UB. HARJER ZOON. Vloerzeilen, Linoleums, Graniet- en Inlaid-Parketten. Evaugeijsatie_PALMSTRAAI. LiÉadiglieiii naar Vermogen BUITENLAND Ingezonden Mededeettng. NEELS. DÜIT80HLAND. i De presidentsverkiezing. Vrijdag heeft de rijkskanselier dr. Luther nog een laatste poging gedaan om alle bur gerlijke partijen te winnen voor een ge meenschappelijke candidatuur voor het rijkspresidentschap van den plaatsvervan- genden rijkspresident, dr. Simons. In de besprekingen bleek men echter tegen dit voorstel gekant. Onmiddellijk nadat de conferentie bij dr. Luther met een negatief resultaat was be ëindigd, kwamen in den rijksdag de verte genwoordigers van het Centrum, de demo craten en de sociaal-democraten in tegen woordigheid van dr. Marx bijeen en in deze bijeenkomst werden spijkers met koppen geslagen. Dr. iMarx ontvouwde allereerst in den breede zijn program, waarop de gedele geerden van de drie partijen eenstemmig besloten hem als gemeenschappelijk candi- daat voor het rijkspresidentschap voor te stellen. Alleen de democraten maakten het voorbehoud, dat dit besluit door den Zondag aanstaande bijeenkomenden democratisch en partijraad zou worden goedgekeurd. Links is men het dus thans eens. Rechts heerscht de verdeeldheid nog in onverminderde mate. Van de zijde van de Duitsche volkspartij wordt er krachtig voor geijverd, als antwoord op de candidatuur- Marx, de rechtsche candidatuur-Jarres te proclameeren. In Duitsch-nationale kringen gaan steeds meer stemmen op, die een can- didatuur-Hindenburg verlangen. Het is echter uiterst onwaarschijnlijk, dot de voor standers van deze candidatuur de overwin ning zullen behalen.,Zooals de zaken op het oogenblik staan, heeft zonder twijfel dr. Jarres de meeste kans. De federatie Leipzig van de sociaal democratische partij heetft ertegen gepro testeerd dai Otto Braun voor een anderen candidaat zou moeten plaats maken en| Alleen de sooialisten steunen eenparig een Heffing van het kapitaal. Dit opent een weinig schitterend vooruitzicht voor het kabinet, dat er aldus zelfs niet zeker van is zijn ontwerp te zien zegevieren in een Ka mer, waar zijn meerderheid zoo aanzien lek la. NOORWEGEN. De regeering heeft wijzigingen voor gesteldi in'de wet op het treilvisscben in de Noorsche territoriale wateren. Volgens deze wijzigingen zal een buitenlandsche treiler, die op ongeoorloofd: viaschen wordt betrapt, in el'k geval zijn vangst verbeu ren. De hoogste boete wordt vóórts van 6000 op 10.000 kronen gebracht PALESTINA. Droogte. Londen, 8 April. Gisteren heeft het na zeven regenlooze maanden voor het eerst weer te Jeruzalem geregend. Daar de re gentijd heelemaal geen regen had ge bracht, is er een misgewas, zooais men se dert 1860 niet beleefd* heeft. ZUID-AFRIKA. Een opstandje In Zuid-West-Afrika. Londen, 8 ApriL In het Zuidwest- afrikaansche mandaatgebied (vroeger Duitsch Zuidwest-Afrika) eischen 600 krijgslieden van den Rehoboth-stam, die modern gewapend en goed afgericht zijn, zelfstandigheid. Zij hebben in dien geest een telegram aan den Volkenbond te Genève gezonden. Een aantal vliegtuigen van de Zuid-tAfri- kaansche luchtmacht zijn uit Pretoria naar het mandaatgebied vertrokken. De oproerige naturellen hebben jntusschen een stamraad gekozen, nadat zij eerst geweigerd hadden een constitutioneelen raad te kiezen, dien het bestuur wenschte. (Drie maanden geleden is bet Duitsche stoomschip JSTordmark" door een Engel- schen kruiser aangehouden en naar