Als gewoonlijk zullen wij Zondagmid dag het verloop van den wedstrijd publi- ceeren. Maar op een stil plekje pakte re Wlm bij zijn kin en zoende hem op zijn mond. „Eenig toch, he? Was het' maar de vol gende maandl" Wim had zijn garderobe zorgvuldig ge ïnspecteerd. Wiesje zag er altijd keurig uit, en Wim wilde ditmaal niet voor haar onderdoen. Zijn pak was betrekkelijk nieuw, dat ging. Hoed: voldoende, 'boor den ook, een klein rafeltje kon-ie er wel afknippen. Een nieuw dasje moest hij hebben, enfin, dat bracht de kosten niet mee. 't Slimst was de toestand van zijn schoenen. Dat was een post voor „on voorzien" en „onvoorzien" was al met een guppletoire begrooting aangevuld. 't Bovenleer was goed, de zolen heel, maar.de hakken vertoonden bedenke lijke separatistische neigingen. De boel *88 vergaan, 't hield niet meer. Als 't droog bjeef, was 't te wagen. Hij moest rijn voeten plat neerzetten, niet hij de tee- nen buigen, want dan kon het misloopen. Nou ja, je moest er iats voor over hebben. Op 't allerlaatste oogenblik kwamen er npg allerlei dingen tussohenbeide, die Wim ophielden, zoodat hij Zaterdagmid dag, nadat hij zorgvuldig toilet gemaakt had op een holletje naar Wieaje's huis ™°fst loopen om haar te halen voor den trein. Wies was al heelemaal klaar; ze er schattig uit, om te stelen, vond wim, maar dat moest niemand probee- £®n.Maar zelf mocht hij er óók zijn. colbertje zat hem keurig, in de keuze Watersport van zjjn dasje was hij bizonder gelukkig geweest, „'n Echte heer", vond Wiesje, die verliefd naar hem opzag. Met het air van een volmaakt gentleman bood Wim zijn meisje den arm. Samen lie pen ze naar 't station, in een blijde, pret tige stemming, en met ingehouden jubel vroeg Wim aan 't k>ket „twee derde, Am sterdam!" Het diner bij Kras smaakte overheer lijk. Natuurlijk kostte het, met fooi en al, veel meer dan Wim's budget was, maar dat vertelde hij maar niet. Ze moesten nu naar 't Leidscheplein, stel je voor, dat er geen kaartjes meer te krijgen waren! en konden helaas niet. lang meer blijven rit ten. In een echte fuif stemming al kwa men ze de Warmoesstraat uit en wachtten op het vluchtheuveltje op den Dam op de tram voor 't Leidscheplein. In een over moedige bui 'begon Wim aan een shimmy. Helaas! hif had daarbij niet aan zijn schoenen gedacht. De gevolgen van deze uitbundigheid waren vreeselijk. Met een vaart van belang het was een bizonder sterke danspas geweest die Wim gemaakt had1 vloog de rechterhak over de straat, toen Wim er mee tegen een uit stekenden steen stootte. En vóór hij er op bedacht was, stond hij met rijn onbe schermde hiel in een plas. „Potverdikkiel" vloekte hij. „Wat is er aan de hand?" informeerde „Was 't maar aan da hand", pruttelde Wiim, „maar 't is aan den voet!" En hij wees Wiesje het op eenigen afstand lig gend oorpus delicti. „O jongen", zei Wies, „kom gauw mee, een paar andere koopen". ^„Maar je kan toch zóó niet blijven rond- loopen?" meende Wies. „Waarom niet?" antwoordde Wim. „Je riet er niets van, als ik mijn voet maar plat houd. En zoo ver is het niet met de tram". Ze hielden even krijgsraad. „Wies", zei Wim, Juister eens. „Die stallesplaatsen, Wies, daar doe Ik geen afstand van. Stel je voor, we zijn er voor naar Amsterdam gegaanl" „En Je hak dan?" zei de zorgzame Wies. „Mijn hak, Wies", antwoordde Wim, „telt niet mee. Die moet er maar tegen kunnen." Maar dat was allemaal maar bluf. Want het water siepelde in zijn schoen en elke stap, dien hij deed1, gaf een zuigend geluid. En