Besloten werd een1 Kamerlid te verzoe ken een vergadering van het personeel te komen bijwonen, om zich te overtuigen van de noodzakelijkheid van ingrijpen door de Tweede Kamer. De Tarlefwet „Be Avp." meldt, dat de Tariefwet voorloopig niet zal worden afgekondigd in verband met de vrees voor represailles uit het buitenland. Het „Vad." spreekt dit berioht even wel tegen. De zomertijd. De gemeenteraad van Groningen heeft besloten, met 22 tegen 18 stemmen, aan de Eerste Kamer te verzoeken, het wets ontwerp tot opheffing van den zomertijd te verwerpen. Het Amsi Meelbeslult Inzake het Amsterdamsche meelbeslult verneemt de „Telegraaf, dat het ooilege van B. en W. van oordeel ls, dat van het besluit van Gedeputeerden géén voorziening moet worden aangevraagd bij de Kroon. iMaar in verband met den fatalen termijn van 8 April e.k. wil heit ooilege aan den raad de gelegenheid geven om in openbare zitting eventueel een desbetreffend voorstel te doen. Hof van Internationale Justitie. Sedert zijn laatste zitting heeft de Raad van den Volkenbond besloten, twee quaes- tles om advies aan het Hof van Interna tionale Justitie te onderwerpen. Een dezer heeft betrekking op het geschil tusschen Polen en de vrije stad Dantzig betreffende den Poolschen postdienst in die stad. Wegens het belang van de zaak heeft de Raad het Hof verzocht, haar met spoed te behandelen, ten einde den raad in staat te stellen, in den loop van zijn Juni-zitting van het advies kennis te nomen. ■Dientengevolge heeft dè president dat Hof bijeengeroepen voor een nieuwe bui tengewone zitting tegen 14 April ajs. De thans loopende buitengewone zitting zal «A Donderdag gesloten worden. Op dien datum zal voorlozing worden gedaan van het arrest in de zaak der Mavrom- matis-ooncessies te Jeruzalem, eveneens inzake het verzoek van de Grieksohe re geering, strekkende om een authentieke uitlegging te verkrijgep over arrest no. 8 van het Hof, betreffende het verdrag van Neuilly. De tweede quaestie, welke ter fine van advies aan het Hof is onderworpen, heeft betrekking op de klacht bij den raad in gediend door de Grieksohe regeering ten aanzien van de uitzetting van den pa triarch uit Oonstantinopel. De Turksche regeering bestrijdt de bevoegdheid van den raad, van deze zaak kennis te nemen. Deze zaak zal behandeld worden in de gewone zitting van het Hof in Juni aan staande. De 8. D. A. P. en de heer Flmmen. In antwoord op den open brief van den heer W. H. Vliegen, in diens qualiteit van party-voorzitter van de 8. D. A. P., aan den heer Edo Flmmen, heeft deze laatste in „Het Volk" geantwoord, dat hij, alvorens gevolg te geven aan den eisch om voor den dag te komen met hetgeen hij weet omtrent „corruptie", eerst ant woord eisoht op de volgende vragen: le. Van welke zijde bereiken u voort durend „berichten en geruchten van openlijke of zjjdelingsche beschuldigin gen", door mfj geuit? Noem a. v. p. man en paard? 2e. In welke „vergaderingen" of waar ^elders" heb ik beschuldigingen geuit, „openlijk of zijdelings", tegen de S. D. A. P.? Noem s. v. p. plaats en tijd stip. 8e. In welke „vergaderingen" of waar „elders" is daarbij mijnerzijds ten aanzien van de S. D. A. P„ het woord corruptie „meer dan eens gevallen"? Noem s. v. p. dt vergaderingen en geef a. p. aan, waar „elders" was of is. 4e. Waaruit blijkt, dat mijnerzijds „het gepraat over oorruptie of dergelijke mis standen, die in de Nederlandsche sociaal democratische beweging zouden bestaan", doorgaat en in den laatsten tijd nog toe neemt? Geef s. p. de bewijzen voor deze aantijging. ,Jk meen er mijnerzijds recht op te hebben", schrijft de heer Flmmen, „dat ik alvorens ik mij verantwoord ten aanzien van „praatjes", die ik de wereld inge stuurd zou hebben, eerst weet, waar en tegenover wie ik die „praatjes" moet heb ben verkocht; dat ik verneem, alvorens ik op aantijgingen en beschuldigingen