NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Dadelijke verlichting van Asthma. Eerste Blad. BUITENLAND Nr. 6012. DINSDAG 14 APRIL 1925. 53*i« JAARGANG. Verschat Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur-Uitgever: O. DE BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 50 en 412 Poet-Girorekening No. 16066. Licht op voor Auto's en Fietsen» De kabinetscrisis. 'De „N. R. Ct." zegt in eene beschouwing over het afgetreden ministerie o. in.: Prof. Soelle neemt ontslag Proffi—oz Sc*!!* wiens benoeming tan de rechtsgeleerde faculteit te Parijs aanlei- ding ia geweest tot de jongste studenten relletjes, heeft zijn ontslag aangevraagd^ dat hem door dén minister van onderwijs ver leend is. DUITSCHLAND. De presidentsverkiezing. Toeristen door den bliksem getroffen. 3 dooden, 23 gewonden. Uit Königstein a. d. Elbe wordt aan de „Telegraaf" gemeld: BELGIE. De mlnlsfterleele crisis. Volgens de Soir zou de Koning zijn be sprekingen pas Woensdag hervatten en dan aan een socialist de opdracht geven om een kabinet samen te stellen. ENGELAND. Wembley. Londen, 11 April. De tentoonstelling te Wembley zal 19 Mei door den Koning worden geopend. ITALIË. Een aardbeving. Het observatorium te Foenza heeft Za terdagmorgen een aardbeving van buiten gewone hevigheid geregistreerd. Zij duur. de vier uur en had een groote uitgestrekt heid. De aardbeving had pla&ta op een afataad van 10.000 km. Ingezonden MededeeHng. RUSLAND. Bij een zuivering van de perseneden van de plaatselijke bestuursorganen in het gouvernement Odessa is, naar gemeld wordt, ongeveer 20 pet. der betrokkenen ontslagen. Hét onderzoek strekte zich uit over 26.000 personen. Aardverschuiving. Bij den bouw van een hydro-eleotrisch station aan den oever van de Boz, in de buurt van Tasjkent, zijn 9 menschen door een aardverschuiving bedolven. Zes van hen werden gedood, de 8 anderen zijn ge wond. TURKIJE. De strijd tegen omkooperQ. De correspondent van de „Manch. Guar dian" te Konstantinópel meldt aan zijn blad, dat de dagbladen gebruikt worden in den strijd baksjia (omkooperij). De na men der handelaars die de regeerings- beambten trachten om te koopen om hun goederen op voordeelige voorwaarden door de douane te krijgen, zullen gepu bliceerd' worden. Den aldus bekend gewor den handelaars wordt dan de toegang tot het douanekantoor geweigerd. VERJ2ENIGDE STATEN. Het proces-Shepherd. Te Chicago is Donderdag het proces begonnen tegen Shepherd, den man, die zijn pleegzoon, den rijken Wüllam Mo Clintock, in wiens testament hij stond, had gedood, door hem typhusbacillen toe te dienen, en die misschien nog andere lie den die hem in den weg stonden of van wier dood hij financieel voordeel te wach ten had, heeft omgebracht. MoOlintock pleitte ,,nieit schuldig". Zijn advocaat vroeg verdaging van de behandeling, omdat naar hij niet ten onrechte beweert de openbare meening op dit oogenblik zoo verbitterd is tegen Shepherd, dat deze niet zou kunnen rekenen op een onbe vooroordeelde rustige behandeling van zijn zaak. De rechter bleek voor dit bezwaar wel iets te voelen en begon met de behande ling een dag te verschuiven. LUCHTVAART. De vliegtocht Nederland—Indië. Toen het dappere drietal Nederlanders met succes den luchtweg van Europeesch naar Aziatisch Nederland had a g degd en de mogelijkheid had aangetoond van een nauwere verbinding tusschen die deelen van het Nederlandsche Rijk dan de reeds bestaande verbindingen, is de vraag geopperd of een blijvende herin nering aan dit merkwaardig feit zou kunnen worden tot stand gebracht. Nadat daarvoor bewijzen van instem ming warenontvangen van belangrijke personen, is een voorloopig comité samen- festeld, dat verschillende plannen heeft esproken en ten slotte het denkbeeld wilde trachten ten uitvoer te