'sav. 'sm. 'sav. 'sm. SPORT. Voetbal. Athletlek. VERGADERINGEN, VERMAKELIJK HEDEN, ENZ. Donderdag 12 Maart. A, G. O.-avond Clinge Doorenboe. Evangelisatiegebouw Palmstr. Jac. Kor- tenhoeven van Heemstede. 8 uur n.m. Vrijdag 18 Maart A. V. O. O. Q.: Prof. Haitjema, Caaino 8 u. Zaterdag 14 Maart Uitvoering Zang- en Reciteervereeoigiiia .Harmonie". Oaaino 8 uur. Woensdag 18 Maart Openb. Verg. Luth. Jong. Ver. „Een la uw Meester". Spr. Kammetfer, Luth. Kerk 8 uur. Dido, vertr. 7 Maart v. La Pallioe, Erato, *n. 8 Maart te Gyon. Euterpe, rertr. 7 Maart t. Viyo. Hebe, arr. 7 Maart te Barcelona. Hercules, arr. 7 Maart te T .irn-nt, Ino, pass. 3 Maart Holtenau. Irene, vertr. 7 Maart v. Valencia. J<uno, vertr. 7 Maart v. Syra. Minerva, arr. 9 Maart te Hamburg, Neptunua, vertr. 7 Maart v. Oran. Nero, pass. 9 Maart Holtenau. Orestee, pass. 8 Maart Dungeness. Orpheus, arr. 9 Maart te Kopenhagen. Pollui, vertr. 7 Mrfart v, Gibraltar. Rhoa, pass. 7 Maart Dungeness. Tellus, arr. 8 Maart te Venetiö. Ulyseee, arr. 8 Maart te A'dam. Zeue, vertr. 7 Maart v. Llvorno. Ceree, arr. 6 Maart te GonstantinopeL Erato, arr. 6 Maart te Bilbao. Ganymedes, vertr. fl Maart v. Piraeus. Nereus, pass. 6 Maart Gibraltar. Venus, arr. 6 Maart te Lissabon. Veeta, arr. 7 Maart te A'dam. Agamemnon, arr. 8 Maart te A'dam. Kon. Hollandsche Lloyd, Flandria, vertr. 6 Maart v. Bahia. Drechterland, vertr. 7 Maart v. Buenos Ayres Gelria, vertr. 6 Maart v. Buenos Ayres. Maasland, vertr. 8 Maart v. Pernambuco. Montferland, arr. 9 Maart te A'dam. Zaanland, arr. 9 Maart te Antwerpen. Kon. West-Indische Maildienst. Haarlem, vertr. 6 Maart v. Corral. Helder, vertr. 7 Maart v. Hamburg. Prins Frederik Hendrik, vertr. 6 Maart v. Mar dei ra. Amazone, vertr. 6 Maart v. New-York. Amor, arr. 8 Maart te Breinen. Ares, arr. 8 Maart te R'dam. Crynssen, arr. 6 Maart te Barbados. Merope, vertr. 6 Maart v. New-York. Oranje Nassau, pass. 7 Maart Dungeness. Orlon, pass. 8 Maart de Azoren. Van Reneselare, vertr. 7 Maart v. Crlstobal. Venezuela, arr. 9 Maart te A'dam. Kon. PaketvaartmaatschappiJ. Lemalre, vertr. 7 Maart v. Adelalde. Houtman, arr. 7 Maart te Sydney. Sawahloento, arr. 7 Maart te Soerabaya. Sigli, arr. 4 Maart te Batavia. Halcyon Lijn. Agnetapark, pass. 8 Maart Sagres. Emmapark, pass. 7 Maart Peniohe. Rozenburg, 2 Maart v. Varna. Stad Amsterdam, arr. 8 Maart te R'dam. Jullanapark, pass. 7 Maart Gibraltar Stad Zaltbommel, pass. 6 Maart Sagres. Holland—Afrika Lijn. Alohiba, arr. 9 Maart te Kaapstad. Boeroe, vertr. 7 Maart v. Zanzlbar. Heemskerk, vertr. 7 Maart v. R'dam. Randfontein, arr. 6 Maart te Hamburg. Menado, vertr. 7 Maart v. Port 8oudan. Uzeldijk, vertr. 6 Maart v. Walvtschbaai. Holland—Amerika Lijn. Looh Katrine, arr. 8 Maart te Londen. Lochxnonar, arr. 7 Maart te Liverpool. Rotterdam, arr. 9 Maart te Alexandrifl. Blommersdijk, arr. 7 Maart te R'dam. Cardiganehire, vertr. 4 Maart v. San Francleco. Drechtdijk, arr. 7 Maart te R'dam. Edam, pass. 8 Maart Ouessant. Grootendijk, v^rtr. 7 Maart v. New-York. Maasdam, arr. 8 Maart te Havana. Nieuw Amsterdam, arr. 7 Maart te New-York. Noorderdijk, arr. 8 Maart te R'dam. Spaarndam, vertr. 6 Maart v. New Orleana. Eamdijk, arr. 6 Maart te Los Angelos. Holland—Australië Lijn. Asgtekerk, arr. 8 Maart te Melbourne. Paletnbang, arr. 8 Maart te Antwerpen. Almkerk, vertr. 8 Maart v. Sydnoy. Holland—O.-Aaië Lijn. Gemma, arr. 7 Maart te ShanghaL Zosma, arr. 8 Maart te Manilla. Salowati, vertr. 