T 4/3 X Marine- Uniformen. WITTE INDISCHE UNIFOfiMEN TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS Algemeene Coöperatie, Koningstraat 9. BINNENLAND VAN DINSDAG ?8 AP«IL 1925. Mail voor Hr. Ms. „Heemskerck" en „Tromp". Verkoop oud ijzer. Concert Zijn rjjk gezegende jaren voor mij ge- Ingezonden Mededeeling. (>10) ledereen is Opgetogen weest. Ik heb de vruchten van mijn arbeid gezien. Onbekeerden zijn tot het geloof ge komen. velen zijn tot de kerk toegetreden. De Heere was goed, Hem danken wij. Wij hebben zelf niets, waarop wij roemen kun nen; want noch hij die piant is iets, noch hij die natmaakt, maar God, aie den wasdom geeft. Wij hebben ons dus slechts te verootmoe digen voor God. De grootte van deze gemeente is een be zwaar geweest om voldoende contact te heb ben tusschen mijn leden, en dat zal niet beter worden, zoolang één predikant de be diening des woords heeft. Ik ben U dankbaar voor de liefde, die wij ontvingen, tijdens mijn jubileumsdagen. lEen bijzonder woord van dank richt spr. achtereenvolgens tot de ouderlingen én diakenen, tot de leden der huishoudelijke commissie, tot de commissies voor de zen- dingsbelangen en evangelisatlearbeid, tot de Zondagsschoolvereeniging, tot allen, die mee gewerkt hebben aan de Zondagsbode, tot den koster en rijn vrouw en de organisten. Hierna richt Ds. v. d. Werff nog een woord tot' zijn catechesanten en de kinderen der gemeente. Namens de geheele gemeente sprak Ds. Zwaan den scheidenden leeraar toe. Afscheid nemen, zoo zeide spr., is nooit gemakkelijk. Er kan wel dank en lof zijn, maar geen blijdschap, niet Hj den leeraar en ook niet bij de gemeente. Meermalen ben Ik met blijdschap de tolk van de gemeente geweest. -Blijdschap was er, toen gij den herdersstaf vijl jaar geleden opnaamt, blijdschap bij uw vijf-en-twintig-jarig jubileum, blijdschap ook, toen U de vrijmoedigheid had voor het beroep naar Zuidhorn te bedanken. Toen was er blijdschap, nu met, maar wel is er dank aan den Honing der gemeente, die U gedurende vijf jaar deze gemeente liet dienen. Dank voor de bediening van het Woord, dank voor het catechetisch onderwijs, dank voor den evangelisatie-arbeid, dank voor het tehuis voor ouden van dagen, d|t onder U werd geopend Wij weten, dat gif dien dank niet aan zult nemen, maar hem neer zult leggen voor God. Wij danken U voor alles wat gij hebt gedaan in 's Heeren naam. Voor de herder lijke zorg, voor de troostwoorden aan ziek en sterfbedden, voor de vreugde en smart, die gij met de gemeente gedeeld hebt. Grfjp moed, als ge straks weer geroepen zult worden in uw nieuwe gemeente. De Heere ga met U, zegene U en stelle U ook daar tot rijken zegen. God gedankt en moed gegrepen, gemeente van Helder, nu uw herder en leeraar heen gaat. Staande werd hierna door de gemeente ge zongen Ps. 1244: ,De Heer zal U steeds gadeslaan". v Velen namen van Ds. v. d. Werff en familie in de Consistoriekamer van de kerk afscheid. Op de alfabetische candidaten werden uitgebracht 41 stemmen (Bon 85, Loerak ker 3, Conijn 2 en VeLtman 1). Verkeersregeling. De laatste weken hebben onze lezers her haaldelijk onder het politierapport kunnen lezen, dat er wegens het rijden aan den lin kerkant van den weg tegen verschillende personen proces-verbaal was opgemaakt. De politie heeft in den laatsten tijd tegen deze „verkeersovertreders" krassére maatregelen