Dat wat vereenigt. Jb. Harjer Zoon. GEMENGD NIEUWS Advertentiën. zij hem verraden zouden. In de organisa tie had ook een agent van den minister, een politie-beambte, gezeten, een zekere Entschew. Allen hpdden een aanslag op het parlement voorbereid. Een Duitscher zou de helsohe machine leveren. Getuige Maslowski ontkende eerst al les, maar verklaarde toen, dat hij tot een geheime organisatie behoorde, die een op stand voorbereidde benevens een aanslag op het parlement De uitspraak wordt Vrijdag of Zaterdag verwacht EGYPTE. De moord op den Slrdar. De correspondent van de „Daily Tele- graph" te Kairo meldt dat Sjafik Man soer, een vroegere afgevaardigde, die be trokken is bij den moord op den sirdar, Sir Lee Stack, verklaard heeft dat het geld, dat hij aan de moordenaars heeft uitgedeeld, afkomstig was van drie der bekendste Waf dieden, onder wie, naar de correspondent verneemt, zich Fathallah Barakat pasja,, de vroegere minister van Binnenlandsche Zaken, en penningmees ter van 't Wafdbestuur, bevindt. Deze ont hulling heeft groot opzien gebaard. VEREENIGDE STATEN. De Ver. Staten en Europa Aan het feestmaal van de Pilgrims So ciety heeft Baldwin een dronk uitgebracht op Houghton. Hij herinnerde daarbij aan Houghtons nauwe kennis van de Buro- peesche vraagstukken. „In Engeland", zoo zei Baldwin, „zult/u zien, dat de oorlog ons, zoowel als onze bondgenooten zekere plichten heeft opgelegd van herstel en reorganisatie aan dezen kant van de ver- ontramponeerde wereld. Deze plichten zijn wij en onze kinderen gehouden te vervul len en ik geloof, dat de voornaamste sleutel tot dezen tijd van moeilijkheden1 en wanorde misschien daaraan ligt dat ons volk langzamerhand begint te begrijpen, wat het zeggen wil onder moderne om standigheden een oorlog gewonnen te hebben. In de Notre Dame te Paris is on langs een gedenksteen opgericht voor het miljoen gesneuvelden uit het Britsohe rijk. Een miljoen gesneuvelden van wie bet grootste deel rust in Frankrijk wij be- binnen nu te begrijpen wat dat beteekent Naast en boven onze persoonlijke verlie zen uit de jaren, die achter ons liggen, voelen wij dit verlies eiken dag in onze nijverheid, in onze staatkunde, in den gang van het leven des lands. Wij gaan begrijpen, dat de oorlog een bloedige en vervloekte zaak is en dat hij van de we reld verdreven moet worden, zoo zulks (mogelijk is." Houghton legde den nadruk op de be hoefte aan geloof in eikaars goede trouw in de internationale betrekkingen. De volle maat van Amerika's hulpvaardig- heid kan alleen verkregen worden als het Amerikaansche volk verzekerd Is, dat de" tijd van de afbrekende middelen en poli tiek voorbij is en die van vreedzamen op bouw aangebroken. Wat Engeland 'be treft, zei Houghton, heeft uw eigen onaf gebroken en schitterend streven om uw geld weer op goudbasis te brengen, ten slotte de kroon van het succes wegge dragen. Alle adelborsten waarnemers. De minister van marine, Wilbur, heeft sloten, dat aan het adelborsteninstituut te nnapolis een cursus zal worden, verbonden voor het vliegen. Voortaan zullen allen, die als luitenant ter zee het instituut verlaten, geoefende vliegerwaarnemers zijn. Actie tegen de dranksmokkelvloot New-York, 5 MeL Te beginnen met gisteren beeft de regeering een nieuwe krachtige campagne geopend tegen de rtranlcsmokkelschepen, die voor de kust lig gen, door een vloot uit te sturen van snel- loopende schepen, bewapend met kanonnen en uitgelezen bemanningen, die tot taak heb ben, aan de smokkelschepen, die zich dicht bij de kust wagen, het bestaan ondragelijk te maken. De bemanningen van de regee- ringssohepen hebben de opdracht, de sche pen welke zich met dranksmokkelarij afge ven aan te houden en zoo noodig ln den grond te boren. De gezagvoerders van de anti-smokkel- schepen zijn in draadlooze verbinding met set hoofdkwartier van de douanedienst in New-York. Er zal een