DRUKWERK C.DEBOERJ". GEMENGD NIEUWS KORTE BERICHTEN. Het vliegongeluk in den Kaukasus. Een militair vliegtuig verongelukt OOST-INDIK. Kastekort Een afschuwelijke geschiedenis. VAN ALLERLEI AARD Bandieten hébben een aanval gedaan op het Mongoolsohe dorp Jangtaeng^oa Zij staken er de Belgische missie in hraiwi, en ook de woningen van ettelijke christe nen. De missionaris werd doodgeschoten. Te Munohen is het proces begonnen tegen een landeigenaar en een student, die op 4 Maart 1021 een kellner, dien rij verdachten van spionage ten gunste van de Entente, hebben vennoord. Het ge- d i mg wordt met gesloten deuren behan- By een treinbotsing op de Boufhern Pacific Railroad ln Louslana z$n 18 lieden omgekomen, van wie 9 negers. De Jaipansche wetgevende macht heeft de nieuwe landwet voor vreemdelingen in Japan aangenomen, welke thans spoed!' zal worden afgekondigd. Deze wet sta vreemdelingen landbezit in Japan toe met uitzondering van onderdanen uit Landen, die den Japanners het landbezit ontzeg gen. LUCHTVAART. Een nieuwe Nederlandsdhe ééndekker met een motor van 876 paardenkracht is Maandag met 8 passagiers en bagage, to taal aan vracht 780 kilogram, in 2 uur en 68 iminuten van Bourget naar Rotterdam gevlogen. Omtrent het vliegongeluk bjj Tiflis wordt nog gemeld: Het vliegtuig geraak te op 800 M. hoogte boven een voorstad van Tiflis in brand. Op een hoogte van 10 M. sprongen Mogilewski en Atarbekow uit de brandende aëroplane. Zij waren on middellijk dood. De andere inzittenden verbrandden. De aëroplane D H 9 is op 21 dezer te pletter gevallen, terwijl zij deelnam aan operaties in Waziristan. De machine vloog in brand, de waarnemer w6rd op slag gedood en de bestuurder zoo ernstig gewond, dat hij kort daarna overleed. Luchtverkeer NederlandIndië. Wij ontvangen het volgende bericht: Toen het dappere drietal Nederlanders met succes den luchtweg van Europeesoh naar Aziatisch Nederland had afgelegd en de mogelijkheid had aangetoond van een nog nauwere verbinding tussohen die doe len van het Nederlandsche Rijk dan de reeds bestaande verbindingen, is de vraag geopperd of eene blijvende herinnering aan dit merkwaardige feit zou kunnen worden tot stand gebracht Nadat daarvoor bewijzen van instem ming waren ontvangen van belangrijke personen, is een voorlooplg comité samen gesteld, dat verschillende plannen heeft besproken en ten slotte wilde trachten geld bijeen te zamelen, daarvan twee vlieg tuigen van de beste hoedanigheid te la ten 'bouwen, die namens bet Nederland sche volk aan te bieden aan de daarvoor het meest geschikte organisatie, die één vliegtuig in ons land, het andere in Indië zou plaatsen, om daarmee te probeeren den luchtweg, die eenmaal was gevonden, beter en vlugger af te leggen, studies te maken, ervaringen op te doen en wat meer nood ig is om geregeld luchtverkeer tus sohen Indië en het moederland voor te bereiden en te bevorderen en den .band daartusschen te versterken. Het voorloopig oomité Is de vorige maand omgezet in een nationaal oomité ter bevordering van het luchtverkeer Ne derlandIndië, welk comité, ln overleg en in samenwerking met het HollandIndië Comité {welks taak oorspronkelijk zou eindigen bij afdoening van zaken op de HollandIndiëvlucht betrekking hebben de, welk aanvankelijk plan eerst onlangs is gewijzigd), het plan van het voorlooplg oomité daar straks genoemd wil ten uit voer brengen, het luchtverkeer wil helpen bevorderen en de blijvende herinnering aan den eersten luohttocht wil tot stand brengen. Dit nationale oomité bestaat uit een eere-oomité en een oentraal-uitvoerend comité. De minister