Wim had graag wat gegeven als hij een oplossing van dit geval wist „Heb je nog geld om; een paar nieuwe schoenen te koopen?" „Geld? Geld? Ik heb geld om eens lek ker te fuivenjiiet voor schoenen. Boven dien hebben we geen tijd ervoor". „Wel waar, Wim. dan komen we een kwartiertje later. In de Kalverstraat ls wel een winkeL Kom maar gauw mee." Wlm wan intuMchen rijn bezittingen Boekbespreking. De schrijver was, blijkens het voorwoord van den vertaler, „eens een schitterend1 of ficier der Garde-cavalerie" en heeft bijna alles, wat in dit werk staat beschreven, per soonlijk doorleefd'. De vertaler, een voor malig Nederlandsch vice-consul, zond ons de bejde lijvige deelen ter 'bespreking toe, ver gezeld van een persoonlijk schrijven, waar in hij zegt de vertaling ter hand genomen te heben om „de verspreiding der bolsje wistische of communistische denkbeelden zooveel mogelijk te helpen' tegengaan, en de waarheid over het misdadig regiem, dat nog altijd in Rusland hoogtij viert, te helpen verkondigen". Het werk, dat een juist beeld geeft van het oude en het nieuwe Rusland, is in verschillende talen verspreid, in Sow- j et-Rusland evenwei verboden. Un homme averti en vaut deux en wtj zijn den heer Van den Muyzenberg dank baar voor zijn openhartige mededeelingen. Zoowel schrijven als vertelen van dit zeer omvangrijke boek (de 'beide vóór ons lig gende deelen tellen meer dan 1100 bladzij den oompres-gedrukten tekst, een derde deel is nog ter perse) is een geweldige ar beid geweest, waarvoor men op zichzelf niet dan respect kan hebben. Het spreekt vanzelf, dat wij in een bestek als ons ten dienste staat, en ten opzichte van een zóó omvangrijk, en in menig op zicht interessant werk, niet op détails kun nen ingaan. Een roman in den eigenlijken zin des woords is het werk niet; de vertaler noemt het een „romankroniek". Het meest kenmerkende van het werk is wel het totaal gemis aan fantasie, aan concipieerend en oombineerend vermogen van den schr. Heel minutieus geeft hij, met schier phonografi- sche nauwkeurigheid, in den vorm van ge sprekken, de heerschende meeningen onder de Russische officierskringen weer. Hij ver telt uitvoerig over Tsaar Nicolaas n en de Tsaritsa, deelt krasse staaltjes mede van haar hijgeloovigheid; hij geeft afschuwelijke bizonderheden over Rasjpoetin, wiens nood lottige macht over de tsaritsa tot den val van het huis Romanof medewerkte. Dit alles is ongetwijfeld' interessant, maar het laat den lezer onbevredigd. Het is den schr. niet mogelijk geweest, uit deze feiten een aan eengeregen historie te schrijven; daardoor is rijn werk slechts fragmentarisch. Heel sterk komt dit bijv. uit in wat de schr. ver telt over de verschrikkelijke ramp op het Chodinskyveld te Moskou tijdens de kro ning van tsaar Nicolaas H (80 Mei 1896; bij deze ramp kwamen 8000 personen om het leven). De schr. heeft vermoedelijk niet anders gezien dan wat hij weergeeft, en zoo treft ons dit ongeluk niet als iets verschrik kelijks. Een en ander is oorzaak, dat de his- toxische waarde van het hoek, ondanks rijn uitvoerigheid, gering is. Weldra wordt het den lezer dan ook dui delijk, dat Peter Krasnow een gansch ander doel heeft En deze voormalige schitterënde garde-officier gaat ter bereiking daarvan uiterst geraffineerd te werk. Tusschen zijn gesprekken vlecht hij een soort romannetje in, waarvan een zekere kornet Sablien, of officier uit de hoogste Russische kringen, hoofdpersoon is. 