Durban opgebracht. In de lading vond men tal van geweren, veel munitie en machinegeweren, die te Hamburg aan boord gebracht waren. De Rehoboths zijn geen eigenlijke kleur lingen, maar halfbloeds, die 60 jaar geleden uit de Kaapkolonie gekomen zijn en onder Duitsche heerschappij in naam een onaf hankelijke republiek vormden en zichzelven regeerden, maar een belasting betaalden. In een tractaat met Duitschland was hun souvereiniteit verzekerd. Reuter meldt nog, dat de Zuid-Afrikaan- verklaard dat de federatie zich haar hou-1 sche regeering behalve drie vliegtuigen vol ding bij de eindstemming moet voorbe houden. De rechtsche pers maakt ook van elders melding van ontevredenheid In het socia listische kamp en verwacht dat ongeveer 80 pet. der socialistische kiezers zal wei geren op Marx te stemmen. Otto Braun tot Pruisisch minister president gekozen. Berlijn, 8 April. Bij de verkiezing van een minister-president werden heden In den Pruisischen Landdag 482 stemmen uitgebracht. Otto Braun (soc.-dem) kreeg daarvan 220, dr. Peters (de candidaat der rechtsche partijen) 170 en de communist Pieck 40. Braun is derhalve gekozen Politieke gevangenen. Op een van de communistische zijde ge stelde vraag heeft de Pruisische minister van justitie geantwoord dat in Pruisen op het oogenblik 1477 politieke gevangenen opgesloten zitten. FRANKRIJK Clémentel afgetreden. Parijs, 8 ApriL Clémentel, de minister van financiën, is afgetreden. De regeering heeft zijn ontslag aanvaard. De Monzle opvolger. Parijs, 8 April. Na den ministerraad on der voorzitterschap van Herriot, die tot kwart over vijven hedenochtend duurde, werd medegedeeld, dat Clémentel Is afge treden en dat Herriot in den loop van den ochtend aan president Doumergue een de creet zou voorleggen, waarbij De Monzle tot minister van financiën wordt benoemd. Parijs, 8 ApriL De nieuwbenoemde mi nister van financiën, De Monzie, heeft een belangrijke verklaring afgelegd. Hij reide, dat hij de benoeming tot opvolger van Cle- mentel aanvaard heeft, nadat hem voldoe ning gegeven was ten opzichte van de e schen, die door hem onlangs in de finan cieele commissie van den Senaat aan bet regeeringshoofd waren gesteld met betrek king tot de officieele vertegenwoordiging van Frankrijk bij het Vatikaan. Zijn hou ding in het ministerie zal een liberaal karak ter dragen. De Monzie verklaarde voorts aan verschei dene senatoren, dat Herriot bereid zou zijn om zijn goedkeuring te verleenen aan het zenden van een zaakgelastigde naar Rome voor Elzas en Lotharingen met uitgebreide volmachten. De Monzie kond'gde tenslotte aan, dat Maandag a.s. een wetsontwerp inge diend zal worden betreffende de middelen ter verzekering van de behoeften van de schatkist zonder een nieuwe emissie van bankbiljetten. Dit wetsontwerp voorziet in eene kapitaalsheffing. De aigemeene indruk in politieke kringen is echter, dat de moeilijkheden thans slechts verschoven zijn, dat de regeering door het geheele geval een ernstigen schok heeft ge had en dat het allerminst zeker is, dat zij het nieuwe ontwerp op de kapitaalsbelasting er In den Senaat doorhaalt. Een botsing tusschen beide Kamer» blijft dus nog steeds dreigen. Ingezonden Mededeellng. SO velschillende dessins. Komt ze zien of vraagt stalen op zicht, N.V. Behangerl| en StoffeerderIJ de doode oellen worden met den bloed stroom meegevoerd en hun beetanddeelen na vertering weer gebruikt voor den op bouw van de homologe jonge cellen. Deze