6 Maart v. Orasi. Oldekerk, vertr. 6 Maart v. Singapore. Ouderkerk, arr. 8 Maart te Bramen. Holland—Britsch-Indië Lijn. Ridderkerk, arr. 9 Maart te Antwerpen. Sommeladijk, arr. 6 Maart te Rangoon, Streefkerk, arr. 6 Maart te Calcutta. Andijk, arr. 9 Maart te Bombay. Bovenkerk, vertr. 8 Maart v. Hamburg. Meerkerk, arr. 7 Maart te Hamburg. Schiedijk, vertr. 2 Maart v. Algiers. Holland—West-Afrika Lijn. Delfland, vertr. 7 Maait v. Hamburg. Alblroo, arr. 7 Maart te Lagos. Helder, vertr. 7 Maart v. Hamburg, Jaarstroom, vertr. 7 Maart v. Teneriffa Roggestroom, arr. 7 Maart te Duala. Vlieland, pass. 8 Maart Las Palmas. Scheldestroom, vertr. 8 Maart v. A'dam. Djocja, pass. 6 Maart Ouessant. Gaasterland, vertr. 6 Maart v. Dakar. IJleelstroom, vertr. 5 Maart v. Cape Coaat Castle. Rotterdamsche Lloyd. Gorontalo, pass. 6 Maart Malta. Kedoe, pass. 6 Maart Gibraltar. Tambora, vertr. 6 Maart v. Colombo. Insulinde, arr. 7 Maart te R'dam. Djamibi, arr. 6 Maart te Melbourne. Goentoer, vertr. 7 Maart v. R'dam. Jacatra, pass 6 Maart Perlm. Dell, arr. 8 Maart te R'dam. Garoet, pass. 7 Maart Pertm. Goentoer, arr. 8 Maart te Southampton. Palemibang, arr. 8 Maart te Antwerpen. Samarinda, vertr. 7 Maart v. Port Said. Sitoebondo, arr. 8 Maart te R'dam. Tjerimai, vertr. 8 Maart v. Belawan. Tosari, vertr. 8 Maart v. Belawan Kawi, arr. 9 Maart te Suez Marauke, vertr. 8 Maart v. Batavia. Slamat, vertr. 9 Maart V. Suez. Soekaboemi, arr. 9 Maart te Soerabaya. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki, pass. 7 Maart Ouessant Algorab, arr. 6 Maart te St. Vincent. Stoomvaartmaatschappij Oceaan, Troilus, arr. 7 Maart te Suez. Melampus, arr. 7 Maart te A'dam. Knight Templar, pass. 9 Maart Perlm. Sarpedon, arr. 7 Maart te R'dam. Prlam, arr. 9 Maart te Batavia. Java—New-York Lijn. Madioen, arr. 7 Maart te Soerabaya. Bali, vertr. 7 Maart v. New-York. Buitenzorg, arr. 6 Maart .te Bassetn. Celebes. vertr. 6 Maart v. Batavia. Vechtdijk, pass. 6 Maart Cape Race. JavaBengalen Lijn. Bondowoso, arr. 6 Maart te Belawan. JavaChinaJapan Lijn. Tjikini, arr. 8 Maart te Shanghai. Tjibesar, arr. 5 Maart te Palo Alto. Tjikaadi, arr. 5 Maait te Sydney. Emzetco Lijn. Jonge Jacobue, vertr. 7 Maart Palermo. Tljdstlppenvan verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-lndiü. Verzendings- weg. Per zeepost via Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genua (id. nazending) Per Holl. mail via Marseille (id. nazending) Per Eng. mail via Marseille Datum der ter post bezorging. 18 en 27 Mrt. 20 Mrt. 21 23 14 en 28 Mrt. 15 en 29 Mrt. Eiken Woensd. Tjjdstip der laatste bus lichting a. h. Postkantoor. 6.80 6.30 8.— 9.— 3.— 6.30 'sav. 'sav. 6.30 'sav. Naar Ned. West-IndIS. Naar Suriname: Per zeepost via Amsterdam Per mail via Amsterdam (Coloniyn) Per mail via St. Nazaire 25 Mrt. 26 Mrt. 17 6.80 'sav. 6.30 'sav. 6.30 'sav. Naar 8 a b a, St. Eustatlns en St. Martin- Perzeepostvia Amsterdam (Coloniyn) 26 Mrt. 6.30'sav. Idem (Zuid- Paciflc-lün) 22 Mrt. 6.80'Bav. Idem(Cura<jao- lyn) 18 Mrt. 6.30'sav. Per mail over Engeland Eiken Vrydag. 5.80 's m. Naar Aruba, Bonaire en Curasao: Perzeepostvia Amsterdam (Coloniyn) 26 Mrt. 6.30 'sav. Idem (Zuid- Paciflc-iyn) 22 6.30's av. IdemiCar&gao- ïyn) 13 6 30 'sav. Per mail over Engeland 11 5.30 'sm. De per zeepost te verzenden stukken zyn te voorzien van de aanwy'zing .zeepost." Alleen correspondentie voor Bengka lis, Slak, Indragiri, Djambl, Rionw en de Natoena- en Anambaseilanden. Overig ge deelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. De wedstrijden van Zondag. N. V. B. Spart»Nederl. Elftal. 