Begraven Geld Eerste Blad. BUITENLAND dS^° 66 gedemilitariseerde zone van Uw gezondheid WYBERT MMPÜ iMB DONDERDAG 12 MAART 1925. 53ste JAARGANG. Vnnrtitlnt Dingdag-, PmdOTiiag. en Zaterdagmiddag Redactair-tritgOTsr: a DB BÖER Jr, HELPER 8.29 uur. DE VOLKENBONDSRAAD. Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 412 noïï™ ST? ei^elp mededeeling verstrekt ï£2weJan«dun«« fn bèlangrijke be- Weet al'een> dat 7jj heeft hj, h W atmosfeer van groote lelijkheid en dat er op alle punten een eeiemSg811 al«emeene °™"- +iIn ,d® ^nsdag gehouden geheime zit ing heeft de Raad beraadslaagd over het .oor de arbeidersvertegenwoordigers bij ae ontwapeningscommissie, Jouhaux en yudegeest, ingediende protest tegen de in de jongste Algemeene Vergadering te vieneve aangebrachte ingrijpende wijzi- De Volkenbondsraad opende Maandag gingen in de ontwapeningscommissie. zijn drie-en-twintigste zitting. De raad», zitting wordt ditmaal geleld door minis ter Ohamberlain. De zitting werd geopend met een bij eenkomst aohter gesloten deuren, waarin allerlei administratieve zaken' behandeld werden. Het belangrijkste was dat voor- loopig geen verdere uitvoering zal worden gegeven aan het besluit der vorige Vol kenbondsvergadering tot het bouwen van een Volkenbondspaleis voor het houden der algemeene vergaderingen en der zit tingen van den Volkenbondsraad. De jury tot het opstellen der prijsvraagvoorwaar- den was tot de slotsom gekomen dat het door de Zwitsersche regeering aangebo den stuk grond te klein is voor een pas send gebouw en dat het door de Volken- bondsvergadering toegestane krediet van vier-en-eenhalf millioen franken drie millioen franken te gering is. De Volken bondsraad besloot dit punt naar de alge meene vergadering in September te ver wijzen en intussohen de jury uit te noo- digen een gedocumenteerd advies aan die vergadering over te leggen. De heef dr. Berlage die tot dusverre plaatsvervan gend lid der jury was is tot gewoon lid benoemd evenals een Spaansch en een Zweedsoh architect zoodat de Jury nu be staat uit deskundigen uit Engeland, Frankrijk, Italië, België, Nederland, Oos tenrijk, Spanje, Zweden en Zwitserland. In de Dinsdagochtend gehouden open bare vergadering heeft minister Ohamber lain, als voorzitter namens den geheelen Raad sprekend, in eenvoudige doch goed gekozen woorden Branting's nagedachte nis gehuldigd. Vervolgens werden de rapporten der eoonomische en financieele commissies behandeld. Alle voorstellen werden goed- Sekeurd, onder andere ook het denkbeeld at een grootere deskundigenoonferentie voor de vraagstukken der dubbele belas ting en der belastingvlucht zal worden bijeengeroepen. Ook voor het vraagstuk van de opheffing der invoer-verboden en invoerbeperkingen heeft de Raad zich met een uitbreiding van het aantal ge raadpleegd wordende deskundigen ver- eenigd. De behandeling van Oostenrijk's finan- cieeïen toestand vond, ditmaal voor het eerst buiten tegenwoordigheid van inr. Zimmerman plaats. De raad heeft nog maals onder de aandacht der Oostenrijk- sche regeering gebracht, dat uitvoering van het hervormings- en bezuinigings program van het grootste belang is, vooral ook ter wille van het Oostenrijksche krediet Tenslotte heeft de Raad actie genomen van de uitkomsten der eerste opium-con ferentie, onder voorzitterschap van den heer van Wettum. De Raad van den Volkenbond heeft Woensdagmiddag een geheime vergade ring gehouden. De Raad besprak een reeks van 'belangrijke kwesties, die op zijn agenda staan: het antwoord, te geven op de Duitsche memorie nopens de toetreding tot den Volkenbond, en de 'kwestie van het onderzoek door den Volkenbond in te FEUILLETON. door GEORGE A. BIRMINGHAM. 