leggen, geld bijeen te zamelen, ten einde op ee§ ook uiterlijk zichtbare wijze het luchtverkeer tusschen Nederland en Indië te beyor- deren én daarmede den band tusschen beide deeleh van ons Koninkrijk nauwer aan té halen. Van dat geld hoopte men o. m. twee vliegtuigen van de beste hoe danigheid te laten bouwen, die namens het Nederlandsche volk aan te bieden aan de daarvoor meest gesohikte organisatie, die wellicht één machine in ons land, de andere in Indië zou plaatsen, om daar mede studies te maken, ervaringen op te doen en wat meer noodig is om gerégeld luchtverkeer tusschen Indië en het moe derland voor te bereiden. Daarvoor zijn belangrijke geldmiddelen vereiseht en zijn nog vele moeilijkheden te overwinnen. Uiteraard is het zeer wel mogelijk, dat in het aanvankelijk plan wijzigingen moeten worden aangebracht. De gelden bijeen te brengen is voorshands ons naaste doel. Er moge uitdrukkelijk op worden ge wezen, dat ons comité in geen enkel opzicht afbreuk wenscht te doen aan mogelijk toekomstigen arbeid van het reeds bestaande en vermoedelijk te be stendigen comité Vliegtocht Nederland- Indië. Integendeel is ons streven geheel erop gericht, het werk van laatstgenoemd comité te steunen. De herinnering aan onze zeehelden komt naar voren. Zij vonden Indië over de zeeën, worden geëerd om hun durf, moed en ondernemingsgeest Evenzoo zal de geschiedenis onzen nakomelingen voor den geest houden, dat het koene drietal in het najaar van 1924 den luchtweg naar Indië vond. Het voorloopig comité is eenige weken geleden omgezet in een Nationaal comité ter bevordering van het luchtverkeer Nederland-Indië, welk comité, in overleg met het comité Vliegtocht Nederland-Indië (welks taak oorspronkelijk zou eindigen bij afdoening van zaken, op de Holland- Indië-vlucht betrekking hebbende, doch welk oorspronkelijk plan eerst onlangs is gewijzigd) het plan van het voorloopig comité, daar straks genoemd, wil ten uitvoer brengen, het luchtverkeer wil helpen bevorderen en een blijvende her innering aan den eersten luohttocht wil tot stand brengen. Dit nationaal comité heeft een eere comité en een centraal uitvoerend comité. De minister van waterstaat heeft, als vertegenwoordiger der Nederlandsche regeering, het eere-voorzitterschap aan vaard. Plaatselijke comité's worden gevormd om krachtige medewerking en flnancieelen steun te vragen aan allen die het een nationalen plicht achten de hiervoren uiteengezette plannen te helpen ver wezenlijken. Daar waar geen plaatselijke comité's zijn gevormd, kunnen gelden worden toegezonden aan den penningmeester van het Centraal Uitvoerend Comité, Kneuter dijk ld12 's Gravenhage, of worden overgeschreven op post-giro no. 56055. De Nederland—Indië-vlieger te Parijs. De Ned.-Indië-vliegera, Van der Hoop, Hoop, Van Weerden Poelman en Van den Broeke zijn Zondagavond precies te tien uur van Marseille te Parijs aan de Gare de Lyon aangekomen. Ter ontvangst waren aanwezig de Neder landsche gezant te Parijs te Parijs Jhr. Loudon en leden van het gezantschap, de consul-generaal Droogleever Fortuyn, het bestuur van de Nederlandsche Vereeniging en een tiental leden van de Nederlandsche kolonie. De gezant hield' een korte toespraak. De De poolvlucht van Amundsen. Aan eene uiteenzetting van Amundsen over zijn pooltocht met vliegtuigen, op genomen in het „Alg. Handelsblad", ont- leenen wij het volgende: De beide vliegbooten zijn elk uitgerust met twee Rolls Royce-motoren van 860 P.K., die achter elkaar zijn geplaatst. Indien een van de twee onklaar mocht raken blijft het toestel toch evengoed te besturen als tevoren. Daarbij komt, dat bij deze plaatsing de motoren een grootere last kunnen dragen dan bij plaatsing aan weerszijden, een voordeel dat van groote beteekenis is voor de veiligheid. Zelfs