BESTELT UW DRUKWERK Bil C. BE BOEI Ir. DRUKKERIJ C. DE BOER JR. DOOZEN LUXE POST EN ENVELOPPEN Wij ontvingen nieuwe soorten certzaal van den heer Jb. Bruul te Hippo- lytusboef een openbare uitvoering. De zaal wa» flink bezet Het programma, be vattende een 4-tal muzieknummers en een tooneedstukje, getiteld „Oorry Flap-uit", spel p»*"- waarheid en huichelarij in 3 be drijven, naar het Duitsch, en voor Neder land; bewerkt door Inte Onsman. Muziek en tooneel werden keurig ten uitvoer ge bracht en vielen buitengewoon in den smaak, zoodat een daverend applaus den spelers(sters) ten deel vieL Met een gezel lig bal na werd de uitvoering besloten. Na afloop der godsdienstoefening had bij de Doopsgezinde gemeente een diaken- verkiezing plaats. Aftredend en niet herkiesbaar was de heer J. O. de Haan. Gekozen werd mej. A. Mulder—Kuut, welke deze benoeming in beraad heeft gehouden. OUDE8CHILD. Maandagavond gaf de Gemengde Zang- vereeniging „Eigen Oefening" voor een volle zaal een. uitvoering in de Zeven Pro vinciën. De voorzitter, de heer J. Beum- kes riep het welkom toe, inzonderheid aan den heer Kikkert oud-directeur, aan kunst lievende en eere-leden en aan het bestuur der Zustervereeniging „Nieuw Leven", te Ooeterend. Het koor zong op zeer verdienstelijke wijze een negental liederen, waaronder bijzonder mooi klonken „Bij 't oeverriet", Morgenhymne" en „Ochtenstilte". De heer J. Pool zong „Het hoekje aan den haard", terwijl door den heer J. J. Zegel en mej. Dia Bas een aardige voordracht werd ge geven: „Mie en Ko terug uit het Rijks museum". Na de pauze volgde een aller aardigst zangspel in één bedrijf, „Oproer in de meisjeskostschool". Dit viel bijzonder in den smaak van het publiek. Een gezellig bal hield de dans- lustigen nog geruimen tijd bijeen. Maandagmorgen arriveerde hier per motorbotter van Helder het Leger des Heiis. Zooals gewoonlijk bracht dit bezoek heel wat menschen op de been. Op het plein bij den molen werd een bijeenkomst gehouden, waarin verschillende personen het woord voerden. Daarna ging men naar Den Burg, waar op verschillende punten gesproken en gezongen werd. '«Avonds had een bijeenkomst in Eben Hafizer plaats. JULIANADORP. Op Zondag 26 April els. zal er door het Mandolinegezelschap „Ars et Labor" een uitvoering worden gegeven in het lokaal van den heer CL. Vader. Voor velen zal het wellicht onbekend zijn, dat in 1914 aan de Vereeolglng „Koegrasser Belang" door het Departe ment van Waterstaat concessie werd ver leend voor een drietal losplaatsen op den oostelijken berm van den westelijken ka naal djjk. Toentertijd z]jn die perceelen, waarvan er een ligt ten noorden van den steiger van het vliegkamp de K<*>y, de tweede voor de autogarage van den heer M. Smit, aan de Blauwe Keet en de derde voor het café „Veldlust" van den heer A. Nuij, behoorlijk met paaltjes afgebakend, doch deze waren in den loop der jaren alle verdwenen, zoodat het niet meer zichhaar was waar die diverse plaatsen zich wel bevonden. Hierin Is sinds de vorige week verandering gekomen, en zijn deze los plaatsen in samenwerking van genoemde vereeniging met den Waterstaat weer op hun oorspronkelijke plaatsen door vier wit geschilderde palen aangeduid en wor den deze kenteekenen in de hoede van het publiek aanbevolen. POST- EN TELEGRAAFKANTOOR Het hoofd- en het bijkantoor der poste rijen zijn respectievelijk geopend op werk dagen van 's morgens 7.80 u. tot 'e avonds 7 30 u. en van 's morgens 8 u. tot 'a avonds 8 u. m. tot 9 u. m. en van 1 u. a. tot 2 u. a.; het bijkantoor is op Zon- en Feestdagen gestoten De kantooruren rijn op werkdagen: a. Voor de frankeering, het diebiet van postwaanden en de aanneming en afgifte van aangeteekende stukken, dagelijks van 7.80 u. v.m.