ii T h* De moeilijkheden In de scheepsbonw- lndostrle. In de conferentie inzake het scheeps bouwbedrijf hebben de woordvoerders der werkgevers de benoeming voorge steld eener gemengde commissie van on derzoek naar den huidigen stand der scheepsbouwindustrie. Zij zeiden wellicht de regeering te zullen verzoeken ter ken nis der buitenlandsche regeeringen te brengen, dat de levensstandaard der Europeesche arbeiders over het algemeen in gevaar zou worden gebracht indien de 48-urenweek in Nederland en Duitschland niet in acht zou worden genomen. Verder zei de voorzitter, dat de bewe ring als zouden Duitsche firma's recht- streeksche subsidie van de Duitsche re geering ontvangen, niet bewezen is. De „Morning Post" publiceert eenige data, waaruit blijkt, dat de bewering van Duitsche zijde aangaande den toenemen- den invloed van Duitschland bij den bouw van motortankschepen onjuist is, daar Engeland gedurende de laatste ja ren meer dan de helft van alle tanksche pen-ter wereld heeft gebouwd. De kustverdediging. De gemengde oommissie voor het onder zoek van de kustverdediging heeft gisteren vergaderd. Dens, de voorzitter van de Ant- werpsche Reedexsvereeniging, wees er op, dat er tot dusver nooit sprake is geweest van het scheppen van een Belgische oorlogs vloot voor de volle zee. Naar zijn meening kan men volstaan met het behoud en onder houd van de beschikbare eenheden, zonder uitbreiding van hun aantal of gevechts kracht. Luitenant-generaal Magünse en Eestens, de inspecteur-generaal van de artillerie, hebben dit standpunt bestreden. Zij achten naast de kustartillerie ook een bewegelijke artillerie ter zee vereiecht, welke naar be hoefte ontwikkeld dient te worden. TSJECHO-S LOWAKIJE. Een splonnageproces. Op 18 Maart begon voor de jury-recht bank te Praag een proces tegen tien Rus sische spionnen, o. w. drie vrouwen, al len beschuldigd van spionnage ten bate van Sovjet-Rusland. Het proces had met gesloten deuren plaats. Gistermorgen werd uitspraak gedaan. Vijf voormalige officieren van het Russi sche leger werden veroordeeld tot gevan genisstraffen van acht maanden tot vijf jaar, de drie vrouwen tot acht en negen maanden. ZWEDEN., Het arbeidsconflict bijgelegd. Stockholm, 27 Maart. De offioieele be- middelingsoommissie heeft den geheeled nacht met de twee partijen in het arbeids conflict vergaderd. Vanochtend om vier uur legde de com missie hun een nieuw voorstel tot schik king van de nog bestaande geschillen voor en verzocht onmiddellijke onderhan delingen daaromtrent. Vrijdagochtend om zeven uur was ein delijk het vergelijk bereikt. De uitslui ting zal mitsdien worden ingetrokken en de 130.000 uitgesloten werklieden zullen onverwijld den arbeid hervatten. TURKIJE. Parijs, 27 Maart. Volgens bericht uit Angora meldt het Anatolisch persagent schap, dat de opstandelingen geheel ver slagen zijn ten Westen van de Tigris en verscheidene stellingen geheel moesten verlaten. In de streek van Diarbekir hebben de opstandelingen groote verliezen geleden. De regeeringstroepen hebben Varto ge nomen en hebben de opstandelingen ver volgd in de richting van Kendjo. VEREENIGDE STATEN. te New York een reusachtige kathedraal gebouwd wordt, de kathedraal van Jo- hannes de Deo, welke eenmaal voltooid op twee na de grootste der wereld zal zijn. De leiding bij dit werk heeft de episcopaalsche kerk, doch het ligt in de bedoeling om het reusachtige kerkgebouw ook voor de diensten van andere ge zindten beschikbaar te stellen. Er komen voor den bouw dan ook contributies in van andere kerkgenootschappen dan de episcopaalsche. De