van waterstaat heeft, als vertegenwoordiger der Nederlandsche regeering, het eere-voorzitterschap hier van aanvaard. Plaatselijke oomité'a worden gevormd om krachtige medewerking en financiee- len steun te vragen aan allen, die het een nationale plicht achten de hiervoren uit eengezette plannen te helpen verwezen lijken. A msterdam—Bazel. De Belgische Luchtvaart Maatschappij „Sabena" welke, naar men weet, nauwe samenwerking met de K. L. M. onder houdt, zal op 20 April a.s. wederom openen den luchtdienst Amsterdam—Ba zel via Brussel. Deze dienst, in het voorjaar van 1924 voor het eerst geopend, werd gedurende de wintermaanden stopgezet. Het resul taat was echter van dien aard, dat beslo ten werd in 1926 den dienst voort te zet ten. De vliegtuigen zullen eohter thans vroeger van Sohiphol vertrekken, waar door zij nu oorrespondeeren op den trein, die om 2.60 n.m. uit Bazel naar Milaan vertrekt. Hierdoor zal het mogelijk zijn ln één dag het traject Amstewlam—Bazel af te leggen. (normale Amsterdamsohe tijd) en te Am sterdam 2.16 n.m. De dienst wordt evenals verleden jaar onderhouden met twee-motorige Belgi sche Handley-Page toestellen. De heropening van den dienst zal on getwijfeld ln het belang zfln van de tal rijke Hollanders, die gedurende de zo mermaanden Zwitserland zullen bezoe ken en thans ln één dag Zörich, Luzern, St G allen en andere Zwitsersche plaat sen kunnen bereiken. De gemeentekashouder B. te Padang heeft een kastekort van 4000. Hij heeft sublimaat Ingenomen. Z]jn toestand is hopeloos. De Soera karta. Bij het aan boord gaan van de Soera- karta is gisternacht de kok P. Hofman, uit Maassluis, van de valreep te water ge vallen en verdronken. De man laat een vrouw met drie Jonge kinderen na. De bergers zijn nu bezig de gaten en scheuren in ruim H te dichten en met het maken van de kuip voor de groote be schadiging. Het werk vordert naar wensch alleen wordt het bemoeilijkt door den zeegang als een gevolg van den Zuid- Westelijken wind. Op het tusschendek van ruim H is een twaalf duims oentri- fugaalpomp opgesteld. Al het mogelijke wordt gedaan om het werk zooveel moge lijk te bespoedigen; .alle werkzaamheden moeten echter door duikers worden uitge voerd. Meisje doodgereden. Gistermorgen omstreeks half negen is een negen-jarig meisje ter hoogte van den Laanweg te Amsterdam overreden door een gemeentelijke auto-bus van lijn B, welke reed in de richting van het Mosplein. Het kind' was op slag dood. Omtrent de toedracht van dit ongeluk verneemt het „Hbl." het volgende: Het meisje en haar moeder liepen ieder een an deren kant vftn den weg in de richting, waarin de auto-bus, welke haar met een kalme vaart inhaalde, zich bewoog. De moe der, die het voertuig hoorde naderen, waar schuwde het kind.. Het meisje, blijkbaar angstig geworden, wilde snel naar de moe der gaan en stak vlak vóór de auto-bus den rijweg over. De chauffeur haalde, om een aanrijding te voorkomen, vlug naar links uit en remde. Maar het was al te laat. Van de voorwielen liep het kind vrij, maar één der achterwielen reed haar over het hoofd. Een geneesheer constateerde, dat de dood onmiddellijk moet zijn ingetreden. Een dolf als kameraadje. De heer B. te Oudesluis, die even buiten de kom van het dorp woont, heeft een schoolgaand dochtertje, dat op haar weg naar school steeds vergezeld wordt door „haar" duif. De vogel vliegt daarbij steeds eenige meters voor het kind uit, wacht haar dan, zittende op den weg weer af, vliegt dan weer vooruit, tot de school genaderd is. De duif aanvaardt daarna den terugtocht, om haar dan bij het verlaten der school weer af