van Transjordanië vlucht naar het bin nenland!. De afgezant van Ibn Saoed te Damas- kus verklaart, dat de Wahabieten ook naar Amman, de hoofdstad van Transjor danië, willen trekken, om den vorst van dit land, emir Abdullah, te verjagen. Ab- dullah is gelijk men weet een zoon van den gewezen koning Hoessein van Hedz jas, d%n erfvijand1 van Ibn Saoed Deze Laatste hééft plechtig verklaard dat hij niet zal rusten vóór hjj ook de zonen van Hoessein van hun troon verjaagd heeft. (De ander is koning van Irak). De hevige storm, die langs de Japan- sche kusten heeft gewoed, heeft drie schip breuken veroorzaakt. Allereenrt verging de motorboot „Aemori" op weg naar Ha- kodate met alle leden der bemanning en de passagiers, waaronder twee Japansche vrouwelijke studenten. Het Japansche zeilschip „Boejomaroe", metend e 270 ton, in gebruik als opleidingsschip van de Ja pansche marine, is eveneens vergaan. De kapitein, twee officieren en twee matrozen verdrenken. Vijftien cadetten van de zee vaartschool te Osjina werden gered. De Havas meldt, dat Woensdag op het bu reau vUn de Fransche kamer is ingeko men een voorstel tot afschaffing van de weeldebelasting. Twee bandieten hebben in den expres- trein naar CJhicago verscheidene passa giers en leden van het treinpersoneel be roofd. Zij ontsnapten voordat de trein te Chicago aankwam. De reddingboot, die hulp ging brengen aan een Spaansch schip, dat in de buurt van het eiland Ré verging, is, vólgens een Fransch draadloos bericht omgeslagen- Zeven man zijn omgekomen. Van de ne gentien koppen, waaruit de bemanning van het Spaansche schip bestond, zijn er vijf gered. Naar uit New York gemeld wordt, heeft de Packard Motorcar Cy., in samenwer king met ingenieurs van leger en vloot twee nieuwe typen van vliegtuigmotoren en een nieuwen tank-motor gebouwd, welke alle overige motoren ter wereld in nuttig vermogen heeten te overtreffen. J)e motoren van 800 P.K. voor groote vliegr tuigen geven 2600 omw. in de minuut- De motor weegt per P.K. I1/» pond (Eng.) De motoren van 600 P.K. leveren 2000 omw. in d'e minuut en wegen per P.K. 1.04 pond. 's Avonds 6.30 uur, Ds. C. O. de Kloet, „Wat is gelooven". 's Morgens 10.30 uur, Ds. Tinholt van Valkoog. 's Morgens 10 uur, Ds. C. O. de Kloet Gelegenheid tot doop. Aanmelding bij den heer G. A. Niesink. 's Avonds 7 uur, Ds. v. d. Kreeke. V.m 10 uur, Ds. T. J. van Oostrom Soede van IJmuiden. 's Avonds half zes, Ds. G. O. Schellenberg van de Cocksdorp. Maandaga*and 8 uur, 4e Bijbellezing over den Brief van Jacobus, door Ds. J. A. Raabe van den Burg. 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Db. B. v. d Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur. 's Morgens 10 uur, Ds. J. Koster. 's Morgens 10 uur, Ds. P. Neideck van Amsterdam. Een Amsterdamsche Opera? DIJsselhof-tentoonstentng. \De Gemeente als „verroller'' van hulzen en hoornen en menschenmaterlaal. Terras-geneugten. Neen, dit keer geen nieuwe combinatie, geen nieuwe N. V. of nieuwe Co-Opera tie. Geen nieuwe poging van een tweede Koopman; of van enkele enthousiasten, die met behulp van den flnancieelen steun van enkele toevallig ontdekte kunstvrien den een gezelschapje formeeren, dat ploeterend en zwoegend, van den eenen schouwburg naar den anderen, van de eene plaats naar de andere trekkend, een of twee seizoenen het hoofd boven water kan houden. Niets van dit alles. Maar dit keer: een van de Wagner vereeniging en baar onmiddellijke „omgeving" uitgaande en in alle stilte voorbereide