bouw van dezen reuS' achtigen geloofstempel vindt in wjjde kringen waardeering ook buiten de V. St. Zoo worden eenige steenen in het ge bouw te New York ingemetseld, welke af komstig zijn uit de kathedraal van Can- terbury en uit de kerk te Stratford aan de Avon, waar Shakespeare begraven ligt Dweperij. In de Ver. Staten is men algemeen ge schokt door een sterfgeval, dat een ge volg is van ongebreidelde dweperij. Ze kere Herman Schalow, de leider van een groep geëxalteerde menschen, had een ritus uitgedacht, waaraan hij zich heeft onderworpen. De handeling bestond hier in, dat de man zioh bijna naakt met uit gespreide armen, op de borst liggend, liet vastbinden op een tafeL Toen liet hij zioh door een vrouw het is nog niet bekend wie het geweest is met een wit gloeiend ijzer brandwonden in den vorm van een kruis toebrengen op hoofd, ar men, handpalmen en voetzolen. Op som mige plaatsen waren de brandwonden een paar cM. diep. De ongelukkige is aan de gevolgen gestorven. Dit weerzinwekken de, en tevens diep betreurenswaardige ge val, 't welk herinnert aan de duistere mid deleeuwen moet zijn voorgevallen te Oroville in San Francisco. De politie heeft zich met bet geval be moeid cn tr wordt een gestreng onder zoek gehouden. Het mocrdgeval Mc Clintock. Een onhellbrengend fortuin. De belangstelling van het couranten- lezende publiek voor het moordgeval-Mc Clintock te Chicago blijft toenemen en het schijnt, dat behalve de moord op Mc Clintock Jr., die door toediening van ty- phu8bacillen was omgebracht, en de -bei de verdachte sterfgevallen (van mevr. Mc Clintock en van den heer Olsen), nog een verdenking wegens moord is aan te voeren tegen Shepherd. Twintig jaar ge leden was een schoonzoon van Shepherd, zekere Otto Graf, overleden te Salina, in Kansas. Graf had in die dagen met She pherd samen een apotheek. De omstan digheden waaronder de dood van Graf plaats vond, worden thans voldoende ver dacht geacht om een gerechtelijk onder zoek te rechtvaardigen. Inmiddels wordt thans ook opgehelderd wat eigenlijk de relatie was geweest tus- schen de Mo Olintock's en de Shepherd'a Deze laatsten waren niet verwant aan de Mo Clintock's. Maar toen de vader Mc Clintock tengevolge van een auto-ongeval om het leven was gekomen, ging mevr. Mc Clintook inwonen bij de Shepherd's, met wie zij bekend en bevriend was. Dat was een jaar of zestien geleden. Allengs wisten de Shepherd's den jongen man geheel onder hun-invloed te brengen, en nadat mevr. Mo Clintock was overleden werden de Shepherd's aangewezen als voogd en voogdes van den jongen man, die hen ten slotte ook in zijn testament zette. Toen een en ander, zooals men dit wel uitdrukt, „voor elkaar was", bleef de dood van den jongen Mc Clintock niet lang meer uit, en de daders: Shepherd zelf en de bacterioloog Faiman zijn in confesso. Het is met het fortuin der Mo Olintock's een heele romantische geschiedenis ge weest. Dat vermogen schijnt een onheil brengende kracht in zich te bergen, die zich tegen de verwervers er van keert Het fortuin komt aanvankelijk uit Enge land. In 1870 huwden in Engeland zekere William Hicking en een dame uit een zeer vermogende familie, die zich in de Ver. Staten gingen vestigen, n.L in de plaats Ottawa, in den staat Illinois. Mevr. Hiokling stierf al spoedig en liet het door haar aangebrachte fortuin na aan den weduwnaar, die na korten tijd hertrouw de, maar nu zelf ras stierf, het geld na latende aan de weduwe, die hertrouwde met William Mo Clintock. Na haar dood was dus Mc Clintock de bezitter van het fortuin. Hij verhuisde