te halen. De moord ln de Engelenburgstraat Het Gerechtshof te 's-Oravenhage heef gisteren, bij vervroeging uitspraak doende in de zaak van den 26-jarigen stoker-ma chinist J. v. d. G., die door de Haagsche rechtbank, wegens moord met roof, ge pleegd in Februari 1924 op zijn gehuwde zuster in de Engelenburgstraat te Den Haag, tot levenslange gevangenisstraf wert veroordeeld, beklaagde vrijgesproken. Het Hof concludeerde, dat het wettig en overtuigend bewijs niet was geleverd. Door een vliegwiel gegrepen. Dinsdagmiddag is een cirkelzager P. op de houtzagerij van de firma Jongeneel aan den Zeedijk te Utrecht door onvoorzichtig heid in aanraking gekomen met het loopen- de drijfwerk van de machinerieën. De zager wilde een riem, die van een lintzaag was afgeloopen, weer op de machine aanbren gen, toen hij gegrepen werd door een vlieg w:ei en terstond vermorzeld werd. De werk tuigen waren voldoende beveiligd, zoodat het ongeval geheel geweten moet worden aan een ondoordachte handelwijze. De man laat een gezin met vier kinde ren na. („Utr. Dgbl."). De poging tot vadermoord. Omtrent de poging tot vergiftiging te TJmuiden meldt o.a. de „N. Haarl. Crt.": Het gezin leefde reeds langen tijd zeer ongelukkig. De kinderen er zijn er ze ven hebben een voor een de ouderlijke woning verlaten; kort geleden is de man van zijn vrouw gescheiden en leefde sinds eenige dagen alleen aan de Visschering- straat. Zaterdagmorgen wildé hij een ke tel water nemen, die sinds eenige dagen niet meer in gebruik was. Hij bemerkte in den ketel eenige steentjes en bij nadere beschouwing kwam he«m dit verdacht voor, waarom hij aangifte deed bQ de politie. Deze constateerde al aanstonds, dat het geen in den ketel zat ijzervitriool was. Zij stelde een onderzoek in, waaruit bleek, dat de 16-jarige dochter des Woensdags door verbreking van een ruitje in de keu ken was geweest. De politie toog naar Amsterdam, waar de familie woont Het meisje werd aangehouden en het toeval Het vertrek van Sohiphol heeft plaats wilde, dat juist de zoon kwam aanloopen, lederen morgen 7.16 u. (normale Araster- toen deze arrestatie geschiedde. Ook hij damsche tijd), aankomst Rotterdam 7.46 u., werd in hechtenis genomen, daar geble- vertrek Rotterdam 8.00 u„ aankomst Brussel 9.46 u. (Greenwich zomertijd), vertrek Brussel 10.00 en aankomst Ba zel 2.00 u. n.m. De machines zullen 'svnorgens 8.46 u. ken was, dat hij ijzervitriool in zijn zak had gehad. Op het politiebureau te Am sterdam bleek de jongeman nog ln het bezit te zijn van eenige stukjes. Weldra vielen beiden door de mand. De zoon (Greenwich zomertijd) van Bazel vertrek- schijnt het geringste aandeel lu deze mis- k*s #n arriveereo te Rotterdam 1.80 n.m. i daad te hebben. Het meisje had het Ijzer vitriool bij een drogist te Velseroord ge kocht, op aanraden van haar verloofde, die dit een afdoend' middel achtte. Deze, een jongeman uit Velseroord, werd Za terdagavond in de Oranjestraat te I.Tmui- den gearresteerd. De drie verdachten van de poging tot vadermoord te IJmuiden zijn voor den of ficier van justitie te Haarlem geleid en na de instructie op last van den officier in vrijheid gesteld, op grond dat het mid del, door hen gebruikt, niet voldoende vergif bevatte ota iemand van het leven te kunnen berooven. Verduistering van f 186.888. Het is het oude liedje: speculeeren met andermans geld!. Een 28-jarig jongméhsoh, sedert 1920 in betrekking bij een bankinstelling te Am sterdam, veroorloofde zich uitgaven, die onmogelijk van zijn salaris konden wor den bekostigd. Vooral in het laatste half Jaar smeet hij, in nachthuizen en andere obscure gelegenheden, met geld. Het werd aan zijne directie meegedeeld, die echter, daar de employé oogensdhijnlijk trouw zijn plicht deed, zich niet gerechtigd achtte tot eenige bemoeienis in deze zui ver particuliere aangelegenheid. Daar het bovendien niet aanging door de groote instelling, tusschentjjds het in de millioenen loopende bezit aan indu- strieele en andere waarden tot op het laatste stuk na te oontroleeren, duurde het tot op het einde van 1924, alvorens tot die revisie werd overgegaan. 