—7.80 am. en Zaterdags van 7.80 u. vjn.—6.u. n.m. De aanneming van aangeteekende stukken, waarvan geen expresse-bestelling wordt verlaiigv', heeft Zaterdags tot 8 u. n.m. plaats. b. Voor den dienst der postwissels, qui- tantiën en rijkErvexzekeringhank van 8.80 u. van.8 u. n.m. o. Voor den dienst der Rijkspostspaar bank van 9 u. v.m.7.80 u. n.m. Zater dags van 9.u. vjn.0 u. mm. d. Voor den dienst der pakketpost van 7.80 u. v.m.—7.80 u. mm. Zaterdags van 7.80 u. vjn.0.mm. De lichting der stadsbrievenhnssen heeft op werkdagen plaats des v.m. 8.16 u., 's namiddags L50 u. en 6.10 u., en 's avonds 9.80 u. Bovendien geschiedt op Maandag en daags na een feestdag eene lichting des vjn. te 8.80 u. De op het station ge plaatst o brievenbus wordt 10 minuten voor net vertrek van lederen posttrein ge licht. De brievenbussen zijn respectievelijk geplaatst aan de Javostraat, Brakkeveld- weg, Btakmanbossestraat, Binnenhaven, Zuidstr., Ankerpark, Buitenhaven, Kruis weg, Molenstraat, Koningstraat, Keizer straat, Piet Beinstraait, Langestraat, DiJk- etraat en Schagenstraat LAATSTE BERICHTEN. Athene, 16 April. De Heilige Synode van het Oecuimenish Patriarchaat heeft een telegram gezonden aan den verbannen patriarch waarin deze verzocht wordt af te treden van zijn post teneinde de Gnek- scihe keiik in Turkije te reddem Aang ne men wordt dat de patriarch hierin zal toe stemmen, teneinde de moeilijkheden, die gerezen zijn tusschen de Turksohe regee ring en de kerk uit den weg te ruimen. Hengelo, 16 April. Gisterenavond' ont stond hier een begin van brand in het ketelhuis der Hengelosche Tapijtweverij. Hoewel de brand zich aanvankelijk ern stig liet onTivifln, bleef zij tot dit gedeelte beperkt. Louis Bouwmeester achteruitgaande. Amsterdam, 10 April. De toestand van Louis Bouwmeester is achteruitgaande. De patiënt heeft echter wel een rustlgen nacht gehad. Parijs, 10 AprlL In politieke kringen achtte men hedenmorgen de volgende com binatie beei waarschijnlijk: Painlevé, minis ter-president; Renaud, Oorlog; ISarraut, Justitie; Brland, Buitenlandsche Zaken; Caillaux, Financiën; Ohaumet, Marine; Lou- cheur, Handel; Lavalle, Arbeid; Halévy, Binnenl. Zaken; Daladie, Koloniën; Dalbier, Bevrijde gebieden; Anteried, Pensioenen. Uit New-York wordt gemeld, dat aldaar de meening heerscht, dat Painlevé met de zelfde moeilijkheden te kampen zal hebben als Herriot, en acht men Kamerontbinding en nieuwe verkiezingen onvermijdelijk. Een verbooging van de uitgifte van bankbiljet ten met 2 milliard acht men onvoldoende. Wielrennen. Postduivensport Lente-wed. VERGADERINGEN, VERMAKELIJK HEDEN, ENZ. Dinsdag 28 April. Oonoeit „Helders Mannenkoor", Casino, Algemeens ledenvergadering van de Ooöp. Electrische Oentrale op Zaterdag 11 April in bétel Lont. Aanwezig 82 leden. De voorzitter, de beer O. J. Bosker, opent de vergadering met een hartelijk woord van welkom en memoreert in bet kort het afge- loopen jaar. Hierna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en in dank goed gekeurd, terwijl voor bet maken der notulen dezer vergadering wordt aangezocht de heer J. O. de Ih-in, welke zich hiertoe bereid ver klaart. Door den secretaris, dén heer M. Minnes, wordt hierna het jaarverslag gelezen, waar uit blijkt, dat de algemeene toestand bevre digend is. Ook dit wordt goedgekeurd. Door den administrateur wordt een flnan- tieel rapport uitgebracht, hetwelk met aan dacht aangehoord wordt en een juist beeld geeft van den toestand der Oentrale. Het wordt eveneens onder dank goedgekeurd. De rente voor aandeelhouders wordt be paald op 4 (Verkiezing van een bestuurslid, periodiek aftredend de heer M. Minnes, welke zich niet meer herkiesbaar stelt en in wiens plaats wordt gekozen de heer D. Oden, wel ke de benoeming aanneemt. Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodiek aftreden van den heer O. J. Bosker, welke herkozen wordt. De aftredende plaatsvervangende be stuursleden, de heeren P. Bruul en O. Hui- bera, worden bij acclamatie herkozen en neimen voor zoover aanwezig hun herbenoe ming aan. Bestuursvoorstellen en mededeelingen. Besloten wordt het salaris voor contrö- leur te verhoogen van 60 tot 75 en een nieuwen oproep te doen voor dezen func tionaris. Voorlezing wordt gedaan van het rapport van de commissie inzake onderzoek tarief nota N. J. Poel, waarin de commissie advi seert niet tot uitbetaling van f 800 op die rekening voorkomende over te gaan. Door de vergadering wordt overeenkomstig be sloten. Bij de rondvraag werden diverse huis houdelijke punten behandeld, waarna de Voorz. de vergadering sluit Op de beide Paascfcdagen werd des avonds in de concertzaal van den heer M. de Haan te Hippolytushoef een bioscoop voorstelling gegeven met als hoofdfilm „De draaimolen des levens". De zaal was beide avonden stampvol De film met nog enkele andere kieken, viel buitengewoon inden smaak. Ten huize van den heer "Adr. Lont Stroeërkoogweg 2, is bfl een der kinderen een geval van roodvonk geconstateerd. Op den 2en Paaschdagavond gaf de mu- ziekveroeniging „Harmonie" in de con- Jan en Piet komen uit de school. Piet klaagt dat de meester hem zoo aan z"n ha ren getrokken heeft Dat zal niet meer gebeuren zegt de verbolgen vader en hij laat het haar van zijn zoon zoo kaal mogelijk afknip pen. Den volgenden dag zegt Jan aan zijn broertje, dat meester hem zoo geweldig aan zijn oor getrokken heeft Maar voegt hij er snel bij ver tel het asjeblief niet aan vader, want dan laat hij mijn ooren afknippen, net als jou je haar!.... TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 10 AprlL Meteorologisch Instituut te De Bilt. Medegedeeld door bet Kon. N ederlandsch Hoogste stand 768.9 te Biarritn Laagste stand 787.5 te Shields. Verwachting: Krachtige tot stormachtige Noordweste lijke tot Noordeijke, later weer krimpende en afnemende wind, betrokken tot zwaar bewolkt met regenbuien, aanvankelijk iets kouder. Aangifte voor de Bevolking-Reglsters. 112= Ziet onze étalage. Vergelijkt prijzen en kwaliteiten. 5ii 7 80 u. De telegraaf, gevestigd in het hoofdkantoor, tot 's avonds uur. Des Zondags is het hoofdkantoor open van mere, A. Heijblok (SDO 1). Soheiderachtar de heer D. Duirtker. Wij hopen dan ook, dat het een aangenomen wedstrijd mag zijn voor spe len en publiek. Athleflefc. De lering van den beer vu Dijk. Zaterdag hield de heer H. J. van Dijk, lee- mar In de Lichamelijke Opvoeding te Utrecht en trainer van de N. A. U., in de bovenzaal van het Alg. Tehnia voor Militairen een lezing met lichtbeelden over „de Olympische Spelen in t algemeen en de athletiek in 't bijzonder." Deze lezing werd gehouden op aanstichting van den N.