4/5 X A-GO-LEZING Autodienst OPGEHEVEN. Bestelt Uw drukwerk bij C. DE BOER Ir. de Drentsche hei, t Evangelisatie PALMSTRAAT. Varloting Trainerstonds „Ut". op Donderdag 26 Maart a.s., HELDER ANNA PAULOWHA, DIVERSEN GEMENGD NIEUWS Dr.W.G.N.v.d.SLEEN, ral komen. O.a. moet een oautie worden gesteld van 60.000; verder ral de mi nister van Oorlog het recht hebben ln ge val van oorlog de pier te doen springen. Een eigenaardige ziekte. Poging tot kinderroof. Chantage. De oudste boom van Parijs. LAATSTE In dit seizoen met lichtbeelden, dea avonds 8 uur, In CASINO. J-ancy-fair Chnst.Jongel.' Ver, lot Jfo. 132 tweede kamer. Zooals in de Parlementaire Kroniek van mr. Antonio is gereleveerd, behandelde de Kamer Donderdag het wetsontwerp tot bevordering van de richtige heffing der directe belastingen. Daarbij werden door min. Colijn een aantal gevallen genoemd van belastingontduiking, uit de praktijk ontleend. Het eerste geval was ontleend aan het landbouwbedrijf. Iemand draagt met in gang van 6 Mei zijn bedrijf over aan zijn zoon, die daaTdoor een inkomen krijgt van f 50 per maand. De belastingaangifte moet geschieden krachtens den toestand op 1 Mei; in verband met de overdracht op 5 Mei moet den vader over elf maanden ontheffing van belasting worden verleend, zonder dat het mogelijk is den zoon in de belasting aan te slaan. Verder noemde de minister het geval van een woonforens met een zeer belang rijk inkomen. Hij laat zijn woning op naam van zijn zoon overschrijven, die slechts een inkomen heeft van f 3000, doch hij blijft gebruiker van de woning. Een ander geval is het volgende: Iemand met een inkomen van f 60.000, waarvan hij dus een belangrijke som aan belasting moet betalen, verbindt zich op 28 April bij notarieele acte aan zijn zoons een periodieke uitkeering te verstrekken van f2000 per jaar. Enkele dagen na l.Mei evenwel, op 5 Mei b.v., wordt door den vader de toezegging tot het verstrekken van die uitkeeringen herroepen. De han deling op 28 April was volkomen reëel, waartegen geen enkel wettelijk bezwaar aanwezig is. Het bedrag van de bewuste Eeriodieke uitkeeringen mag van het in- omen worden afgetrokken. Doch de vader heeft zijn aangifte gedaan op 1 Mei, zoo dat deze niet meer getroffen kan worden terwijl dengenen die de uitkeeringen ont vangen hebben, hun versoek om onthef fing krachtens de wet moet worden toe gestaan. Dit alles in de wet te ondervangen, is niet doenlijkmen zal elk geval op zich zelf moeten bezien. Tenslotte zeide de minister, dat, waar de gevallen van belastingontduiking zich als een olievlek (gelach) in den lande uitbreiden, scherp optreden geboden is. De belastingwetten dienen zoodanig ge wijzigd en technisch herzien te worden, dat bij die wetten ontduiking wordt tegen gegaan, zoodat met het huidige ontwerp nog niet het laatste woord gesproken is. Bij de replieken kwam de heer Vliegen o.a. terug op de kwestie der N.V. de „Hoogstraat", eigendom van minister Coljjn. Spr. wees er op, dat deze aange legenheid aan het rollen was gebracht door de „N. R. CL". Op grond van het antwoord van den minister is voor mij,aldus de heer Vliegen, de kwestie uit. Doch de minister is zelf de aanleiding geweest, dat spr. vragen heeft gesteld, omdat de heer Colijn ge weigerd had te antwoorden op een vraag uit de Eerste Kamer. Dit had spr. be wogen om in anderen vorm nog eens den minister over de bewuste aangelegenheid vragen te stellen en wel nopens datgene wat spr. in deze niet beschouwde te zijn als een particuliere aangelegenheid, om opheldering te verkrijgen in het staats belang. Deze opheldering is thans ver kregen; met het antwoord feliciteerde spreker den Minister en hij herhaalde, dat thans voor hem de kwestie uit is. De minister van Financiën, de heer Colijn, zeide hierop acte te nemen, van de verklaringen van den heer Vliegen. Spr. zeide niet te