4/3 x Verralsching van postwissels. Verralsching van postwissels. Drama Moordaanslag. Een filmdrama Mix zou te paard zijn „intocht" doen en met dat doel was zijn ros naar de Gare St Lazare gebracht om daar de komst van zijn meester af te wachten. Een groote me nigte wachtte voor het station op den film- held, aldus den weg versperrend aan de reizigers, die nog- hun trein moesten ha len. Er ontstond een verwoed gedrang, waarbij vele personen er slecht afkwa men. Een vreemd testament. Correspondentie. wm inoet worden beschouwd, die jdch niet ontziet, bekende personen, die geregeld tusschen Nederland en het buitenland heen en weer reizen, van hun portefeuille 'e rollen. Bekl. werkt voornamelijk met Arendsen samen. Deze beklaagde was het ook, die eendgen tijd geleden te Amster dam terecht stond in de bekende zaak, die men daar het „spoegie" noemde. Men had n.1. een jong meisje op den mantel gespuwd. De aandacht vim het meisje werd hierdoor natuurlijk afgeleid, waar van Van Heynlngen profiteerde door haar een portefeuille met 1700 te rollen. Spr. kon nog mededeelen, dat deze bekl. en zijn kameraad door de Spoorwegen een abonnement is geweigerd, terwijl _men overweegt hem ook geen spoorkaartjes meer te verkoopen. Spr. achtte dezen man zeer gevaarlijk voor de maatschappij en elschte 8 jaar gevangenisstraf. (Telegr.) De rechtbank te Amsterdam heeft Dins dag uitspraak gedaan in de zaak tegen een 32-jarigen koopman, die zich van September tot Januari aan verschillende vervalsohingen van postwissels heeft schuldig gemaakt. De off. van justitie had tegen bekl. 1 jaar en 8 maanden gevange nisstraf geëischt. De rechtbank veroor deelde bekl. tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden, met aftrek van 2 maanden voorloopige hechtenis. Smokkelen. Het gerecht te Kleef heeft de Neder- landsche kooplieden G. Z. en W. v. V., die in Februari zijn aangehouden wegens het smokkelen van twee auto's, beladen met 84 balen koffie uit Nederland naar Prui sen, veroordeeld elk tot een boete van 23,367 mark of voor elke 50 mark een dag hechtenis. Verdronken. Dinsdagmorgen is de wagen van den landbouwer Van Dooyen te Leeuwen om geslagen. Diens zestienjarige dochter raakte er onder, in een sloot, en werd er dood uitgehaald. Ben giftmengster. Mevr. 'Della Sorensen, die te St Paul (V. St.) gevangen is genomen omdat zij ver dacht wordt zeven menschen, o.w. drie familieleden, te hebben vergiftigd, heeft blijkens een mededeeling van de justitie die misdrijven bekend. Verduistering. De gemeente-ontvanger van Gronsveld, J. H. G., die 3000 heeft verduisterd, is veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf. De eisch was 8 maanden. Het geld is texiigbetaald. Den iaatsten tijd zijn in verschillende plaatsen van ons land aan postkantoren, postwissels ter uitbetaling aangeboden, die later vervalscht bleken te zijn. Het bedrag, daarop aanvankelijk voorkomende, was door wijziging of toevoeging valscbelijk vergroot. Dank zy de oplettendheid van een ambte nares aan het bijkantoor aan de Van Lim burg Styrumstraat te 's-Gravenhage, is men er gisterenochtend in geslaagd, de hand te leggen op één der personen, die zich aan deze vervalschingen heeft schuldig gemaakt. oor de politie heeft hij reeds een beken tenis dienaangaande afgelegd. Bedoelde persoon, de 32-jarige zeeman, J. J. v. R., zonder vaste woonplaats, die tij delijk verblijf hield in een logement aan de Ammunitiehaven, vervoegde zich gisteroch tend aan het loket van bovengemeld bijkan toor, waar hij ter uitbetaling aanbood, een postwissel ten bedrage oogenschynlyk van 18. De ambtenares, die den postwissel