18. Bij uitzondering zijn de oefenwedstrijden van het nationale elf tal Interessant, doch ditmaal troffen we het. Het is een aardige wedstrijd geweeet, waarin Sparta als kampioen van Aid. I het meeste belang bij den uitslag bad en dan ook allee or op heeft gezet om een eervol resultaat te boeken tegen de groen-getruide nationalen, voor wie het natuurlijk qua wedstrijd minder te beteekenen had. Toch heeft men ook aan die zijde meer gegeven dan wij wel eens vroe ger zagen. Vooral in het eerste half uur der tweede helft spande het zelfs. In Rotterdam bestond groote belangstelling voor deze ontmoeting. Voor den aanvang ont ving Sparta een bloemenhulde, naar aanleiding van bet behaalde kampioenschap. Onder leiding van den heer H. S. Boekman stelden de volgen de elftallen zich op. Nederl. Elftal: v. d. Meulen; Denis en v. Dijke; Lefèvre, Bul en Horsten; Snouck Hur- gronje; Volkers, de Haas, Baer van Slangen- burgh en Sigmond. Sparta: Roem; Fuchs en van Zwieteren; van Gila, Oosthoek en Steeman; v. d. Mark, Ruf- felse, Anderweg, Fonnenoy en van Mens. 'Hoewel de nationalen tegen wind in speel den, stelden zij direct de rood-witte achter hoede op de proef. Roem moet handelend op treden en stopt fraai een door Volkers uit een voorzet van Snouck ingezonden schot. Aan de andere zijde blijven Denis c.s. meester van het terrein. Bij Sparta is de vleugel v. d. Mark- Ruffelse zeer actief en v. Dijke heeft de han den vol. Een kogel van Cae wordt door v. d. Meulen onschadelijk gemaakt. De groene voor hoede wordt goed gesteund, doch het binnen- tri faalt met schieten. Nadat v. d. Meulen een kopbal van Fonnenoy en een schot van v. d. Mark heeft gekeerd, gaat Volkers er van door. Roem keert het schot, doch kan niet wegwer ken en de Haas benut do kans (0—1). .'Het spel gaat dan gelijk op. Als Anderweg derf bal bemachtigt, sohiet bij in; v. d. Meulen slaat weg, doch juist voor de voeten van den S.- midvoor, die onder gejuich gelijk maakt (11). Direct daarop geeft Snoeck Baer een prachtkans, doch de HiBS'er mist. Een kogel van Fonnenoy wordt gestopt. Als v. Dijke mist zet v. d. Mark voor, waardoor een hoekschop ontstaat, waarbij de HFC-doelinan nog net kan redden.. Het spel golft dan heen en weer en met 1—1 wordt •gedraaid. Na de hervatting begint het Ned. elftal sterk op te zetten, doch aanvankelijk blijft succes uit. Goed aangeven van Lefèvre stelt Volkers in staat de Haas een kans voor open doel te geven en het is 12. De Spartaraanval wordt door de groene achterhoede in bedwang ge houden, zoodat voor Roem bet meeste gevaar dreigt. De Haas toont wel te kunnen schieten Dan een mooie voorzet van Sigmond; Baer krijgt den bal, even richten en Roem is met een hard schot gepasseerd (18). Bij een schuiver van de Haas komt de paal Roem te hulp. Een voorzet van v. Mens wordt door v. d. Meulen fraai weggestompt. De Haas en Sig mond voelen Roem aan den tand. Een voorzet vau v. d. Mark kan door den groenen doelman niet weggewerkt worden, doch v. Dijke trapt van de doellijn weg. Na een kort Sparta-over- wicht lossen de Haas en Volkers harde schoten en zijn de rollen weer omgekeerd. Het einde komt met, 18. Het nationale elftal heeft als geheel wel voldaan. V. d. Meulen had het niet druk, doch werkte naar behooren. Denis als altijd keurig. V. Dijke heeft