60) Maar Josephine was, dank zij George'e tusschenkomst, vóór twaalven in het kamp terug. Haar eerste opwelling was om ha ren manschappen last te geven om op Hardy's delvers te schieten. Maar dan zou zij in een geregeld gevecht gewikkeld zijn en ofschoon zij niet onderstelde dat Hardy of zijn mansohappen voor den Ierschen Vrijstaat zouden vechten, was zij er niet heelemaal zeker van, dat zij niet voor twintigduizend pond zouden vechten. Haar eigen manschappen ,die niets van het geld afwisten, zouden er dan vandoor gaan. Josephine was een schrandere vrouw en zij besefte dat haar positie niet zoo sterk was, als zij scheen. Zij onder drukte haar drift, stak het betwiste ge bied over en vroeg Hardy opnieuw, een oonferentie met haar te houden. Hardy stemde daar dadelijk in toe. Hij was even onwillig als zij om slag te leve ren. Hij had tot zijn manschappen geen woord gezegd van het geld en hij wist dat zij zeer onwillig zouden zijn om het bloed van hun Iersche broeders te vergie ten, indien deze broeders het minste voor nemen aan den dag legden om het hunne t* vergieten. Hfj en Josephine trokken zich terug in In de nieuwe organisatie hebben de ver tegenwoordigers der werkgevers en ar beiders slechts een raadgevende stem, betgeen de vertegenwoordigers der ar beiders niet kunnen aanvaarden. Zij eisohen handhaving van de rechten die zij vroeger bezaten en dreigden zich terug te trekken uit de commissie, indien aan hun verzoek niet wordt voldaan. - I)e Raad beraadslaagde heden geruimen tijd. Ten slotte werd aan Benesj opgedra gen een procedure voor te steüen, welke aan de vertegenwoordigers dier internatio nale arbeidersorganisatie ten minste mo- reele voldoening schenkt. De Raad was eenstemmig van oordeel, dat een bijzondere gemengde commissie, waarin hij zelf vertegenwoordigd zal zijn, in de toekomst geschillen doeltreffend! zal kunnen behandelen. Daarna is de Raad begonnen met de be spreking van het antwoord, dat zal worden gegeven op de jongste nota van Duitsch- land inzake zijn eventueele toelating tot den Volkenbond. Bij de gedachtenwisseling hebben Oham berlain, Briand en Hij mans de meeningen van hun regeeringen uiteengezet Allen bleken van oordeel dat de toetreding van Duitschland niet kan worden gescheiden van de vraagstukken die thans bij de Euro- peesche kanselarijen in onderzoek zijn, t.w. de militaire ontwapening in Duitschland, de ontruiming van de Keulsche zone en de nieuwe ontwerpen nopens een veiligheids pact Voor het oogenblik kan de Raad der halve geen juridische bespreking met het Duitsche rijk aangaan over toetreding tot den Volkenbond, welke zj. aan de alge meene regelen, die daarvoor gebruikelijk zijn, onderworpen moet blijven. In dien geest zal de Duitsche nota beantwoord worden in een nota aan Stresemann, waar van morgenmiddag de vorm zal worden vastgesteld. Volgens het Journal de Genève is de Engelsche delegatie van plan een voorstel in te dienen om Duitschland in de zitting van Juni te hooren over de kwestie van Duitschland's toetreding tot den Bond. Het Grieksch-Turksch uitwissel! ngs- vraagstuk. In de Woensdagochtend gehouden open bare vergadering van den Volkenbonds raad hebben zoowel de Grieksche ais de Turksche gedelegeerden verklaard het raadgevend advies van het Haagsche in ternationale gerechtshof over de interpre tatie van het woord „gevestigd1" in de Griekscb-Turksche oonventie van Lausan- ne te aanvaarden, met alleen eerbied die aan het hooge gezag van het hof verschul digd is. De Volkenbondsraad besloot eenstem mig het advies aan de gemengde commis sie voor de uitwisseling der bevolkingen toe te zenden, het vertrouwen uitsprekend, dat overeenkomstig het advies zal worden gehandeld. DUITSCHLAND. De presidentsverkiezingen. Ondanks de uitdrukkelijke waarschu wing van von Löbell heeft de bekende rechta-radicale organisatie Jungdeutscher de keuken om te oonfereeren en zij ver gat, heel natuurlijk, alles aangaande mij en haar belofte aan George. Zelfs Gene- viève, die haar haatte, had haar dit nau welijks kwalijk