in ontvangst nam, bemerkte, dat dez$ vervalscht was, doordien het bedrag was vergroot, en' ging onmiddellijk naar haar chef om dézen haar bevinding mee te doelen. Dit trok de aandacht van v. R., die de plaat poetste. Een der ambtenaren snelde den man na en slaagde erin, hem op den Parallelweg staande te houden en hem, met behulp van eenige voorbijgangers, naar het kantoor terug te voeren. Inmiddels was de politie gewaarschuwd en deze bracht v. R. over naar het hoofd commissariaat, waar de man in den loop van het verhoor, bekende, dat hij zich in ver schillende plaatsen van ons land aan ver- valsching van postwissels heeft schuldig ge maakt. Voorts is gisteren te Rotterdam een ka meraad van v. R. aangehouden, die zich aan een soortgelijk misdrijf moet hebben schul dig gemaakt. Moord. De uitspraak van den moord: te Lutte- rade, waar de grondwerker Johs. Boek weit op 27 December in een café door zeven mijnwerkers met messen, billard- queues en een •gummieslang werd dood geslagen, luidt dat de hoofdbeklaagde tot 16 maanden, twee anderen tot zes maan den, een tot vier maanden, de caféhouder, waar de man werd vermoord, tot tien maanden, een bekl. tot één maand en een tot 100 dagen gevangenisstraf werden veroordeeld. Op het landgoed Berkenhof bij Neu Munster Sn Sleeswijk-Holstein heeft de 50-jarige rentmeester Neumann Maandag onder een voorwendsel het heele perso neel weggezonden. Vervolgens schoot hij met zijn revolver 6 paarden, 20 melk koeien en 5 varkens dood. Daarop begaf hij zich naar zijn woning, waar hij zijn vrouw en schoondochter doodschoot. Na dat hij het huis aan alle hoeken ln brand had gestoken jaagde hij zichzelf een ko gel door het hoofd. Zijn lijk word uit het brandende gebouw gehaald. Zijn ongun stige financieel© positie schijnt Neumann tot deze wanhoopsdaad te hebben gedre ven. Ben pnnnenwerper. In de Doelstraat te Haarlem heeft een razende dronkeman gisteravond een paar uur lang honderden menschen en de po- litie bezig gehouden. Er was een vecht partij uitgebroken, die duurde totdat de politie de strijdenden uit elkaar dreef. Een van dezen liep toen een huis binnen, waarvan de deur openstond, klauterde naar het dak en begon met dakpannen te kogelen. In een oogenbllk was een groote menigte samengeloopen, waarvoor weer een aantal politiemannen noodig was om de orde te handhaven. De pannenwerper ging intusschen zijn gang. Hij wierp een paar ruiten in van huizen aan de over zijde, maar verwondde niemand. De poli tie liet hem uitrazen; toen hf) beneden kwam werd hij Ingerekend en de menigte kon zich terugtrekken. De landbouwer K te Wildervank heeft Dinsdag twee schoten uit een jachtgeweer gelost op zijn schoonzoon, G. K, te Veen- dam, die zijn vrouw, de dochter van K, mishandelde. De toestand van den getrof fene is ernstig. Een Japan seh gtooinscblp vergaan. Het ss. „Homeric" van de White Star lijn heeft zich in antwoord op een S.O.S.- sein van het Japansche s.s. „Raifoekoe Maroe" over een afstand van 75 mijl naar dit schip gespoed, doch kwam te laat. De „Raifoekoe Maroe" zonk in geweldig hooge zeeën. Er zijn 48 opvarenden ver dronken. Naar uit Londen gemeld wordt, is het Japansche schip, dat 5837 ton mat, bij Sable Island gezonken. Het was met tarwe geladen op weg van Boston naar Hamburg. Een nader bericht meldt: De groote transatlantische passagiers schepen Homeric en Tuscania zijn met volle snelheid door hooggaande zeeën ge stoomd om ter hoogte van de kust van Nova Sootia hulp te gaan verleenen op het ontvangen 'van hulpseinen, afgezon den door de Raifoekoe-Maroe. Maar de beide schepen kwamen net te laat. De Raifoekoe