«tja Het was hoog tijd en het dl- orlum moet niet onbekend «tjn ge- <*t met de heereohende opvatting, om deze genade aan den koning te advinee- ren. De veÜBohe munterf) was klassiek in Spanje, maar tot nog toe bepaalde zij elcih ook werkelijk tot de munten. Valsohe pe seta» en vooral valsche munten. De eer ste z^jn valaah en niet velsoh de lezer behoeft niet aam mijn verstand te twijfelen. Ik zal bet hem uitleggen. Een- zekere minister, ik geloof Rorna- nones, besloot eens te profiteerem van den lagen ziiverkoera (Het wordt geen sprook je.) Hij liet dlaartoe voor eigen rekening een groot aantal „dmroe" aanmunten, met goede stempeling en weinig zilvergehalte. Het publiek aanvaardde deze düros. Doch een opvolger van dezen minister decre teerde, dat de particuliere dluros van zijn voorganger vaJsch waren. Het volk heeft echter de gewoonte btf iedere transactie, waarbij dluros bewegen, de „echtheid** op klank te onderzoeken. De „dluro SeviUano" (omdat hij in Sevüla was aansremiunt) bdieèf echt, alle regeermgsuitspmken ten spijt. Maar omdat hij in het Zuiden >ge- munt was, en daar het meeste voorkomt, is hij slechts practisch in het Zuiden en langs de kusten dier Middellandlsche Zee overal gangbaar. In het oentrum is echter het aannemen van die munten individueel en de regeeringsorganen weigeren ze meestal in betaling aan te nemen. Ben vreemdeling, die met zijn valsoh echte sevülanos in Madlrid) last ondervindt, behoeft zich niet ongerust te maken, in Oost en Zuid krijgt hij waar voor zijn geld;. Zoo waren dus echter allen vertrouwd met de valsdh-echte en valsche duros. Met de biljetten had men geen last. Doch nu heeft zich de vervalsching ook tot het papier uitgestrekt, en er worden zulke voortreffe lijke nabootsingen gemaakt, dat je op het oogenblik nergens, behalve in de Spaansche Bank, meer groot geld kan wisselen. Ook deze valsche munterij is mysterie. Vele verdachten zijn gepakt, maar de poli tie is uiterst geheimzinnig,' er schijnen weer onaangename sporen te zijn. Hetgeen overigens voldoende blijkt uit de hooge per fectie der nagemaakte biljetten, Hoe klassiek het bedrijf in Spanje geweest is, hoe „luchtig" men er over denkt, moge blijken uit het volgende voorval, dat zich pas in Zaragoza afspeelde. Benige buiten lui hadden zich met een valsche munterij in verbinding gesteld, teneinde over te gaan tot aankoop van een partij valsche biljetten. Zij kwamen tot dit doel speciaal naar Za ragoza en kochten daar, bij wijze van proef, eenige biljetten van de firma, die dus blijk baar al in de provincie als solide bekend stond. Inderdaad was het resultaat uitste kend, de biljetten werden overal grif In be taling aangenomen. Zoodat men besloot over te gaan tot aankoop van 80.000 peseta's aan valsche biljetten, voor den prijs van 18.000 peseta's echte. Goedkoop was het niet, doch de valsche waren als echt, en de winst was 100 pd Toen de provincialen echter in hun logement het pakket open den, bleken alleen buitenom biljetten te zitten, het inwendige was krantenpapier. In hun woede gingen de bedrogen be driegers onmiddellijk naar -de politie, om den zwendel aan te geven en zich te bekla gen. Natuurlijk nam de commissaris ook Een gevangen. RIT8LAND. De voedseltoestand ln de Zuid-Russi sche districten Cherson en Nikolajef is kritiek. Er worden tal van gevallen van scheurbuik en buikopzetting door voed selgebrek geoonstateerd in het gouverne ment Odessa, waarvan 76000 kinderen te lijden hebben. Een ernstig vliegongeluk. Moskou, 23 Maart. Een