van bijzondere uitvoering, DRUKKERIJ C. DE BOER Jr. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. in één of meerdere kleuren gedrukt. Voetbal. Postduivensport. ANNA PAULOWNA. Dinsdagavond 21 April hield de ver eeniglng „Huiszorg" een algemeene ver gadering ln „Veerburg". De voorzitter, de heer 0. Keizer, opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de secretaris, de heer A. de Boer, de notulen leest, welke onveranderd wei den vastgestold. Mevrouw Faase, penningmeesteresse, doet daarop rekening en verantwoording over het jaar 1924. Hieruit blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen f 2047.68, de uitgaven f2897.48; er is dus een na- deelig saldo van f848.90. De fancy-fair, waarvan de ontvangsten bedroegen f 2660.66 en de uitgaven f 1046.04, leverde een batig saldo van f 1514.52, zoodat het eindsaldo bedroeg f 1166.62. Tot het nazien der bescheiden werden benoemd mevrouw WoudenbergLungedjjk en de heeren Keuris en Jansen, welke commissie rap port van haar bevindingen bij het bestuur zal Indienen. In het vervolg zal de com missie, met het nazien der rekening be last, op de algemeene vergadering haar rapport uitbrengen. Daar de ln hoofdstuk Hl der statuten genoemden data te laat worden geacht, worden de art. 10,11 en 12 dermate gewijzigd, dat de vergadering vóór of in April mogelijk is. Uit het jaarverslag blijkt, dat de hulp ven de 2 vaste helpsters geregeld noodig is geweest. Bovendien is door 88 losse helpsters in 41 gezinnen korter of langer tijd hulp verleend. Het totaal aantal dagen voor de losse helpsters bedraagt 1883; in 1 gezin 208 dagen, in 1 gezin 188 dagen, in 1 gezin 137 dagen, in 1 gezin 118 dagen. Tusschen 60 en 100 dagen in 4 gezinnen, tusschen 26 en 60 dagen ln 9 gezinnen en in 24 gezinnen beneden 26 dagen. Het aantal leden bedroeg op het einde van het jaar 681. Van H.M. de Koningin- Moeder werd f60.ontvangen, aan vrij willige bijdragen totaal f 122.03, als op brengst van verschillende uitvoeringen door plaatselijke vereenigingen. Ten bate van „Huiszorg" werd 1273.80$ ontvan gen, terwijl de fancy-fair, als reeds gezegd, een batig saldo van 11614.52 opleverde. De heeren Janseu, Op 't Veld en Derksen worden benoemd als commissie tot het nazien der rekening 1925. De uitgaven over 1926 worden begroot op 12240.de inkomsten op 12626. het batig saldo op f 385.Daar de con- tributiën enz. de uitgaven die „Huiszorg" noodig heeft, onmogelijk kunnen bestrij den, worden thans middelen besproken tot stjjving der kas. Het bestuur stelt voor, inplaats van een fancy-fair, na be komen machtiging ln den herfst een ver loting te houden. De heer Keuris doet het voorstel, om bij de gemeente aan te kloppen. Het bestuursvoorstel wordt aan genomen. De heer Keuris trekt, na de toezegging bekomen te hebben, dat het bestuur niet zal wachten met zich tot den Raad te wenden tot de vereeniging heelemaal in de put zit, zijn voorstel in. Volgt verkiezing van bestuursleden. Aftredend zijn de dames Blaauboer— Vader, TimmerHeere, MeuleveldKrij ger, van TeulingenCornelissen, Viveen en de heer A. de Boer. Zij worden allen herkozen, nadat eerst een onverkwikkelijke discussie heeft plaats gehad, wijl voor zitter gezegd had niet te zullen dulden, dat aan de vergadering een politiek tintje werd gegeven. Hierna rondvraag en sluiting. Naar wij vernemen zal ln den loop dezer maand ln deze gemeente de Emma-bloem oolecte worden gehouden, ten bate der plaatselijke tuberculosebestrijding. Wij twijfelen niet of ieder zal dit prach tige doel steunen. In deze gemeente ls onder het vee van den heer A. v. d. B. mond- en 'klauwzeer geconstateerd. Burgerlijke Stand van Anna Panlowna. GEBOREN: Dieuwertje Margaretha, dL v. P. Keppel en G. Wiggers; Elisabeth Jo- hanna, d. v. J. van der Ven en G. Ligt- voet; Dirk Johan, z. v. J. P. Mosk en M. Minama; Anna Alberta Maria, d. v. G. A. Preijde en A. O. Komen. TEXEL. 