krachtige poging worden gedaan om de sterkendrank-armada van de zee te vagen vóór 1 Juni. BRAZILIË. De opstandelingen ln den staat Sao Paulo hebben naar officieel bericht wordt in de Parana-rivier een Paragu- nay'sch s.s. vermeesterd, met de bedoeling er mee naar Matto Gi^ssa te varen. CHINA. Een ondernemende Inlander. Het „Noorden" vertelt van een inlan der te Tegal, die met 26 op zak een reis om de wereld begon, voorioopig niet ver der dan Palembang kwam en toen bij de S.8. werkte, totdat hij genoeg geld bij el kaar had om tot Singapore te komen, waar hjj ook weer aan het werk moest gaan om geld te verdienen voor het voort zetten van zijn reis. De man hoopte aldus heel Azië, Europa en Amerika door te kunnen trekken, zelfs Groenland ligt op zijn verlangenlijstje en in 1942 weer op Java terug te zijn, waarna dan nog een uitstapje naar Australië zal worden on dernomen, vanwaar hij ln 1944 dacht te zullen terugkeeren te Tegal. Ingezonden Mededeellng. OOST-INDIK. Moordenaars veroordeeld. De landraad te Soekaboemi heeft de in- landsche moordenaars van den heer Door man veroordeeld tot onderscheidenlijk levenslang, twintig en twintig jaar. Orang-pendek. Men meldt uit Batavia d.d. heden: De Orangpendek-expedltle zal 11 dezer naar Poeloerimau vertrekken om te trachten den „aapmenach" te vangen. Voor bijna f 60.000 aan ruwe oplnm ln beslag genomen. De recherche op het hoofdbureau te Rotterdam kreeg uit Antwerpen bericht, dat vandaar, voor rekening van een be kend smokkelaar in verdoovende midde len, een paar brandkasten, die vermoede lijk verdoovende middelen inhielden, naar Rotterdam waren verzonden. De beide inspecteurs der recherche, die kort geleden te Rotterdam op een zeer belangrijke partij gesmokkeldecocaïne en morphine hebben beslag gelegd, wer den wederom met het onderzoek belast en alras bleek hun dat inderdaad bij een expeditiefirma brandkasten waren aange komen, die men in een veem had opgesla gen. In een pakhuis van dat veem op de Leuvehaven troffen zij twee groote brand kasten aan elk wegende ongeveer 17000 kilogram. De brandkasten werden voor nader onderzoek naar het hoofdbureau van politie overgebracht en na opening bleken zij als opvulsel tusschen de boven-, beneden-, zij- en achterwanden zooveel vierkante, met ruwe opium gevuMe doos jes te bevatten, dat tien flinke kisten daar geheel mee gevuld konden worden. Daarna hebben de rechercheurs in een pakhuis in de Boompjes opgespoord tien kisten, elk wegende 70 kilogram, die als verfwaren waren aangegeven, doch bij opening geheel gevuld bleken te zijn met dergelijke doosjes ruwe opium. Deze opium heeft gediend als opvulsel tusschen de wanden van twee andere brandkasten, die door de smokkelaars geledigd en in deze tien kisten overgepakt zijn in de werkplaats van den man, die in de Juf ferstraat de kisten voor hen gemaakt heeft, zonder te weten wat de smokkelaars ermee voor hadden. Bekend was dat de inhoud voor verdere verzending bestemd was. Ook deze twee geledigde brandkas ten zijn in beslag genomen. In totaal hebben beide inspecteurs on geveer 1000 kilgram ruwe opium in be slag genomen, een waarde van 40.000 tot 60.000 vertegenwoordigende. Een der smokkelaars, de Rus J. M., te Antwerpen woonachtig, is op het kantoor tje van den kistenmaker in de Juffer- straat aangehouden en voorioopig op het hoofdbureau van politie-opgesloten. Het onderzoek worrlt voortgezet. Ge bleken is reeds dat ook bij deze' smokke larij een zeer vertakte internationale bende aan het werk is, die zich toelegt op het verzenden van de smokkelwaren naar verschillende groote havens in en buiten Europa. Ditmaal is de geheele aanhouding en inbeslagneming buiten de ambtenaren van de invoerrechten en accijnzen om ge gaan. Weer een leerlinge vergeten. De Dordr. Ot. schrijft: Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat een onderwijzeres te Dellt een meisje in een kast