-H. A D. en werd door den Helderechen Athletiek Kring georganiseerd. Het wae zeer te betreuren, dat de belangstel ling niet grooter was en dat dientengevolge het gehoor voornamelijk bestond uit vereeni- gingsleidens en kopstukken in het Heldersahe athletiek-wereldje, die over veel al ingelicht waren. Doch dat ook zij de lezing interessant vonden, bewijst wel, dat de afwezigen volko men ongelijk hadden. Erkent dient te worden, dat de datum niet gelukkig gekozen wae (Za terdagavond voor Paschen). Ai te keuren blijft echter de lauwheid tan zoo vele sportmen- schen, die hier juist iets konden opsteken, Vooral' de voetballers, die het zoo hard noodig hebben, willen we tenminste niet nog langer In het moeras blijven. Aan de belangstelling op het athletiekvsld van den zomer zal men' kannen afmeten; hos men te Helder over de varhooging van bet spelpeil denkt! Ontbrak dus de quantiteit. qualitatief stond het er beter voor. Daar waren' ib.v. de heeren van Hooijdonk en Donk. Moge voortaan hun voorbeeld ook door hun discipelen gevolgd worden. De heer van Dijk vertelde heel genoeglijk onder het vertoornen van zijn fraaie collectie lantaarnplaatjes die zeker ook buitenstaan ders zouden trekken over de Olympische Spelen en' de athletioE. In het oude Griekenland bestonden de Olym pische Spelen aanvankelijk alleen uit hard- loopen ln volle wapenrusting; een olijftak was de prijs. Later weid het een vijfkamp en nog later werden de wagenrennen ingevoerd. Ech ter werden de spelen ook ruwer, hetgeen ten slotte hun ondergang zou beteekenen. Da win naars genoten allerlei voordeeion, als vrije toegang tot de theaters of vrijdom van belas tingen. Het Christendom, dat intusechen in op komst was, deed de spelen verdwijnen en Kei eer Theodoslus verbood ze. Zijn opvolger liet de Olympische gebouwen en bet Stadion waarvan we een reoonstructle-foto te zien kregen zolfa verwoesten. In 1827 werden de overblijfselen teruggevonden. De geboorte der moderne Olympische* Spelen had ook in Griekenland plaats, ln 1800. Een Grleksch koopman schonk 100.000 drachme voor de inrichting. De winnaars der eerste Olympiaden waren Amerikanen, omdat die in grooten getale opkwamen. In Athene reeds met 400 athletenl Toch was Nederland in 1908 in Londen al met 61 deelnemers uitgekomen; het resultaat was slechts een derden prijs voor voetbal. Te Stockholm in 1912 ging bet weer beter, twee derde prijzen n.1. schermen en voet bal. Op athlettsch gebied werd echter nog niet veel gepresteerd, zelfs de bekende looper Grijs- seols werd niet geplaatst In 1900 ln Antwer pen waren we al een natie van beteekenis en in Parijs stonden we al weer meer vooraan in de rij. Daar in Oolombee w&s het niet beet midden in de fabrieksrook. Toch hebben de Fransohen heel wat werk verzet 48 landen waren er vertegenwoordigd. Zoo waé er éen deelnemer van de Phi lippij non, die wel twee maanden onderweg geweest wae om de 100 M. mee te loepen en.... niet geplaatst te worden. Een Amerikaansch.e neger bracht het tot een kampioenschap. Merkwaardig ie, dat de meest Noordelijke deelnemers veel betera loo- pers zijn dan de Zuidelijken. Zij kondon ook beter tegen de warmte! Het was eoms 90 En de heer van Dijk vertelde, hoe hij bij de plechtige eedsaflegging in het Stadion de Ne- derlandsohe driekleur droeg. Voor t eerst kwa men de Hollandache deelnemers op een Olym piade allen in hetzelfde costuum uit nJ. witte broek, blauw jasje met oranje bies afgezet Dit maakte een uitstekenden indruk. Vervolgens kregen we een aantal plaatjes met betrekking tot verschillende takken van sport B.v. de bekende zwemkampioen Weia- mllllar en anderen bij bet starten voor de finale 100 M De Franeche athleet Rioolo, die 121,6 kg. met éen arm drukt. De Noorsohe gymnas ten. de zeilers, de roeiers. Voetbalfoto'a, b.v. de befaamde wedstrijd tegen Uruquay. Aan het slot van het algemeen overzicht memoreerde