stoffen uit de doode cellen zouden bepaal de prikkelwerking op de levende uitoefe nen. Een andere Japanner, d!r. One, heeft be rekend hoe lang dé gemiddelde levens duur is van een rood bloedlichaampje en hoeveel er ledereen dag te niet gaan. De levensduur 1» dertig dagen; lederen dag sterven er 600.000 millioen, dat is een hoe veelheid, die aanwezig is in 100 gram bloed. (Bril Med. Journ.) HET MODERNE HARTONDERZOEK Onder dezen titel vinden wij in „Weten schappelijke Bladen", die het op haar beurt ontleende aan een artikel van Dr. Fritz Kahn in het Duitsche tijdschrift Kosmos" een zoo interessante studie, waaruit wij een en ander voor onze lezers willen overnemen. Zooals men weet, geschiedt het onder zoek van inwendige organen door middel van beklopping, hetzij mei de vingers, hetzij met een z.g. percussiehamertje. De arts hoort aan den klank of ergens af wijkingen z(jn, of bjj borstvliesonsteking b.v. water in de onderste borstruimite is, enz. De latere stethoscoop, waarbij de ge luiden beluisterd1 worden, vergemakke lijkte het onderzoek; als de arts deze op het hart zet, kan hij dit orgaan hooren werken. Nog verder ging het Röntgen onderzoek, waarbij men nauwkeurige photografische afbeeldingen kreeg, die men successievelijk met elkander kan ver gelijken en zoo veranderingen vaststellen. Het allernieuwste, dat de wetenschap doende strijdkrachten naar bet ontevreden gebied heeft gezonden als escorte voor den I heeft gegeven, Is thans het electro-car- administrateur, maar dat men geen ernstige diogram. moelijkheden verwacht VEREENIGDE STATEN. De eventneele nieuwe vlooteonferentto, Londen, 8 ApriL De „Daily Telegraph" verzekert dat Washington officieel heeft verklaard, dat president Ooolidge zijn toe bereidselen voor het bijeenroepen van een ontwapeningsconferentie wegens de koele houding van Frankrijk niet zal af breken en Kellogg al zijn vrijen tijd be steedt aan de bestudeering van alle doku- menten van de eerste ontwapeningsconfe rentie van Washington. De houding van Frankrijk ln zake de ontwapeningsconferentie. De Berlijnsche draadlooze dienst meldt, uit Washington tijding te hebben gekre gen, dat de weigerachtige houding van Frankrijk Inzake het plan voor een nieu we conferentie tot de beperking der mari tieme wapeningen in gezaghebbende Amerikaansche kringen verontwaardiging heeft gewekt De Baltinlore Sun schrijft, dat het voortdurend opnieuw wijzen op het z.g. gevaar dat Frankrijk loopt, om' door Duitschland te worden aangevallen, vele lieden allengs tot de overtuiging heeft doen geraken, dat Frankrijk, in verband met de bejegening die het aan Duitsch land doet ondergaan, een slecht geweten heeft. Frankrijk heeft in de zes jaar, sinds het einde van den oorlog, waaruit het met groote populariteit in het buitenland was te voorschijn getreden, verloopen, al heel wat van die populariteit zien verloren gaan. JAPAN. tJ ltbreiding der vloot. Volgens de Londensche avondbladen heeft het Japansohe departement van ma rine medegedeeld, dat besloten is tot den aanbouw van 22 nieuwe oorlogsschepen, samen 124.900 ton metende,, waaronder 8 eerste en 8 tweede klasse kruisers, 10 torpedojagers en een moederschip voor vliegtuigen. Het departement heeft 7 des kundigen naar Frankrijk gezonden, naar Amerika, 8 naar Engeland en 8 naar Duitschland om daar gedurende drie jaar een studie te maken van de nieuwste ty pen van oorlogsschepen. WETENSCHAPPELIJK NIEUWS. Leven en dood van cellen. In