nog niet bewezen een aanwinst te zijn. Hij mist routine en overleg en past zich te weinig aan. Dat was bij Vermetten be ter. Zijn trappen is flink te ver zelfs, waar door hij slecht plaatst, doch zijn resoluut in grijpen valt te roemsn. In de middenlinie schit terde Lefèvre en wist Bul gosd op de vleugels te plaatsen. Horsten speelde na een weifelend begin toch een goede partij. Vóór r118* wa* de vleugel SnoeckVolkers het beet op areet, de Ajaxied blonk zelfs uit Links ging het minder; Sigmond goed, doch geen de NatrU. Baer had zijn dag niet. De Haas achten wij beter dan Pijl, vooral als hij nog wat meer op spelverdeeling let. Hij combineerde en schoot goed en maakte dan ook twee doelpunten. Hoewel er fouten gemaakt zijn, hebben we toch vertrouwen in de ploeg! Sparta heeft kranig partij gegeven; uit blinkers waren: Steeman, Oosthoek, Fonnenoy en v. d. Mark. Kampioenschap van Nederland. Do tweede wedstrijd levenJe Go Ahead de tweede neder laag op. De Deventenaren «peelden te slap en NAC profiteonlo daarvan. Twee fouten in de rood-gele achterhoede benutte v. d. Broek en hoewel de thuisclub er iets beter in kwam, maakte van Roessel nog vóór rust er 03 van. In de tweede helft was de thuisclub st eiker, doch schoot slecht. Nadat de gasten er O—4 van gemaakt hadden, redde Lucks de eer. Einde 1—4. NAC schijnt een gevaarlijk pretendent te zijn! AM. I (Westen) 2e klasse A. QSC heeft de meerderheid van de Alkmaarders moeten on dervinden; met 26 won Alcmaria Victrix. B. DWS ontfutselde Velox een punt (0—0) en DOfNAR moest het tegen Hilversum afleggen (0—1), zoodat de kansen van Hilversum stij gen en Velox alleen door iets beter doelge- middelde dan Spartaan de leiding behout. 8e klasse B, EVC en Wilhelmina Vooruit deelden dè punten (0—0), waardoor de Am sterdammers definitief do laatste plaats be zetten. OSV verloor op eigen grond van Zeeburgia (0—1) en Purmerstoijn deed het zelfde tegen KFC (0—1), waardoor KFC kam pioen is en dus met QSC en Helder om éón plaats in de tweede klasse zal kampen. De Koogers behaalden de volgende eindcijfers: 14 8 4 2 20—18 20 1,48 Vergeleken bij de eindcijfer# van Helder, die zijn: 14 9 3 2 80—16 21 1.50 valt allereerst op, dat die beter zijn, maar ook dat de voorhoede derwitheinden productiever is en dat de achterhoeden elkaar pvonuren. C. Watergraafsmeer kreeg van den kara- pien, Rapiditas, met 2—8 klop. D. Te Bussum had op het Allen Weerbaar-terrein de beslis singswedstrijd voor de laatste p'aaTs tusschen Quick (Amersfoort) en DOO (Utrecht) plaats. Na 4 maal 7'/i minuut verlengen won Quick met 1—0. DOO toekende echter protest aan. Promotie 4e klasse. Hillegom: Hillinen (Kamp. 4 B)—Sloterdijk (no. laatst 8 C) 1—1. Reserve le klasse. Door een 7—2 zege op DEC 2 behaalde Ajax 2 het kampioenschap. EDO 2—IIFC 2 1-0, ZFC 2—WA 2 2-1. Reearvc 2e klasse A..WFC 2—Hollandla 2 12. B. Voorwaarts 2—UW 8 1—2, 't Gooi 2 —Velox 2 6—0, DOS 2Hercules 2 1—1. Reserve 3e klasse A. Spartaan 8ZFO 8 6—1. B. Ajax 4—Kampong 2 61. AM. II •Westen) Promotie 2e klasse. In een vrij gelijkopgaanden strijd heeft DHC van VOC verloren (0—2). Vóór rpet scoorde v. d. Drift, daarna v. d. Eb. De Delftenaren konden tegen de Rotterdamsche verdediging niet op. VOO ia nu een heel eind op streek. De stand ia: VOC 2 2 6-0 4 DHC 1 1 0-2 ADO 1 1 0—4 2e klasse A. RFCConcordla 01. Promotie 8e klasse. Ouleznborg: Vrienden schaar (Kamp. 3 B)—Alphen (Kamp. 8 A) 11. Afd. IV (Zuiden) le klasse. Eindhoven PSVMW 04; 'B-Hertogonbosoh: Wilhel mina—Eindhoven 81; Roosendaal Allianoe— Bredania 1—2. Afd. V (Noorden) le klasse. Te Leeuwarden maakto Frisla aan de laatBte kans van Alcidee om te ontkomen een einde en won met 20. Meppel is nu defintiief hekkeeluiter. Promotie 2e klasse. Hoogezand: HSC (Kamp. 2 B)Sneek (Kamp. 2 A) 20. Om den N. V. B.