genomen. Niettegenstaande er aan de hoeken van de hoofdstraten bordjes aangebracht zijn, met het opschrift „rechts houden" en er öok in onze krant meerdere malen op gewezen werd, dat het voor een goed verkeer nood zakelijk is, om rechts te houden, rijn er al tijd nog personen, die er maling aan hebben en toch links blijven rijden. De politie heeft toen spreekwoordelijk geredeneerd: „wie niet hooren wil, moet voelen" en zoodoende dé overtreders een proces-verbaal bezorgd Het verkeer in onze stad is echter al heel wat verbeterd, dank zij het optreden van de politie en niet in het iminst ook door het aan brengen van de tegeltrottoirs in de hoofd straten., Hierdoor is het aan de bakkers-, slagers-" en andere fietsjongens onmogelijk geworden, zich buiten hun territoriaal ge bied, de groote straat, te begeven, waardoor menige aanrijding wordt voorkomen. Niet alleen dus, dat het aspect van de straten door de verhoogde trottoirs heel wat verbeterd is, doch ook de veiligheid' van de voetgangers is vrij wat grooter geworden. Margareta Gauthier Ingezonden Mededeeling. Onberispelijke coupe. Ie klas afwerking. Frederik van Eeden. Gaarne herinneren wij even aan de her haling van de voorstelling dar kinder De Kamerverkiezingen. Naar wij vernemen, berust het be richt als zou de mechanicien van den Broeke heden hier ter stede komen, op een misverstand. Naar wij vernemen, is de heer A. J. Leewens aangezocht op 5 en 6 Mei a.s. de Toonkunstuitvoering te Alkmaar te diri- geeren. Uitgevoerd zal worden: „Das Lied' von der Glocke" van Max Bruch. Wegens ongesteldheid van den heer J. Henri Oushoorn, directeur aldaar, leidt de heer Leewens reeds eenigen tijd de repe tities. naar Ponta Delgada (Azoren): op 1 en 2 Mei laatste buslichting: hoofd kantoor 12 uur 's middags; stadsbussen lich ting 1; naar Brest: op 18, 19, 20, 22 en 23 Mei laatste busl.: hoofdkantoor 9.30 uur m.; stadsbussen lich ting 1. Na de verzending van 23 Mei wordt de correspondentie voor bovengenoemde sche pen te Helder bewaard. Door den wn. Directeur van Gemeente werken werd hedenmorgen bij inschrijving publiek verkocht: a. een partij oud ijzer, aanwezig op het Gemeente-erf aan dein Kanaalweg; b. 4 zware ijzeren pijpen1, wijd 0.50 M., lang 4 M. en liggende achter het Bureau van Gemeentewerken aan de KerkgracM. Ingeschreven werd door: D. de Jong: a. 107A5; b. 80.50; A. Smit: a. 87.50; b. 68.75; N. Lengers: a. en b. 148.—; J. Kaptein: a. 88; b. 156. Allen te Helder. te geven door het Stedelijk Muziekcorps op Donderdag 30 April 1925 in de muziek tent (Plantsoen) van 8 tot 8.30 uur, ter ge legenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juli ank. Programma: la. Wien Neêxlandsch bloed, b. Nord Oostsee-Grüsse, marsche, Hasselmann. 2. Ouverture Joseph in Egypte, MéchuL 8. Walzer aus der Posse „Polnische Wirtschaft", Gilbert. 4a Het beleg v. Bergen op Zoom (1626). b. Strijdzang der Geuzen, (Oud Neder- landsche liederen). 6. Fantasie sur 1'Opera Carmen, Bizet 6. Ein Albumblfitt, Wagner. 