GEMENGD NIEUWS Advertentiën. I.' In verband met de ongunstige dingen die den laateten tijd aan het licht zijn ge komen omtrent het Moskousche politie corps heeft een „zuivering" van dit corps plaats gehad, waarbij 116 agenten en 49 gegradueerde ambtenaren zijn ontslagen. Het moet in het voornemen der autoritei ten liggen ook in andere steden een der gelijke zuivering te laten geschieden. BULGARIJE. Een nieuwe aanslag. Volgens de „Daily Telegraph" zou in diplomatieke kringen te Londen het be richt ontvangen zijn, dat er een aanslag, om het koninklijk paleis in de lucht te doen springen, is ontdekt De onlusten. Over de eerste zitting van het proces tegen de Bulgaarsche samenzweerders ver neemt de „Vossische Zeitung" de volgende bijzonderheden. De zittingen vinden plaats in de bioscoop zaal van de kazerne van het 4de regiment artillerie. De rechtbank is samengesteld1 uit drie stafofficieren, een kapitein-auditeur fungeert als vertegenwoordiger van het O. M., twee kapiteins treden als verdedigers op. 'De staat en de bloedverwanten van de slachtoffers eischen schadevergoedingen tot een totaal van ongeveer 12 millioen lewa. De kerkelijke autoriteiten eischen 6 .millioen. Om 10 uur verschenen de rechters in de zaal. Enkele minuten later volgden de be klaagden: Friedman, een kleine magere man, de koster Zadgorski, een groote sterke kerel, wiens banden geboeid zijn, Koeff, die ge heel geboeid is, en twee jongelingen, Das- kalof en Kamboerof. De overige beklaagden zijn voortvluchtig. 46 Getuigen zijn gedag vaard, 4 hunner zijn niet versohenen. De verdedigers vroegen onmiddellijk bet woord om te verklaren, dat de militaire recht bank niet bevoegd1 is, in deze aangelegenheid vonnis te wijzen, aangezien de staat van be leg eerst na den aanslag is geproclameerd De rechtbank kan zich1 met de bezwaren der verdedigers niet vereenigen en de zitting wordt voortgezet. Nadat de president de aanklacht had voor gelezen, verklaarde Zadgorsky van de sa menzweerders 12.000 lewa te hebben gekre gen. Hij had van A'badjef, die de helsche machine in de kathedraal heeft gebracht, ver nomen, dat de communistische party te Sofia over 4000 goed' gewapende mannen be schikte en dat onmiddellijk na de ontploffing in de kathedraal een revolutionnaire regee ring aan het bewind zou komen. Deze regee ring zou door gewapende communisten wor den gesteund. Zadgorski deelde vervolgens mede op welke wijze hij' de bom dn de kerk verborgen bad. Hij was ervan overtuigd, dat de communisten hem, zoodra zij de macht in handen zouden hebben, een belangrijke functie in den staat zouden toevertrouwen. Bovendien zouden zij hem in de gelegenheid stellen, als de aanslag mocht mislukken, met een Servischen pas naar Rusland te vluch ten. Hij verklaarde nog te hebben geweten, dat aanslagen op den koning en op generaal Georgief zouden worden gepleegd. Beklaagde Friedmann beweerde onschul dig te zijn. Sofia, 4 Mei. Overeenkomstig een be sluit der regeering hebben-alle particuliere ondernemingen, maatschappijen, .banken, enz. het verzoek ontvangen hun communis tisch gezinde bedienden te ontslaan. De recherche heeft een nieuwe communis tische vereniging ontdekt te Gebedje bij Warna. Aan het hoofd stond de gewezen burgemeester uit den tijd van Stamboeliiski's bewind. Een voorraad munitie is in beslag genomen, evenals een belangrijk archief. Het Bulgaarsch telegraafagentschap deelt mede, dat kolonel Arcolajef en generaal Tantsjef nog overleden zijn aan de verwon dingen, die zij bij den aanslag op de kathe draal gekregen hebbent Te Phllippopal is een agra r isoh -com rnunistiisohe samenzwering ontdekt. Er hadden verscheidene arrestaties plaats. De samenzweerder Agof, een vertrouwde van Stajnboelilaki, is bij een poging tot vluchten op het oogenblik, dat hij in hech tenis genomen werd, gedood. Het proces tegen de Bulgaarsche boanm-n werpers. Zaterdag zijn de verhooren