'Zooals gezegd, schildert de heer Kras now uitvoerig en vaak zeer interessant het leven der officieren en minne kringen, vertelt van Sablien's liefdesavonturen met groote openhartigheid. Doch, zooals later blijkt, met de vooropgezette bedoeling den lezer objectiviteit te suggereeren. Ziet gij wél, dat ik niéts en niemand spaar? vraagt de sch. tusschen de regels door; tot zelfs den tsaar in zijn zwakheid, de tsaritsa in haar bijgeloovigheid heb ik niet ontzien. Dus moet gij ook gelooven, wat straks van de revolutionnairen zeggen zal. Sablien's tweede liefdesavontuur heeft plaats met de zachte en verstandige Ma- roesja, die zich uit liefde aan hem' geeft, en dan, daar hij zich „natuurlijk" compromit- teeren zou met de dochter van zijn bureel- schrijver, door hem in den steek wordt ge laten. Nu is die Maroesja aan Sablien in handen gespeeld door een zekeren Korzi- kow, een revolutionnair leider, met de be doeling, dat Maroesja door haar invloed het socialisme onder de officierskringen propa geert. Maroesja door haar minnaar in densteek is gelaten, ontfermt zich Korzikow over haar, trouwt haar, en gaat, als na de geboorte van haar zoon de arme Maroesja sterft, met den jongen naar Zwitserland, het asyl der Russische revolutionnairen. Vat-u de geraffineerde gemeenheid van den heer Peter Krasnow? Victor, de zoon van Sablien, moet tot „revolutionnair" worden „opgeleid" om later de moordenaar zijns vaders te worden I Want alle revolutionnai ren zijn moordenaars, weet ui O, maar de heer Peter Krasnow, eenmaal een schitterend garde-officier, is nog geens zins aan het eind van zijn Latijn. Integen deel: de heer Krasnow heeft, met uiterste zelfbeheersching en met oneindig geduid, gedurende het schrijven van het eerste deel v een vuilnisvat vol uitwerpselen verzameld; gistende, rottende, stinkende materie, en, als hij zijn eerste deel voltooid heeft, kan hij zich niet langer beheerschen, en met energiek gebaar ledigt hij plotseling, op het alleronverwachtst, den ganschen inhoud van zijn vuilnisvat boven het hoofd van den argeloozen lezer. Het begin van het tweede deel namelijk brengt ons onder de Russische revolution nairen in Zwitserland en wat de schr. daar- van vertelt, kan niet dén toets der objectivi- ■teit doorstaan. Bah! wat een viezigheden; halfvergane restjes afval, zurig braaksel, stinkende modder en rottenis, alles is in 's heeren Krasnows vuilnisvat aanwezig en heel dat vieze zaakje krijgt de lezer in zijn haren, zijn neus en rijn oogen. Bah! wat een onbehoorlijke manier van doen voor een voormalig schitterend garde-officier I Ik ben er onpasselijk van geweest, heb me een half uur lang gereinigd, een uur lang in den frisschen zeewind geloopen en nog kon ik den stank niet kwijtraken 1 Verder te gaan na zoodanigen verrader lijken overval ware zelfs van een recensent te veel gevergd; dies heb ik inijn tang ge nomen, het boek voorzichtig aangepakt, en op mijn vuilnisbelt gedeponeerd. En vraag den lezer beleefd excuus voor dit onwaar dige slot De heer Peter Krasnow, eenmaal een schitterend! garde-officier, eeni thans een geniepig, venijnig oud heertje, en het was noodig hem eens een pak voor zijn deftige bloote billetjes te geven. Misschien wil de heer van den Muyzenberg dit wel in het Russisch vertalen, want 't zou jammer zijn als de heer Krasnow niet eens wist hoe men hier, aan de frissche zeekust, over zulke viezigheidjes denkt! aan t tellen. Hij had nog een tientje en wat klein geldl Daar moest ook nog de te rugreis af. Als reserve hadi le nog een riks. Hij zuchtte. Ook Wiesje keek