kunnen nemen. George beweerde, dat hij niet de minste notitie nam van wat Geneviève over haar tante had gezegd, maar hij werd steeds minder op zijn gemak. Lucy ging de keu ken in en overreedde juffrouw Hegarthy om iets klaar te maken bij wijze van noen maal. George, die nog altijd voorwendde, dat hij vol vertrouwen was aangaande mijn invrijheidsstelling, ging zitten en ge bruikte een ei. „Tante Josephine," zeide Geneviève, „heeft vermoedelijk inmiddels mijnheer Farnham gedood." Zij geloofde dat niet, maar zij wilde George op stang jagen, omdat hij 's och tends onhebbelijk tegen haar was geweest George legde zijn eierlepeltje neer en snoot zijn neus zoo geweldig, dat Gene viève wist dat zij haar doel bereikt had. „Ik zou denken," zeide zij, „dat tante Josephine waarsohijniijk twintig tot der tig menschen in de laatste maanden ge dood heeft. Zij noemt het terechtstellingen en zij houdt ervan." Dat was grove laster. Josephine doodt reputaties met haar tong. Ik twijfel er sterk aan, of zij ooit een revolver heeft afgeschoten of een mes in menschelijk vleesch gestoken heeft. „Het is doodjammer," zeide Genevièrve, „dat wij haar hebben laten gaan. Zoolang wij haar goed en wel hier hadden, kon nie mand mijnheer Farnham iels maken, uit vrees voor wat wij haar souden kunnen Orden, bij afkorting Jungdo genaamd, de candidatuur van generaal von Seeckt, den opperbevelhebber van de rijksweer, voor het rijkspresidenteohap geproclameerd. In politieke kringen verwacht men, dat von Seeckt zal weigeren deze candidatuur te aanvaarden. Berlijn, 11 Maart Het centrum heeft be sloten Marx candidaat te stellen voor de presidentsverkiezing op 29 dezer. Marx heeft de candidatuur aanvaard. De crisis in Pruisen. Marx gekozen als Pruisisch minister-president Bij de keuze van een minister-president werden in den Pruisischen Landdag 443 stemmen uitgebraoht. Hiervan verkreeg dr. Marx 222 stemmen. Deze is dus geko zen. Dr. Marx is voornemens te trachten een extra-parlenjentair kabinet te vormen. De Duitsche concurrentie ln den scheepsbouw. Een order voor den bouw van viiA En gelsche motorbooten van 10.000 ton eLk is aan een .Duitsche scheepswerf gegund. De Britsche scheepvaartmaatschappij, die den bouw heeft aanbesteed, was be reid, de schepen in Engeland te laten bouwen, indien Britsche werven de order wilden aanvaarden voor een prijs, die 10.000 per schip hooger was dan die, waartoe de Duitschers hebben ingeschre ven. Zelfs op die voorwaarde konden echter de Engelsóhen niet ooncurreeren. Het prijsverschil was zelfs zoo groot, dat de Duitsche prijs niet zou zijn gehaald, zelfs wanneer de Engelsche werklieden bereid zouden zijn geweest, al het constructie werk gratis te verrichten. ENGELAND. Het werkloosheidsvraagstuk. Minister sir Arthur .Peel-Maidland, heeft Dinsdag een rede gehouden voor de Constitutional Club, waarin hij o.a. zeide, dat zijn tijd voor een groot deel in beslag genomen werd door het zoeken naar een middenweg tusschen hen, die willen, dat de ondersteuningen aan werkoozen on middellijk zullen wofden gestaakt en de genen, die vinden, dat de regeering maar steeds moet blijven voortgaan met betalen. In verband hiermede is de houding van den bekenden socialist Landbury interes sant, die veel verontwaardiging onder zijn partijgenooten heeft verwekt, door Maan dagavond in het Lagerhuis te verklaren, dat het huidige stelsel van zorg voor werkloozen rampzalig en waardeloos is, omdat het jonge arbeiders demoraliseert. Lansbury betoogde, dat men het geld liever moest gebruiken voor kolonisatie van jonge werkkrachten op het platte land, De jongemannen moeten daar het werk loeren, zooals ze in den oorlog het vechten hebben geleerd, zeide hij,' en als een jongeman weigert, onder redelijke voorwaarden op het land te werken, zou ik ham kalm honger laten lijden. Een re geering, die jonge menschen