hebben geantwoord op de desbetreffende vraag uit de Eerste Kamer, ondat deze vraag vaneen verdacht- makende strekking was geweest. De vraag van den heer Vliegen had spr. echter wel beantwoord, omdat bij dezen in den vorm, waarin ze was vervat, wel het staats belang betrokken kon zijn geweest. In zijn verdere dupliek verdedigde de minister nader het wetsontwerp, dat hij in 'slands belang absoluut noodzakelijk acht. De heer Colijn zeide o. a. met grooten nadruk, dat op groote schaal in Nederland ontduikingen geschieden, welke als dief stal van de delinquenten jegens hun medeburgers zijn te beschouwen. Het wetsontwerp werd Vrijdag afge handeld en op enkele punten verbeterd en verduidelijkt, waardoor de kans op aanneming by tweede lezing vergroot is. De vestiging van de nijverheid. De heer G. de Cleroq 'behandelt in het Tijdschrift voor Oeoonomisohe Geogra- phie het vraagstuk van de plaats, waar de nijverheid de gunstigste voorwaarden van vestiging heeft, en stelt daarbij drie vra gen: 1. In hoeverre ge^en industrieelen bij de keuze van hun plaats van vestiging een bepaalde gemeente de voorkeur? 2. Is een groote nijverheid bevorderlijk voor een gemeente? 3. Op welke wijze kunnen de gemeenten de vestiging der nijverheid binnen hun gebied bevorderen? Voor een veertig jaar geleden werden nijverheidsondernemingen zooveel moge- gelijk uit de steden geweerd, maar in de laatste jaren hebben tal van gemeenten door het inrichten van speciale industrie terreinen de nijverheid tot zich getrokken, en er finanoieele offers voor gebracht Vooral in den tijd van de sterke uitbrei ding van de nijverheid gedurende den oorlog deden vele gemeenten al het mo gelijke, om de industrie binnen hun ge bied mogelijk te maken. Hiervan hebben vele gemeenten profijt getrokken, dooh daar staat tegenver, dat ook versohillende gemeenten daardoor thans de nadeelige gevolgen ondervinden door de werkloos heid. Want tegen het voordeel, dat de nij- ve.'haid bij hoogconjunctuur biedt staat als drawback steeds, dat de nadeelen eener malaise er ook veel sterker worden ge voeld. Daardoor zijn in de laatste jaren de inzichten omtrent de voordeelen van de nijverheid in een gemeente wel gewijzigd. En die omstandigheid maakt een objec tieve beschouwing van het vraagstuk wen- schelijk. Schrijver dezes gaat historisch in eenlge lijnen de opkomst van de nijverheid in en kele gebieden na: van de steennijverheid langs de rivieren wegens de aanwezig-' heid van de klei, van de vestiging van de textielnijverheid in Twente en,Noord-Bra bant en van de Philip's Gloeilampen fabrieken te Eindhoven met het oog op de werkkrachten, van de branderijen te Schiedam, enz. met het oog op den aan voer der granen te Rotterdam, van de rijst- pellerijen en houtwerven aan de Zaan, omdat hier de grondstof goed kon worden aangevoerd, enz. Industrieën in een streek riepen nevenbedrijven in het leven, repa- ratiewerkplaatsen, enz., die zich bij gun stige ligging en activiteit tot zelfstandige fabrieken ontwikkelden. Dat was een na tuurlijk ontwikkelingsproces der in dustrie-centra. Naarmate het sociale vraagstuk in be- teekenis toenam, ontstond er een voor keur voor de vestiging van de nijverheid nabij de groote steden, omdat zulk een centrum den arbeiders meer afleiding bood en meer aantrekkingsvermogen voor hen had. Een groote trek van arbeiders van het platteland was het gevolg, en de op komst van stedelijke nijverheid. Is die uitbreiding van de nijverheid voordeelig voor de gemeenten, en hoe hebben de gemeente-besturen zich daar tegenover te houden? Dit vraagpunt wordt uitvoerig besproken, met het oo gop voor- en nadeelen, ook met het oog op de ge meentelijke belastingen. Van deze laatste zegt schrijver aan de hand van de sta tistiek, dat die in vele gevallen in de ste den met veel industrie veel lager is dan in de gemeenten met