haar beursje in en zuchtte. „Ja, ik had wel ge rekend, iets te moeten bijdragen, maar schoenen, neen, dat kan er njet af'. „Wat vervelend toch, Wlm. Maar je kunt in geen geval een heelen avond met een schoen zonder hak rondloopen." „'t Kan best", zei Wim. 1 Maar Wiesje vleide en flikflooide'zoo energiek, dat Wim zuchtend moest toege ven. Weg Leidscheplein, weg stalles plaatsen 1 Maar 'bij Paanakker in de Leidschestraat kregen ze prachtige schoenen, stevig, flink en solide, weet-u, en Wiesje, als toekomstige huis vrouw, dolgelukkig, dat ze voor 't eerst eens mocht uitzoeken voor haar toekom- stigen man, kleurde van gewichtigheid. „Zouden we nog een poosje in de Kroon gaan ritten?" opperde Wlm. „Neen, Wim, we gaan naar je broer en jij trekt dadelijk schoone sokken aan. En dan gaan we vanavond nog naar Helder terug''. „Goed, kind," zei Wim gedwee. De fut was er uil Wiesje had ook al haar geld moeten afstaan, en ze hielden, behalve het treingeld, nog maar een paar kwartjes over. Wim deed een laatste poging. „Piet" dat was zijn broer „zal me wel een tientje leenen, dan kunnen we morgen TEXEL. Deze week werden van hier verzonden: 61 varkens, 16 koeien, 27 kalveren, 2 paarden, 10 schapen. Het verschil. Jonge man: Uw beide dochters lijken sprekend op elkaar, mijnheer.Is dat niet erg lastig bij; tweelingen? Hoe houdt u ze uit elkaar? Vader: O, de een heeft geen blinde darm meer. avond gaan". Maar Wiesje schudde het hoofd. „Nee, Wim, we gaan naar huis. We hebben toch een prettigen dag gehad". „Maar we doen 't over", zei Wim. „Vol gende maand". Toen ze 's avonds in Helder kwamen, regende het en gierde de wind door de straten. „Heb je lekkere warme voeten, Wim?" vroeg Wiesje. „Ja, schat", zei Wim. „Prachtige schoenen, zijn het, Wim, zoo stevig en flink. Ik heb geen spijt van ons uitstapje. Jij wel?" Op de stoep van haar woning kreeg Wiesje een flinken zoen. „Dat "blijft dan zoo", zei Wim, „volgende maand doen; we 't over." Helaas echter was Wim's finantieele toestand de eerstvolgende weken van dien aard, dat hij zich geen uitspattingen meer kon veroorlooven. Zoodat de fuif werd uit gesteld ad calendas graecas. Zijn schoe nen evenwel zaten overheerlijk: soepel, zacht en warm. „Tooh goeie kwaliteit", zei Wim en met trots liet hij ze aah Wiesje zien. „Gelukkig, dat we nog zooveel geld hadden, hè jongen?'8 zei Wiea ossen nog 3 spelen, over en komen vol gene de laatst beschikbare gegevens de volgende elf tallen tegenover elkaar te staan: Nederland. v. d. Menlen (HFC) Denis v. Dljke (HBS) (Feijenoord) Lefèvre Bul Steeman (Kampong) (Feijenoord) (Sparta) Volïere de Ilaae Baer van Slangenburgh (Ajax) (Be Quick) (HBS) Gielems deNatrie (Willem II) (Ajax) Pauken Harder Herberger Sobek Vose 1 jL-ng Laix Hagen Muller Beier Zölper Reserves zijn, voor Nederland: Schlndeler (Blauw Wit), Vermetten (HBS), van Heel (Feijenoord) en Vleser (Stormvogels); voor DuitschlandRischer, 8ohulze en Lücke. Grens rechter voor Nederland ie de beer Beeloo uit Groningen. Scheidsrechter le de Zwlteer Herren. Over one eigen elftal hebben wij onze mee ning reeds gezegd. Nogmaals herhalen wij, wij hebben vertrouwen in de elf oranje-hemden, al zijn misschien zwakke plekken aan te wijzen. Wij hopen dan ook, dat zij voor een uitver kocht Stadion zullen zegevieren, door zioh met geestdrift in den strijd te werpen. Er bestaat echter een „maar". Zooals we reeds meldden is Denis ongesteld, hij heeft een keelaandoening en hoewel hij het mogelijke zal doen om te spelen, is het toch