-bcker. le ronde. Leeuwar den klopte Frisia (II) met 60. Met dezelfde cijfers won Friesland van WW. De nederlaag van HRC tegen Hollandia was een eervolle (1—B). Gouda (2) speelde tegen den RVB'or DHS gelijk (1—1) en ADO won met slechts 4- 3 van DOL (4). SDW (8)—NSU (UPVB) 6-0, UVB (8)Xerxes (2) 1—7. Tusschenronde. ASC bepaalde zich tot een 5—2 op den AVB'er ADW. -1 Haarlem speelde tegen DOS (2) gelijk (11). ROHExcel sior ie een spannende kamp geweest, welke door de gasten met 84 werd gewonnen. Met dezelfde cijfers verloor Blauw Wit van Unitas; wanneer de Zebra-voorhoede beter kansen had benut, zou dat niet noodig zijn geweest. DEO verloor van een onvolledig 't* Gooi met 1—2. ODE (8) kon tegen ZFC niet op (10). Hortus hield zich goed tegen WFC en ver loor op 't kantje af (23). De kampioen Zandvoort kreeg thuis klop van AFC (1—2), een mooie prestatie van Bos c.s. ZW won slechts met 21 van den AVB'er Oosterpaik. Te Leerdam behaalden de Corinthiana tegen LSV (2) een 00 en komen due in de volgende ronde. UW speelde tegen VUC (2) 11, Arnhem (2) tegen UD 22. De tweede klaa- ser WVC verloor eervol van Wagoningen (2—8), Hengelo speelde tegen Zwolsohs Boys (2) 3—8. De tweede klaseer Boxtel deelde de punten met BW (1—1). De derby te Enschedé tussoben de club van dien naam en Enschede- sche Boys werd tegen verwachting door En schedé gewonnen (0—8). De plaatselijke ontmoeting te Groningen, Velocitas—GVV, eindigde in 22. Een verrassing! Ten slotte vermelden we: Schoten (2)Scheveningen (4) 3—1, DWVAllen Weerbaar 41, OW -SVW 3—1, Leonidas (3)Hercules (2) 12, BMT—Olympia 30, Vitesse—WO (3) 6—0, Tubantia—DOTO 22, AGOWHertog Hen drik 3—0, Theothorne (4)Robur et Velocitas (2) 0-6. Buiten de oompetitie. Nijmegen: NECde Valk 1—2; Dordrecht: DFC—Quiok (N.) 8-0; Haarlem: HFC-EDO 2—5; Den Haag: HW-Quick 8-2; Tilburg: NQAD-Willem II (Comb.)—tFeijenoord 1—0. Om den N. V. B.-beker. Een geanimeerde wedstrijd. Een onver diende nederlaag voor de Racers. H.R.C.—Hollandia 12. In dezen wedstrijd hebben de Racers zich weer in hun ouden vorm doen kennen. Vooral na rust vlotte het spel voortreffelijk. De Hollandianen kregen in deze periode weinig kans hun spel te ont plooien. Beier heeft het lang niet zoo druk gehad als in de eerste ontmoeting. De backt wieten steeds op het juiste moment in te grij pen, De middenlinie, waarin Ohrieiani vervan gen was door Diedenhoven, kan op een goeden strijd terugzien. Vooral Bak, dien we lang niet zoo gezien hebben, kon er wezen. Dieden hoven, in de middenlinie was beslist een ver betering. De gewijzigde voorhoede voldeed na rust nog het beat, daar Beneker als linksbuiten daar niet op sljn plaats was, maar ai» -binnen wel. Toen vlotte het samenspel uitstékend sn werd er flink geschoten. Het spel van Hollan dia lukte dezen middag niet zoo goed als ver leden week, daar de groote tegenstand en de wind hen hiertoe niet in staat stelden. Scheidsrechter Pelser voldeed goed'; het was evenwel jammer, dat hij een paar overtredin gen, ten nadeele van de Racers, over bet hoofd zag. Om half drie laat scheidsrechter Pelser Ae volgende elftallen