7. Fnanziteische Lustspiel Ouverture, Keler BeLa. 8a. Oude Wilhelmus, b. Marche Jubilé Provincial, S. Jongere. Men deelt ons mede, dat het Stedelijk Muziekcorps dit jaar niet aan een muziek concours zal deelnemen, doch buiten de 6 verplichte Zomer-oqncerten nog extra uitvoeringen zullen worden gegeven in de Muziektent (Spoorplantsoen), I terwijl nu en dan marschen door de gemeente zul len worden gemaakt, waarvan de eerste J.L Zaterdag onder veel succes plaats vond. In de groote kosten, die bij deelname aan een concours, hoofdzakelijk veroor zaakt worden door het bijzonder groote aantal leden en de studie voor meerdere zomerconcerten heeft dit besluit zijn oor zaak gevonden. Afscheid Da&r.d. Werft Na een diensttijd van ruim vijf jaar in de Geref. Kerk alhier, heeft Ds. v. d. Werff Zondag de herdersstaf voor zijn Heldersche gemeente neergelegd. Hh was onaer zijn gemeenteleden een geliefd predikant, die vele harten gewonnen had. Een echt volksprediker, die Zondag op Zondag stampvolle kerken trok. Een man, met buitengewoon enthousiasme en liefde tot zijn werk, die met bewonderens waardige geestdrift steeds zijn preeken uit sprak. Een man ook, die voor het evangelisatie werk van de Geref. Kerk veel heeft gedaan, lederen Zaterdag stond hij 's zomers «pin het einde van de Spoorstraat en bracht het Evangelie. De Geref. Kerk zal haar predi kant missen. Wie zal hem opvolgen? Het groote kerkgebouw in de Spoorstraat was Zondag tjok- en tjokvoL Zeker wel 1200 menschen waren aanwezig. Ds. v. d. Werff had als tekst Hand. 20 82, •behandelende het afscheid van den apostel Paulus van de gemeente te Efeze. Na den gewonen kerkdienst richtte hij bet woord tot rijn gemeente. Vijf jaar aldus Ds. v. d. \V erff heb ik voor U het Woerd en de Sacramenten bediend Mijn prediking is veelal gebrekkig ge weest, maar ik heb haar verkondigd naar Gods raad. Ik heb U ook de eischen voor uw bonds- en vereenigingsleven gezegd Ik heb U ge wezen op de geestelijke en eeuwige goe deren. In deze vijf jaar heb ik vreugde en droef heid met U gedeeld. Ik heb uw kinderen onderricht en gedoopt. Ik heb gestaan aan het ziek- en sterfbed van die U lief waren. over de volstrekt Ppnlooze en toch Radicale werking van Mljnhardt's Laxecrtab'ettsn Doob 60 ct. B\j Apoth. en Drog sren Het R. K. Politiek advies. Zondkg werd in den kieskring Helder de stemming gehouden over het R. K. Po litiek advies. Het hoofdbestuur van dezen kieskring is gevestigd te Alkmaar. In de afdeeling Helder namen 239 van 400 georganiseerde kiezers aan de stemming deel. Van deze 239 waren 4 van onwaarde. Uitgebracht op het R.K. Poli tiek advies 129 stemmen, op de candidaten van het Politiek advies (Bomans 42, v. <L Bilt 14, Jansen 8, Leesberg 1). Totaal op het P. A. 194. Bond voor Minder Marine-Personeel. De Bond voor Minder Marine-Personeel hield Vrijdag 24 en Zaterdag 25 April 1926 zijn 16de algemeene vergadering. Behoudens de behandeling van de jaar verslagen over 1923 en 1924, het beleid van het hoofdbestuur en den redacteur van het Algemeen Marine Weekblad, een beschrijvingsbrief inhoudende een goede 70 punten, zou door den Algemeen ver tegenwoordiger nog eene inleiding gehou den worden over: „Onze verhouding tot de burgervakbeweging," ware het niet dat deze inleiding moest achterwege blijven omdat een zeer belangrijke aangelegen heid betreffende een tweetal beambten van den bond, de vergadering eenlge uren in comité-generaal hield. Besloten werd, dat èn de conciërge èn dé kelner-werkman zullen worden ontsla gen. Een tweede belangrijk punt was wel het SI dan niet verder deelnemen aan het georganiseerd overleg. Zooals' bekend» is ook de regeling van het georganiseerd overleg voor het militair personeel der zeemacht herzien en is