22 April. Handelaars in kievitseieren klagen, dat de voorraad op het eiland van jaar tot jaar aanmerkelijk afneemt. Men geeft hiervan de schuld aan de steeds grooter wordende kolonies van kokmeeuwen, die nu in duizendtallen broedplaats op dit eiland hebben. Zoekers naar kievitseieren konden eerder in April aardig wat verdienen, doch nu is ook hierbij het vet van den ketel. Ook andere moerasvogels lijden ln hun voortplanting onder den grooten toevloed van meeuwen. WIERINGEN. Vergadering van Hoofdingelanden van het Heemraadschap Wlerlngen op Dins dag 21 April 1925 des voormiddags 10 uur, in 't hotel van den heer D. D. Lont, met aanwezig 16 leden. De dijkgraaf, de heer O. Maars, opent, waarna de secretaris, de heer O. J. Bosker, de notulen voorleest, welke onveranderd worden goedgekeurd. Na mededeellng van ingekomen stukken, waaronder een schrij ven van den heer D. Hoijblok, waarbij deze bedankt als Hoofdingeland, van ge houden kasverifleatie enz., wordt in behandeling genomen de begrooting over het dienstjaar 1925, 0. m. wordt hierbij besloten, dat wederom een gedeelte der binnenwegen zal worden geharddat verschillende perceelen, bij het Gemeente bestuur ln eigendom, doch bij het Heem raadschap in onderhoud, ln eigendom bij het Heemraadschap zullen overgaan en andere perceelen desgelijks bij het Ge meentebestuur ln onderhoud zullen over gaan dat enkele landwegen, sinds jaren niet meer gebruikt, zullen overgaan aan eigenaren van naastbijgelegen perceelen dat bij de Zuiderzeewerken zal worden verzocht eenige verbetering te willen aan brengen in de afwatering van de Marske- polder en het onderhoud van het verlengde van den Noord-Geesterweg; dat aan twee oude wegwerkers, n.1. Jn. Doves en N. Wagemaker, een tegemoetkoming van f 8 per week zal worden verleend. De omslag werd vastgesteld op f 12 per H.A. De begrooting wordt daarna vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 81.864.925. Op de aanbevelingslijst ter benoeming van een Heemraad worden geplaatst als No. 1 de heer N. Bakker Sz., aftredend, als No. 2 de heer S. Russelman, als No. 8 de heer S. J. Koorn. Tot lid-hoofdingeland van het stembureau wordt benoemd de heer Jn. Doves Sz.. De stemming wordt Depaald op Woensdag 20 Mei a.s. Aftre dende Hoofdingelanden zijn de heeren S. F. Kuut, A. S. Klein en O. Jb. Kool, terwijl tevens een verkiezing zal moeten plaats hebben naar aanleiding van het sedanken van den heer Hejjbloft. Hierna sluiting. Mej. Anna MulderKuut benoemd tot diaken bij de Doopsgezinde Gemeente alhier, heeft hare benoeming aangenomen, zoodat thans het eerste vrouwelijke lid deel van 't Doopsgezinde Kerkbestuur uitmaakt. Den Oever vooruit. Men deelt ons mede dat te den Oever op het erf van den heer N. Tijsen Dz. een muziektent voor de muziekvereeniging „Apollo" zal worden gebouwd. Bij goed weer zal des Zondags .Apollo" er in concerteeren, zoodat ae sewoners van den Oever nog menige ge notvolle Zondagen staan te wachten. Het laatste stuk particuliere eigendom van den voormaligen Duitschen Kroon prins n.1. de „Kano" of roeiboot, heeft ons eiland verlaten en is door den burge meester voor den Kroonprins verkocht. De koopman was een Amsterdammer en de kano is naar Utrecht verzonden. Naam van den koopman, prijs der boot, noch plaats van bestemming, konden wij bij her- ïaald informeeren niet te weten komen. Naar wij vernemen, vergadert de Raad dezer gemeente op Zaterdag 25 April a.s., des n.m. 2 uur. Behalve ingekomen stuk- Een, enz. zal de beëediging plaats vinden van den nieuw benoemden gem.