zette en vergat. De volgende morgen vond men haar, plaatjes kijkend en geheel kalm. Thans is hier ter stede in de R. K. School aan de Vriesestraat een dergelijk geval voorgekomen. Hier echter is het niet zoo bijzonder gunstig verloopen. Een onderwijzeres had het 9-jarig meisje C. K, wonende Kromhout, alhier nagehouden. Zooals meer voorkwam, moest zij echter van 46 lessen bij wonen. Zij waarschuw de dan een harer oollega's die de nablij- vers van haar overnam. Ongelukkiger wijze vergat zij dit te doen, en door een noodlottige samenloop van omstandig heden waren er geen andere school blijvers, terwijl bij het sluiten1 der school door niemand Is gecontroleerd of deze door alle leerlingen verlaten was. (De kleine bemerkend dat ze geheel al leen in het gebouw aan haar lot was over gelaten heeft zich danig overstuur gt maakt. Te ongeveer 6 uur heeft zij een bovenschuifraam opengetrokken, een aan tal 'bloempotten neergezet en is zij tegen het raam opgeklommen. Zich geen reken schap van de gevolgen gevend is zij toen 8 meter naar beneden gesprongen en zoo danig op de binnenplaats terecht geko men, dat zij haar rechteronderpaen gebro ken en het zitvlak verwond heeft. De win keiier H. uit de Vriesestraat, die het kind heeft zien vallen, heeft de politie van een en ander in kennis gesteld. Door den ge neeskundigen dienst is de stakker per rijtuig haar haar woning vervoerd. Dat de betrokken onderwijzeres, di«* in- tussohen reeds een reprimande heeft onti vangen, zeer onder den indruk van het gevolg harer betreurenswaardige nalatig heid is, is natuurlijk te begrijpen. Ontvoering van een minderjarige. De één die vindt sport *één der heerlijkste zaken. De ander verfoeit haar en spot met „de bal". Maar over één ding zijn ze 't eens kunnen raken: Dat HARJER's linoleuras gaan bovenal! Vloerreilen en Llnoleums in 80 verschillende dessins. N. V. Behangerij en Stoffeerderij woonplaats Beek en Donk overbracht. Tegen den man zal een vervolging worden inge steld. Ernstige mishandeling. Onweer. Een belangrijk tekort Jeudlge dieven. De ramp van de „Soerakarta". Een dure reis. Aardbeving. Onschuldig verdacht Doodeltjke „whisky". Te Minniapolis kwamen vrienden van de familie William Maher voor voor een avondpartijtje en vonden den gastheer dood op den grond liggen. Twee gasten, die reeds aanwezig waren, zaten dood in een stoel en een derde was stervende. Een flesoh „whisky", waaruit de overledenen hadden gedronken, stond op de tafel Een liftkooi omlaaggestort In een mijn bij Carluke, in Lanarks- hlre, ia Dinsdagmorgen een liftkooi bijna duizend voet omlaag gestort. De vier mannen, die in de kooi zaten, werden ver pletterd. Toen de kooi op de gewone wijze omlaag zou' worden gelaten, begon hij in de richting van de windas te stijgen, sloeg het veiligheidsapparaat tfeg, dat aangebracht was om het overslaan van de kooi te beleten en sloeg naar beneden. Een jacht op autobandieten. Aan een diner overleden. Een eigenaardig proces. Twee wettige vrouwen. Een Arabische visscher ontdekte, toen hjj uit zijn boot in zee naar beneden keek, op een afstand van slechts 200 meter van de kust van Tunis de ruinen van een oude stad. Sir Denison Ross, de directeur van het instituut voor Oostersohe studiën, die juist was teruggekeerd van een onder- zoekingsreis in het binnenland van Tunis, was in de gelegenheid de ruinen te zien. Nadat een duiker voorwerpen had opge- huald, die door archeologen zeer belangd rijk werden geacht, is terstond een expe ditie van deskundigen naar de plaats ver trokken. De Fransche oommlasaria te Le Kef deelde aan een correspondent van de „Morning Post" mede, dat het onderzoek staat onder leiding van de Fransche auto riteiten en van het archeoligisch Instituut van Tunis. Het meisje of de duiten. RMnelander jr., de zoon van eent schat rijken vader (RMnelander sr. is „waard" 10,000,000) is thans onterfd. Hij was, zon