'Bij die gelegenheid is gebleken, dat er voor een bedrag van 165,000 aan waar den ontbrak. D© Assurantie-maatschappij, die dé Bank tegen schade, beioopen door dief stal en verduistering verzekerde, werd van de verduistering in kennis gesteld; zij eisohte het nemen van krasse maat regelen ten einde harerzijds de zaak te kunnen onderzoeken'; met dit gevolg dat het verdachte jongamensch werd ge schorst. De VerzekeringmaatsdhappiJ liet hem daarna door een particuliere detective volgen. Daardoor bleek dat de geschorste employé zijnen oogeregelden levenswan del voortzette en in losbandigheid veel geld verteerde. De door de Bank voort gezette enquête bracht aan het licht, dat de verdachte bij verschillende makelaars in effecten speculeerde, alsook dat hij „in de Fransche francs was gegaan", op hoop van zegen I (Maar het liep hem tegen en uit den grooten voorraad waardepapieren van zijne patroons gaf hij „dekking*. Ook is gebleken dat hij, ofschoon geen kassier zijnde, nu en dan belangrijke sommen van de cliëntèle in ontvangst nam, op zekeren1 keer zelfs een bedrag van elf duizend gulden. Hij wist gedurende de laatste maanden des jaare die manipulaties door het dekken van den éénen boekingspost met den andere te verbergen. Nadat dit alles was ontdekt, werd hij op het privé-bureau van de directie ont boden' en viel door de mand. Hij teefcende zelfs een verklaring, waar in werd erkend dat door hem, in dén loop van 1924, in totaal een bedrag van 166,000 was verduisterd. De directie wilde het bij het geven van oneervol ont slag laten, doch de jl Zaterdag gehouden vergadering van Commissarissen der Bank, waaronder een aantal 'buitenlan ders, drongen op gerechtelijke vervolging aan. Dat was ook de eisoh van de Verzeke ringsmaatschappij die, in aanmerking ne mende de royale leefwijze van den be schuldigde gedurende dé maanden van diens schorsing, vermoedende dat deze nog gelden in veiligheid heeft gebracht. Het geval werd aangegeven, en op last der justitie is de jongeman dezer dagen gearresteerd. De valsche handteekenlngen voor St Wlllebrord te Arnhem. Voor de rechtbank te Arnhem heeft Dinsdag terecht gestaan Ohr. V., 49 jaar, hoofdonderwijzer te Arnhem. Hij zou in den zomer van het jaar 1924, bij het ver zamelen op een lijst van handteekenin gen van ouders, die verklaarden hun kin deren een door het R. K. schoolbestuur van de stichting St Wlllebrord te stich ten bijzondere jongensschool voor ge woon lager onderwijs te willen doen be zoeken, die lijst valschelijk hebben voor zien van eenige namen, zulks met het oogmerk, de van valsche handteekenin- gen voorziene lijst als echt en onver- valscht te gebruiken bij het tot den ge meenteraad van Arnhem te richten ver zoek om de voor de stichting van de school noodige gelden te ontvangen. Bovendien stond beklaagde terecht we gens valschheid in geschrifte in een tweede lijst, bestemd om te worden over gelegd bii de aanvrage voor den bouw \an een R. K. bijzondere jongensschool voor gewoon lager onderwijs, in de buurt van KlarendaL Er zijn in deze zaak 42 getuigen. Getuige Bros, inspecteur