-ontvanger, de heer P. O. de Haan, en zal deze dan Mei a.s. zijn ambt aanvaarden. Onze Korfbalclub „Wiron" speelde J.1. Zondag te Wierlngerwaard een vriend schappelijke wedstrijd met T.O.G.O., aldaar en wist te winnen met 60. POST- EN TELEGRAAFKANTOOR. Het hoofd- en het bijkantoor der poste rijen zijn respectievelijk geopend op werk dagen van 's morgens 7.80 u. tot 's avonds 7.30 u. en van 's morgens 8 u, tot 's avonds 7.80 u. De telegraaf, gevestigd in het hoofdkantoor, tot 's avonds 9 uur. Des Zondags ls het hoofdkantoor open van 8 u. m. tot 9 u. m. en van 1 m a. tot 2 u. a.; het bijkantoor is op Zon- en Feestdagen gesloten De kantooruren zijn op werkdagen: a. Voor de frankeering, het debiet van postwaarden en de aanneming en afgifte van aiangeteekende stukken, dagelijks van 7.80 u. v.m.—7.80 mm. en Zaterdags van 7.80 u. vun.6.— u. mm. De aanneming van aangeteekende stukken, waarvan geen expresse-bestelling wordt verlangd, heeft Zaterdags tot 8 u. mm. plaats. b. Voor den dienst der postwissels, qui- tantiën en rijksverzekeringbank van 8.80 u. vun.8 u. am. c. Voor den dienst der Rijkspostspaar bank van 9 u. v.m.7.80 u. n.m. Zater dags van 9.— u. vjb.—6 u. mm. d. Voor den dienst der pakketpost van 7.80 m v.m.—7.30 m mm. Zaterdags van 7.30 u. v.m.6.— n m, De lichting der stadsbrlevenbussen heeft op werkdagen plaats des v.m. 8.16 m, 's namiddags ÏÜO u. en 6.10 u., en 's avonds 9.80 u. Bovendien geschiedt op Maandag en daags na een feestdag eene lichting des vjm te 8.80 u. De op het station ge plaatste brievenbus wordt 10 minuten voor het vertrek van lederen posttrein ge licht. De brievenbussen zijn respectievelijk geplaatst aan de Javastraat, Brakkeveld- weg, Stakmanboesestraat, Binnenhaven, Zuidstr., Ankerpark, Buitenhaven, Kruis weg; Molenstraat, Koningstraat, Keizer straat, Piet Heinstraat, Langestraat, Dijk- straat en Schagenstraat INQE8AAN 5 0CT0BER 1824. Een oude visscher, die gewend was al tijd over zijn vangsten op te snijden en daarvoor bekend stond ving eens op 'n keer 'n buitengewoon groote viseh. Groo ter dan hij zelf tot nu toe gezien had. Verbaasd deed hij de visch weer van den haak en wierp hem terug in het water, onder de woorden: - Ja knaap, jou zal ik weer in 't water moeten gooien, want als ik dat vertel dan zal geen sterveling 't ooit geloovem 6.29 9.04 «.49 9.04 7.27 9.04 10.05 12.13 12.31 2.52 2.06 4.39 3.51 6.54 4.14 6.39 7.24 9.32 5.16 8.32 7.57 9.40 9.11 11.22 12.28 2.46 3.05 6.13 5.49 8.07 9.16 11.08 11.31 11.25 1.04 TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht tn den morgen van 28 ApriL Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 765.7 te Breslau. Laagste stand 729.0 te Thorshavm Verwachting: Matige tot krachtige Zuidwestelijke tot Westelijke wind, betrokken tot zwaarbe wolkt, aanvankelijk regenbuien, iets kou der. SPORT. Na ZwitserlandHolland. De 41 nederlaag zit ons nog steeds dwars, getuige de uitingen in vele dag- en sportbladen. Na den smaad van Bern (60), de teleurstel ling van Ztlrioh! Terecht merkt „De Sport" op, dat er bij de ontmoetingen tusechen Zwit serland en Nederland altijd wat bijzonders aan de hand ie. Ongevallen, slecht weer, primitieve terreinen (in Zwitserland), e.d. En wij hebben geen geluk in Alpenland!, terwijl de Zwitsers in Amsterdam1 al tweemaal door Förtuna be laagd werden. De wedstrijden, die