der de toestemming van rijn ouders te vragen, gehuwd met een meisje van aller eenvoudigste afkomst, die bovendien en dat is in de Ver. Staten een misdaad ln de kringen der blanken die zich respeo- teeren negerbloed in de aderen heeft. iRhlnelander jr. moet dit natuurlijk ge. weten hebben toen hij 'trouwde; maar thans zegt hij dat het bruidje hem had voorgejokt wat haar afkomst betreft. Op groqd van zjg. huwelijksbedrog tracht hij echtscheiding te krijgen. Maar papa en verdere deftige familieleden zijn daarmee nog niet tevreden; zoonlief is nu op de gevoeligste plek: zijn finaucieele toe komstverwachtingen! getroffen. Brutale diefstal „De vrouw met de Röntgen-oogen." N.V. Texels Eigen StoomI>.-Ondeniemlng c. M 6 VAN DER HOEVEN-RAAT De ter-aarde bestelling zal plaats hebben op Vrijdag 8 Mei a.s des namiddag» 1 uur, vanuit het sterfhuis. Hongersnood. Kin leren verkocht voor rijst. Gemeld wordt, dat in de provincie Kwei Tsjau een ernstige hongersnood beerscht; e bevolking eet boombladeren en kinderen worden te koop aangeboden in ruil voor rijst. Katholieke priesters hebben gevallen an kannibalisme waargenomen. Neilerlandsche en Belgische politie hebben te Antwerpen opgespoord en aangehouden een meerderjarigen gehuwden man, die een minderjarig meisje had geschaakt en mee genomen riBHr Antwerpen, waar dit rpeisje eveneens werd aangehouden. Beiden wer den uitgeleverd aan de marechaussee te Roo sendaal, die bet avontuurlijke paar naar de In het Zijl te Rotterdam, ontstond Dins dagmiddag 'een twist tusschen een 25- jarigen zeeman en een los werkman. De zeeman had een anoniemen brief ontvan gen, waarin zijn vrouw en moeder belee- digd werden en verdacht hiervan den werkman, die ln hetzelfde huis woont. Toen deze Woensdag thuiskwam, begon de zeeman op vreeselijke wijze te schel den en toen de ander, om een twist te ontwijken, wegging, volgde de zeeman hem en gaf hem een schop tegen het hoofd, waardoor het rechteroog totaal werd vernield. De getroffene werd in het ooglijdersgesticht opgenomen. De zeeman werd, kort voor zijn vertrek met de „Nieuw-Amsterdam" naar Amerika, Dins dagavond door de politie gearresteerd. Dinsdagavond zijn de landbouwer J. W. Wiltink Jr., op Schoenenberg in Over- wetering, onder de gemeente Olst, en zijn 4-jarig dochtertje, met wie hij in de ach terdeur van de boerderij stond, door den bliksem gedood. Met pet oog op zijn finaucieele moei lijkheden, heeft een notaris te Buitenpost, bij de rechtbank te Leeuwarden surséance van betaling aangevraagd, meldt de „Ned." Een ernstige ziekte van den vori- gen winter is oorzaak geweest dat hij geen overzicht had over de opeischbare schulden per 1 Mei 1926, die een totaal van 100.000 bedragen, waarvoor slechts 60.000 aanwezig is. Familie en vrienden willen hem helpen in geval geen faillisse ment wordt uitgesproken. De politie te Harlingen heeft een zes tal jongens en meisjes aldaar aangehou den, die onder aanvoering van den elf jarigen K. v. M. j.1. Zondag uit de achter roef van een schip een geldkist met 60 aan geldswaarde hebben ontvreemd. De kinderen hadden het geld versnoept Het veertien dagen geleden aan het strand te Noordwijk aangespoelde lijk is naar Maassluis overgebracht daar geble ken is, dat dit het lijk is van den 21-jari- gen J. van der Plas, die bij de ramp van de „Soerakarta" op de Schelde is omge komen. Een Amerikaan had aan het Centraal Station te Amsterdam een kaartje ge kocht naar Keulen; zijn portefeuille, waar in 200 dollar geborgen waren, had hij aan het loket naast zich neergelegd; het kaartje werd betaald en de Amerikaan vertrok. Toen hij eenige oogenblikken later be merkte, dat hij wel een kaartje bezat, maar zijn portefeuille aan het loket had laten liggen, was het reeds te laat De 200 dollars hadden een anderen eigenaar gevonden. Zondagmiddag heeft de seismograaf van de Fordham-Universiteit (Ver. Staten) een ernstige