opvoedt tot luieren, begaat, of zij nu socialistisch of conservatief is, een misdaad tegenover het individu en tegenover de maatsohappij. Ingezonden Mededeeling. doen." Zij keek naar George met een aardigen onschuldigen glimlacht Inderdaad was haar glimlach zoo onschuldig dat Lucy niet geloofde dat hij werkelijk boosaardig was. Zij heeft mij later verteld, dat Gene- viève's kinderlijke manieren George tame lijk kregel maakten. Dat was te veel voor George. Hij legde zijn mes kletterend neer en stond op. „Ik zal naar het kamp toe gaan," zeide hij, „en zien, waarom John zoo laat is. Hij had hier dadelijk heen dienen te koonmi. Het is heel onverstandig van hem, om o3b zoo te laten wachten." Hij liep zwaar stappend naar de deur. Lucy rende hem achterna. „George lief, wees voorzichtig,"* zeide zij. „Begeef je niet hals over kop in ge vaar." „Er is niet het minste gevaar," zeide George, „maar als wij veel langer moeten wachten rullen wij onzen trein missen." Lucy volgde hem door de deur en het grasveld op. ,31 aar er gebeuren in Ierland vreese- lijke dingen," zeide zij. „Je hebt gehoord wat Geneviève gezegd heeft." George stapte voort, terwijl Lucy zioh aan zijn arm vastklampte. „Ik moet je verzoeken, Lucy" zeide hij, „om niets meer met die Jonge dame uit staande te hebben." „Maar George 11 sf," zeide Lucy, „die \Tootnvanoeuvres in de Middellandse!» Zee. Meer dan veertig schepen van de Brit sche Atlantische vloot zijin naar de baai van Pollensa (Majorca) vertrokken voor gezamenlijke oefehingen met de Middel- landsche Zeevloot De chanteur Hobbs, Van heel het boevenpak, dat heeft deel genomen aan de samenzwering van het plukken van den Indischen vorst sir Hari Singh, is de eenige, die, voor den duur van twee jaren, achter slot en grendel draait de procuratiehouder van de procureursfirma Appleton Co„ Hobbs. Newton, de onbe schaamde zwendelaar en oplichter, Robin- son en mrs. Robinson, kapitein Arthur, mrs. Bevan, zij allen gaan lachend vrij uit, terwijl het proces den indruk gewekt heeft, dat zij, eerder dan Hobbs, de gevangenis haiïden verdiend. Hobbs verscheen als het ware als het slachtoffer van zijn lotgenoo- ten, die hem er hebben laten inloopen, en als een meelijwekkende figuur. Het blijkt thans echter, dat Hobbs stellig wel net zoo'n fraai sinjeur is als Newton en de gevangenis dubbel en dwars heeft verdiend. Volgens Engelsche gewoonte werd tij dens het Dinsdag afgeloopen proces te gen den gewezen procureursklerk Hobbs, niets onthuld over zijn vroegere loopbaan. Na zijn veroordeeling tot twee jaar ge vangenisstraf werd1 evenwel zijn doopceel gelicht. Daaruit blijkt, diat hij met zijn chantagepractijken tevoren reeds een ver mogen van 260.000 pond bijeen heeft we ten te garen. Hoewel de politie hem her haaldelijk zocht te vatten, wist hij steeds weer door de mazen der wet heen te slui pen, totdat hij er nu bij de affaire-Robdn- son minder goed is afgekomen. Eenige jaren geleden was een andere mr. Robinson een van zijn slachtoffers, een jonge man, die van zijn vader een vermogen van 650.000 pond had' geërfd. Dit vermogen wisten Hobbs en zijn hel pers voor een groot deel te bemachtigen, terwijl zij den jongen man tevens moreel ruïneerden en hem tot een bankroetier maakten. Hobbs was een der voornaam ste crediteuren. Voorts heeft hij veel geld verdiend met het vervaardigen van val- sche paspoorten. Hobbs is de zoon van een onbemiddel- den schuitenvoerder uit een der Londen- sdhe voorsteden, die nog in leven is. Handel in blanke slavinnen? Kolonel Day zal morgen in het Lager huis de aanklacht van den vertegenwoor diger van den minister van buitenland- sche zaken vestigen op het feit, dat in den laatsten tijd tal van Engelsche meisjes als danseressen of koristen voor het buiten land en vooral voor Amerika worden ge ëngageerd door managere, die dikwijls betaaldb agenten zijn van