als een der motoren onklaar mocht rakeö, zou men de vlucht kunnen voortzetten, als het gewicht van het toestel voldoende is afgenomen door het verbruik van brand stof. Mijn besluit om twee vliegtuigen te bezigen, was eveneens gegrond op den wensch om den deelnemers aan de expe ditie een zoo groot mogelijke veiligheid te verzekeren. Indien een der twee toe stellen bij een landing wordt beschadigd of ten gevolge van een motordefect een noodlanding moet doen, zal het andere toestel de bemanning kunnen overnemen. Om de bemanning van een eventueel beschadigd vliegtuig in staat te stellen het andere te vinden (in geval de .twee toestellen niet binnen eikaars gezichts kring zijn geland), zullen beide rook bommen aan boord hebben, die na aan gestoken te zijn, een kwartier lang een breede dichte zuil van zwarte rook uit zenden. In dit verband kan ik vermelden, dat wij ook kleine rookbommen hebben, die uitgeworpen kunnen worden voor het landen, zoodat de bestuurders kunnen zien in welke richting de wind waait en hoe zij het best kunnen landen. De expe ditie zal door haar eigen hulp-expeditie vergezeld worden. De hoofdverdienste van het type vlieg- boot, dat wij gekozen hebben, is dat bet kan opstijgen van met sneeuw bedekt ijs en daarop kan landen. Het zou betrekkelijk heelen afstand vliegende zouden kunnen afleggen. Maar weinig daarvan zouden hebben kunnen landen zonder ernstige schade te lijden, waardoor het onmogelijk zou worden de vlucht voort te zetten. In die omstandigheden zóu ijet geen doel hebben twee machines te hebbenhet gevaar zou voorts verhoogd worden en wij zouden alleen die observaties kunnen doen, die van uit de lucht .te maken zouden zijn. Het is hoogst onwaarschijnlijk, dat het vliegen onmogelijk zal worden door het geheel onklaar raken van beide machines* Maar wij hebben toch ook met die moge lijkheid gerekend en zijn op het ergste voorbereid, namenlijk, dat wij den geheelen terugweg van de -pool te voet moeteifaf leggen. Daarom hebben wij-een volledige pooluitrusting van kleeren, voedsel, ski sleden, booten, slaapzakken, geweren, jachtroeren, munitie, kookgereedschap enz. Als voorraad hebben wij 80 kilo per hoofd, hoofdzakelijk pemmican, chocolade, melkpoeder en beschuit, dezelfde hoeveel heden, die wij meegenomen hadden op de Zuidpool expeditie. De afstand van de pool tot het reeds ingericht depöt bij Kaap Colombia is ongeveer 489 /nyi (on geveer 700 km). Met voorraden, die voor zeb weken reiken en aannemend, dat per dag een afstand van gemiddeld 12 mijl afgelegd kan worden, zullen wij zeker aan den veiligen kant zijn. Ten Noorden van 85 graden breedte kunnen wij niet verwachten onze voorraden aan te kunnen vullen door de jacht, maar meer naar Zuiden zal dat wel mogelijk zijn in dat jaargetijde. Gisteren is te Oslo het volgende tele gram ontvangen, Zondagochtend 8 uur uit Kingsbay, Spitsbergen, verzonden: „Om twee uur vanochtend was de „Fram" vrij van het Ijs aan den hóe£ van Kingsbay, twee km. van de kolenhaven. Wij hebben den overtocht volbracht onder bevredigende omstandigheden, hoewel wij Zaterdag een stijye zuidelijke bries hadden, die ons schip wat zeetjes liet overnemen, maar die ons tevens wat meer vaart bezorgde. Wij hadden Zondagoch tend mist en een beetje sneeuw en later op den dag kwamen wij losse schotsen drljfijs tegen, dat de „Fram" dwong lang zaam noordwaarts te stoomen, met kleine aanloopjes. De „Fram" vaart thans met vollen stoom de fjord op. Het schip heeft ten gevolge van mist het verband met het andere schip der expeditie, de „Hobby", verloren, en daar de „Fram" de laatste twee dagen sneller heeft geloopen, is de „Hobby" achter gebleven. Zij wordt hier het volgende etmaal verwacht. De weervoorspellingen, die vóór het vertrek uit Tromsö waren ontvangen, zijn