een uitgave van het Japansohe regee- ringsinstituut ter bestudeering van infec tieziekten te Tokio, komt een opstel voor van dr. Y. Miyagawa over de beteekenis, die de doode oellen van het bloed, van de nieren en van de lever voor het organis me hebben. Van de huidcellen weten wij allen, dat ze lang niet «De levend zijn; de oellen aan den buitenkant van de huid zijn varhoornd en dood; aan den binnenkant van de huid deelen de cellen zich tijdens het geheele leven geregeW en worden er dus telkens nieuwe oellen geboren, Maar dr. Miyaga wa heeft nu trachten te bewijzen, dat dit zelfde prooes van regeneratie zich afspeelt ln bet bloed, in de lever en ln de nieren; Wjj hebben vroeger al eens een en an der hieromtrent verteld; het electro- cardiogram is een uitvinding (juister is het te zeggen de resultante van een com plex onderzoekingen) van onzen land genoot prol Einthoven, wien daarvoor het vorig jaar den Nobelprijs werd toegekend. Einthoven is namelijk de uitvinder van den snaar-galvanometer, een uiterst ge voelig toestei, waarmede de zeer geringe electrische bewegingen en schommelingen in het menschel ijk lichaam kunnen wor den opgeteekend. Op welke wijzè dat ge schiedt, zou ons thans te ver voeren om te vertellen; men verkrijgt op deze wijze curven (op- en neergaande lijnen), die de veranderingen weergeven van den stroom bij het werken van het hart, en deze cur ven noemt men eleotro-cardiogrammen. Uit de krommingen dezer lijnen kan men afleiden waar zich afwijkingen bevinden en van welken aard die zijn; men kan bij voorbeeld zien of de hartkleppen ver nauwd zijn, hetgeen dus het hart tot ver hoogden arbeid dwingt. Men heeft zelfs reeds de harten van stervenden opgeno men en de bewegingen geregistreerd. Men kan nu ook van het hart een röntgen- opname maken. Ben electro-cardiogram is zoo kentee» kenend, dat men het onder honderden her kennen kan. In Budapest wordt een op lichter uit Berlijn gearresteerd. Hij ont kent zijn indentiteit Wat gebeurt nu?.Uit Berlijn laat men het signalement komen en dat vereisoht eenige dagen oponthoud. In den electro-cardlografisdhen herken ningsdienst daarentegen zou de misdadi ger met de telefoonleiding worden aange sloten en in Berlijn teekende de galvano meter van Einthoven de verhevenheden, die zijn hart bij het kloppen op eeni film band te weeg brengt. Tien minuten later zou de overeenkomst van de opname met electro-cardiogram van de cartotheek zijn vastgesteld'; men heeft een overtui gend bewijs tegen den misdadiger in handen. Einthoven liet reeds, toen hij zijn eerste proeven deed, in zijn werkplaats het electrocardium van patiënten verschij nen, die in een ziekenhuis lagen, dat op 2 KM. afstands lag en voor zön verbaasde toehoorders verschenen de le- venscurven van menschen, die niemand kende, zag. of hoorde. Telegrafie van het hart! Daar men evenals het electrocar- diogram ook fotografiën ver weg kan overbrengen en door versterkingsappara ten ook de geluiden van het hart met tele foon of radio-apparaat over landen en zelfs over zeeën kan brengen (een hart, dat in Berlijn klopt zal anet (behulp van een antenne-inrichting van 5 tot 10 kilo watt in heel Europa te hooren zijn), zoo zal de toekomstige arts niet meer voor leder bezoek door alle weer en wind naar het bed van den zieke behoeven te snellen, om zich van den toestand van het hart op de hoogte te stellen. Hij zit omstreeks mid dernacht aan zijn schrijftafel en wil nu gaan