handelaa™ in blanke slavinnen. Om hiertegen te waken wordt een speciale oontrole op de passen van meisjes, die een theater-engagement voor het buitenland' aangaan, wensche- Iqk geacht. OOSTENRIJK. Een aanslag op een schrQver. Dinsdagavond is de 21-jarige tandtech- nicus Rothstock het kantoor van het blad Tag te Weenen binnengegaan en heeft daar vijf revolverschoten gelost op den schrijver Bettauer die ernstig ge wond werd. Rothstock verklaarde bij zijn aanhouding een eind te hebben willen maken aan den noodlottigen invloed welke er van Bettauers geschriften uitgaat. Bettauer heeft eenige jaren geleden een nieuwen vorm van litteratuur geschapen, welke vooral het erotische naar voren brengt. Daarmee heeft hij zich een grooten aanhang verworven, doch ook vele vijanden gemaakt die zijn werk voor pornografie uitmaken. Er is zelfs eens een vervol gen wegens verspreiding van pornogra- tante van haar is vreeselijjc, waarlijk een woedende wilde vrouw, als je haar ge hoord' had, toen zij voor het eerst merkte dat zij opgesloten zat George sohudde haar hand van zich af en liep door. Als ik werkelijk in bet kamp was blijven hangen, na 's middags door Jo sephine losgelaten te zijn, zou ik eenige kracht termen van George gehoord heb ben. Gelukkig voor inij zat ik nog altijd achter slot en grendel. EEN EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Het kind-soldaatje, dat als mijn cipier fungeerde, was blijkbaar opgewonden over iets toen hij even over tienen mijn ont bijt binnen bracht. Ik probeerde van hem te weten te komen wat er 's nachts ge beurd was, maar het eenige wat hij zeg gen wilde wat dat ik kon verwachten in den loop van den ochtend voor een krijgs raad gebracht te zullen worden. Ik achtte dit heel onwaarschijnlijk. Jo- sephine's zaak met mij ik kon het heel moeieijk haar besohuldlging tegen mij noemen was .niet iets dat voor rechters in het openbaar behandeld kon worden. Zelfs een Iersche republikein zou aarze len een man te veroordeelen voor de mis daad dat hij weigerde het geld van een weesmeisje over te geven aan een tante, die het zioh wilde toeëigenen. Maar of schoon ik geen proces in allen vorm ver wachtte, achtte ik het heel waarschijnlijk, dat ik een nieuw bezoek van Josephine zou 'krijgen. Ik deed wat ik kon oim mij zelf presen tabel te maken; maar aangezien lk geen fie tegen Bettauer ingediend, doch die is met vrijspraak geëindigd. Rothstock schijnt een ongestadig joDgmensch te zijn, die eerst swastika-drager is geweest, daarop communist en nu opnieuw swa stika-drager. Zijn daad heeft te Weenen veel opzien gebaard. Bettauer verkeert in levensgevaar. POLEN. De politie te Lodz heeft 146 communisten in hechtenis genomen, o. w. 30 vrouwen. De meesten hunner waren vreemdelingen. Er zjjn verscheidene geschriften in beslag genomen. Te Dombrowa is de politie in een vuur gevecht gewikkeld geraakt met twee com munisten, die een hunner makkers ver moord hadden. De politie schoot een hun ner néér en maakte de andere met gas on schadelijk. RUSLAND. Een opstand ln een gevangenis. In de gevangenis te Irkóetsk ontstond een groot oproer onder de politieke gevan genen. De gevangeniswacht en het stads- garnizoen doodden een aantal der opstan delingen. Opstand ln een garnizoen. Een week geleden is een ernstig oproer uitgebroken onder de mannen van het roode garnizoen te Orenberg. De aanleiding van het oproer was de anti-godsdienstige pro paganda, die ln het garnizoen gevoerd' werdi en waardoor een aantal manschappen in hun religieuze overtuiging werd' gekwetst. Ook de wacht weigerde de orde te herstellen. Eerst na eenige dagen gelukte het om de muitende manschappen te ontwapenen. Een priester levend verbrand door da Tsjeka. Het P. T. A. te Warschau maakt melding van een mededeeling d.d. 7 Maart van het te Charkow verschijnende blad „Komu- nist", luidende, dat op 6 Maart, om