in bet proces tegen de beklaagden van den aanslag op de kathedraal te Sofia voortgezet. Daskalof en Kamboerof, de twee jongste beklaagden, op geschoten jongens eigenlijk nog maar, heb ben Zadgorsky, den koster van de kerk, na den aanslag 24 uur lang een schuilplaats verleend. Daskalof is lid van de geheime communistische organisatie Leo Trotski. Hij deelde 'belangrijke bijzonderheden mede over de werking van de geheime bolsjewiekache vereenigingen. De vijfde beklaagde, de reserve-overste Koef, gaf toe, dat hij na den aanslag een schuilplaats had verstrekt aan Minkof. Hij voegde er aan toe, dat het zijn voornemen was geweest Minkof aan de politie uit te leveren. VEREENIGDE STATEN. De Amerlkaansche vlootmanoeuvra. Naar Reuter ons uit Honoloeloe meldt, is gisteren „de zeeslag van Oakoe" (Hawai- eilanden), waar bij de Amerlkaansche vlootinanoeuvres de aanvallende vloot het verdedigende smaldeel en de landverde- diging had verschalkt en „overwonnen", het onderwerp geweest van een kritisch debat in Honoloeloe, dat werd bijgewoond door 800 Amer. zee-offloieren. De bespre kingen vonden plaats met volkomen uit sluiting van alle publiciteit De toegangen tot het gebouw, waar de zee-offloieren bijeen waren, werden door schildwachten bewaakt. Pola Negrl aangehouden. New York, 4 Mei. De douane-ambte naren hebben Pola Negri, de bekende ülmactrioe, aangehouden op besohuldiging dat zij bij aankomst hier ter stede uit het buitenland ingebreke was gebleven haar juweelen, terwaarde van 300.000 frs., aan te geven. Ook wordt zij beschuldigd van een poging tot het binnensmokkelen van zestien flesschen sterken drank. Een onderzeesche mijnenlegger. De Engelsche bladen melden dat Vrijdag te Portsmouth voor de Vereenigde Staten de kiel is gelegd van den eersten onder- zeeschen mijnenlegger. De bizonderheden betreffende dezen mijnenlegger worden angstvallig geheim gehouden. Het eenige wat bekend is, is dat het schip aanzienlijk grooter zal zijn dan de bestaande mijnen- leggers en ongeveer twaalf millioen gul den zal kosten. Men verwacht dat het schip over twee jaar klaar zal zijn. De vloot Rio de Janeiro, 3 Mei. De president heeft er in zijn presidentieele|boodschap op aangedrongen, dat zal worden voort gegaan met de tenuitvoerlegging van het vlootprogram. Dit program eischt aankoop van 3 kruisers, 15 torpedojagers en 10 duikbooten. Voor de aanschaffing zijn 10 jaar gesteld. JAPAN. De 1 Mei-viering. Uit Kobe wordt geseind^ dat 1 Mei in alle steden van Japan is gevierd'. Te Tokio en te Osaké hadden tal van botsingen met de po litie plaats, waarbij vele lieden zijn gearres teerd. CHINA. Een ontploffing. Een arsenaal verwoest Veer tig dooden. Uit Tientsin wordt gemeld, dat het arsenaal te Szechoean door een ontploffing is verwoest, welke veroorzaakt werd door de zorgeloosheid van een legerkok, die een maaltijd bereidde. De schade is enorm. Zoover thans bekend, zijn 40 personen gedood en velen gewond. TURKIJE. Zware vonnissen tegen progressisten. Angora, 4 MeL De rechtbank ter be scherming der onafhankelijkheid, van oordeel dat sommige leden der progres- sief-republikeinsche partij religieuse pro paganda voeren met politieke doeleinden, heeft Noery bey, voorzitter van een van de afdeelingen der partij, tot vijf jaar ge- vangenistraf, Salih pasja en Kiamil pasja tot levenslange dwangarbeid veroordeeld. Een beklaagde is vrijgesproken. PALESTINA. Slachtoffers van Zelotisme. De „Daily Mail" verneemt uit Jeruza lem, dat twee families uit het .dorp Alilat, die weigerden zich bij een nieuwe gods dienstige secte aan te| sluiten, verbrand werden. Troepen, die tusschenbeide kwa men, openden een fussillade, waarbij 39 personen gedood en 27 gewond werden. Ingezonden Mededeeling. (807) Ml]nhardt's Laxeer-«abi«tton regelen zonder Kramp of Pijn uw Stoelgang. Doos 6u ct. Bij Apoth en Drogisten. LUCHTVAART. Een nieuw record is Zaterdag