wij bij woonden, hebben dan ook weinig indruk bij ons achtergelaten. En nu hebben we weer een leelijk echec ge leden, ^terwijl op 8 Mei Belgifl op bezoek komt. De vraag la dus gewettigd: „Wat nuP" Als oorzaken van de nederlaag zijn te noemen: de ongevallen, gebrek aan geestdrift, de warmte, ontbreken van verband, e.d. Wat het eerste be treft, het is ons Inderdaad tegengeloopen; maar geestdrift kan toch steedis getoond worden, vooral tegen België. De ongewone temperatuur was wel een handicap, doch hoe ging het ter Olympiade? Neen, het ontbrak ons elftal aan verband, moreel en technisch. En wij blijven er bij, dat dit komt omdat ons elftal oen be hoorlijke spil mist. Voor dien ook een midvoor, soodat de „rnggegraat" te slap was. Buitenweg heeft eenige versterking gebracht, doch een man als dé Korver ontbreekt nog steeds. Doch de vervanging van Bul is o.i. noodzakelijk; Schafer, Kuypers, Oosthoek zullen het hem zeker verbeteren. Kracht in het midden der middenlinie werkt gunstig naar alle kanten. Merkwaardig, dat bijna alle Zwlteersche bladen Bul onvoldoende vonden! Wat de reet van het elftal betreft, bijna alle epelers Denis uitgezonderd waren vijf kwartier gedeprimeerd; ze speelden beneden hun kunnen; v. d. Meulen, die later door Schln- deler moest worden vervangen, ook. Gebleken is, dat het bravoure-spel van v. Dijkt» tegen een snelle, stevige voorhoede gevaarlijk kan zijn. Doch dit la te verbeteren. Merkwaardig ie, dat juist toen het er op aan kwam de sar menwerking tusechen links achter en van Heel alles te weneohen overliet en Ehrenibolger zelden gedekt werd, zoodat deze speler steeds gevaar veroorzaken kon. Dit kostte ons twee doelpunten! Een behoorlijke afspraak kan dit evenwel voorkomen. Lefèvre was, alles In aan merking genomen, nog niet kwaad. Onze voorhoede speelde als geheel onvol doende. Individueel deden Buitenweg en Vol kers aardige dingen, do Natrls kreeg te weinig te doen en had aan Reymond zijn mannetje Baer van Slangenburg h en Glelene hadden een eleohte dag, döoh kunnen beter. Wil zonden werkelijk niet weten, hoe het qulntet bolao Tijk zou. zijn te versterken. De samenstelling van het elftal tegen België wordt begrijpelijkerwijze met belangstelling tegemootgezien. I I En wat de nederlaag van Zondag betreft, zij eerlijk erkend, dat de Zwitsers stukken beter speelden en de zege volkomen verdien den! Moge de oranjeploag ons land tegen België rehabiliteeren. GroningenZwaluwen. Het Zwaluwen-elftal, dat Zondag 26 April te Groningen tegen het Noordelijk elftal spelen, ls als volgt samengesteld Van den Bergen (Exoelsior), doel; Webor (VOC) en van Kol (Ajax), aohter; de Haas (VOO), Franeeen Ot Gooi), Andrieesen (t Gooi), middenr. d. Meer Ot Gooi), Tanls (EDO), Buitenweg (Hercules), Bak (Exc.), Weber (Feijenooid). De wedstrijd zal door den heer Mattere wor den geleld. Het medespelen van Buitenweg is nog niet zeker. Westelijko tegen Amsterdamscho Zwaluwen. Zaterdag 2 Mei as. des namiddags te 8 uur zal op het Ajax-terreiu te Amsterdam de tweede der serie oefenwedstrijden van jeugd- elftallen (elftallen samengesteld uit jongere spelers met aanleg) worden gehouden, welke in verschillende plaatsen in alle districten van ons land door de algern. Nederl. voetbal vereeni- ging „de Zwaluwen" In overleg met de Nodor- iandsohe Elftal-oomznlssie en in samenwerking met de districts-clftal-commissie, zullen worden georganiseerd. Dien middag zal een Westelijk Jeugd-elftal spelen tegen een elftal Amsterdam- sche Zwaluwen. Dé volgende spelers zullen worden uitgo- noodlgd: Ueugd-elftal Zwaluwen: Rekkers (EVV), doel; Lefèvre de Montigny (Unitas), van Galen (Blauw Wit), achter; Graafland (HBS), Roem (ASC), van der Ende «(Exoelsior), midden; Manssen (Exoelsior); Küchlin (HBS), Tap Jr. (ADO), van der Eb (VOO), Twelker Ct Gooi), voor. Amsterdamsche Zwaluwen: de Boer (Ajax), doel; Peltzer (Ajax), van Kol (Ajax), achter; Mazurel (Blauw Wit), de Kruyf (Ajax), Bos (AFC), midden; Hamel (Ajax), Deleen Iseger (Ajax), Wolters (AFO), Homburg (Blauw Wit), voor. Als scheidsrechter voor dezen wedstrijd le ultgeneodlgd de heer Vuyk. Interaatioaale wedstrijden van Ajax. In den loop van Mei zal Ajax spelen tegen de Brlteche prof-clubs Derby Oounty en Mlll- wall, terwijl de Engelschen ook tegen elkaar zullen spelen. V .O.G.A.D O. De tweede beslissingewedstrijd ie vastge steld op Zaterdag a»s. op het Haarlem-terrein te Haarlem. Uruguay geslagen. De club Nacional uit Montevideo leed de eerste nederlaag te Barcelona tegen een sterke Spaan scha combinatie. Sporthuldo aan de HollandIndlB vliegen. Aanstaande Zaterdag zal de Residentie het driemanschap van de Holland—Indifrjvlucht op waardige wijze ontvangen. Waar na de aan komst op Schiphol in de hoofdstad al de offl- oleele huldiging namens heel Nederland plaats vond, zal den Haag zich bepalen tot een hulde van Sport-Nederland, want zooals we al eens eerder opmerkten de vlucht is ook een sportieve prestatie van den eersten rang. Het Comité, dat deze betooging regelt en waarin alle sportbonden vertegenwoordigd zijn, heeft' een fraai programma samengesteld. Een werkje van ruim 100 pagina's, dat tegen 60 ot verkrijgbaar zal zijn en tal van bijdrur gen en foto's van en met betrekking tot de vlucht bevat. Een historisch boekje, dat om. een volledig verslag van den tocht bevat naar origineel© bescheiden samengesteld. Dan vindt men er in een beschrijving van het zilveren huldeblijk, dat aan de vliegers zal worden over handigd, waarvan wij reeds eerder eene be schrijving gaven. Voorts volgen bij zonderheden over de de monstratie zelve, waaraan wij het volgende ontleenen: De Ho 1 land-Ind i ë-vl i egers vertrekken van Hotel „Paulez" plm. 2 uur n.m., begeleid door de ©erewacht te paard van de „3-October-Ver- eeni'ging" te Leiden, onder commando van den heoT CM van Qpall, naar het sportterrein „Hou trast." 'Als de vliegers dan 07» het terrein aanwezig zijn komt de F. VII 'boven Houtrust cirkelen, gevolgd: door eenigo vliegtuigen van de land en zeemacht. Het défilé zal daarna een aanvang nemen. Allereerst komen de sportbonden, dan automobielen, motorrijtuigen en paarden. Op het podium in den ring zullen daarna het sou venir uitgereikt en de oorkonde overhandigd worden. Deze oorkonde, waarop linke en rechts bo ven, de wapens van Amsterdam en Batavia in kleuren zijn geteekend, is een hulde van ge heel Sport-Nederland. Boven de wapens der beide hoofdsteden zijn in zwart de data van vertrek en aankomst vermeld. In Romeinsche cijfers is het jaartal 1924 in rood aangebracht. Daarboven staat de eenvoudige opdracht: Sport-Nederland aan.... (naam® van den be trokkene). Op de open ruimte hieronder is, behalve door Z. K. H. den Prins geteekend door het dagelijksch bestuur van het N. O. 0., door alle voorzitters van de sportbonden en door alle sportvertegenwoordigens-comitéleden. Na de overhandiging van deze oorkonde zul len de postduiven worden losgelaten, terwijl de deelnemers afmarcheeren om op verschillende punten van het terrein demonstraties te geven. Behalve de gewone sporten, zullen de Hule- sensche vendelzwaalers, (waarover de heer D. J. van der Ven in het programma nog nader schrijft) van hun kunst blijk