vliegtuig, dat van Tiflis naar Soechoem onderweg was, is niet ver van Tiflis naar beneden gestort. Daarbij zijn omgekomen: Miasnikow, lid van bet presidium van het centraal execu tief eorn'té. der Sovjet-Unie, lid van den oorlogsraad der Unie en vice-president van Cen volksraad, der Transkaukasische Fede ratie: Mogilewski, voorzitter der buitenge wone oonnniss'e voor Transkaukasiö en Abarbekow, gevolmachtigde bij de post- en telegraafcomm'ssie der Sovjet-Unie voor Trans-Kaukasië, alsmede twee aviateurs. De verongelukte leiders der Transkauka- sache regeering wilden zich naar Soechoem begeven om aan de opening van het sovjet- congres aldaar deel te nemen. ITALIË. Een hedelaar-mllltonalr. Te Genua is een bedelaar, Timeteo OdiiK^gearresteerd, 68 jaar oud, die ge durende veertig jaar bedelend zijn in komsten heeft opgehaald. Meestal stond hij op de kaden bij de haven, waar de groote booten aankomen. In zijn huis werden 200.000 lires gevonden en geble ken is, dat hij een groot palels te Genua bezit, een villa in de buurt en groote d» i osito's in de „Banca di Horna" en bij h -t „Credito". Het a.s. geheim consistorie. Naar de „Tablet" meldt, zal de Paus in het a.s. Geheim Consistorie 80 Maart de aartsbissohoppen van Sevllla en Granada, mgr. Ilundain y Esteban en tngr. Sasanova y Marzol, tot het kardina laat verheffen. Spanje /.al nu met zes kardinalen in het H. College vertegenwoordigd zijn. (Msb.) TURKIJE. De toestand In Turksch Koerdlstan. Londen, 28 Maart. I)e berichten uit Koerdistan maken melding van een ver- loopen van de opstandige beweging. De leiders verliezen hun invloed. De opstan- ae.„;g#fl hebben gebrek aan munitie en hebben onvoldoende voedsel. Verder heb ben de beriohten over de Turkache ver sterkingen een demoraliseerenden In vloed op de opstandelingen. De Daily Telegraph herhaalt zijn reeds vroeger genlte bewering, dat de opstand van Turksohe zijde overdreven is om een voorwendsel te hebben de troepen op het Irak-front te versterken. FBAJHUUnL Autobandieten aan het werk. Op klaarlichten dag is Vrijdag te Oor- meüles-en-Parlsis, bij Parijs, een aanslag gepleegd ln het postkantoor aldaar, die aan de misdaden herinnert, waardoor de bende Bonnot zich ongeveer een dozijn jaren geleden een treurige vermaardheid verwierf. Drie mannen begaven zich met een vrachtauto naar het postkantoor en gelastten de vier dames, die er dienst de den en een brievenbesteüer, die juist bin nenkwam, onder bedreiging met revol vers de handen omhoog te houden. De be steller wilde zich verdedigen, doch moest dit voornemen met den dood bekoopen. De bandieten maakten zich met 400 franos uit het kasregister uit de voeten. Een bewoonster van Oormeilles-en- Parisis heeft bij de politie een belang rfjke verklaring afgelegd. Zij was tijdens den overval langs de vraohtauto gekomen en had toen daarin een man zien liggen, die scheen te slapen. De politie meent, dat dit wellicht het Hjk ls geweest van een chauffeur, wiens vrachtauto de ban dieten hebben gestolen na hem te heb ben vermoord. ENGELAND. Sneeuwbuien en lage temperatuur ln Engeland. De nacht van Zondag op Maandag ls na een guren Zondag met hevige sneeuw buien op enkele plaatsen van Engeland de koudste geweest sinds 17 jaar. Ando- ver en Leafield registreerden 19 graden vorst Om een lagere temperatuur te vin den moet men tot 80 December 1908 te ruggaan, toen de temperatuur tot 20 -gra den onder het vriespunt daalde. Merk waardig genoeg is Schotland een der warmste doelen van het Britsche eilan