daarin de restrictie gemaakt dat de Minister bevoegd is be paalde personen uit 'het overleg te weren. Was men oorspronkelijk van meening, dat toepassing van deze restrictie door den minister niet zou plaats hebben^ omdat daartoe geen aanleiding bestond, alras bleek het personeel hierin te hebben mis gezien, omdat de Minister de hoofdbe stuurders die hij verantwoordelijk acht voor de demonstratie te 's-Gravenhage op 26 October 1924, gehouden door het Over heidspersoneel, van dat overleg uitsluit en daarvan de bonden, bij het Cambo aange sloten, kennis gaf. Nadat vooral in deze vergadering was vastgesteld dat het deelnemen aan de mee ting en demonstratie op 25 October 1924 niet in strijd was met eeifig voorschrift en dus ook niet krijgtuchtelijk strafbaar is, werd de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen. De 16de algemeene vergadering van den Bond van Minder Marine-personeel gehou den in hert bondegebouw op 24 en 26 April 1925; kennie genomen hebbende van hert Ko ninklijk Reeluit van den 23eten Maart 1926 (Staatsblad no. 105), houdende voorloopige voorzieningen omtrent het georganiseerd overleg voor het militaire personeel deor zee macht en van bet bij dat besluit gevoegde schrijven van Zijne Excellentie den Minister van Marine van 2 April 1926, Afd. B (le Bureau no. 52), inzonderheid de laatste alinea, luidende: „Moaht u daartoe wenedhen aan te wijzen personen, die als lid van het hoofdbestuur van uwen bond verantwoordelijk zijn voor de op 25 October j.1. plaats gehad hebbende demonstratie, dan breng ik thane reeds onder uwe aandacht, dat te hunnep aanzien door mij gebruik zal worden gemaakt van de be voegdheid, mij verleend bij het vierde lid van artikel 3 voornoemd." gehoord de meeningen der afgevaardigden en de uiteenzetting van het hoofdbestuur; is van oordeel, dat de belangen van het georganiseerde mindere marinepersoneel middels het 'georganiseerd overleg zeer goed tot haar recht kunnen komen; dat zulk een overleg zelfs als een eerste eisch moet worden gesteld voor een goede verstandhouding tusschen marinebestuur en het personeel; dat de belangen van het marinepersoneel het beste kunnen worden voorgestaan mid dels een op gezonde basis staand overleg; komt ten sterkste op tegen de sveigering tot toelating tot het georganiseerd overleg van'de door de organisatie aangewezen per sonen; vermeent, dat de gronden, waarop de wei gering berust, niet als juist kunnen worden erkend; dat noch het hoofdbestuur als college, noch de hoofdbestuurders Individueel aan sprakelijk kunnen worden gesteld voor de gehouden demonstratie op 25 October 1924 te 's-Gravenhage; spreekt de verwachting uit, dat Zijne Excellentie de minister van Marine zijn standpunt in dezen zal herzien. Besluit: indien zulks niet het geval mocht zijn, de zelfstandigheid der organisatie niet prijs te geven en mitsdien niet meer aan dit overleg deel te nemen; deze motie ter kennis te brengen van den Minister van Marine, de leden van de Tweede Kamer der Ötaten-öeneraal en te pulbliceeren in de pers." Tenslotte werd, ln verband met het voorstel omtrent de nieuwe salarisrege ling voor het marinepersoneel in Oost- Indlë het volgende telegrami verzonden aan de Indische Regeering: i(De algemeene vergadering van hert min dere marinepersoneel te Helder; kennis ge nomen hebbende van de voorgestelde Indi sche bezoldigingsregeling; spreekt