der recherche, deelt een en ander mee omtrent het on derzoek, dat in opdracht van de justitie heeft plaats gehad. Op een vraag van een der rechters verklaart getuige, dat de in druk, dien hij kreeg van verschillende ouders,- deze was, dat zij erg verontwaar digd waren dat hun handteekeningen op de lijsten waren geplaatst. Bekl. verklaart desgevraagd, dat hij inderdaad zes handteekeningen van ouders persoonlijk op de lijst heeft ge zet. Bekl. zegt de namen te hebben ge plaatst, nadat de ouders een kruisie had den gezet en zij hem mondeling hadden te kennen gegeven, dat zij hun kinderen naar de nieuw op te richten sohool zou den zenden. I)e president wijst er bekl. op, dat de wijze, waarop de handteekeningen achter de kruisjes geplaatst zijn, zeer sterk den indruk geven, dat zij met opzet zeer ver schillend zijn geschreven. Verschillende getuigen legden bezwa rende verklaringen af. In zijn requisitoir wees de officier van Justitie, mr. Keffens, er op, dat aan be klaagde 11 misdrijven van valschheid in ge schrifte en 2 misdrijven van het gebruik maken van een vervalscht geschrift zijn ten laste gelegd. Bekl. heeft de ingevulde lijst reeds hij het schoolbestuur ingediend om deze te doen voegen bij de aanvragen voor den Bohoolbouw. Hieruit volgt, dat deze lijst bestemd was om als bewijsstuk te dienen. Wanneer ooit op een terechtzitting geble ken is, welke waarde er aan handteekenin gen kan worden gehecht, dan is het zeker in deze zaak. De handteekeningen zijn gezet C" eltelifk door beklaagde zelf, anderdeels de vrouw van den man, wiens handtee- kening noodiig was. De 11 ten laste gelegde valschheden in geschrifte zijn alle van A tot Z bewezen. Spr. had nog een aantal fei ten meer ten laste 'kunnen leggen, doch bij meende, dat het zoo voldoende is. Ook de misdrijven van het gebruik maken van val sche handteekeningen achtte spr. volkomen bewezen. Spr. vroeg tenslotte veroordeeling wegens al deze feiten tot 8 maanden ge vangenisstraf. De verdediger, mr. Van Nispen tot Pa n- nerden, legde er den nadruk op, dat de goede trouw van bekl. vaststaat. En meende, dat deze lijst niet is een ver valscht stuk, omdat er eenige valsche hand teekeningen op staan. Daardoor houdt de dagvaarding de ten laste legging in van iets, dat niet strafbaar is. De officier van justitie zeide in zijn re pliek nog, dat de valschheid der handtee keningen vaststaat. De overgelegde lijsten zijn wel degelijk te beschouwen als te be- hooren bij de verklaring krachtens art. 73 der L.O. wet. De politiek heeft met deze zaak niets te maken. Spr. heeft dan ook géheel afgeschei den van het onderzoek van het gemeente bestuur, waarvan hij zelf geen kennis heeft genomen, aan den inspecteur Bros opgedra gen, een geheel zelfstandig nieuw onderzoek in té stellen, zonder aandacht te schenken aan het onderzoek van het gemeentebestuur. Dit onderzoek is door den bedoelden ambte naar op loffelijke wijze geschiedt.' Alleen de uitslag was voor spr. een teleurstelling, daar hij gehoopt had, dat het niet zoo erg zou zijn als inderdaad het geval' blijkt te zijn. Na dupliek werd de uitspraak bepaald op 7 April. Door den stroom gedood. Dinsdagmiddag kwam de 17-jarige loodgietersknecht Van de Riet bij werk zaamheden op het platte dak van een perceel in de Koestraat te Amersfoort in aanraking met de eiectrische hoogspan ningsgeleiding. Hoewel gedurende onge veer een uur kunstmatige ademhaling is toegepast, mocht het niet meer gelukken de levensgeesten op te wekken. De beroovlng van 28.088, te Rotterdam. Dinsdag is een der verdachten van de berooving van 28.000, de 21-jarige Sara