denrijk geweest! In Leuohars daalde de temperatuur niet onder het vriespunt Maandag was de temperatuur in ge heel Engeland nog oa. 10 graden bene den normaal. EGYPTE. Het parlement geopend. Kairo, 28 Maart De Kainer heeft Zag loei met 126 tegen 86 stemmen to^ presi dent gekozen. Het parlement ontbonden. Kairo, 28 Maart Het nieuwe'parlement is ontbonden. Bet beeft slechts tien uur bestaan, waarschijnlijk het kortste parlementaire leven in de geschiedenis des lands. Het einde kwam dramatisch onver wachts. Ziwar pasja, die gedurende de verkiezing van het bureau binnentrad, maakte daar een einde aan en las een de creet voor, dat door de Zagloelisten met uitbundige kreten werd begroet. Het Huis liep snel leeg. Zagloel werd ijlings weggeroepen. De reden der ontbinding. Naar aanleiding van Zagloels verkie zing tot president der Kamer diende het ministerie zijn ontslag in. De koning wei gerde dit, waarop het parlement werd ontbonden. PALESTINA. BalfouFs bezook. De „Sunday Express", die scherpe cri- tiek oefent op het bezoek van lord Bal- four aan Palestina en op de Britsohe Zionistische politiek, verneemt, dat uit gebreide maatregelen genomen zijn ter besoherming van de persoonlijke veüig- heid van lord Balfour tegen mogelijke gebeurtenissen. Een speoiale garde zal op weinig opvallende, maar niet minder doeltreffende wijze Balfour beschermen. Een aantal zware houten barricades zijn vervaardigd met schietgaten voor machi negeweren, welke gemakkelijk op alle ge- wenschte plekken in de stad kunnen worden opgesteld. Aan de „Times"' wordt uit Jeruzalem gemeld: Zoowel de Arabische Executieve als de Nationale Partij blijven voortgaan stakiiigsproclamatie8 in de plaatselijke pers te publioeeren met het oog op Bal four's aankomst (heden)Dinsdag. Naar gemeld wordt heeft de regeering de troepen gewaarschuwd, zich gereed te houden naar Jeruzalem te komen, o.a. een compagnie van het 9de .regiment lanciers uit Egypte. Wat deze compagnie betreft heet hel echter, dat het hier om een nor male overplaatsing gaat. De leerlingen van het regeeringslnsti- tuut ter opleiding van onderwijzers heb ben op enkele uitzonderingen na beslo ten te staken. De Grleksoh-Orthodoxe jeugdgroep heeft bij den orthodoxen pa triarch het verzoek ingediend, te weige ren Balfour te ontmoeten en hem den toe gang tot de heilige Christelijke plaatsen te ontzeggen. (Tel.) VEREENIGDE STATEN. De Amerlkaansche vloot Uit New York wordt gemeld, dat de Saratoga, het „moederschip" voor vlieg tuigen, 't welk het grootste schip van die soort ter wereld is en dat 72 vliegtuigen kan meedragen, die van het dek van de Saratoga kunnen opvliegen, op 7 April de werf te Camden, in don staat New Jer sey, verlaat. De Saratoga la 880 vt. Lang, 106 vt. breed en 30 vt. hoog. De wervelstorm. De alaohtoffera ln de «treken worden door besmettelijke - ziekten bedreigd. Br zijn medfed, die op- dit gebied bijzondere erva ring bezitten, in allerijl naar de geteister de streek vertrokken. Ook vöor Chicago dreigt gevaar, daar waterloopen die dienen voor de drinkwa tervoorziening fan die stad door Hjken geïnfecteerd zijn. Veraohiüende lnrich- richtingen, die tot ontsmetting dienden zijn vernield en nog niet weer in orde ge bracht. Chicago heeft dan ook naar tal van plaatsen deskundigen gezonden hm tegen de verspreiding van epidemieën te waken. Het aantal omgekomen bij den wervel storm bedraagt op zijn minst 850. Maar het aantal zal nog wel toenemen, wan neer de berichten uit de afgelegen plaat sen inkomen. Van verscheiden