Advertentiën, t Des Zaterdags GEMENGD NIEUWS ♦e mimen boeken, waarvan wel het imee- wndeel in de papierfabrieken terecht Ml «omen, behooren duizenden exemplaren ▼an Kallnlna „Toespraken tot en gesprek ken met boeren," ProfcrofBki'a „Geeohle- denla van het Russische volk" en van de dichtwerken van Zjoekofski. Ramp op de zee van Axot Omtrent een catastrofe op dé Zee van Azof, waarbij «en aantal vissohers op een Ijsveld zeewaarts is gedreven, meldt de Moe- keusche „Izwestija" nadere bijzonderheden. Volgèns een bericht Iiit Jekaterinoslal is de kotter „Miotita", die zich tusschen de ijsschotsen gewaagd had ten eönde de on- gelukkigen op te zoeken eni te redden, on- verrichterzaie naar Berdjansk teruggekeerd:. Naar de bemanning verklaarde, was cQ mét het schip tot voorbij Genitsjeék (aan de kust van de Krim) gevaren, doch alles te vergeefs. Van de slachtoffers werd geen spoor gevonden Wat het aantal visschers betreft, dat als omgekomen kan worden beschouwd, is door de kustbewoners verklaard, dat volgens hun schatting het aantal mannen op het ijsv eld ongeveer 160 bedroeg, terwijl zij bovendien een zestigtal paarden bij zich hadden, die voor de sleden gespannen waren. Hét onderzoek woTdt nog steeds voort gezet, doch tot dusver zonder eenig resul taat. Algemeen wordt dan ook aangenomen, dat de visschers het slachtoffer van het Ijs ■ijn geworden. TURKIJE. De opstand in Turksch Koerdistan. De opstandige Koerden hebben het dis trict Tsjennik bezet en bereiden een aan val voor ten Noorden van Diarbekir. EGYPTE. Weer een Egyptisch koningsgraf ontdekt? Volgens berichten, te Londen ontvan gen uit'Kalro, is een nieuwe belangrijke ontdekking gedaan op Egyptologiech ge bied. De expeditie, welke opgravingen doet in de buurt van de groote pyramide te Gizeh, en welke was uitgezonden en wordt gefinancierd door de Harvard- unlversiteit, heeft een graf blootgelegd, 't welk men houdt voor dat van Senoefroe den eersten koning der 4de dynastie. De sarkofaag is intact. Het graf bevat ver scheidene belangwékkende voorwerpen, doch na zesduizend jaar zijn die in zoo breekbaren staat geraakt, dat het uiterst moeilijk zal zijn, ze ongeschonden te houden. Dit is de lezirrg van het geval, door Reuter geseind. Een R.-correspondent uit Londen geeft een andere lezing van zaken. De ledder der Harvard-expeditie, die bij Gizeh werkt, is dr. Reisner. Deze dr. Reisner, die op het oogenblik in de Ver. Staten toeft, acht het resultaat der nasporingen bij Gizeh belangrijk. Hij gelooft echter, dat het vrijwel vaststaat, dat het graf niet dat is van Senoefroe zelf, doch dat van een van diens dienaren, en dat diens graf en sarkofaag een geschenk van den Ko ning waren geweest. Dr. Reisner is nJ. de opvatting toegedaan, dat de pyramide bij Dasjoer, de pyramide van Senoefroe self is. MAROKKO. De onlangs gemelde geruchten, dat de Rifmooren naar vrede verlangen, vinden de volgende bevestfciug. De Spaansche millionnair Echevarrieta van Bilbao, die 2 jqar geleden met de Rifmooren onder handelde over den losprijs voor de invrij heidstelling van Spaansche gevangenen te Aibir, ontving een brief van een zekeren Moor Pagarito, een der vertegenwoordi gers van Abd el Krim, waarin hij den mil lionnair verzocht als vredestichter op te treden. De millioennair liet den brief in tegenwoordigheid van een der ministers van het directoire openen en was bereid het voorstel onder goedkeuring van het drectoire te aanvaarden. Primo de Rivera verklaarde te Tetoean daarmede ln te stemmen en de vredesvoorwaarden