geven terwijl ook een partij schaak met levende figuren waar schijnlijk een groote attractie zal worden, af gezien nog van alle athletische prestaties, die natuurlijk het grootst in aantal zijn. Voort» staan vermeld: kaatsen, sterrlt, bal lonwedstrijd en «en lijst van deelnemers aan het défilé. Omslag en tekst van het programma zijn verlucht door -teekenlngen van Wllly Sluiter. Leider van het geheel is Kap. A.tl. W. de Jong, de bekende sohonnkampioen. Aanwe zig zal zijn het ruim 100 man sterke muziek korps van Goultny en Baer uit 's-Bosch. Als bijzondere attractie zullen een 20-tal vliegmachines Zaterdagmiddag tuseohen Sche- veningen en Katwijl kruisen en naar Houtruit geroepen worden door een rookkolom. De Hof stad staat dus iets bijzonders te wachten en kaarten zijn dan ook haast niet meer te krijgen. Prins Hendrik zal het foatljn bijwonen. Wij betreuren slechts, dat de Heldersoho sportmenachen hun stad niet op Houtrust sul- Ion vortegenwoordlgen. Onze pogingen daartoe hebben holaas gefaald. Laksheid? Wat had Helder niet een prachtflguur geslagen, als we door eenige wedstrijd-recettes ons Stedelijk Muziekkorps met een aantal deputaties met vaandels hadden kunnen uitzenden, zooals ons plan was! Es hat nicht sollen sein Dinsdagmiddag speelde het Post- en Tele graaf-©! ftal tegen het Polltle-elftal op het Geel Wit-terrein, welke wedstrijd gewonnen werd met 21 door het Post- en Telegraaf- elftaL waren er van de 137 vogels, die gelijk gelostT waren, nog geen 50 thuis. Gelukkig dat het weer in den namiddag opknapte; er kwamen dien avond nog vele vogels thuis en nu komen er nog dagelijks terug. We zullen hopen a.s. Zondag beter weer te hebben. 8 u. v.m. werden te Lier (België) gelost 187 duiven. Wind N.O. Slecht weer. Prijzen en diploma's werden behaald als volgt: Arnet le, 2e, 6e, 7e, 8e; Sohotting 3e; .Pauw 4e; P. Kwast 6e, llo, 17e; Mulder Zn. 9e, 13e Riteco 10e; Guijken 12e; iSlijkennan 14e, 15e Schenk 16e; de Wit 18e; Go os eene 19e, 20. De le aankomend© duif werd geconstateerd 11 36 im. 19 sec.; de 20e aankomend© duif werd (geconstateerd 12 u. 7 dl 50 sec., zoodat het concours verliep in pl.m. een half uur. Vrijdag a.s. van 3—6 tl inkorven voor Hal (België). Allen veel succes. Poetduivcnvereeniging „De Zwaluw". Het vliegseizoen is reeds geopend voor do jonge duiveniiefhebbere van 12 tot 18 jaar Wij hebben reeds Schagen gevlogen en vliegen Zondag Alkmaar. Wie zich .als lid wil opge ven kan zich melden van 78 bij den secretaris J. Huhregteen, Jonkerstraat 37, Helder. Jnlianadorp. De vereenlging „De Poetduif had Zondag morgen een wedvlucht vanaf Amersfoort, af stand 80 K.M. De vogels werden te negen uur losgelaten en hadden tijdens de vlucht te kam pen met wind en regen, hetwelk voor de dui vensport niet erg gewenecht is. De vllegtijc duurde dan ook wel iets te lang voor dit tra ject. De le prijs kwam op naam van oen zwart- kras doffer N 27,23.4747, elg. Jac van der Haag, thuiskomst 11.14.05 uur; de 2e prijs door een vale doffer ster 8.2421246, eig. W. van der Ilaag, thuiskomst 11.14.11 uur; de 8e prij« door een schakel doffer ster 823.43621, eig. K van Buuren, thuiskomst 11.15.11 uur. De volgende week wordt gevlogen vanaf Tiel, afstand 120 K.M. Ook voor de postduivenvereniging Hollands Noordpunt is Zondag 19 April het vliegseizoen aangevangen. Door de leden werd hiervoor Zaterdag ingekorfd en bij de verzending war ren er circa 800 vogels ingekorfd. Zondagochtend vertrokken wij met een tien tal leden naar Schagen om bij de eerste lossing present te zijn. Het is zoowat een traditie om dit te doen en beslist