opstellen: H.R.0. Beier Angusteijn Hoenderdos Diedenhoven Bak Goudswaard Beneker Prins Helder Arte Schaepenkötter Homan Neefjes Froezen v. d. Rol Polman de Rooij Knol Oerlemana de Jong Dekker Keeper Hollandia Hollandia heeft dus 1 invaller voor hun doelverdediger. HRC beeft eerst het voordeel van den wind, wat evenwel Holl. niet belet om bet eerst ten aanval te trekken. Het spel is ongeveer 5 minuten oud als Freezen, na •goed samenspel, met een schuin laag schot Beier geen schijn van kans geeft (0—1). Na den aftrap komen de Hollandianen direct weer een bezoek aan het roode doel brengen, maar de 'backs verplaatsen het spel. De linker vleugel komt in actie, maar het blijkt al spoedig dat Beneker geen vleugelspeler is. Dan stelt Prins de Holl. doelman op proef, maar deze stompt het lage schot oorner. Nog maals krijgt Prins een mooie kans om "te sco ren, maar hij maait er over been. Het spel ver plaatst zich vlug en heti s werkelijk het aan kijken ten volle waard. Een tweetal corners op het Holl.-doel hebben geen resultaat. Als het spel een half uur oud Is, zet Schaepen kötter onberispelijk voor, Prin6 krijgt het leer voor de voeten en zet hoog in (11). Verschil lende aanvallen worden aan beide kanten on dernomen, maar gedoelpunt wordt er niet meer. Vermelden we nog een hard echot van Helder, waar de keeper moeite mee heeft. Rust 1—1. Al» weer begonnen wordt, blijkt al dadelijk, dat de Raoer» niet van plan zijn om te ver liezen.. De voorhoede is gewijzigd. Prins speelt buiten en Beneker binnen, wat een verbetering is. Direct na den aftrap trekken de Racers ten aanval en bezorgen de Holl.-verdediging benauwde oogenblikken. De Racers spelen voortreffelijk en keer op keer belegeren zij het Holl.-doel. De solide verdediging van de gasten zuivert echter steeds het terrein. Dan komt Holl. opzetten en Freezen wordt In de gelegenheid gesteld om te sohloten; het harde schot vliegt echter tegen de deklat, waarna het eler achter gaat. De middenlinie der Racers, welke nu werkelijk goed steunde, zet voort durend de voorhoede aan het werk, welke een open spel laat zien. De invaller-doelman van Holl. keert op solide wijze e enige harde schoten. Als het spel ongeveer 20 min. oud is, verlaat een Holl.-epeler het terrein, zoodat met 10 man verder gespeeld wordt. De Racers zijn nu het mee&t in den aanval, doch de Holl. verdediging blijft de situatie meester. Het loopt naar het einde. Holl. zet nog eens op. Freezen krijgt den bal toegespeeld, tippelt door de roode verdediging heen, Beier blijft staan en de stand Is 1—2. Als de bal weer mldoenuit gaat, fluit Pelser voor t laatst, den Racers een onverdiende nederlaag brengende. 2—1 voor de Racers had o.i. juister de verhouding weer gegeven. Voor de vrlendsohapelijke match van ver leden week was door het bestuur van de HRC een verguld zilveren medaille beschikbaar ge steld, welke nu in de pauze dooiden voor zitter in het kleedlokaal met een toepasselijk woord werd uitgereikt. DONAR—Helder. Naar wij vernemen heeft de scheidsrechter in bovengenoemden wedstrijd aan den N. V. B. gerapporteerd over het feit, dat P. Wit een tegenstander een klap gaf en deswege bet ver der medespelen werd ontzegd. Hoewel de ar biter ook verzachtende omstandigheden aan voert, schijn toch een schorsing voor eenigen tijd niet uitgesloten, hegeen wel eens van beteekenis kon zijn voor de komende kam pioenswedstrijden. De verrichtingen van H.R.O. (Seizoen 1924—1925.) IL