wor den thans overwogen. VEREENIGDE STATEN. Krasse wetgeving. De nieuwe wet op de drankbestrijding in dén Staat Indiana (V. St.) is zóó kras ais er tot nu toe op dit gebied nog niets is vertoond1. Wie er op betrapt wordt „een half pintje" ln zijn bezit te hebben kan een boete krijgen van 10.000 en moet op zijn minst 80 dagen de gevangenis in. De nieuwe wet kan er toe leiden dat iedere burger van Indiana voortaan^ de natuurlijke bespieder en verklikker zal worden van zijn medeburgers. Hoewel zóó kras: dat de wet wel onmo gelijk zal zijn toe te passen, was het ont werp nog veel erger. Men wilde al het rieken naar sterken drank verklaren tot een afdoend bewijs, dat een persoon dron ken wasl Ouder de nieuwe wet zijn verkoopers en koopers van sterken drank ai even strafbaar. Spoorweg-conduoteurs, ander spoorwegpersoneel' en stationsemployé's kregen het recht om lieden in hechtenis te nemen, die zij ervan verdenken, ster ken drank bij zich te dragen. De vrouw en kinderen van een man die een auto- ongeval krijgt kunnen stevige schade vergoedingen krijgen van den man die den sterken drank aan een chauffeur bad verkocht. Bij' «en derde veroordeeling we gens overtreding der nieuwe wet moet een lange gevangenisstraf worden opge legd. De tegenstanders der wet verwach ten er afpersing van op groote schaal. LUCHTVAART. De Westminster Gaxette meldt, dat er „luchttreinen'* ln de maak zijn waarin 200 ten volle uitgeruste infanteristen met een snelheid van 160 K.M. vervoerd kunnen worden. Voorts heeft imen voor de marine vliegbooten ontworpen, die «enige dagen en zelfs weken op zee kunnen blijven. Een eerste vaartuig Tan die soort wordt thans beproefd. Het ia voorzien van misthoorns, zoeklichten, ankers enz. Nieuwe typen van groote bombardeerviegtuigen zijn al vol tooid. Zij nemen vier tot acht man mee en kunnen zonder te landen 2000 mijl af leggen. Alle luchtstrijdkrachten worden van valschermen voorzien. Men zal proeven nemen met het Amerikaansche type „Ame rican Irving.*. Invoerrecht van de F VH? Van bevoegde zijde ontving het Haag- sche AnetakantooF de volgende mede- deeling: Ook ernstige mannen houden wel eens van een grapje. Zoo had de laatste ern stige vergadering van het Comité Vlieg tocht NederlandInddë een oogenblik van vroolijkheid te midden harer beraad slagingen. Er werd gesproken over het feit, dat de Nedérlandsohe nóch de Neder- landsch-Indische regeering een oerrt steun had overgehad voor de nationale daad. een eerste luchtverbinding tusschen Moe derland en Koloniën tot stand te brengen, terwijl nu ten slotte het vliegtuig, waar mede deze daad volbracht werd' en dat in voortreffelijken staat was aangekomen, na het overvliegen van oerwouden en woestijnen, van zee-armen en gebergten, na het afleggen van trajecten van 1000 tot 1600 KjM. in één adem, officieel als in Indië onbruikbaar ook werd gekwalifi ceerd1. Toen had een dér leden den grap- pigen inval, te zeggen: „Straks zullen ze nog invoerrecht voor het vliegtuig eischen". Dat vërwerkte groote hilariteit Maar er waren er ook, die niet lachten. Doch nu is het allerkoddlgste gebeurd. Nu eischt, blijkens een brief van den heer Muurling, inderdaad de Indische fiscus invoerrecht van het door de lucht met eigen kracht in Indië aangekomen luchtvaartuig. De leden van het Uitvoerend Comité ln Den Haag hadden, na de aankomst van dit schrijven, eenige moeilijke oogenblik- ken. De lachstuipen, waaraan zij ten prooi waren, bleken hevig en hardnekkig. Gelukkig zijn zij ten slotte weer bedaard