antwoord, wie mijn beschuldigers zijn, van welke misdaad ik word betioht, en waar ik haar moet hebben gepleegd." De staking bij de Amst Bouwbedrijven opgeheven. De bij de stakingen tot verkrijging van den 8-urendag betrokken personeelen van bouwvakarbeiders te Amsterdam, hebben Dinsdag met kleine meerderheid van stemmen besloten tot opheffing van de staking. De Plaatselijke Federatie stelde daarbij den eisch dat de patroons geen ranounemaatregelen zullen nemen. De werkdag zal er opnieuw een van 81/» uur zijn. De staking ln het confectiebedrijf geëindigd. De eonlereatte taaashea vertegenwoor digers van werkgevers en werknemers in het engros-oonfeotie-bedrijf, welke den geheelen Maandag in beslag heeft geno men, en Dinsdag is voortgezet, heeft tot voorloopig resultaat gehad, dat de werk nemers hebben besloten, de staking bij alle bij het conflict betrokken firma's op te heffen. Btaklng. Rij de firma H. Kryns te Alkmaar ls in verband met niet algeheele naleving der col lectieve arbeidsovereenkomst een staking uitgebroken, waarbij 80 personen in de si- garenindustrie betrokken zijn. Het Dorus Rijkersfonds. Met algemeene stemmen heeft het hoofd bestuur van het „Dorus RijkersfondB" be sloten om aan alle verzoeken te voldoen en aan 100 oud-redders en weduwen 4 per week uit te keeren, ingaande 1 Febr. 1925. Dit is een herziene regeling, welke het hoofdbestuur zich voorstelt te kunnen hand haven, wat mogelijk is, indien de inkomsten blijven vloeien. Op het oogenbhk beschikt het fonds over plus minus 80.000, zoodat het bovenstaand besluit alleen van blijven- den aard kan zijn, indien de financieele draagkracht op gelijke hoogte blijft. De Zomertijd en de Eerste Kamer. Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot afschaffing van den zomertijd. Een aantal leden vestigde de aandacht op de veranderde houding der regeering, en wenscht de vraag te stellen welke om standigheden zich sedert 1922 hebben voorgedaan om de gewijzigde houding der regeering te kunnen verklaren. Ande ren verklaarden zich tegen het wetsont werp en betreurden de voorgestelde oplossing; zij meenden, dat een verstandig beleid meegebracht had, dat men met het voorgestelde compromis ware mede- gegaan en wilden dit voorstel alsnog aanvaarden. Vele leden spraken als hunne over tuiging uit, dat de bezwaren tegen een tijdelijken zomertijd sterk overdreven waren en ten plattelande niet algemeen worden gedeeld. Onjuist is de bewering, dat de steden voor den zomertijd zijn en het platteland daartegen. Vele land bouwers zijn voorstanders van den zomer tijd in het overgroote deel van hot platte land hebben de boeren er geen bezwaar tegen, vooral zij, die in de nabijheid van de groote steden wonen. Ook werd gewezen op de omringende landen, die permanent den zomertijd hebben ingevoerd of zullen lrvoeren. De voorstanders van de afschaffing daarentegen meenden, dat de groote massa van de stedelingen onverschillig is over de al of niet invoering en er, ook ln de steden, vele tegenstanders zijn van den zomertijd. In Duitschland is geen zomer tijd, zoodat het argument, dat wij een geïsoleerde positie zouden innemen, indien hier geen zomertijd werd ingevoerd, niet opgaat La dit verband ls bet wel interessant te wijzen op een bezwaar tegen de af schaffing van den zomertijd, dat door de „N. Rott Crt" te berde wordt gebracht Dit bezwaar betreft nl. den handel ter beurze, die, zooals men weet, telegrafisch plaats heeft. Er worden telegrafische offertes gedaan, die uit den aard der zaak vóór sluiting der beurs moeten ge schieden. Nu beeft New-York den zomer tijd en Amsterdam bijvoorbeeld niet, met het gevolg, dat Amsterdam niet tijdig meer naar New-York kan telegrafeeren en dus geen orders kan afsluiten. Ook de schepen met groente, fruit, enz„ die op Londen, Huil, Liverpool, enz. varen, kunnen dat uur niet missen, tenzij