naar Chicago, trouwde en stierf. De-weduwe hield het geld en stierf spoedig; de zoon erfde het geld en stierf, naar thans blijkt, vermoord. Shepherd erfde en zit nu, wegens moord, in voorloopige hechtenis. BRITSCH-INDIE. De ontvoering van Mumtaz Begum. Donderdag is voor het gerechtshof te Bombay de zaak aan de orde gesteld tegen een negental inlandsche politiemannen en militairen behoorende tot het gevolg van den radja van Indore, beklaagd van moord op den koopman Baula en mis handeling en poging tot ontvoering van Mumtaz Begum, de 22-jarige favoriete van den genoemden radja. De chauffeur van Baula, die in het complot betrokken was, treedt als kroongetuige op en is dus geen beklaagde. Het Indische meisje vertelde den rech ter, dat zij reeds op tienjarigen leeftijd aan het hof te Indore gekomen was en drie jaar later haar intrede in den harem van d enradja had gedaan, waar zij al lengs opgeklommen was tot offioieele fa voriete of, wat hetzelfde is, officieuze der de vrouw. Na een twist met den radja be sloot ze te ontsnappen, en op het station te Delhi sprong zij uit een juist vertrek- kenden trein, wierp zich aan de voeten van een Engelschen politie-agent en smeekte hem om bescherming. Deze werd haar verleend en zij vertrok naar Bombay, waar zij den rijken koopman Baula ont moette, onder wiens bescherming zij zich stelde. Voortdurend kwamen afgezanten van den radja haar bezoeken om haar te bewegen naar het hóf te Indore terug te keeren en toen zij dit weigerde dreigden de mannen haar te zullen ontvoeren. Door het omkoopen van Baula's chauf feur zou dit ook gelukt zijn» maar op den bepaalden dag, 12 Januari, ging toevallig de Engelschman Mathew mee toeren in Baula's wagen en toen de aanslag plaats had was een andere Engelschman, luite nant Segert, in de nabijheid, die, na den moord op Baula, de aanvallers verdreef en de zwaar gewonde Mumtaz bevrijdde. Er zijn negen beklaagden, onder wie de adjudant-generaal van de Indoornsche strijdmacht, een kapitein van de Indoorn- sche luchtmacht en de onder-inspecteur van de plaatselijke politie. Mumtaz heeft van haar avontuur niet meer overgehouden dan een ernstig lit- teeken op haar voorhoofd. De justitie heeft de noodige maatregelen genomen om haar te beschermen. Cnder de Indi sche 'bevolking bestaat groote .belangstel ling voor den afloop van dit proces, omdat het een antwoord zal geven op de vraag hoe ver de macht der Indische vorsten mag gaan ten aanzien van de persoonlijke vrijheid hunner onderdanen. KORTE BERICHTEN. Een cycloon heeft verwoestingen aange richt op het eiland Majorca. Tal van stroo men zjjn buiten hun bedding getreden en hebben het land onder water gezet. Tal van menschen zijn gekwetst. De schade is groot Te Southampton is Donderdag de JMa- jestic", het schip van 56.551 ton van de White-Star, voor het eerst, in het nieuwe drijvende dok van de Southern Railway ge bracht Er kwamen negen sleepbooten aan te pas. De hoeveelheid water, die daarna weggepompt moest worden, bedroeg 18.800 ton. Mevrouw Lloyd George is op de terugreis van Algeciras, aan boord van het stoomschip „Lootan", een parelsnoer ter waarde van 1000 ontstolen. Het was niet verzekerd. Er is de laatste dagen in de oostelijke Pyreneeën zooveel sneeuw gevallen, dat het verkeer op de spoorlijn Montlouis-Bourg Madame gestaakt is moeten worden. Bij diep graafwerk in het noordelijk- gedeelte van Manhattan-eiland zijn de gra vers gestooten op de overblijfselen van een reusachtigen mastodont Burgerlijke Stand van Helder LUCHTVAART. De proefvlucht van Amundsen. De drie