weinig industrie, maar hij voegt er bij, dat de oorzaak van dit verschil niet uitsluitend aan de nijver heid moet geweten worden. Resumeerende komt de heer De Olercq tot het besluit, dat, al kunnen er voor en kele gemeenten speciale redenen bestaan om de nijverheid te weren, toch in het al gemeen geacht kan worden, dat een groote nijverheid zeer bevorderlijk is voor den bloei van een gemeente, inzonderheid omdat bewezen is, dat door de vestiging van de nijverheid het inwonertal van een gemeente sterk toeneemt Op welke wijze hebben nu de gemeen ten en hun bestuurders de vestiging van de nijverheid binnen hun plaats bevor derd? De meer of minder soepele toepas sing van de hinderwet kan aanleiding zijn, dat een gemeente meer of minder aantrek kingskracht op de nijverheid oefent En verder wordt de vestiging van nijverheid in een gemeente bevorderd door den aan leg van geschikte industrie-terreinen, die aan de eischen van bouwen maar ook van voordeelig transport voldoen. Een in dustrie-terrein, dat niet aan behoorlijk vaarwater gelegen is, noch beschikken kan over een spoorwegaansluiting, is een on ding. Hierin is echter in de laatste jaren weer verandering gekomen door de vracht auto's. Doch het voordeeligste is, om alles zoo dicht mogelijk bij de fabriek direct in een schip of wagon te kunnen laden. Een der groote bezwaren van onze Limburg- sche mijnen is bijv., dat alle kolen per spoor naar Maastricht gebracht moeten worden, waardoor de transportkosten der Limburgsche kolen den prijs abnormaal verhoogen. Zoo is de vracht van de Roer naar Rotterdam per schip veel goédkooper dan de transportkosten van een gelijke lading van de Staatsmijnen naar Rotter dam. Ook de aanwezigheid van geschikte ar beiderswoningen kan de nijverheid aan lokken tot vestiging in een bepaalde ge meente. Eigen woningen toch bouwt een ondernemer meestal eerst, als de renda.- biliteit der onderneming vaststaat Verder is de aanwezigheid van energie van betee- kenis, en trekt die de nijverheid, terwijl voor de capaciteit en oeconomische positie van gemeentelijke electrische centrales, waterleiding en gasfabriek, ook de vesti ging van de nijverheid in een stad van veel beteekenis is. LUCHTVAART. Naar uit Tokio wordt gemeld is een Japansch marine-vliegtuig naar beneden gestort Alle vijf inzittenden zijn omge komen. De onbewaakte overwegen. Donderdagmorgen is de melkrijder G. J. Smit, die met een melkwagen een on- bewaakten overweg te Ittersuim, bij Zwolle, overstak, door een sneltrein van Deventer overreden. Hij werd zwaar gewond naar Zwolle overgebracht alwaar hij bij aan komst in z]jn woning reeds bleek te zijn overleden. De man was 87 jaar en laat een vrouw met 8 zoontjes achter. In het dorpje Nispen (Roosendaal) doet zioh ln een gezin een eigenaardige ziek te voor. Een vijfjarig zoontje is plotse ling tot een ontstellende corpulentie toegenomen. Vooral het hoofd is er door aangetast en het gelaat is onrustbarend gezwollen. Donderdag heeft te Rotterdam een bru tale poging tot kinderroof plaats gehad. De 5-jarige G. H. was op visite bij zijn grootouders in de Sohoutenstraat; terwijl het jongetje in die straat aan het spelen was, werd het plotseling door een man, die op de fiets zat, gegrepen. De man reed daarna ln volle vaart weg. Voorbij gangers achtervolgden hem en op de Ge dempte Slaak werd hij tot staan gebracht. Eenige agenten van politie brachten den man over naar den politiepost Vreden- oordpleifi. Geblekeil is, dat de man min der eerbare bedoelingen met het kind heeft gehad. Hij is ter beschikking van de zedenpolitie gesteld. (Tel.) Te Berlijn is dezer dagen een 18-jarig jongomensoh ingerekend, die een nieuwe truc toepaste om met afpersing aan den kost te komen. Toen hij eenigen' tijd ge leden in de bladen de overlijdensadver tentie van een rijk fabrikant las, schreef hij de weduwe, dat