GEMEENTERAAD. De Raad dezer cpmeente vergadert op Dinsdag 5 Mei 1925, des avonds 8 uur ten Raadhuize. De agenda vermeldt de volgende onder werpen: Notulen. Vaststelling der notulen van de verga deringen van 17 Februari en 17 Maart 1925. Ingekomen stukken. a Bericht van ontvangst van Gedepu teerde Staten dd. 11 Maart j.L no. 96, der Verordening tot wijziging der Algétmeene Politieverordening; b. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op het besluit van den Raad van 17 Maart jl tot onderhandsehen verkoop van grond aan J. Zipp; c. Bericht alsvoren op het Raadsbesluit van 17 Maart j.L tot het doen van af. en overschrijving van en op de begrooting der gemeente, dienstjaar 1924; d. Dankbetuiging van het Comité van de Tentoonstelling „Stad Helder 1925" voor de toezegging tót deelneming in het garantiefonds; e. Alsvoren van het Bestuur van de Vereeniging voor voorbereidend Lager Onderwijs „Jachin" voor het toegekend subsidie over 1926; t Verzoek van M. A. Hebbink om hem alsnog een vergoeding toe te kennen, die de Raad billik acht, wegens door hem betaald registratierecht; g. Dankbetuiging van de adviesoom- missie voor bouwontwerpen en uitbrei dingsplannen in Noordholland voor het toegekend subsidie; h. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op het raadsbesluit van 81 Maart 1926 tot verhuur van verschillende perceelen grond; L Alsvoren op het besluit van 81 Maart j.L tot verhuur van grond aan O. Kater. (Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen). J. Verzoeken van den Raad van de Ge reformeerde Kerk en van den Raad van de OudrGerefonmeerde Kerk te Helder, om ter gelegenheid van de Tentoonstel ling „Stad Helder 1925" op Zondag geen vergunning te geven tot het houden van een marschconcours, gevolgd door een festival; met een adhaesiebetuiging van den Kerkenraad der Chr. Gereformeerde Kerk te Helder op eerstgenoemd adrea (Voorgesteld wordt deze stukken te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders, omdat deze aangelegenheid aan dat College competeert). Waterlevering. Voorstel tot wijziging van de Voor waarden van Waterlevering, voor zoover betreft het tarief van waterlevering. Vermenigvuldlgingscijf er. Voorstel tot het vaststellen van een vermenigvuldigingacijfer voor de heffing van een plaatselijke belasting naar het inkomen. Stembureaus. Voorstel tot het benoemen van leden voor de stembureaux voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Sta- ten-GeneraaL Begrooting. Voorstel tot het vaststellen van de eer ste suppletoire begrooting, dienstjaar 1925, betreffende schadevergoeding-Moor man. Voorstel tot het vaststellen van de der de suppletoire begrooting, dienstjaar 1924. Antobnsdlensten. Voorstel om Burgemeester en Wethou ders te machtigen tot het verpachten van den autobusdienst Helder—Huisduinen. Subsidie. Voorstel om het subsidie aan de Ver eeniging „Openbare Leeszaal en Biblio theek" over 1925 met 80.te verhoogen. Personeel Voorstel tot wijziging van de Loontabel voor de Ambtenaren. Grondbedrijf. Voorstel om den grond, thans verhuurd aan W. Molenaar, te verhuren aan P. Wiering. Subsidie. Voorstel om aan het Comité voor het houden van „inspectievergaderingeneen subsidie te geven van 76.voor het houden eener vergadering. Zeevaartschool. Voorstel tot het vaststellen van een re glement voor de ZeevaartschooL Lager Onderwijs. Voorstel tot toekenning van voorschot ten overeenkomstig art 101 van de Lager Onderwijswet Kermis. Voorstel om Burgemeester en Wethou ders te machtigen eventueel geen kermis- atandplaatsen te gunnen. V reemdeüngen verkeer Voorstel om toe te treden als lid van de op te richten Provinciale Noordholland- sche Vereeniging voor Vreemdelingenver keer. Pontonbrug Voorstel om Burgemeester en Wethou ders te machtigen tot het aanvaarden van de erfpacht voor den grond voor een brugwachterswoning en tot het