vliegers Röser Larsen, Die- trichson en Horgen die aan Amundsens Noordpool-expeditie zullen deelnamen zijn Donderdag uit Oslo naar Troinsoe vertrokken. De Eskimo's. De Deensche ontdekkingsreiziger dr. Knud Rasmussen die op weg is naar New York, om in de V. St de medaille van het Amer. Aardr. Genootschap in ontvangst te nemen, heeft te Liverpool aan een interviewer meegedeeld, dat hij in het Canadeesche gebied in de sneeuw en ijszone de verblijfplaats heeft ontdekt van de oorspronkelijke Eskimo's: „Ik heb belangrijke ontdekkingen mede te deelen aan de Canadeesche regeering" verklaarde dr. Knud Rasmussen. „Zonder u de juiste plaats te noemen, kan ik verklaren, dat wij de woonplaats heb ben ontdekt van de oorspronkelijke Eski mo's. Wij hebben een aantal stammen aangetroffen, die nooit tevoren blanken hadden ontmoet. De stammen, die wij in de oorspronkelijke woonplaats van de Eskimo's aantroffen, waren veel primitie ver dan degenen, die gedurende de laat ste eeuw naar Groenland waren getrok ken. Hun voornaamste voedsel wordt ge vormd door rendiervleesch en visch; en zij bedienen zich nog van pijl en boog om het wild te schieten. Zij bezigen zeehon- dentraan en talk voor veriichtingsdoel- einden." HAVEN VAN NIEUWEDIEP. VISSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. MARINEBERICHTEN. LEGERBERICHTEN. STOOMVAARTBERICHTEN., Ceiea, vertr. 25 Maart v. Bourgaa. Haleyon Lijn. NIEUWE UITGAVE. Eerst heden ontvingen wij de Maart-af levering van „Zonneschijn", het Tijdschrift voor de Jeugd (uitg. W. de Haan, Utrecht). Op den omslag een grappig plaatje van Bas v. d. Veer: „Maartsche buien, die be duien, dat de zomer aan komt kruien". La ter, als de jaargang ingebonden moet wor den, kunnen deze omslagen uitgeknipt en opgeplakt worden op daarvoor bij den uit gever verkrijgbare cartons, zoodat ze een aardige wandversiering voor de kinderen worden. Marie OvinkSoer vertelt van de familie Mummelgraag en Buurman Roodborst (bij het verhaaltje is opgenomen 'n mooie drie- kleurendruk naar een teekening van Frank Adams). N. van Hicbtum vertelt een oud Japansch sprookje: Oerasjima, de visschersjongen, waarbij Anton Pieck de illustraties ver zorgde. Natuurlijk zijn er nog meer sprookjes en vertelsels opgenomen, verder een stuk over het land der hunnebeddien en een praatje van H. Kuylman over „een vroege lente bode" (de kievit) met zeer goede foto's. In „Het leuke hoekje" wordt een knlp- wedstrijd' en een kleurwedBtrfjd georgani seerd en allerlei aardige bezigheden voor de jongens en meisjes aangegeven. Als altijd ziet de aflevering er weer keurig verzorgd uit De Maart-aflevering van „Mork's Maga zijn" opent met een karakterschets van E. H. Krelage, in verband met de bloementen toonstelling te Heemstede. Alioe van Na- huys vervolgt haar vertaal „FuncbaT. Van der Mandere beëindigt zijn schets over Hugo de Groot, terwijl deze aflevering te vens het slot brengt van de interessante geschiedenis van „Onze vaderen in Am- boina" door H. W. Bredée. A. H. van der Feen publiceert een dramatische schets „Gemaine". Voorts de gewone rubrieken en als bij voegsel van de aflevering No. 8 van „Zij", het maandblad voor de vrouw. Noord-Holland in Woord en Beeld van heden bevat kiekjes uit onze naburige gemeente Paulownaden gemeente raad ln voltallige vergadering, het voor- malige-en tegenwoordige raadhuisvoorts de Internationale Bloemententoonstelling te Heemstede, de bosschen van Kelloo, welke door verschillende gevaren bedreigd worden. Verder nog allerlei opnamen, o.a. de nieuwe zeeweg te Bloemendaal, die dreigt door villabebouwing