goed uitgekomen en de meteorolo gische dienst aan boord van de „Fram" werkt bevredigend. De weerdienst zal na 15 April nog beter werken, daar dan ook de Amerikaansche berichten dagelijks zullen binnenkomen. Oplevend luchtverkeer. Men meldt aan het Haagsche Aneta- kantoor: Nu de Paaschdagen op komst zijn en het weer verbeterd is, is het op alle luchtlijnen buitengewoon druk geworden. Donderdag moest de K. L. M. in plaats van één vliegtuig er 4 vol passagiers naar Parijs zenden, en er kwamen 2 volle toe stellen in plaatB van één uit Parijs. Ook het groote toestel uit Londen was geheel bezet. Zaterdag waren wederom de diensten op en van Parijs verdubbeld, terwijl ook de toestellen uit Londen geen enkelen passagier méér konden meenemen. Van de heropende gelegenheid tot pas- sagiersvluchten op de vliegvelden is ter stond druk gebruik gemaakt en ook de tochten, welke van Heemstede uit van de bloemententoonstelling naar het vlieg veld Schiphol met de daaraan verbonden vliegtochten zijn georganiseerd, hebben veel aftrek gevonden. N.V. Texel» Eigen Stoomb.-Qndernemlng Vertrek Texel: 6.— v.m., 8.— v.m. 11.15 vjh., 2.85 n.m., 5.80 n.m. Vertrek Helder: 7.— v.m., 9.50* v.m., 12J.6 mm., 4.15 min., 6.40 n.m. Op Zon- en Feestdagen: Vertrek Texen 6.v.m., 11.v.m., 5.80 n.m. Vertrek Helder: 9.— vjn., 12.— midd., 6.40 mm. Van 1 April—5 Juni autobus van trein aankomst Helder 9.40 vjm. naar boot vertr. 9.50 v.m. Ingezonden Mededeeling. Een slecht humeur, slapeloosheid en schele hoofdpijn worden vaak veroor zaakt door leverstoornissen. FosteFs Maagpillen zullen het kwaad spoedig overwinnen. Zij wekken de lever op, en worden aanbevolen tot het genezen van galzucht, verstopping en maagkwalen, gemakkelijk geweest zijn een aantal types j Prijs per flaoon van vijftig versuikerde van vliegtuigen te vinden, die den ge- pillen 0.65; ln apotheken en droglst- udna. COURANT! ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Helderache Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f2.—, Ned. O. en W. Indié p. zeepoet f 2.60, id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f O öO, f 0.70, f 0.70, f 1.20. Modeblad reep. f 0.95, f 1.26, f 1.25, f 1.60 Losse nummers deT Courant 4 ct.; fr. p. p. 6 ct. ADVERTENTIE N: 20 ct, p. regel (e&ljard) Inge*, meded. (kolombreedte als redaction. tekst) 60 ct Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te hoor) v. 1—4 regels 40 ct.. elke regel meer 10ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct «fr Woensdag 15 7 26 FRANKRIJK. Te Parijs verwacht men, dat Painlevé met de opdracht tot kabinetsvorming zal worden belast. Indien hij dit aanneemt, zou hijzelf naast het minister-presidentschap de portefeuille van oorlog nemen. Men noemt als zijn medewericers Briand voor buiten- landsche zaken, Paul Doumer voor finan ciën, de Monzie voor justitie, Sarraut of Schrameck voor blnnenlandsche zaken. Painlevé zou voorts verscheidene ministers uit het kabinet Herriot behouden. Zaterdagavond heeft Painlevé met tal van bekende personen qverleg gepleegd',, o. a. met Briand, De Monzie, Maurioe Sarraut, Malvy, Violette en Chaumet. Ondervraagd over de mogelijke aanvaarding van de ka binetsformatie zei Painlevé: „Mijn verzet is nog niet gebroken. Ik acht mij nog steeds niet de man, die het oogenbllk vereischt. Naar mijn meening zou men een nieuw kabinet moeten vormen onder een senator valMde linkerzijde, die verzekerd is van de sympathie in Senaat en Kamer." Parijs, 11 ApriL Met het oog op de weigering van Painlevé' Is het waarschijnlijk, dat Doumergue een senator van de groep Gauche Démocratique ontbiedt Maurioe Sarraut verklaart, dat hij een eventueele opdracht van de hand zou wijza4 Men noemt thans veel den naam van Steeg, den tegenwoordigen gouverneur van Al giers. Briand