aannemen van de vergunning voor het hebben van een tijdelijke woning. Subsidie. Voontol tot h«t toekennen ven een bij drage aan het Oeiftraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. Rechtspositie. Voorstel tot wijziging van een bepaling in de Ambtenaren- en Werkliedenregle menten. Medezeggenschap. Afwijzend advies op de motie-Zonder- van in zake medezeggenschap. Schadeloosstelling. Afwijzend voorstel op de adressen van J. S. Nieuwbuurt en de Afd. Helder van den Ned. Bond van personeel in Over heidsdienst tot het toekennen van een schadeloosstelling in eens aan eerstge- noemden adres&ant. Salarisregeling. Mededeeling inzake de salarisregeling van nieuw aan te stellen personeel Ter visie. Ter inzage zijn gelegd bescheiden be treffende de verpleging van patiënten in de gemeentelijke afdeeling van het Ma rinehospitaal gedurende het le kwartaal 1925. Besloten zitting. Reolamea Voorschotten Lager Onderwijs. B. en W. 'hebben aap den Raad het volgend schrijven gericht: Van het Bestuur der Vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen", het Be stuur der Pxotestantsche Vereeniging tot stichting en instandhouding van een School inet den Bijbel te Koegras, de Ver eeniging van de EL Catharina van Senen te Voorschoten en de Stichting „Het R.-K. Onderwijs" zijn verzoeken ingekomen om een voorschot op de vergoeding van de kosten van instandhouding der onder hun Bestuur staande scholen krachtens art. 101 der LjO.wet 1920, over het dienstjaar 1926. Blijkens art 103, lid 3 der genoemde wet worden deze voorschotten verleend tot ten hoogste 80 van hetgeeh ter zelfder zake voor de overeenkomstige openbrnje lagere scholen in de gemeente is uit^geven over het laatste dienstjaar, waarover de rekening Is gesloten. Aan gezien de rekening over het dienstjaar 1923 nog niet is gesloten, zal evenals het vorige jaar als grondslag voor die bere kening dus moeten worden genomen de over het dienstjaar 1922 aan de openbare scholen gemiddeld per leerling besteede bedragen. Wij merken hierbij op, dat het gebouw van de R.-K. School aan de Jonkerstraat, zooals u bekend zal zijn, is gesloten en vervangen door de beide nieuwe R.-K. schoolgebouwen aan de J avastraat en den Polderweg. In laatstgenoemd gebouw zijn feitelijk 2 scholen gevestigd, n.1. een ge wone lagere school en een 8-klassige U. L. O.-school overeenkomstig de L. O.wet 1920. Deze U. L. O.-school dient voor de berekening van het voorschot, evenals de hoogere klassen der bijzondere school aan den Kanaalweg te worden vergeleken met de openbare U. L. O.-school No. 16. Uit het vorenstaande blijkt, dat voor 1925 bij de berekening der aangevraagde voorschotten slechts met twee gemiddelde kostenbedragen per leerling rekening be hoeft te worden gehouden, nJ. voor wat betreft de gewone lagere scholen met een bedrag van 12.78, en wat betreft de U. L. O.-klassen met een bedrag van 33 54'. Voor de berekening dezer bedragen ne men wij de vrijheid Uwen Raad te ver wijzen naar Bijlage No. 64 (1924) en voorts naar de bij dit voorstel gevoegde becijfe ring, betrekkelijk de over het dienstjaar 1924 verstrekte voorschotten. De vergoeding, bedoeld in art. 101 der meergenoemde wet, berekend op grond van bovenstaande bedragen en de door adressanten in hun verzoek vermelde ge gevens, zou bedragen: le. Voor de school .aan de Koningstraat 2519.64. 2e. Voor de school aan den Kanaalweg (gewone lagere school) 56.95®. 8e. Voor de school aan den Kanaalweg 692.76. 4e. Voor de school aan de Achtergracht WZ. f 1671.48. 6e. Voor de school te Koegras 760.82'. 6e. Voor de school aan de J avastraat 3044.88'. 7e. Voor de school aan den Polderweg (gewone lagere school) 2548.22. 8e. Voor de school aan den Polderweg (U. L. O.