De Racers hadden dus nog de leiding en behielden die door Neerlandia met 8—2 te klappen (21 Deo.). Dat was een eigenaardige wedstrijd. Met de rust hadden de Racers reeds oen 3—0 voorsprong, hoofdzakelijk door 'een inzinking der blauwe verdediging. Daarna na men de gasten het spel volkomen in handen; door prachtig open spel droegen hun aanvallen steeds een zeer gevaarlijk karakter, doch met schieten werd te lang gewacht. Eerst het laat ste kwartier scoorde N. twee keer tegen, waaraan de roode verdediging min en meer de^ bet was, doch wat niettemin verdiend was. H. kon zich met dezen uitslag gelukkig rekenen, want het gebrek aan een goeden middenvoor deed zich in ezen wedstrijd al zeer gevoelen, want Tiessen mankeerde nog steeds. 1925 werd door H. niet al te mooi ingezet, want 11 Januari kwam Kenneimers op bezoek, en hoewel de Racers-ploeg thans weer op volle sterkte was, moesten zij de eer der overwin ning aan de gasten laten, die een magnifieke partij ten beste gaven en met 1—0 wisten te winnen. Niet alleen dat hierdoor 2 kostbare winstpunten verspeeld waren, maar het had dit gevolg dat voor het eerst afstand gedaan moest worden van de le plaats, die nu door Helder ingenomen werd, daar de withemden Swift met 30 wisten te kloppen. Dit was een tegenvaller van belang, maar moed verloren, al verloren en toen H. den Zondag daarop VSV moest bekampen, keerde zij met een zwaar bevochten, maar daarom niet minder mooie 1—0 overwinning huiswaarts. Een penalty,, eenige minuten voor het einde door Arts benut, bracht de beslissing en daar Helder zoo goed was om op denzelfden dag tegen Ametel gelijk te spelen, waren de Racers weer leider ge worden. Thans moest HRC nog 2 wedstrijden spelen 'Diuis tegen Heider en in Amsterdam tegen Swift. Het kampioenschap lag voor het grij penAls van Helder maar gewonnen werd dan zou de wedstrijd tegen de hekkesluitere geen moeilijkheden meer opleveren. Ze hadden hun lot in eigen hand. Doch het mocht niet zoo zijn; in het gezicht van de veilige haven strandde het scheepje der Racers dermate dat redding onmogelijk bleek. Om over deze mat- che» nu nog in bijzonderheden te treden is on- noodig, daar de gebeurtenissen nog versoh in het geheugen liggen. Vermelden wij dat HRC zoowel van Helder als van Swift verloor, niet tegenstaande de voorhoede 5 maal wist te scoren. Het einde was even onverwacht als verrassend! Want Helder, dat zelf haar laatste wedstrijd verloor, verwierf nochtans, door het falen der roodhemden, bet r.n als no. 2 van de ranglijst werd het eeiveea besloten. Wel een prachtpreetatie, doch al wat voor de roode kleuren voelt, had zich heit «iade toch wal erven andere voorgesteld. Feiten sn eijfem, In totaal zijn 17 spelers voor HRC uitgeko men. Augnsteijn, Bak, Schaepenkötter, Arte, Heider en Prins zijn alle wedetrijden uitge komen. Dan volgen: de Leij en Hoenderdos (18), Tiessen en Christiani (11), Diedehhove» (8), Goudswaard (6), Sporker (3), Lult (2) en Beijer, Terburg en Benoker (1). 34 goals werden gemaakt; door: Arts 16, Helder 11, Tiessen 4, Schaepenkötter 2, Prins en Beneker ieder 1. Hierbij de behaalde resultaten: Thuis 2-3 8—'1 2-1 4—1 0-1 8-2 6-0 Tegen Helder VSV Ametel Hortus Kennern ots Neerlandia Swift UH 2—1 1-0 88 1—8 2-1 8—1 8-5 15—14 19-9 Totaal-resultaat; 14 9 1 4 84-23 19 Vorige seizoen: 1922—'23 12 3 5 4 19—21 11 1923—'94 14 0 4 4 28—19 t 16 HRC's prestaties bewegen zich dus in op- waartsche richting. Begonnen werd met de 4e, daarna met de 8e en thans is het seizoen be- solten met de 2e plaats! Zoodat, zoo doorgaan de, wij de Racers het volgende seizoen als kampioen kunnen begroeten. Dat zij zool N.