poging om te komen tot eep eigen, hoofdstedelijk Opera-gebouw, een Amsterdamsche Stads- Opera met een eigen vaste troep, zooals in Duitschland elk stadje van eenige beteekenis, dat kent. Langen tijd schijnt er reeds in de binnenkameren van voor noemde „omgeving", over deze plannen gedelibereerd en gediscussieerd te zijn. En deze kameren zijn, economisch ge sproken, zeker geen slecht punt van uit gang; bestaan zjj, waar deze omgeving nu eenmaal tot onze meest invloedrijke handelsmagnaten pleegt te behooren, niet uit privé-kantoren, rijk-gemeubeld en grenzende aan wei-voorziene brandkast- kluizen Ter gelegenheid van de receptie ten stadhuize van de Berlijnsche Opera, die hier de-„Rosencavalier" voor een elite-publiek vertoond had, lekte het eerste nieuws in dezen naar buiten uit. Wethouder Wibaut gewaagde in zijn be groetingsrede bij deze gelegenheid van „fluisteringen" die hem ter oore waren gekomen. De Berlijnsche directeur, die als buitenstaander minder angstvallig op zijn woorden behoefde te letten, deelde zelfs mede, dat hij over de bedoelde Amsterdamsche Opera-plannen reeds „openlijk had hooren spreken". Zoo kwam de steen dan ook in de buitenwereld aan 't rollen; en zij rolde, zooals dat bij der gelijke gelegenheden immer geschiedt, gedreven door de fantasie en de praakjes van hen die het zeggen te weten, veel verder dan met de feiten over eenstemt. Velen achtten de zaak al „voor elkaar" en zagen in het zeer nabije ver schiet reeds het trotsche gebouw van onze Stedelijke Opera op het IJsclub- terrein achter het Rijksmuseum verrijzen. Nuchter-zakeljjk valt er echter op het oogenblik slechts dit te constateerendat inderdaad in zekere kringen van onze haute flnance en handelswereld voor het tot stand brengen van een Stedelijke Opera wordt gevoeld en men, bij polsing, ook de Gemeente bereid vond aan des betreffende plannen steun te verleenen. Het ideaal zou dan zijn: modelopvoeringen van de groote werken der vocaal-drama tische kunst en in de toekomst, liefst werk van eigen vaderlandschen bodem Een factor van dit ideaal is reeds aan wezig: het Concertgebouw-orkest, dat in alle geval zou medewerken. Aan den eenen kant kan men er zich natpurlijk in verheugen, dat er in deze tijden onder het beter-gesitueerde hoofd stedelijk publiek nog animo en enthousi asme voor de kunst bestaat om dergelijke grootsche plannen te beramen. Maar aan den anderen kant vraagt men zich toch af of het niet beter ware eerst, voordat gepoogd wordt een eigen vocaal-drama tische traditie te gaan scheppen, de be staande kunst-tradities een wat beteren •conomischen teeltgrond te verschaffen. Er is een nationale tooneel-traditieer is een nationale schilders-traditie, die stevig wortelt in het hart van ons volk, maar die noode de krachtige mest van het kapitaal ontbeert. Men poogt wel, mede met behulp van de Gemeente, b.v. onze schilders aan goede en goedkoope ateliers te helpen, middels een „Kunstenaarshuis", waarvan de plannen in een begin-stadiura van wording zijn; men poogt b.v.wel Rooyaards aan een eigen onderdak te helpen (na het afspringen van de Concert- gebouwtuin-plannen, fluistert men juist dezer dagen weer, dat men hem een ge deelte van het Atlanta-terrein bij het Leidsche boschje zal afstaan), maar kon men de Opera-heeren er toe bewegen allereerst hun aandacht eens te wijden aan datgene wat reeds voorhanden is, dan zouden deze langzaam-vorderende pogin gen weldra tot definitieve, afdoende resul taten kunnen leiden. Helaas is