niet uitgesloten, dat hij vervangen zal moeten worden1 door zijn clubgenoot Vermot ten. Dit zal onze verdediging wel iets ver zwakken, al heeft de HBS'er bar. Zondag tegen NAO schitterend gespeeld. Ook het medespeten van v. Dijke is nog niet zeker; hij werd te Antwerpen aan den schouder gewond. Als Denis ook niet speelt wordt hij vervangen door Tetzner, anders door Vermetten. Ook het spe len van Gielens zou vast staan, terwijl Tetzner niet voor reserve beschikbaar zou zijn. In verband met een en ander zal de NE.C. des noods Zondagmorgen beslissen. Doch zelfs in dien beide aangewezen backs vervangen moe ten worden, dan kan met enthousiasme veel worden bereikt. Over de kracht van het Duitsche elftal is weinig positiefs te zeggen. Het zijn elf beste clubspelers en niet meer, uitsluitend Zuid- Duitechera. De vraag ie echter of dit met veel moeite samengestelde elftal het noodige ver band zal bezitten. Naar verluidt moeten de 'backs schitterend1 spelen, evenals de midvoor. Trouwens de voorhoede zou over het geheel snel en schotvaardig zijn. Zwakke plekken acht men doelman, spil en linkshalf. De rechts buiten is een debutant. Het elftal zou, evenals het onze, afwisselend kort. en open spel spelen. Wij zullen zien! Dit seizoen had Duitschland in interland wedstrijden nog niet veel succes. Verloren werd van Zweden te Berlijn met 4—1, te Bu- dapest met 41 van Hongarije en te Duisburg met 10 van Italiö. Laatstelijk werd' te Stutt- gart in een ruwen, onaangenamen wedstrijd tegen Zwitserland 11 gespeeld. Totaal-score 3-10. En nu te Amsterdam? Heel Nederland hoopt rekent zelfs op de zegepraal der oranje-hemden 1 Kampioenschap van Nederland. Ondanks den internationalen wedstrijd wordt de kampioene- competitie voortgezet. Te Leeuwarden speelt Frisla haar eereten thuiswedstrijd tegen Go Ahead en na het te Deventer vertoonde spel, kunnen wij niet andere ooncludeeren dan tot een zege der gasten. Afd. I (Westen) Promotie 2e klasse. In de Residentie speelt Quick al meteen een degra datiewedstrijd tegen Zand voort, kampioen van 2 A De Hanen'burgers zullen flink moeten aanpakken om zich de gasten van 't lijf te hou den. Een kleine overwinning der le klaaaere achten wij echter wel mogelijk. 2e klasse A De reeds eerder vastgestelde wedstrijd QSO—'Weeb-Frisia staat weer op U programma. Een gelijk spel ls onze verwach ting. Reserve 2e klawe B. 't Gooi 2—Veloi'2 (ter rein Volor). Afd. II (Weeten) Promotie 2e klasse. Aan vankelijk was hier de wedstrijd ADOVOC vastgesteld, doch op 't laatste oogenblik de reclame-biljetten waren al bijna gedrukt wijzigde de N. V. B. dit in DHCADODe H&ageche club zal nu onder protest te Delft spelen, omdat zij zich door deze beslissing benadeeld acht. Wat de uitslag betreft, denken wij aan een gelijk spel. In dat geval is (VDC weer le klasser; alleen bij een overwinning zou ADO nog een klein kansje hebben. 2e klasse A OiDSSVW. B. GoudaNep- tunus. Aid. m (Oosten) le klasse. Hier zijn de laatste competitiewedstrijden vastgesteld. UD speelt voorloopig voor 't laatst In de le klasse tegen Quick (N.) met vermoedelijk een gelijk spel tot resultaat. Enschedé zal wel van Viteess winnen. vatl^ J7 vZn.kkn)Je klM8e- Bredanla ont- .y en «toh door een gelijk wLt ln veiligheid stellen. PSV- Wilhe mina en Alliance-BW zullen wel terwiil NOAT? ^oèkers worden, jl NOAD van Eindhoven kan winnen. le kU®M- De laatste wed- strqd GW—Be Quick ls van weinig belang winnin voormalige kampioenen zullen wel .y™™*10 klasse. Sneek-HSO ia een be- ang ïjke wedstrijd, welke wel eens een ge lijk spel kan opleveren. Wint HSO dan nog uis van Alcides, dan zijn de Hoogezandere weer eena in de le klasse. Om den B.