zonk met alle opvarenden in het gezicht van de Momeric en de Tusca nia. Het Japansche schip was met graan geladen; de reddingbooten waren alle verbrijzeld. De Homeric was 75 zeemijlen verwijderd op het oogenblik dat de nood seinen werden opgevangen. Toen de Rai foekoe-Maroe gezien werd, was zij al zin kende en vóór het schip bereikt was ver dween het. Niemand van de opvarenden heeft de ramp overleefd. Een rechter op de beklaagdenbank. Op de beklaagdenbank van een der Ber- lijnsche rechtbanken zat gisteren dr. Wal- ter Soott, die in dezelfde gerechtszaal vroeger herhaaldelijk als vertegenwoordi ger van het O. M. was opgetreden en die zich nu wegens het plegen van talrijke strafbare daden te verantwoorden had. De voorzitter zeide, dat Scott vroeger vaak zelf beklaagden had aangespoord om in hun eigen belang de volle waarheid te zeggen. Hij hoopte, dat Scott dit nu ook zelf zal doen. Beklaagde vertelt dan zijn levensge schiedenis. Deze niet onbegaafde jurist is eigenlijk een Slachtoffer van de inflatie geworden. Toen zijn vader in 1921 stierf erfde hij 200.000 mark in geld en boven dien vele effecten. Het vermogen was echter door den vader, die de naderende inflatie niet kon zien, zoo vastgelegd, dat Soott het pas in 1923, toen het vrijwel waardeloos was, te zijner beschikking kreeg. Soott, die vroeger dank zij de finan cieele steun van zijn vader een gemakke lijk leven had geleid, wilde dit leven nu voortzetten, hoewel zijn inkomsten daar voor lang niet voldoende waren. Hij Bet zich van zijn eerst© vrouw scheiden en huwde een vrouw, die in Tsjecho-Slowa- kjje rijke bloedverwanten had. Van deze bloedverwanten leende hij alleen in 1922 toen de mark nog slechts enkele pennin gen waard- was, een bedrag van 40 a 50.000 Tsjechische kronen, maar ook dit vermo gen, verdween spoedig en steeds nog zette Scott zijn weelderig leven voort. In 1924 had hij 80.000 mark schuld. Hij hield zich toen, terwijl hij nog steeds bij de rechter lijke macht was, met allerlei verdachte zaakjes bezig en spoedig werden er tegen hem klachten wegens bedrog en verduis tering ingediend. Van een bank, die vol komen vertrouwen in hem stelde, leende hij 85.000 mark. Als waarborg bood hij een automobiel aan, die hij nog niet eens had betaald. Hij deed inkoopen en betaalde met waardelooze chèques, tot hij op een goeden dag in hechtenis werd genomen. De misdaad te Crowborough. De minister van binnenlandsche zaken heeft het doodvonnis tegen Thorne, die veroordeeld werd onder beschuldiging zijn verloofde te hebben vermoord en haar lijk in stukken gesneden en verborgen te heb ben, bekrachtigd. Thorne blijft echter bij zijn verklaring, dat het meisje zich heeft opgehangen en dat hij haar lijk heeft ver borgen uit vrees van moord te worden be schuldigd. Volgens de verklaringen der medische •deskundigen kon bij de lijk schouwing de doodsoorzaak niet met vol komen zekerheid worden vastgesteld. Sir A. Conan Doyle dringt er thans in de bladen op aan, dat het vonnis niet zal worden voltrokken, omdat hij niet gelooft dat Thorne's schuld bewezen ia Thorne's vader schreef een brief aan de pers, waar in hij met kracht protesteert tegen de wijze waarop het proces is gevoerd, die hij een zijdig en bekrompen noemt. De aankomst te Parijs van Tom Mix, den filmacteur, die binnenkort ook ons land zal bezoeken, heeft aanleiding gege ven tot vrij ernstige rumoerigheid. Tom Toen Mix eindelijk versoheên werd hij zoowel toegejuicht als uitgefloten. Om wanordelijkheden te voorkomen verbood de stationschef hem te paard het station te verlaten. In een verzameling van vreemde testa menten, onlangs