en kunnen zij kalm overwegen, hoe zij aan dit hernieuwde blijk van belangstel ling van het Nederiandsch-Indische Gou vernement voor nationalen onderne mingsgeest en durf kunnen ontkomen. Die belangstelling heeft hiermede inder daad het toppunt bereikt De heer Muurling bericht in tusschen, dat hij nog. wil trachten aan het fiscale noodlot te ontkomen, wat oa zal kunnen geschieden door 't vliegtuig binnen zes maanden na aankomst weer uit te voeren, waartoe het Comité trouwens reeds en kele dagen te voren last had gegeven. Het paardemididel der bedreiging met invoer recht was dus niet noodig om Indië te verlossen van de beschikking over het eerste aldaar voorhanden uitmuntende verkeersvliegtuigi. Of niettemin nog uitvoerrecht gevor derd zal worden? Er is echter werkelijk ook een zeer tra gische kant aan het geval. Het bewijst helaas, dat de Indische bureaucratie voor het luchtverkeer nog niets gevoelt en dat zij geen besef heeft van de mogelijkheden, welke dit verkeersmiddel in de toekomst kan bieden. Voor de gedachte, eenige oogenblikkelijke offers te brengen, voor de kans op later grooter economisch voor deel, is men blijkbaar .ontoegankelijk. Zoolang deze geest blijft heerschen, is In dië onrijp voor het oommerciëele lucht verkeer. (TëL) KORTE BERICHTEN. Mat het doel scherper op te treden tegen vervalaohing van bankpapier en postzegels worden nieuwe strafbepalingen voorgesteld. De belastingautoriteiten te Los Angeles hebben ae justitie in den arm genomen om van den petroieummagnaat Doheny een bsdxig via 900.000 binnen te krijgen aan .züEoaetea.lMuteti*f ever 1919. Botter omgeslagen. Voor den Goolscben wal -bij Huizen ls éen Huizer botter omgeslagen. De schip per L Veerman en zijn zoon Pieter zijn verdronken. Beiden zijtn afkomstig van Huizen. De bedde vissdhers waren op den gewonen tijd, Maandagmorgen, uitgezeild. Dinsdag morgen voer een vrachtvaartuig van Am sterdam naar Spakenburg, en van dit vaar tuig zag men ongeveer 5 K.M. uit de lijn Huizen—Naarden een omgek eerden botter drijven. In Spakenburg is dit aanstonds gerapporteerd, ern de toevallig daar vertoe vende inspectieboot voer dadelijk op onder zoek uit; daar een ongeluk met een Bun- schoter vaartuig vermoed werd, ging de predikant van Bunschoten mee. Men had weldra in het Hop het wrak ontdekt, doch een nummer viel niet te onderscheiden. Later werd' qp een kurk aan een der netten het merkteeken HZ 62 ontdekt. Het politie- vaartuig zette daarop koers naar de Tluizer haven om van het waargenomene mededee- ling te doen. Venr 'ermoed wordt, dat in den nacht van Maandag op Dinsdag tijdens een sneeuwbui een rukwind den botter heeft omgeslagen. Aanslag op een politieagent Voor de reohtbank te Maastricht heeft Dinsdag tereoht gestaan J. M. H. A., 21 jaar, ter zake dat hij op 7%Deoember den politieagent van der Flier, toen deze hij een dronkemansrelletje een arrestatie wil de doen, met een mes ln den rug heeft ge stoken. Dr. Schola, die de eerste hulp verleende, verklaarde de wond levensgevaarlijk. Het O. M. eisohte tegen beklaagde 5 jaar gevangenisstraf met aftrék van de voor loop ige hechtenis. Tegen A. H. A., 28 jaar, die den agent geslagen had, werd I maasde» gevange nisstraf geëleeht Het woonschuit-drama te Amsterdam. De begrafenis der zee slachtoffer». Dinsdagmorgen heeft op de Nieuwe Oosterbegraafplaats de teraardebestelling plaats gehad1 van de ips slachtoffers uit het gezin van Van Vliet, die op zulk een noodlottige wijze in de woonschuit „Rika", gelegen in het Jacob ven