de tuinbouwers zorgen, dat zij met hun pro ducten een uur vroeger aan de kade zijn. En dit komt practisch neer of op den zomer tijd voor de tuinders, of op verlies, door dat de producten te laat in Engeland op markt komen. In elk geval, zegt het blad, komt deze kwestie, indien thans de zomertijd door de Eerste Kamer wordt afgeschaft, in 1926 weder op het tapijt, als men door schade zal hebben geleerd. De vrede wordt in geen geval geteekend door het aan vaarden van het regeeringsvoorstel. TWEEDE KAMER. Interpellatto-Kleerekooper. In de Kamerzitting van Dinsdag besprak de heer Kleerekoper de kwestie der be handeling van enkele verdachten door de politie te Schoten. Het betrof hier een geval van brandstichting en de verdach ten, anarchisten, werden door politie ambtenaren mishandeld. Een ambtelijk rapport weersptak deze mishandeling, maar de heer Kleerekoper stelde ter plaatse zelf een onderzoek in en had thans allerlei bewijzen, dat hier inder daad jongelui mishandeld zijn. Zelfs heeft hij schriftelijke verklaringen van poli tier beambten. Interpellant meende, dat het niet tot de taak der politie behoort om pressie op verdachten uit te oefenen, en stelde een viertal vragen aan de regee- ring. Minister Heemskerk antwoordde, dat omtrent mishandeling geen klacht was ingebracht, en dat het nu toch niet aanging voor een minister om de be trokkenen te gaan hooren, waar zij zelf geen klacht indienden. Overigens achtte spr. deze zaak feite lijk niet geschikt om te worden besproken in een politieke vergadering als deze: dit is een verkeerde methode. Een rechterlijk onderzoek. Voorts meende de minister, dat deze zaak veel meer geschikt ls voor een rechterlijk onderzoek, omdat z.i. een ad ministratief onderzoek in dezen niet ge heel tot zijn recht kan komen. De minister houdt overigens de ambte lijke beweringen der rapporten staande. De heer Kleerekoper «u begrijpelijker wijs niet zeer bevredigd met dit antwoord. Hij noemde zelfs 's ministers optreden insinueerend, oen woord, dat de voorzitter niet wilde toelaten. En hij concludeerde, dat deze dag geen goede dag is geweest voor de rechtszekerheid in ons land. Ook de heer van Ravesteyn zeide als zijne meening, dat de justitie zich in deze op treurige wijze heeft geblameerd. Het waren geen anarchisten, maar Telstolanen, met wie het gebeurde plaatshad. Het millloen voor de Olympische Spelen, Verschenen is thans het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp ln zake het verleenen van een subsidie van een millloen gulden aan de Olympische Spelen. Zeer vele leden bleken teleurgesteld te ztjn over de indiening van dit wetsont werp. Bij dezen waren er, die onder andere omstandigheden een voorstel als dit had den kunnen begrijpen, maar daaraan thans, nu allerwege bezuinigd moet wor den hun stem in geen geval wilden geven. Andere leden hadden principieele be zwaren tegen het voorstel. Zij zagen in sportfeesten als deze voor het volk meer nadeel dan voordeel. In het bijzonder vreesden deze leden, dat de heiliging van den Zondag en schending van de Zondagswet geen uit zondering zou worden. Andere leden vroegen, of in het alge meen niet te veel wordt gedaan aan sport ten koste van geestelijke belangen. Uit een oogpunt van sport oordeelden zij de spelen niet noodig en bet nut wordt h.i. lang niet zoo algemeen door de beoefe naars der sport ingezien als de voorstan ders dezer feesten willen doen gelooven. Tal van gebeurtenissen op internatio naal gebied hebben hier te lande plaats, zoo wordt verder betoogd, zonder dat de regeering zich geroepen acht geldelljken steun te verleenen. Gewezen werd als voorbeeld op de Internationale bloemen tentoonstelling te Heemstede. De beteekenls van het vreemdelingen- bezoek voor ons land mag trouwens, aldus zeggen deze leden, niet overschat worden. De meeste bezoekers zullen in Amster dam blijven en