het maar al te dikwijls zoo, dat men terwille van een verafliggend doel, het onmiddellijk b'ereikbare over het hoofd ziet Zoo gaat 't ook hier. En misschien, ja, speelt hier ook wel klein duiveltje der ijdelheid een rol; meh wil zijn stad ook een Opera schenken, zooals men die kent in Frankrijk, in Duitschland, waar het mondaine leven een tehuis vindt. En men vergeet zich daarbij af te vragen of de vocaal-dramatische kunstuiting ons als volk wel zoo ligt als dat in sommige andere lijden het geval is Een prachtig bewijs, zoo men 't al niet wist, voor het feit hoezeer het schilderen ons ligt; hoezeer de vaderlandsche sch'il- derstraditie, met haar gevoeligheid voor het clair-obscure, haar geduldige liefde volle overgave aan de realiteit der een voudige dingen, nog immer krachtig voortleeft, kon men dezer dagen in de tentoonstellingszalen van Arti et Amicitia bewonderen, waar een eere-expositie was ingericht van werken van den „aquarium- schilder" Dijsselhof. Men heeft er weer eens tenvolle overtuigd kunnen raken van het meesterschap waarmede deze kunste- paar het geheimzinnige beweeg en leven der water-bewoners in het gezeefde licht, dat tusschen de zacht-wuivende, wiegende wieren doorsijpelt, weergeeft. De zwen kende scholen visch, de langzaam, bedachtzaam op hun zandbodem krui pende krabben en kreeften werden er om ons heen opgeroepen met zulk een toover, dat wjj als in een vreemde*wereld, jwaar alle geluid verstomd was en alle schreeu wende kleur verstild was, werden mee genomen Er gebeurt overigens, duiken wij uit deze waterwereld weer |op, op den bega- nen grond der stad, de laatste weken genoeg om onze belangstelling gaande te houden. Daar zorgen in de eerste plaats Publieke Werken wel voor, die steeds meer op waarlijk ongekende wijze uit hun slof schieten. Daar had men dan eerst al den „aanpak" van de omvornling van het Leidsche boschje; het begon al da delijk met een vaart op den ochtend na de gevallen, desbetreffende beslissing in den Raad en werd energiek voortgezet toen men onvervaard enkele daar staande, oude, eerwaardige p.'atanen met wortel en al in enkele uren verroldeEn nau welijks was de bouw van het nieuwe hótel aan het begin van de Vijzelstraat beslist, of P. W. zetten de in den weg staande Gemeentelijke Electriciteitswinkel „op rolletjes" en schoven hem - fluks met huid en haar een eind naar achteren. De Gemeente moge zich dan, wat hoo rnen en huizen betreft, met deze prestaties een meester in het verrollen getoond hebben, waar het*om het verrollen van menschenmateriaal gaat, i^zij den laatsten tijd minder gelukkig. Onze Water graaf s- meerders slaken steeds meer klachten over hun bus, alias de Kraaienknip. Op bus-gebied heeft de Gemeente blijkbaar nog geen vaste lijn kunnen vindener worden nog voortdurend proefnemingen met allerlei systemen en automerken ge nomen. Dan weer "verschijnen er enkelen met zes wielen en deze inrichting van ban ken en deuren; vervolgens weer enkele met vier en die inrichting. En alhoewel men toch mag veronderstellen, dat de bedoeling is die wijze van verrollen te vinden, die voor het publiek het aange naamste en gemakkelijkste is, fyeeft't er tot nu toe meer van of men eens wil zien hoeveel gebonk, gestoot, gepers en gewring het menschelijk organisme ver dragen kanLaat ons hopen, dat we hier echter, met een variatie op een be kend gezegde, op den duur zullen uit roepen „Du choo des corps, jallllt le repos!

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 9