personen, die vermist worden, wordt aangenomen, dat onder het puin liggen of wel door overstroo- mingen zijn meegevoerd. Naar de staten verdeeld bedraagt voor zoover tot nu toe bekend is het aantal dooden voor Hlionis 660, Indiana 99, Ten- nessee 84, Missouri 22, Kentuckie 18. Te Murphysboro in Illinois rijn 800 dooden, 600 gewonden en 800 dakloozen. Hulp wordt van alle kanten gezonden. Uit Chicago en 6t Louis komen trein ladingen met voorraden van allerlei aard de geteisterde zone binnen. In sommige bezochte steden heeracht gebrek aan wa ter en brandstof. Er zijn veld-keukena in werking gezet; en het leger des heils, het gewone leger, e.a. corporaties verstrek ken voedsel aan duizenden. Men raamt dat er voor 8 5.000.000 noo- dig zal zijn voor hulpbetoon. De zakenlui in Chicago brengen 600.000 bijeen; het Congres van Illinois stelde ook 1600.000 beschikbaar. Ruim 16000 dakloozen. De reddingsbrigades ln het door de tornado geteisterde gebied zijn begonnen met de begrafenis der dooden. Volgens de lijsten van de Associated Press zijn thans 788 lijken geïdentificeerd, terwijl het vast staat dat ongeveer 800 personen zijn omgekomen. Het aantal gewonden wordt op 8000 geschat en het aantal dak lozen op ruim 16000. Drankwet schendende politiedienaren. Te Cincinnati zijn acht en veertig po litiedienaren en detectives aangeklaagd wegens overtreding van de droogleg- gingswek Op één man na betreft deze aanklacht het geheele nachtoorps en eveneens de vjiegafdeeling op één man na. De aanklacht legt frauduleus bezit, ver-» voer en verkoop van alooholische dran ken, benevens burengerucht ten laste. Brandstichtingen. Te New York (stad) is onder de bewo ners van een bepaalde wijk in het Z.g. East End, -in de buurt van de 47ste straat, een paniek onder de bevolking gewekt, door een reeks van branden, die vlak achter elkaar zijn uitgebroken en van welke men denkt dat zij door één zelfde persoon zijn aangestoken. Bij een dier branden zijn vijf menschen omgekomen en vijf andere zwaar gekwetst ZUID-AFRIKA. Een spoorwegongeluk. Estoourt, (Natal) -28 Maart De expres- trein van Kaapkolonie naar Natal is 's avonds in een rivier gestort ten gevol ge van het inzakken van een brug, waar van hoog water de pijlers ondermijnd had. Een derde klas rijtuig werd vernield. De machinist en de stoker en veraohei- dene naturellen kwamen om. De overige rijtuigen ontsnapten op het nippertje doordat de koppeling brak. Aardbevingen. Een vertraagd telegram, uit Australië te Londen ontvangen, gewaagt van een ernstige zeebeving in de buurt van het eiland Malckula van de Nieuw-Hebriden, die geregistreerd1 is door het observato rium van River View in den ochtend van 17 Maart, dus verleden week Dinsdag. Zaterdagmorgen is in Quebec weder een aardschok gevoeld. Op verschülende plaatsen brak een paniek uit. KORTE BERIOHTEN. Aan Atheeusohe bladen wordt uit Sofia gemeld, dat de politie een communisti sche samenzwering tegen koning Roris ontdekt heeft en talrijke personen ar resteerde. Uit Wellington (Nieuw-Zeeland) wordt gemeld, dat aldaar een' epidemie van pa ralysie infantlis heeracht. Sinds Kerstmis hebben zich 800 gevallen voorgedaan, waarvan 127 met doodelijken afloop. meevoeren, welke van het dek kunnen opstijgen. De „Saratoga" ls 880 voet lang, 106 voet breed en 80 voet diep. Gevaarlijke proefnemingen in de lucht Twee legervliegers van deVereenigde Staten hebben te Mitchell Field op Long Island een gevaarlijke proef genomen om te bewijzen, dat een man, die op gyoote hoogte