weer op den voorgrond. Parijs, 12 ApriL Tijdens een onderhoud mét de radicaal-socialistische Senatoren heeft Briand te kennen gegeven op de meerder heid der jongste verkiezingen te willen steunen. Hij verklaarde onverwijlde maat regelen noodzakelijk te achten voor het re gelen van den toestand der Banque de France ten opzichte van de verhooging der bankbiljetten-circulatie. Hij voegde er aan toe opnieuw met Painlevé te zullen gaan onderhandelen, daar deze hem de meest aan gewezen persoon voorkwam om de vorming van een kabinet op zich te nemen. Hij confereerde daarna met Painlevé en begaf zich vervolgens naar het Elysée. President CooUdge betuigt Herriot zi)n sympathie. De Fransche bladen nemen een bericht over van de „Paris Times" uit Washington, waarin wordt gezegd, dat president Coolidge in een verklaring aan de pers heeft ver klaard, dat Herriot het ongeluk heeft gehad tal van financieele moeilijkheden van zijn voorgangers te erven, en dat het Witte Huis met hem sympathiseert. De „Oeuvre" zegt, dat de verklaring ver bazing heeft gewekt, daar er geen precedent is dat het hoofd van een staat op zulke wijze in een buitenlandsqhe politieke crisis in grijpt. De ambtstijd van den afgetreden minister president Herriot is om meer dan een reden gedenkwaardig geweest. Aan het bewind ge komen op grona van de uitspraak van het kiezersvolk tegen Poincaré's nationale blok In Mei, is hij begonnen met den president van de republiek, Millerand, gedaan te ge ven, wiens aftreden door het „carte des gauches" geëischtwas. Hiermee werd de nieuwe politiek ingeleid1, die naar een groot e verbetering van de verstandhouding met Engeland en ten slotte tot de geslaagde con ferentie van Londen leidde, welke het vraag stuk van het herstel ln samenwerking met Dultschland regelde. Daarmee ging de liqui datie van Poincaré's Roer-politiek samen. Onder den invloed van deze factoren verbe terde de algemeene Europeesche atmosfeer aanmerkelijk. Van dit standpunt bezien, is het verdwijnen van Herriot, die een zoo gu- lukklg buitenlandsch beleid had gevoerd, een verlies, dat te betreuren is. Een terug keer tot de oude politiek van Poincaré is echter bij de tegenwoordige samenstelling van Kamer en Senaat nauwelijks denkbaar. Herriot is gevallen op een zuiver binneri- landsche fLnancieele kwestie, nadat hij zich zelf reeds groote afbreuk hati gedaan door ztjn politiek tegenover het Vatlkaan en El- zas-Lotharlngen. Het program van de nieu we regeerlng zal daarom vermoedelijk voor namelijk op deze drie punten een gewqzig- den vorin vertoonen. Aan den anderen kant is dé triomfale verkiezing van den oud-pre sident Millerand tot senator ook wel weer een aanwijzing, dat hét „cartel des gauches veel van zijn invloed ln den lande verbeurd heeft. J Zoowel de gewezen rijkskanselier Wil helm Marx: als veldmaarschalk von Hinden burg hebben als candidaat-rjjkspresidenten ter gelegenheid van het Paaschfeest procla maties tot het Duitsche volk gericht. Hindenburg zegt, dat vaderlandlievende Duitschers uit alle deelen van het rijk hem de hoogste functie in den staat hebben aan geboden. Hjj heeft na rijp overleg deze can- didatuur, aanvaard om een bewijs van ga- trouwheicl aan zijn vaderland te geven. In moeilijke tijden heeft hij steeds zijn plicht gedaan. Indien deze plicht thans van hem vraagt om, steunend op de grondwet, als rijkspresident te fungeeren, zonder reke ning te houden met het verschil van par tijen, personen, standen en beroepen, zoo is hij daartoe bereid De partijen zijn een noodzakelijkheid in den parlementairen staat, maar het staatshoofd zelf moet boven de partijen verheven zijn en onafhankelijk van de partijen- in het belang van eiken Duitseher werkzaam zijn. Nooit heeft Hin denburg het geloof aan het Duitsche volk en aan Gods hulp verloren. Hij is echter niet meer jong genoeg om te gelooven, dat een oorlog of een binnenlandsche opstand de geknechte, door tweedracht verdeelde, Duitsche natie kan bevrijden. 