uitgegeven door een vakblad voor het recht te Boston, komt de volgende laatste wilsbeschikking voor van den heer Sanborn uit Medford in Massaohusetts. Hij vermaakte zijn lichaam aan de Universiteit van Harvard met een som gelds om van zijn huid twee trom melvellen te maken, die aan een bepaal den ouden vriend moesten worden over handigd op voorwaarde, dat deze ieder jaar op 17 Juni bij zonsopgang op Bunkers Hill (waar Washington de Engelschen sloeg) de Yankee Doodle op de trommels zou slaan. Op de eene trommel moest verder de „Onafhankelijkheidsverklaring der Ver. Staten" en op de andere Pope's „Universeel Gebed" geschreven of gegrift worden, zooals op perkament. De rest van zijn lichaam moest tot mestpoeder gestampt worden „om bij te dragen tot den groei van ,een inheemschen olm of iep, zoodat onschuldige kinderen te eeni ger tijd zullen kunnen spelen onder de schaduwen van de takken, die ook door mijn gebeente bevrucht zullen zijn". Jam mer genoeg heeft de Universiteit voor het legaat van deze post-mortem-patriot gemeend te moeten bedanken. Toenemend© criminaliteit Dinsdagmiddag is als blauwboek het verslag van densuperintendent van de afdeeling statistiek van het ministerie van binnenlandsche zaken verschenen, dat han delt over den omvang der criminaliteit in 1923. Het verklaart dat misdrijven se dert den oorlog rtieuwe vormen hebben aangenomen. Het meest springt in het oog dat misdadigers methoden overne men die kenmerkend zijn voor minder geordende gemeenschappen, zoodat ge welddaden meer dan vroeger geschieden door benden en het gebruik van vuurwa pens samengaat met dat van auto's en dergelijke. Het aantal gevallen van oneer lijkheid gepaard gaand met geweldpleging is zoozeer toegenomen, dat het totaal van alle misdrijven erdoor -gestegen is. Het aantal gevallen van allerlei aard dat ter kennis van de politie is gekomen, be droeg 110.206, het hoogste getal dat opge- teekend is in de 67 jaar dat de statistiek bijgehouden wordt. Het aantal personen dat wegens strafbare feiten veroordeeld wordt, blijft nochtans afnemen en, als men de merkwaardige toeneming in een paar categorieën van misdrijven tegen den eigendom buiten beschouwing laat, is de criminaliteit over het algemeen aan het verminderen. Oplichting en oneerlijk heid in den handel bloeien daarentegen. Het aantal vervolgingen wegens dron kenschap is gestadig aan het afnemen. In de periode 19091918 bedroeg het ge middeld 189,204 in het jaar, thans 81.669. Grootste personen-locomotief ln Europa De P.L.M. Spoorweg Maatschappij heeft nieuwe buitengewoon krachtige sneltrein- machines van het „Mountain"-type in dienst gesteld. Deze locomotieven zullen dienst doen op het traject Laroche-Dijon, op welk traject de langste hellingen voor komen en wel van 8 per mille over een afstand van 80 KM. De nieuwe locomo tieven zullen treinen van 600 ton met een snelheid! van 75 tot 80 KM. per uur tegen de helling optrekken. De rooster heeft een oppervlakte van 5 M2.; het gewicht van de looomotief (zon der tender) bedraagt 118 ton, waarvan 74 ton adhaesiegewicht De machine, wel ke 2500 PK ontwikkelt, heeft met ten der (capaciteit 80 M. water en 7 ton kolen) een lengte van 25 meter en een gewicht van 185 ton. Het is de machtigste stoom locomotief voor personenvervoer in Eu ropa. MARINEBERICHTEN. Teraardebestelling lult ter zee le kL F. H. van MoorseL Gisteren is op de begraafplaats Nieuw Eyk en Duynen te 's-Gravenhage ter aarde besteld het stoffelijk overschot van luit ter zee le kL F. H. van Moorsel, in loven commandant van Hr. Ma, mij inlegger Hydra. BQ de teraardebestelling waren om, aanwezig gep. schout-tyj-naoht Saohse, kap. ter zee Telders, kap.