valt, het bewustzijn niet verliest, voordat'hij op den grond raakt. Zij stegen op tot 8000 voet hoogte, sprongen toen uit hun bommenwerper en lieten zich 1000 voet vallen, aldoor heen en weer draaiende en over den kop duikelende, voor zij hun parachutes openden, zoodat zij van een hoogte van. 2000 voet kalm den grond bereikten. Zonder te wachten om hun sensaties te beschrijven, stegen zij direct weer op om deze proefneming te herhalen, doch ditmaal vergisten zij zich in de hoogte en de eene man, Boze genaamd, opende zijn parachute na 800 voet gevallen te zijn, terwijl de ander, Bergo, reeds na een val van 400 voet zijn parachute opende. De vliegérs verklaarden nader hand, dat zij gedurende den geheelen tijd van hun val volkomen het bewustzijn be hielden en ook een algeheele contröle over hun bewegingen hadden. (Telegr.). Ingezonden Medcdeetlng. i O n *>n- A J.P'1 PITTtP60E(UEï'PüDDIB1 LUCHTVAART. Amondsen'B pooltocht De Nooraohe luohtvaartclub heeft de voorbereidende maatregelen voor Amund- sen's poolexpeditie zoo goed als voltooid. De tocht begint vermoedelijk ln Mei. De Nooraohe regeering heeft een me teorologisch station gevestigd op Spits bergen, 't welk ten dienste zal staan van de Nooraohe vliegers. Het grootste moederschip voor vliegtuigen. Het Amerikaansohe moedenschip voor vliegtuigen .Baratoga", het sterkste schip op dit gebied van d» geheele wereld, ver last den 7en April de werf van Camden in New Jersey. Het zal 72 vliegtuigen OOST-BJDIH. De moord op den planter Doorman. Aan de Loo. wordt dato 19 Februari uit Bandoeng geseind: Omtrent den moord op den theeplanter Doorman vernemen wij, dat deize Dinsdag avond in zijn paviljoen de krant zat te leizen, toen plotseling drie gemaskerde mannen binnenkwamen, hem aangrepen en de keel toesnoerden, terwijl twee van hen met een mes staken. Zij namen mede wat zü vinden konden, o.a. sieraden en een geldkistje. De overledene was 60 jaar oud. De wonden, die aan den heer Doorman werden toegebracht, waren vreeseiijk. De moordenaars van den heer Door man heeteni Entong, Danno en Agoea Alle drie zijn oude bekenden van de po litie. Darmo werd Donderdag te Buiten zorg gearresteerd, de ibeide anderen wer den Vrijdag te Darmaga op den open baren weg door de veldpolitie opgepakt Aanleiding tot den moord was een vrou wenzaak Het drietal was omgekocht: voor het plegen van de daad zu ieder een rijksdaalder krijgen. Entong bracht den heer Doorman een steek in den buik toe. Hij werd reeds eenmaal tot dwangarbeid voor den tijd van vijftien jaar veroor deeld wegens een rampokpartij in Gang Thibault in Batavia, maar te Sawah Loento wist hij spoedig te ontvluchten. Zooals reeds is gemeld, heeft een van de daders een bekentenis afgelegd. Hij verklaarde door de familie vati den heer Doorman te zijn omgekocht hetgeen door getuigen wordt bevestigd. De vrouw van den heer Doorman en dé kinderen wer den daarop in verzekerde bewaring ge steld. Het Bat NbL kan het volgende mede- deelen: Wijlen de heer Doorman was wettig gehuwd met een Soendaneeaohe vrouw, Asmana genaamd, uit welk huwelijk drie kinderen geboren werden, namelijk twee zoons, Christiaan en Willem genaamd, en een dochter, Agatha. Eerstgenoemde is de oudste en thans 23 jaar. Willem is 22 en Agatha 10 jaar oud. Toen zij nog een meisje van 12 jaar was, zoo vertelde zij, verstiet haar vader de wettige moeder om met een jonge Chineesche vrouw te gaan samenleven. Zij mocht bij haar vader blijven, van haar broers wilde hij evenwel niet veel weten. Agatha