slapen. Eerst eobter houdt hij als een zorgzame vader nog eens Inspectie over zijn zieken. Aan zt)n schrijftafel is een kast met 15 knippen uitgebouwd. Zes daarvan zijn rood gekleurd Op num mer 9 drukt hij en op de witte plaat tegen over hem aan den muur verschijnt in röntgenbeeld een kloppend hart. Daar boven rollen twee curven af, waarin zich verhevenheden vertoonen; één ln het rhythme van het kloppend hart, het elee- tro-cardiogram; de tweede, sleohts drie keer zoo langzaam, de curve van de adem halende 'borstkas. Daarnaast echter stijgt in een electrische thermometer het kwik omhoog en blijft op 87 graden staan. Een wjjzer van een manometer trilt langzaam over een cirkel' en staat bij 145 mm. stil: de bloeddrukmeter, die hem omtrent de bloedvulling der aderen, de spanning van het bloed en de kracht van het kloppend hart op de hoogte brengt. Uit een geluid versterker nu klinken de geluiden van het kloppend hart: tik-tak.tik-tak tik-tak...Hij is tevreden en laat het beeld verdwijnen; de wijzers vallen op 0 terug, de geluidversterker verstomt. Nu verbindt hij zich met nummer 6. De thermometer wijst nog steeds 39 graden aan. Per telefoon geeft hij order: „de ijs- zak op het hoofd, nog een dosis chinine". Bij nummer 17 is de bloeddruk afgeno men: „twee pillen digitaline!" Nu num mer 14: zijn gelaat heldert op. De verhe venheden gaan weer stijl omhoog, de ma nometer is gestegen, de koortslijn ge daald, de „crisis" is doorstaan, het jonge leven van een onlangs moeder gewofden vrouw is gered. Nu nog de laatste, num mer 23. Hij drukt op de knop. Het rönt genbeeld verschijnt. Een fotografie, maar geen filmbeweging, geen hartslag, geen op en neergaand middenrif. In plaats van verhevenheden in de curve zijn drie rech te lijnen waar te nemen. De manometer staat op nul, de thermometer stijgt niet boven 34 graden, uit de microfoon komt niet het minste geluid. Toen men het electro-cardiogram van een vrouw opnam, verscheen er een dub bele curve. Zou er een fout zijn gemaakt? Men deed: de opname nog eens. Hetzelfde resultaat echter. Twee curven door elkaar, een groote en een klein. De oplossing van het raadsel? Deze vrouw moest moeder worden. Het kindje zond nu ook stroomen uit, en deze stroomden door de moeder in den galvanometer. Soms verkrijgt men zelfs etectro-cardiogrammen met twee curven; een moeder, die een tweeling ver wacht. Het electro-cardiogram is het ze kerste en vroegste herkenningsrteeken voor het verwachten van een tweeling. Natuurlijk is dit alles vooralsnog fan tasie, d. w. z. dat het nog niet in werke lijkheid is toegepast. Maar in leder ge val Is het thans reeds mogelijk voor een arts, op deze wijze den toestand zijner pa- tienten op te nemen, en is het een inte ressant symptoom van de vorderingen der medische wetenschap, dank zij onzen land genoot Einthoven. In de binnenlanden van China. In „De Aarde en haar Volken" (Decem ber 1924) beschrijft de heer J. Dols een reis langs de rivier de Hoang-Ho (Gele Stroom) in de Ohineesche provincie Kansou. Deze provincie grenst ten noorden aan Mongolië, ten oosten aan de provincie i Chanai, ten zuiden aan de provincie Seut- choan en ten westen aan Turkestan. Het land is 326000 KAL' groot en met eenè bevolking van 10 millioen inwoners, een onmetelijk bergland, een overheerlijk Alpen land De schrijver vertelt van een overtocht over de rivier met een houten pont, volge laden met wagens en gaat dan als volgt verder: „We komen aan den