Lennepkanaal, door verstikking om het léven waren ge komen. j Om 9 uur werden de kisten uirhet lij kenhuis van het Wilhelmina-G asthuis in de koetsen gedragen. Er waren er vier. De eerste koets hield het stoffelijk over schot in van Van Vliet zelf. de tweedé dat van het oudste zoontje, de derde dat van den 12-jarigen Willem en van Nellie, die nog geen jaar was, terwijl dé vierde de lijkjes bevatte van dé zeven-jarige Petrus en van de vier-jarige Johanna De kist van den vader werd gédekt door twee kransen van de directie van de betonmaaitsohappij „De Kondor", bij wie hij werkzaam was geweest en van zijn ka meraden. Op de tweedé koets werd een krans gelegd van de firma, waar Joop als jongste bediende in betrekking was ge- Onder een doodsche stilte en in tegen woordigheid van een stampvolle straat ving de tocht naar de Nieuwe Oosterbe graafplaats a'an. En algemeen ging het medelijden uit naar de moeder, die ver derop in een van de gebouwen ziek lag en die door een noodlottig ongeval van haar Mn en al haar kinderen gescheiden werd Gevolgd door zeer vele belangstellen den rüen de vier lijkwagens en de beide volgrijtuigen om over elven den dooden- akker op. Hier was de menigte nog groo ter. Dertig agenten, o.w. eenige ruiters, hadden op het nieuwe gedeelte, onder lei ding van hun commissaris, den heer Ploos van Amstel, een groot stuk vrijgemaakt. En het toeval wilde, dat het graf gedolven was vlak naast dat, waarin de slachtoffers van het drama in de Wormerveerstraat waren ter ruste gelegd De volgorde, waarin zij ln de koetsen gedragen waren, was ook die van de ter aardebestelling. Zes maal bracht de baaf een zwarte kist en zes maal ontblootten de aanwezigen het hoofd. Een gemompel van medelijden en aandoening steeg uit de volksmenigte op, toen het kleine kistje van Nellie aan den schoot van de aarde werd toevertrouwd Na de plechtigheid trad een oom van de vtouw naar voren en schetste de ver gankelijkheid des levens. Ook een vriend van het gezin sprak nog eenige woorden. De droeve en eenvoudige plechtigheid was hiermede geëindigd. Na afloop werden de bussen bestormd Honderden vormden aan het eindpunt van lijn A in de Kruislaan een lange rij. (Telegr.) Brand ln een auto-garage te Alkmaar. Dinsdagmorgren ontstond brand in de autogarage van den heer Hoogland die bezig was met een benzinelamp een koper benzineleidinkje in een auto uit te gloeien, kwam te vallen, met het gevolg, dat de benzine in een der auto's in brand vloog. Door een kleed sloegen de vlammen op een anderen auto over, zoodat een achttal auto's, n.1. 1 Studebaker, 4 Oitroëns, 1 NJ3.W. en 2 Fords verbrandden. De wa gens waren verzekerd (Telegr.) De militaire knoeierijen te Maastricht Voor dé reohtbank te Maastricht stond terecht de 86-jarige slager J. W„ wonende te Maastricht, ter zake van valschheid in geschrifte en heling. Bekl., die het vleesch leverde aan het garnizoen, had in Septem ber 1924 een rekening ingediend voor geleverd vleesch enz. aan de troepen, die voor herhalingsoefeningen onder de wa penen wa^en, groot f 7371.34, welke re kening ongeveer 2000 te hoog was, en van dat stuk gebruik gemaakt, als was het echt en onvervalscht Bekl. erkent het geld van den luit. van adm. S. te hebben ontvangen, doch erkent tevens, dat de luitenant hem het voorstel had gedaan, i Luit. S., als getuige gehoord, geeft toe, riat hij dit voorstel aan beklaagde gedaan heeft. De ambtenaar van het O. M., mr. Kode- ritsch, zegt, dat hier ernstige feiten aan het licht gekomen zijn en betreurt het, dat