-beker Van de 8e ronde ree- S~0VV' Hilversum—DFC, DOS WFC en TheoleHFC. Dit zullen vooral voor de le klaseers spannende wedstrijden 00r 4® ronde ontvangt Exceleior t Gooi en zal dit wel een gelijk spel worden, ie Apeldoorn epeelt AGOW tegen ZFC en zal het den Zaandammers niet meevallen van dezen 2e klasser te winnen. ScheidsrechtersvoetbaL Voor den wedstrijd Holland—Duitschland heeft op het AFC-tenein te Amsterdam een wedstrijd' plaats tusechen Amsterdamsche en Rotterdamsche scheidsrechtere. N.-H. V. B.-Overricht. Gouden Kruis. le ronde. Texel 2—HRC 3, aanvang 12 uur, scheidsrechter Bauts. Is het weder geen beletsel, dan zullen de Racers voor de 2e maal de reis naar Texel onder nemen, ditmaal voor het Kruis. De vorige maal wae 2—2 hei resultaat, ook thans zal het spannen en mocht H. ook nu gelijk spelen, dan komen ze in1 de volgende ronde. 2e klasse C. Helder 3 speelt thuis tegen JVC. Dit is een wedstrijd, dien de withemden nog lang niet gewonnen hebben, want de Julianadorpers zijn momenteel in prachtcon ditie en boeken zege op zege; uit hun laatste 5 wedstrijden werd slechts 1 winstpunt ver speeld 1 H. zal dus terdege op moeten passen, maar daar het kampioenschap op het spel staat, gelooven wij wel, dat zij hun beste 'beentje zullen voorzetten. Vermelden wij nog dat H. in Julianadorp met 4—1 wist te winnen, maar. dat waa de allereerste wedstrijd van JVOl Aanvang 10 uur, schr. Vlam. Geel Wit 2 zal er wel in slagen van de hekkesluiters te winnen, of hebben de Schagen-reserves een verrassing in petto? Beide elftallen hebben elkaar nog niet ontmoet. Aanvang 2 uur, schr. Lucker. 4e klasse D. Batavier 3Geel Wit 3 ls een match die veel spanning zal brengen en het krachtsverschil zal heusch niet groot zijn. Als er een mocht winnen, dan achten wij de bezoekers daartoe het meest in staat. Aanvang 2 uur, schr. Leur. HRC 6 speelt morgen den laatsten competitiewedstrijd van1 dit sei zoen; het gaat tegen SVS 3, wat voor de rodd- jes een zeer zwaren wedstrijd beteekemt, want de Spartanen behooren met Atlas en Helder 5 tot de sterketen van hun afdeelingen. Maar gedachtig aan de 40 nederlaag te Huisduinen geleden en daar het voor de laatste maal is, gelooven wij sterk dat H. thans een beter resutaat zal weten te behalen. Aanvang 10 uur, schr. Lammere. 5e klasse E (Adsp.-afd.). In deze klasse vindt de laatste wedstrijd plaats: Geel Wit versus Helder b. Een 2e nederlaag voor Hel- der'e hope tegen die van GW ls onze verwach ting. Aanvang 1 uur, schr. Lucker. Zondag jj. werd nog gespeeld: 1 A KFC 2 QCC 02, ZaandijkAlkmaar 151. (Laatsb genoemde match was een spel van Ik at en muis: een volledig Zaandijk-team stond tegenover 8 Allernaardere! Rust 81; bijna een half uur was de 2e helft oud, toen Z. opnieuw de eoore opende. Het Alkmaar-bestuur heeft tegen de nalatigen reeds haar maatregelen genomen; hangende het onderzoek zijn 2 spelers ge schorst. Goed zoo! 1 B. OFCAio. Victr. 