zijn moeder hem onder tranen had bekend, dat hij de natuurlijke zoon was van den overledene, die haar kort voor zijn geboorte had laten zitten. Hij eisohte 10.000 mark om het hem en zjjn moeder gedane onrecht goed te ma ken, De weduwe raadpleegde een vrien din, die van 't verhaal niets geloofde en haar aanried de politie in het geval te kennen. De weduwe volgde dien raad op en zoo waren twee rechercheurs getuigen van het onderhoud, dat de afperser in de wachtkamer van een Berlijnsch station had voorgesteld. Toen het eenigen tijd geduurd had en de jonge man enkele aan- teekeningen had gemaakt, namen de po litiemannen hem gevangen. Hij bekende vrij spoedig en daarbij bleek, dat hij ook nog onder valsche vlag voer. Hij noemde zich.Tasso en beweerde, dat het de naam was van een ander jongmensch, die wèl recht op de geëischte vergoeding zou hebben, maar hem zijn recht had afge staan. Ook dit ia onjuist gebleken. Hotelbrand. Te Miami (Horida) heeft een groote hotelbrand gewoed. De brand brak uit in het Breakers Hotel te Palm Beach, een gebouw met 800 logeerkamers. Het ge- heele hotel was spoedig één vuurzee. Later sloegen de vlammen over het Palm Beach- hotel en de nabijgelegen vrijstaande cot tages. Toen kwam de zeer exclusieve Bradley-Club aan de beurt De schade wordt geraamd op tusschen de 2J500,000 en de 5,000,000. De brand te Miami. Omtrent de brand te Miami, in den staat Morida, wordt gemeld, dat de mate- rieele schade ger. wordt op $20.000.000. Honderden gasten verloren hun juweelen en hun kleeren. Over de zone der afge brande hotels is de krijgswet afgekondigd De ruines worden door soldaten be waakt Een aantal plunderaars, voor het meerendeel negers, is in hechtenis geno men. De brand ln madame Tussaud's. De schade, aangericht door den brand in het panopticum Madame Tussaud, wordt grootendeels door verzekering ge dekt Het voornaamste en onherstelbare verlies is dat van de reliquieën van Na poleon L Het rijtuig, waarin hij reed op zijn terugtocht uit Moskou, zijn kronings gewaad, het veldbed, waarop hij op St. Helena is gestorven zijn verbrand, alsook het mes van de guillotine, waarmede Maria Antoinette ter dood is gebracht Uit de gruwelkamer echter zijn wassen beelden gered van bekende moordenaars, w.o. die van Charles Peace en dr. Crippen. Valsche bankbiljetten. Aanhoudend en op allerlei wijze wordt in de Oost-Groningsche grensplaatsen ge tracht valsche bankbiljetten van 40 aan den man te brengen. De kleur der biljet ten is iets lichter groen dan die van een echt bankbiljet (nieuw) van f 40. Dynamiet-ontploffing. Ih het district Adelnau in Posen is het huis van den Duitsohen landeigenaar Bajer tengevolge van een dynamietaan-. slag in de lucht gevlogen, waarbij vijf menschen omgekomen zijn. Verduistering. Te Heerenveen is gearresteerd B. J„ klerk bij den gemeenteontvanger van Ing- wirden, aldaar, verdacht van verduiste ring van gelden. Men spreekt van een be drag van 8000. Wat is de oudste boom van Parijs? Waarschijnlijk de acacia, die in den Plan tentuin staat, aan den kant van de Buffon- straat, in het verlengde van de afdeeling mineralogie. In 1601 ontving Jean Robin, de schrijver van den „Tuin van koning Hendrik IV", uit Amerika een in Frank rijk onbekenden boom, de acacia. In 1635 plantte rijn zoon, Vespaeianus Robin, een stek van de acatia in den tuin des konings, tegenwoordig Planten-tuin, juist op het tijdstip, waarop de koninklijke tuin door een edict van Lodewijk KTTT definitief werd ingesteld. In 1850 droeg de acacia van Robin dit opschrift: Robinier, on-echte acacia. Eerste acacia in Europa gekweekt, geplant door Vespasianus Robin in 1685, en een kroegje school weg onder den loover van den ouden boom. Hij dankt zijn naam aan Lin- neus, ter herinnering aan de Robin's. Thans rust de boom op ijzeren stutten, zijn stam is gesloten in een oorset