-school) 1207.62 De Besturen hebben alzoo over het dienstjaar 1925 voor hunne soholen recht op een voorschot van 80 der bovenge noemde bedragen, welk maximum door alle genoemde Besturen wordt aange vraagd. Ingevolge het 'bepaalde in art. 14 van het K. B. van 4 September 1928, StbL 482, moeten door Uwe vergadering regelen worden gesteld omtrent de uitbetaling de zer voorschotten. Evenals 'het vorig jaar imeenen wij te kunnen volstaan met U voor te stellen deze uitbetaling driemaandelijks bij voor uitbetaling te doen plaats hebben. Samenstelling Stembureaus. B. en W. geven den Raad ln overweging, met het oog op de aanstaande verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Sta- tenrGeneraal, de stembureaux nader samen te stellen en aan te vullen zooals hierna le aangegeven. Zij merken hierbij echter op, dat de aftreding van de stembureaux in haar geheel moet plaats hebben in het jaar 1926. De aandacht vestigen B. en W. nog op de plaats gehad hébbende vernummering van de scholen. Stembureau I in de Handelsschool: 1227 kiezers. Leden: W. Houwing, ambtshalve Voorzat ter; D. Spangenberg en S. Marwitz. Plaatsverv. leden: P. H. L. Maas en J. Ujdsman* Stembureau n in de 'Zeevaartschool 683 kiezers. Leden: E. J. Bok, Voorzitter; Fh. L. Vrieslandter en R. Kamman. Plaatsverv. leden: Jib. Stolï en F. Hildama. Stembureau III in school No. 9: 647 kiezers. Leden: D. C. A. de Zwart, Voorzitter; L. de BruJjn en F. A. Oosterhout. Plaatsverv. leden: J. N. E. Teune en D. Timmerman. Stembureau IV in school No. 9; 974 kiezers. Leden: W. O. van Breda, Voorzitter; Mej. D. J. Spigt en J. M. P. J. Verstegea Plaatsverv. leden: J. J. Janzen en N. Vinken* Stembureau V in school No. 10; 882 kiezers. Leden: B. iZondervan, Voorzitter; J. Geurts en J. Reinink. Plaatsverv. leden: W. Bakker en M. Kruijff. Stembureau VI in school No. 1; 609 kiezers. Leden: J. van der Veer, Voorzitter; J. de Vries en1 J. O. Maters. Plaatsverv. leden: D. Vries en L. Tigche- laar. Stembureau VH in school No. 7; 1029 kiezers. Leden: O. Bot, Voorzitter; L. Labout en L. J. Daalder. Plaatsverv. leden: J. F. Schellinger en O. J. Westerbaan. Stembureau VIH in school No. 15; 916 kiezers. Leden: L. van Loo, Voorzitter; Joh. Bak ker en W. A. Everards. Plaatsverv. leden: N. Graaff en A. Swprt. Stembureau IX in school No. U; 901 kiezers. Leden: W. H. Tielrooij, Voorzitter; J. F. Jacques en H. Bronder. Plaatsverv. leden: S. Heijman en A A. Rueck. Stembureau X in school No. 7; 781 kiezers. Leden: Mevr. G. H. A. van der Hulst- Heeroma, Voorzitster; W. de Boer en D. Bakker. Plaatsverv. leden: W. Smulders en A. ten Klooster. Stembureau XI in school No. 6; 871 kiezers. Leden: W. Poll, Voorzitter; L. Grunwald en Joh. Wijker. Plaatsverv. leden: W. Heijman en P. Puinbroek. Stembureau Xn in school No. 6; 825 kiezers. Leden: R. Boogaard, Voorzitter; J. Wes- sel en G. W. Groothof. Plaatsverv. leden: A. F. Rusting en J. J. Verbeet Stembureau XJLL1 ln de Bouwzaal; 906 kiezers. Leden: D. H. Grunwald, Voorzitter; A. J. Besseling en P. van Dalen. Plaatsverv. leden: H. W. Zegel en G. van Dijk. Stembureau XTV in school No. 11; 678 kiezers. Leden: R. N. van Os, Voorzitter; M. A. Kolster en Joh. Hoogerwerf. Plaatsverv. leden: H. Schol Sr. en T. BiegeL Stembureau XV in de Gymnastiekzaal (Emmastraat); 946 kiezers. Leden: A. G. A. Verstegen, Voorzitter; P. Korff en L. Bandsma. Plaatsverv. leden: IJ.' Lunshof en S. Ooltof. Stembureau XVI in school No. 6; 1012 kiezers. Leden: S. Kuiper, Voorzitter; J. Jager en H. J. Bok. Plaatsverv. leden: B. Th. Avenarius en J. de Jong. Stembureau XVH in school No. 8; 902 kiezers. Leden: J. J, Schoeffelenberger, Voorzit ter; J. Vonk en A Kwant. Plaatsverv. leden: W. Heeroma en J. W. van der Hulst. Stembureau XVIH in school No. 8 772 kiezers. Leden: O. Heiblok, Voorzitter; H. Brands en G. A. Niesaink. Plaatsverv. leden: C. M. Balhntijn en Th. A. A. Terra. Vooraf echter had de weerspannige kans gezien den agent de Haan op go- voèlige wijze in het gelaat te