is geruimen tijd door haar vader en meergenoemde Ohi- neesche vrouw die zij haar stiefmoeder noemt opgevoed en toen Doorman ad ministrateur was van een afdeelingsbank, is zij als klerke bij hem in dienst geweest. Agatha 'heeft het eerste kind bij de öhineesohe bijvrouw, dat nu vijf jaren oud is, zien geboren worden en ook fyjj de geboorte van het tweede kind dat in het begin van dit jaar op zeer jeugdigen leeftijd overleden is 'was Agatha nog bij haar vader in huis. Maar toen is de breuk gekomen met het meisje; haar va der verweet haar en haar broers en moe der, dat het overlijden van dit kind te wijten zou zijn aan de naar hij meende rustelooze pogingen, door de verstooten vrouw, zijn twee zoons en dochter aange wend om hem ongelukkig te maken. Ito hij joeg Agatha smadelijk de deur uit. Waarop zij zich bij haar moeder en broers voegde en vanaf dien tijd onge veer dagteekent de voorgeschiedenis van deze moordzaak. Want deze moord is maanden van te voren voorbereid. Uit de verklaringen van familieleden van de vrouw, die bij het verhoor al spoe dig door de imand vielen, is dit reeds dui delijk gebleken. Zooals te voren beraamd werd de aan slag ook gepleegd, zeide Darma. Darma had dien ouden heer alleen „adoe" hooren roepen, niets meer, want hij was onmiddellijk dood. De Ghlneesdhe vrouw, die ln een aangrenzende kamer op bed lag, ging erg te keer, schreeuwde om hulp, doch Entong wist haar onder be dreiging van haar te zullen dooden tot stilzwijgen te brengen, ontrukte haar bij die gelegenheid tevens een halsketting en kreeg van haar den sleutel van de kast, waarna de kostbaarheden goede bulten werden verklaard. Na afloop van den moord gingen zij naar het boofdge/bouw, waar de oude vrouw en de doohter gewacht hadden op het rapport over den goeden afloop van de zaak, hetwelk Entong deed tegelijk met het verzoek om tevens het beloofde geld ln ontvangst te mogen nemen. De moor denaars werden evenwel weggestuurd zonder geld, en moesten zich eerst maar vervoegen alweer b|j «lnjo Kris, dl» h«n »og »«nig»a tijd vwkerg»* sou keu den. Zij hebben dit gedaan en hebben ln een stokan langs den kant van de spoor baan hun van bloed druipende handen ge- wasschen. De twee messen pisoblatti wierpen zij op weg naar de woning van Sinjo Kris weg. Omstreeks 11 uur daar aangekomen heeft Kris ze binnengelaten en tot 1 uur in den nacht verstopt. ZIJ hoorden tijdens dit verblijf op de tongtong slaan en zijn nadat de grootste riboet voorbij was op weg gegaan naar hun kam pongs met alleen de ontvangen 7.60 op Brtmd te Palembang. Een enorme brand heeft een half mil- lioen schade veroorzaakt in het Chinee sche kamp te Palembang. Verduistering. Een postoommles te Palembang heeft 20.000 verduisterd door middel van ge fingeerde telegrafische postwissel*. De man is gearresteerd. „Tehuis voor alleenstaande blinden" te Wolf hezen. Naar wij vernemen zal de jaariijksohe collecte, ten bate van de Nationale Stich ting: „Tehuis voor alleenstaande blin den" te Wolfhezen eerstdaags plaats heb ben. In dit Tehuis, waarin onvennogen- den geheel kosteloos opgenomen zijn, is plaats voor blinden uit het geheele land en van elke Godsdienst en overtuiging. Reeds vanaf de oprichting bleek, uit het groot aantal aanvragen om opname, hoe zeer naar deze instelling werd verlangd en nog steeds komen aanvragen om op name ln. Om de stichting in stand te hou den, de talrijke verpleegden het noodige te verschaffen is er zeer veel geld noo- dig, zoodat de uitgaven nauwelijks door de inkomsten