een aardig gezicht Den geheelen zomer zien wij onze vogels thuis komen, maar ook de lossing is aardig om te zien, als zoo'n groot koppel in de lucht vliegt en binnen weinige minuten vertrokken is. Laat een volgenden keer een ieder van de partij zijn. Bij ons convool was ook nog een partijtje van een pas opgerichte vereenigiqg hier ter stede, welke aan onze hoede was toe vertrouwd, omdat deze menschen daar nog vreemd voor stonden. Tot nu toe hebben wij nog niets gehoord van eventueele verliezen, zoodat deze eerste africhting wel goed geslaagd zal zijn. - Tevens' wil ik deze gelegenheid te baat ne men, om het vl iegp rograamma voor de oude duiven te puibllceeren.' Zondag 19 April Schagen, 18 K.M.; Woens dag 22 April Haarlem, 64 KAL; Zondag 26 April Roozendaal, 158 KAL, le wedvlucht; Zondag 8 Mei Lier (België), 208 KAL, le wed vlucht afd.; 10 Mei Mona, 284 K.M.; 17 Mei Noyon, 896 K.M.; 81 Mei öompiègne, 417 K.M.; 14 'Juni Orleans, 607 KM.; 28 Jhinl Vierzon, 666 K.M.; 5 Juli Corbeill, 608 K.M.; 12 Juli ViendOme, 681 KM.; 18 Juli Bordeaux, 984 KM.; 1 Augustus 8t. Vincent, 1127 KAL Ziehier het programma voor onze oude vo gels, dus nog heel wat voor den boeg. De spe ciale afd.-conooursen worden gehouden op Lier, Noyon, Orleans en Vierzon, terwijl op Orleans de oude Derbyviucht gehouden wordt om den grooten zilveren beker der afdeellng. Zaterdagmiddag inkorven voor Roozendaal. Voor Roosendaal staan eenige aardige eere- prijzen, o.a. zilveren medaille, Edammer kaasje, enz. en de eerste punten voor het kampioen schap plus diploma's. Doe allen uw ibost, dc rest zullen de vogels wel doen. Postduiven?croon. „De Postduif" te Helder. Zondag 19 April j.1. hield bovengenoemde postduivenvereeniging haar 2e wedvlucht met oude duiven vanaf Delft, 108 K.M. Dezen keer hadden de vogels 't niet gemakkelijk, want de wind' was N.O., terwijl 't aanhoudend regende. Pas met' den middag werd het veer beter, zoo dat er nog veel vogels thuis kwaaien na den middag. Om 9 uur werd gelost en de eerste vogel be reikte orni 11 uur 1 min. 57 sec. zijn bok. U ziet wel, dezen keer heeft 't lang geduurd. De prijzen en diploma's waren als volgt: Wildschut le; Looij 2e en 8e; Steeman 8e; 0. Koopman 4e en 11e; Jo. Bosch 6e en 10e; Korndorff 6e, 7e en 12e; Schenkels 9e. Aj6. Zaterdag inkorven tot 3 uur n.m. voor Dordrecht, 128 K.M. Denkt er aan, allen op tijd. Wij hopen, dat het met deze vluoht beter en vlugger gaat dan uit Delft Allen veel succes! P.D.V. „Victoria". Zondag 19 April hield bovengenoemde ver- eeniging een wedvlucht vanaf Lier (België). Deze vluoht was een ware rampvlucht en dat wijl men pas met vliegen is 'begonnen, 's Mor gens ging de wind van N.W. naar N.O., dit ging vergezeld met dikken motregen en later regen buien uit het N£>., zoodat de vogels èn den kouden wind èn den regen op hun kop kregen, zoodat zij geen zicht hadden en zich dus moei lijk konden oriëmteeren. Dat de vogels toch Helder nog bereikten, getuigt dus dat deze soort vogels over iets beschikken, dat .het men schel ijk vernuft nog niet bij hen heeft kunnen ontdekken. Het was dien dag H«.n ook een ware rampvlucht. Een uur nadat de le duif was geconstateerd, I I l I Vertrek van Aankomst ts Helder: Amsterdam Zondaga niet alleen Zondaga sneltrein Zondags niet alleen Zaterd. Zaterdags en Zondags niet Zondags niet De trein naar Schagen (des Donderdags) vertrekt 7.40 'e morgens. Vertrek van Aankomst ta Amitardam Haldar: Zondags niet sneltrein Zondags niet Zondags niet Zondags niet sneltrein Zond. aankomst alleen Zondags

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 8