-lult ter zee Wijnans, hoof doft van adm. Snellen van Vollenhoven, off. van adm. Heeres en on derscheidene andere officieren der zee macht, o.a. luit ter zee le kl. Termijtelen, adjudant van den minister van marine. Lult. ter zee 2e kL De Booy sprak na mens officieren, onderofficieren en man schappen van de Hydra. Er waren kransen om. van het departe ment van marine, van de bemanning der Hydra en van de officieren van de Kon. Marine. De vader van den overledene dankte voor de belangstelling. Koninklijke Marinereserve. Dit jaar bestaat voor tien jongelieden gele genheid. toegelaten te worden tot de opleiding van adelborsten voor de Koninklijke marine- reserve. („St. Ct") Marine-luchtvaartdienst. In 1925 kunnen bij den marineluchtvaart dienst geplaatst worden eenige officieren-zee- waarnemers der 3e klasse. Vereieebtzee vaartkundige kennis. Bezit etuurmanad Lploina en kennis radiotelegrafie strekt tot aanbeve ling. Leeftijd 1926 jaar. Inlichtingen hier omtrent bij het departement van marine. Aan melden vóór 1 Jnli. (Stct) Kap. ter zee J. Tissot van Patot, oudst aan wezig zee-officier te Vliesingen, wonende te Middelburg heeft tegen Juni ontslag uit den marinedienet gevraagd. Off. van gez. le kl. bij de zeemacht I. Buskop is uit Oost-IndiS teruggekeerd. «i Off. van adm. 2e kl. J. Chr. Beugelink wordt 29 dezer geplaatst aan boord van Br. Ms. Wachtschip te Vliseingen. Off. van den MB.D. 2e kl. E. van der Wonde is bestemd voor den dienst in Ooet-IndiB en zal 30 Mei per stoomschip Tambora zijn bestem ming volgen. Kap.-luit. ter zee A. Vos wordt 29 dezer be last met het toezicht op den aanbouw van Hr. Ms. kruiser Sumatra te Amsterdam. 4 Mei: serg.Hmaoht. A. J. Bongers van Kon. Instituut naar Afbouw Java. 29 April: eerg. der mars. A. J. Huysman van Aid. mara. Rotterdam naar idem. BEHOUDENS ZEER BIJZONDERE OM STANDIGHEDEN is aan ondervolgende per sonen vergunning verleend om naar Nederland terug te koeren: Per s.s. Rembrandt, 25 Maart van Priok: Luit. ter zee 3e kl. A. J. E. Bik. Per s.s. Tambora, 1 April van Priok: Macht.-majoor J. H. Meinderink; aerg.-mont. T. Meppelink; eerg.-ziekenverpl. A. W. Vre- denbregt; korp.-echrijver J. G. F. Engelberts; matroos le kl. L. F. Overmeer en 2e kl. A. Grotere; marinier le kl. F. G. J. Klinkhamer, A. Coule, M. A. van Wissen, W. C. Hanswijk, M. Pepers, 2e kl. J. Pattenior; kerpjnonteur H. J. Tuinder. Per s.6. Goentoer, 29 April v. Priok: Luit. ter zee F. H. Vermeulen, off. van den MB.D. 2e kl. P. Btroo. Per s.s. Prins der Nederlanden, 3 Juni van Priok: Off. van gez. le kl. J. W. Vos. De off. van den M.8D. 2e kL D. J. Monté wordt den 27en April a.s. overgeplaatst Wachtschip Willemeoord naar Gelderland en wordt te zijner vervanging geplaatst te Wil lemsoord voor het verrichten van werkzaam heden hem op te dragen door den aangewezen commandant van de Marine-kazerne aldaar de i<L D. Brouwer. Wegens plaatsgebrek moesten een twee tal ingezonden stukken tot het volgend nummer blijven liggen. Dat beteekent: Viermaal een ongewijzigd* advertentie ter plaatsing opgegeven ln de „Heldersche Courant' tegen driemaal bere kening. WIJ ervaren dikwijls, vooral bl) hen, die een z.g. kleine advertentie plaatsen, (h*, wanneer een eerste plaatsing niet voldoende succes oplevert, vergeten wordt, om tijdig order tot herplaatsing te geven. Om onze cliënten voor schade en last ten gevolge van een dergelijk verzuim te behoe den, advtseeren wij tn den regel om direct opdracht te geven tot i/3 X plaatsing. Zoo dra men dan geslaagd is, deelt men ons zulk mede en wordt dan de overbodig