behaald, toen de lucht-expres van Engeland naar Zwitserland met kapitein Rogers als vlieger de reis heen en weer in één dag deed. Om zes uur 's ochtends vertrok het vliegtuig met e n lading goud uit Croydon naar Bazel. Om 12 uur 18 landde het te Bazel en om half twee keerde het met passagiers en vracht terug om te 7 uur 25 te Croydon te landen. Een ander vliegtuig bracht dienzelfden dag ook goud naar Bazel. In het geheel werd voor een gewicht van 2'/s ton aan gouden baren (3 millioen gulden) vervoerd. Clement Ader. De oorrespondent van de N. R. Ct. te Parijs meldt: Clément Ader, die, 84 jaar oud, is over leden, heet algemeen de vader van de vliegerij. In October 1897 vloog hij bijna 400 meter op een zelf gemaakt toestel. Hij wilde het aan de regeering aanbieden, maar deze stootte hem af en Ader maakte zijn toestel kapot op enkele stukken na, die Wright in handen kwamen, welke daarin houvast vond bij den aanbouw zijner machines. luchtpost De directeur-generaal der posterijen en telegrafig maakt bekend1, dat met ingang van 4 Mei a.s. <te luchtdienst Amsterdam—Han- noverBerlijn voor postvervoer zal worden gebezigd. Met deze luchtverbinding zullen worden overgebracht brieven en andere stuk ken voor Duitschland en verder gelegen landen en postpaketten voor Duitschland. De voor het Memelgebied, Lithauen, Leth- land, Estland, Finland, de Ver. Socialistische republieken der Sovjets en verder bestemde correspondentie zal van de Hjn Koningsber gen per trein van laatstgenoemde plaats, al naar gelang van omstandigheden, met den 1 lichtdienst Koningsbergenr—iMemelRiga- Reval(Tallinn) Helsingfors of met den luchtdienst KoningsbergenKowno (Gan- nes)—Smolenök—'Moskou worden vervoerd. Het extra-recht (luchtrecht) bedraagt voor Duitschland 5 cent per 20 gram, voor het Memelgebied, Lithauen, Lethland, Estland en Finland 15 cent per 20 gram en voor de Ver. Socialistische republieken der Sovjets en verder gelegen landen 20 cent per 20 gram. Voor nadere inlichtingen worden belang hebbenden verwezen naar de kantoren der posterijen. Een vlucht van 2000 mfyl. Reuter meldt uit Philadelphia, dat het marinevllegtuig P N 9 een onafgebroken vlucht de Delaware op en af heeft onder nomen, welke 28 uur en 86 minuten ge duurd heeft. Men verzekert, dat het daar mee alle records van watervliegtuigen en alle duurrecords heeft geslagen en een afstand heeft afgelegd, grooter dan van Californië naar Honoloeloe, te weten on geveer 2000 mijl. Het doel van de vlucht was de mogelijkheid aan te toonen van het maken van een lange, onafgebroken vlucht met een groot vliegtuig van de Amerikaansche Westkust naar Honoloe loe, welke dezen zomer, ondernomen zal worden. Het vliegtuig had bij zijn ver trek 1400 gallons benzine aan boord. KORTE BERICHTEN. Volgens berichten uit Adana (Turkije) is de omtrek dier stad geteisterd door een zware aardbeving. OOST-INDIE. KnoelerQen In het krankzinnigengesticht te Buitenzorg. De Loc. verneemt uit Batavia: In verband met de vroeger gepleegde knoeierijen in het krankzinnigengesticht te Buitenzorg is een groot deel van het personeel vervangen, terwijl een nieuwe administrateur is benoemd. Het faillissement van een lngenienrs- kantoor aangevraagd. De Nederl.-Ind. Handelsbank heeft het faillissement aangevraagd van het inge nieurskantoor prof. Kreis-Jüngst teBan- doeng, dat uitvoerder is van den militairen kampementsbouw. De genie zal het|werk nu in eigen beheer verder uitvoeren. Vele aannemers zijn gedupeerd. Meineed. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft vernietigd het vonnis van den Krijgsraad te Makassar, waarbij kapitein der genie I, wegens verduistering en meineed tot twee jaar was veroordeeld en sprak hem vrij wat de verduistering betreft, maar veroor deelde hem wegens meineed tot tien maanden gevangenisstraf en vervallen verklaring van het recht, als militair te dienen. Het Hof gelastte zijn onmiddellijke invrijheidsstelling. De dralle-zaak. De bekende accijnsontduiking door de firma Dralle zal waarschijnlijk toch een rechtzaak worden, hoewel de firma aan geboden heeft, otn een grooter schadever goeding te betalen, dan mogelijk het be drag der boete zal zijn. De regeering wei gerde dit aanbod uit beginsel. (Deli Ct) Een begeerd baantje. Een onderneming, dde op de tentoonstel ling van Wembley vertegenwoordigd is, had een advertentie geplaatst voor veertig meis jes. Er kwamen er.4000, die om zes uur 's ochtends reeds verschenen. De politie moest er bij te pas komen om de orde onder de sollicitanten te houden. Ongeveer 2000 personen hadden boven dien nog per brief gesolliciteerd. Stopgezet Op last van den Minister werd Zaterdag de werkverschaffing der gemeente Winscho ten te Jipsinghuizen stopgezet. Auto-ongevaL Het bureau V. D. maakt melding van een auto-ongeval, dat gebeurd is te Baaider, bij Stad-Hardenberg. Twee vrouwen geraakten onder een auto, met bet gevolg, dat de eene op slag gedood werd, terwijl de andere le vensgevaarlijke verwondingen bekwam. Ondeugdelijk water. De keuringsdienst van waren te Zut- phen heeft een onderzoek ingesteld naar de deugdelijkheid van het water, hetwelk door de bakkers in het ressort van den dienst wordt gebruikt. Het resultaat was, dat bij 17 van de 18 bakkers het gebruik te water ondeugdelijk bleek. Storm en schipbreukelingen. Een telegram uit Halifax (Nieuw-Schot- land, Canada) meldt dat Vrijdag en Zater dag aan de kust van Nieuw-Schotland een aantal schepen gebleven zijn met verlies van vele levens. Vele schepen zijn gezon ken of op de kust geloopen. Vrijdagavond werden noodseinen ont vangen, die later afkomstig bleken van het stoomschip Clackamas dat Zaterdag ochtend de haven van Halifax binnenge- loopen is met het bericht, dpt het in aan varing was geweest met den schoener Cap d'Or. Van het laatste schip zijn de vrouw van den gezagvoerder en vier leden van de equipage verdronken. Een bandieten-bende ln België gearresteerd. Brussel, 4 Mei. Verleden nacht zijn hier door de Fransohe veiligheidspolitie, ge holpen door de Brusselsche recherche, zeveq Polen aangehouden, onder wie een vrouw. Zij vormden een beruchte bandietenbende, die in Frankrijk elf misdaden op haar reke ning heeft Tot/ haar slachtoffers behooren vier gendarmes, twee politieagenten en een boerin. („Telegr."). Ook een snelheidsrecord. Een snelheidsrecord in de rechtspraak komt ongetwijfeld tien name van den Lon- denschen politierechter Wilberforth, dde in 66 minuten 44 zaken behandelde. Hieronder Tsaren twee gevallen van diefstal, 1 van biga mie, 1 misdadige aanslag, alsmede de gewone dronkenscbapsgevailen van Zaterdag. Geëlectrocuteerd. Wij hebben Zaterdag iets meegedeeld over de electrocutie in de Sing Sing ge vangenis, van drie bandieten: de gebroe ders Diamond en John Farina. De diamonds waren joden en werden tot het laatst bijgestaan door rabbijn Ja- cob Catz, Farina was een katholiek en had de geestelijke hulp van pater Mc. Caffery. Er Varen journalisten bij de terechtstel ling aanwezig en de gevangenis-directeur Lawes, die de terdoodbrenging leidde, hield een ijzig kórt toespraakje tot hen. „Heeren" zei Lawes „u is hier om de wettelijke terdoodbrenging te aan schouwen van de gebroeders Diamond en John Farina. Weest als 't u blieft stil en rookt niet!" De bandieten hielden zich kranig. Men had hun toegestaan zelf de volgorde te bepalen, waarin zij zouden plaats nemen op den stoel, waarin zij den stroom van 2000 volt door het lichaam zouden krijgen. Morris Diamond was de eerste. Hij had •nog iets op te merken, n.1. dat hij vond, dat het land hem den electrischen stoel had dienen te besparen, hij had immers in den oorlog zijn leven beschikbaar ge steld voor het land. Ook beklaagde hij er zich over dat hij „een aristocratische" jury gehad had. En ten slotte zeide hij dat zijn broer Jozef