Schnitzler, naar het Huis van Bewaring overgebracht Deze vrouw is den laatsten tijd reeds tientallen malen van berooving verdacht, doch nimmer heeft men voldoende bewij zen tegen haar kunnen verzamelen, zoo dat zij nog geen enkele maal veroordeeld is. Thans heeft de politie zooveel bewijs materiaal verzameld, dat een instructie tegen haar geopend kan worden. De tweede verdachte in deze zaak, de 23-jarige koopman J. K., is op last van den officier van Justitie in vrijheid ge steld. Het been onder de kast Eenige dagen geleden ontwaarde, zoo als reeds gemeld, een bewoonster van de v. Kinsbergenstr. te Amsterdam, toen zjj haar huiskamer binnentrad, een been, dat onder een kast uitstak. Dat been bleek te behooren aan een insluiper, die een en ander had gestolen en in z'n aqgst een gedeelte terug gaf. Het is der recherche gelukt, den Inslui per te arresteeren Het is een zekere Joop Fraterman, een beroeps- in- en opensluiter. Verschillende keeren heeft hij voor dat werk vonnissen gehad. De bewoonster herkende hem pertinent Het ontbrekende deel van den buit is niet gevonden. De zakkenroller op de markt „Heb je soms m'n portemonnaie uit m'n zak gehaald?" vroeg in den namid dag van 6 Febr. een marktventer in de Zwanenburgerstraat te Amsterdam aan een als heer gekleed persoon. „Er heb ben wel meer mensdien naast je ge staan 1" antwoordde deze, en ging naar een kraampje onj. iets te koopen. De ven ter sprak een agent aan; daarop ging de man die door hem verdacht werd van zak kenrollerij aan den haal. Hij werd eohter opgevangen en stond thays terecht. Het bleek een recidivist te zijn, die kort ge leden uit de gevangenis ontslagen was. Hij ontkende thans alle schuld, en ver klaarde de portemonnaie op straat te heb ben gevonden, 't Was wel juist dat hij hard geloopen had, maar de reohters moesten wel begrijpen, dat hij zoo hard liep, om het gevonden voorwerp nog tij dig op het politiebureau af te leveren. Helaas was hem dit niet gelukt Het O. M., waargenomen, door mr. Wolfson, requireerde een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. Winkeldieven. Verleden week berichtten wij, dat een dame, die even in de paskamer van een zaak in de Kalverstraat was geweest, een platina broohe ter waarde van 1800 ver miste. Zij kon echter niet met zekerheid oneeven of zjj het kostbare voorwerp reeds eerder had verloren. De politie stel de een onderzoek in, dat nog niet is afge loopen. Inmiddels is aangifte gedaan van een tweede vermissing van een broche, weder in een paskamer van dezelfde zaak. Het platina kleinood had ditmaal een waarde van 800. Ook hier ontbreekt nog de ze kerheid of de dame het bijou heeft ver loren. De geheimzinnige verdwijning van twee zulke kostbare voorwerpen in nog geen week tijds en onder vrijwel gelijke omstandigheden, wekt evenwel het ver moeden, dat winkeldieven ln actie zijn geweest. (Hbl.) Het drama te den Bosch. W. S., wiens vrouw haar beide eigen kinderen door ophanging van het leven beroofd heeft, is ter beschikking van de justitie gesteld in verband met een onge oorloofde verhouding, die tusschen hem en een dochter uit zijn eerste huwelijk bestond. Van do vrouw is nog niets ont dekt. In een Hongaarsche grensplaats hoeft zich do volgend© geschiedenis afgespoeld. Op het spoorwegkantoor was een aange- teekende brief met 18,000 lei verloren go- raakt. De negenjarig© krantenjongen van het station had oen vriendje, den eveneens negenjarigen zoon van den wisselwachter Aufmut iets van de rails zien oprapen. Het jongentje Aufmut, oen achterlijk kind, werd met zijn ouders gevangen ge nomen. De jongen werd gepijnigd, doch