het land niet intrekken. Resumeerende verklaarden de hier aan het woord zijnde leden, zich in geen geval met het wetsontwerp te kunnen vereenigen. Sommige andere leden verdedigden het voorstel. Zij achten ook thans de uitgave ten vólle verantwoord. De Olympiade is een gewichtige internationale gebeurtenis en het is een eer voor Nederland, dat deze spelen hier plaats zullen vinden. Een droevig figuur zouden wij maken, als wij ons thans gingen terugtrekken. Gewezen werd door deze leden o.m. op de blijvende gevolgen voor het vreemde lingenverkeer, dffe van de Olympiade te wachten zijn, en op de nieuwe handels betrekkingen, welke zeker zullen worden aangeknoopt. Voorts zal de schatkist, zoo wordt ge zegd, indien het aanhangige ontwerp weeldebelasting tot wet mocht worden verheven, van de Olympiade ook recht streeks belangrijke baten trekken. Indien men veronderstelt, dat bet aantal bezoe kers 100.000 zal bedragen (te Parijs waren er naar men beweert 1.000.000), die bier acht dagen blijven en f 25 per dag ver teren, dan zal dit een vertering geven van f 20.000.000, die alleen wellicht f 2.000.000 aan weeldebelasting zal op brengen. Eenige leden meenden, dat het Rijk eerst dan behoorde te overwegen wat het doen kon, als eerst particulieren, Pro vincie en Gemeente hadden laten zien, wat deze spelen hun waard zijn. Andere leden waren van oordeel, dat het beter zou zijn als de Regeering zich garant stelde voor een deel van het eventueel deficit INGEZONDEN. De heer Martinua de Vries zendt ons, naar aanleiding van de publicatie der namen van bekeurde rnelksljjters een uitvoerig in gezonden stuk, waaruit wij het volgende overnemen: Na erop gewezen te hebben, dat deze publiceering voor de betrokkenen hoogst onaangenaam is, maar dat indien het eigen schuld is, men daarvan tenslotte de gevolgen dient te dragen, vervolgt de Bchr. „maar dat wij moeten boeten voor anderen, is toch wel wait al te bar. Reeds herhaalde malen is 't voorgekomen, dat hier slechte melk wordt aangevoerd, die dan de melkboer moet uitventen. Zoo is ook met ons 't geval, 's Morgens circa negen uur haaiden wij de melk van de Keizersbrug en begonnen te venten. Niets is aan de melk te zien, een kwartier er na wordt een monster genomen en den volgenden dag krijgen wij bericht en prooes-verbaal wegens te lichte melk. Praten geeft niets; wij hebben per telefoon gevraagd aan den directeur geef ons iets op waardoor wij kunnen zien, dat de melk te licht is, en het antwoord is, dat kunnen wij niet, want er bestaat niets voor, het schei kundig onderzoek moet dit uitwijzen. En nu het recht. Voor den kantonrechter gedaagd, sturen wij een onzer huisgenoo- ten, den heer Schippers. Daar wordt de Directeur van den Voeding»- en Genot- middelendienst onder eede gehoord. Onzer zijds wordt opgemerkt aan den Edelachtba- ren heer kantonrechter, dat de Directeur onjuist is ln zijn verklaringen. Wij worden gladweg overtroefd met de mededeeling, dat, Indien wij geen gepoegen nemen met het vonnis, wij in hooger beroep kunnen gaan. De directeur zegt tegen den kantonrechter, dat, al hebben de melkboeren slechte melk, zij niettemin maar door blijven venten. Maar wij kunnen getuigen met andere men- ochen, dat dit onjuist ls, daar wij verschei den malen met bedorven melk de Cen trale zijn gegaan, waar wij dan andere kre gen. En aan de bussen bij ons ligt het ook niet, al ziet de kar er wellicht wat minder ooglijk uit. Ieder heeft vrije toegang om te contróleeren of onze bussen schoon zijn. Dan wat onze eigen melk betreft. Ik tart den Keuringsdienst hier ln den omtrek betere te soeken; er ia geen boer, dte eoo voedert als wij. En monsters, genomen door onzen vroegeren keurmeester en den heer F. Letschert, ambtenaar in 1 Marine-hos pitaal, getuigen van hoog vetgehalte, ruim 4%. Ik hoop hiermede het grootste deel van de klanten mijner moeder te hebben