worden gedekt Blind!! Wilt ge U even verdiepen in de beteekenia van dit woord. Slechts één oogenblik nadenken over de mogelijk heid, dat gij-zelf blind waart? Zijn de blinden niet bijkans de ongelukkigste stervelingen in onzq veel eischende samenleving en mogen wij hen zonder meer laten dolen in dien nacht waarop geen dageraad volgt? Moeten wij niet jui chen, dat er een mogelijkheid bestaat om het 'bittere lot van die stakkers iets te verzachten? De Stichting te Wolfhezen moet zoo goed als geheel van Nationale Uefdadig- heid bestaan.... Laat toch ieder helpen naar vermogen 1 Houdt allen Uw gift ge reed! GEMENGD NIEUWS. Ben poging tot moord. Het kleine stadje Brio-Comte-Robert ln het departement Seins-en-Marne ls dezer dagen opgeschrikt door een onge woon geval. In een riool-put is een vrouw uit het plaatsje gevonden, overdekt met kwetsuren en tfonden, die haar blijkbaar toegebracht waren met een hamer. De vrouw, mevrouw Pugh geheeten, is 46 jaar oud. Het schijnt iemand te zijn met een nog al veel bewogen verleden, wier laatste man, een Belgisch officier, in den oorlog is gesneuveld. Te Brie- Oomte-Robert heeft zij een villa gehuurd en men vraagt zich in de streek wel af. wat zij eigenlijk in dat province-neat kwam zoeken, maar misschien had het oord haar geschikt geleken om er een rustigen ouden dag te slijten, althans om te probeeren een rustigen ouden dag te hebben. Gelukt is dit haar echter niet, want mevrouw Pugh was nog pas eenige weken te Brie-Comte-Robert gevestigd of zij had reeds kans gezien door haar weinig provinciaal gedrag zich den bijnaam van „La móme Lulu" te bezorgen. Wat gingen er een praatjes in de kleine plaats en de villa van mevrouw Pugh werd beschouwd als een plaats waar men slechts in or gieën leefde. Niet alles wat er over mevr. Pugh verteld werd BChijnt onwaar te zijn. Zij moet inderdaad heel veel .van cham pagne gehouden hebben en die nog al eens gedronken hebben in gezelschap van Jollot. den vroegeren burgemeester van Brie-Comte-Robert, wijnhandelaar en geweien lid van den algemeenen raad van het departement. Dit te Brie zeer notable personage zit op het oogenblik achter slot en grendel, want la móne Lulu is, zooals wij zeiden, een pooS geleden gevonden ln een rioolput en de justitie gelooft, dat Jollot haar daarin heeft ge worpen. Mevrouw Pugh is nog levend, maar meer dood dan levend, uit de put gehaald, maar haar toestand moet, ten gevolge vau de slagen met den hamer, hopeloos zijn. Zij wil bovendien niet veel loslaten en heeft aan de justitie alleen gezegd, dat ze den avond van het drama Dij Jollot ohampagne was gaan drinken en dat ze veel gedronken had. Dit ls alles, wat ze zich herinnert. Jollot moet bij zijn verhoor een aller treurigst figuur gemaakt hebben. Het ls een man van aoht en vijftig, getrouwd met een vrouw, die ziekelijk is. Te Brie- 'omte-Robert wordt gezegd, dat mevrouw Pugh, die zeer verkwistend was, hem al te veel geld begon te koeten en dat Jollot, waarschijnlijk na een ruziet die te feller was daar men van weerakanten te veel gedronken had, de vrouw met een hamer geslagen en in den put van een riool geworpen heeft. Trambotsing. Te Oaplinaville, in den staat Illinois, zijn Vrijdag twee trams op elkaar geloopen. Dit kostte het leven aan zes menschen, terwijl «r dri» deod».ljk r»xw«t»t zijn. - straffen \a f°° karton tfld «teeg eoo zeer, d«t <1® u#«"w «ahuldlgen r*n den aanleg In Tap* '- op het laatste oogenblik bege- WL AjOOi^n-

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2