'Marx zegt in zijn oproep, dat hij gevolg heeft gegeven aan het beroep, dat een groot deel van het Duitsche volk heeft gedaan in het bewustzijn, dat de verkiezingsstrijd ge voerd wordt om de hoogste, moeilijkste en verantwoordelijkste functie in de Duitsche republiek. Het hoofd van den staat is niet alleen het zinnebeeld, maar eveneens de be schermer van de eenheid des volks. Eenheid van het volk beteekent eenheid .van geest. De basis van de sociale gemeenschap is vol gens Marx, de vrijheid van den enkeling en de plicht ten opzichte van de gemeenschap. Wie bewust is van dezen plicht, al ethisch handelen en Inzien^ dat elkeen net recht moet bezitten om zijn geloof te belijden. Een volk, dat doordrongen is van dezen geest, zal zonder moeilijkheden in de juiste verhouding tot de andere volken kunnen staan. Het Duitsche volk heeft een dubbe len plicht te vervullen. Het moet zijn vrij heden veroveren om daarna zijn plicht tegenover de gemeenschap, de menschheid, te doen. De tijd, waarin wij leven, is niet alleen een tijd van leed1, maar ook een tfjd van grootheid. Het is een werkelijke PaaschtijcL Mlllloenen werkende menschen verlangen vertrouwen en zijn bereid om aan nieuwe leiders hun vertrouwen te schenken. Moge de vrijheid en de iqpreele plicht boven alle belangen van de partijen verheven blijven. Marx wil medewerken tot het verwezenlij ken van hbt Duitsche ideaal, welke functie hem ook door den) wil en het vertrouwen van het volk moge worden aangeboden. De Beiersche boerenbond heeft besloten de candidatuur Marx te steunen. Men zal zich herinneren, dat de commissie Loebeli in haar eerste aanbeveling voor Hindenburg uitdrukkelijk verklaarde, dat ook de Beier sche boerenbond zich ten gunste van den velmaarschalk had uitgesproken. Op de vesting Königstein, waar Maandag- namiddag een groot aantal bezoekers door een gids werd rondgeleid, sloeg tegen vier uur een bliksemstraal in de menigte in. Drie personen werden gedood, vier zeer zwaar, acht minder zwaar en elf licht gewond. De gedooden hebben zich aan een ijze ren hek vastgehouden, toen de bliksem van een eik, waar hij was ingeslagen, op het hek oversloeg. Een welbekend Geneesheer zal dit gratis aan alle lijders in Nederland bewijzen. „Ik wenech dat Iedere Asthmalijder in dit land op mijn risico een proef neemt met mijn behandeling", is hetgeen Dr. Schiffmann aan alle lijders bekend maakt Hij zegt ook: „On geacht de hevigheid der aanvallen of de hard nekkigheid van het geval, zal Aathimador be slist onmiddellijk verlichting geven, gewoon lijk reeds binnen i0 tot 15 seconden, maar ze ker in zooveel min-uten". Hij weet wat Asthma- dor voor duizenden Aathmalijders heeft ge daan en om hen, die zijn middel nog niet gepro beerd hebben, te overtuigen, stelt hij lederen lijder in de gelegenheid een proefpakje geheel gratis te bekomen, door dit een der eerstvol gende ^rde dagen bij een drogist te vragen. Zulk een werkelijke pfoetf zal het meest over tuigende bewijs geven van Dr. SohlffmaDït's bewering en bet is feitelijk de eenige manier om heit verklaarbare vooroordeel weg te namen van duizenden Asthma lijders die tot nu toe tevergeefs verlichting hebben gezocht. Zij, die ver van een drogist verwijderd wonen, kunnen een gratis proefpakje per post -bekomen door op een briefkaart hun naam en volledig adres op te geven aan Schiffmann'e Depot, Singel 95, te Amsterdam. voorzitter van de Nederlandsche vereeni ging, de heer Labouchère, bood een lauwer krans aan. 0»HbL"). ZOMERDIENST Ingaande 1 April 1926. Op werkdagen:

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 1