-H. V. B.-Overzicbt. le klasse C. De lange rust heeft Behagen geen kwaad gedaan; zij wisten Geel Wit, die verleden wee zoo'n mooie overwinning op SVS vorige week zoo'n mooie overwinning op SVS nu uitgespeeld en is hekkesluiter. 2e klasse D. Helder S, dat met eenige inval lers verscheen, heeft de dito's van HRC met sprekende cijfers geklopt (4—0). Een uitslag, die ons van ds roodje» tegenvalt. He'der 4 heeft niet het genoegen mogen smaken om één puntje te behouden; met 2—0 werden zij door Texel 2 geslagen. De wedstrijd Geel Wit 2—JVC L niet zoo afgeloopen aU wij ver wacht hadden. Met 8—1 bleven de TVC-ere de baas. 4e klasse D. HRC 5OVV vond geen door gang, daar Oosterend op zich 'let wachten. Het 3e elftal van Geel Wit heeft ean oure voorspelling beantwoord en kwam 2 punten rijker naar hier; 81 was de uitslag. Vriendschappelijk. Batavier 1 en 2SVS 1 en 2 18, Batavier 8'Post en Tel. XI 1—2, SVS 4Atlas-comb. 8—0, Helder b—SVS a 0-2, Helder c-Geel Wit b 2-0. Spartjmieows. Voor Zondag stonden geen competitiewed strijden op het programma. Een combinatie van het le en 2e elftal speelde tegen Batavier 2 en mocht een 3—1 overwinning boeken. Te Huisduinen was bet SVS 4, welke met een Atlas-combinatie speelde. Hier won de thuis club met 80. De ad spiranten B souden met die van JVC spelen, doch op de laatsten werd tevergeefs gewacht. De ad spiranten A met de Helder adap. B ontmoetten elkaar op Helder-terrein; er wenl verloren met 2—0. Het le punt werd echter zuiver in buitenspelpositie gemaakt. Voor de sdspiranten onderling gaat het oefe nen op Woensdag- en Zaterdagmiddag door op de gewooe uren. Sparta 1 te Behagen speelde Zondag op eigen terrein een competitie tegen Geel Wit van Helder. Hoewel het terrein veel te wensche* overliet, werd er toch met groote ambitie ge speeld. Na een reeks van aanvallen en een even flinke ^verdediging eindigde de match met 1—0 in het voordeel van Sparta. J al Lansdorp. Zondag speelde JVC 1 op het Geel Wlt- terrein tegen GW 2 en wist dezen wedstrijd te winnen met 31. JVC 2 speelde thuis tegen Geel Wit 8, doch moest dit verliezen met 1—3. BelgiS—Nederland. Het is zeer waarschijnlijk dat Thijs, de links binnen van bet Belgisohe. elftal, dat Zondag as. te Antwerpen tegen Nederland uitkomt, niet zal uitkomen. Dit staat in verbond met een annbleesure, waarvan hij ook bij den wedr strijd Roode Duivels—Zwaluwen veel laat had, meldt „de Tel.n. Uruguay in Europa. Het Nacional Montevideo-elftal, waarin o.m. de van de Olympiade bekende spelers And rade, Petrone en Scarone uitkomen, speelde Zondag te Parijs zijn eereten wedstrijd tegen een Pa- rijech elftal en won met S1. Rust 11. Het spel viel tegen. De Ned. records 8 sn 10 K.M. snelwandelen en 10 KM. hardloopen verbeterd. Bij de Zondag J.l. te Rotterdam gehouden wedstrijden van „DOS" zijn drie Nederland- sche reoords verbeterd. C. A. Guhbela, de be kende looper van Pro Patria (R'dam) bracht er twee op zijn naam, n.1. dat van 8 en 10 K.M. snelwandelen, resp. in 38 min. 47.2 sec en 48 min 17.6 sec. Een fraaie prestatie! Dullaart aardingen), die tweede werd in de race over 15 K.M. achter Beinema (Zwaluwen), bracht daarbij het 10 K.M. record op zijn naam in 84 min. 56.2 sec.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 8