3 41, Punnersteijn 2West-Frieia 2 04. MFC—06V 2 0—4, ASV—Hollandia 3 0—5. Rauchbeker le ronde. ZaanlandiaAlcmaria Victrix 38 (dus niet 1—7), WFC 2KFC 1 Helder-nieuw*. Slechts één elftal der withemden is morgen in actie, n.1. Helder 8. Tevens .is dit voor de withemden een zeer belangrijke wedstrijd, in verband met de definitieve bezetting van de le plaats. JVC komt op bezoek, een team dat de laatste weken aardig ophaalt, zoodat H. wel mag oppassen. Beide elftallen boekten de vol gende resultaten: Helder 3 16 12 3 1 50—14 27 JVC 17 7 1 9 24—29 15 Op papier is het verschil groot, maar van de 15 winstpunten door JVC 'behaald, zijn er 9 uit de laatste 5 wedstrijden! Het zal dus spannen en gewonnen heeft H., die met 1 In valler voor den linksbuiten uitkomt, nog lang niet. Aanvang 10 uur; de entrée is 12* cent. De heer J. W. Julian, de oefenmeester van Helder,' heeft zich alhier metterwoon geves tigd. Hij is voorloopig voor een jaar In dienst van Helder. Zijn ad ree is Van Galenstraat. Zondas 5 April wordt Voor de promotie-oom petitie gespeeld KFC—QSC en den 12en Hel derQ9C. Voor den Rauchbeker wordt op eeretcrenoemden datum gespeeld Helder—06V en Hollandia 2—HRC. En voor het Gouden Kruis: Texel 1—HRC 2 en Geel Wit 2—Hel der 3. Bekerwedstrijden V.V. „Alkmaar". De loting voor deze wedstrijden, waaraan 7 elftallen deelnemen, had Maandag plaats. "Ba- tavier moet spelen tegen QOC (Zaandam), een sterke le klasser van den N.-H. V. B. Elftallen van Helder en HRC zijn ditmaal niet van de partij. Geel Wit-nieuw*. Zondngmiddaag half drie speelt ons eerste elftal, doe hversterkt, een friendly game tegen Helder 1. Doordat Helder nu vrijaf heeft en daarna voorloopig wel weer bezet zal zijn, wordt deze wedstrijd reeds Zondag gespeeld. De wedstrijd heeft echter plaats op het Hel- der-terreln aan den Bolweg daar het GW-ter- rein bezet ia. Voor den aanvang van dezen wedstrijd dus te circa kwart voor twee zullen de door Geel Wit aangeboden draagmedailles worden uitgereikt aan de Helder-spelers voor het behalen van hun afdeelingskampioenschap. Bij Geel Wit staat van Breo weer in het doel, wat een geduchte versterking beteekent. Op de r.binnenplaats debuteert een nieuwe kracht (een 2e klasser uit Hengelo), welke in een oefenpartij toonde /zeer goede (voetbal- capaciteiten te bezitten. Verder ondergaat de voorhoede nog een geduchte versterking door het medespelen) der Gebr. Ran. Het versterkt Geel Wit komt uit als volgt: v. Bree, d.; Dito, Luyckx, a.; Amersfoort, Hoebe en Hoogenbosch, m.; H. 'Ran, Leuring, Bouma, Nic. Ran, V. Waarden, voor. Daar Geel Wit ook één dag in de week de beschikking krijgt over Iden Heldor-trainer, mr. Jtillan, ia het voor laatstgenoemde een pracht'geleigenheid om het spel der onzen eena nauwkeurig gade te slaan en te beoordeelen. Gewone toegangsprijzen. Hedenmiddag om half drie epeelt een com binatie van Geel Wit 2 en 3 tegen een elftal van St. Christophorus. In het. laatste spelen eenige spelers van GW 2 mede, zoodat ons tweede aangevuld moest worden met spelers uit het derde. Binnenkort speelt ook ons le elftal tegen het elftal van St. Christophorus en deze wed strijden worden gespeeld om een zilveren me daille beschikbaar gesteld door vlootaalmoeze- nier Alink. Morgenmiddag epeelt Geel Wit 2 voor de competitie thuis tegen Schagen 2 en zal hier van mSeten winnen om de laatste plaats te ontloopen. Geel Wit 3 gaat op 'bezoek bij Ba tavier 3 en kan zeker nog een gelijk spel be werkstelligen. De wedstrijd versterkt Geel Wit 1Helder 1 wordt geleid door den heer H. Kwast. Batavier-nieuws. (Morgenmiddag gaat het le eltfal op bezoek bij SVS te Huisduinen. Dit kan voor B. een goede oefenwedstrijd worden, met het oog op de komende match tegen QCO voor de beker wedstrijden van .Alkmaar" te Alkmaar, We hopen van B. in dezen wedstrijd mooi en goed spel te zien, want daar gaat bet om. Aanvang 2 uur. Foto's van h#t 2e elftal zijn h 20 oent ver krijgbaar bij den heer v. d. Hoff. ILR-C.