treffen. Deze lastige staatsburger stond heden terecht. Hij bevond zich momenteel in de strafgevangenis^ alwaar, hij een 'hem op gelegde straf uitbrömt wegens valsche aangifte. Beklaagde beriep er zich op, dat hij zenuwlijder is en last heeft van toevallen. Hij was dien avond met markiesohepelin- gen in touw geweest en door hen mishan deld, waardoor hij in overspannen toe stand was geraakt en hij een toeval had gekregen. De Officier Is van meening, dat iemand die zenuw- en toevallijder is, zich onthou den moet van alcohol en vordert 14 dagen gevangenisstraf. De Politierechter evenwel, lettende op de antecedenten van beklaagde, achtte deze straf ln casu te licht en Veroordeelde bekl. tot 1 maand gevangenisstraf. BekL gaf het voornemen te kennen, in hooger beroep te gaanen de kans te beloopen, dat hij er hog een maandje bij krijgt MEERVOUDIGE RECHTBANK Zitting van 28 ApriL Nieuwe zaak. Abortus. Met gesloten deuren stonden terecht een jonge man en een meer bejaarde vrouw uit Helder of omstreken, die zich hadden schuldig gemaakt aan een ern stige poging tot abortus, tengevolge waarvan de behandelde vrouw (of is het mishandelde?) aan de gevolgen was over leden. In deze zaak traden op als verdedigers mr. Petersen te Helder en mr. Kusters te Alkmaar. Uitspraak a.& week. VOOR DEN POLITIERECHTER Zitting van Maandag 27 ApriL Vele honden is een haas zijn dood. De Friesche koopman W. S„ te Helder gedomicileerd, is naar zijn eigen diagno se een zenuwlijder en een epilepticus. Maar bovendien is hij een iminnnnr van de edele jandoedel en als hij te veel ge had heeft een uiterst vervelend en lastig creatuur. Ook in den nacht van 29 op 80 Maart had hij 't weer leeljjk te pakken en toonde zulks onomwonden door met alles en iedereen ruzie te maken. De meesben gingen natuurlijk opzij, maar er waren ook onverschrokken Jantjes, die niet bang voor den langen knul waren en hem een fliniken roffel op z'n luiken gaven. De politie werd gewaarschuwd, dat het weer niet pluis was met dien langen Friesch en toen de agent de Haan hem in 'beschon ken toestand op den Kanaalweg aantrof, besloot hij den lastigen likkebroer zonder verwijl aan te houden en over te brengen. Wat echter gemakkelijker gezegd, dan gedaan bleek te zjjn. De heer 8. toonde geen waardeering te hebbep voor de goede intenties van de Haan en verzette zich zoo geducht, dat de agent hem geen baas kon worden' en het eerst met assistentie van 2 collega's gelukte om hem te bestemder plaatse te deponeeren. Hij moest toen letterlijk wor den gedragen. ZUIDERZEEWERKEN. Het driemaandelijksch bericht betref-1 fende de Zuiderzeewerken van April j.1. bevat o.m. het volgende: Afsluiting van het Amsteldiep. Met het maken van den afsluitdijk tus- schen de Noordhollandsche kust en het eiland Wieringen, kon gedurende den gehéelen winter geregeld worden voort gegaan. Op het wad (Balgzand) werd in de eerste plaats het aanbrengen en het af werken van den keileemdam aan de bui tenzijde van het dijkproflel voortgezet. Ten gevolge van de bekende slappe ge aardheid van den ondergrond vonden uiteraard tijdens het aanbrengen van den keileemdam weder inzakkingen van dien dam in den bodem plaats, waarbij de slappe grond terzijde opkwam en in ver band waarmede ook nu gn dan nazakking in het zandlichaam van den dijk optrad. Aan den teen ontgraven zand werd dan weder in het zandlichaam van den dijk gereden. Het grootste gedeelte van den keileemdam op het wad is intusschen thans aangebracht en tot rust gekomen, terwijl die dam nog over ongeveer 200 M. lengte moet worden opgewerkt. Daar vooral in den winter het aan brengen van den keileemdam een tijd- roovend werk bleek te zijn, kon dit op 1 April nog niet gereed komen, in ver band waarmede de termijn voor de op levering van het eerste gedeelte van het werk, nader werd verlengd tot 15 Juni 1925. Met het afwerken van