overkant. Het be gint reeds te donkeren en we gaan op zoek naar een herberg. De een is al smeriger dan de andere. Het gebouw is een diepe, smalle gaan derij, scheef, bouwvallig, een vuile romme lige beestenstaL Van voren langs de straat een soort van venster met wit papier be plakt, daarnaast een groote, gebrekkige poort. Wij treden binnen. Naast de deur onder bet venster is de smalle, zeer lange bed oven, terwijl aan den anderen kant van het gebouw nog een bed-oven Is; langs de mu ren van beide kanten tusschen beide bed ovens zijn de 'beestenkribben. In bet midden van den stal of bet gebouw is het fornuis met den diepen ijzeren (kookketel, die tot bij den rand in een soort van oven is 'ge metseld. Boven het fornuis troont het beeld van den geest van den haard met zijne vrouw, waaronder ln den muur brandende reukstokjes zijn gestoken. De haardgeest is de beschermer en de koning der familie. Men moet hem tot vriend houden, te dien einde worden aan dien geest allerlei soorten vruchten en groenten geofferd. De bed-ovens worden gestookt met ge droogde paardenmest; tusschen de spleten walmen omhoog de viezige geuren van de brandende paardenvijgen en gedroogden koemest Aan de kribben staan de dam pende beesten, ezels en paarden, vastge bonden. De opwalmende, walgelijke reuken van1 de bed-ovens, kokende meelspijzen en bij tende zure reuken, ineen'smeltende met den rook van nat brandend hout onder den kooüQ- ketel, blijven zweven in het gebouw, en toch staan de deuren aan beide kanten wa genwijd open. Het is om te stikken. Vuu, smerig is de bedoven. Boven op de verwarmde, in de zon gedroogde steenen iggen smerige rieten matten en vuile vodden. Kniekrulpende veegt de vrouw van den herbergier net stof w«g, dat naar alle kanten omhoog slulft In een hoek spreidt mijn knecht het bed- degoed uit ben moede, kruip op den oven, en strek mijn ledematen lang uit; de beste manier om goed te rusten. Ik ontsteek een pijp, en ga maar wat mijmeren en kijken. De herbergier is erg beleefd, hij begroet mij, en vraagt vleierig en nederig vanwaar en waarheen de groote edele man komt en gaat, en of de oude broer handelaar ïA Pra tende «et hij naast mij een aarden vuurpot, op rijn doode gemak breekt hij heel voor zichtig en spaarzaam brokjes hout, en legt ze op elkaar. Hij gaat naar het fornuis, en neemt tusschen twee eetstokjes, die hij met den duim en de .twee eerste vingers der reéhterhand vasthoudt, een brandende houtókool, die hij onder de brokjes hout legt. Met kleine trekjes blaast hij het hout aan, de rook srtijgt op, Ik stik bijna. „Water!" roept de baas. Een kleine dreumes, bijna ln adamsoos- costuum (voor rijn dikken buik hangt een klein viertipplg smerig vodje) komt aange- loopen met den theeketel; van schrik voor den gebaarden Europeër laat hij den ketel vallen, en vlucht weg. Hoe smerig toch, hoe vies zijn die muren naast en rond mij, de. houten kolommen, waarop het dak rust, en die vuile balken; alles glinstert en glanst van zwart roet en andere vuiligheden, Muren, deuren, kolom men dienen den CJhineezen immers tot zakdoeken, niet om er den neus mede te snuiten, dat gebeurt met de Vingers, maar om er aan af te vegen wat aan de vingers is blijven hangen! En daar overal tusschen de spleten der muren, vuile vodjes, papier tjes en bosjes uitgekamde haren, die door de Ohineezen, als in een ware manie, ver borgen en verstoken worden! Van de zwart-berookte zoldering hangen lange smerige roetdraden