vol daan, tenminste die, waar wij reeds Jaren melk brengen en die ons nu reeds zeggen: het is onmogelijk, dat ze zoo iets kunnen doen.,.. Maar dit wil ik toch nog even zeggen: het was wenschelljk, dat men eens een kijkje ging nemen bij verschillende boeren, hoe die hun avondïnelk bewaren, soms achter de koelen, waar den geheelen nacht dé uitwaseming dezer dieren hangt En met eigen oogen heb ik hiér gezien, dat er soms gespoten was in den stel voor de malariabestrijding, terwijl er den geheelen nacht de melk bewaard bleef tot aen vol genden morgen. Mijnheer de redacteur, mijn vriendelijken dank voor uw bereidwilligheid SPORT. Jolianadorp. Avonds baU asa vertrok KZ sn -rerUsante Gymnastiek. AlgL Vergadering HL H. G. V. Postduivensport Poetdalvemvereendgdnc „Da Postduif*. VEREENIGDE STATEN. De viootmanoeuvrea een ndriuktlnR. De „Westminster Gazette" ontleent aan de „New York World" de conclusies, waartoe volgens dit blad de Amerlkaan- sche marinedeskundigen zijn gekomen na oen bespreking op North Mand, in Oa- lifornië, van de resultaten, opgedaan in een tiendaagschen schynoorlog tusschen twee vloten, een blauwe en een zwarte, in de Magdalenabaai, als onderdeel van da vlootmanoeuvres in den Stillen Oceaan. Deze conclusies zijn teleurstellenden ko men op het volgende neer: le. de Vereenigde Steden ln den Stillen Oceaan zijn hulpeloos wanneer daar ook niet de Atlantische Vloot wordt geconcen treerd; 2e. moederschepen voor vliegmachines zijn in ruwe zeeën onbruikbaar gebleken; 3e. de waarde van duikbooten is onzeker wegens de onvolmaaktheid van de Diesel motoren; 4e. de moderne snelheid ln den oorlog doet de strategische waarde van het Fona- makanaal te niet De „New York World" staat verder in voor de juistheid van de mededeeling, dat de officieren hebben verklaard, dat de Atlantische vloot niet in staat was, den Stillen Oceaan tijdig te bereiken onn hulp te verleenen tegen den, aanvallenden vijand. Bovendien liep de Blauwe vloot de Zwarte tot een afstand van twintig mijlen mis en kreeg zij eerst contact op Donder dag middag inplaats van Maandag, zooals de bedoeling was. Het „War Ooilege" be weert, dat net gebrek aan verken nings- kruisera de oorzaak was van het feit, dat de Blauwe Vloot er niet in slaagde, de Zwarte te vinden. UIT DEN OMTREK. WIERINGEN. Door en voor rekening van den heer KI. Half weeg, werd ten zijnen huize aan besteed het bouwen van een broodbakker!) aan zijn woonhuis. Door de volgende heeren werd ingeschreven: N. J. Poel, voor f 1616; S. Blauboer. 1P'£oves'f 1466 J O- Vries, f 1414 en P. R. Tiisen, 1400. Aan den laagsten inschrijver gegund. Gevondeneen grijswollen handschoen en verloren: een gouden dasspeld. Inlichtingen bij den Gem.-Veldwachter. De heer P. J. Hofman, mède-aannemer 3 d•g-i»luitdjj k van Ewjjcksluis-Wieringen bad j.1. Dinsdagavond het ongeluk op aen dyk over een hoop steenen te vallen en brak zijn been tusschen de knie en enkel "er auto van den heer Bruul bracht men den heer Hofman naar zijn woning, alhier en werd heelkundige hulp vanDr.Piooardt ingeroepen. De breuk was vermoedelijk nogs] van zeer ernstigen aard, want den dokter legde een noodverband en achtte overbrenging naar 't St. Elisabeth-gesticht te Alkmaar noodzakelijk. Wegens 't ruwe weer durfde de postechipper 's avonds laat in donker niet den overtocht met een auto er boven od wagen, zoodat de patiënt heden Woensdagmorgen met de 1ste boot nssx Alkmaar Is vervoerd. V Loodswezen. In een vergadering van de afdeeltng Vlissingen van den Oentralen Nederland- schen Amibtenaarsbond is uitvoerig be sproken de wijze, waarop en onder welke omstandigheden het personeel bi} het loodswezen, betonning en verlichting zijn dienst moet uitvoeren. Het gemis van ook imaar een enkele rechtspositie wordt da gelijks gevoeld. Ernstige klachten over voeding, verlofregeling, wijze van straf fen, promotiekansen