zjjn ongerept natuurschoon te zullen verliezen. *00 fel In de wereld woedt? De groote ver- dienste van Stlnnes is geweest, dat hij aan getoond heeft hoe de voordeeligste methode voor vele bedrijven de „verticale" organi satie is. Andere Dultsche oombinaties zoe ken weer hun heil in een „horizontale" organisatie, een combinatie van firma's, die overeenkomstige artikelen fabrloeeren of onderdeelen van hetzelfde artikel, (ploegen, zaaimachines, oogst- en dorechmachi nes). Het verticale concern streeft ernaar alles in een hand te brengen wat noodig is om een artikel te produoeeren, van het winnen van 'ie grondstof af tot aan het voltooide artikel. De Dultsche voorbeelden beginnen navol ging te vinden in de Vereenigde Staten, Frankrijk, enz. Het doel, een besnoeiing van productie- en exploitatie-kosten, wordt sfeeds intensiever nagestreefd. In dit op zicht lijkt het, dat men in Engeland' nog achter is. De eerste teekenen van verticale en horizontale organisatie beginnen er zich pas te vertoonen. De Engelsche industriee ten zullen ongetwijfeld ook in den indus- trieelen oorlog van de lessen1 der Duitschers partij weten te trekken, maar de voorsprong dien Duitschland reeds verkregen heeft, zal niet gemakkelijk in te halen zijn, omdat voorloopig ook de Engelsche werkman nog van ander hout gesneden is dan de Duitsche. („N. Rott Ort"). De Diütache concurrentie. De voorzitter der conferentie betoog de, dat het geen beslissende factor is, dat een enekle Duitsche firma kolen en staal controleert, daar Engeland ondanks de lage loonen en den langen werktijd in Duitschland een grooten voorsprong heeft wegens zijn betere outillage en zijn beter geschoolde werkkrachten, waardoor het van geen enkel land mededinging heeft te vreezen. BELGIË. De opstand ln Turksch Koerdlstan. Een kathedraal voor alle gezindten. Meer dan eens hebben wfj vermeld, dat van 26 en 27 Maart 1925. ONDERTROUWD: W. Sch&penkötfcer en G. Rob. GETROUWD: P. Hordijk en J. de Boer; J. G. de -Bie en J. L. C. Korens; J. W. Woud en J. M. M. Rustemeyer; G. Bravenboer en A 'M. D. Mol; M. de Jong en R. C. M. Hagedoorn; A. de Bruijn en A. de Man. BEVALLEN: T. v. d. Wel-Tninertra, G. Meijerink-Koger, z. OVERLEDEN: H. van Wijk, 60 jaar; W Schooneman, 77 jaar; G. van Geldhnizen, 88 jaar; D. Piebers, 83 jaar; M. B. G. Koeten-van Amelabeek, 81 jaar. 26 Maart 1925. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. s.s. „Starling". 27 Maart 1925. Vertrekken naar Weet-Hartlepool Ned. s.s. „Tyne". Hr. Me. Triton ie vertrokken voor politie toezicht op de Noordzee 28 Maart 1925. Aangekomen van Goole en vertrokken naar Harlingen Ned. sa. „Gaasterland". 26 Maart 1926. Aangevoerd door 8 korders: 56 kisten kleine schol per kiet 56; door trekkers: 1575 tal haring per tal 2.80—8.35. 27 Maart 1925. Aangevoerd door 20 korders: 180 tongen per stuk 0.45—0.50, 100 kleine tongen per stuk 0.16, 1 tarbot 9, 84 kisten kloine schol per kist 4.50—8.65, 12 kisten schar per kist 1-2. 28 Maart 1925. Vjn. 8 uur niets binnen. BROEK OP LANG END IJK, 27 Maart 1926. Aanvoer en prijzen: 6700 kg. uien, grove 12.4014.80, drielingen ƒ14.50, 4000 kg. peen 1.40—2.10, 46.000 kg roode kool 10—18.40, doorschot 6.909.70, 43,500 kg, gele kool 12-16,50, doorschot 10—11.80, 76,000 kg. Deensche witte 5—6.20, doorschot f 1.80— 4.70, alles psr 100 kg. Met ontelag uit den Zeedienst: 30 Maart: korp.-ziekenverpl. J. P. M. Kooien 2 April: marinier 2e kL C. Ltumpe. 19 Aprilmatroos 2e kl. W. van Ek. 1 Mei: marinier le kl. H. J. Dijkman. 7 Mei: serg.-hofm. J. H. Kramer. 9 Mei: serg.