seismische storing geregi streerd, <ije bijna twee uren aanhield. Men zocht den haard van de storing in het zui delijk gedeelte van den Stillen Oceaan. Zaterdag zou voor het Assizenhof te Douai een moordprooes 'beginnen, doch het werd onder dramatische omstandig heden uitgesteld wegens de onthulling te elfder ure van een document, dat scheen te bewijzen, dat het hof op het punt stond een onschuldige te berechten. Deze, ze kere Acke, werd beklaagd van berooving van, en moord op een bewoonster van RijsseJ, Madame Dhennin en de zaak tegen hem scheen "sterk te staan. Vrijdagav ond echter werd in de brievenbus van een RJjs- selsch blad een pakje gevonden, hetwelk twee documenten bevatte. Het eenc was de bekentenis van een anoniem schrijver, die mededeelde, dat hij madame Dhennin vermoord had. Hier is hef bewijs, voegde hij er aan toe, en Jk wil Met, dat Acke, die onschuldig Is, veroordeeld wordt. Geef dit dadelijk aan het Hof." De ongeteeken- de brief ging vergezeld van het spaar bankboekje der vrouw, dat dien avond van de misdaad verdwenen was. Uit Londen wordt gemeld dat er Dins dagnacht een auto, waarin vijf mannen gezeten waren, een politiebureau te Lon den passeerde. Daar de dienstdoende be ambten ed inzittenden herkenden als autobandieten, reden zij hen achterna in een particuliere auto van een inspecteur. Een wilde jacht had plaats, waarbij de vluchtelingen telkens werden ingehaald, zonder dat men er echter in kon slagen de hand op hen te leggen. Eindelijk reed de achtervolgde auto in de duisternis te gen een hindernis, waarbij twee der in zittenden werden gedood, de drie ande ren ontkwamen, doch werden gistermid dag gearresteerd. i - Terwijl Maandagavond aan een maal tijd van de Rationalist Press Association te Londen de gezondheid werd gedron ken van. den voorzitter George Whale, is deze ongesteld, geworden, de zaal uitge dragen en aan een benauwdheid bezwe ken. Eenige minuten tevoren had Whale groot gelach verwekt met de opmerking: „Een geestelijke is in het beste geval een man met oogkleppen". En verder had hij gezegd, dat een kerk, waarbij slechts een zevende van de volwassen bevolking was aangesloten, zich gèen nationale kerk mocht noemen. De woorden, waarmee hij eindigde, waren: „Laten wij eten en drin ken, want morgen sterven wij. Zeg ik dat? Neen, ik zeg, doet mee en helpt, want vandaag leven wij." Te Leipzig is een proces, dat drie jaar hangende is geweest thans beëindigd. De bekende volksche leider Theodor Fritsch had op 1 Febr. 1921 10.000 M. belooning uitgeloofd voor dengeen, die het bewijs leverde, dat de in zijn schriften voorko mende citaten, aan den Talmud enz. ont leend, niet juist waren vertaald. De direc teur van de centrale vereeniging van Duitsch-Joodsche staatsburgers, dr. Lud- wig Hollfinder,-leverde daarop dit bewijs, doch de heer Fritsch Peigerde het geld te betalen, zoodat de ander een proces be gon. Het vorige jaar is de klacht afgewe zen, maar in hooger beroep is de heer Fritsch thans veroordeeld tot betaling. De heer Arohibald Groathmey, presi dent van de New Yorksche katoenbeurs, is tot de onaangename ontdekking geko men, dat hij wettelijk in het bezit is van twee echtgenooten. Als student te Yale trouwde bij al met zijn eerste vrouw Isa bella, en het jonge paar sloot vriendschap met het echtpaar James Judd, dat in New York tot hun naaste buren behoorde. De heer Judd overleed in 1919 en de heer Groathmey werd verliefd op de charmante weduwe. Dientengevolge vertrok hij met zijn vrouw naar Texas, waar een, naar beide partijen meenden, wettelijke schei ding werd uitgesproken. iDeze scheiding werd echter door den rechter ln New York niet erkend, maar voordat de heer Groathmey hiermee ln kennis was gesteld; was hij met de weduwe naar Oonnecticute getrokken en daar op nieuw getrouwd, want in Conneoticut bleek de scheiding uit Texas wel geldig. Doordat de eerste