onschuldig was. Toen hierop de beurt van Jozef kwam, was deze zoo mogelijk nog koelbloediger en openhartiger dan zijn broer. Hij riep God aan om „zijn ziel hl de hel te blake ren indien hij schuldig was". Farina sloeg het record van onverstoor baarheid. Toen hij hinnen kwam had hij een brandende sigaar in de hand. Hij tik te er de asch af, kuste het kruisbeeld dat hem werd voorgehouden en zeide „nou, dag allemaal". De electrocuties werden verricht door den 1 gevangenis-electricien-beul, John Hurlburt; Deze heeft niets anders te doen dan een knop om te draaien. Hij ontvangt voor eiken handgreep 160, dus verdien de hij ditmaal 450. In zijn gansch'e loop baan electrocuteerde Hirlburt reeds 140 menschen. Zoodra een slachtoffer dood was, het geen door den dokter met een stethoscoop werd geconstateerd, nadat de stroom 2 minuten was doorgegaan werd het lijk losgemaakt en weggedragen. Zoodra de deur achter de baar dicht was kwam de volgende veroordeelde door een andere deur binnen. Jozef Diamond heeft een leefregel na gelaten die op zijn verzoek na zijn dood zou worden gepubliceerd, hetgeen ook ge schied is. Het advies is lang niet kwaad, het volgt hier: „Mijdt slecht gezelschap. Bemint uw ouder. Doet wat zij wenschen. Begrijpt wel: het is beter een winkelbediende te zijn in een klein zaakje op 10 in de week, dan de beroemdste bandiet Wan neer er ooit slechte gedachten bij u moch ten rijzen, denkt dan aan uw familie, dan zullen die gedachten van u wijken. Uw moeder is uw beste vriendin". Had hij zelf maar naar zijn recept ge leefd. Een haal van bijna zes meter. Te Cardiff werd Woensdag een haai aan wal gebracht welke bijna zes meter lang was en een gewicht had van niet minder dan duizend kilo. De bemanning van den stoomtrawler, die hem ving, had mper dan een half uur werk gehad om het beestje te vangen. Omgeslagen. Een Amerikaansch stoombootje is op het Erie-meer (V. S.) gekapseisd. In de nabijheid zich bevindende vaartuigen red den zeven der opvarenden. De overige ne gen zijn, vreest men verdronken. Een mislukte aanslag. Aan de spoorlijn Bottrop Osterfeld in Westfalen is een aanslag gepleegd op een passagierstrein. Dicht bij een over weg was op de rails een wagen met steenen geplaatst Het misdadige oogmerk bleek ook uit het feit, dat de wagen met touwen aan de rails was bevestigd. De machinist heeft echter een botsing door tijdig rem men weten te voorkomen20 M. voor de hindernis stond de trein stil. Het auto-ongeluk op het Rokin. Van de familie Van Werven, uit Rotter dam, die Vrijdagavond met haar auto op het Rokin te Amsterdam te water ge raakte, is mevr. v. W. gisteren in liet Binnengasthuis overleden. De toestand van de mede-inzittende schoonzuster, mevr. Bok, is nog zorgwekkend. Een vreemd geval. De Parijsche bladen leggen veel, be langstelling aan den dag voor den plotselingen dood van een jongeman van adellij ken huize,den vier-en-t wintigjarigen graaf De Montefiore. Deze bewoonde met zijn minnares het kasteel van Dampierre, zijn eigendom, waar deze dame, juffrouw Doux, een niet bijzonder gunstige repu tatie genoot. De jonge De Montefiore heeft een testament nagelaten ten gunste van zijn minnares, welk feit natuurlijk tot allerlei geruchten in verband met zijn plotselingen dood aanleiding heeft gegeven. De justitie stelt thans een on derzoek in en de moeder van den gestorven jongeman heeft zich civiele partij gesteld. Door den stroom gedood. De 16-jarige zoon van een koperslager te Liohtenvoorde was Zaterdagmiddag bo- zi£ een electrische verliohting aan te brengen in zijn duivenhok. Met beide han den greep hij den kabel, die onder Btroom stond vast. Hij bleef aan den draad han gen. De moeder die alleen thüis was, deed vergeefsche pogingen hem te bevrijden. De jongen werd gedood. Een chèque van 365 millioen gulden. In tegenwoordigheid van 40 New-York- sche bankiers is Zaterdag door de firma Dillon