spr., dat Nederland met ongeveer 100 deel nemers in Parijs toch 4 le prijzen won. Daarop besprak spr. de athletiek ter Olym piade. In de eerste plaats de juiste starthou- ding een groots pas, geen sprong. In 1924 was het voor de 2e maal, dat een niot-Amerikaan de 100 M. won. In Londen wae het de Zuid- Afrikaner Walker en nu Abrahams (Enge land). Verschillende beroemde loopore var- schenen op het doek, waaronder Paddook en Abrahams, die de 100 M. in 10.0 eea liep en er een nieuwe methode op na houdt om door de finish te gaan, ai. het lichaam naar voren werpen, de borat vooruit en de armen zij-ach terwaarts gestrekt De foto's demonstreerden duidelijk het voordeel dezer methoden boven den eindsprong van Paddook. Wij kregen ook Hollandsahe loopera op t doek, oa de finale in Enschedé, waar Broos ln lfi.6 sec. geioopen zou hebben, wat terecht door de record-coan- missk» (betwijfeld wend. Vervolgens kwam de 200 H. aan die beurt, in 't bijzonder het namen van (bochten. Er tusschen door ging een kiekje van de Amerikaonsche supporters, die in groo ten getale met extra booten naar het continent waren overgestoken. Als een Amerikaan do zege had behaald hieven zij hun kreet: „Bah, Rah, Ray, UJ3.A., AM..E.R.I.O.A." aan, welk voorbeeld later dan dioor andere landen werd gevolgd. De Hollanders rispen b.v. „Kwatta, Kwatta I" Wij' zagen ook, hoe de Amerikaan Liddel de 4/00 M. won in 47 8/6 sec. Dan de techniek van de 800 M.; in de le bocht de strijd om een goede plaats, welke van het grootste belang is. Dit werd het ongeluk van Paulen, die een goede kans had, rakende op zijn eindspurt, maar verloor. Don het Finsche loopwonder Nurmd. Die loopt net of t geen mooite koet Hij spot met stijl en zet b.v. eerst de hiel op den grond. Opvallend le zijn snelle beenbeweging. Hij controleert steeds zich zelf en heeft daartoe een etop-watch bij zich. Hij speelt met zijn tegenstanders, kijkt b.v. in dé bocht oom waar zij blijven, enz. Bij de team-raoe (van loopers per land) leidt hij zijn mensohen en zorgt steeds, dat ze bij blijven. Nurmi ie dan ook een looper van aparte klasse. Funest is dikwijls de lnsluit-taktlek, welke vooral door de Amerikanen bij afspraak wordt toege past en, waardoor menig goed looper niets kon uitrichten. In t bijzonder memoreerde spr., dat Nurmi op denzelfden dag de 1600 M. en de 6 K M. won, met oonige uren tusechenruimte. Zijn partner Ritola won de 8000 M. steeple cha&o met 36 hindernissen. Ritola en Nurmi lepten ook beslag op de 10 KM veldloop; welke bij 00 temperatuur werd gehouden. Nurmd wae friech als een hoentje! Eerst ge- ruimen tijd na de Finnen kwamen de andere deelnemers. De Finnen zijn bijna uitsluitend uitmuntende lange afstand loopere. De Mara thon (42 KM) dJ. Heldor—-Alkmaar wae voor den 40-jarigen Flnschen timmerman Steinroee in 2 uur 42 min. Dan kregen we de Hollandeche estafette ploeg, welke den Sen prijs won ln 42 sec. Een was Amerika in 41.6 sec., 2 Engeland ia 41.8 sec. Ale Broos niet zoo zenuwachtig wae ge weest, dan zouden wij de tweede plaats hebben bezet Vooor de pauze kregen wij nog een serie voetbalspelopnamen, welke duidelijk lieten zien, hoe tijdens het spel' allerlei athletiek- houdlngen voorkomen, b.v. starten, springen, hordenloop, Daiteche driesprong. De heer van Dijk toonde aan, hoe de athletiek-beoefening bij voetballers het evenwichtsgevoel kan be vorderen. Vallen, dat tijdrooverd is, wordt voorkomen. Opstaan vergemakkelijkt. Helaas de voetballers zien tot hun eigen schade nog veel te weinig het nut van voor hen passende lichte athletiek in. Na de pauze (behandelde spr. uitvoerig het springen en het werpen. De gevoelige plaat had verschillende standen van de Amerikaan- sche methoden van hoogspringen vastgelegd, waarbij sprongen van 1.96, 1.94 en 1.90 M. wer den gemaakt. De Amerikaan Osborne sprong zelfs 1.98 M. en won bovendien den zwaren 10-kamp. Ewry sprong L665 M hoog zonder aanloop! (Dan de hordenloop. Thomzen won de 110 M. in 14.6 sec.. Spr. gaf foto's van de oefenings methoden. Verder kwamen de nummers speer-, discus- en kogelwerpen onder 't mes sn bewon derden we de geweldige prestaties en methoden. Frappant was b.v. hot kogelslingeren. Een foto van de zaaloefeningen van de Amsterdamsche politie gaf spr. de gelegenheid om op te mer ken, dat de Nederlandsche politie nog veel te weinig aan sport dost. Neen, dan de Londen- sche (bobby's, die t nummer touwtrekken zwaargewicht wonnen. Alleen bet Arnhemscho Achillos bood enkele minuten tegenstand. Spr. eindigde zijn Interessante lezing met een op wekking aan de aanwezigen om bet gehoorde in eigen kring uit te dragen. Voorzitter Stam dankte daarop den heer van Dijk voor zijn keurige lezing en betreurde het, dat niet meerderen tegenwoordig waren geweest. Zeer voldaan gingen wij huiswaarts. Het bestuur van den H. A. K. wist van den heer van Dijk de toezegging te krijgen, dat hij later nog eens zijn lezing zou herhalen. Dan kan men da schade Inhalen. De Wereldkampioenschappen 1985. De Nederlandsche Wielerbond, welke de taak op zich heeft genomen in 1926 de Wereldkam pioenschappen in Nederland te organiseeren, is reeds thans ijverig doend» niets aan de uit voering van de bolangrijko jaarjijksche wieler wedstrijden om de wereldtitels te laten ont breken en zooals reeds onlangs werd medege deeld heeft de N.W.B. reeds successen geboekt. Hij heeft nJ. weten te bereiken, dat de Minis ter van Waterstaat in afwijking van het be paalde in de Motor- en Rij wiel wet, zijn toe stemming heeft gegeven tot het houden van den wegwedstrijd om het wereldkampioenschap op de Voluwe en tevens tot het houden van den rit op de Veluwe om het Nationale kam pioenschap op 24 Juni as. De N.WJ3., welke laatstgenoemden rit (beschouwt als een proef rit voor de a^. wereldkampioenschappen heeft dus een prachtige gelegenheid eventueels moeilijkheden op.het parcours onder het oog te zien. Reeds ia medegedeeld, dat een comité is be noemd tot voorbereiding van de wereldkam pioenschappen 1926, ouder voorzitterschap van den burgemeester van Edam, den heer Th. O. P. M. Kolfschoten, seor. de heer E Fokkinga. Dit oomité heeft als subcomité'» een Commis sie van Ontvangst en een Pere- en Propaganda- oommiaele, terwijl ook een Eore-Gomitó is ge vormd. Dezer dagen heeft een bijeenkomst plaats gehad van de Pere- en Propagande-Couxmissie, welke is samengesteld uit de heeren E. Hoorn berg, H. A. Meerum Terwogt (N. Rott. Crt), A. Staal (Telegraaf), Alex Izaks (Alg. Han delsblad), G. Olsthoorn (Maasbode) en J. v. d. Berg (Sportecho). Als voorzitter van deze commissie treedt op de heer B. Hoornberg, terwijl als secretaris werd aangewezen de heer Alex Izaks, Swammerdamstraat 47, Amsterdam. In den breed» werden d» middelen besproken om propaganda te maken voor de wereldkam pioenschappen 1926. Medegedeeld werd, dat thans reeds bekend is, dat Frankrijk met die Olympische ploeg, be staande uit da renners Blanchomet, Leducq, Hamel en Warnat aan den wegwedstrijd op He Veluwe zal deelnemen. Da Postduivenvereeniging „Victoria" heeft reeds 8 vluchten aobter den rug. Zondag 6 April werd de le africhtingsvlucht gehouden vanaf Behagen, afstand 