de zandbeloopen en het daarop aanbrengen van den be- kleedingsgrond, bestaande uit keileem en klei, werd zoowel bij het op het wad aangelegde dijkvak als bij den dijk door het eigenlijke Amsteldiep geregeld voort gaan. De gedurende den afgeloopen winter voorgekomen stormen veroorzaakten geen schade van eenige beteekenis aan de in uitvoering zijnde werken. Afwatering- en scheepsvaart- kanaal in verband met de afslui ting van het, Amsteldiep. Van dit kanaal is, zooals repds vermeld, het zui delijke deel, ter lengte van 3800 M. vol tooid. Met den aanleg van het aanbestede derde en laatste gedeelte van dit werk werd een begin gemaakt. De van uit de in het Balgzand aan wezige, met het Nieuwe Diep in verbin ding staande, diepe geul te baggeren tijdelijke toegangsgeul naar het te maken kanaal kwam gereed, waarna met het vóórbaggeren van een sleuf in het later volledig uit te baggeren kanaalproflel een aanvang is gemaakt. Een tweede bakkenzuiger is begonnen met het opspuiten van buiten het werk in de geul van het Balgzand gezogen, zand in den nieuwen zeedijk ten oosten van het kanaal. Uitwateringssluis bij Oost oever (Helder). De bouw van deze sluis, werd voortgezet. Met het maken van de sluisdeuren werd aangevangen. Door de in den afgeloopen winter voorgekomen stormen werd aan het werk en aan den omringdijk van den sluisput geen schade toegebracht. Keersluis van gewapend beton nabij van Ewijokssluis. De dekzer- ken van graniet werden aangebracht. De aanaarding van de sluis en het op de hoogte brengen van de aansluitende dijk vakken werd voortgezet. De drie stellen sluisdeuren, zoomede de paalwerken bij de sluis (aanslagpalen en hanepootee), kwamen gereed. Verbindingskanaai in den Anna Paulownapolder nabij van Ewijckssluis. Sedert het vorige be richt maakte dit werk goede vorderingen. De omlegging van den weg langs de Van Ewijcksvaart door de maalkolk vah het gemaal van den Anna Paulownapolder kwam voor het grootste gedeelte gereed, zonder dat daarbij de wegens den zeer slappen ondergrond door den aannemer gevreesde bezwaren werden ondervonden. Een aanvang werd gemaakt met den bouw van dan grondduiker onder het kanaal, terwijl ook met de bewerking van het inmiddels aangevoerde Ressakhout voor de over het kanaal te bouwen op haalbrug werd begonnen. Uitbreiding van de visschers- haven te den oever op Wieringen. Deze haven werd voltooid en in gebruik genomen. Door de gemaakte uitbreiding is de oppervlakte van de grootendeels als visschershaven in gebruik zijnde oude haven te Den Oever ongeveer verdubbeld. Die uitbreiding werd verkregen door, van den in 1921 bij den aanleg van de werkhaven bij Den Oever gemaakten noorderhavendam uit, in zuidoostelijke en vervolgens in zuidelijke richting een paalscherm uit te brengen tot aan het oude, in 1928 eenigszins gewijzigde, paal scherm aan den mond der oude haven, waarbij die havenmond, aan welken in 1923 een andere richting werd gegeven om de deining in de haven te verminde ren, hetgeen sedert zeer goed blijkt te voldoen, ongewijzigd is gebleven, doch het oude noordelijke paalscherm nagenoeg geheel is opgeruimd. Op deze wijze is ten noordoosten van de bestaande oude haven, doch binnen de in 1921 aangelegde werkhaven, een tweede havenkom gemaakt waarin de visschersschepen een veilige ligplaats kunnen vinden. Verhooging en verzwaring van waterkeeringen langs de noord zijde van Wieringen. Ten gevolge van de afsluiting van het Amsteldiep is eenige verhooging te verwachten van de stormvloedsstanden benoorden de afslui ting, welke verhooging belangrijker zal zijn wanneer ook de afsluiting der Zuider zee tusschen Wieringen en de Friesche kust zal zijn tot stand gekomen. In ver band hiermede zullen de waterkeeringen langs de noodkust van het eiland Wie ringen, welke van ouds door het rijk worden onderhouden, reeds nu eenige verhooging en verzwaring