vrouw een procedure om onderhoudskosten is begonnen, is de heele zaak aan het rollen gebracht De rechter te New York heeft geèn aanlei ding gevonden den echtgenoot wegens bigamie te vervolgen, omdat zijn goede trouw bewezen werd geacht maar als de staatsrechtbank van New York niet op haar besluit wil terugkeeren en de schei ding in Texas sanctionneeren, zullen de heer Groathmey en zijn tweecfe echtge- noote het grondgebied van de sta<j New York moeten verlaten en in Conneoticut gaan wonen. De 'bladen dringen aan op een fonmeele en wettige oplossing van deze eohtscheidings-oomedie. Ruinen aan de kust van Tunis. Uit Londen wordt aan het*Hbl. gemeld: Een buitengewoon brutale diefstal heeft er Dinsdag op klaarlichten dag in een juwe- lierswinkef in de Montaigne-straat te Parijs plaats gehad. Tusschen twaalf uur en tweeën toen de eigesaar en zijn personeel waren gaan koffiedrinken, was de winkel op de gewone wijze met een ijzeren rolluik ge sloten. Toch zijn de inbrekers men denkt, dat het er twee geweest zijn erin geslaagd het rolluik een eind op te trekken, een stuk ruit uit te snijden, alles op klaarlichten dag, en voor meer dan 700.000 frank aan juwee- len en kostbaarheden te stelen. Mag men het Hongaarsche blad „Az Ujzag" gelooven,.dan vormt in Boedapest een medium, mevrouw Vary, het gesprek van den dag. Het zijn haar oogen, die haar deze belangstelling bezorgen. Niet dat ze zoo buitengewoon mooi zijn, of misscMen zijn ze dit ook wel, maar het is het doordringende er van, dat haar plotseling op aller tong heeft gebracht. Zóó doordringend zijn ze, dat men haar de vrouw met de Röntgen-oogen heeft ge noemd. Stel u voor, gelijk het met een Magyaarsch pleitbezorger gebeurde, dat ge met haar getafeld hebt en dat zij in eens blijkt u te doorzien. Gebeurt wel meer, zult ge zeggen, vooral „after din- ner". Maar ze doorziet u werkelijk in let terlijken zin. Uw heele inwendige mensch is voor haar een open boek. Ge hebt bij voorbeeld een lichte afwijking, noem maar wat op, aan uw lever. Subiet ziet zij het. Wat ge er voor koopt? Luister. Atln de dame, die, we zeiden het reeds, medium is, verschijnt.een leverspecialiteit, die haar vertelt wat u mankeert en tevens zoo vriendelijk is er het geneesmiddel bij aan te geven. Is het wonder, dat de officieele weten schap (die nu wel haar matten kan op rollen) het zwijgen bewaart over dit haar doordringend gezichtsvermogen? Dat het in haar salon voortdurend vol is van zieken en.... nieuwsgierigen? De advocaat, die haar proefkonijn ge weest was, vatte het geval als een grap op. Drie weken later vertoonden zich bij hem de- symptomen van de kwaal, die de dame met Röntgenroogen bij hem ont dekt had en waarvoor mevrouw Vary ook de juiste behandeling bleek voorspeld te hebben. Zelfs een dokter moest er aan gelooven en moest er, na wat hij ervoer, ook wel aan geloof en. Want zjj zag bij dezen medicus een wond aan de linker long. Dat klopt, zeide de dokter, of het equivalent daarvan in het Hongaars^u. Gedurende den oorlog had hij namelijk een kogel in de long gekregen.... Geen wonder, dat de „Az Ujzag" zich verbijsterd afvraagt: Is het een wonder, een toeval, fraude of krankzinnigheid? ZOMERDIENST Ingaande 1 April 1925. Op werkdagen: Vertrek Texel: 6.— v.m„ 8.— vxn. 11.16 v.m., 2.36 n.m., 6.30 run. Vertrek Helder: 7.— v.m., 9.60* van., 12.16 n.m-, 4.15 nan., 6.40 n.m. Op Zon- en Feestdagen: Vertrek Texel: 6.van., 11.v.m., 5.80 nan. Vertrek Helder: 9.van., 12.midd., 6.40 oan. Van 1 April6 Juni autobus van trein aankomst Helder 9.40 van. maar boot vertr. 9.50 v aa. Uiermede vervullen wij den treurigen plicht, U kennis te geven, dat na een kortstondig lijden is overleden onze lieve, zorg zame Vrouw, Pleegmoeder en Tante, Mej. ln den oudeydom van 77 jaar. Helder, 6 Mei 1925. Kanaalweg 61. Namens de Familie, P./r. d. HOEVEN,

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2