en salarisregeling werden geuit. HollandD ai t ach]and. Naar de „Telesrr." Wj informatie is gebleken ie het door ons overgenomen bericht uit „das Sportblatt" als zouden Milller en Hagen niet medespelen in het Duiteche elftal dat Zondag in het Stadion te Amsterdam tegen Holland speelt onjuist. Het team cal in de oorspronke lijke opstelling uitkomen. Holland—Duitschland. Zij1, die den wedstrijd Holland1Dultechland as. Zondag bezoeken, kunnen zich voor col lectief reizen opgeven bij den heer Bolhaar, Spoorstraat, tot Vrijdagavond 9 uur. Koeten 2A6. Sparta~ni sawa. Het le elftal der Spartanen «peelde Zondag een vriendachappelij ke match met HRC 2, de kampioen uit de le klas N.-H.V.B. G. Smit en v. Raay mankeerden op het appèl, daarentegen was L. Horneanan wederom van de party. Uit slag 40 voor H. Sparta had echter wel een tegenipuntje verdiend. S. 2 ontving Texel 2 op bezoek. Ze hebben het er dezen keer weer byxonder goed afge bracht. De reserves der eiland-bewoners wer den met een 61 nederlaag hulstoe gezonden. Rust 2—1 voor S. Het 3e elftal was de gast van Geel Wit 8. Deze ontmoeting eindigde door defect geraakt speelmateriaal ongeveer een kwartier voor het einde. 82 voor Geel Wit. 8. 4 verloor onverdiend met 81 van HRC 6 Rust 10 voor S. Hoewel met 9 spelers be gonnen, was H. volkomen de baas, doch een kwartier voor het einde maakte H. de punten, toen speelde S. nog met 8 man. Beter opkomen wordt van het 4e verwacht. Anna Paalowaa. Zondag had de veelbesproken bekerwedstrijd plaats tusschen de 2 plaatselijke rivialen Excel sior en Comoordla. E. heeft 1 Invaller, C. is volledig. E. wint den toes en C. trapt voor zon en tegen wind in ai. Als de bal wordt afge trapt onderschept de E.-halflinle den C.-aanval, de voorhoede komt voor doel, de C.-keeper beoordeelt een loopenden 'bal verkeerd en, zonder dat Iemand weet wat er gebeurd ls, heeft E. door haar rechtsbinnen de leiding genomen. Steeds komt E. terug en verschil lende corners worden op het C.-doel onder nomen, maar alle zonder resultaat. Voor rust komt er geen verandering ln den stand. Na rust gaat de strijd meer gelijk op en na een kwartier loet een der C.-spelers een schot, een der E.-backs verandert den bal van rich ting en met veel effect komt deze ten slotte ln bet heiligdom van Dalver terecht, 11. E. doet nog heftige pogingen om de leiding te hernemen, maar allee vergeefs. Het einde breekt aan met gelijken stand, 11. Hierdoor is C. volgens 'bekerreglement overwinnaar ge worden. Ruim 400 menechen woonden den wed strijd bij. De scheidsrechter leidde goed. Zondag speelde BFO 1 tegen Succes 1 voor den WFB-beker. BFC wint den toss en ver kiest tegen den wind ln te spelen. Dadelijk ontwikkelt zich een zeer vlug spel, waarbij Sucoee iets meer aanvallend is. De 8.-voor hoede krijgt echter weinig kans tot schieten, terwijl de verre schoten behooriyk verwerkt worden. Rust treedt Ln met 0—0. Spoedig wordt weer begonnen. BFO, met den rug ln den wind, valt heftig aan. Een corner wordt na een schermutseling tot doelpunt omgewertk, doch scheidsrechter annnuleert dit wegens bui tenspel. Ook 8. zit niet stil. Ale weer een cor ner door BFO wordt genomen, verdwijnt deze door een fraaien kopbal ln het doel. BFC leidt dan met 10. Als de S.-back hands maakt krijgt BFC weer een kans, doch de penalty weet de S.-keeper te houden. Spoedig is nu het einde daar en heeft BFO een verdiende, doch zwaar bevochten overwinning behaald, waar door zij de 2e ronde heeft bereikt. Hiervoor moet zij pp bezoek bij Conoordia en deze zal wel de meeste kans hebben om de demi-finale te bereiken. Gelijk spel ls echter voor BFC voldoende. Zondagmiddag speelde JVO 1 alhier op terrein tegen HRC 6 en won dezen wedstrijd met 51. JVC 2 ging met 8 op bezoek naar Helder 5 en moest dezen wedstrijd ver- liszsn met 14—0. Zooals gewoonlijk waren er weer een paar leden, die voor een uitwedstrijd niet opkomen. 