geworden advertentie uitgelicht. Onze cliënten zijn dan slechts schuldig het aantal malen, dal zl] ge adverteerd hebben. Probeert U dat ook eens! Deze bepaling geldt alleen voor adverten tién, welke niet volgens het goedkoops tarief voor handels-advertentlën worden geplaatst Burgerlijke Stand van Helder van 21 en 22 April 1926. ONDERTROUWD: M. Hartog en M. Kossen; A. Donkersloot en E. Scholte. GETROUWD: H. J. Bdhillemans en H. Lien- hart- BiEVALLEN: G. van Twuijver-Schorey, <L; M. de Roode-Bot, d.; M. van der Tak-Visser, z OVERLEDEN huijsen, 79 jaar. M. Prijt, 74 Jaar; P^ Voortr 8TOOMVAARTBESUCHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Bengkalle, u., vortr. 22 April v. 8uez. Enggano, t, vortr. 21 April r. Port Sald. Johan do Wltt, t, poos. 22 AptII Perim. Roepat, t., orr. 22 April te Hamburg. Rottl, t, paso. 23 April Portin Vondel, u., vortr. 21 April r. 8u#b. Prins der Nederlanden, tl, orr. 21 April U Genua. Rembrandt, t., paos. 21 April Sogros. Koningin der Nederlanden, vortr. 22 April Batavia. Nlas, u., arr. 22 April te Sabang. Straaleer, arr. 22 April te A'dam. Kotl Nfd. gtb. Mij. Achllloo, vortr. 21 April v. Algiers. Euterpe, arr. 22 April v. Bordeaux. Nero, arr. 22 April v. Hamburg. Orestee, paso. 20 April Malta. Aurora, vortr. 20 April Malta. Berenloe, vortr. 19 April v. Bart. Hennes, vortr. 21 April v. Oonstania. Orion, arT. 19 April te Allcante. Pollux, vortr. 20 April v. Algler». Theoeus, arr. 20 April te Oporto. Ulyseee, vortr. 20 April v. Smirna. Ariadne, pass. 22 April Dungenees. Oeros, vortr. 21 April v. Algiers. Irene, arr. 21 April te Carthagena. Iris, arr. 22 April te A'dam. Saturnus, vortr. 21 April v. Tarragona. Veeta, vertr. 21 April v. Tunis. Zeus, vortr. 21 April v. Lissabon. Kon. Hollandsehe Lloyd. Gelria, u., vortr. 22 April v. Peraambuco. Flandria, vortr. 22 April v. A'dam. Gaasterland, u., pass. 20 April Wlght. Waterland, arr. 20 April te Antwerpen. Kon. West-Indische Maildienst. Almelo, u„ arr. 20 April; te Talcahuano. Ariadne, arr. 22 April v. Valencla. Deucalion, vertr. 22 April v. A'dam. Neptunu8, vortr. 22 April v. A'dam. Pereeus, vertr. 22 April v. A'daim. Vulcanus, vertr. 22 April v. A'dam. Iris, vertr. 21 April v. R'dam. Breda, vertr. 20 April v. Liveipool. Oberon, arr. 21 Apiil te A'dam. Amersfoort, u., vertr. 18 April v. Arica. Aree, vertr. 21 April v. Christobal. Flora, arr. 19 April te New-York. Fauna, t, pass. 21 April Fayal. Jason, t., pass. 21 April de Azoren. Haloyon Lijn. Florapark, arr. 20 April te Antwerpen. HollandAmerika Lijn. Cardiganshire, arr. 22 April te R'dam. Maasdam, arr. 21 April te Santander. Volemdam, vertr. 21 April v. Boulogne. Beeaneterdijk, pass. 20 April Sable Island. Moerdijk, arr. 19 April te Portland, O. Spaarndam, arr. 20 April te Bibao. Edam, vertr. 21 April v. Vera Cruz. Grootendijk, vertr. 21 April v. New Orleana. Leerdam, arr. 21 April te Vera Cru*. Rotterdam, pass. 22 April Cape Race. Veendam, vortr. 22 April v. R'dam. Dinteldijk, pass. 22 April Lizard. Holland—Australië Lijn. Aretidskerk, u., vertr. 20 April v. Genua. Modjokerto, u., pass. 20 April Ouaeeant. Siantar, t., 20 April v. Colombo. Almkerk, t., pass. 21 April Gibraltar. Tjikandi, t., arr. 21 April te Suez. HollandAfrika Lijn. IJlseldijk, t, arr. 22 April te Zanzibar. Menado, arr. 19 April te Port Natal. Heemskerk, u., vertr. 18 April v. Walvisöhibaal. Rietfontein, vertr. 21 April v. Zanzibar. Springfontein, vl, pass. 20 April Wight. HollandBritsch-Indlë Lijn. Bovenkerk, u., arr. 21 April te Bombay. Andijk, t., arr. 21 April te Cocanada. Schiedijk, u., vertr. 20 April v. Madras. Streefkerk, t., vertr. 