als hare meening uit dat de daarin genoemde bedra gen dat personeel ten zeerste hebben teleur gesteld; vertrouwt er ten stelligste op dat de Indische Regeering termen zal weten te vinden de oude regeling van kracht te doen zijn." Voor die voetgangers is het „rechts" hou den ook nog steeds een groot probleem, dat zeer moeilijk oplosbaar schijnt. De politie (hulde aan haar!) heeft besloten hierbij een handje te helpen en zoo kan men iederen middag om twaalf uur en half zes, bij het uitgaan van de Werf, in de Spoorstraat een agent zien staan, die de menschen den rechterkant van dén weg aanwijst. 't Is wel treurig, dat in een stad van 80.000 inwoners dergelijke maatregelen nog getroffen moeten worden. Maar noodig Is het en daarom waardeeren we ten zeerste het initiatief van de politie. iZou het ook niet eens in overweging ge nomen kunnen worden om 12 uur, op het Koningsplein een verkeersagent te plaatsen? Zeer zeker zou dit ook geen overbodige weelde zijn. Of de Dame met de Camelia's. Vier be drijven lang hebben wij gesmuld aan de dramatiek en de romantiek van dit Fransche stuk, dat blijkbaar nog wel in trek is en dat aan Mevrouw Hopper de gelegenheid gaf tot prachtig sterk speL Vier bedrijven lang werd de situatie der arme Margareta èls maar penibeler en in 't rijfde bedrijf liet Dumas fils haar eindelijk doodgaan. Toen was het, horrible dictu, al middernacht. Ik zal mooi dood-gaan, als een vlammend' (vuur, Dat ééns nog flikkerde in zijn echoonsten Eer 't gansch gebluscht was. (gloed, Zoo dichtte eenmaal Kloos. Hij is blijven leven en een zeurige oude heer geworden, die maar steeds weer praat over het diepst il) nerlflke bewustzijn, en zijn Binnengedach ten naar den buitenkant brengt. Mevrouw Hoper is óók mooi doodgegaan. De stukken Uitsluitend solide en gegarandeerd kleurhoudende lakens. Uitsluitend prima krimpvrlje stoffen. Vraagt prijsopgaaf. vlogen er af, en Jacq. van Hove, haar echt genoot casu quo minnaar, gilde het de zaal in, dat ze dood was. Dat was voor t geval er nog waren, die 't niet wisten. Nochtans is ook Mevrouw Hopper blijven leven, en had zij de enthousiaste hulde van de zaal in ontvangst te nemen. Sakkerloot, wat wordt er in dit stuk ge zoend en gesnikt, handen gewrongen en ge weeklaagd! Wat een smulpartij van zoete lijke romantiek en pathos, van sentimenta liteit en onnatuur, van melo-dramatiek en nonsens. O Zola, o Hedjennans! Waar zoo de liefde viel Smolt liefde ziel met ziel En hart met hart te gader.... O Vondel! Voor Mevrouw Hopper een prachtrol, een rol, waarin zij de gelegenheid had haar groot dramatisch talent ten volle te geven. Een rol, waarin ze hem, om het vulgair uit te drukken, van katoen kon geven. Maar Mevrouw Hopper heeft zich geheel in het tragische lot der arme Margareta ingeleefd en beeldde dat uit inet sterke zelfbeheer- sohing en met krachtige accenten, "t Geen niet wegneemt, dat je er heet noch koud van wordt, n'en déplaise den heer Frans Hulle- man, die in een voorwoord op 't programma verklaart, dat het stuk om deze vrouwen figuur torenhoog blijft uitsteken boven de middelmatige stukken met gewone men schen van den lateren tijd. Waar-Ie ook weer gelijk aan heeft. Voor Jacq. van Hoven, als Armand Duval, een moeilijke, schier onmogelijke roL Hij sloeg er zich met mannenmoed1 doorheen, alleen schrok je je af en toe een aap als hij heel