elf uur, in een lokaal nabij de kerk te Zytorair, de katholieke geestelijke Fedoekowitsj levend verbrand is, na met benzine te zijn overgoten. Naar aanleiding daarvan' wordt in kerkelijke kringen verklaard, dat de wreede dood van den prelaat Fedoekowitsj het slot is van een stelselmatig, door de sovjetautoriteiten tegen den prelaat en de meerderheid van den katholieken clerus in Rusland, gevoerde actie, welke actie ten doel had om Fedoekowitsj, die een der steunpilaren is van de katholieke geestelijkheid in Rusland, te intimideeren, en om een verklaring los te krijgen, die zou kunnen dienen alsoeschuldiging tegen de Poolsche regeering. In Nov. 1923 werd Fedoekowitsj door de Tsjeka gearresteerd onder beschuldi ging van politieke actie en spionnage ten gunste van Polen. Tijdens zijn gevangen schap werd hij onderworpen aan moreele en physieke kwellingen, die hem tot een gebroken man hadden gemaakt, toen hij weer in vrijheid werd gesteld. In Mei,'24 werd hij weer gearresteerd en naar de gevangenis te Zytomir gebracht, berucht om het daar toegepaste wreede stelsel. Later overgebracht naar Charkow, waar hjj geheel onder den invloed kwam van de rechters van instructie Oeszakow en Sokolow, werd hij half gek en teekende hij, om zijn vrijheid terug te krijgen, een door de autoriteiten der Tsjeka gedic- teerden brief aan den paus, waarin hij dezen verzocht de Poolsche regeering te doen besluiten niet langer den clerus in de Oekrajiene te belasten met politieke functies. In Nov '24 publiceerde de sovjet pers dit schrijven van Fedoekowitsj, die na zijn invrijheidstelling naar Zytomir is teruggekeerd. De zolders kraken.ditmaal bij de Russische staatsuitgeverij. Naar Larin in de Prawda mededeelt, heeft de staatsuit- gerij besloten, niet minder dan 100,000 poed boeken, waarnaar weinig vraag be staat, per gewicht op te ruimen. Tot de op water had om mij mee te wasschen en geen scheermes om mij mee te scheren, kon ik niet veel anders doen dan den drogen imodder van mijn kleeren met een theelepeltje afschrappen. Gelukkig had men mij zoo'n lepeltje bij mijn ontbijt ge geven. Er zat heel wat modder aan mijn kleeren en lk bracht er een uur mèe door. Ten slotte was mijn voorkomen er niet veel op verbeterd. Daarna kon ik niets anders doen dan wachten op Josephine. Ik had nog altijd volop tabak, dus wachtte ik tamelijk ge duldig. Maar ik kreeg den indruk dat mijn cipier niet de eenige ln het kamp was, die opgewonden was. Er liepen voortdurend manschappen langs het ge bouw, waarin ik opgesloten was. En zij liepen haastig. Soms renden zij. De heele atmosfeer van het kamp was geladen met opwinding. Ik kon niets bepaalds zien of hooren, maar er was geen twijfel moge lijk aan de stemming, die er heerachte. Ik werd buitengewoon benieuwd en deed verscheidene pogingen om met de menschen daarbuiten in verbinding te komen. Ik merkte dat kloppen op mijn deur tot niets diend. Schreeuwen evenmin. Ik trachtte briefjes te schrijven op stukjes papier en die uit het raampje te gooien, dat zoo hoog was, dat ik er niet bij kon om er uit te kijken. Bc moest eerst de rui ten breken: maar dit deed ik met gemak, door eerst mijn kop door de eene en daar na mijn schoteltje door een andere te gooien. (Wcsdt vernolgfl) HELDERSC IE COURANT LloM op voor auto's en fietsen Donderdag 12 Maart Vrijdag 13 6.80 uuiimiiiiiiuiuiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiilliiiiiinHiiiiiniiuuj kunt U tegen de gevaren van verkoudheid het beste beschutten met de deaiu- fecteerend en oplossend werkende TABLETTEN Groote doozen 65 Cts nninnmiiniinminuull „Maar natuurlijk," vervolgde Geneviè ve, „hebt u volkomen gelijk gehad met haar te laten gaan, vanwege de Habeas Corpus en de Magna Charta en al de rest waarvan u mij verteld hebt" Opruiming bij de staatsuitgeverij.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 1