moeten onder gaan en zullen, op plaatsen waar die waterkeeringen ontbreken, nieuwe water keeringen moeten worden aangelegd. Voor deze werken is een algemeen plan opge maakt, waaromtrent in het volgende, be richt eenige mededeelingen zullen wor den gedaan, en waarbij is aangenomen dat de nieuwe en de te verhoogen water keeringen reeds dadelijk zullen worden gebracht op de hoogte welke zij in ver band met de na volledige afsluiting der Zuiderzee te verwachten hoogste storm vloedsstanden zullen moeten verkrijgen. Nadat reeds in voorgaande jaren enkele dijkvakken langs de noordzijde van Wie ringen waren verhoogd, mede om tege moet te komen aan de behoefte aan werk verschaffing op het eiland gedurende den winter werd als eerste onderdeel van de bovenbedoelde algemeene verhooging op II Maart j.1., aanbesteed het verhoogen en verzwaren van een gedeelte van den Noorder-Oeverdijk en van den Molgerdijk op Wieringen. De te verhoogen dijkvakken hebben een gezamenlijke lengte van 760 M. De verhooging geschied bij den Noorder- Oeverdijk tot een hoogte van 6.30 6 M. N.A.P., bij den Moigerdijk tot 5.86 M. -j- N.A.P. Dr. ing. L. A Sanders, die reeds meer zich heeft verzet tegen de bij de Zuider zeewerken gevolgde methode van aanleg gen van dijken, heeft zich tot den minister van financiën gewend met een adres, waarin hij, met verwijzing naar een door hem en den ir. L. A- Sanders cJL geschre ven 'brochure over de Zuiderzeewerken, wijst op de zJ. bij den bouw van den af sluitdijk in het Amsteldiep begane fou ten.; hij meent, op grond der boringen, dat men bij den aanleg van dezen dijk eerst veel slappe klei had moeten' wegbaggeren, alvorens het djjklichaaan te maken. Het slot van zijn stuik is een aanbod om het bewijs te leveren, dat men met de Zuider zeewerken op den verkeerden weg is. De schrijver van dit adres haalt een artikel in de „Haagsohe Post" van 25 April aan, waarin ook geweizen wordt op de verzakking van den nieuwen afsluit dijk, echter betoogd wordt, dat de grond boringen geen aanleiding gaven op ern stige verzakking te rekenen. De Inge nieur, hier aan het woord, komt er tegen op, dat de leiding van 'het werk bij den afsluitdijk opgedragen werd aan een jong ingenieur, „als het ware kersversch uit Delft"; de heer Sanders betoogt hier tegenover, dat ten onrechte aan dien jon gen ingenieur hier de schuld werd gege ven, die bij de direcie, de heer Worthman en De Blocq van Kuffeler ligt De schrij ver in de „Haagsohe Post meent ten slotte, dat niet de aannemers de schade zullen hebben te dragen van de verzakking.' De moord b(J Crowhourgh Inzake den moord op de 10-jarige Joan- na Annett die, zooais wij reeds bericht hebben met verbrijzelden schedel in een rhododendronboschje gevonden is op ge ringen afstand van bawp woonplaats Crowborough, heeft de politie, bijge staan door inspecteurs van Sootland Y ard, den vermoedelijken dader reeds gear- steerd. Omdat uit de lijkschouwing geble ken was dat het kind niet aangerand was, hechtte de politie groot gewicht aan de verklaring van een dame, die meegedeeld had dat een jonge snuiter haar <ten dag voor den moord een tuil bloemen op den openbaren weg ontrukt had zonder eenige naspeurljjkf reden. Na eenig verder on derzoek in die richting kon de politie zich beperken tot de onmiddellijke omge ving van het kind en na het vinden van een paar met bloed besmeurde schoenen, werd George Jeffrey, een jongen van lfi jaar en 7 maanden, gearresteerd. Jeffrey is thuis bij zijn ouders, die evenals de ouders van het Slachtoffer ln betrekking zijn op het kasteel Eridge. Hij is tuin mansjongen en misschien niet volkomen normaaL Zijn vader had een werkzaam aandeel genomen bij het opsporen van hot vermiste meisje en de ouders waren als lamgeslagen toen zij de gevangenneming van hun zoon vernamen. t

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 6