-torpedomaker P. Gabrielee. 10 Mei: serg.-maj. der mars. J. H. Meeues. 16 Mei: korp.-vliegtmr. J. Webeling. 19 Mei: schipper K. de Jong. 23 Meistoker 2e kl. F. W. Joa. 24 Mei: korp.-macht. G. J. de Logt, korp.' konetabel L. de Vries. De voorloopige bestemming voor plaatsing aan boord kruiser Java van de off. van den M.SD. 2e kl. E. v. d. Woude, A Broere en de off. van adm. 3e kl. R. H'. Cooke is ingetrok ken en is bestemd voor plaatsing aan boord van dien bodem de off. van den M.S.D. 3s kl. W. A Wachter. 9 April: kap. der tnf. gedetacheerd' bij het korps mariniers H. P. van Vuuien van Tromp gesteld ter beschikking. 9 April: le luit. der mars. W. Schuiling van Marine-kazerne Willemsoord naar Tromp. 14 Aprilluit. .ter zee 2e kl. H. T. de Moulin van Tromp gesteld ter beschikking. 15 April: id. F. E_ Bnt van As/beek van MK.W. Leiden gesteld ter beschikking en 7 Mei geplaatst aan boord Schorpioen. 4 April: luit. ter zee 2e kl. J. J. v. Stuyve- sant Meyen van Heemskerck gesteld ter be schikking; id. J. J. M. Sterkenburg van Wacht schip Willemsoord naar Heemskerck. 1 April: id. W. A A Schimmel van ter be schikking tijdelijk geplaatst bij de Marine kazerne te Amsterdam. 80 Maart: off. van den MS.D. le kl. F. H. Heukelman van Wachtschip Willemsoord naar van Speyk. 28 Maart: eerg.-seiner M. Kuiper van MJLW. Leiden naar O.zeed.kazerne. 9 April: serg.-kok M. Maternum van Markaz. Willemsoord naar van Speyk. De overplaatsing van den serg.-hofm. J. Velt- man van Markaz. Willemsoord naar Heems kerck is ingetrokken; wordt 9 April geplaatst bij 'kern-bemanning Mar.kaz. Willemsoord. De overplaatsing van den serg.-hofm. J. Boe van Wachtschip Willemsoord naar kernbeman ning Mar.kaz. Willemsoord is ingetrokken; wordt 9 April geplaatst aan boord Heemskerck. Óe kostprijs van het rantsoen levensmidde len voor de militairen der landmacht is voor de maanden April en Mei a.e. voor alle garni zoenen vastgesteld op 0.65 per rantsoen. De vergoeding wegens gemis van levensmiddelen is voor de militairen, die daarop recht hebben, gedurende die maanden bepaald op 0.55 per rantsoen. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Rondo, vertr. 27 Maart v. A'dam. Riouw, xl, arr. 26 Maart te Sabang. Gelebee, t., pass. 27 Maart Perim. Koningin der Nederlanden, tl, vertr. 27 Maart v. Colombo. Madoera, arr. 26 Maart te Rangoon. Prins der Nederlanden, werd hedenochtend 10 ■uur te Umuiden en 1 uur te A'dam verwacht Saparoea, u., vertr. 26 Maart v. Suez. Sembil&n, u., pass. 26 Maart Gibraltar. Sumatra, t., arr. 26 Maart te Duinkerken. Jan Pieter&z. Coen, u., vertr. 25 Maart v. Genua Prinses Juliana, t, pass. 25 Maart Perim. Roepat, u., arr. 24 Maart te Port Said. Billiton, t., arr. 25 Maart te Belawan. Ceram, arr. 26 Maart te Sabang. Kon. Ned. Stb. Mij. Ariadne, arr. 26 Maart te Barcelona. Berenice, arr. 26 Maart te Lissabon. Euterpe, vertr. 27 Maart v. A'dam. Irene, vertr. 27 Maart v. A'dam. Pereeus, vertr. 27 Maart v. A'dam. Aurora, arr. 27 Maart te A'dam. Achillee, arr. 26 Maart te Alexandrifi. Adonis, arr. 27 Maart te R'dam. ELbe, arr. 26 Maart te Burriana. Erato, vertr. 26 Maart v. R'dam. Iris, vertr. 26 Maart v. Tarragona. Neptuin», vertr. 26 Maart v. Messina. Nereus, arr. 26 Maart te Bilbao. Orpheus, vertr. 26 Maart v. Kopenhagen. Pluto, vertr. 26 Maart v. Valencia. Rihea, vertr. 26 Maart v. Patras. Stella, arr. 27 Maart te R'dam. Theseus, pass. 26 Maart Sagres. Olio, arr. 24 Maart te Conetantinopel. Hercules, vertr. 25 Maart v. Malta. Hermes, pass. 25 Maart Cascaen. Orestes, arr. 25 Maart te Piraeus. Zeus, vertr. 