het initiatief van een officier is uit gegaan. Ter zake van valschheid in geschrifte en heling eischte hij 8 maanden gevange nisstraf. De verdediger verzocht een voorwaarde lijke verèordeellng. De belecdlgde kantonrechter. Voor den- kantonrechter te Terborg heeft enkele maanden geleden terecht gestaan de onderwijzer H., wien ten laste gelegd was, dat hij ee» kind zou hébben mishandeld. Toen de kantonrechter aan bekl. tijdens de zitting gevraagd had; waarom bij dat kind had mishandeld, had bekL, die onderwijzer is aan een R.-K. school, geantwoord, dat de gestrafte jongen des morgens een meisje, dat ter communie wilde gaan, had ontnuch terd door haareen stukje kalmoes in den mond te stoppen, mor een zekeren H. L., uit Doetinchem, onderwijzer aan een R.-K. school, was toen een ingezonden schrijven geplaatst in het „Kath. Schoolblad" van 28 Oct. '24, volgens welk schrijven, de kanton rechter zoowel als de ambtenaar van het O. iM. tijdens de zitting van het kantonge recht, op de verklaringen van bekL betref fende het ontnuchteren van hét kind; in lachen zouden zijn uitgebarsten en gevraagd zouden hebben, of dat nu zoo ernstig was. Dit schrijven was door verschillende bladen overgenomen. De kantonrechter voelde zich door dit schrijven beleedigd en diende tegen H. L. een klacht in. Dinsdag diende de zaak voor de recht bank te Arnhem. BekL was niet verschenen. Als getuige werd gehoord' Mr. J. G. v. H., kantonrech ter te Terborg. Get. verklaarde zich ge krenkt te achten door het schrijven. Al hoewel get. zich verschrikkelijk had geër gerd aan de mishandeling, waren zoowel hij, als de ambtenaar van het O. M., absoluut niet in lachen uitgebarsten. Get. verklaarde toen te hebben gezegd, dat hij zich begrijpen kon, dat een katholiek de ontnuchtering zeer ernstig vond. In zijn verdere verklaringen deed get. uitkomen de minderwaardige rol, die de onderwijzer H. In deze zaak had' gehad. De Officier van Justitie, requisitoir ne mend, was van meening, dat, wanneer men meent zich te moeten beklagen door een ingezonden stuk te plaatsen, men zich eerst van de zaak op de hoogte dient te stellen. Spr. vond ook dit schrijven beleédigend voor den kantonrechter, waardoor deze in zijn goeden naam is aangetast. Weliswaar is een rehabilitatie geplaatst, doch in een ver geten hoekje. Spr. eischte wegens smaad op een ambtenaar in de rechtmatige uit oefening van zijn functie aangedaan, 100 boete, subs. 1 maand hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. („Telegr."). Een ongewone bruiloftsgast Ze zaten in de derde klas trouwkamer, de heele familie, en de ambtenaar van den Burgerlijken Stand deed zijn plicht Hq sprak, luid en duidelijk, de gebruike lijke formules en luid en dnidelijk ant woordde de bruidegom, aarzelend en bedeesd, het bruidje. Toen kondigde zich een ongewone gast aan, die maakte, dat de ambtenaar zijn werk een beetje bespoedigde en die de oorzaak was, dat een oogenblik later de trouwkamer een geïmproviseerde kraamkamer geworden was en de, in middels in allerijl gehaalde vroedvrouw, eer kreeg van haar werk. Een kwartier later lag een fiksche wereldburger in de armen van den kers- verschen echtgenoot-papa. Het jonge moedertje wer<f met haar wichtje naar het Binnen-Gasthuis gebracht per bran card. ln het Stadhuis was de belangstelling voor den ongewonen gast ongewoon groot Wethouders drukten, belangstellend, hun edelachtbare neuzen tegen de ruiten» de gemeente-secretaris kwam zijn opwachting maken, de familie-leden hadden, langs den