8c hagen. Spart. 1 betwistte Zondag te Schagen tegen Helder 2 het Gouden Bondskruls. Hoewel Hel der op zeer waardige wijze het verkregen be zoek bevredigde, wist Sparta toch met 1—0 een overwinning te behalen. Wieringen. Naar vrij vernemen komen as. Zondag de voetbalclubs Excelsior 1 en Excelsior 2 van Anna Paulowna alhier, om met Sucoee 1 en Sucoee 2 een vriendschappelijke match te spe len. Voor deze wedstrijden zijn 2 zilveren me dailles beschikbaar gesteld en wel 1 door den beer T. LToha. Takes en 1 door den heer J. P. Maare namens de Kon. Bierbrouwerij te Am sterdam. De korfbalclub KZ van Koog Zaandijk bracbt j.1. Zaterdagavond een visite aan de korfbalclub Wiron alhier. Zaterdagavond hielden belde clubs een gezel lig samenzijn ln t Hotel de Haan, waarby t aan muziek, zang, voordracht, enz. niet ont brak. Zondagmorgen werd een fietstocht over t eiland ondernomen en de afalultdyk en ver dere Zuiderzeewerken bezichtigd. Zondagmiddag werd een match gehouden. KZ, een goed geschoolde cluib, was direct al is de meerderheid en wy zagen dat bet een eerste klas club was, die prachtig spel te zien gaf en waarvan Wiron veel kon leeren. De ui lala# was 5—1 voor KZ. ze om» zeer genoeglijk op t eiland geweest te zyn en gaarne nogmaals terug te komen. Te Amsterdam had Zondag J.1. de nlg. ver- gadering van het K. N. G. V. plaats. De voor zitter, de beer v. d. Meulon, wees li» zyn openingswoord op de verschillende h weetics, ontstaan door de oontributleveihooging- Hoe wel verschillende vereenIgingen bedankten, kwamen anderen er weer op terug. Met- den Gooiechen Turnkring kwam men weer tot acoooid. Voor pessimisme la dus geen aanlei ding. By de .behandeling van het Jaarverslag werd' ernstige kritiek uitgeoefend op het swere oontract voor het Tumblad. Dr. J. H. O. Reye ('s-Gravenhage) stelde voor de volgende motie ln sake het wetsont werp tot afschaffing van den Zomertijd; san de Eerste Kamer te eenden, welke motie met algemeene stemmen werd aangenomen. „Het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond (89000 leden) ln zyn jaarvergadering byeen, spreekt zyne diepe teleurstelling uit over de aanne ming van het wetsontwerp tot afschaffing van den Zomertijd, door de Tweede Kamer en dringt er by Uwe Hooge Vergadering eerbiedig op aan, dat wetsontwerp te willen verwerpen en het welbegrepen belang van ontwikkeling der economische volkskracht". In de vacature-Kok weid na stemming ln de Bonds Techn. Comm. benoemd de heer W. Boer te 's-Gravenhage. De heer Kok werd tot «erelid benoemd. Mevr. dr. Reije en mevr. Sommer boden het Verbond een vlag aan, waarby weid gewezen op het groote belang van het turnen voor de vrouw. De medische oonmilaele werd samengesteld uit de heeren dr. JL H'. O. Reya, dr. E. vai» Minden en dr. A. A. Welnberg. Tot leden der redactie-commissie van het Tumblad weiden de heeren Dekker en Scheffer herkozen. De behandeling van bet bezuinlglngarappoit en de reorganisatieplannen werden voor ombe paalden tyd uitgesteld. Op voorstel van Zee- alnd werd nog een oontrIbutie-verboogtng van f 0.50 per lid en per jaar, voorloopig voor 8 jaar, met 88 tegen 22 stammen aangenomen. Nogmaals maken wy er belanghebbenden attent op, dat voor de jonge liefhebbers een postduivenvereeniiging is opgericht onder den naam van „De Poetduif'. Vorlgen koer hebben we gezegd dat we er gauw zyn, nu kunnen we zeggen dat we er zyn. Jonge liefhebbers kunnen zich nog opgeven aan onderstaand adres, maar zoo spoedig mogeiyk, daar heit spoedig 1 April is en we besloten zyn begin April de gelden van contributie en inleggeld te verhoogen. De leden worden er aan herinnerd, dat er vanavond (Donderdag 26 Maart) ledenvergade ring is, voordat de vluchten 'beginnen. C. Steeman, secretaris. Van Galenstraat 16.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 14