Read en Co. een chèque geteekend op de Union Trust Oompany van honderd zes en veertig millioen dollar ter voldoe ning van den aankoop Van het geheele bedrijf met fabrieken, opslagplaateen en voorraden van de automoblelfirma Dodge brothers. De chèque is de grootste die ooit voor een particuliere handelstrans actie is uitgeschreven. ANNA PAULOWNA. De vereeniging A. L. E. G. O., onder- afdeeling van 't Dep. Anna Paulowna van de Maatsch. tot Nut van 't Algemeen, zal op 21, 22, 23 en 24 Mei a.s. een huisvlijt- tentoonstelling houden in de groote tent naast Veerburg, waarvoor ook dames- handwerken ingezonden kunnen worden uit Anna Paulowna en' omliggende ge meenten. Het bestuur vleit zich met de hoop dat uit Helder vele inzendingen zullen komen op 't gebied van houtbe werking en dameshandwerken. Voor de mooiste voorwerpen zijn prijzen beschik baar gesteld. Deelnemers gelieven tijdig den Secretaris der vereeniging kennis te geven. SCHAGEN. Op de 2e Voorjaarspaardenmarkt te Schagen waflen Maandag 92 st. aangevoerd. Besteed werd: l'/rjarige f160 f225; 2-jarige f 200 f 300rijtuigpaarden f 300 f 600; werkpaarden f 150 k f350 en hitten f 150 f 450. Handel goed. Donderdag verloor een marktbezoeker op den terugweg naar Oudesluis een portefeuille met circa f 1400. De vindster, de echtgenoote van den heer O. Koopman van Anna Paulowna, die de portefeuille nabij de Schager trap had gevonden, heeft haar den verliezer weer ter hand gesteld. WIERINGEN. Den len Juni a.s. za! het 30 jaar ge leden zijn dat de heer Antoon Zomerdijk zijn aanstelling ontving als keurmeester van de zeegras exploitatie der gemeente Wieringen. De jubilaris vervult verschil lende betrekkingen op allerlei gebied in het belang van het algemeen, in het bijzonder voor Wieringen. De heer Zomer dijk was ste^js en is nog de vertrouwd^1 raadsman van velen, algemeen geacht en bemind. Op den feestdag zal het hem wel niet aan belangstelling ontbreken. Wegens het heerschen van mond- en klauwzeer onder 't rundvee aan den vasten wal, hebben B. en W. alhier, den in- en doorvoer van herkauwende dieren, paar den en varkens, tijdelijk verboden. Op de bovenzaal van het café van den heer S. A. Veerdig, hield onze afd. der S. D. A. P. j.1. Zaterdagavond ter gelegenheid van haar 12'/9-jarig bestaan, een feestelijke vergadering. De voorzitter, de heer Lub, hield de openingsrede, waarna de heer J. O. Duijnker, een causerie hield over de S. D. A. P. en de a.8. verkiezingen. Hierna opvoering van een propaganda tooneel- stukje„Naar 'thuis", terwijl de mandoline club O.K.K., 't geheel met muziek oflt luisterde. Summa summarum, was 't een gezellig avondje, waarvoor de belangstel ling niet groot was, wij hadden een volle zaal in plaats van half bezette zaal ver wacht. Burgerlijke Stand van Texe] van 26 April tm. 1 Mei 1925. GEBOREN: Cornelis Jan, z. v. Reinier Pieter Kuijper en Trijntje Kuiper; Guur- tje, d. v. Gerrit Benit en Aafje Kuiper; Cornelia Maatje, d. v. Klaas Kalis en Trijntje Jacoba Zeijlemaker. ONDERTROUWD: Arie Koopman en Tannetje van der Slikke; Jan Arie Eel- man en Baukje Bakker. GEROUWD: Antonius Johannes Da- niëls en Maartje Zegel; Hendrik Smit en Agatha Witte. Geboren PIETER CORNELIS. Zoon van A YAN HOEK en A. VAN HOEK— Kiljan. Helder, 3 Mei 1925. Molenstraat 113. Geboren JOHANNES JANNES JAN, Zoon van JOH. J. J. MARTENS en TH A. MARTENS— Kkambb. Helder, 3 Mei 1925. Mar. Kaz Oedjoeng, Soerabaia. Hertzogstraat 34, Helcler. Hiermede vervullen w(j den treurigen plicht U te berichten, dat na een kort stondig lijden is overleden, onze lieve zorgzame Man, 3 Behuwd- en Groot- üe Heer MACHIEL 8RIEK, inden ouderdom van 72 jaar. Helder. Mei 1925. Kanaalweg 87. Namens de Familie: Wed. A. GRIEK— Ru KEUS. De ter-aarde-bestelling zal hebben op Woensdag 6 Mol a.s. des namiddags 1 aar, vanuit het sterfhuis. Vader vader

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2