Oude-Zijds-Voorburgwal, de geluk- wenschen van het opeengedromde publiek in ontvangst te nemen. De ooievaar is op het Prinsenhof met alle égards ontvangen. Zeventigjarige man verbrand. Gistermorgen omstreeks 7 uur is de brandweer te Amsterdam gealarmeerd' voor een brandje in een zijgang van de Bloem- straat. In deze gang staan twee perceelen; van het een© werd het voorvertrek gelijk vloers bewoond door den zeventig-jarig n mandenmaker J. v. M., die er tevens zijn werkplaats had. Hoe de brand ontstaan Ls. is onbekend; teen de brandweer in het ver trek binnenkwam, vond zij den ouden man dood en met brandwonden overdekt op een stoei voor de kachel zitten. Vermoedelijk was hij voor de brandende kachel in slaap gevallen en hadden zijn kleeren vlam gevat Beroofd in een gesloten slaapwagen- In dén enaoht van 4 op 6 Maart reisde de procuratiehouder van een bekende Beriijnsohe firma tezamen met Iemand uit Krefeld in een slaapwagen van Berlijn naar Krefeld. Bij het opstaan 's morgens bemerkten bedde heeren, dat hun porte feuilles met aanzienlijke bedrogen erin verdwenen waren, ofschoon de deur van dte afdeeling door een hunner van binnen was gesloten. De deur moet dus 's nachts van buiten geopend zijn. De controleur van dé slaapwagen had niets bemerkt. De diefstal is natuurlijk dadelijk bij de poli tie aangegeven. Het „Beri. Tog* constateert, dat zulke diefstallen ln slaapwagens in Duitech- land tot dusver tot de zeldzaamheden be hoorden. Met dés te meer klem moet daar om geelscht worden, zegt het blad, dat zoowel dé directie van den „Reichbahn" als ook de Mitropa al' het mogelijke doen om een herhaling te voorkomen, daar het reizend publeik zich tot dusver veilig achtte in een gesloten slaapwagenafdee- Iing. In de eerste plaats is noodig, dat de oontroleur van den slaapwagen wak ker blijft en surveilleert in de doorgang. De berooving in den D.-trein. Een ooggetuige, die toevallig in den treiin BetrlÜjn—Oldenzaal' zat, heeft om trent de reedé gemelde berooving van een Rotterdamschen geneesheer in dezen trein, aan het „U. D." nog het voleende medegedeeld: Te Osnabrück, waar de lijnen Berlijn Oldenzaal en HamburgKeulen elkan der kruisen, was de geneesheer uit Hol land in den D-trein, bestemd' voor Olden zaal, gestapt. Nauwelijks had hij dit ge daan, of hij miste zijn portefeuille. Hij herinnerde zich direct, dat te OsnabrQpk reizigers waren uitgestapt, waarvan er een een overjas over den arm droeg. Zak kenrollers plegen dat bij voorkeur te doen, omdat zij dan gelegenheid hebben onopgemerkt met hun handen te manoeu vreeren. De bestolene deed van de ver missing onverwijld! aangifte aan recher cheurs die in den trein aanwezig waren en zich terstond' bekend maakten, toen zij in den trein het geval hoorden be spreken. Dpaze politiebeambten reizen met de groote internationale treinen mee en slaan ongemerkt de gestes der passagiers gade. De Duitsche rechercheurs telefo neerden te Osnabrück onmiddellijk naar de stations langs dé lijn HamburgKeu len, want het vermoeden lag voor de hand, dat de zakkenrollers te Osnabrück uitstappende uit den Berlijnschen D-trein direct waren overgestapt in de voor ver trek gereed staande treinen richting Hamburg en Keulen. De trein voor Ol denzaal vertrok inmiddels uit Osnabrück; bij aankomst te Rheine kwamen daar Duitsche geheime politiebeambten ln den trein, die al wisten mede te deeien, dat de zakkenrollers aan het station te Mon ster waren aangehouden en in hechtenis genomen. De portefeuille hadden zij niet meer in hun bezit, die