-nieuw*. SchagenHRC 1 en 2. Op verzoek van Schagen zal morgen een combinatie vut HRC 1 en 2 een vriendschap pelijke match spelen te Schagen. Daar Scha gen in de laatste competitiewedstrijden bewe zen heeft tot goede dingen in staat te zijn, kan het een aardige ontmoeting worden. Oos terend. Donderdag hield de alhier bestaande Sport- vereeniging haar jaarvergadering in „Het Wapen van Amsterdam". De opkomst had groo- ter kunnen zijn, vooral het aantal donateurs was zeer gering. Na opening werd het jaarverslag gelezen en hieruit bleek, dat de voetbalclub OVV bij de competitiewedstrijden, door het verlies van de beste krachten, die naar men hoopt weldra zul len terugkeeren, veel minder heeft kunnen prestoeren dan in het vorig seizoen. Er werden gespeeld 18 wedstrijden, waarvan 5 werden ge wonnen, 4 gelijk en 9 verloren. Hierdoor kwam OVV op de 7 e plaats met 14 punten. Nog werden gespeeld 5 vriendschappelijke wedstrijden, waarvan gewonnen werden 2, ge lijk 2 en verloren 1. De kas wees nog een klein nadeelig saldo aan, hoewel dit kleiner was, dan een jaar te voren. Men heeft goeden moed, dat dit nadeelig saldo verdwijnen zal, wanneer de donateurs der vereeniging getrouw blijven. Medegedeeld werd, dat men een uitnoodiging ontvangen heeft, om met Paschen een wedstrijd te komen spelen tegen JVC te Julianadorp, en wel om een kunstvoorwerp. Besloten werd, deze uitnoodiging aan te nemen, doch men wil liever spelen op den len, dan op den 2en Paaschdag. Ook zou men gaarne het begin ge steld zien op 2 uur urn. Het 'bestuur trad in zijn geheel af en men besloot een bestuur van 5 leden te benoemen. Hiertoe werden gekozen de hoeren Jlb. Vlaman, C. P: Burger, A Geus, P. Koning en J. Keljter. Een der donateurs deelde mede, dat hij inder tijd een medaille had toegezegd voor de korf balclub, die evenwel niets meer van zich laat hooren. Hij stelde deze nu beschikbaar voor de voetbalclub, die haar gaarne zal aanvaarden. Over de vervallen korfbalclub werd nog. ge sproken, doch men vreeede, dat men deze geen nieuw leven meer zou kunnen inblazen. Besloten werd, dat voortaan geoefend zal worden op Dinsdag, Woensdag, Donderdags en Zaterdag van elke week; des Woensdags voor athletiek en verder ln voetballen. Nadat nog gesproken wae op welke wijze men de donaten regelden zou innen, verlangde niemand meer het woord en werd de vergade ring met de beste weneohen voor de vereeni ging gesloten. De One Ton bekerwedstrijden. Wedstrijden voor zesmetersi De jaarlijkeche vergadering van de Ko ninklijke was gister in hoofdzaak gewijd financieele aangelegenheden. De minder gun stige finantieele toestand maakte het nood zakelijk op de roeiwedstrijden oca. verschil lende bezuinigingen in te voeren. Voorts weid de organisatie van de One Ton 'bekerwedstrij den besproken, waarvoor 8000 uitgetrokken werd. Er werd' op gewezen dat deze wedstrijd den in elk geval op de Zuiderzee moesten plaat® vinden. Voort» werd de wenschelijkheid uitgesproken om een wedstrijd in zesmetere op de Noordzee vóór Scheveningen te houden. „Dank je wel", zei Wim, „en onze stal- lesplaatsen dlan?" Van den Dubbelen Adelaar naar het Roode Vaandel. 189i—1921. Roman' in drie deelen door Peter Krasnow. Uit het Russisch door J. C. van den Muyzenberg. Deel I (Rusland1 vóór den oorlog). Deel II (Rusland gedurende den oorlog). iBerlijn 's-Graven- hage. - „N-n-n-ee", zei Wim, maar 't kwam niet van harte. J. Bar.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 15