naar beneden af. Nu en dan valt iets naar omlaag, een spin, een klontje aarde, wat roet en 's nachts tuimelen de stinkende wandluizen naar be neden. Boven op den dwarsbalk van het dak staat hij wijze van amulet te lezen: Tien koan charig fou. De zin is: O hemelsche schatbewaarder, schenk geluk. Deze amulet moet gebezigd worden, wan neer de familie met vele moeilijkbeden te kampen heeft. Om dan het geluk te doen nederdalen, moet een der buren, aldoor pra tende en zonder op iets te letten, deze amulet op een rood papier schrijven en bo ven tegen den balk plakken. Hier en daar is dooi het dak heen het uitspansel zichtbaar, heel vervelend als het 's nachts regent. Dan moet men maar naar elders verhuizen en wanneer dat niet helpt, dan rest den vermoeiden reiziger niets an ders dan zijn regenscherm maar boven zich te spannen! Overal tocht het, de wind waait door de deuren en spleten der muren, door de ven ters en door het dak. Het venster bestaat uit latten in het luik aangebracht, die met wit papier beplakt zijn. Buiten voor het venster staat een Joe lende menigte, mannen en vrouwen met zuigelingen op de armen of aan de borsten; om den Europeeër goed te kunnen zien zonder gezien te worden, maken ze, tot groote woede der scheldende hertrergiem- vrouw, met de vingers kleine gaatjes in het papier en. loeren er eens door met één oog ....En dan, o Ironie van het mensohelijk leven, zijn boven het bed, midden tusschen die bouwvallen en viezigheden, op roode stukjes papier spreuken en teksten ge schreven, van geluk, van rijkdommen, als: Tai tfeou kien hd. Dit beteekent: „Dat ik het hoofd omhoog heffende, het geluk moge aanschouwen". Of wel: Chen wo fou tl. De zin is: „dat mijn lichaam moge rusten op een bed van geluk en vrede". 'Nadat de reiziger op aanraden van zijn bediende ln het midden van den bed-oven is gaan liggen, om geen last te hebben van de wandluizen(!), komt de herbergier met de rekening en het telbordje. Voor twer personen en twee paarden betaalt de rei ziger nachtverblijf voor 100 aapeken, een emmer water 40, voorts brood, thee, bponen, stroo, zemelen, enz. De knecht gaat even wel onderhandelen en beiden worden het tenslotte na eenig loven en bieden eens. 100 sapeken (aaneengeregen stukjes ko per, tin of lood) vormen 1/10 tael, ln onze munt ongeveer 20 oent. Duur was het logies dus niet Geboren PETRUS THE000RU8, Zoon van P. TH. LUIJCKX en C. A. E. LUIJCKX— Helder, 4 April 1926. t. a Vergadering, ingev. art. 20 Haish. Regiem'.. op Dinsdag 7 April 1928, u in 8 nar. Tu het Oudeolleden- huis dor VoiMoiging. Vraagt zlohgcendlng en vergali|kt onze prijzen die 20 °/0 lager zijn dan aldera. ïrootet geaorteard Heeren-en Klnder- kleeding-magazljn hier ter plaatae. Zondag tot 12 uur GEOPEND. - Een verklaring van De Monzh. De vier groepen van bet kartel der linker zijde hebben vergaderd om te beraadslagen over den toestand. De groep-Loueheur ver klaarde 7:ch vierkant tegen iedere heffing van het kapitaal. Bij de socialistische repu blikeinen van de groep-Briand en eelfe bij de radicaal-socialisten vu er eterk verzet Tweo-en-twtnttg nieuwe schepen. VAN XoNtNOBBBUOOKN. Z0NDA6, v.m 10 uur Ds. T. J. W CIEREMANS. vad Princenhage. '■Avonds half zeai ln de Westerkerk Bediening van den H. Doop door Da T. J. W. CIEREMANS. Bood* Vrijdag v.m. 10 uur Da- H. F DE PREE, van Alkmaar. Do Hoor #n Mevrouw BOK—VAN PIENBROEK. Vereenlglng te Heldor.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 14