hadden zij onder weg zeker al uit dén trein geworpen, doch de Hollandsche bankbiljetten van 100, die zich in de portefeuille bevonden, kwa men uit de zakken van de aangehouden treindieven te voorschijn. Gevolgen van te lang werken? Dinsdag stond voor de rechtbank te Amsterdam een 22-jarig chauffeur te recht, die met een vrachtauto een wiei- rijdster van achter had aangereden. Bekl. reed op den Middenweg toen hJJ de juffrouw plotseling voor zich zag. De president merkte op, dat bekL niet goed opgelet had en informeerde hoelang beklaagde gewoonlijk werkte. De chauffeur verklaarde, 's morgens om 4 uur het werk begint. Als men te laat is krijgt men boete. Meestal werkt men door tot 's avonds 7 uur, vaak ook langer. Bij het verdere verhoor bleek, dat bekl., die met de andere chauffeurs boven de ga rage woont, nooit middageten krijgt, daar de tijd' er voor ontbreekt. Hij neemt al leen brood mee, dat hij onder het werk op eet. Een bediende van deze firma bevestig de dét de normale werktijd' voor deze chauffeurs 13 uur is. Het wordt echter wel eens wat meerl De reohtbank besloot daarop, de zaak uit te stellen, ten einde nog een anderen getuige te hooren. Verloofd: en J. J J BREEBAART. Klaas Duitstraat 4, Helder. In plaats van kaarten. Ondertrouwd Helder, 11 Maart 1925. Wilhelminastraat No 49. Auemonenstraat No 85. Huwelijksvoltrekking 26 Maart 1925 Getrouwd t. a. a s. „Veendam". Hiermede vervullen wy den treurigen plicht ken nis te geven, dat heden, na voorzien te zyn van de laatste H.H Sacramenten der Stervenden is overle den, mijn lieve Vrouw en der kinderen zorgzame Moeder, Mejuffrouw in den ouderdom van 49 jaar. Helder, 11 Maart 1925. v. Galenstraat 57. Namens de Familie, J. H. VAN 'T HOOFT. De uitvaartdienst zal plaats hebben in de Parochiekerk H.H. Petrus en Paulus, op Zaterdag 14 Maart, te 9 uur, de ter-aarde-bestelling op het Kerkhof ,8t. Joseph", te 12 uur. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Over-Grootmoeder, Helder, 12 Maart 1925. Koningstraat 22. NamenB de Familie: J. DRIJVER. De ter-aarde bestelling zal plaats hebben Maandag 16 Maart, n.m. 1 uur. De familie C A. STAALMAN iegt hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, bij hun 40 Jarig huwelijksfeest on dervonden. Ondergeteekenden betuigen hunnen welgemeenden dank aan Familie, Buren en Bekenden voor dé deelneming, tijdens da ziekte en bij het overlijden van hun Dochtertje ondervonden. Tevens aan de Schoolmakker tjes voor de laatste eer, de overledene bewezen, de Zuster en Kinderen van de Zondags school en inzonderheid aan den Heer Van dejb Kuyl, Onder wijzer aan school 3, voor de treffende woorden, bij het graf van hun Dochtertje gesproken. worden na O uur geen advertentiën aangenomen, -i- 0 VINK J0HANNES 0. DE BIE en WILHELMINA L. C KORENS KEES VAN WIJK «n DINA STAALMAN, die, mede namens wederzydsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van beinng- -slelling bij bun huwelijk onder vonden. Gorinchem, 11 Maart 1925. Hoogstraat B6fc) C. DE HAAN en L. C. KRAAN. SUZANNA MARIA VAN BINK, Bsan blosmes. KLAASJE DUINKER, Weduwe van Jan Drijvib, in den ouderdom van 89 jaar. 'CLLC Opwekkend en verfrisschend. Parfumerie Joy zeil#, Haarlem. Halder, 11 Maart 1921 Plantsoenstraat 11 L. MONSMA en Echtgenoot®. Ondergeteekenden betuigen hunnen oprsohtsn dank aan l)r. MorInsabd voor de zorgvuldige behandeling, tijdens de ziekte en bij het overlijden aan han Dochtertje bewezen. L MONSMA en Echtgenoot®.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2