20 April v. Algiers. Kieldrecht, u., vertr. 19 April te Cuxhaven. Meerkerk, u., vertr. 21 April v. Suez. Ridderkerk, arr. 22 April te R'dam. Holland—O.-AxiB Lijn. Ouderkerk,, u., vertr. 18 April v. Colombo. Zoama, t., vertr. 22 April v. Shanghai. Salabangka, u., pass. 7 April Dungenees. HollandWeqt-Afrika Lijn. Almkerk, t., pass. 21 April GibrtUtar. Tjikandi, t., arr. 22 April te AlexandriS. Ambon, vertr. 21 April v. Freetown. Delfland, n., pass. 21 April Onessant. Helder, u., arr. 21 April te Calabar Reggestroom, vertr. 22 April v. A'dam. Soheldestroom, t, arr. 21 April te Lagos. Albiroo, arr. 22 April te A'dam. Vlieland, vertr. 20 April v. Monrovia. V1SSCHERUBERIOHTEN. 21 April 1925. Aangevoerd door 22 korders: 830 tongen per stuk 0.60—080, 600 kleine tongen per stuk 0.15—020, 2 tarbotten per stuk 6—1080, 20 kisten zetschol per kist 1214, 70 kisten kleine schol per kist 4—650, 8 kisten schar per kist 1.50—2; door roggenvlsechers100 roggen per stuk 1.54; door trekkers: 830 tal haring per tal 0.90—220, 9 tal geep per tal 32—86, 1 zalm 80. 22 April 1926. Aangevoerd door 8 korders: 160 tongen per stuk 050—0.55, 80 kleine tongen per stuk 0.20, 1 tarbot per stuk 9, 6 kisten kleine schol per kist 8—9; door trekkers: 1300 tal haring per tal 1—150, B tal geep per tal 31—37, 1 zalm 8L MARKTBERICHTEN. BROEK OP LANGEND UK, 22 April 1926. Aanvoer 1775 kg. uien, grove 12.0018.20, drielingen 730, 4100 kg. peen 120—150, 14,500 kg. roode kool 7.20-9.70, 26,100 kg. gole kool 7.10—8, 85,000 kg. Deeneche witte 1.70—2.90, allee per 100 kg. De off. van den MBD. 2e kl. G. A Dijkstra is nit Oosb-Indië teruggekeerd. Schagermarkt van Donderdag 23 April 1925. 11 paarden 160—426; 2 stieren f 160—800; 285 gelde koeien mag. 200425; 70 idem vette 300-510; 50 kalfkoeien 800—600; 82 pinken 180240; 253 nuchter kalveren 10 30; 96 overhoudere 4066; 18 bokken en geiten 8—10; 65 varkens, magere 2842; 102 idem vette per kg. 0.72—0.79; 197 big- fsn 16—25; 16 konijnen 0.80—2.50; 86 ippen 1—2; 408 kg. boter p. kg. 1.60—190. Eierenveiling (voorloopt® boriaht). 53448 kipeieren per 100 5.70—6.50; 10488 eeadeieren; klvletseieren per «tuk 12—li at. Rottordamsohe Lloyd. Kennemerland, vertr. 19 April v. Valparaieo. Tjerimal, u., paee. 22 April Onessant. Zeeland ia, t., pas». 20 April Fernando Noronha. Modjokerto, u., pass. 20 April Ouessant. Kertoeono, t., vertr. 21 April v. Mareeille. Madioen.-t., vertr. 20 April v. P. Sald. Merauke, arr. 20 April te Hamburg. Toeari, vertr. 22 April v. R'dam. Djsmber, u., paso. 21 April Suez. Garoet, vertr. 20 April v. Batavia. Gorontalo, u., pass. 22 April Gibraltar. Tosari, u., arr. 22 April te Antwerpen. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Alcyone, t, vertr. 20 April v. Rlo Janelro. AÏdabi, t., vertr. 21 April v. Las Palmae. Waaldijk, vertr. 21 April v. B. Ayree. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Laomedon, vertr. 22 April v. Singapore. Antolycus, pass. 21 April Perim. Aetynax, vertr. 17 April v. Singapore. Antenor, arr. 18 April te Colombo. Bloemfontein, pasa 18 April Perim. Eurymedon, vertr. 20 April v. Port Sald. Melampus, arr. 20 April te Port Sald. Pereeus, vertr. 21 April n. Londen. Agapenor, arr. 22 April te Suez. Eumaeus, arr. 20 April te Cebu. Theseus, pass. 22 April Gibraltar. Java—Bongalen lijn. Ce ram, arr. 22 April te Calcutta. Boeton, vertr. 21 April v. Belawan. JavaChinaJapan Lijn. Tjipanas, pass. 20 April Gibraltar. Tjimanoek, arr. 18 April te Batavia. Tjikandi, pass. 21 April Suez. Tjlkambang, vertr. 21 April v Ghinvaagtao.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 7