wist niets te vertellen. Zijn moeder, die eenig vermogen bezat, bood aan de 18,000 lei te vergoeden, doch de politie eisohte den brief zelf, dien zij niet kon geven, daar zij hem niet .bezat. Nadat Aufmut en zijn vrouw op beestachtige wijze mishan deld waren, "werden zfj opgesloten in een kelderhok, waar zij schier geen adem ha len konden. Daar hing de vrouw zich op. De bevolking van het grensplaatsje was door het brutale optreden der politie, dé grenspolitie, zoo geïntimideerd, dat zij aan de zaak geen ruchtbaarheid durfde ge ven. Ten slotte lekte het geval toch uit en werden de schuldige politiemannen aan gehouden. De vermiste brief was intus- scben op een ander postkantoor voor den dag gekomen. De fldeele gevangenis te WeseL Men herinnert zioh, dat in Februari van dit jaar een Nederlandsch koopman, Ver meulen geheeten, wiens uitlevering was gevraagd uit de gevangenis te Wesel wist te ontvluchten. Een gerechtelijk onderzoek, dat naar aanleiding van deze ontsnapping werd ingesteld, bracht verschillende merk waardige feiten aan het licht. Vermeulen, die goed met de gevangen bewaarders wist op te sohieten, had ver gunning weten te krijgen om regelmatig, zonder toezicht gesprekken te mogen voe ren met zijn verloofde, een inwoonster van Wesel. Maar bovendien onderhield hij nog betrekkingen met een andere dame. Deze laatste was het, die hem in het bezit stelde van een vijl, en een lang stuk touw, met behulp waarvan hij inder daad ontsnapte. Op zijn verjaardag, 18 Februari, bood Vermeulen zijn dames en den gevangen bewaarders een fuifje in de oei aan. Er werd een tafel gedekt en in den loop van den avond liet de gevangene nog een paar flesschen cognac aanrukken. Als tegenprestatie verzocht hij de wo ning van een der bewaarders, die in het gebouw is gelegen te mogen zien. Het werd toegestaan, maar men zag hem niet terug. De rechter van instructie, die de zaak heeft onderzocht, noemde de gevangenis, waar deze dingen mogelijk waren, bij zonder fideel. Thans zijn alle feestgenooten van Ver meulen echter tot gevangenisstraffen van 2 en 8 maanden veroordeeld. De dames alleen kwamen er met 600 M. boete al (TeL) Ontploffing. Te Hamburg is bij het lasschen van pla ten aan boord van een taaisboot gister ochtend een zware ontploffing ontstaan. De ca. 76 M. lange olie-lichter „Saturu" werd geheel uiteengescheurd. Op het schip bevonden zich vele personen, die met zuur stofapparaten werkten. Men veronderstelt, dat zich in de ieege tanks nog restjes olie bevonden, waardoor een mengsel van olie- damp en lucht is ontstaan, dat door de hitte der apparaten is ontploft. Hoe krachtig de ontploffing was, blijkt uit het feit, dat een der lijken op een 26 M. hoog dak van een gebouw ln de nabijheid werd gevonden. Een scheepsanker van 160 k 200 K.G. werd over de naburige huizen geslingerd. Van de ..Saturn" steekt nog alleen het voorschip boven water uit Het vaartuig behoorde aan de Kraluper machine-olieraffinadérij te Praag en was in reparatie. Het aantal doo- den is thans elf. Twee personen worden nog vermist. Spoorwegongeluk bij Polders. Poitiers, 25 Maart. De sneltrein Bor deaux—Parijs is gisteravond by Poitiers "ntspoord. Er zijn tal van dooden en ge kwetsten. Ook senator Pedebidoux heeft het leven verloren. Botsing tusschen trein en automobiel. Bij een botsing tusschen een express- trein en een automobiel bij een overweg bij Hlghett (Australië) werd laatstge noemd voertuig verpletterd en werden de inzittenden, vier mannen, drie vrouwen en een kind gedood. WORDT 8AARNE BELEVERD DOOR

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 10