18 KM. Om 9 u. 16 m. vm. gelost met- aenlgazins mistig weer, waren toch te 0 u. 80 m. al eenigen thuis, doch de meseten vielen om pLm. 10 u. Woensdag 8 April werd wederom een africhtingsvlucht gehouden vanaf Haarlem, afstand 66 KM. Ge lost B u. vm., met mooi weer; om 10 uur kwa men zij dan ook met groepen thuis. Zondag 12 April werd gevlogen in wedvlucht vanaf Doidrecht, afstand 128 KM., wind N.W. Aantal duiven 221. Om 9 u. zou gelost worden en velen keken dien morgen naar de lucht, welke vel mist was en men dus vol belangstelling was, hoe het weer zich houden zou. Eindelijk brak de zon door en gelijk verdween de mist. Vlugger nog dan ze verwacht werden, vielen de duiven al neer en bleek dus dat op tijd gelost wae. Prijzen en diploma's werden als volgt be haald: Schenk le, 8e, 20e; Dulnker 2e; P. Kwast 8e, 16e; Mulder Zn. 4e, 6e, 6e, 14e; de Wit 7e; Arnat 9e, 11e; Zorg 10e, 18e 19e; Guijken 12e; BUjkarmon 16 e; Bchotting 17e; Gooeeen 18e. De le aankomende duif werd geconstateerd om 10 u. 80 min. 80 sec., de 20e om 10 u. 62 min. 80 sec., zoodat het ooncoure verliep in 22 min. wat voor dezen korten afstand vrij lang genoemd kan worden, hoewel de gemaakte vlieg tijd mooi ls. De le aankomen» duif bereikte een anelheid van plm. 86 KM. per uur. Vrijdag inkorven van 8—6 uur voor lier (België). Anna PanJorwna. De postduivenvereeniging .Altijd Verder", waarvan wij indertijd de oprichting gemeld hebben, hield Zondag haar eerste vlucht vanaf Alkmaar. Door 48 duiven werd er aan deel genomen, terwijl 7 prijzen beschikbaar waren gestold. Om 9 uur losgelaten, was de eerste, van den heer M. Raaymakers, gearriveerd om 9 u. 28 min. 48 sec.; de 2e, van Gebr. Boerman, om 9 u. 28 m. tó s.; do Se, van den heer T. Room, om 9 o. 29 m. 36 s.; de 4e, van Gebr. Boerman, om 9 u. BS m. 42 s.; de 6e, vaa Gebr J I. Boerman, om 9 u. 29 ra. 47 s.; de 6o van den heer D. Blaauboer, om 9 u. 30 m. 84 e.; de ie, van Gebr. Boerman, om 9 u. 80 m. 62 e. A.8. Zondag ^1 een vlucht vanaf Zaandam worden gehouden. Wij leer en nooit tevreê te zijn- Wij willen lente- zonneschijn, En nimmer wind of regen. Wij willen prachtig weer voor 'l strand. Maar, o, die hooge waterstand. Daar kunnen wij niet tegen. De winter is toch lang voorbij, Zoo zuchten en zoo klagen wij. Waar blijft nu 't mooie weder. Kom zon, ontwaak, en wees niet lui, Verhinder ied're regenbui En zend uw stralen neder. Begrijp toch, dat wij z66 heel klein, Heel dom, en egoistisch zijn. Dat wij onbillijk zuchten. Dat, waar het zonlicht noodig is Ook regen niet overbodig is Voor bloemen, land en vruchten. TRUUS. WEERINGEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder brengen, voor zooveel noodig, den inge zetenen in herinnering: A. dat zij, die zich in deze gemeente komen vestigen, hier van binnen veertien dagen ter Se cretarie der gemeente moeten doen blijken, door overlegging van een getuigschrift van woon plaats-verandering (verhuisbil- let), of andere door de politie deugdelijk verklaarde papieren. B. dat zij, die de gemeente verlaten, een getuigschrift, als bovenbenoeld, behooren op to vragen. Overtreding der bepalingen wordt gestraft met he oh te nis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. 0. dat van de verhuizing binnen de gemeente binnen veertien dagen moet worden kennis gegeven ter Seoretarie, met aanduiding van het per ceel, dat men verlaten en het welk men betrokken heeft. Het niet naleven der bepaling wordt gestraft met geldboete van ten hoogste eengulden Helder, April 1926

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 8