25 Maart v. Lissabon. Adonis, vertr. 26 Maart v. A'dam. Juno, pass. 26 Maart Oueasant. Saturnus, pass. 26 Maart Gibraltar. Kon. Hollandsche Lloyd. Flandria, t. vertr. 25 Maart v. Rio Janeiro. Gelria, t., vertr. 26 Maart v. Lissabon. Maasland, u., arr. 25 Maart te Santos. Montferland, u., pass. 24 Maart Teneriffe. Orania, u., vertr. 26 Maart Southampton, Zeelandia, u., vertr. 26 Maart v. Pernambuco. Kon. West-Indische Maildienst. Fauna, vertr. 24 Maart v. Puerto Barrloa. Nickerie, vertr. 27 Maart v. A'dam. Venezuela, vertr. 27 Maart v. A'dam. Ares, vertr. 26 Maart v. A'dam. Brielle, u., arr. 24 Maart te Talcahuano. Orion, arr. 25 Maart te Hamburg Emzetco Lijn. Jonge Jiaoobus, pass. 27 Maart Penlohe. Jongs Cetharina, arr 36 Maart te R'dasa Stad Zaandam, arr. 26 Maart te Vlaardingsn. HollandAfrika Lijn. Rietfontein, tl, arr. 27 Maart te Port Said. Ueeldijk, tl, arr. 26 Maart te Durban. Florapark, arr. 27 Maart te Hoek van Holland. Julianapark, pass. 27 Maart VIi«ringen. Heemskerk, vertr. 26 Maart v. R dam. Melisfcerk, n., vertr. 25 Maart v. Walvieehhaai. Boeroe, t., vertr. 25 Maart v. Port Said. Jagersfontein, arr. 26 Maart te Dar-ee-Salaaa Menado, arr. 21 Maart te Kllindini. Klipfontein, arr. 25 Maart te Durban. HollandAmerika Lijn. Boschdijk, arr. 27 Maart te Norfolk. Eemdijk, arr. 26 Maart te Portland (O.) Grootendijk, vertr. 27 Maart v. R'dam. Burgerdijk, pass. 25 Maart Cape Race. Rotterdam, vertr. 26 Maart v. Lacondamlne. Lochgoil, arr. 25 Maart te Vanoouver. Volendam, vertr. 26 Maart v. Southampton. Dinteldijk, vertr. 20 Maart v. Lo6 Angeles. Leerdam, vertr. 26 Maart v. Boulogne. Moerdijk, vertr. 23 Maart v. öhamperico. HollandAustralië Lijn. Palembang, u., vertr. 25 Maart v. Suez. Modjokerto, pass. 26 Maart Vlissingen. Djambi, t., vertr. 26 Maart v. Melbourne. Holland—Britsch-Indië Lijn. Bovenkerk, tl, vertr. 27 Maart v. Algiers. Koudekerk, t., vertr. 26 Maart v. Algiers. HollandO.-Azië Lijn. Gemma, t., vertr. 27 Maart v. Saigon. Oostkerk, u., arr. 26 Maart te Singapore. Oldekerk, t, arr. 26 Maart te Suez. Ouderkerk, tl, pass. 26 Maart Gibraltar. Holland—West-Afrika Lijn. Albireo, vertr. 25 Maart v. Seccondeo. Kilstroom, vertr 27 Maart v. A'dam. Scheldeetroom, tl, vertr. 26 Mrt. v. Las Palm— Delfland, t., pass. 25 Maart Las Palrnae. Gaasterland, arr. 26 Maart te Hamburg. Helder, u., vertr. 25 Maart v. Las Palmas. Rotterdamsche Lloyd. Gorontalo, arr. 27 Maart te R'dam. Andijk, u., vertr. 25 Maart v. Madras. Djarnlbi, vertr. 26 Maart v. Melbourne. Sitoebondo, tl, vertr. 25 Maart v. Suez. Streefkerk, t., vertr. 25 Maart v. Madras. Tosari, t., vertr. 26 Maart v. Port Said. Slamat, arr. 26 Maart te Batavia. Blitar, u., arr. 27 Maart te Belawan. Dell, tl, pass. 26 Maart Gilbraltar. Kedoe, u., pass. 27 Maart Point de Galle. Merauke, t., vertr. 27 Maart v. Port Said. Patria, k, vertr. 26 Maart v. Colombo. Tabanan, tl, pass. 26 Maart Finisterre. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Aludra, vertr. 26 Maart v. R'dam. Adabi, t, vertr. 24 Maart v. Montevideo. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Theseus, vertr. 27 Maart v. Belawan. Antenor, vertr. 24 Maart v. Daiien. Idomeneus, pass. 26 Maart Perim. Perseus, pa&e. 26 Maart Perim. Autolycus, arr. 23 Maart te ShanghaL Euryadee, vertr. 22 Maart v. Batavia. Troilua, arr. 26 Maart te Schiedam. JavaChinaJapan Lijn. TjLkinl, arr. 25 Maart te Batavia. Tjibodas, arr. 26 Maart te Sh«.ng->"t.< Java—Bengalen Lijn. Ceylon, arr. 25 Maart op Jlava. u. beteekent uitreis, t beteekent thuisreis.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 10