erg bedroefd was, omdat-ie dan zoo vreeselijk gilde. Nanine, het kamermeisje (Nelly Faassem), werd uitstekend vertolkt; de overige spelers, allen in min of meer groote rollen, worden hier niet afzonderlijk genoemd De uitvoering stond op hoog peil; de aan kleeding was smaakvol, de toiletten der da mes eveneens. Aan de regie was veel zorg besteed, en het publiek juichte Mevrouw Hopper een en andermaal geestdriftig toe, en bood' haar bloemen aan. „Helders Mannenkoor". Dir.: A. J. Leewens. Hedenavond geeft bovengenoemde Lie dertafel haar 2e concert in dit seizoen met medewerking van Mej. Jo Immink, mezzo sopraan, te Amsterdam. Mej. Tmmmlr is hier geen onbekende. Als soliste bij een vroegere uitvoering van „H. M.", waar ze in combinatie met Mej. Hoogenbosch alhier duetten van 01. Koop zong en tevens als liederenzangeree optrad, werd èn stem èn voordracht zeer geprezen. Mej. Immink, die einddiploma Conserva torium bezit, geniet verder als solo-zang- leerares een goede reputatie. Het Mannenkoor zelf wacht een veel om vattende taak door het o. a. zingen van een drietal grootere werken als: „Visschers" en „Jerusalem" van Olman en „Haralds Bruid" van Roeske. Maandag 4 Mei zal dr. Fred. van Eeden alhier een lezing houden voor „Demos- thenes", een reciteerclub, onlangs opge richt door een groep leerlingen der R. H. B. S. en H. H. S. Als onderwerp heeft de spreker gekozen „De kleine Johannes", het beroemde boekje uit zijn Nieuwe-Gids tijd, toen hij nog stond onder den invloed van Shelley's poëzie. Het is een dichter lijke autobiographie en dus voor de ken nis van den schrijver van de hoogste waarde. De kleine Johannes is Van Eeden zelf, die de ontwikkeling van zijn ziel symboliseert in de kennismaking met Windekind (het ontwakend dichterschap), Wistik (zijn drang naar weten en begrij pen) en Pluizer (het zoeken en vorachen in den tijd van zijn medische studiën), waarin het hoofdmotief blijft het verlan gen naar Het Groote Licht. Voor velen zullen de beschouwingen, welke de dichter In zijn tegenwoordige geesteshouding over z}jn allerbeste en klassiek geworden werk wenscht te ge- yen, belangwekkend zijn. Na de teleurstelling, die de Heyermans- herdenking bracht, behoort er zeker moed toe, een dergelijken avond', welke uit den aard der zaak hooge kosten meebrengt, te organiseeren. Hopen we daarom, dat geen litterair belangstellende op 4 Mei zal thuis blijven. Lezing mejuffrouw de Goetjen. De Vrfjz. Chr. Jong Bond heeft, in sa menwerking met de afdeeling der Pract. Idealisten-Associatie voor morgenavond (Woensdag) eene openbare bijeenkomst georganiseerd, waar mej. de Goeijen het onderwerp zal behandelen: „Wat oorlog is en waarom wij voor den vrede moetdn werken". De lezing, die met lichtbeelden wordt opgeluisterd, zal worden gehouden in de Nieuwe Kerk. Sneeuwwitje". operette Sneeuwwitje", welke de heer Boelens met zijn leerlingen ba Woensdag geeft. In de rolverdeeling is eenige veran dering gekomen, doordat een der meisjes met haar zuster den heer Boelens in den steek hebben gelaten en deze aldus ge noodzaakt werd een andere verdeeling te maken. Dit meisje voldeed als Hans in „Hans en Grietje" zeer goed, maar als booze koningin in deze nieuwe operette minder en kon hier dus goed vervangeil worden. De costuums voor deze tweede voorstelling zijn geheel andere De voor stelling wordt thans geheel door kinderen