van ce ment. Maar ondanks zijn ouderdom van drie eeuwen draagt hij nog bladeren en geurende bloesems in de lente. Kruiswoordraadsels. De „Daily Telegraph" wijdt een hoofd artikel aan de kruiswoordraadsels. Het blad constateert, dat de bevlieging begint te luwen. Maar de „craze" is hevig geweest en zal haar sporen achterlaten. Niet het minst in de Ver. Staten waar naar de „D. T." schrijft „volgens het zeggen de kruis woordraadsels aan de plaatsruimte in de gekkenhuizen de grootste eischen hebben gesteld." Hoe anderen ons zien. Nog weinig weken maar en Volendam komt weer in actie. Dan wordt de trek schuit opgekalefaterd, de huisjes langs den dijk krijgen een frisch groen verfje, de winkeltjes in van alles en nog wat doen nieuwen voorraad aan snuisterijen op en „de inboorlingen" repeteeren in de binnenkamer hun Engelschen woor denschat Och ja, die inboorlingen„The nuisances -of Volendam" zien wij ze in een Ameri- kaansch tijdschrift genoemd. En de man die den naam bedacht zegt in zijn klaag zang Een toerist zou in Volendam en op Marken .een genoegelijken tijd kunnen beleven als de inwoners er maar niet waren, wier zonderlinge costumes de voornaamste attractie vormen. Het wordt iemand eenvoudig onmogelijk gemaakt om kalmpjes te kijken naar de grappige huizen en naar de menschen, die ze be wonen. Voortdurend vallen de kinderen, vallen ook de volwassenen den vreemde ling lastig. Ze willen voor je poseeren, ze willen je een boot verhuren, je ergens heenbrengen, ze zijn in één woord bereid tot wat een man met buitengewoon breede opvattingen misschien het bewijzen van een dienst zou noemen. Wil men inderdaad plezier hebben van een verblijf in Volendam, dan moet men, óf inboorling zjjn, óf zich als inboorling vermommen. Wij, die zoo dikwijls den onafhankelijk heidszin der Hollanders hadden hooren roemen, waren lichtelijk verbaasd over het feit, dat alle mogelijke kinderen om geld kwamen bedelen zonder dat ze ook maar een oogenblik een tegenprestatie simuleerden. De Volendammer kinderen zjjn minstens even vervelend als de Italiaansche bedelaars. Overal elders in Nederland, geven de bedelaars zich het air van kooplieden. Zij bieden, in ruil voor geld, een potlood of een doosje lucifers te koop. De Volendammer acht zelfs dót niet noodig. (H.bl.) NIEUWE UITGAVE. JV oord-Hofland tn Woord en Beeiltf'. De aflevering van dete week ziet er weer goed verzorgd uit Op de eerste pagina de kiek van de ook bij vele Helderschen wel btkende reigerkolonie te Bergen. Ve> volgens een serie kieken van de Int. Bloe mententoonstelling te Heemstede. Van de overige afbeeldingen noemen wij een serie van de Koolcampagne te Warmenhuizen, een aantal kieken van Heer Hugowaard in verband met het 800-jarig bestaan van dien polder, etc. Voorts de gewone rubrieken. De kruiswoord rage! Niets dat zooveel spanning kostte, Zooveel eindeloos geduld, Dan de vele kruiswoord-puzzlee, Waarvan wij hier zijn vervuld. In de kranten en ln winkels, Op de straat of ln den trein, Hoor je over puzzles zwammen, Wat wel 't juiste woord zou rijn? Overal zie je puzzles zweven, Ieder hengelt naar een prijs, 'n Kruiswoord puzzle leert vergeten En maakt domme menschen wijs. Vader vindt zoo'n ding een uitkomst, 't Bindt z'n vrouwtje aan haar huis; Vrouwlief, die 't in huis een kruis vond, Blijft thans voor dit kruis in huis. Al die mooie groote prijzen Trekken vljjt'ge dingers an: 't Jonge mensch wil graag een motor, d' Oude vrijster (hm!) een man. Kruiswoord puzzlen is gezellig En voordeelig dat Is vast. 