beneden de 15 jaar gegeven. Men zorge dus tijdig voor kaarten, daar deze voorstelling altijd zeer druk bezocht zijn. Dat beteekent: Viermaal een ongewijzigde advertentie ter plaatsing opgegeven tn de „Heldersche Courant' tegen driemaal bere kening. WIJ ervaren dikwijls, vooral bij hen, die een z.g. kleine advertentie plaatsen, Am, wanneer een eerste plaatsing niet voldoende succes oplevert, vergeten wordt, om tijdig order tot herplaatsing te geven. Om onze cliënten voor schade en last ten gevolge van een dergelijk verzuim te behoe den, adviseeren wij in den regel om direct opdracht te geven tot i/3 X plaatsing. Zoo- dra men dan geslaagd is, deelt men ons zulke mede en wordt dan de overbodig geworden advertentie uitgelicht. Onze cliëhten zijn dan slechts schuldig het aantal malen, dat zi] ge adverteerd hebben. Probeert U dat ook eens! Deze bepaling geldt alleen voor adverten- tiën, welke niet volgens het goedkoops tarief voor handels-advertentiën worden geplaatst Rldderjubllleum. De Minister van Marine heeft aan den oudrsergeant der mariniers J. van Dijk, die Zondag te Amsterdam het feit her dacht dat hem, 56 jaar geleden het ridder kruis 4e klasse der Militaire Willemsorde werd toegekend wegens zijn 'uitmuntend gedrag bij de tuchtiging van Kwaari- Kroud op de kust van Guinea, een» tele gram van gelukwenschen gezonden. Op de receptie te Amsterdam in het ge bouw van de Amsterdamsche Burgerwacht was aanwezig de Inspecteur van het korps Mariniers kolonel P. S. Groen, die den rid der persoonlijk kwam gelukwenschen en hem waardeerend toesprak, onder herin nering aan de wapenfeiten door Van Dijk bedreven. Directeur-Generaal P. en T. Bij K. B. is, met ingang van 1 Juni, aan W. D. Nolting, directeur-generaal der P. en T„ eervol ontslag verleend uit zijn betrekking, onder dankbetuiging voor de vele in die betrekking aan den Lande be wezen gewichtige diensten, en is, met in gang van voornoemden datum, benoemd tot directeur-generaal der P. en T. ir. M. H. Damme, oud-hoofd van den dienst der Staatsspoor- en Tramwegen in Neder- landschrlndië. („Sti-Oti") De R.-K. bladen hadden gisteravond al leen den officieuzen uitslag over het R.-K. Politiek Advies van de kieskringen 's-Her- togenbosch, Tilburg en Limburg. In 's-Hertogenbosch is de candidatenlijst nu als volgt vastgesteld: 1. Van Sasse van Ysselt; 2. Fleskens; 3. Dedkers; 4. Winter- mans; 5. Teulings; 0. Krijgsmans; 7. v. d. Put; 8. Kolfschoten; 9. Loeff; 10. Mep. Brouns. Dit beteekent, dat de heer Van der Put op de zevende plaats is ingeschoven en dat Mevr. Brouns („St. Michaël") als tiende aan de lijst is toegevoegd. Kieskring Tilburg: 1. Van Rijckevorsel; 2. Vos; 3. Van Rijzewijk; 4. Moller; 5. Fe- ber; 6. De Quay; 7. Weyers; 8. Van Aren- donck; 9. Valkenburg; 10. Juten. De beer Vos, een plaatselijke candidaat, is als nummer twee ingeschoven; de heer Moller („St. Michaël") als nummer vier, de heer Van Arendonck als nummer acht. De heeren Feber en De Quay zijn twee plaatsen naar beneden gedrongen. De eerste verliest daardoor zoo goed als zeker zijn zetel. Kieskring Limburg: 1. Nolens; 2. Ruys de Beerenibrouck; 8. Bongaerts; 4. Her mans; 5. Ament; 6. Rutten; 7. Waszink; 8. Lambooy; 9. Schoonibrood; 10. Cremers. Alleen de toevoeging van den heer Cre mers op de tiende plaat* wijzigt het advies.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 5