't Bljjft ook 't nieuwste, tot het elndlijk. Bjj de weelde wordt belastl TRUUS. Dinsdag werd een oud-soldaat voor den politierechter te Manchester gébracht, beklaagd van openbare dronkenschap op den vorigen Zondag. „Edelachtbare," zei de beklaagde, „ik ontmoette een kameraad^ dien ik voor mijn oogen had zien sneu velen, daar is hij doorgekomen". De ka meraad bevestigde deze lering en de rech ters legden een waarschuwende boete van slechts 6 rihfi'ling op. I „Wat Is eigenlijk het verschil tusschen recht en onrecht?" vroeg men den Gflt- tinger geleerde Lichtenberg. En de hoogleeraar antwoordde: „Om onfeilbaar recht te doen, behoeft men slechts weinig van het recht te we ten, om echter pertinent onrecht te doen, dient men rechten gestudeerd te hebben." Dat beteekent: Viermaal een ongewijzigde advertentie ter plaatsing opgegeven tn de „Heldersche Courant" tegen drlentaal bere kening. WIJ ervaren dikwijls, vooral bij hen, die een z.g. kleine advertentie plaatsen, <im, wanneer een eerste plaatsing niet voldoende succes oplevert, vergeten wordt, om tijdig order tot herplaatsing te geven. Om onze cliënten voor schade en last ten gevolge van een dergelijk verzuim te behoe den, advlseeren wij tn den regel om direct opdracht te geven tot *13 X plaatsing. Zoo dra men dan geslaagd Is, deelt men ons zulks mede en wordt dan de overbodig gtevorden advertentie uitgelicht. Onze cliënten zijn dan slechts schuldig het aantal malen, dat zij ge adverteerd hebben. g Probeert U dat ook eens! Deze bepaling geldt alleen vooc advertm- tiën, welke niet volgens het goedkoops tanet voor handels-advertentiën worden geplaatst Geboren Catharina Wilheimlna Henderika. Dochter van 8. SLORT en F. A. SLORT—Snijder. Helder, 20 Maart 1925. Kerkgracht 9 Hiermede vervullen wy den trreurigen plicht, U ken- nia te geven van het over lijden van onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder J0HANNA BAKKER, Echtgenoote v. J. Buisman, in den ouderdom van 76 jaar. üit aller naam, J. BUISMAN. Helder, 21 Maart 1925. Janzenstraat 9 Heden overleed, na een smartelijk doch gedaldig Hjden, na voorzien te zijn van de H H. Sacramenten der Stervenden, onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot-en Overgrootmoeder, Mej. AQATHA FILMER, weduwe van wijlen den Heer Dirk Kbkt. in den ouderdom vanöl jaar. Helder, 17 Maart 1925 Brouweratraat 25. Namens Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. Geboren TEETJE. Dochter van G. BROEKHUIZEN en C. BROEKHUIZEN—Quak. Helder, 20 Maart 1925. Schagenstraat 117. DANKBETUIGING. Langs dezen weg betuigen wij oneen hartelljken dank aan allen, die bljjk van deelneming toonden bij het overiyden van onzen ge liefden Zoon,en in het byzonder aan den WelEd. Heer Dr. Thor- beokb, voor de goede behan deling aan den overledene be wezen. Familie J. A PRINS, Tulpstraat 7, Helder. Z0NDA8, vm 10 uur en 'a Avonds half zes Os. JOH. E. BIJL, van Gouda. KINDERKERK In de School m. d. Bijbel. Het Dames Comité van boven genoemd Fonds betnigt langs dezen weg eyn hartelljken dank aan allen, die hebben medege werkt tot het schitterend sla gen van b g. verloting. Namens het Comité, Mevr. Bak—Reljnder», Presidente Mevr. van den Akker— Kater, Sscr-Pens. te geven door ovar: Kaartjes vanaf heden A f 0.26 verkrygbaar by den Boekhandel en de Weduwe JORDANS, Degene, die in het bezit is van van den 3en verlotingsdag, kan een Tulband afhalen aan het vange/isafie- Qebouw palm straat. De penningmeester der f.-f. commissie verzoekt inzending van rekeningerj de be treffende, vóór t jfprit a.s. aan zijn adres Xiaas Duit straat 4-0. Koat en Inwoning aange boden met vrjje Zit-Slaapkamer, by nette burgerfamilie, op lsten ■tand. Adres: Bureau van dit blad. MANGELGOED gevraagd, nette afwerking. AdresK. KRAAIJENOORD, Goversstraat 50. Diegene die tussohen Vrljaay middag 12 en 1 uur in de Kru- gerstraat een briefje van I 40 opgeraapt heeft, wordt beleefd verzocht tegen belooning dit terug te*bezorgen. Adres: Bureau van dit blad. PENSION aangeboden aan R K.-Heer, met vrye ZIT- en SLAAPKAMER, centrum stad. Brieven onder Nr. 45, aan het Bnrean van dit blad

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 10